ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عبور ۱۳ میلیون ایرانی مجرد از سن ازدواج!!!

mojt90
09-10-2016, 10:17
عبور ۱۳ میلیون ایرانی مجرد از سن ازدواج!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خبرگزاری ایرنا: مدیر کل سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از ۱۳ میلیون جوان مجرد ایرانی که در آستانه ازدواج هستند، سن مناسب ازدواج را سپری کرده اند یا در حال سپری کردن این سن هستند.
محمد اسماعیل مطلق با اعلام این مطلب هشدار داد: سن مناسب برای ازدواج بین سنین 18 تا 35 سالگی است و علاوه بر اینکه زمان مناسب ازدواج است، بهترین سن برای باروری و بچه دار شدن است و عبور از این سن برای فرزندآوری مخاطراتی به دنبال دارد.
وی ادامه داد: به علل مختلف متوسط سن ازدواج دختران و پسران ایرانی در یک دهه اخیر در استانهای مختلف بین چهار تا شش سال افزایش یافته و اکنون متوسط سن ازدواج دختران ایرانی 25 سال و متوسط سن پسران ایرانی 27 سال است و البته این آمار در استان های بزرگ مانند تهران بالاتر و رو به وخامت است.

sasan.69
09-10-2016, 12:49
انتظار دارن با این اوضاع وحشتاک اقتصادی و معشیتی و از همه مهمتر تضاد های فرهنگی ازدواج کنیم؟؟؟

elyartab
09-10-2016, 13:50
بهتره بگیم عبور 13 میلیون دهه شصتی نگون بخت از مرز ازدواج...

ms1ove
09-10-2016, 15:30
با این اوضاع بد اقتصادی کی میتونه ازدواج کنه .
به نظر من مسولین اگه مشکل اشتغال رو برطرف کنن همه چیز حل میشه.

darkninja
09-10-2016, 16:34
اگه آمار زنان مطلقه رو هم بیرون بدن کامل معلوم میشه مملکت تو چه وضعیتیه!

farsweb
09-10-2016, 16:39
کشور در حال فروپاشی اجتماعیه . از اونجایی که کم تو کتابهای درسی مزخرف بهمون یاد ندادن، زمانی که به آگاهی رسیدیم با کوهی از دروغ روبرو شدیم. پس خیلی هنر کنیم گلیم خودمونو از آب بکشیم بیرون. من که شخصا بچه دار شدن در این کشور و با این مسئولین رو خیانت میدونم و علاقه ای ندارم به ادامه این سیکل معیوب.

donnie yen
09-10-2016, 17:39
انتظار دارن با این اوضاع وحشتاک اقتصادی و معشیتی و از همه مهمتر تضاد های فرهنگی ازدواج کنیم؟؟؟

...............................
آی گفتی :n02:
قربونه دهنت، حرف دلم رو زدی :n02:

تضادهای فرهنگی واقعا مسئله ی مهمی هست که باید بهش اشاره کرد

از یه طرف میگین جوونا ازدواج نمی کنن، از طرف دیگه تا میتونند بینشون فاصله انداختند، خدایی روزی نشده برم بیرون و این گشت امنیت اخلاقی رو تو خیابون نبینم.

donnie yen
09-10-2016, 17:46
کشور در حال فروپاشی اجتماعیه . از اونجایی که کم تو کتابهای درسی مزخرف بهمون یاد ندادن، زمانی که به آگاهی رسیدیم با کوهی از دروغ روبرو شدیم. پس خیلی هنر کنیم گلیم خودمونو از آب بکشیم بیرون. من که شخصا بچه دار شدن در این کشور و با این مسئولین رو خیانت میدونم و علاقه ای ندارم به ادامه این سیکل معیوب.

با شما هم کاملا موافقم :n02:
جامعه ی ایران در حال فرو پاشی هست در هر زمینه ای.

بچه دار شدن؟ فکرشو نکنید اصلا.

من میلیاردر هم بودم بچه دار نمیشدم، شاید بپرسین چرا؟
چون همین بچه اگه بزرگ شد و گفت چرا منو به دنیا آوری؟ من جوابش رو چی بدم؟ یعنی جوابی ندارم بدم، همین طور که پدر و مادران ماها الان جوابی ندارن به من و شما بدن :n03:

کلا بچه آوری خیانت به یه موجود دیگست به نظر من :n03:

ali_atefi
09-10-2016, 18:09
با شما هم کاملا موافقم :n02:
جامعه ی ایران در حال فرو پاشی هست در هر زمینه ای.

بچه دار شدن؟ فکرشو نکنید اصلا.

من میلیاردر هم بودم بچه دار نمیشدم، شاید بپرسین چرا؟
چون همین بچه اگه بزرگ شد و گفت چرا منو به دنیا آوری؟ من جوابش رو چی بدم؟ یعنی جوابی ندارم بدم، همین طور که پدر و مادران ماها الان جوابی ندارن به من و شما بدن :n03:

کلا بچه آوری خیانت به یه موجود دیگست هست به نظر من :n03:

منم با شما موافقم :n02:

با این اوضاع بیکاری و عدم اشتغال ازدواج که سهله بچه داری بماند :n09:

حیزون
09-10-2016, 18:14
یعنی پسران ایرانی 27 سالگی ازدواج میکنن ؟ قبل از 27 سالگی چیکار میکنن , عجب مملکت مترقی زندگی میکردیم خودمون خبر نداشتیم ! دروغه آقا , همین کلان شهر ما برین دو قدم اونورتر به طرف جاهای اوباش نشین همه ازدواج کردن ! غیر از من

امید رض
09-10-2016, 18:16
بهتره بگیم عبور 13 میلیون دهه شصتی نگون بخت از مرز ازدواج...
الان موقع دهه 80هست دهه 60 تمام شد

B3HZ@D
09-10-2016, 18:50
یعنی پسران ایرانی 27 سالگی ازدواج میکنن ؟ قبل از 27 سالگی چیکار میکنن , عجب مملکت مترقی زندگی میکردیم خودمون خبر نداشتیم ! دروغه آقا , همین کلان شهر ما برین دو قدم اونورتر به طرف جاهای اوباش نشین همه ازدواج کردن ! غیر از من

این اشخاص یا به قول شما اوباش با ازدواج کار شاقی نکردن . ازدواج چیزی نیست که بخواد برای دلخوشی و دورهمی و تفریحی انجام بشه.

چیزی که به وفور در بین این افراد دیده میشه ازدواج بدون برنامه و بدون هدف هست و از اون طرف هم بدون برنامه و اطلاع و هدف بچه دار میشن و وقتی که موندن توش که باید چکار کنن , میگن که خدا روزی رسونه !!!

یک برنامه دیدم که در رابطه با فقر و این مسائل بود ... مرد خانواده میگفت ندارم و از کار بیکار شدم و دولت هم کمکی نمیکنه . بعد از اون طرف 5 یا 6 تا بچه قد و نیم قد داشت . وضع خانه و زندگیشون هم که نیازی به گفتن نداره .
بعد من نمیدونم این افراد یک نگاه به سر و وضع و زندگی خودشون نمیکنن ؟! همینطوری یا علی گویان میرن رو تشک و تخت خواب و آخرش هم هم خودشون و هم اون بچه های بیچاره رو بدبخت میکنن .

در نهایت هم بچه اش نه تحصیل درست و حسابی در اختیارش هست نه محیط خانوادگی درست و نه آینده ای پیش روی خودش می بینه و در نهایت به گروه بزهکاران و خلافکاران که روز به روز در حال گسترش هستن ملحق میشه و فردای خودش رو تباه میکنه.

پیرو آموزش های پیش از ازدواج ایران همین بس که دکتر در مصاحبه ای در روزنامه یا مجله که خوندم گفته بود :
"یک زنی برای زایمان ششم پیش اون اومده بود و خیلی هم عصبی بود . با اون خانم که صحبت کردم و دلیلش رو جویا شدم گفت از این که دوباره حامله شده نارحت و عصبی است . بهش گفتم چرا در هنگام رابطه جنسی از روش های پیشگیری استفاده نمی کنین !؟
ایشون نمیدونست که روش های پیشگیری اصلن چی هست و فکر میکرد حاملگی یک روند طبیعی و خودکار هست و خدا خواسته که ایشون حامله شده!

این وضع آموزش های پیش از ازدواجی است که در ایران وجود داره و ببینید که چقدر داریم راه رو اشتباه میریم "

حالا همه اینا به کنار طرف کارمنده توی زندگی الانش مونده و هشتش گروی نُهش هست . کلی هم قرض و بدهی داره . حالا حساب کنید اونایی که کار درست و حسابی ندارن و از کار بیکار شدن چه زجری دارن میکشن.
بعد دولت پلاکارد میزنه فرزند بیشتر زندگی بهتر ... نمیدونم دوتا کمه و سه تا غمه و از این جور مزخرفات و هی میگه ازدواج کنید تازه جدیدن میگه دو دوتا زن بگیرید !!!
اینم نهایت راهکار و آینده نگری و برنامه ریزی دولتی است . بی دلیل هم نیست که وضعیت به اینجا کشیده شده.

donnie yen
09-10-2016, 22:31
این اشخاص یا به قول شما اوباش با ازدواج کار شاقی نکردن . ازدواج چیزی نیست که بخواد برای دلخوشی و دورهمی و تفریحی انجام بشه.

چیزی که به وفور در بین این افراد دیده میشه ازدواج بدون برنامه و بدون هدف هست و از اون طرف هم بدون برنامه و اطلاع و هدف بچه دار میشن و وقتی که موندن توش که باید چکار کنن , میگن که خدا روزی رسونه !!!

یک برنامه دیدم که در رابطه با فقر و این مسائل بود ... مرد خانواده میگفت ندارم و از کار بیکار شدم و دولت هم کمکی نمیکنه . بعد از اون طرف 5 یا 6 تا بچه قد و نیم قد داشت . وضع خانه و زندگیشون هم که نیازی به گفتن نداره .
بعد من نمیدونم این افراد یک نگاه به سر و وضع و زندگی خودشون نمیکنن ؟! همینطوری یا علی گویان میرن رو تشک و تخت خواب و آخرش هم هم خودشون و هم اون بچه های بیچاره رو بدبخت میکنن .

در نهایت هم بچه اش نه تحصیل درست و حسابی در اختیارش هست نه محیط خانوادگی درست و نه آینده ای پیش روی خودش می بینه و در نهایت به گروه بزهکاران و خلافکاران که روز به روز در حال گسترش هستن ملحق میشه و فردای خودش رو تباه میکنه.

پیرو آموزش های پیش از ازدواج ایران همین بس که دکتر در مصاحبه ای در روزنامه یا مجله که خوندم گفته بود :
"یک زنی برای زایمان ششم پیش اون اومده بود و خیلی هم عصبی بود . با اون خانم که صحبت کردم و دلیلش رو جویا شدم گفت از این که دوباره حامله شده نارحت و عصبی است . بهش گفتم چرا در هنگام رابطه جنسی از روش های پیشگیری استفاده نمی کنین !؟
ایشون نمیدونست که روش های پیشگیری اصلن چی هست و فکر میکرد حاملگی یک روند طبیعی و خودکار هست و خدا خواسته که ایشون حامله شده!

این وضع آموزش های پیش از ازدواجی است که در ایران وجود داره و ببینید که چقدر داریم راه رو اشتباه میریم "

حالا همه اینا به کنار طرف کارمنده توی زندگی الانش مونده و هشتش گروی نُهش هست . کلی هم قرض و بدهی داره . حالا حساب کنید اونایی که کار درست و حسابی ندارن و از کار بیکار شدن چه زجری دارن میکشن.
بعد دولت پلاکارد میزنه فرزند بیشتر زندگی بهتر ... نمیدونم دوتا کمه و سه تا غمه و از این جور مزخرفات و هی میگه ازدواج کنید تازه جدیدن میگه دو دوتا زن بگیرید !!!
اینم نهایت راهکار و آینده نگری و برنامه ریزی دولتی است . بی دلیل هم نیست که وضعیت به اینجا کشیده شده.

.............................
سلام
کاملا با شما موافقم

ازدواج های بدون برنامه و هدف که مشکلات خودشون و جامعه رو بیشتر کرده. ازدواج هایی که هیچ منطقی توشون نیست.

راجع به این نکته بچه های مرد فقیر که 5، 6 تا بود یه چیزی به ذهنم رسید که گفتم بهتره عرض کنم.

یکی از فامیل های دوستای من که در وزارت بهداشت بود، میگفت چند سال قبل که میگفتند فرزند کمتر زندگی بهتر، مارو فرستاده بودن روستاها تا جلوی فرزند آوری بی حساب و کتاب این روستایی های عزیز رو بگیریم، میگفت که بهشون " کا ند.و.م " دادیم و گفتیم از اینا باید استفاده کنید برای جلو گیری از بارداری و ... ، میگفت که دیدم یکیشون همین " کا ند.و.م " رو دهنش رو باز کرد و مثل لواشک گورت داخل شکمش، :n02: فکر میکرد که نحوه ی استفادش همین طوریه.

بعد دیدیم ای بابا اینا اصلا نمیدونن قضیه چیه.

بله شما راست می فرمایید رابطه مستقیمی بین آگاهی مردم و افزایش جمعیت بدون حساب و کتاب هست. که باعث این مشکلات حاد و غیر قابل حل تو جامعه ی ما شده.

sasan.69
09-10-2016, 22:34
آی گفتی :n02:
قربونه دهنت، حرف دلم رو زدی :n02:

تضادهای فرهنگی واقعا مسئله ی مهمی هست که باید بهش اشاره کرد

از یه طرف میگین جوونا ازدواج نمی کنن، از طرف دیگه تا میتونند بینشون فاصله انداختند، خدایی روزی نشده برم بیرون و این گشت امنیت اخلاقی رو تو خیابون نبینم.

قربونت داداش...باور کن جامعه خیلی بدتر از اون چیزی هس که تصور میکنیم...ببین من الان 26سالمه و دوهفته میشه سربازیم تموم شد..خب کار واسه من کجاس؟چند سال جمع کنم که مثلا ازدواج کنم...بگذریم ما نسل سوخته هستیم..ب حدی ناامیدم که اگه فکر میکنم اگه الان بمیرم چیزی رو از دست ندادم و به در گذشته ها غبطه میخورم!!!

donnie yen
09-10-2016, 22:43
قربونت داداش...باور کن جامعه خیلی بدتر از اون چیزی هس که تصور میکنیم...ببین من الان 26سالمه و دوهفته میشه سربازیم تموم شد..خب کار واسه من کجاس؟چند سال جمع کنم که مثلا ازدواج کنم...بگذریم ما نسل سوخته هستیم..ب حدی ناامیدم که اگه فکر میکنم اگه الان بمیرم چیزی رو از دست ندادم و به در گذشته ها غبطه میخورم!!!

................................
همچنان موافقم :n02: شدیدا :n02:

کار که نیست، اگه همه باشه درآمدش کفاف زندگی رو نمیده، حتی زندگی مجردی ماها
امنیت شغلی نیست، پس انداز کردن هم در این اقتصاد مافیایی و افسار گسیخته غیر ممکنه.
در زیر انواع و اقسام فشارهای روانی و عصبی و ... هم که هستیم.

پس نتیجه که میگیریم که ازدواج کردن خیانت بزرگی هم به خودمون، هم به جنس مخالفمون و هم فزرندی که احتمالا از ازدواج حاصل خواهد شد.

باز ازدواج یه توجیهی داره، این فرزند آوری اصلا قابل توجیه نیست.

saman1010
09-10-2016, 23:16
سلام
متاسفانه وضعیت به جایی رسیده که جوونا دوست دارن سروسامان بگیرن اما کو انگیزه، کو کار، کو پول، کو معرفت.
در صورتی که انسان وقتی در زمان مناسب ازدواج میکنه میفهمه که واقعا یک مسئولیت اجتماعی و زندگی رو به عهده گرفته که اونو از حالت علافی و بدون هدفی نجات داده و زمانی هم که بچه دار میشه تازه میفهمه خانواده یعنی چه و چه لذت ها و خوشی هایی که انسان میتونه در کنار خانواده داشته باشه و این نعمت فقط و فقط با تشکیل خانواده نصیب هر آدمی میشه و تا خود انسان پدر یا مادر نشه نمیتونه مفهوم های فوق رو درک کنه.
اگر یک زمانی مسجد سازی مقدس بود، اگر یک زمانی مدرسه سازی مقدس بود، الان فقط اشتغال زایی با ثبات و با دوام مقدسه. هر کسی که در توانش هست به جای نذری دادن و .... باید یک شغل ایجاد بکنه. در حال حاضر هیچ عملی مقدس تر از کاهش بیکاری توی این مملکت نیست.

sasan.69
09-10-2016, 23:42
همچنان موافقم :n02: شدیدا :n02:

کار که نیست، اگه همه باشه درآمدش کفاف زندگی رو نمیده، حتی زندگی مجردی ماها
امنیت شغلی نیست، پس انداز کردن هم در این اقتصاد مافیایی و افسار گسیخته غیر ممکنه.
در زیر انواع و اقسام فشارهای روانی و عصبی و ... هم که هستیم.

پس نتیجه که میگیریم که ازدواج کردن خیانت بزرگی هم به خودمون، هم به جنس مخالفمون و هم فزرندی که احتمالا از ازدواج حاصل خواهد شد.

باز ازدواج یه توجیهی داره، این فرزند آوری اصلا قابل توجیه نیست.

چاکرم:n12:

بله حق با شماست..ولی با این وجود نمیدونم چرا خیلیا تن ب ازدواج میدن و از همه بدتر تولید مثل میکنن..ی چیزایی هس که واسه خیلیا قابل هضم نیس .من میگم وقتی خودم تو این دنیا که پر از دروغ و فریب و عذابه هستم چرا عامل ب دنیااومدن ی بچه بشم که وقتی بزرگ شد به من بابت ب دنیا اوردنش تف و لعنت بفرسته!

donnie yen
10-10-2016, 02:32
چاکرم:n12:

بله حق با شماست..ولی با این وجود نمیدونم چرا خیلیا تن ب ازدواج میدن و از همه بدتر تولید مثل میکنن..ی چیزایی هس که واسه خیلیا قابل هضم نیس .من میگم وقتی خودم تو این دنیا که پر از دروغ و فریب و عذابه هستم چرا عامل ب دنیااومدن ی بچه بشم که وقتی بزرگ شد به من بابت ب دنیا اوردنش تف و لعنت بفرسته!

....................................

دلیل که مشخصه
نمی تونن جلوی غرایز جنسی خودشون رو بگیرین.
و گر نه هیچ آدم عاقل و منطقی تو این دوره زمونه دست به ازدواج نمیزنه ، مگر این که وضع مالیش خیلی خیلی خوب باشه.

باز ازدواجش قبول، این بچه دار شدن رو من یکی که نمی تونم درک کنم.
دقیقا حرف من هم همینه، این دنیا جای بچه های پاک و معصوم نیست، این دنیا همش جای دروغ و کینه و عذاب و نفرت و فریب و حسده.

باز هم میگم فرزند آوری یه خیانت تمام و عیار به یه موجود دیگست.

donnie yen
10-10-2016, 02:40
سلام
متاسفانه وضعیت به جایی رسیده که جوونا دوست دارن سروسامان بگیرن اما کو انگیزه، کو کار، کو پول، کو معرفت.
در صورتی که انسان وقتی در زمان مناسب ازدواج میکنه میفهمه که واقعا یک مسئولیت اجتماعی و زندگی رو به عهده گرفته که اونو از حالت علافی و بدون هدفی نجات داده و زمانی هم که بچه دار میشه تازه میفهمه خانواده یعنی چه و چه لذت ها و خوشی هایی که انسان میتونه در کنار خانواده داشته باشه و این نعمت فقط و فقط با تشکیل خانواده نصیب هر آدمی میشه و تا خود انسان پدر یا مادر نشه نمیتونه مفهوم های فوق رو درک کنه.
اگر یک زمانی مسجد سازی مقدس بود، اگر یک زمانی مدرسه سازی مقدس بود، الان فقط اشتغال زایی با ثبات و با دوام مقدسه. هر کسی که در توانش هست به جای نذری دادن و .... باید یک شغل ایجاد بکنه. در حال حاضر هیچ عملی مقدس تر از کاهش بیکاری توی این مملکت نیست.

