PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حل مشکل فعال کردن نور صفحه نمایش در ویندوز 10 لپ تاپ ASUS

ali_agha1981
30-10-2016, 23:30
سلام
دوستان
والا ما تازگی یه لپ تاپ ASUS TP550 خریدیم...
اینجور که پیداست خیلی از دوستانی که لپ تاپ یا تبلت ASUS خریدن با شناختن کارت گرافیک دستگاه با ویندوز 10 مشکل دارن
یا کامل نصب نمیشه و نور صفحه نمایش غیرفعال هست و صفحه تاریک هست....

ما یه چند روزی درگیر این مساله بودیم که حالا که تونستم راه حل رو پیدا کنیم گفتم واقعا ستمه که دوستان رو آگاه نکنم تا حداقل اعصاب و روان یه نفر خرد بشه و دیگران وقتشون تلف نشه..:n16:

1) اگه درایو گرافیکتون قدیمی هست به جدیدترین ورژن سازگار با ویندوز 10 آپدیت کنید..
بعضی مواقع برعکس این قضیه هست که شما درایو قدیمی که دارید (داخل DVD موجود در جعبه لپ تاپ ) رو باید نصب کنید
و چون هنوز ورژن جدیدی سازگار با ویندوز 10 برای اون مدل گرافیک از طرف شرکت ایسوس منتشر نشده باید صبور بود و
فعلا با همون ورژن قبلی و قدیمی بسازید..! البته مشکلی خاصی ایجاد نمیکنه فقط ورژنش درایور قدیمی هست...

(اگه برای بازی میخواید میتونید ویندوز 8.1 نصب کنید ..حداقل تا الان راه حلی براش پیدا نشده جز نصب ویندوز 8.1 یا ساختن با ورژن قدیمی درایور...)

2)از کجا بفهمیم که درایو گرافیک کامل نصب نشده یا ویندوز اون رو نشاخته ؟؟
به deivce manager برید (از طریق جستجو ویندوز میتونید راحت برید)
روی display adapter کلیک کنید
حالا اگه یکی از 2 گزینه نوشته شده در منو کشویی اگه نوشته شده باشه microsoft basic display adapter
یعنی کارت گرافیک کامل نصب نشده...

اکثر لپ تاپ های ایسوس با نصب Intel HD Graphic مشکل دارن..در واقع برنامه ای که داخل DVD همراه لپ تاپ هست مخصوص ویندوز 8.1 به پایین هست..پس جدیدترین ورژنش رو که با ویندوز 10 سازگار هست دانلود کنید و نصب کنید و مشکلتون حل میشه... (که مشکل من دقیقا این بود هر کاری که فکرش رو بکنید کردم ولی درست نشد که آخرش فهمیدم intel hd graphic نصب نشده چون با WIN10 سازگار نبوده:n35:)

اگه به درد کسی خورد خواست یه تشکر بزنه برای ما هم دعا بکنه..مرسی:n40: