PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سرعت پایین و متغیر فلش مموری

hamidrezaj
22-10-2016, 01:10
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام دوستان
تازه یه فلش خریدم که سرعت read خوبی داره و سرعت write هم از فلش به ویندوز اطراف 40mb/s هست ولی سرعت انتقال از ویندوز به فلش بسیار پایین هست و متغیر هم هست مثلا اولش سرعت 15 مگ هست و بعد از دوثانیه به صفر میرسه و دوباره میره روی 2 مگ و حتی همین ها رو هم با تاخیر انجام میده و سرعت وحشتناک پایینی داره و مارک معتبر و گارانتی مدام العمر هم داره و سرعت انتقال از فلش به ویندوز هم خیلی خوبه ولی نمیدونم چرا برعکسش اینطور میشه ,
فلش رو دوباره فرمت کردم ولی فایده نداره
ممنون

EhsanCPU
22-10-2016, 01:41
سلام مدل دقیق فلشتون چیه ؟
یه عکس از تب Benchmark نرم افزار HD Tune در دو حالت read و write قرار بدین تا بررسی بشه

hamidrezaj
22-10-2016, 15:46
سلام مدل دقیق Transcend JF700 32gb usb3.0 هست

خدا رو شکر فلش های دیگه من مثل silicon power blaze b10 و adata اینطور نیستند ولی این نمیدونم چرا مشکل رایت از ویندوز به فلش داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EhsanCPU
22-10-2016, 15:55
دوست عزیز یه عکس از تب Benchmark نرم افزار HD Tune در دو حالت read و write قرار بدین

شما از تب File Benchmark عکس گذاشتین

hamidrezaj
22-10-2016, 17:05
بله درسته حواسم نبود
تست write رو ارور میده

EhsanCPU
22-10-2016, 21:26
سرعت read که خوبه رایت را هم نباید ارور بده
فلش را خالی کنین و یکبار دیگه write را تست بگیرین
اگه بازم نتیجه نگرفتین اگه گارانتی داره به مرکز خدمات گارانتی Transcend مراجعه کنین تا اونجا براتون تست و تعویضش کنن
اگر گارانتی نداره باید آخرین نسخه firmware فلش نصب بشه

ata.royalfalcon
22-10-2016, 21:57
تست write رو ارور میده

انجام تست Write با برنامه HD Tune ، فقط با حذف کلیه پارتیشنهای موجود در فلش مموری امکانپذیر هست و اگر اطلاعاتی هم موجود باشه از بین میره . برای حذف میتونید از Disk management ویندوز اقدام کنید ولی بعداً میتونید دوباره پارتیشن بندی کنید .

قبل از هرکاری من پیشنهاد میکنم روی سیستم دیگه هم تست کنید .

hamidrezaj
22-10-2016, 22:43
انجام تست Write با برنامه HD Tune ، فقط با حذف کلیه پارتیشنهای موجود در فلش مموری امکانپذیر هست و اگر اطلاعاتی هم موجود باشه از بین میره . برای حذف میتونید از Disk management ویندوز اقدام کنید ولی بعداً میتونید دوباره پارتیشن بندی کنید .

قبل از هرکاری من پیشنهاد میکنم روی سیستم دیگه هم تست کنید .
ممنون ولی اصلا این فلش پارتیشن بندی نداره و هیچ اطلاعاتی هم داخلش وجود نداره

hamidrezaj
23-10-2016, 02:39
خدا رو شکر الان با برنامه minitool partition wizard درایو فلش رو کلا یه بار حذف و دوباره با حالت ntfs و logical ساختم و ایندفعه رایت hd tune کار کرد
حالا نمیدونم چرا توی این حالت کار کرد البته بعد از تست دوباره فرمت کردم و به حالت primary و fat32 برگردوندم

نتیجه write:

ata.royalfalcon
23-10-2016, 07:42
ممنون ولی اصلا این فلش پارتیشن بندی نداره و هیچ اطلاعاتی هم داخلش وجود نداره

اصولاً همه فلش مموریهای موجود در بازار ابتدا پارتیشن بندی و سپس با یکی از فایل سیستمها فرمت میشن . عدم امکان تست Write که قبلاً گفته بودید و انجام تست Write بعد از حذف پارتیشن (یا همان درایو) با برنامه minitool تایید کننده این مطلب هست که این فلش مموری قبلاً حداقل یه پارتیشن داشته .

خدا رو شکر الان با برنامه minitool partition wizard درایو فلش رو کلا یه بار حذف و دوباره با حالت ntfs و logical ساختم و ایندفعه رایت hd tune کار کرد
حالا نمیدونم چرا توی این حالت کار کرد البته بعد از تست دوباره فرمت کردم و به حالت primary و fat32 برگردوندم

نتیجه write:

نتیجه تست به هیچ عنوان خوب نیست . توصیه میکنم روی سیستم دیگه هم تست کنید و در صورتیکه تغییری نکرد به گارانتی ارسال کنید .

hamidrezaj
23-10-2016, 20:17
ممنون
همون فرستادم گارانتی چون به نظر میاد مشکل کپی از ویندوز به فلش داره