حرفای شما هم متینه

ولی همین لحظات خوب و خوش که شما می فرمایین بعد از مدتی باعث چند برابر شدن مشکلات اقتصادی و فکری و کلی مسائل دیگه تا آخر عمر شما و همسرتون میشه، مشکلاتی که دلیلش همین خرجهای بالای زندگی و غیره هست.

این مشکلات همین شیرینی های زندگی رو که فرمودین بعد از مدتی به زهر تبدیل خواهند کرد که تا آخر عمرتون باید طعمش رو بچشید.

J@viD
10-10-2016, 05:46
دوستان یه نکته ایو نمیدونم دقت کردین یا نه ولی یه گروهی تو همین وضعیت سه تا چهارتا دارن توله درست میکنن.
این جمعیتی که ازش داره صحبت میشه الان دقیقا مثل یک بمب ساعتیه بزرگه که من امیدوارم انفجارش بزودی مسببین این وضعیت رو از بین ببره.
بگذریم که هر اتفاقی در آینده بیفته باز هم عمری که از این نسل نابود شد برنمیگرده.

سعید سیستم
10-10-2016, 09:44
واقعا ما شرمنده شکسپیر شدیم:

MXRX
10-10-2016, 11:53
شرایط زندگی سخت شده درآمدها پایین وضعیت کار خراب آینده ات مشخص نیست نمیتونی برای یکماه دیگه ات برنامه ریزی کنی چه برسه برای چند سال دیگه اکثرا در فامیل چه پسر چه دختر یا موندن تو خونه یا مجردن سر کار میرن ولی امیدی به بهبود شرایط ندارن خیلیهاشون هم کمک و حمایتی از طرف خانواده خود ندارن . سنها هم داره میره بالا شرایط هم بهتر نمیشه که بدتر میشه وگرنه هیچکسی بدش نمیاد ازدواج کنه....حالا بر فرض ازدواج هم بکنیم از همه مهمتر موفق بودن و پایدار بودن ازدواجه که تو این شرایط بد اقتصادی و فرهنگ خانواده ها واقعا" سخته . یک جوانی که تازه فارغ التحصیل شده تا یک کار درست و حسابی پیدا کنده کلی طول میکشه چند سال باید کار کنه تا بتونه یکم پس انداز جمع کنه ...مثلا" الآن میخواد بره خواستگاری دختر و خانواده دختر اکثرا" انتظار خانه شخصی، خودروی شخصی و پولدار بودن دارن ...بعدش مهریه سنگین حالا هم معلوم نیست این دو نفر با هم میسازن یا نه ... پسر را تحت فشار میذارن تا زودتر عقد کنه که راه برگشت نداشته باشه (مهریه بالا اینجا کاربرد خود را نشان میدهد ) شاید بنا به دلایلی اینها اجتناب ناپذیر باشد ولی به نظرم روش و فرهنگ ازدواج تو این مملکت اشتباهه ازدواج نیست معامله است...اصلا" همه چی این مملکت اشتباه و احمقانه است.

Captain_America
10-10-2016, 14:13
ازدواج با شخص مناسب نقطه عطف زندگی هر انسانی هست ، هیچ چیزی بالاتر و والاتر از این نیست که زندگی رو با همه سختی ها و شادی ها با یه انسان دیگه شریک بشی ، یه تعهد همه جانبه است و باعث رشد و تعالی فردی و اجتماعی میشه. من خودم آدم پر جنب و جوشی بودم اهل خوشگذرانی و ... ولی الان که در شرف تاهل هستم میبینم اون دوره اصلا اونجوری رو که فکرش رو میکردم عالی نبوده. بازم میگم ازدواج با شخص مناسب از همه چی مهمتره یه روز زندگی متاهلی و اون احساس تعلق و تعهد دو جانبه به یه سال زندگی خوشگذرونی میارزه.

footballist
10-10-2016, 14:46
به نظر من با صبر کردن و ازدواج نکردن اوضاع فقط بدتر میشه(به خاطر همون بحثهایی که گفته شده،اینده اجتماع و نبود نسل جوان در اینده و پیرشدن جمعیتی و عدم رشد جمعیت و کلا بدتر شدن وضعیت جامعه در اینده).با صبر کردن هم اتفاقی در زمینه اشتغال به وجود نمیاد،اقایون بالاسری هم به غیر یه سری به فکر جیب مبارک هستند نه من و شما.خودتون بجنگید برای اینده خودتون،اصلا یه گروه تشکیل بدید و از این کارها.هر کسی تلاش کرده نتیجه گرفته.اینجوری شاید بشه یه کاری کرد.با دست دست کردن قرار نیست چیزی پیش بره.

Masoud-2014
10-10-2016, 14:46
ازدواج برای سنین پایین فقط با حمایت پدر و خانواده میسره وگرنه جوون اول باید یک کار پیدا کنه و از طریق اون کار پول جمع کنه و بعد قسط بده یه سر پناه بخره و بعدش دوباره قسط بده ملزومات دیگه رو بخره و همچنان این قسط ادامه داره و بعدش تازه یک کیس کم توقع پیدا کنه ( اگه پیدا بشه) و دوباره قسط بده وام ازدواج بگیره و باز هم قسط ادامه دارد ...
خودتون حساب کنید با این اوضاع چند سال طول میکشه ... شاید 40 یا 45 سالگی کمی خوبتر بشه اوضاش یا اصلا خوب نشه و قید ازدواج رو بزنه ...
اگه نمیتونه واسه بچش یک زندگی مناسب از قبیل خونه و پس انداز مناسب و فراهم کنه ازدواج نکنه که خیانته به اولادش ، خیـــــــــــــــــــــــ ــــــانـــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــت
همان بهتر بر لب جوی نشینی و گذر عمر بینی

donnie yen
10-10-2016, 16:10
به نظر من با صبر کردن و ازدواج نکردن اوضاع فقط بدتر میشه(به خاطر همون بحثهایی که گفته شده،اینده اجتماع و نبود نسل جوان در اینده و پیرشدن جمعیتی و عدم رشد جمعیت و کلا بدتر شدن وضعیت جامعه در اینده).با صبر کردن هم اتفاقی در زمینه اشتغال به وجود نمیاد،اقایون بالاسری هم به غیر یه سری به فکر جیب مبارک هستند نه من و شما.خودتون بجنگید برای اینده خودتون،اصلا یه گروه تشکیل بدید و از این کارها.هر کسی تلاش کرده نتیجه گرفته.اینجوری شاید بشه یه کاری کرد.با دست دست کردن قرار نیست چیزی پیش بره.

............................

دوست عزیز
جهان امروز جهان اقتصاد هست، چه دوست داشته باشیم چه دوست نداشته باشیم، کاری که توجیه اقتصادی نداشته باشه انجامش حماقت محضه، یا کاری که بعدا انسان رو به مشکلات اقتصادی بندازه اشتباهه.

منی که تو زندگی مجردی خودم موندم، برم ازدواج کنم، حتما کلی آدم از خانواده ی خودم و همسرم را با مشکل مواجه خواهم کرد.

سالی که نکوست از بهارش پیداست، با این جمعیت 70 میلیونی و زندگی مجردی این همه مشکل داریم، اگه زیادش کنیم باید با مشکلات بیشتری مواجه بشیم.

بهتره کاملا معقول و منطقی به این مسئله نیگا کنیم نه احساسی و هیجانی.

donnie yen
10-10-2016, 16:20
ازدواج با شخص مناسب نقطه عطف زندگی هر انسانی هست ، هیچ چیزی بالاتر و والاتر از این نیست که زندگی رو با همه سختی ها و شادی ها با یه انسان دیگه شریک بشی ، یه تعهد همه جانبه است و باعث رشد و تعالی فردی و اجتماعی میشه. من خودم آدم پر جنب و جوشی بودم اهل خوشگذرانی و ... ولی الان که در شرف تاهل هستم میبینم اون دوره اصلا اونجوری رو که فکرش رو میکردم عالی نبوده. بازم میگم ازدواج با شخص مناسب از همه چی مهمتره یه روز زندگی متاهلی و اون احساس تعلق و تعهد دو جانبه به یه سال زندگی خوشگذرونی میارزه.

.......................
دوست عزیز، حرفای شما هم متین

ولی برای مثال منی که چیزی ندارم و 1000 مدل مشکل مالی و غیره دارم، چطوری میتونم داشته هام رو با یه کس دیگه تقسیم کنم؟ تنها چیزی که دارم غم و قصه هام هست که میتونم با بقیه تقسیم کنم.

اگه به صورت احساسی و هیجانی به مسئله نیگا کنیم حرفاتون درسته، ولی توجیه عقلانی نداره.

footballist
10-10-2016, 17:13

دوست عزیز
جهان امروز جهان اقتصاد هست، چه دوست داشته باشیم چه دوست نداشته باشیم، کاری که توجیه اقتصادی نداشته باشه انجامش حماقت محضه، یا کاری که بعدا انسان رو به مشکلات اقتصادی بندازه اشتباهه.

منی که تو زندگی مجردی خودم موندم، برم ازدواج کنم، حتما کلی آدم از خانواده ی خودم و همسرم را با مشکل مواجه خواهم کرد.

سالی که نکوست از بهارش پیداست، با این جمعیت 70 میلیونی و زندگی مجردی این همه مشکل داریم، اگه زیادش کنیم باید با مشکلات بیشتری مواجه بشیم.

بهتره کاملا معقول و منطقی به این مسئله نیگا کنیم نه احساسی و هیجانی.
تفاوت من و شما در نوع جهان بینیمون هست.من براساس اسلامیش دارم پیش میرم،شما براساس اقتصادیش(بچه های علوم اجتماعی اگه بودن الان ایسمهای مختلف رو میگفتن).اگر چه همون اقتصادیش هم نگاه کنیم،قضیه نیروی کار و مسائل اجتماعی که بر اقتصاد تاثیر داره پیش میاد که بحثش کاملا تخصصی میشه،تو کشورهای غربی خود این مسائل جمعیتی الان دغدغست.در کل به نظر من نباید انقدر منفی نگاه کرد و به قول شما احساسی برخورد کرد.ازدواج و تشکیل خانواده یه بخش مهم زندگیه که نمیشه همینجوری دستکاریش کرد،نمیشه هم سهل انگارانه زود اقدام کرد.من خودم همه این شرایط رو دارم میبینم ولی نمیخوام خودم رو تسلیم کنم،سخته ولی غیرممکن که نیست.از طرفی هم نمیدونم چرا انقدر تو قشر جوان،تنبلی و خوش گذرانی عادت شده و تلاش و مسئولیت پذیری یک چیز نادریه.ایده ال همه اینه که شاد و خوشحال باشن و حساب بانکی هم پرپول ولی میخوان یه شبه به دستش بیارن.به هر حال اینجور مشکلاتم هست.ممنون بابت پاسخ

MXRX
10-10-2016, 18:00
من دیروز یه صحنه ای تو خیابون دیدم سمت بلوار کشاورز واقعا" دلم برای پسره سوخت فکر کنم دختره مهریه بالا هم داشته ... تو اون چند ثانیه که حرفاشون رو شنیدم دختره کلا" خود پسره خانواده و مادر پسره رو شست گذاشت رو بند پسره حسابی سنکوب کرده بود از چشماش و حالت صورتش ... زرد کرده بود .. یه چیزهایی میگفت ولی مگه میتونست حریفش بشه ... من در اون لحظه متحول شدم و معنای محبت و عشق حقیقی را یافتم :n12::n24:گرچه زندگی شخصی افراد به ما ربطی نداره ولی اینها واقعیات جامعه ما هم هست.

Masoud-2014
10-10-2016, 18:39
من دیروز یه صحنه ای تو خیابون دیدم سمت بلوار کشاورز واقعا" دلم برای پسره سوخت فکر کنم دختره مهریه بالا هم داشته ... تو اون چند ثانیه که حرفاشون رو شنیدم دختره کلا" خود پسره خانواده و مادر پسره رو شست گذاشت رو بند پسره حسابی سنکوب کرده بود از چشماش و حالت صورتش ... زرد کرده بود .. یه چیزهایی میگفت ولی مگه میتونست حریفش بشه ... من در اون لحظه متحول شدم و معنای محبت و عشق حقیقی را یافتم :n12::n24:گرچه زندگی شخصی افراد به ما ربطی نداره ولی اینها واقعیات جامعه ما هم هست.

اونایی که مدام دم از ازدواج میزنن مطمئن باشید وضعشون خوبه یا پشتیبان دارند ...
یک مدت پیش بین چند از دوستان رقابت ازدواجی شکل گرفته بود که یکی از ما سریع و خوشحال و شادان ازدواج میکنه و مقام اول و بدست میاره
چند مدت پیداش نبود تا اینکه چند وقت پیش زنگ زدم بهش و اوضاع و احوال ... هیچی صاحب دوتا دختر دوقلو شده در همان ابتدا :n02:

خودش میگفت شبها خواب ندارم و استرس دارم و حقوقم کفاف نمیده و باید بازم برم سر کار دیگه و از این حرفا و البته یک چیز دیگه هم میگفت اینکه اول سعی کن خودت و جمع و جور کنی بعد ازدواج کن نه اینکه به این امید که با ازدواج صاحب زندگی میشم و ... گفت حساب شده عمل کن
اینها حرفهای یک متاهل بود که تا خرخره تو قسطه ... حی و حاضر

Captain_America
10-10-2016, 19:22
.......................
دوست عزیز، حرفای شما هم متین

ولی برای مثال منی که چیزی ندارم و 1000 مدل مشکل مالی و غیره دارم، چطوری میتونم داشته هام رو با یه کس دیگه تقسیم کنم؟ تنها چیزی که دارم غم و قصه هام هست که میتونم با بقیه تقسیم کنم.

اگه به صورت احساسی و هیجانی به مسئله نیگا کنیم حرفاتون درسته، ولی توجیه عقلانی نداره.
مساله همینه ، اینجا اصلا بحث تاهل و تجرد نیست زندگی در هر دو حالتش خرج داره البته شرایط هر شخصی هم متفاوته ، مثلا من قبل از تاهل و در زمان مجردی هم مستقل زندگی میکردم پس خرج یه زندگی رو باید در میاوردم در هر صورت و الان میبینم خرج زندگی متاهلی دو برابر یه زندگی مجردی نیست. قبلا هم گفتم دو تا زندگی مستقل خرجش بیشتره از یه زندگی دو نفره هست البته تا قبل از بچه دار شدن.

حیزون
10-10-2016, 20:08
من یه صحنه تو کیش دیدم دلم برای خودم سوخت فقط , دختره مثل ماه پسره معلوم بود یه کار خطا کرده بود بعد داشت منت پسر رو هم میکشید میگفت با ناز خوب میخای بری ولم کنی برو ! پسره هم یکی از این تیپ هایی که انگار قبلا فست فود کار میکرده بعد دانشجو شده به حساب دانشجویی دختر آدم حسابی بهش دادن حتما پرادو ی بابای دختره رو هم سوار میشه

حیزون
10-10-2016, 20:27
تنها هدف از ارائه ی چنین آماری اینه که مثلا بگن ایران هم چی چی اک هست , هم مترقی و پیشرفته و خلاصه اینکه دغدغه ای نداشته باشین و همه چیزو بسپارین به ما !

باور نکنین تو رو به هر چی قبول دارین , سن ازدواج نهایتا 23 سال هست اونم تو کلان شهر تهران , اون قرتی بازی ها مال زمان حاتمی بود تموم شد رفت , من خودم با بابام رفته بودیم یه هتل شمال شهر ناهار بخوریم اونجا پسره تیپیک شمال شهری با زن شو و خونواده امومده بود , تو همین ویکی پدیا فارسی من خوندم تو تهران شمال شهر اکثرا دوست دارن ازدواج سنتی بکنن اونجا الان اون پدیده ها رفته به سمت جنوب شهر که اونجا هم احتمالا نهایتا ریشه کن میشه و با بلدوزر یه من خاک شهرداری میریزه روش

تو امریکاش که امریکا ه , خونواده های پولدار با تحقیق میدن دخترشونو دست یه پسر انم یه هم رده , ایران که خودش عاشق امریکا ا

تو شهرستان هم که من خودم هستم میدونم چه خبره , یا اصلا خبری نیست یا گند کاریه

Stream
12-10-2016, 16:31
مشکل این ادعاها (مثل چیزی که گفته شد) اینه که نشانگر هیچ چیزی نیستند. بله فرضا که 13 میلیون نفر از افراد بین 18 تا 35 سال مجرد باشند، خب؟ این الان چیز بدی است؟ :n27: به نظر من خیلی هم خوبه. گفته میشه کشور حدود 25 میلیون جمعیت بین 18 تا 35 سال داره، و این یعنی حدود نصف این افراد احتمالا ازدواج کردند، این آمار به هیچ وجه کم نیست. به نظر من زیاد هم هست. متوسط سن ازدواج 27 برای مرد و 25 برای زن بالا نیست، از آمار هر کشور توسعه یافته ای پایین تر است.

من نمیگم باید ترویج کنیم کسی ازدواج نکنه، ولی معضل خاصی در کشور وجود نداره. این همه جوسازی درباره این موضوع همه از تفکراتی که تصور می کنند مردم در کشور مشابه کشتزار تولید جمعیت هستند ریشه می گیره. اون جمعیتی هم که تولید میشه قراره کشتزار تولید جمعیت نسل بعدی باشه، و همینطور ترویج افزایش جمعیت بی هدف که تبیعتا همزمان خواهد بود با کم شدن کیفیت زندگی چون منابع کشور محدود است.

Captain_America
12-10-2016, 19:26
مشکل این ادعاها (مثل چیزی که گفته شد) اینه که نشانگر هیچ چیزی نیستند. بله فرضا که 13 میلیون نفر از افراد بین 18 تا 35 سال مجرد باشند، خب؟ این الان چیز بدی است؟ :n27: به نظر من خیلی هم خوبه. گفته میشه کشور حدود 25 میلیون جمعیت بین 18 تا 35 سال داره، و این یعنی حدود نصف این افراد احتمالا ازدواج کردند، این آمار به هیچ وجه کم نیست. به نظر من زیاد هم هست. متوسط سن ازدواج 27 برای مرد و 25 برای زن بالا نیست، از آمار هر کشور توسعه یافته ای پایین تر است.

من نمیگم باید ترویج کنیم کسی ازدواج نکنه، ولی معضل خاصی در کشور وجود نداره. این همه جوسازی درباره این موضوع همه از تفکراتی که تصور می کنند مردم در کشور مشابه کشتزار تولید جمعیت هستند ریشه می گیره. اون جمعیتی هم که تولید میشه قراره کشتزار تولید جمعیت نسل بعدی باشه، و همینطور ترویج افزایش جمعیت بی هدف که تبیعتا همزمان خواهد بود با کم شدن کیفیت زندگی چون منابع کشور محدود است.
در همین تاپیک در صفحات قبلی اشاره کردم مشکل ازدواج نیست ، به خاطر جامعه سنتی و رعایت یه سری حریم ها خیلی ها به جای کلمه رفع نیاز جنسی از کلمه ازدواج استفاده میکنند. اینجا معضل خودش رو نشون میده وقتی میگن خانمی/آقایی ۳۰ سالشونه و تا حالا ازدواج نکردن یعنی تا حاله رابطه جنسی نداشتند (یا فرض میشه که نداشتند) و با در نظر گرفتن اینکه افراد از ۱۵ سالگی (کمتر یا زودتر) بالغ شدند و بگیم از ۱۸ سالگی هم اختیارات قانونی دارند یعنی بیش از ۱۰ سال هست که از رابطه جنسی محروم هستند.
این هم در نظر بگیرید که رابطه جنسی خارج از ازدواج نه تنها در اجتماع تابو هست بلکه گناه هم قلمداد میشه (بار روحی و روانی) و غیرقانونی و جرم هست و بر اساس شرع انور حد تازیانه هم داره. پس لطفا دوستان نگویند ازدواج و رابطه جنسی دو مقوله جدا هستند خیر در یک کشور بنیاد گرا با قوانین مبتنی بر شریعت اینچنین نیست.

