PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با برنامه های فارسی شده

sia0368
24-09-2006, 10:37
با سلام وقتی می خوام برنامه هایی مثل پدیده یا فلشگت فارسی شده را نصب کنم دکمه ها و توضیحات اولیه فارسی به صورت علامت سوال(؟) نشان داده میشود و حتی پس از نصب برنامه نوشته های فارسی به صورت علامت سوال(؟) نشان داده می شود در ضمن فارسی روی کامپیوترم نصب است و همین برنامه روی کامپیوتر دیگری کار کرده
ممنون

mirmohammadi
24-09-2006, 11:09
سلام دوست عزيز
شما ويندوزهاتون يك جور نيست
تا جايي كه من ديدم دو يا سه نوع ويندوز فارسي هست البته اگر بيشتر نباشه (زياد هم حرفه اي نيستم كه بگم از چه لحاظ با هم فرق ميكنه فقط بعضي از كارهاشون فرق داره)
من هم همين مشكل رو داشتم همون ويندوزي رو كه دوستت داره نصب كن فكر كنم درست بشه

sia0368
24-09-2006, 11:58
سلام دوست عزيز
شما ويندوزهاتون يك جور نيست
تا جايي كه من ديدم دو يا سه نوع ويندوز فارسي هست البته اگر بيشتر نباشه (زياد هم حرفه اي نيستم كه بگم از چه لحاظ با هم فرق ميكنه فقط بعضي از كارهاشون فرق داره)
من هم همين مشكل رو داشتم همون ويندوزي رو كه دوستت داره نصب كن فكر كنم درست بشه
یعنی راه دیگه ای وجود نداره

shahin666
24-09-2006, 13:04
دوست عزيز فقط نصب زبان فارسي كافي نيست
شما بايد زبان فارسي روهم براي برنامه هاتون انتخاب كنيد يعني قابيت Unicode (يوني كد ) رو هم براي برنامه هاي فارسي فعال كنيد
شما اول وراد كنترل پنل بشيد بعد روي گزينه Date, Time, Language, and Regional Options كليك كنيد و بعد گزينه
Regional and Language Options كليك كنيد در اين قسمت بر روي تب Advanced كليك كنيد ودر قسمت
Language For non -Unicode program كه به رنگ آبي نوشته شده شما از ليست كشو يي زبان فارسي (Farsi) رو انتخاب كنيد
حالا Unicode براي برنامه هاي فارسي شما فعا ل شده و مي تونيد از برنامه هاي كه فارسي هستند استفاده كنيد
در ضمن اگر خواستيد كه هم در برنامه ها و هم در ويندوز اعداد هم بصورت فارسي بشن بايد در
تب Regional Options در قسمت Standards and formats از منوي كشويي زبان فارسي (Farsi) رو انتخاب كنيد

divoonejoon
24-09-2006, 13:18
فكر كنم اگفه فارسي ساز ويندوز رو نصب كنيد درست ميشه . من 1 بار نصب مي كنم بعد unistall مي كنم . اونموقع برنامه هاي فارسي هم درست ديده ميسن . البته الان دارم راه شاهين جان رو امتحان يكنم ببينم ميشه يا نه .

نتيجه تست : 100% عمل كرد ممنون از راهنماييتون شاهين جان . منو از نصب فارسي ساز راحت كردين .

mirmohammadi
24-09-2006, 16:38
دستت درد نكنه آقا شاهين
من هم اين راه رو بلد نبودم
خدا رو شكر كه راه به اين سادگي هست

Behroooz
24-09-2006, 18:24
بهت چیشنهاد می کنم از برنامه های فارسی شده استفاده نکن .
اینجوری زبانت هم بهتر میشه .