PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کند شدن سیستم هنگام عملیات copy , rebuilding IDM , unzip

GHAGHALEELEE
18-10-2016, 06:09
سلام
من هنگام عملیاتهای کپی و اتمام عملیات دانلود برنامه idm و همچنین باز کردن فایلهای فشرده rar و zip سرعت سیستمم بشدت میاد پایین.الان خودم به تمام چیزی که مشکوکم هارد دیسکم هست ، چون بقیه سیستم بد نیست و تازه خریدم ولی هارد دیسک مال 5 سال پیش هست.بخصوص وقتی میخوام فایلهایی که از درایو F به درایوهای دیگه کپی کنم سرعت کپی در حد 5 مگابایت و یا کمتر میشه. (درایو f رو جهت ذخیره فایلهای در حال دانلود و اتمام دانلود نرم افزار internet download manager گذاشتم و هم با خود ویندوز 7 و هم شبیه ساز vmware که ایکس پی روش نصب هست و با اون هم در حال دانلود با idm هستم قرار داره.یعنی با دو خط نت از یک سیستم و دو سیستم عامل 24 ساعته در حال دانلود هست )
از بابت ویروس و ... هم مطمئنم چون هم انتی ویروس اویرا دارم و هم فایروال کومودو.
ممنون میشم راهنمایی کنید

cpu : g3240
ram : 8gb ddr3 1600mhz
vga : nvidia n210
hdd : wd 1t 7200pr green

Ali_RNT
18-10-2016, 06:44
از برنامه ی HDTune استفاده کنید. به تب health بروید و ببینید که وضعیت سلامت هاردتون چطوری هست. میتونید عکسشو اینجا بذارید تا راهنماییتون کنن.

GHAGHALEELEE
18-10-2016, 07:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

GHAGHALEELEE
18-10-2016, 12:09
اینم وضعیت هاردمون که فکر نکنم مشکلی باشه نظر شما چیه؟

GHAGHALEELEE
18-10-2016, 20:56
??????????????????

ata.royalfalcon
25-10-2016, 14:54
سلام
من هنگام عملیاتهای کپی و اتمام عملیات دانلود برنامه idm و همچنین باز کردن فایلهای فشرده rar و zip سرعت سیستمم بشدت میاد پایین.الان خودم به تمام چیزی که مشکوکم هارد دیسکم هست ، چون بقیه سیستم بد نیست و تازه خریدم ولی هارد دیسک مال 5 سال پیش هست.بخصوص وقتی میخوام فایلهایی که از درایو F به درایوهای دیگه کپی کنم سرعت کپی در حد 5 مگابایت و یا کمتر میشه. (درایو f رو جهت ذخیره فایلهای در حال دانلود و اتمام دانلود نرم افزار internet download manager گذاشتم و هم با خود ویندوز 7 و هم شبیه ساز vmware که ایکس پی روش نصب هست و با اون هم در حال دانلود با idm هستم قرار داره.یعنی با دو خط نت از یک سیستم و دو سیستم عامل 24 ساعته در حال دانلود هست )
از بابت ویروس و ... هم مطمئنم چون هم انتی ویروس اویرا دارم و هم فایروال کومودو.
ممنون میشم راهنمایی کنید

cpu : g3240
ram : 8gb ddr3 1600mhz
vga : nvidia n210
hdd : wd 1t 7200pr green

سلام .

1. هارد دیسکی که دارید 5400RPM هست نه 7200RPM .
2. unrar کردن فایلهای فشرده و یا ترکیب تکه های جدا شده فایلهای دانلودی بشدت باعث مشغول شدن هارد دیسک میشه با توجه به اینکه مدل پرسرعتی هم ندارید ، کند شدن سیستم از نظر من عادی هست . تنها راه حل ، خرید مدلهای پرسرعت 7200RPM (و یا حتی SSD) هست که تا حدی باعث بهبود سرعت میشه . منهم این مشکل کند شدن رو دارم ولی چاره ای ندارم جز اینکه صبر کنم تا عملیات به اتمام برسه .