Mohammad Hosseyn
12-10-2016, 21:10
در همین تاپیک در صفحات قبلی اشاره کردم مشکل ازدواج نیست ، به خاطر جامعه سنتی و رعایت یه سری حریم ها خیلی ها به جای کلمه رفع نیاز جنسی از کلمه ازدواج استفاده میکنند. اینجا معضل خودش رو نشون میده وقتی میگن خانمی/آقایی ۳۰ سالشونه و تا حالا ازدواج نکردن یعنی تا حاله رابطه جنسی نداشتند (یا فرض میشه که نداشتند) و با در نظر گرفتن اینکه افراد از ۱۵ سالگی (کمتر یا زودتر) بالغ شدند و بگیم از ۱۸ سالگی هم اختیارات قانونی دارند یعنی بیش از ۱۰ سال هست که از رابطه جنسی محروم هستند.
این هم در نظر بگیرید که رابطه جنسی خارج از ازدواج نه تنها در اجتماع تابو هست بلکه گناه هم قلمداد میشه (بار روحی و روانی) و غیرقانونی و جرم هست و بر اساس شرع انور حد تازیانه هم داره. پس لطفا دوستان نگویند ازدواج و رابطه جنسی دو مقوله جدا هستند خیر در یک کشور بنیاد گرا با قوانین مبتنی بر شریعت اینچنین نیست.

الان به نظر شما معضل نبود رابطه جنسی برای این عده هست؟
خب شما از کجا می‌دونید چند درصد این افراد از رفع نیاز جنسی محروم هستند؟

Captain_America
12-10-2016, 21:20
الان به نظر شما معضل نبود رابطه جنسی برای این عده هست؟
خب شما از کجا می‌دونید چند درصد این افراد از رفع نیاز جنسی محروم هستند؟
حتی اگه درصد زیادی از این افراد خارج از ازدواج این نیاز رو رفع کنند میدونیم که کارشون تابو اجتماعی ، گناه (فشار روانی) ، غیر قانونی (عمل مجرمانه) ، زنای مستوجب حد (شلاق) و به احتمال زیاد بدون رعایت پیشگیری ها و نکات بهداشتی لازم هست.
و یه نکته خیلی مهم دیگه اینکه به دلیل تمام اون موارد بالا فردی هم که در همچین روابطی آسیب ببینه هر چقدر هم آسیب شدیدی باشه تقریبا از هیچ گونه حمایتی حتی حمایت عاطفی اطرافیون متاسفانه برخوردار نخواهد بود.

خب افراد می تونن با ازدواج موقت نیاز جنسی شون و رفع کنند
از لحاظ قانونی و شرعی مشکل رو حل میکنه ولی هنوز از لحاظ دیدگاه اجتماعی چندان نگرش مثبتی نیست ، تقریبا کمتر خانواده ای حاضر میشه مثلا رضایت بده دخترشون در دهه ۲۰ زندگیش ازدواج موقت داشته باشه (مگه در شرایطی مثل نامزدی) .

Masoud-2014
12-10-2016, 22:19
حتی اگه درصد زیادی از این افراد خارج از ازدواج این نیاز رو رفع کنند میدونیم که کارشون تابو اجتماعی ، گناه (فشار روانی) ، غیر قانونی (عمل مجرمانه) ، زنای مستوجب حد (شلاق) و به احتمال زیاد بدون رعایت پیشگیری ها و نکات بهداشتی لازم هست.
و یه نکته خیلی مهم دیگه اینکه به دلیل تمام اون موارد بالا فردی هم که در همچین روابطی آسیب ببینه هر چقدر هم آسیب شدیدی باشه تقریبا از هیچ گونه حمایتی حتی حمایت عاطفی اطرافیون متاسفانه برخوردار نخواهد بود.

خب افراد می تونن با ازدواج موقت نیاز جنسی شون و رفع کنند

Masoud-2014
12-10-2016, 22:58
از لحاظ قانونی و شرعی مشکل رو حل میکنه ولی هنوز از لحاظ دیدگاه اجتماعی چندان نگرش مثبتی نیست ، تقریبا کمتر خانواده ای حاضر میشه مثلا رضایت بده دخترشون در دهه ۲۰ زندگیش ازدواج موقت داشته باشه (مگه در شرایطی مثل نامزدی) .
معضل بالا رفتن سن ازدواجه و همانطور که شما گفتید بین نیاز جنسی و ازدواج ارتباط هست ...
خب اگر افراد در یک جامعه شریعتمدار از لحاظ نیاز جنسی در مضیغه هستند پس چرا سن ازدواج اینقدر بالا رفته؟ مگر نیاز جنسی تسریع کننده فرایند ازدواج نیست؟
یعنی افراد نیاز جنسی خود رو از طرق غیر ازدواج مرتفع میکنن که نیاز کمتری به ازدواج صرفا بخاطر میل جنسی پیدا میکنند؟

Captain_America
12-10-2016, 23:24
معضل بالا رفتن سن ازدواجه و همانطور که شما گفتید بین نیاز جنسی و ازدواج ارتباط هست ...
خب اگر افراد در یک جامعه شریعتمدار از لحاظ نیاز جنسی در مضیغه هستند پس چرا سن ازدواج اینقدر بالا رفته؟ مگر نیاز جنسی تسریع کننده فرایند ازدواج نیست؟
یعنی افراد نیاز جنسی خود رو از طرق غیر ازدواج مرتفع میکنن که نیاز کمتری به ازدواج صرفا بخاطر میل جنسی پیدا میکنند؟
به نظر من جامعه ایران بین دو سبک زندگی گیر کرده از یه طرف مدرنیسم و از یه طرف سنت گرایی و از اونجایی که توان همسان سازی کامل رو نداره ، داره از هر دو طرف ضربه میخوره.
مثلا الان توی خانواده های متوسط شهری ایران دخترهای زیادی به دانشگاه میرند ، همچنین سن ورود به بازار کار هم برای پسرها بالاتر رفته از اون طرف تهیه مسکن و خودرو هم بخاطر وضعیت اقتصادی سخت تر شده فقط همین دو سه عامل خودش سن آمادگی برای ازدواج رو چندین سال بالاتر میبره.
از یه طرف دیگه همین جامعه (طبقه متوسط شهری) انتظار داره یه پسر / دختر با درک غلط و اشتباه از سبک زندگی شهر نشینی مدرن حتما دانشگاه بره ، سربازیش هم بزنه ، کار معمولی دفتری / اداری گیرش بیاد یه پس اندازی هم داشته باشه از اون طرف عروسشون هم حتما شب زفاف باکره باشه !
جامعه ما چه از شریعت چه از مدرنیسم اون قسمت بنیادگرا و افراطیش رو انتخاب کرده و الان توی تناقض هر دو تاش بدجوری گیر افتاده.

حیزون
13-10-2016, 08:38
من از کل تبلیغ هایی که تلویزیون گذاشته تا حالا از یه تبلیغ خوشم اومد فقط اونم کانون جوانان تهیه کرده بود و درباره ی این شیاد های دانشجو نام هست که تو دانشگاه دنبال دختر های پولدار میگردن مثل همینایی که از رشته های ریاضی میرن دنبال دخترهای پزشکی که یا پول بابای دختره رو یه جوری بالا بکشن یا آویزون بشن به درآمد پزشکی اون بنابراین دوست عزیز ازدواج تو ایران فقط برآورده کردن نیاز جنسی نیست ، اون ماله پیرمردهای 60 ساله هست که میرن دختر 16 ساله میگیرن یه ماه ازدواج میکنن بعد هم ولش میکنن به امان خدا , ازدواج تو ایران کلاه برداری هم هست یا دخترهای خیابانی که فقط قیافه دارن میرن بچاپ بچاپ یا پسرهای بی سر و پای دانشجو نام که میرن داماد سرخونه میشن و اونجا لنگر میندازن .

امید رض
13-10-2016, 12:28
ازدواج بهترین چیز در زندگی .عشق نباشه پس به جود امدن انسان ها اشتباس .بدترازاین بده که هیچ کس از نو خودت. بعد خودت وجودنداره ...اگه بگیم زندگی بده یا فلان چیز بده باید خدارو زیرسوال ببریم انسان برایه زندگی وتشکیل خانواده به وجود امده.... ولی براکسی که بتونه مشکلات زمان امروزی رو حل کنه باید مسائلی از طرف جامعه ودولت ومردم حل بشه..کشورهایه دیگه مثل امریکا جوریه که پسرودختر از 15سالگی زندگی مستقل دارن ازدواج میکنن ومشکلات ماروهم ندارن .......ولی باسه ما هنوز 40سالشه داره نون بابا ومادرشومیخوره .........مشکلات زندگیمون از پایه وریشس که تا 100سال دیگه حل نمیشه .........

V E S T A
13-10-2016, 16:43
به نظر من اگه بتونیم این سوالات رو جواب بدیم و راه حل مناسبی براش پیدا کنیم خیلی از مسائلی که تو ذهن ما نام مشکلات رو گرفتن میتونن قابلیت حل شدن یدا میکنن :

چرا همیشه بزرگترین دعدغه و مشکل ما مربوط میشه به رفع ابتدایی ترین نیاز هامون ؟
چرا هنوز اندر خم رفع نیاز های ابتدایی مون هستیم ؟
و چه راه حلی وجود داره که از این مرحله بتونیم عبور کنیم و رفع نیاز های اولیه مون تبدیل نشه به بزرگترین و اصلی ترین دغذغه های زندگی شخصی و اجتماعیمون ؟

Rahpooyan
13-10-2016, 18:43
بهترین حرفُ همون جناب قرائتی زد. گفت چرا ازدواج دانشجویی؟ باید ازدواج از دبیرستان شروع کرد.
بهتره خانواده ها همون نون و ابی که سر سفره به بچه هاشون میدن، اجازه بدن سر سفره خودشون بخورند.
الان صاحبخونه ها اجاره خونه رو بالا می برند به این دلیل که چند تا نون خور تو خونه دارند. از اون طرف بچه هاشون هم نمی تونن اجاره های سر سام اور خونه رو بدن پس نمی تونن ازدواج کنند و تو خونه موندن. اگه فرهنگ مردم درست بشه و خانواده ها کمک به فرزندان بکنند و تو مسایلی مثل خونه کمکشون کنند میشه حقوق هارو کاهش داد و اینگونه هزینه های تولید کاهش یافته و هم اشتغال بیشتر میشه و هم قیمت اجناس پایین تر میاد.
دست دولت ها هم بازتر میشه و بهتر می تونند برنامه ریزی کنند.

این نتیجه بسیار مهمی دارد. اینکه وقتی اعصاب مردم آرامش داشته باشد، می توانند با ذهن بازتری تفکر و تصمیم گیری کنند. می توانند نیازهای اصلی رو بهتر شناسایی و تصمیمات بهتری بگیرند. برای مثال دغده های روانی باعث شده مردم نتوانند خواسته های خقیقی خود را شناسایی کنند. برای مثال مسئله ای مثل کشف حجاب زنان یا حضور زنان در ورزشگاه ها ایا حقیقتا از نیازهای اصلی زنان جامعه ما است؟ ایا پوشاک برندها یا رفع فیتیل سایت های غیر اخلاقی از نیازهای حقیقی و اصلی مردان ما است؟

متاسفانه مشکل مردم این است که با کپی برداری از فرهنگ غربی ها تصور می کنند پیشرفته شده اند. متاسفانه با این دست تصورات احساس زرنگی می کنند ولی در حقیقت بیشترین و بزرگترین کلاه ها بر سر ملت ما زمانی رفته است که احساس زرنگ بازی کرده ایم!! من در جایی نظر یک کاربر رو خوندم که با چپ به راست شدن الفبای ما یا حتی رسمی شدن زبان انگلیسی بجای زبان فارسی کشور ما پیشرفته می شود!! که اتفاقا دوست دیگری پاسخ جالبی داده بود که من موندم الان کشورهای افریقایی جزء کشورهای پیشرفته جهان هستند یا خیر؟ (بدلیل رسمی بودن زبان انگلیسی در ان کشورها)

این ازدواج به اصطلاح سفید (زندگی پسر و دختر در کنار هم آن هم بدون ازدواج ) یک نمونه کلاه دیگری است که دارد بر سر جوانان ما می رود. مسئله کشف حجاب زنان هم کلاه گشاد دیگری ست. زندگی های تجملی و تبلیغاتی سریال های ترکی که در شبکه های ماهواره ای جم و فارسی 1 و ... هم به خورد ملت ما داده می شود، هم کلاه گشاد دیگری ست. متاسفانه عده ای با سیاسی کردن این مسایل ان را با "جمهوری اسلامی" یا حتی اسلام وصله می کنند و متاسفانه عده ای ساده هم فریب می خورند، در حالیکه این ها از مهمترین مسایل اجتماعی مردم ما است.

خوبه که هنوز کسانی هستند که به چشم خود 8 سال جنگ ایران و عراق را دیده اند. داشتم مستندی رو می دیدیم که رزمنده ها شلغم خوراک الاغ را می خورده اند. با ان بدبختی ها ملت دوام اوردند. مسئله ازدواج جوانان و ... هم کار انچنان محالی نیست . چون قبلا توانسته اند. فقط کمی فهم و شعور می طلبد و بس. اگر قرار بود دولت ها و بودجه ها و سیاست ها و ... گره ای باز کند تا بحال مسئله مسکن بهبود یافته بود. متاسفانه این ها فقط عده ای را پول دار می کند. این نوکیسه ها که از این ملت به اب و نونی رسیده اند فورا سر از خارج در می اورند و به بدبختی های ملت می خندند. در حالیکه مردم در بدبختی و کلافگی و بیچارگی و ... دست و پا می زنند.

Mohammad Hosseyn
13-10-2016, 19:48
به نظر من اگه بتونیم این سوالات رو جواب بدیم و راه حل مناسبی براش پیدا کنیم خیلی از مسائلی که تو ذهن ما نام مشکلات رو گرفتن میتونن قابلیت حل شدن یدا میکنن :

و چه راه حلی وجود داره که از این مرحله بتونیم عبور کنیم و رفع نیاز های اولیه مون تبدیل نشه به بزرگترین و اصلی ترین دغذغه های زندگی شخصی و اجتماعیمون ؟

البته همه جای دنیا «طبقه متوسط» و «طبقه فرودست» اینطور هستن ... هرچه هم حجم این دو طبقه بزرگتر بشه وضع بدتر میشه. تو کشورهایی مثل کشور ما بخاطر اینکه این دو طبقه خیلی بزرگن و از طرفی وضع اقتصادی خوب نیست، وخامت خودش رو نشون میده. قطعا راه حل بهبود وضع اقتصادیه. باید از این کمبود خارج بشیم و همزمان به توزیع ثروت توجه بشه ...

بهترین حرفُ همون جناب قرائتی زد. گفت چرا ازدواج دانشجویی؟ باید ازدواج از دبیرستان شروع کرد.
بهتره خانواده ها همون نون و ابی که سر سفره به بچه هاشون میدن، اجازه بدن سر سفره خودشون بخورند.
الان صاحبخونه ها اجاره خونه رو بالا می برند به این دلیل که چند تا نون خور تو خونه دارند. از اون طرف بچه هاشون هم نمی تونن اجاره های سر سام اور خونه رو بدن پس نمی تونن ازدواج کنند و تو خونه موندن. اگه فرهنگ مردم درست بشه و خانواده ها کمک به فرزندان بکنند و تو مسایلی مثل خونه کمکشون کنند میشه حقوق هارو کاهش داد و اینگونه هزینه های تولید کاهش یافته و هم اشتغال بیشتر میشه و هم قیمت اجناس پایین تر میاد.
دست دولت ها هم بازتر میشه و بهتر می تونند برنامه ریزی کنند.

این نتیجه بسیار مهمی دارد. اینکه وقتی اعصاب مردم آرامش داشته باشد، می توانند با ذهن بازتری تفکر و تصمیم گیری کنند. می توانند نیازهای اصلی رو بهتر شناسایی و تصمیمات بهتری بگیرند. برای مثال دغده های روانی باعث شده مردم نتوانند خواسته های خقیقی خود را شناسایی کنند. برای مثال مسئله ای مثل کشف حجاب زنان یا حضور زنان در ورزشگاه ها ایا حقیقتا از نیازهای اصلی زنان جامعه ما است؟ ایا پوشاک برندها یا رفع فیتیل سایت های غیر اخلاقی از نیازهای حقیقی و اصلی مردان ما است؟

متاسفانه مشکل مردم این است که با کپی برداری از فرهنگ غربی ها تصور می کنند پیشرفته شده اند. متاسفانه با این دست تصورات احساس زرنگی می کنند ولی در حقیقت بیشترین و بزرگترین کلاه ها بر سر ملت ما زمانی رفته است که احساس زرنگ بازی کرده ایم!! من در جایی نظر یک کاربر رو خوندم که با چپ به راست شدن الفبای ما یا حتی رسمی شدن زبان انگلیسی بجای زبان فارسی کشور ما پیشرفته می شود!! که اتفاقا دوست دیگری پاسخ جالبی داده بود که من موندم الان کشورهای افریقایی جزء کشورهای پیشرفته جهان هستند یا خیر؟ (بدلیل رسمی بودن زبان انگلیسی در ان کشورها)

این ازدواج به اصطلاح سفید (زندگی پسر و دختر در کنار هم آن هم بدون ازدواج ) یک نمونه کلاه دیگری است که دارد بر سر جوانان ما می رود. مسئله کشف حجاب زنان هم کلاه گشاد دیگری ست. زندگی های تجملی و تبلیغاتی سریال های ترکی که در شبکه های ماهواره ای جم و فارسی 1 و ... هم به خورد ملت ما داده می شود، هم کلاه گشاد دیگری ست. متاسفانه عده ای با سیاسی کردن این مسایل ان را با "جمهوری اسلامی" یا حتی اسلام وصله می کنند و متاسفانه عده ای ساده هم فریب می خورند، در حالیکه این ها از مهمترین مسایل اجتماعی مردم ما است.

خوبه که هنوز کسانی هستند که به چشم خود 8 سال جنگ ایران و عراق را دیده اند. داشتم مستندی رو می دیدیم که رزمنده ها شلغم خوراک الاغ را می خورده اند. با ان بدبختی ها ملت دوام اوردند. مسئله ازدواج جوانان و ... هم کار انچنان محالی نیست . چون قبلا توانسته اند. فقط کمی فهم و شعور می طلبد و بس. اگر قرار بود دولت ها و بودجه ها و سیاست ها و ... گره ای باز کند تا بحال مسئله مسکن بهبود یافته بود. متاسفانه این ها فقط عده ای را پول دار می کند. این نوکیسه ها که از این ملت به اب و نونی رسیده اند فورا سر از خارج در می اورند و به بدبختی های ملت می خندند. در حالیکه مردم در بدبختی و کلافگی و بیچارگی و ... دست و پا می زنند.

1. اتفاقا الان تو جوامعی مثل ایران بخاطر اینکه هنوز خانواده های حمایت گر هستن، بحران اجتماعی ناشی از حجم عظیم بیکاری رخ نمیده!
چنین بیکاری در جوامع غربی میتونه کشور رو ویران کنه ولی تو ایران سالهاست که عالم بحران نشده. چون فردی که بیکاری تحت حمایت خانوادش باقی می مونهو عملا سطح رفا کل خانواده میاد پائین (بیخود نیست که تعداد افراد زیر خط فرق انقدر زیاده). بنابراین اینکه می‌گید خانواده ها کمک کنند، همین الانشم دارن می‌کنند.

2. حقوق و دستمزد تو کشور ما وضع فاجعه باری داره! چطور میگید از هم کمتر باشه؟ حداقل حقوق چیزی شبیه شوخیه. بخصوص در سالهای اخیر که تورم شدت داشته. درسته که باید اشتغال رو زیاد کرد ولی این راه حل شما وضع رو وخامت میده. بهتره که دولت توجه بیشتری به توزیع ثروت بکنه (مالیات) و از طرفی فضا رو برای سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی فراهم کنه که متاسفانه تبدیل به یه موضوع سیاسی شده و در گرو مسائل سیاسی بین المللی هست.

3. برچه مبنای می‌گید دغدغه های روانی باعث شده مردم به اشتباه بفکر ازادی حجاب یا ورود زنان به ورزشگاه ها افتادن؟! ادعای عجیبیه ... اصلا اینها ربطی به هم ندارند... احترام به حقوق شهروندی هم جای خودش رو داره و کسی نمیتونه به بهانه اینکه فعلا وضع 13 میلیون مجرد در سن ازدواج خرابه، حجاب دغدغه نیست!!

AMHSIN
14-10-2016, 00:03
البته همه جای دنیا «طبقه متوسط» و «طبقه فرودست» اینطور هستن ...

