PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لورازپام و مشکل گوارش

Xeoc
14-10-2016, 14:47
سلام من لورازپام با دوزهای متنوع 2 4 6 چند ساعت بعد از شروع روز استفاده مینکم. مصرف من بی برنامه هستش و هر موقع احتیاج داشته باشم استفاده میکنم. مثبلا بعد 3روز مصرف دو روز مصرف نمیکنم یادو روز دزمیون با دوز های متفاوت (حسابی قاراشمیشه). ابن نوع مصرف خطر افرینه یا خیر البته الان مدتیه مداوم مصر نمیکنم مثلا امروز دوتا دو انداختم بالا که اخرین بار برمیگشت به 1 ماه پیش.

مورد دبگه این هست که وقتی اینو میخورم یه حالت بدی در سسیتم گوراشی بدنم احساس میکنم درد نیست ها ولی یه حالتی که از حلق تا شکم در بر میگیره. من به طور کامل به خاطر اون حالت بد اون روز رو هیچ غذایی نمیخرم تا اثرات دارو کامل از بین بره و بعد مقداری غذا میخورم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-10-2016, 09:40
سلام
من لورازپام با دوزهای متنوع 2 4 6 چند ساعت بعد از شروع روز استفاده مینکم.
مصرف من بی برنامه هستش و هر موقع احتیاج داشته باشم استفاده میکنم مثلا بعد 3روز مصرف دو روز مصرف نمیکنم یادو روز در میون با دوزهای متفاوت (حسابی قاراشمیشه).
این نوع مصرف خطر آفرینه یا خیر ؟
البته الان مدتیه مداوم مصرف نمیکنم مثلا امروز دو تا دو انداختم بالا که اخرین بار برمیگشت به 1 ماه پیش.
2- مورد دیگه این هست که وقتی اینو میخورم یه حالت بدی در سسیتم گوراشی بدنم احساس میکنم . درد نیست ها ولی یه حالتی که از حلق تا شکم در بر میگیره.
من به طور کامل به خاطر اون حالت بد اون روز رو هیچ غذایی نمیخرم تا اثرات دارو کامل از بین بره و بعد مقداری غذا میخورم.سلام
روش مصرف داروها با هم فرق داره
بعضیهاش باید به طور منظم هر چند ساعت یک بار مصرف بشه قبل از غذا یا بعد از غذا و حتی بعد از برطرف شدنِ علائمِ ظاهریِ بیماری باز هم باید تا مدتی مصرف بشه مثل آنتی بیوتیکها که ضد باکتری (میکروب) هستند
بعضی از داروها رو باید فقط موقع ظاهر شدن علائم بیماری یا مشکل مصرف کرد مثل مُسکّنها
بعضی از داروها رو باید قبل از بیمار شدن مصرف کرد مثل واکسنها
بعضی از داروها رو باید بعد از بهبودی و معالجه شدن مصرف کرد مثل داروهای ضد تصلب شرائین (سخت شدن و گرفتگی رگها ) که بعد از جراحیِ رگِ گرفته به بیمار تجویز میشه تا بیماری دوباره برنگرده
حالا شما هم باید از دکترتون بپرسید که داروی شما از چه نوعی هست تا درست و به جا و به موقع و مقدار کافی مصرف کنید
2- داروی بدون عوارض و ضرر وجود نداره اما با مصرفِ به جا و به موقع و مقدار کافی و کارهای دیگه مثل نرمش و ورزش و آبِ زیاد خوردن و استحمامِ به موقع و ماساژ و تغذیه ی مناسب و استراحت و دمای مناسب و لباس مناسب و غیره میشه از عوارضش رو کاهش داد
ناراحتی شما بعد از مصرف این دارو ممکنه جزءِ عوارض طبیعی و گذرایِ دارو باشه , ممکنه حساسیتِ شما به دارو باشه , ممکنه به علت به جا و به موقع مصرف نکردن و یا مقدار بیش از حد باشه
این رو باید با دکترتون درمیان بگذارید راه حلی براش پیدا کنه مثلا بگه قبل از مصرفش و یا بعد از مصرفش فلان غذا یا مایعات رو بخورین یا قدم بزنید یا شکم رو ماساژ بدین و غیره

Alireza SM
17-10-2016, 11:23
عوارض احتمالا وابسته به دوز باشه. از دوز پایین استفاده کنین