نمیشه گفت مربوط به طبقه خاصی هست، جامعه رو فرض کنید که در اون طبقه متوسط و فرودست وجود ندارن، آیا در این جامعه دیگه غالب افراد دغدغه ازدواج و مسایل جنسی رو نخواهند داشت؟

بزرگترین آثار ادبی و هنری که افتخار بشریت هستن اکثرن ریشه در همین مساله دارن، آیا پدیدآورندگان این آثار جز طبقه فرودست و متوسط بودن؟

کلا مسایلی از این دست برای همه مهم هستن، طبیعت انسان اینطور هست، از طرف دیگه مساله ازدواج فقط مساله نیاز جنسی نیست، بعد عاطفی هم داره، با گفتن اینکه این مساله جز ابتدایی ترین نیاز هامون هست و نباید بشه بزرگترین دغدغمون نمیشه از کنار این مساله براحتی گذشت ...

AMHSIN
14-10-2016, 00:32

اگر با هرم مازلو آشنا باشید میدونید که این چنین بودن انسان کاملا طبیعی هست و اگر غیر از این باشه عجیبه ...

Mohammad Hosseyn
14-10-2016, 00:48
نمیشه گفت مربوط به طبقه خاصی هست، جامعه رو فرض کنید که در اون طبقه متوسط و فرودست وجود ندارن، آیا در این جامعه دیگه غالب افراد دغدغه ازدواج و مسایل جنسی رو نخواهند داشت؟

بزرگترین آثار ادبی و هنری که افتخار بشریت هستن اکثرن ریشه در همین مساله دارن، آیا پدیدآورندگان این آثار جز طبقه فرودست و متوسط بودن؟

کلا مسایلی از این دست برای همه مهم هستن، طبیعت انسان اینطور هست، از طرف دیگه مساله ازدواج فقط مساله نیاز جنسی نیست، بعد عاطفی هم داره، با گفتن اینکه این مساله جز ابتدایی ترین نیاز هامون هست و نباید بشه بزرگترین دغدغمون نمیشه از کنار این مساله براحتی گذشت ...

اگر جامعه بی طبقه وجود داشت، بله اونوقت انسان از نیازهای اولیه اش محروم نمی بود. مسئله اینه که این طبقه ای بودن جامعه یک واقعیت تاریخیه و نمیشه فرض کرد نیست چون نمونه واقعی نداشته تا به امروز.

من معتقد نیستم ازدواج یک نیاز اساسیه ولی رابطه با جنس مخالف یا نیاز جنسی بله اینطور هست. تو خیلی از همین آثار ادبی اشاره های زیادی از وضع زندگی طبقه فرودست میشه پیدا کرد که بازتاب تمام این دغدغه هاست.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

anti-military
14-10-2016, 07:37
اگر جامعه بی طبقه وجود داشت، بله اونوقت انسان از نیازهای اولیه اش محروم نمی بود. مسئله اینه که این طبقه ای بودن جامعه یک واقعیت تاریخیه و نمیشه فرض کرد نیست چون نمونه واقعی نداشته تا به امروز.

من معتقد نیستم ازدواج یک نیاز اساسیه ولی رابطه با جنس مخالف یا نیاز جنسی بله اینطور هست. تو خیلی از همین آثار ادبی اشاره های زیادی از وضع زندگی طبقه فرودست میشه پیدا کرد که بازتاب تمام این دغدغه هاست.

حرف زدن راحته. الان از دید یه جون نیازمند داری صحبت میکنی باید دید وقتی خانواده دار شدی و دختر دار شدی یا اگه خواهر داری حاضر میشی بدون ازدواج و تعهدی و فقط به خاطر لذت, نزدیکانت وسیله ای برای رفع نیاز جنسی دیگران بشن؟

مطمئن باشن وقتی تشکیل خانواده بدی اخلاقیات و حرمت خانواده خیلی واست مهم تر میشه تا مسائل جنسی به هر قیمتی. هر وقت راضی شدی دخترت یا خواهرت یا ... با هرکس که از راه رسید وارد عملیات بشن اونوقت روشنفکر بازی در بیار :n02:

اگه هم کسی نیاز جنسی خارج از عرف داره خوب یه سفر بره تایلند!

Ar@m
14-10-2016, 08:42
اگر با هرم مازلو آشنا باشید میدونید که این چنین بودن انسان کاملا طبیعی هست و اگر غیر از این باشه عجیبه ...
اتفاقا بر اساس هرم مازلو اگه نیازهای اولیه, دغدغه های اصلی زندگی شما باشن شما پیشرفت نخواهید کرد و تمام زندگی و انرژیتون در دو پله ی اول این هرم صرف خواهد شد.
انسانی روی این هرم بالا میره و پیشرفت میکنه که نیازهای اولیه اش رو بتونه با راحتی خیال بدست بیاره و تمرکز و توجهش از پله های اول و دوم به بالاتر معطوف بشه.
نیازهای دو پله ی اول حذف شدنی نیستن, مهمن اما اگه بشن مهمترین مسائل زندگی روزمره دیگه انسان سالمی نیستیم و اینه که باید برامون عجیب باشه.

AMHSIN
14-10-2016, 09:03
اتفاقا بر اساس هرم مازلو اگه نیازهای اولیه, دغدغه های اصلی زندگی شما باشن شما پیشرفت نخواهید کرد و تمام زندگی و انرژیتون در دو پله ی اول این هرم صرف خواهد شد.
انسانی روی این هرم بالا میره و پیشرفت میکنه که نیازهای اولیه اش رو بتونه با راحتی خیال بدست بیاره و تمرکز و توجهش از پله های اول و دوم به بالاتر معطوف بشه.
نیازهای دو پله ی اول حذف شدنی نیستن, مهمن اما اگه بشن مهمترین مسائل زندگی روزمره دیگه انسان سالمی نیستیم و اینه که باید برامون عجیب باشه.
چیزی که شما میفرماید بدیهی هست، چطور ممکنه کسی نیازهای اولیه اش برطرف بشه و بالاتر نره؟ سوال ایشون این هست که چرا دغدغه ما باید این مسایل باشن، برداشت من از سوال ایشون این هست که چرا نباید بتونیم بدون اینکه این پله ها رو طی کنیم به پله های بالاتر بریم.

اما اگر منظور اینه که اکثر مردم و جونای ایران درگیر مشکلات اقتصادی هستن و هنوز در دو مرحله اولن بحث چیز دیگریس

V E S T A
14-10-2016, 12:05
مردم ما درگیر مسائلی هستن که ناچارا اونا رو تو مرحله رفع نیاز های اولیشون نگه میداره
این مسائل یا بخاطر بعضی سیاست ها و منافع از منابع مختلف به مردم القا میشه یا فرهنگ و هنجارها و سنت های نادرست یک جامعه این مسائل رو به افراد تحمیل میکنه..

اگر مشت نمونه خروار باشد همین تاپیک نمونه خوبی هست تا آثار و نتایج تحمیل یا القای یک فرهنگ نادرست رو بین افراد جامعه خودمون ببینیم که حتی برای رفع ابتدایی ترین نیازهای زندگی انقدر دلیل و توجیه دارند که حرکتی در جهت رقع یک نیاز ابتدایی رو همتراز با شکستن شاخ غول مرحله آخر یا شکستن حرمت و ارزش های والای انسانی و اجتماعی بدونن !

بنابراین نه تنها خودشون بلکه دیگران رو هم وادار می کنند تو ابتدایی ترین و نازل ترین مرتبه نیازها باقی بمونند.

Masoud-2014
14-10-2016, 14:34
بخاطر سیاستهای کلانه که مردم تو نیازهای اولیششون موندن این کاملا واضحه ، مسکن و کار و نیاز جنسی و غیره ، تا اینا رفع نشه شخص ایا میتونه به نیازهای بالاتر فکر کنه؟نه
همش درگیر این مسائله و خود همین قضیه باعث عقب موندگی اون اجتماع میشه
اینکه ایا منابع موجود به نحو بهینه توزیع میشه یا نه؟ ایا سیاستهای اقتصادی کارامدی داریم یا نه؟ ایا سیاست خارجی موثری داریم یا نه؟ ایا از انسان به عنوان یک منبع اساسی تولید استفاده بهینه میشه یا نه؟
خلاصه اینکه اگر از منابع موجود کشور استفاده حداکثری همراه با کارایی و بهره وری صورت بگیره این خود باعث رشد اقتصادی و درامدی اون کشور و به تبع اون درامد سرانه و بهبود وضع اقتصادی مردم افزایش تقاضای ازدواج و متعالی تر شدن افراد میگردد بشرطی که توزیع عادلانه وجود داشته باشه

حیزون
14-10-2016, 18:01
ولی خوبیش اینه که همین طور که دهه ی شصتی ها ازدواج میکنن (همین طور که دارن میکنن چه شما همچین آماری رو باور کنید چه نکنید ) مجرد های واقعی میمونن و معلوم میشه کی واقعا اینکارست و کی اونکاره , خدا رو چه دیدی شاید یه گشایشی تو فضای اجتماعی-فرهنگی صورت گرفت (مثل مرگ یه نفر یا چند نفر) و خلاصه ما موندیمو سیل خیل زنان مجرد و مطلقه (فرضیه چرندیه ولی شندیست اگه بخایم)

همش منو یاده اون صحنه فیلم مهران غفوریان میندازه که رفته بود برای یه عروسیه دانشجویی بذله گویی کنه میگفت : میگفت شما آقا دامادا فکر کردین خیلی دارین هنر به خرج میدین , نه آقا اشتباه میکنین !!

به قول شاعر : در گردش چرخ فلک حسابی نیست , گه روزی دهد گه ندهد

حداقل حداقل اش اینه که وقتی جامعه به اونجا برسه خانم هایی که میخان زندگی مجردی داشته باشن میدونن سراغ کی یا کیا برن , وقتشونو بیخود تلف نمیکنن

حیزون
14-10-2016, 18:16
ایران در بهترین وضع مثل همون شوروی سابق هست که یه سری پیر و پاتال بودند که بعد از اونها مملکتشون به "یغما" رفت , که همونم نیست , در بدترین وضع هم مثل کوبا هست و شاید ازون هم بدتر چون هم خانم های مارو میبرند هم نفتمون رو به یغما میبرند , همون بلایی رو که سر شوروی اوردند صد برابر بدتر سر ایران میارن .. این خط اونم نشون !
جوان های ما هم که یک صدم تفکر سیاسی جوان های غربی رو ندارن , تنها فکرشون یا بالا پایین کردن خیابون بعد از یه شیفت کار تو بنگاه املاکه یا اینکه یکی رو مثلا اسکل کنن عقده گشائی کنن خیر سرشون

Mohammad Hosseyn
14-10-2016, 18:18
حرف زدن راحته. الان از دید یه جون نیازمند داری صحبت میکنی باید دید وقتی خانواده دار شدی و دختر دار شدی یا اگه خواهر داری حاضر میشی بدون ازدواج و تعهدی و فقط به خاطر لذت, نزدیکانت وسیله ای برای رفع نیاز جنسی دیگران بشن؟

مطمئن باشن وقتی تشکیل خانواده بدی اخلاقیات و حرمت خانواده خیلی واست مهم تر میشه تا مسائل جنسی به هر قیمتی. هر وقت راضی شدی دخترت یا خواهرت یا ... با هرکس که از راه رسید وارد عملیات بشن اونوقت روشنفکر بازی در بیار :n02:

اولا که پست من چه ربطی به اخلاقیات و حرمت خانواده داشت!!!!!!!!!!!
دوما که هرکسی مسئول اخلاقیات و زندگی خودشه و کسی هم نسخه نپیچیده که «به هر قیمتی وارد مسائل جنسی بشیم»‌! اگر شما اینجور برداشت کردید متاسفانه مشکل از جای دیگست:n02:

این جمله شما منو یاد این گفته مارکس میندازه که میگه «کسی مخالف آزادی نیست، حداکثر مخالف آزادی دیگران است!»

در واقع به نظر می‌رسه این ما نیستیم که خودمون رو با عرف تنظیم می‌کنیم، بلکه عرف باور یه گروه از جامعست که به هر دلیلی (عموما با قدرت سیاسی) غالب شده و هرکی در دایره این گروه از جامعه باشه هرچند ادعا می‌کنه که خودشو با عرف تنظیم کرده ولی در واقع وجود عرف معلول باور اون فرد و همفکرانش هست نه علتش. از این رو افرادی که در دایره این گروه جامعه نیستن به باور شما باید برن تایلند (نمی‌دونم اسم این باور چیه ولی قطعا اشتراک زیادی با فاشیسم داره) در حالی که کافی بود باورهای شما مطابق عرف جامعه نباشه که می‌دیدیم چطور زبان به گلایه باز می‌کردید و می‌شدید اپوزوسیون!

جامعه جای بهتری می‌شد اگر هر گروه می‌تونست از نقطه نظر طرف مقابل به مسئله نگاه کنه و «درک» کنه اوضاع چطور هست...

حیزون
14-10-2016, 18:27
مارکس البته آدم دانشمندی بود از نظر غربی ها که نظر همون ها هم مهمه , ولی باید این نکته رو هم در نظر داشت که مارکس یهودی بود و اون ها همه چی رو آماده از همون 16 سالگی دارن ! از جمله زن ! و تقلای مارو نمیکنن برای همون پله اول و دوم هرم مازلو .. انرژی شون رو صرف بقای قوم اشون میکنن

البته من وارد نیستم ولی اونا همه کلاه بردار هم هستن مثلا همون کمون اولیه و ثامویه مارکس همش درباره تاریخ یهود بود , انصافا اشتباه میگم دوست عزیز ؟! اشتباه میگم بگو اینجاشو اشتباه میگی ..

Sha7ab
14-10-2016, 18:53
مارکس البته آدم دانشمندی بود از نظر غربی ها که نظر همون ها هم مهمه , ولی باید این نکته رو هم در نظر داشت که مارکس یهودی بود و اون ها همه چی رو آماده از همون 16 سالگی دارن ! از جمله زن ! و تقلای مارو نمیکنن برای همون پله اول و دوم هرم مازلو .. انرژی شون رو صرف بقای قوم اشون میکنن

البته من وارد نیستم ولی اونا همه کلاه بردار هم هستن مثلا همون کمون اولیه و ثامویه مارکس همش درباره تاریخ یهود بود , انصافا اشتباه میگم دوست عزیز ؟! اشتباه میگم بگو اینجاشو اشتباه میگی ..
جالا شما چرا نقل قول رو ول کردی چسبیدی به شخصیت مارکس؟!

حیزون
14-10-2016, 19:10
جالا شما چرا نقل قول رو ول کردی چسبیدی به شخصیت مارکس؟!

دوست گرامی کدوم نقل قول رو میگید ؟

من اصلا قصد ورود به دعوای اون دو نفر رو ندارم , من اصولا از دعوا و کل کل و توهین چه تو فضای مجازی و چه واقعی بیزارم چون خودم یه شهری زندگی میکنم که از این چیزا زیاده ..

در مورد مارکس هم به خودم دونستم این تک نکته رو اشاره کنم , اینشتین هم که دیگه گل سر سبد عالم نوابغ یهودی بود دو تا زن داشت ! یه زن روس از همون دوران جوانی بعد هم طلاق داد رفت یه زن آلمانی گرفت !! اصلا خیلی ها میگن تئوری ها شو از زن اولیش دزدیده بود .. چون خودش یه جمله معرف گفته که تئوری هاش بیشتر در عالم "خواب" به او الهام میشدن ..

در مورد مارکس هم من کتاب سرمایه مارکس رو نخوندم که بخام اظهار نظر کنم ولی یه کتاب کلی دربارش خونده ام و با توجه به برخوردهایی که با یهودی ها داشتم اینارو میگم , کمون اول و دوم و همه ی اینها سفسطه بافی در مورد قوم خودشون هست و نه بیش

anti-military
14-10-2016, 20:05
مردم ما درگیر مسائلی هستن که ناچارا اونا رو تو مرحله رفع نیاز های اولیشون نگه میداره
این مسائل یا بخاطر بعضی سیاست ها و منافع از منابع مختلف به مردم القا میشه یا فرهنگ و هنجارها و سنت های نادرست یک جامعه این مسائل رو به افراد تحمیل میکنه..

اگر مشت نمونه خروار باشد همین تاپیک نمونه خوبی هست تا آثار و نتایج تحمیل یا القای یک فرهنگ نادرست رو بین افراد جامعه خودمون ببینیم که حتی برای رفع ابتدایی ترین نیازهای زندگی انقدر دلیل و توجیه دارند که حرکتی در جهت رقع یک نیاز ابتدایی رو همتراز با شکستن شاخ غول مرحله آخر یا شکستن حرمت و ارزش های والای انسانی و اجتماعی بدونن !

بنابراین نه تنها خودشون بلکه دیگران رو هم وادار می کنند تو ابتدایی ترین و نازل ترین مرتبه نیازها باقی بمونند.

اگه منظور نیاز جنسی هست که اصلا هم چیز ابتدایی و ساده ای نیست چون با اخلاقیات و تعهد و شخصیت و ... گره خورده. اگه شما این چیزها واست مهم نیست و نداری مشکل از خودته پس اینجوری حق به جانب صحبت نکن.

Ar@m
14-10-2016, 20:33
اگه منظور نیاز جنسی هست که اصلا هم چیز ابتدایی و ساده ای نیست چون با اخلاقیات و تعهد و شخصیت و ... گره خورده. اگه شما این چیزها واست مهم نیست و نداری مشکل از خودته پس اینجوری حق به جانب صحبت نکن.
برای حق به جانب صحبت کردن هم باید از شما اجازه گرفت؟!

anti-military
14-10-2016, 21:58
برای حق به جانب صحبت کردن هم باید از شما اجازه گرفت؟!

اگه حق به جانب تفکر امثال من رو بی فرهنگی و عقب افتادگی بدونه آره باید اجازه گرفت. خوب نیست کسی که هیچی حالیش نیست ادعای عقل کل بودن کنه و ره به ره از واژه متاسفانه جامعه ما فلان و ... متاسفانه مردم ما عقب افتاده هستن و ... استفاده کنه. تو خودت چی هستی؟ :n02:

J@viD
14-10-2016, 21:59
پیشنهاد میکنم در مورد این صحبت کنیم که آیا در حال حاضر ازدواج به شکل سنتی پاسخ گوی همه نیازهامون هست؟
اگر هست پس چرا آمار طلاق انقدر بالاس که تصمیم گرفتن دیگه آمار رو اعلام نکنن؟
اگر نیست پیشنهادتون چیه؟
به نظر خودم زندگی دختر و پسری که به هم علاقه دارن خارج از چهارچوب ازدواج رسمی راه حل هست.(ازدواج سفید)
اگر این تابو شکسته بود و جامعه قبولش میکرد خیلی از رسم و رسومات و هزینه های دست و پا گیر حذف شده بود.
بیاین منطقی و بدون پیشفرض های ذهنی که برامون بوجود آوردن راه حل ارائه بدین.

Ar@m
14-10-2016, 22:58
اگه حق به جانب تفکر امثال من رو بی فرهنگی و عقب افتادگی بدونه آره باید اجازه گرفت. خوب نیست کسی که هیچی حالیش نیست ادعای عقل کل بودن کنه و ره به ره از واژه متاسفانه جامعه ما فلان و ... متاسفانه مردم ما عقب افتاده هستن و ... استفاده کنه. تو خودت چی هستی؟ :n02:
اگه تفکرات شما برای خوتون به اندازه ی کافی منطقی و مستدل باشن با این مسئله که کس دیگه ای تفکرات امثال شما رو بی فرهنگ و عقب مونده میدونه مشکلی نخواهید داشت, اگه این جملات برای شما سنگین هستن در درجه ی اول تفکرات خودتون رو بالا و پایین کنین.
هیچکس همیشه حق به جانب نیست و مطمئنا شما هم به اندازه ی دیگران در قسمتی از تفکراتتون لنگ میزنین.
شما نمیتونین تمام مردم دنیا رو راضی کنین که تفکرات شما رو بی فرهنگی و عقب افتادگی ندونن همونطور که تمام تفکراتی که شما باهاش روبرو میشید باب میل شما نیستن و بنظرتون منطقی نمیان.
اظهار تاسف کردن برای مشکلات جامعه نشان از ادعای عقل کل بودن نیست. همه ی ما این حق رو داریم که نظرات منفی و مثبت خودمون رو از شرایطی که در اون قرار گرفتیم ابراز کنیم.
وقتی من به شما بگم لباسی که پوشیدی کثیفه, عاقلانه اش اینه اول به لباس خودتون خوب نگاه کنین و بعد که مطمئن شدین کثیف نیست به من بگین اشتباه کردم و اگه من بازهم اصرار کردم که لباس شما کثیفه از من بخواین شیشه های عینکم رو تمیز کنم و اگه بازهم اصرار کردم ازم بخواین واژه ی کثیف رو براتون تعریف کنم.
برای اونچه من فکر میکنم و شما فکر میکنین دلیلی وجود داره. راحت ترین راه اینه که از همون اول انگشت اتهام به سمت هم بگیریم و بگیم لباس من کثیف نیست تو خودت چی هستی؟!
ساده ترین راه ممکن رو انتخاب نکنین, عاقلانه ترینش رو انتخاب کنین

Sha7ab
14-10-2016, 23:08
دوست گرامی کدوم نقل قول رو میگید ؟

من اصلا قصد ورود به دعوای اون دو نفر رو ندارم , من اصولا از دعوا و کل کل و توهین چه تو فضای مجازی و چه واقعی بیزارم چون خودم یه شهری زندگی میکنم که از این چیزا زیاده ..

در مورد مارکس هم به خودم دونستم این تک نکته رو اشاره کنم , اینشتین هم که دیگه گل سر سبد عالم نوابغ یهودی بود دو تا زن داشت ! یه زن روس از همون دوران جوانی بعد هم طلاق داد رفت یه زن آلمانی گرفت !! اصلا خیلی ها میگن تئوری ها شو از زن اولیش دزدیده بود .. چون خودش یه جمله معرف گفته که تئوری هاش بیشتر در عالم "خواب" به او الهام میشدن ..

در مورد مارکس هم من کتاب سرمایه مارکس رو نخوندم که بخام اظهار نظر کنم ولی یه کتاب کلی دربارش خونده ام و با توجه به برخوردهایی که با یهودی ها داشتم اینارو میگم , کمون اول و دوم و همه ی اینها سفسطه بافی در مورد قوم خودشون هست و نه بیش
منظورم اینه ایشون یه جمله از آقای مارکس نقل کرد. شما باید راجب جمله نظر بدید نه شخصیت مارکس. یهودیه و .... ربطی به بحثتون نداره.
شاید طرف قاتل زنجیره ای باشه ولی جمله خوبی گفته باشه.

anti-military
14-10-2016, 23:18
به نظر خودم زندگی دختر و پسری که به هم علاقه دارن خارج از چهارچوب ازدواج رسمی راه حل هست.(ازدواج سفید)
بیاین منطقی و بدون پیشفرض های ذهنی که برامون بوجود آوردن راه حل ارائه بدین.

به چند دلیل من میگم نمیشه.
اول اینکه انسان در برابر دیگران هم مسئوله مخصوصا خانواده خودش. پدری که 20-30 سال برای دخترش زحمت کشیده مطمئن باش راضی نمیشه که دخترش بدون هیچ تعهدی با شخصی که فقط دنبال لذت بردن هست رابطه برقرار کنه.

دوم اینکه همچین رابطه ای فکر میکنی چند سال دوام داشته باشه؟ با کوچیک ترین ناراحتی در اولین فرصت از هم دور میشن و تبدیل میشن به بزرگترین دشمن هم و همیشه هم به چشم غریبه به هم نگاه میکنن نه عضوی از خانواده.

سوم اینکه کمتر دختری حاضر به اینکار میشه مگر اینکه کلا انسان نرمالی نباشه.

چهارم هم اینکه دیگه کسی ازدواج نمیکنه و اخلاقیات به فاک میره :n02:

Mohammad Hosseyn
14-10-2016, 23:47

چی بگم! ... اگر نظر من رو بخواید، خیلی در اشتباه هستید!... ولی موضوع تاپیک این نیست به همین خاطر میگذریم ازش...

اول اینکه انسان در برابر دیگران هم مسئوله مخصوصا خانواده خودش. پدری که 20-30 سال برای دخترش زحمت کشیده مطمئن باش راضی نمیشه که دخترش بدون هیچ تعهدی با شخصی که فقط دنبال لذت بردن هست رابطه برقرار کنه.

دوم اینکه همچین رابطه ای فکر میکنی چند سال دوام داشته باشه؟ با کوچیک ترین ناراحتی در اولین فرصت از هم دور میشن و تبدیل میشن به بزرگترین دشمن هم و همیشه هم به چشم غریبه به هم نگاه میکنن نه عضوی از خانواده.

بدون اینکه مدافع راه حل ازدواج سفید (بعنوان یک تجویز سیاستی) باشم؛

1. برده داریه مگه؟! کسی نگفته انسان نسبت به دیگران مسئول نیست ولی دایره مسئولیت انقدرا هم وسیع نیست که فرد و نوع ازدواج بستگی به کسی داشته باشه حتی والدین! اینکه هیچ پدری حاضر نمیشه (هرچند این جمله همین الانشم غلطه چون خیلی ها مشکلی ندارن) دلیل بر درستی این شیوه از برده داری نیست!

2. یادمه یکسری از مطالعات که روی این مسئله شده بود نشون می‌داد که میزان طلاق یا جدایی در این نوع ازدواج ها همسان با ازدواج‌های سنتی و ثبت شده هست!! بنابراین ذهنیت شما اینه که این روابط خیلی سست هستن بهتره برای ذهنیتتون فکت داشته باشید که بگیم درسته.

3. نرمال از زاویه دید شما شاید! در اینصورت دنیا دار غیر نرمال هاست الان از دید شما

4. اخلاقیات شما بازم ... متاسفانه اخلاقیاتی که با کنار هم بودن دو ادم به فاک میره همون بهتر که بره:n02:

anti-military
15-10-2016, 00:01
بدون اینکه مدافع راه حل ازدواج سفید (بعنوان یک تجویز سیاسیتی) باشم؛

1. برده داریه مگه؟! کسی نگفته انسان نسبت به دیگران مسئول نیست ولی دایره مسئولیت انقدرا هم وسیع نیست که فرد و نوع ازدواج بستگی به کسی داشته باشه حتی والدین! اینکه هیچ پدری حاضر نمیشه (هرچند این جمله همین الانشم غلطه چون خیلی ها مشکلی ندارن) دلیل بر درستی این شیوه از برده داری نیست!

4. اخلاقیات شما بازم ... متاسفانه اخلاقیاتی که با کنار هم بودن دو ادم به فاک میره همون بهتر که بره:n02:

کلا واسه پیچوند هرچیزی شما جواب دارید اگه بگن شب تاریکه بالاخره یه جوابی پیدا میکنی که بگی این سیاهی صرفا دلیل بر تاریکی نیست :n27:

تو یه پدر یا برادر یا عضوی از یه خانواده رو پیدا کن که مشکل نداشته باشه دختر، خواهر و زن و ... اش هر چند وقت زیر خواب کسی باشه و اگه این آدم از نظر روانی توسط روانشناس ها تایید بشه هرچی بگی درسته ...

اگه اعتقاد داری دختر در برابر پدر و برادرش و خانواده مسئول نیست پس زن خودت هم حق داره با هرکسی رابطه جنسی داشته باشه. چون اون در برابر خانواده خودش مسئول نیست در برابر تو که یه غریبه هستی باید مسئول باشه؟

کسی از باهم بودن حرف نزد. اینجا صحبت از رابطه جنسی بدون در نظر گرفتن مسائل اخلاقیه و عواقبشه ...

AMHSIN
15-10-2016, 00:16

خیلی از مسایل فرهنگی هستن و ریشه در طبیعت انسان ندارن

Mohammad Hosseyn
15-10-2016, 00:26
کلا واسه پیچوند هرچیزی شما جواب دارید اگه بگن شب تاریکه بالاخره یه جوابی پیدا میکنی که بگی این سیاهی صرفا دلیل بر تاریکی نیست :n27:

تو یه پدر یا برادر یا عضوی از یه خانواده رو پیدا کن که مشکل نداشته باشه دختر، خواهر و زن و ... اش هر چند وقت زیر خواب کسی باشه و اگه این آدم از نظر روانی توسط روانشناس ها تایید بشه هرچی بگی درسته ...

اگه اعتقاد داری دختر در برابر پدر و برادرش و خانواده مسئول نیست پس زن خودت هم حق داره با هرکسی رابطه جنسی داشته باشه. چون اون در برابر خانواده خودش مسئول نیست در برابر تو که یه غریبه هستی باید مسئول باشه؟

کسی از باهم بودن حرف نزد. اینجا صحبت از رابطه جنسی بدون در نظر گرفتن مسائل اخلاقیه و عواقبشه ...
دوست عزیز چرا فاز و نول قاطی می‌کنی؟! در چارچوب بحث بمون ... هر موقع بحث ما شب و تاریکی بود از این تمثیل‌ها میتونید استفاده کنید!

شما یک رفرنس ارائه بدید که مجامع روانشناسی چه داخل چه خارج، اعضای خانواده یک فرد که ازدواج سفید کرده رو روانی تشخیص داده باشند!!! خوشبختانه اینها همگی وجود داره که چی بیماری (یا ابنرمالیتی) روانی حساب میشه و چی نمیشه. یه سرچ بکنید تو انجمن های روانشناسی دنیا اگر چیزی پیدا کردید بنده قطعا به حرف شما فکر میکنم!! [مشخص هست که در دنیای تصوراتتون دارید به جامعه نگاه می‌کنید. نه فکتی نه مطالعه ای ... ]

یعنی سطح فکری شما انقدره که وقتی به شما میگن بچه داری، برده داری نیست سریع نتیجه میگیری زن باید بره خیانت کنه؟! برادر، ما داشتیم در مورد مسئولیت دو طرفه بین پدر و دختر حرف میزدیم چه ربطی به زن و شوهر داره؟ ازدواج رو با رابطه پدر فرزندی مقایسه میکنی؟ چارچوب بحث رو اصلا در نظر نمیگیری فقط میخوای یه چیز گفته باشی!!

با هم بودن با رابطه جنسی (که همون ازدواج سفید محسوب میشه). مسائل اخلاقی دقیقا شما به چه مسائلی اشاره می‌کنی؟! کدوم اخلاق؟ منم میتونم تو دنیای تصوراتم یه اخلاقیات بسازم بقیه رو به بی اخلاقی متهم کنم! ...

anti-military
15-10-2016, 00:56
یعنی سطح فکری شما انقدره که وقتی به شما میگن بچه داری، برده داری نیست سریع نتیجه میگیری زن باید بره خیانت کنه؟! برادر، ما داشتیم در مورد مسئولیت دو طرفه بین پدر و دختر حرف میزدیم چه ربطی به زن و شوهر داره؟ ازدواج رو با رابطه پدر فرزندی مقایسه میکنی؟ چارچوب بحث رو اصلا در نظر نمیگیری فقط میخوای یه چیز گفته باشی!!

چه فرقی میکنه؟ به نظر من خیانت به اصول خانواده و بی توجهی به غیرت برادر یا پدر یا اعضای خانواده بدتر از خیانت به فردی غریبه به اسم شوهره. من اگه روزی ازدواج کردم و طرف مقابل مشکل داشت ازش فاصله می گیرم و چندان واسم مهم نیست که چه آدم عوضی بوده چون اون به هرحال غریبه است و انتظاری ازش نیست.

تو که ادعا میکنی دختر حق داره غیرت خانواده و برادر و پدرش رو زیر پا بزاره پس نباید انتظار داشته باشی زن خودت به غیرتت توجه داشته باشه و با کس دیگه ای رابطه جنسی نداشته باشه.

از هر نظر نگاه کنی رابطه جنسی خارج از عرف فعلی عواقب بسیاری داره که متاسفانه بعضی ها با تفکرات تک بعدی و سطحی توان درکش رو ندارن.

Mohammad Hosseyn
15-10-2016, 10:49
چه فرقی میکنه؟ به نظر من خیانت به اصول خانواده و بی توجهی به غیرت برادر یا پدر یا اعضای خانواده بدتر از خیانت به فردی غریبه به اسم شوهره! من اگه روزی ازدواج کردم و طرف مقابل مشکل داشت ازش فاصله می گیرم و چندان واسم مهم نیست که چه آدم عوضی بوده چون اون به هرحال غریبه است و انتظاری ازش نیست.

تو که ادعا میکنی دختر حق داره غیرت خانواده و برادر و پدرش رو زیر پا بزاره پس نباید انتظار داشته باشی زن خودت به غیرتت توجه داشته باشه و با کس دیگه ای رابطه جنسی نداشته باشه.

از هر نظر نگاه کنی رابطه جنسی خارج از عرف فعلی عواقب بسیاری داره که متاسفانه بعضی ها با تفکرات تک بعدی و سطحی توان درکش رو ندارن.

خیلی فرق می‌کنه... ازدواج مثل یک قرارداد می‌مونه که ثباتش به وفاداری اون وایسته هست. یکی از شرایط این قرارداده. البته به این معنی نیست که همه این شرط رو در ازدواجشون وارد میکنن. ممکنه افرادی باشن که در عین وفادار نبودن جنسی طرف مقابل، باز هم ازدواجشون رو بهم نمیزنن. ولی چنین چیزی عمومیت نداره. ولی در مقابل هیچ دلیلی وجود نداره که یک پدر یا یک برادر نسبت به دختر خانواده مالکیتی داشته باشه که بخواد براش حقی به نام غیرت رو ایجاد کنه. شما که یجور حرف میزنی مشخصه ذهنیتت در مورد این موارد چیه. اینها رو اثبات شده فرض گرفتی. این عقاید در دنیای شخصی شما بدرد خودتون میخوره. وقتی وارد مکالمه و دیالوگ میشید باید بتونید به بقیه هم نشون بدید که این مسائل واقعا اثبات شده هستن. بنابراین پیشنهاد میکنم بفرمائید که چه چیزی حق مالکیت میده به یک پدر یا یک برادر؟ همینکه شما یک مرد هستی که دوست داری حس مالکیت خودت رو نسبت به زنان اطرافت حفظ کنی یا اینجور تربیتت کردن که غیرت رو چیز خوبی بدونی دلیل حساب نمیشه. امیدوارم بتونید اینکارو بکنید.

دوما شما که از هر نظر نگاه می‌کنید و میگید رابطه جنسی خارج عرف پر از عواقب هست و مابقی رو ناتوان از درکش می‌دونید، لطفا عواقب رو نام ببرید!

پ.ن: نکته‌ی جالبی که در نحوه بحث کردن شما وجود داره اینه که در هر پست یه چیزی گفتید و بعد رهاش کردید! حدس آدم تقویت میشه که به نظر می‌رسه شما فقط میخواید یه چیزی در جهت ذهنیت هاتون بگید. ایا جستجو کردید که غیرت نداشتن مرد بیماری روانی محسوب بشه جایی؟ نه بجاش نشستید کوبیدد رو کیبوردتون و سعی کردید یجوری تلافی کنید نداشتن پاسخ رو با ترول بودن!

anti-military
15-10-2016, 11:22
خیلی فرق می‌کنه... ازدواج مثل یک قرارداد می‌مونه که ثباتش به وفاداری اون وایسته هست. یکی از شرایط این قرارداده. البته به این معنی نیست که همه این شرط رو در ازدواجشون وارد میکنن. ممکنه افرادی باشن که در عین وفادار نبودن جنسی طرف مقابل، باز هم ازدواجشون رو بهم نمیزنن. ولی چنین چیزی عمومیت نداره. ولی در مقابل هیچ دلیلی وجود نداره که یک پدر یا یک برادر نسبت به دختر خانواده مالکیتی داشته باشه که بخواد براش حقی به نام غیرت رو ایجاد کنه. شما که یجور حرف میزنی مشخصه ذهنیتت در مورد این موارد چیه. اینها رو اثبات شده فرض گرفتی. این عقاید در دنیای شخصی شما بدرد خودتون میخوره. وقتی وارد مکالمه و دیالوگ میشید باید بتونید به بقیه هم نشون بدید که این مسائل واقعا اثبات شده هستن. بنابراین پیشنهاد میکنم بفرمائید که چه چیزی حق مالکیت میده به یک پدر یا یک برادر؟ همینکه شما یک مرد هستی که دوست داری حس مالکیت خودت رو نسبت به زنان اطرافت حفظ کنی یا اینجور تربیتت کردن که غیرت رو چیز خوبی بدونی دلیل حساب نمیشه. امیدوارم بتونید اینکارو بکنید.

دوما شما که از هر نظر نگاه می‌کنید و میگید رابطه جنسی خارج عرف پر از عواقب هست و مابقی رو ناتوان از درکش می‌دونید، لطفا عواقب رو نام ببرید!

پ.ن: نکته‌ی جالبی که در نحوه بحث کردن شما وجود داره اینه که در هر پست یه چیزی گفتید و بعد رهاش کردید! حدس آدم تقویت میشه که به نظر می‌رسه شما فقط میخواید یه چیزی در جهت ذهنیت هاتون بگید. ایا جستجو کردید که غیرت نداشتن مرد بیماری روانی محسوب بشه جایی؟ نه بجاش نشستید کوبیدد رو کیبوردتون و سعی کردید یجوری تلافی کنید نداشتن پاسخ رو با ترول بودن!

منکه نمی فهمم فازت چیه. همون اندازه که مرد به زنش غیرت داره به خواهر و دخترش هم داره (اگه این موضوع رو درک نمی کنی بحث دیگه فایده ای نداره)

یه بیماری هم داریم به اسم توهم روشنفکری. که افرادی فکر میکنن بیشتر از بقیه میفهمن و به همین خاطر شروع میکنن به تغییر مفاهیم و جا بجا کردن مرز هایی که قبلا کشیده شده. واسه اینکه نشون بدن روشنفکر هستن همه چیزهایی که تو مدت هزاران سال آزمون و خطا به صورت عرف جامعه به وجود اومده رو منکر میشن که یعنی ما خیلی حالیمونه! این افراد که توهم روشنفکری دارن حتی مرزهای خیر و شر هم قبول ندارن و ادعا میکنن که خوب و بد اصلا معنی نداره... بیماری خطرناکیه که تو دوران جونی سراغ بعضی ها میاد و تو میانسالی هم از بین میره.

Rahpooyan
15-10-2016, 14:50
1. اتفاقا الان تو جوامعی مثل ایران بخاطر اینکه هنوز خانواده های حمایت گر هستن، بحران اجتماعی ناشی از حجم عظیم بیکاری رخ نمیده!
چنین بیکاری در جوامع غربی میتونه کشور رو ویران کنه ولی تو ایران سالهاست که عالم بحران نشده. چون فردی که بیکاری تحت حمایت خانوادش باقی می مونهو عملا سطح رفا کل خانواده میاد پائین (بیخود نیست که تعداد افراد زیر خط فرق انقدر زیاده). بنابراین اینکه می‌گید خانواده ها کمک کنند، همین الانشم دارن می‌کنند.

2. حقوق و دستمزد تو کشور ما وضع فاجعه باری داره! چطور میگید از هم کمتر باشه؟ حداقل حقوق چیزی شبیه شوخیه. بخصوص در سالهای اخیر که تورم شدت داشته. درسته که باید اشتغال رو زیاد کرد ولی این راه حل شما وضع رو وخامت میده. بهتره که دولت توجه بیشتری به توزیع ثروت بکنه (مالیات) و از طرفی فضا رو برای سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی فراهم کنه که متاسفانه تبدیل به یه موضوع سیاسی شده و در گرو مسائل سیاسی بین المللی هست.

3. برچه مبنای می‌گید دغدغه های روانی باعث شده مردم به اشتباه بفکر ازادی حجاب یا ورود زنان به ورزشگاه ها افتادن؟! ادعای عجیبیه ... اصلا اینها ربطی به هم ندارند... احترام به حقوق شهروندی هم جای خودش رو داره و کسی نمیتونه به بهانه اینکه فعلا وضع 13 میلیون مجرد در سن ازدواج خرابه، حجاب دغدغه نیست!!

1. کمک کنند منظورم در خارج از خانواده ست. یعنی بعد از ازدواج خانواده های دو طرف به زوج های جوان کمک کنند تا اینها دست و بالشان کمی بازتر باشد. اینکه در درون خانواده کمکی بکنند سودی ندارد.

2. وضع فاجعه ست برای اینکه گرانی ست. شما دقیق مطلب رو نخوندید. منظور این بود با کاهش حقوق ها هم هزینه های تولید کمتر می شود و اجناس ارزانتر. اشتفال بیشتر و در نتیجه تولید بیشتر که باز می شود اجناس ارزانتر. اجناس ارزانتر شود هزینه های دیگر مثل اجاره و ... هم کمتر می شود. از طرفی هم افراد بیشتری سر شغل می روند و دارای درآمد می شوند. با شرایط فعلی هر چه حقوق هارا بیشتر کرد باز فایده ای ندارد. بادتون باشه که همه حقیق بگیر نیستند.

3. اینکه دغدغه های ذهنی باعث سردرگمی مردم در انتخاب ها می شود، اشتباه است؟!
برای مثال در انتخابات خبرگان جدید، مردم تهران به کسانی رای دادند که مدام بدوبیراه انها می گفتند و انواع لقب ها می دادند. ولی همان ها را با ارای بالا انتخاب کردند. در حالیکه مثلا در انتخابات مجلس، باعث حذف بعضی شدند که ممکن بود نظرات سیاسی متفاوتی می داشتند ولی باز هم در بخش های دیگر حرفی برای گفتن داشتند که بسود ملت می بود. قبول کنید مردم فله ای رای دادند و نتوانستند تشخیص بدهند که چه بسود انهاست.

Mohammad Hosseyn
15-10-2016, 16:04
منکه نمی فهمم فازت چیه. همون اندازه که مرد به زنش غیرت داره به خواهر و دخترش هم داره (اگه این موضوع رو درک نمی کنی بحث دیگه فایده ای نداره)

یه بیماری هم داریم به اسم توهم روشنفکری. که افرادی فکر میکنن بیشتر از بقیه میفهمن و به همین خاطر شروع میکنن به تغییر مفاهیم و جا بجا کردن مرز هایی که قبلا کشیده شده. واسه اینکه نشون بدن روشنفکر هستن همه چیزهایی که تو مدت هزاران سال آزمون و خطا به صورت عرف جامعه به وجود اومده رو منکر میشن که یعنی ما خیلی حالیمونه! این افراد که توهم روشنفکری دارن حتی مرزهای خیر و شر هم قبول ندارن و ادعا میکنن که خوب و بد اصلا معنی نداره... بیماری خطرناکیه که تو دوران جونی سراغ بعضی ها میاد و تو میانسالی هم از بین میره.

:n02:

1. کمک کنند منظورم در خارج از خانواده ست. یعنی بعد از ازدواج خانواده های دو طرف به زوج های جوان کمک کنند تا اینها دست و بالشان کمی بازتر باشد. اینکه در درون خانواده کمکی بکنند سودی ندارد.

2. وضع فاجعه ست برای اینکه گرانی ست. شما دقیق مطلب رو نخوندید. منظور این بود با کاهش حقوق ها هم هزینه های تولید کمتر می شود و اجناس ارزانتر. اشتفال بیشتر و در نتیجه تولید بیشتر که باز می شود اجناس ارزانتر. اجناس ارزانتر شود هزینه های دیگر مثل اجاره و ... هم کمتر می شود. از طرفی هم افراد بیشتری سر شغل می روند و دارای درآمد می شوند. با شرایط فعلی هر چه حقوق هارا بیشتر کرد باز فایده ای ندارد. بادتون باشه که همه حقیق بگیر نیستند.

3. اینکه دغدغه های ذهنی باعث سردرگمی مردم در انتخاب ها می شود، اشتباه است؟!
برای مثال در انتخابات خبرگان جدید، مردم تهران به کسانی رای دادند که مدام بدوبیراه انها می گفتند و انواع لقب ها می دادند. ولی همان ها را با ارای بالا انتخاب کردند. در حالیکه مثلا در انتخابات مجلس، باعث حذف بعضی شدند که ممکن بود نظرات سیاسی متفاوتی می داشتند ولی باز هم در بخش های دیگر حرفی برای گفتن داشتند که بسود ملت می بود. قبول کنید مردم فله ای رای دادند و نتوانستند تشخیص بدهند که چه بسود انهاست.

1. ببینید شما از یه طبقه متوسط که زیر بار بیکاری الان جوان هاش هست انتظار داری که برای بعد ازدواج جوانهاشون هم کمک کنند که انتظار سختیه. چون همونطور که گفتم همینکه این خانواده ها تونستن این موج عظیم بیکاری رو تو خودشون جذب کنند باعث شده وضع اقتصادی مردم تضعیف بشه. بیش از این به نظر نمیرسه بتونن کمکی بکنن!

2.بنده پست شمارو سه بار دقیق خوندم! با توجه به اینکه متخصص اقتصاد هستم هم پاسختون رو دادم. کاهش دستمزد زمانی ممکن هست که وضع حداقل دستمزد فعلی در وضعیت اسف ناکی نباشه!. مشکل بازار کار ما کمبود تقاضای نیروی کار بخاطر ضعیف شدن بخش تولیدی هست که دستمزدها رو به این وضعیت کشونده. بهتره بجای مداخله بیجا در بازار کار، بخش تولیدی با سیاست های مناسب تقویت بشه تا دستمزدها هم بره بالا و هم تولید افزایش پیدا کنه و وضع بصورت حقیقی بهتر بشه.ضمن اینکه همین الان هم تورم با سیاست های پولی کنترل شده تا حد زیادی.

3. کلیت این ادعا ممکن جاهایی درست باشه ولی نه در همه مصادیقی که شما ادعا می‌کنید. در مورد حقوق شهروندی شما میگید مردم بدنبال بی حجابی رفته اند چون دغدغه ذهنی دارند و نمیتونن درست مصالحشون رو بشناسن!! این ادعا درست نیست. حداقل دلیل قانع کننده ای نمیبینم که این رو بپذیرم. در مورد انتخابات هم مردم یک رفتار حزبی نشون دادند و به واسطه خواست یک جناح به لیست خاصی رای دادند. این رفتار اصلا غیر منطقی نیست.

V E S T A
15-10-2016, 19:30

بهتره هست قبل از اینکه وارد یک بحث اجتماعی بشیم سعی کنیم آداب صحبت کردن در جمع و آداب شرکت کردن دربحث رو یاد بگیریم تا حداقل بتونیم از نظر و عقیده خودمون بهتر دفاع کنیم

اینطور سایر افراد هم راغب میشن نظر و عقیده ما رو بدونن یا با ما درباره عقاید و نظراتمون بحث کنن و نهایتا از بحث کردن به یه نتیجه مفید برسن..

Captain_America
15-10-2016, 19:48
به نظرتون در این خصوص جامعه ترکیه (با توجه به شباهت هاش) میتونه نمونه خوبی برای الگو گیری در ایران و افغانستان باشه؟

Reza31001
15-10-2016, 21:22

دوست عزیز، به نظر من شما تا وقتی در مواجهه به تفکری که اسمش رو روشنفکری میذارید این برداشت رو دارید که این جنس مونث هست که "وسیله ای برای رفع نیاز جنسی دیگران" میشه نمیتونید موضوع رو درک کنید
کما اینکه در پستهای بعدیتون درباره ازدواج سفید هم همین دیدگاه رو از بعد دیگه بیان کردین

Rahpooyan
16-10-2016, 18:11
1. ببینید شما از یه طبقه متوسط که زیر بار بیکاری الان جوان هاش هست انتظار داری که برای بعد ازدواج جوانهاشون هم کمک کنند که انتظار سختیه. چون همونطور که گفتم همینکه این خانواده ها تونستن این موج عظیم بیکاری رو تو خودشون جذب کنند باعث شده وضع اقتصادی مردم تضعیف بشه. بیش از این به نظر نمیرسه بتونن کمکی بکنن!

2.بنده پست شمارو سه بار دقیق خوندم! با توجه به اینکه متخصص اقتصاد هستم هم پاسختون رو دادم. کاهش دستمزد زمانی ممکن هست که وضع حداقل دستمزد فعلی در وضعیت اسف ناکی نباشه!. مشکل بازار کار ما کمبود تقاضای نیروی کار بخاطر ضعیف شدن بخش تولیدی هست که دستمزدها رو به این وضعیت کشونده. بهتره بجای مداخله بیجا در بازار کار، بخش تولیدی با سیاست های مناسب تقویت بشه تا دستمزدها هم بره بالا و هم تولید افزایش پیدا کنه و وضع بصورت حقیقی بهتر بشه.ضمن اینکه همین الان هم تورم با سیاست های پولی کنترل شده تا حد زیادی.

3. کلیت این ادعا ممکن جاهایی درست باشه ولی نه در همه مصادیقی که شما ادعا می‌کنید. در مورد حقوق شهروندی شما میگید مردم بدنبال بی حجابی رفته اند چون دغدغه ذهنی دارند و نمیتونن درست مصالحشون رو بشناسن!! این ادعا درست نیست. حداقل دلیل قانع کننده ای نمیبینم که این رو بپذیرم. در مورد انتخابات هم مردم یک رفتار حزبی نشون دادند و به واسطه خواست یک جناح به لیست خاصی رای دادند. این رفتار اصلا غیر منطقی نیست.

1. کمکی که منظور من هستش این نیست که تمام خرج و مخارج دختر و پسر ازدواج کرده رو بدهند. منظور من در حدی است که بتونن زیر فشار اقتصادی دوام بیارن. فراموش نکنید همین خرج رو در خانواده خود هم دارند. خوراک و پوشاک و مصارف اب و برق و ... . با پیش فرض بالا رفتن حقوق ها و شاتغال بیشتر و ... به این زودی مشکلات حل نخواهد شد بلکه سیل جدید دختر و پسرهای دیگر هم به جمع افزوده خواهد شد.

2. وضعیت اشتغال در چین رو چگونه می بینید؟ ایا اشتغال در چین در حد قابل قبول می دانید؟ در چنی افزایش حقوق مفید بوده است یا حقوق پایین کارگران؟

3. اینکه مردم به لیست ها رای دهند و جایی برای نظرات مخالف قائل نباشند، بنظر من اصلا رفتار عاقلانه اس نیست. اگر فرضا چیزی مثل تک حزبی داشته باشیم که می خواهد نابسامانی ها را معرفی کند؟

به نظرتون در این خصوص جامعه ترکیه (با توجه به شباهت هاش) میتونه نمونه خوبی برای الگو گیری در ایران و افغانستان باشه؟
لطفا میشه بگید چه نکته یا نکاتی از جامعه ترکیه رو می تونید برای الگو بودن معرفی کنید؟

Captain_America
16-10-2016, 21:25
1. کمکی که منظور من هستش این نیست که تمام خرج و مخارج دختر و پسر ازدواج کرده رو بدهند. منظور من در حدی است که بتونن زیر فشار اقتصادی دوام بیارن. فراموش نکنید همین خرج رو در خانواده خود هم دارند. خوراک و پوشاک و مصارف اب و برق و ... . با پیش فرض بالا رفتن حقوق ها و شاتغال بیشتر و ... به این زودی مشکلات حل نخواهد شد بلکه سیل جدید دختر و پسرهای دیگر هم به جمع افزوده خواهد شد.

2. وضعیت اشتغال در چین رو چگونه می بینید؟ ایا اشتغال در چین در حد قابل قبول می دانید؟ در چنی افزایش حقوق مفید بوده است یا حقوق پایین کارگران؟

3. اینکه مردم به لیست ها رای دهند و جایی برای نظرات مخالف قائل نباشند، بنظر من اصلا رفتار عاقلانه اس نیست. اگر فرضا چیزی مثل تک حزبی داشته باشیم که می خواهد نابسامانی ها را معرفی کند؟

لطفا میشه بگید چه نکته یا نکاتی از جامعه ترکیه رو می تونید برای الگو بودن معرفی کنید؟
ترکیه هم یه جامعه سنتی و محافظه کار داره (در کنار جامعه ترقی خواه) و با توجه به سابقه طولانی مذهب که برای قرن ها عثمانی مرکز خلافت اسلامی بوده با اینحال آزادی های شخصی و مدنی خوبی در خصوص بحث های تاپیک در اونجا برقرار هست ، قانون و حکومت هم آزادی های شخصی افراد رو حمایت میکنند.

Mohammad Hosseyn
16-10-2016, 21:27

1.خب باید در نظر بگیرید که تشکیل یک خانواده جدید بدون داشتن شغل مناسب دشواره. ساپورت خانواده درسته که میتونه فشار رو کاهش بده ولی به نظر می‌رسه فشار مخارج بسیار بالاتر از این حرفهاست. علت اینکه این رو می‌گم اینه که اگر اینطور بود خانواده ها قطعا اینکارو می‌کردند [در سطح وسیع باید بپذیریم که مردم عقلانی رفتار میکنن با توجه به شرایط و اونها هم مثل شما استدلال می‌کنند که اگر فرزندشون ازدواج کنه بهتر از اینه که پیش اونا بخوره و بخوابه!]. بنابراین راه حل شما درسته ولی در این شرایط مشکل وسیع تر از این حرفهاست.

2. ببینید یک وقتی هست دولت دستمزدها رو دستوری بالا و پائین میکنه. به این سیاست. یک وقتی هست نرخ دستمزد در بازار بالا و پائین میشه. به این میگن مکانیزم بازار. وقتی دولت مداخله میکنه چه در بالا بردن چه در پائین اوردن بازار آشفته میشه [بحثش مفصله و در چارچوب این تاپیک نیست]. ولی حرفی که من زدم اینه که دولت با یکسری سیاست‌های فرعی اجازه بده در مکانیزم بازار هم اشتغال و هم دستمزدها رشد پیدا کنه [چیزی که اگر با هم رخ بده بهترین حالت ممکن هست. هم یکسری مردم درامد پیدا میکنند و هم اونهایی که قبلا درامد داشتند زیاد میشه براشون]. برای اینکار هم باید سرمایه گذاری تقویت بشه و چیزی که بهش میگن تقویت بخش تولیدی.
در چین اشتغال بسیار در سطح قابل قبولیه. نرخ بیکاری به 4درصد کاهش پیدا کرده در عین اینکه دستمزدها طی 10 سال گذشته 195% رشد داشته! به نمودارها توجه کنید:

نرخ بیکاری:
متوسط درآمد سالانه:

دقیقا چیزی که من به شما گفتم تو چین اتفاق افتاده. کاهش بیکاری و رشد دستمزد. چطور این دو با هم رخ داده؟ اگر به نرخ رشد اقتصادی چین دقت کنید می‌بینید که رشد خوبی داشتند و این رشد از طریق سرمایه گذاری بدست اومده. دولت چین برای این رشد خوب کلی برنامه های اقتصادی اجرا کرده.

3.این یک بحث سیاسی هست. ربطی به موضوع تاپیک نداره. بهتره واردش نشیم... از نظر سیاسی رفتار مردم توجیه منطقی داشت.

حیزون
17-10-2016, 08:38
مثل اینکه اسکل ترین فرد تو این تاپیک خود بنده هستم ! منظور اینا اینه که 13 میلیون ایرانی ازدواج کردن تو ثبت احوال بردن رفت !

حیزون
17-10-2016, 08:53
ترکیه هم یه جامعه سنتی و محافظه کار داره (در کنار جامعه ترقی خواه) و با توجه به سابقه طولانی مذهب که برای قرن ها عثمانی مرکز خلافت اسلامی بوده با اینحال آزادی های شخصی و مدنی خوبی در خصوص بحث های تاپیک در اونجا برقرار هست ، قانون و حکومت هم آزادی های شخصی افراد رو حمایت میکنند.

سنتی کجا بود دوست گرامی ! تو همین کتاب آبراهامیان نوشته مسلمانان ترک از همان زمان عثمانی لیبرال ترین مسلمان ها بودند و شراب و هم میخوردند ! سنت ندیدی بیا یه سر این کلان شهر ما ببین , از عرب های اهواز و بلوچ های سیستان هم سنتی ترند اصلا هر چی سنت بیخود بوده انگار جمع شده اینجا

من خودم یه سفر استانبول رفتم آقا اگه امکانات این ترک ها رو ما داشتیم من که به شخصه کلاه مو مینداختم هوا , تو ایران بزرگ نمایی میشه میگن اردوغان گفته خانم ها نخندند تو جمع و الکل فروشی ها از 10 شب ببندند , هیچ کدم از این ها نیست "آزادی" شاید به معنای وسیع کلام از اروپای غربی هم بیشتر باشه ! البته برای خوداشون مثل هر کشور دیگه ای ..

hasan1896
17-10-2016, 09:30
همه دوستان بخشي از واقعيت رو گفتن. ولي به نظر من عوامل ديگري هم در عقب انداختن ازدواج موثره.
1- متاسفانه تنوع طلبي: داره جلوي خيلي ها رو ميگيره. چون با ازدواج بايد به يه نفر پايبند باشي و تمام فكر و ذكرت اون باشه كه اصولا وفاداري سخته. پس خيلي ها با بهانه هاي ديگه از قبول مسئوليت ازدواج در ميرن.

2- تجمل گرايي : اين مورد متاسفانه هم توسط رسانه هاي داخلي و خارجي و هم توسط خانواده ها و جوانان آماده ازدواج خيلي داره مانع تراشي ميكنه. مثلا من خودم نميخاستم جشن عروسي بگيرم ولي به اصرار وحشتناك پدر و مادرم عروسي گرفتم. كه تا 3 سال درگير وام ازدواج بودم. البته من سال 88 ازدواج كردم و خيلي اوضاع بهتر بود. يا برادر من سال 93 ازدواج كرد كه باز هم جشن عروسي نخواست و خودم هم بشون گفتم كه نميخاد عروسي بگيره پس اصرار نكنيد ولي پدرم 10 ميليون وام گرفت و عروسي گرفت و حالا 2 ساله كه ماهي 400 تومن داره ميده! و واقعا كلافه شده.:n33:

3- افكار التقاطي و نادرست: خيلي ها رو ديدم كه ميگن ما اگه ازدواج كنيم بچه دار نميشيم چون ميترسيم بدبخت بشه! اولا رزق و روزي دست خدا بوده و هست و خواهد بود. لطفا دوستان درباره رزاق بودن خدا كمي بيشتر تحقيق كنن(داستان حضرت موسي و سوالش از خدا درباره روزي رساندن به خانواده خود رو مطالعه كنيد). ثانيا مگه شما ميتونيد آينده يه نفر رو پيشگويي كنيد كه اون رو از حيات كه بزرگترين نعمت خداست محروم كنيد؟!!! مثلا همين كريس رونالدو در خاطراتش اومده كه مادرش ميخاست اون رو به خاطر فقر و تنگدستي سقط كنه! حالا چي شد اون پسر؟ بهترين و شايد ثروتمندترين بازيكن دنيا!

4- توكل بر خدا: بنده خودم وقتي ازدواج كردم دانشجو بودم. بعد از چندماه كه بيكار بودم رفتم جايي و 4 ماه كار كردم. دوباره بيكار شدم به مدت 7 ماه كه حتي 5 ماه هم بچه دار هم شده بودم. واقعا سخت بود كه هم بچه دار باشي و بيكار. خرج و مخارجم با پدرم بود و واقعا سخت بود. ولي نااميد نشدم و طي همين فاصله چند جا آزمون داده بودم و قبول شدم. سال 89 بود كه با استفاده از طرح مسكن مهر جوانان و با توجه به اينكه در خانه پدرم سكونت داشتم يه وام تقريبا 30 ميليوني گرفتم و بالاي خونه پدرم رو ساختيم. به اين ترتيب كم كم زندگي به پيش رفت و هميشه خدا رو شاكرم كه عليرغم همه سختي ها به من قدرت تحمل اين سختيها رو داد .

به هر حال كلام آخر اينه كه از خواهران و برادران خودم ميخام پيش داوري نكنن و با توجه به مواردي كه گفتم اقدام به ازدواج كنن. چون صريح آيه قرآن هست كه ميگه "وَأَنکِحُوا الْأَیَامَی مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛ «مردان و زنان بی همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی نیاز می‌سازد؛ خداوند گشایش دهنده و آگاه است"
و توجه داشته باشيد كه خدا وعده كمك و رهايي از فقر رو داده.

Alireza SM
17-10-2016, 11:33
علاوه بر مشکلات اقتصادی که اصلی ترین علت هستن، برنامه های عجیب غریب زندگی هم در این مساله نقش دارند. طرف پزشک هست و کار مناسب و درآمد کافی رو داره ولی ازدواج نمیکنه و سه سال هم هست که داره عمرش رو پای قبول شدن در تخصص تلف میکنه و میگه اگر متخصص بشم کیس های بهتری برای ازدواج در دسترسم قرار میگیرن. اختصاص به پزشک هم نداره مهندسی که میخواد ارشد و دکترا بگیره یا اون دختری که سعی داره هرجور شده شغل دولتی استخدام رسمی گیربیاره و بعدا با مورد بهتری ازدواج کنه هم جزءشون هستن. طرف شغل ثابت و وضعیت خیلی خوب داره ولی میگه میخوام اول شرکت خودم رو تاسیس کنم بعد دکترام رو بگیرم و هیئت علمی بشم بعدا ازدواج کنم در صورت ازدواج به این اهدافم ممکنه نتونم برسم! یا کارمندی که مطمعن هست با درآمدش میتونه خانواده رو تامین کنه ولی ازدواج رو موکول میکنه به زمانی که تونست خونه بزرگتر و ماشین گرونقیمت تر بخره!
به نظر میاد تعداد ازدواج نکرده ها انقدر زیاد شده که دیگه این هدف از اولویت های زندگی خط خورده.

حیزون
17-10-2016, 11:50
علاوه بر مشکلات اقتصادی که اصلی ترین علت هستن، برنامه های عجیب غریب زندگی هم در این مساله نقش دارند. طرف پزشک هست و کار مناسب و درآمد کافی رو داره ولی ازدواج نمیکنه و سه سال هم هست که داره عمرش رو پای قبول شدن در تخصص تلف میکنه و میگه اگر متخصص بشم کیس های بهتری برای ازدواج در دسترسم قرار میگیرن. اختصاص به پزشک هم نداره مهندسی که میخواد ارشد و دکترا بگیره یا اون دختری که سعی داره هرجور شده شغل دولتی استخدام رسمی گیربیاره و بعدا با مورد بهتری ازدواج کنه هم جزءشون هستن. طرف شغل ثابت و وضعیت خیلی خوب داره ولی میگه میخوام اول شرکت خودم رو تاسیس کنم بعد دکترام رو بگیرم و هیئت علمی بشم بعدا ازدواج کنم در صورت ازدواج به این اهدافم ممکنه نتونم برسم! یا کارمندی که مطمعن هست با درآمدش میتونه خانواده رو تامین کنه ولی ازدواج رو موکول میکنه به زمانی که تونست خونه بزرگتر و ماشین گرونقیمت تر بخره!
به نظر میاد تعداد ازدواج نکرده ها انقدر زیاد شده که دیگه این هدف از اولویت های زندگی خط خورده.

نه آقا اینا همش حرف مردمه که بگن ایران به پای اروپا و امریکا رسیده , همچین خبری نیست , ازدواج تو جامعه زیاده , تو همین کوچه پس کوچه ها یک کم راه برین سر و صداش رو هم میتونین بشنوین !
الان هم که دیگه انقدر شیر تو شیر شده که هر قشری با هر قشر دیگه هر کاری بخاد میکنه هیچ کی هم نیست جلوشونو بگیره , اون دوره ریاضت جنسی تموم شد رفت ! اون ماله 10 سال 15 سال پیش بود الان هرکس از هر نظر مالی هر چیزه دیگه هر چقدر هم در مذیقه باشه از نظر جنسی در مذیقه نیست ! الان زندگی جنسی این سرایدار منابع طبیعی از من که مثلا دستم به دهنم میرسه بهتره ! سرایدار محله پایین تر هم همین طور اون سپور تو این جامعه بیشتر کیف میکنه تا من ! با همین چشم های خودم دیدم .. و با همین گوش های خود شنیده ام ..

همش به خاطر این که من نوعی چون مرتضی پاشایی گوش نمیکنم از نظر دخترای این مملکت یا عجیبم یا نازم ! یا بچم ! یا اصلا نیستم اونا میخان برن با حاجی بازاری ازدواج کنن که به قول خودشون هم به نیاز های مادیشون برسه هم معنوی ..

armangarayan10
17-10-2016, 13:09
من با همه دوستان موافقم
اما مثلا اونی که کار داره میتونه خودشو به تنهایی تامین کنه که بره ازدواج کنه یکی دیگه رو بدبخت کنه بچه دار شدن که حرفشو نزنیم اصصصصن
تازه این ازلحاظ مالیه تمام جوانب بماااند

anti-military
17-10-2016, 13:38
بهتره هست قبل از اینکه وارد یک بحث اجتماعی بشیم سعی کنیم آداب صحبت کردن در جمع و آداب شرکت کردن دربحث رو یاد بگیریم تا حداقل بتونیم از نظر و عقیده خودمون بهتر دفاع کنیم

اینطور سایر افراد هم راغب میشن نظر و عقیده ما رو بدونن یا با ما درباره عقاید و نظراتمون بحث کنن و نهایتا از بحث کردن به یه نتیجه مفید برسن..

من بحثی با امثال تو ندارم. اونی هم که نوشتم انتقاد به اون نوشته ات بود نه بحث سازنده وگرنه بیکارم مگه بشینم عقاید مریض شمارو تحلیل و بررسی کنم :n02:

Masoud-2014
17-10-2016, 14:54
من بحثی با امثال تو ندارم. اونی هم که نوشتم انتقاد به اون نوشته ات بود نه بحث سازنده وگرنه بیکارم مگه بشینم عقاید مریض شمارو تحلیل و بررسی کنم :n02:
داداش مگه افکارشون چیه مگه که اینقدر لحنت نسبت بهش بده!!:n13:
شما از افکارش خبر داری و ما نداریم؟!

Mr.World.Wide
17-10-2016, 17:01

یکی از مشکلات جامعه و بحث ازدواج ، فضایی هست که بیماران روانی مثل شما به وجود آوردند
با این طرز تفکر متعصبانه و خودخواهانه خودتون
این حماقتتون رو با غیرت اشتباه گرفتید

ببینید کار رو به کجا رسوندید که ازدواج که یکی از مهترین اتفاقات زندگی یک شخص هست ، اساس و هدف و علت اصلی ش میشه رفع نیاز جنسی
که تا زمانیکه جامعه به ازدواج فقط به دید رفع نیاز جنسی نگاه کنه ، مشکل ازدواج نه حل میشه
نه جامعه از این عقده ها و کمبود شخصیت ها خالی میشه
نظر من اینه امثال شما رو با این طزر تفکر خطرناک باید بستری کنن

Mr.World.Wide
17-10-2016, 17:04
چه فرقی میکنه؟ به نظر من خیانت به اصول خانواده و بی توجهی به غیرت برادر یا پدر یا اعضای خانواده بدتر از خیانت به فردی غریبه به اسم شوهره. من اگه روزی ازدواج کردم و طرف مقابل مشکل داشت ازش فاصله می گیرم و چندان واسم مهم نیست که چه آدم عوضی بوده چون اون به هرحال غریبه است و انتظاری ازش نیست.

حال شما رو خبر ندارم ولی عموما پدر و برادر معمولا با دختر و خواهر خودشون س.ک÷س نمیکنند
ولی زن و شوهر چرا
برای همین نمیشه بحث خیانت به رابطه رو مقایسه کرد با این غیرت و تعصب برادر و پدر
پس مقایسه شما کامل اشتباهه

Mr.World.Wide
17-10-2016, 17:13
4- توكل بر خدا: بنده خودم وقتي ازدواج كردم دانشجو بودم. بعد از چندماه كه بيكار بودم رفتم جايي و 4 ماه كار كردم. دوباره بيكار شدم به مدت 7 ماه كه حتي 5 ماه هم بچه دار هم شده بودم. واقعا سخت بود كه هم بچه دار باشي و بيكار. خرج و مخارجم با پدرم بود و واقعا سخت بود. ولي نااميد نشدم و طي همين فاصله چند جا آزمون داده بودم و قبول شدم. سال 89 بود كه با استفاده از طرح مسكن مهر جوانان و با توجه به اينكه در خانه پدرم سكونت داشتم يه وام تقريبا 30 ميليوني گرفتم و بالاي خونه پدرم رو ساختيم. به اين ترتيب كم كم زندگي به پيش رفت و هميشه خدا رو شاكرم كه عليرغم همه سختي ها به من قدرت تحمل اين سختيها رو داد .

به هر حال كلام آخر اينه كه از خواهران و برادران خودم ميخام پيش داوري نكنن و با توجه به مواردي كه گفتم اقدام به ازدواج كنن. چون صريح آيه قرآن هست كه ميگه "وَأَنکِحُوا الْأَیَامَی مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛ «مردان و زنان بی همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی نیاز می‌سازد؛ خداوند گشایش دهنده و آگاه است"
و توجه داشته باشيد كه خدا وعده كمك و رهايي از فقر رو داده.

البته این حرف شما حس میکنم درست نباشه
ازدواج کردن طبق این نظر ، یعنی همه زندگی ت رو روی شانس پیش ببری جلو
ان شاء الله حل میشه
ان شاء الله مشکلی پیش نمیاد
ان شاء الله خرج بچه ها در میاد
ان شاء الله قسط ها تموم میشه
ان شاء الله رابطه م با خانم خوب میشه
ان شاء الله خانواده های دو طرف بعد از کلی جنجال و دعوا و ... با هم آشتی میکنن
خب این ان شاء الله گویی ها بوده که الان دادگاه های خانواده به این وضع افتاده

اول شرایط رو چه از نظر مالی چه از نظر فکری باید اماده کرد
بعد شخص مورد نظر رو خوب و دقیق شناخت
و بعد اقدام به ازدواج باید کرد

Rahpooyan
17-10-2016, 17:23
بحث مسایل اقتصادی مهم است ولی حقیقتا کم اهمیت ترین مسایل است.
مگر مردم در بدترین شرایط جنگ و خشک سالی و ... رو از سر نگذروندند؟

مشکل فقط سر فرهنگ هاست. طرف نسل اندر نسل مبل ندیده است ولی چند روزی که تلویزیون ایران و شبکه های ماهواره ای دیده، برای دخترش و پسرش کلکسیون مبل و کمد و سرویس چوب و تخت خواب و ماشین لباسشویی A+++++ و ماشین ظرفشویی A++++ و یخچال چند درب تلویزیون دار A++++ و ... توقع داره. من نمیگم داشتن این چیزها عیبه. بلکه میگم از کم شروع کنند. یه یخچال معمولی و تلویزیون معمولی هم کارشون رو راه می اندازه. بعدا که دستشون به دهنشون رسید، می تونند تغییر دهند.

سن ازدواج باید حدود 14-15 سال برای دختران و 15-18 سال برای پسران باشه. متاسفانه فکر می کنیم هر چه سن بالاتر باشد دختر و پسر پخته تر می شوند در حالیکه نتیجه بالعکس بوده. متاسفانه تصور می کنیم شبکه های خارجی مثل بی بی سی و من و تو و صدای آمریکا که مدام به سن پایین ازدواج در ایران می پردازند، دلنگران مردم ایران هستند ولی حقیقیتا این طور نیست.

طرف 30-40 سالشه ولی خانواده هنوز مثل بچه ها باهاش رفتار می کنند. این فرد ازدواج هم بکنه با فرزندش کم کم حدود 30 سال تفاوت سنی خواهد داشت. این چجور می تواند با فرزندش رابطه درستی داشته باشد؟ با تغییر سبک زندگی سنتی به مدرن این فرد مشکلات چندین برابری با فرزندش نسبت به مشکلات والدینش با خود وی خواهد داشت.

Rahpooyan
17-10-2016, 17:27
البته این حرف شما حس میکنم درست نباشه
ازدواج کردن طبق این نظر ، یعنی همه زندگی ت رو روی شانس پیش ببری جلو
ان شاء الله حل میشه
ان شاء الله مشکلی پیش نمیاد
ان شاء الله خرج بچه ها در میاد
ان شاء الله قسط ها تموم میشه
ان شاء الله رابطه م با خانم خوب میشه
ان شاء الله خانواده های دو طرف بعد از کلی جنجال و دعوا و ... با هم آشتی میکنن
خب این ان شاء الله گویی ها بوده که الان دادگاه های خانواده به این وضع افتاده

اول شرایط رو چه از نظر مالی چه از نظر فکری باید اماده کرد
بعد شخص مورد نظر رو خوب و دقیق شناخت
و بعد اقدام به ازدواج باید کرد
راستش فکر نکنم دادگاه صرفا بخاطر "ان شاء ا..." پر شده باشد. بنظر شما مشکلات طرفینی که بدادگاه ها مراجعه می کنند بیشتر بخاطر این مسایل است؟
ایا حقیقتا تحقیقی داشته اید یا صرفا تصورات خود را بیان می کنید؟

لطفا همین عبارات خود را توضیح دهید:
"اول شرایط رو چه از نظر مالی چه از نظر فکری باید اماده کردبعد شخص مورد نظر رو خوب و دقیق شناخت
و بعد اقدام به ازدواج باید کرد"

برید پرونده های دادگاه ها را بررسی کنید که ایا بیشترین پرونده ها برای مورد اول است یا همین مورد دومی که شما ذکر کرده اید؟

Mr.World.Wide
17-10-2016, 17:39
راستش فکر نکنم دادگاه صرفا بخاطر "ان شاء ا..." پر شده باشد. بنظر شما مشکلات طرفینی که بدادگاه ها مراجعه می کنند بیشتر بخاطر این مسایل است؟
ایا حقیقتا تحقیقی داشته اید یا صرفا تصورات خود را بیان می کنید؟

لطفا همین عبارات خود را توضیح دهید:
"اول شرایط رو چه از نظر مالی چه از نظر فکری باید اماده کردبعد شخص مورد نظر رو خوب و دقیق شناخت
و بعد اقدام به ازدواج باید کرد"

برید پرونده های دادگاه ها را بررسی کنید که ایا بیشترین پرونده ها برای مورد اول است یا همین مورد دومی که شما ذکر کرده اید؟

اها تحقیقات؟؟
بله
نه متسفانه هیچ گونه تحقیقاتی در اینباره وجود نداره
بلکه اتفاقا تحقیقات ثابت کرده که هر چه در ازدواج چشم شما بسته تر باشه ، اون ازدواج موفق تر هست
ولی خیلی جالبه
اینکه تحقیق کرد و با شناخت جلو رفت علت اصلی مشکلات هست اما اینکه چشم رو ببندیم و با شانس و اقبال بریم جلو کاملا معقولانه س و تحقیقات شما ثابت کرده که اگر ازدواج با چشم بسته و از روی ان شاء الله باشه مشکلات دادگاه های خانواده هم حل میشه
واقعا جالبه

بگذریم برادر

anti-military
17-10-2016, 17:45
حال شما رو خبر ندارم ولی عموما پدر و برادر معمولا با دختر و خواهر خودشون س.ک÷س نمیکنند
ولی زن و شوهر چرا
برای همین نمیشه بحث خیانت به رابطه رو مقایسه کرد با این غیرت و تعصب برادر و پدر
پس مقایسه شما کامل اشتباهه

مغز فندقی چرا توهین میکنی. غیرت چه ربطی به سکس داره؟ پدر رو دخترش غیرت داره چون بچه اش هست و دوست نداره بچه اش فاحشه باشه
برادر رو خواهرش غیرت داره چون سالها کنار هم زندگی کردن و زندگی خواهرش واسش اهمیت داره و روش غیرت داره ...

همه که مثل شما بی ناموس و سر راهی نیستن که مفهوم خانواده و غیرت رو تو سکس بدونن.

Mr.World.Wide
17-10-2016, 17:57
مغز فندقی چرا توهین میکنی. غیرت چه ربطی به سکس داره؟ پدر رو دخترش غیرت داره چون بچه اش هست و دوست نداره بچه اش فاحشه باشه
برادر رو خواهرش غیرت داره چون سالها کنار هم زندگی کردن و زندگی خواهرش واسش اهمیت داره و روش غیرت داره ...

همه که مثل شما بی ناموس و سر راهی نیستن که مفهوم خانواده و غیرت تو سکس بدونن.

شما بحث رو ربط دادی به س÷ک÷س
بحث تعصب و غیرت پدر و برادر رو ربط دادی به خیانت همسر در ازدواج
شما نگفتید کسایی که میگن پدر و برادر مالک دختر و فرزندشون نیستند ، پس باید از اینکه همسرشون با غریبه ها س÷ک÷س کنه ناراحت بشن؟؟؟
دلیل خودت رو ضد خودت استفاده کردم آقای مغز غیر فندقی
بی ناموس بودن و سر راهی بودن هم قطعا برازنده امثال شما هست

Mohammad Hosseyn
17-10-2016, 18:20
مشکل فقط سر فرهنگ هاست. طرف نسل اندر نسل مبل ندیده است ولی چند روزی که تلویزیون ایران و شبکه های ماهواره ای دیده، برای دخترش و پسرش کلکسیون مبل و کمد و سرویس چوب و تخت خواب و ماشین لباسشویی A+++++ و ماشین ظرفشویی A++++ و یخچال چند درب تلویزیون دار A++++ و ... توقع داره. من نمیگم داشتن این چیزها عیبه. بلکه میگم از کم شروع کنند. یه یخچال معمولی و تلویزیون معمولی هم کارشون رو راه می اندازه. بعدا که دستشون به دهنشون رسید، می تونند تغییر دهند.

خب شاید مردم پیش خودشون حساب کتاب می کنند و انتظار اینکه یه روزی دستشون به دهنشون برسه در بلند مدت خیلی ضعیف باشه (انتظار بیجایی هم نیست). اونوقت ازدواج نکردن راه حل درستیه. چرا فرض می‌گیرید که حتما وضعشون به مرور خوب میشه و تعویق انداختن ازدواج صرفا یه مسئله فرهنگیه؟! اصلا باهتون موافق نیستم...

barton fink
17-10-2016, 20:03

سن ازدواج باید حدود 14-15 سال برای دختران و 15-18 سال برای پسران باشه. متاسفانه فکر می کنیم هر چه سن بالاتر باشد دختر و پسر پخته تر می شوند در حالیکه نتیجه بالعکس بوده. متاسفانه تصور می کنیم شبکه های خارجی مثل بی بی سی و من و تو و صدای آمریکا که مدام به سن پایین ازدواج در ایران می پردازند، دلنگران مردم ایران هستند ولی حقیقیتا این طور نیست.

طرف 30-40 سالشه ولی خانواده هنوز مثل بچه ها باهاش رفتار می کنند. این فرد ازدواج هم بکنه با فرزندش کم کم حدود 30 سال تفاوت سنی خواهد داشت. این چجور می تواند با فرزندش رابطه درستی داشته باشد؟ با تغییر سبک زندگی سنتی به مدرن این فرد مشکلات چندین برابری با فرزندش نسبت به مشکلات والدینش با خود وی خواهد داشت.

نظریه هایتان می توانند درست باشند اما مصداق هایتان را فکر نکنم....
به نظرم رشد فرد باید در خانواده و برای خانواده صورت بگیرد اما تقلیل علل به شبکه ماهواره ای و تجمل گرایی و این قبیل مسائل دیگر کارکردی ندارد و "قدیم ها اینطور نبود و جوان ها فلان شده اند" کافی نیست
زوال رخ داده و دیگر از جنبه اصیل و والای ازدواج خبری نیست ...

J@viD
17-10-2016, 22:44
آدم بعضی حرفهارو میشنوه واقعا نا امید میشه.خانواده و جامعه ای که رو حساب خدابزرگه و خداروزی رسونه بخواد بنا باشه نتیجش نابودیه کامله.
متاسفانه آدمهای با این طرز فکر بشدت دارن تولید مثل میکنن.واقعا تاسف میخورم به حال بچه ای که پدر و مادر بدون آمادگی و فقط با یه جمله خداروزی رسونه به این دنیا میارن.دوستان اعتقاداتتون به خودتون مربوطه برای تشکیل خانواده همه امکانات باید فراهم باشه رو حساب توهمات جلو نرین که کارتون جنایت در حق خودتون و خانوادتون و جامعه هست.
در ضمن هرانسانی تا سن 18 سالگی کودک محسوب میشه و تمام امکانات باید در اختیارش باشه.وگرنه یه گربه هم میتونه پشت هم بچه درست بکنه ول کنه تو خیابون.اون بچه ای کرمانی که مدرسه سی هزار تومن ازش خواسته نتوسته بده پدرو مادرش باید شلاغ بخورن نه خودش.بگذریم که طبق قانون اساسی تحصیل باید رایگان باشه.
دوستانی هم که سن ازدواج رو 14-15 سال در نظر میگیرن پدوفیل هستن و باید درمان بشن.

mobile1199
17-10-2016, 23:10

همه که مثل شما بی ناموس و سر راهی نیستن که مفهوم خانواده و غیرت رو تو سکس بدونن.

باید چند تا حرف گنده بارت کنن تا شرتو کم کنی از این تاپیک اقای عقل کل ؟! روان پریشیت رو تو خونه خالی کن نه این جا !
هر کی اومده منطقی صحبت کرده تو کل نوشتش رو قلم گرفتی چسبیدی به یه تیکش و اسمون ریسمون به هم بافتی ! چی رو میخوای ثابت کنی ؟ شخصیت یا ذهن داغونت رو ؟

anti-military
18-10-2016, 00:56
باید چند تا حرف گنده بارت کنن تا شرتو کم کنی از این تاپیک اقای عقل کل ؟! روان پریشیت رو تو خونه خالی کن نه این جا !
هر کی اومده منطقی صحبت کرده تو کل نوشتش رو قلم گرفتی چسبیدی به یه تیکش و اسمون ریسمون به هم بافتی ! چی رو میخوای ثابت کنی ؟ شخصیت یا ذهن داغونت رو ؟

اول اینکه درست صحبت کن یوزر دوم آقای فلان :n02:. دوم اینکه من توهین نشوم توهین نمی کنم ... وقتی کسی میاد فحشی میده که آدم روش نمیشه بگه چی بوده اون کلمه "بی ناموس" که من گفتم در برابرش فحش حساب نمیشه.
من حرف منطقی نشنیدم تنها حرفی اینجا دیدم این بود که دختر حق داره بدون اجازه پدر و خانواده با هرکس رابطه جنسی داشته باشه اما حق نداره بدون اجازه شوهرش خطایی کنه ...
این نشون میده اون طرفی که این حرف رو میزنه خودش نه خواهر داره نه بچه و فقط چون منافع شخصیش حکم میکنه این حرف رو میزنه و بقیه رو عقب افتاده خطاب میکنه.

هر کی اومده منطقی صحبت کرده تو کل نوشتش رو قلم گرفتی چسبیدی به یه تیکش و اسمون ریسمون به هم بافتی !

من فقط قسمت هایی که زیادی احمقانه است نقل قول میگیرم وگرنه بیکار نیستم بشینم کل اراجیفی که می نویسید بخونم و جواب بدم ...

mobile1199
18-10-2016, 16:09
اول اینکه درست صحبت کن یوزر دوم آقای فلان :n02:. دوم اینکه من توهین نشوم توهین نمی کنم ... وقتی کسی میاد فحشی میده که آدم روش نمیشه بگه چی بوده اون کلمه "بی ناموس" که من گفتم در برابرش فحش حساب نمیشه.
من حرف منطقی نشنیدم تنها حرفی اینجا دیدم این بود که دختر حق داره بدون اجازه پدر و خانواده با هرکس رابطه جنسی داشته باشه اما حق نداره بدون اجازه شوهرش خطایی کنه ...
این نشون میده اون طرفی که این حرف رو میزنه خودش نه خواهر داره نه بچه و فقط چون منافع شخصیش حکم میکنه این حرف رو میزنه و بقیه رو عقب افتاده خطاب میکنه.

من فقط قسمت هایی که زیادی احمقانه است نقل قول میگیرم وگرنه بیکار نیستم بشینم کل اراجیفی که می نویسید بخونم و جواب بدم ...

یوزر من رو تو گوگل یه سرچ بزنی چه تو فروم های خارجی چه ایرانی و صد جای دیگه تقریبا تکه و دلیلی نمیبینم که به عنوان یوزر دومم بذارم ! منتها چون وضعت بد خرابه تو جاهای مختلف و تجربه داشتن اکانت دوم هم زیاد داشتی ، به من نسبت دادی این موضوع رو !
این موقع ها میگن " کافر همه را به کیش خود پندارد " ...
این شعور تو رو میرسونه که از حرف بقیه مستقیم زدی تو جاده خاکی ! به قول خودت بیکار هم نیستی و اصلا این کلمه در حد و اندازه توصیف وضعیت فعلیت نیست ! نوشته هات هم نشون میده ذاتا مشکل داری و راه درمانی هم واسش نیست .
یا علی ...

Captain_America
18-10-2016, 19:49
چی بر سر کاربر anti-military اومد ؟ حداقل در انجمن علوم انسانی توقع داشتیم بیشتر به حق آزادی بیان و عقاید کاربران اهمیت قائل باشیم و همچنین دوستان سعه صدر بیشتری در گفتمان داشته باشند.

Mohammad Hosseyn
18-10-2016, 20:10
چی بر سر کاربر anti-military اومد ؟ حداقل در انجمن علوم انسانی توقع داشتیم بیشتر به حق آزادی بیان و عقاید کاربران اهمیت قائل باشیم و همچنین دوستان سعه صدر بیشتری در گفتمان داشته باشند.
دوست عزیز سعه صدر بیشتری داشته باشیم؟!!!!! دقیقا سعه صدر چیه جز اون چیزی که مشاهده کردیم؟ دوستان هر چه سعی کردند منطقی صحبت کنند ایشون یا فحش می داد یا نسبت شخصی میزد... واقعا تعجب کردم از این حرف شما!

آزادی بیان؟! اصلا ایشون چیزی بیان می‌کرد؟ ساده ترین قوانین یه انجمن رو زیر پاش گذاشته بود ...

J@viD
18-10-2016, 21:59

وقتی یکی از کل حرفهاش نود درصد توهین و بد و بیراهه یا باید مثل خودش باهاش صحبت کرد یا نحوه حرف زدن طرفو با جریمه کردن تغییر داد.
کدومو ترجیح میدید؟
برای اینکه پستم بی ربط نباشه یه سوال میپرسم.
به نظرتون مسائل مالی بیشتر باعث عقب افتادن سن ازدواج شده یا تامین شدن نیازهای فرد خارج از محیط خانواده؟ و اگر همه نیازهای شخص بمرور خارج از رابطه ازدواج تامین بشه آیا این مدل زندگی از بین میره؟ به لحاظ علمی چه پیشبینی میشه برای تولید مثل مثلا در بیست سال آینده؟

Mohammad Hosseyn
19-10-2016, 10:49
به نظرتون مسائل مالی بیشتر باعث عقب افتادن سن ازدواج شده یا تامین شدن نیازهای فرد خارج از محیط خانواده؟ و اگر همه نیازهای شخص بمرور خارج از رابطه ازدواج تامین بشه آیا این مدل زندگی از بین میره؟ به لحاظ علمی چه پیشبینی میشه برای تولید مثل مثلا در بیست سال آینده؟

موضوع این تاپیک باعث شد من خیلی تو مقاله ها آکادمیک و دیتاها مرور کنم. برای خودم یه نتیجه منسجم برای ایران خواستم بگیرم که متوجه شدم بسیار پیچیده هست و هرچیزی بگم حدسیات بر مبنای یه مطالعه مختصره. ولی چیزی که متوجه شدم اینه که از نظر علمی روی دو فاکتور خیلی تاکید میشه. یکی وضعیت اقتصادی-احتماعی [مثل وضعیت اقتصادی، تغییرات ساختاری همچون صنعتی شدن و ...] هست و دیگری هم مسائل فرهنگی. اما با اینکه مبانی نظری تاثیر این دو فاکتور روی ازدواج بدیهی به نظر میاد، ولی تشخیص اون روی دیتاها حداقل به اون صورتی که الان در دسترس قرار میگیره سخته.
بعنوان مثال دیتاها نشون میده که کاهش ازدواج تو امریکا بین طبقه های اجتماعی متفاوته. به اینصورت که کاهش ازدواج بین افرادی که تحصیلات کمتری دارن خیلی بیشتر از اونهایی بوده که تحصیلات عالی دارن. از این میشه نتیجه گرفت این گروه بخاطر وضعیت پائینتر اقتصادی که نتیجه تحصیلات کمترشونه ازدواج رو به تاخیر انداختن یا ازش صرف نظر کردن.
در مقابل امارها تو ایران برعکسه!. یعنی افرادی که تحصیلات بالاتر دارند نرخ ازدواج کمتری هم دارن. حدس من اینه که این بخاطر افزایش آگاهی و احتمالا در معرض اندیشه های جدید و نزدیک به غرب هست. هرچند میتونه ناشی از یه واقعیت امروز جامعه ما باشه که بسیاری از دانشجویان عملا از بازار بیکاری فرار کردن به دانشگاه ها. بنابراین دو شاخص، دو تفسیر کاملا متفاوت میتونه داشته باشه و نتیجه گیری رو سخت میکنه.

من فکر می‌کنم این تحولات عملا از هر دو فاکتور اقتصادی و فرهنگی ریشه میگیره و البته این دو فاکتور هم در عمل به هم مربوط هستن. برای مطالعه بیشتر در مورد امریکا و ایران این دو منبع جالب هستن:

در مورد تولید مثل و تحولات جمعیتی بعد اون فاکتورهای دیگری هست که باید در موردش مطالعه بشه. ولی اولین چیزی که میشه گفت کاهش نرخ رشد جمعیته که خب این هم در همه کشورها رخ داده و روند نرمالی هست.

leo.unique
19-10-2016, 12:59
2- تجمل گرايي : اين مورد متاسفانه هم توسط رسانه هاي داخلي و خارجي و هم توسط خانواده ها و جوانان آماده ازدواج خيلي داره مانع تراشي ميكنه. مثلا من خودم نميخاستم جشن عروسي بگيرم ولي به اصرار وحشتناك پدر و مادرم عروسي گرفتم. كه تا 3 سال درگير وام ازدواج بودم. البته من سال 88 ازدواج كردم و خيلي اوضاع بهتر بود. يا برادر من سال 93 ازدواج كرد كه باز هم جشن عروسي نخواست و خودم هم بشون گفتم كه نميخاد عروسي بگيره پس اصرار نكنيد ولي پدرم 10 ميليون وام گرفت و عروسي گرفت و حالا 2 ساله كه ماهي 400 تومن داره ميده! و واقعا كلافه شده.:n33:

بابام، بابام، بابام، بابام ...
:happy:

Rahpooyan
19-10-2016, 17:54
آدم بعضی حرفهارو میشنوه واقعا نا امید میشه.خانواده و جامعه ای که رو حساب خدابزرگه و خداروزی رسونه بخواد بنا باشه نتیجش نابودیه کامله.
متاسفانه آدمهای با این طرز فکر بشدت دارن تولید مثل میکنن.واقعا تاسف میخورم به حال بچه ای که پدر و مادر بدون آمادگی و فقط با یه جمله خداروزی رسونه به این دنیا میارن.دوستان اعتقاداتتون به خودتون مربوطه برای تشکیل خانواده همه امکانات باید فراهم باشه رو حساب توهمات جلو نرین که کارتون جنایت در حق خودتون و خانوادتون و جامعه هست.
در ضمن هرانسانی تا سن 18 سالگی کودک محسوب میشه و تمام امکانات باید در اختیارش باشه.وگرنه یه گربه هم میتونه پشت هم بچه درست بکنه ول کنه تو خیابون.اون بچه ای کرمانی که مدرسه سی هزار تومن ازش خواسته نتوسته بده پدرو مادرش باید شلاغ بخورن نه خودش.بگذریم که طبق قانون اساسی تحصیل باید رایگان باشه.
دوستانی هم که سن ازدواج رو 14-15 سال در نظر میگیرن پدوفیل هستن و باید درمان بشن.
من هیچگاه نگفتم که همه چیز با ان شاء ا... و این مسایل درست می شود. انصافا شما حتی در اطراف خود خانواده هایی رو می بینید که همه چیز رو به ان شاء ا... و ... واگذار کنند؟ حداقل من که همچین چیزی رو نمی بینم.
متاسفانه دیدگاه دیگه ی شما هم خیلی بدبینانه و ساده اندیشانه است. شما ازدواجُ فقط برای "تولید بچه گربه" میدونید ولی ازدواج مهمتر از این ساده و خرده نگری هاست. ازدواج مسئله اقتصادی است، اجتماعی است، سیاسی و امنیتی است، مسئله فرهنگی است، مسئه مذهبی است، نظامی است، روانشناسی است، و .... ولی شما فقط به یک شب خلاصه ش می کنید و تمام. شما حتی اون مثالی که زدید چقدر بهش واقف هستید یا فقط یه مطلبی از شبکه های اجتماعی نق قول می کنید و تمام.

J@viD
19-10-2016, 21:20

فکر میکنم شما متوجه منظور من نشدی سعی میکنم مورد به مورد براتون توضیح بدم که متوجه بشین.

1.بحث مسایل اقتصادی مهم است ولی حقیقتا کم اهمیت ترین مسایل است.

ممکنه از نظر شما مسائل مالی کم اهمیت باشه ولی این موضوع دلیل نمیشه بقیه افراد هم مثل شما فکر بکنن.در حالی که طبق نظرسنجی های همین انجمن مهمترین دلیل تاخیر ازدواج مسائل مالی بوده پس این نظر مربوط به شخص خودتون میشه و در مورد افراد جامعه غلط هست.در مورد جنگ البته حرفتون درسته کشور ما با وجود رئییس جمهوری مثل احمدی نژاد و مدیران فعلی و قبلی با یه کشور جنگ زده فرقی نمیکنه.البته بعضی از افراد به دلیل اینکه سرنوشت نسل های بعد از خودشون براشون مهم نیست در شرایط جنگ و خشک سالی تولید مثل میکنن.البته خوشبختانه این موضوع شامل اکثریت نمیشه.آمار ازدواج و تولید مثل نشون دهنده این موضوع هست.

2.مشکل فقط سر فرهنگ هاست. طرف نسل اندر نسل مبل ندیده است ولی چند روزی که تلویزیون ایران و شبکه های ماهواره ای دیده، برای دخترش و پسرش کلکسیون مبل و کمد و سرویس چوب و تخت خواب و ماشین لباسشویی A+++++ و ماشین ظرفشویی A++++ و یخچال چند درب تلویزیون دار A++++ و ... توقع داره. من نمیگم داشتن این چیزها عیبه. بلکه میگم از کم شروع کنند. یه یخچال معمولی و تلویزیون معمولی هم کارشون رو راه می اندازه. بعدا که دستشون به دهنشون رسید، می تونند تغییر دهند.

من با این حرفتون موافقم و نظرم اینه که بزرگترین مشکلات فرهنگی کشور مارو تازه به دوران رسیده ها بوجود میارن.

3.سن ازدواج باید حدود 14-15 سال برای دختران و 15-18 سال برای پسران باشه. متاسفانه فکر می کنیم هر چه سن بالاتر باشد دختر و پسر پخته تر می شوند در حالیکه نتیجه بالعکس بوده. متاسفانه تصور می کنیم شبکه های خارجی مثل بی بی سی و من و تو و صدای آمریکا که مدام به سن پایین ازدواج در ایران می پردازند، دلنگران مردم ایران هستند ولی حقیقیتا این طور نیست.

از نظر ماده ۱ کنوانسیون حقوق کودک، کودک به کلیه افراد انسانی زیر ۱۸ سال اطلاق می شود. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7%D9%86)
ازدواج موضوعی هست که به داشتن قدرت تشخیص برای انتخاب درست احتیاج داره.لطفا نظرات اشتباه خودتون رو رواج ندین و برای خودتون نگه دارین.در مورد قسمتی که قرمز کردم لطفا توضیح بدین روی چه حسابی این حرفو میزنین؟ کدوم تحقیقات نشون میده که ازدواج تو سن بالاتر نتیجه بدتری داره از ازدواج در سن چهارده پونزده سالگی.در مورد شبکه های خارجی هم قول میدم هیچکدوم از برنامه هاشونو ندیدین و به صورت اتوماتیک توهمات رسانه های میلی ایران رو تکرار میکنید.

4. شما ازدواجُ فقط برای "تولید بچه گربه" میدونید ولی ازدواج مهمتر از این ساده و خرده نگری هاست. ازدواج مسئله اقتصادی است، اجتماعی است، سیاسی و امنیتی است، مسئله فرهنگی است، مسئه مذهبی است، نظامی است، روانشناسی است، و .... ولی شما فقط به یک شب خلاصه ش می کنید و تمام.

منظور من مقایسه تولید مثل گربه و بعضی از انسانهایی بود که تعهدی نسبت به آینده فرزندانشون ندارن و بدون داشتن شرایط مناسب اقدام به ازدواج و تولید مثل میکنن.

leo.unique
19-10-2016, 21:28

بهله بهله، چون میگذرد غمی نیست ...
اما، تا بگذرد درد کمی نیست ...
:happy:

donnie yen
21-10-2016, 00:57
تفاوت من و شما در نوع جهان بینیمون هست.من براساس اسلامیش دارم پیش میرم،شما براساس اقتصادیش(بچه های علوم اجتماعی اگه بودن الان ایسمهای مختلف رو میگفتن).اگر چه همون اقتصادیش هم نگاه کنیم،قضیه نیروی کار و مسائل اجتماعی که بر اقتصاد تاثیر داره پیش میاد که بحثش کاملا تخصصی میشه،تو کشورهای غربی خود این مسائل جمعیتی الان دغدغست.در کل به نظر من نباید انقدر منفی نگاه کرد و به قول شما احساسی برخورد کرد.ازدواج و تشکیل خانواده یه بخش مهم زندگیه که نمیشه همینجوری دستکاریش کرد،نمیشه هم سهل انگارانه زود اقدام کرد.من خودم همه این شرایط رو دارم میبینم ولی نمیخوام خودم رو تسلیم کنم،سخته ولی غیرممکن که نیست.از طرفی هم نمیدونم چرا انقدر تو قشر جوان،تنبلی و خوش گذرانی عادت شده و تلاش و مسئولیت پذیری یک چیز نادریه.ایده ال همه اینه که شاد و خوشحال باشن و حساب بانکی هم پرپول ولی میخوان یه شبه به دستش بیارن.به هر حال اینجور مشکلاتم هست.ممنون بابت پاسخ

......................................
دوست عزیز سلام

اسلامی و مذهبی نیگا کردن به مسئله اصلا درست نیست.

همین کشورهای اروپایی رو که مثال زدین، خوب همینها با کاهش جمعیت تونستند به حد قابل قبولی از رفاه عمومی بتونند برسن.

خشک شدن رودها، از بین رفتن جنگلها، آلودگی هوا و ترافیک های سنگین به خصوص در شهرهای بزرگ، آلودگی صوتی و ... همش به دلیل افزایش جمعیت هست.
باز اصرار واسه حاد تر شدن این مشکلات برای چی هست؟

دنیا عوض شده، همه چی ماشینی شده، به نیروی انسانی کار نیازی نیست مثل سابق.

باز اگه کسی فکر می کنه با ازدواج کردن مشکلش حل میشه، موردی نداره برید ازدواج کنید تا چند برابر مشکلات رو ببینید.
ممنون واسه جواب شما

donnie yen
21-10-2016, 01:11
مساله همینه ، اینجا اصلا بحث تاهل و تجرد نیست زندگی در هر دو حالتش خرج داره البته شرایط هر شخصی هم متفاوته ، مثلا من قبل از تاهل و در زمان مجردی هم مستقل زندگی میکردم پس خرج یه زندگی رو باید در میاوردم در هر صورت و الان میبینم خرج زندگی متاهلی دو برابر یه زندگی مجردی نیست. قبلا هم گفتم دو تا زندگی مستقل خرجش بیشتره از یه زندگی دو نفره هست البته تا قبل از بچه دار شدن.

اتفاقا بحث سر همین تاهل و مجردی هست.

در جامعه ما بعد از ازدواج کل خرج زندگی یا بخش زیاد اون می یوفته به گردن پسر، اینجاست که پسر ها به مشکل بر میخورند، باز اینجا بحث بر میگرده به مسائل مالی که رو پسران تحمیل میشه.

من با شکل ازدواج سنتی مخالفم، و گرنه زندگی با یه انسان دیگه ( چه پسر یا دختر ) هیچ مشکلی نداره.

hasan1896
22-10-2016, 21:32
دوست عزیز من درک میکنم که شما چی میگی. یه جوری برخورد میکنی انگار من عقلم تعطیله و شما علامه دهر! قرآن بزرگترین معجزه پیامبر و سخن خدا رو ما گذاشتیم زمین و به عقل ناقص و دنیایی خود تکیه کردیم. البته باید اینو اضافه کنم که کسی که هیچ حرفه و فن و دانشی نداره که بتونه مخارج زندگیش رو تامین کنه نباید فقط با انشاالله گفتن و اینکه خدا حلال مشکلاته ازدواج کنه. من هم نظرم اینه که اگر حداقل های لازم رو مثل فن و تحصیلات و دانش رو داشته باشید میشه به خدا توکل کرد و زندگی رو شروع کرد. من موارد زیادی جوونهایی دیدم که کار میکنن و حتی خونه و آپارتمان و ماشین و همه امکانات رو دارن ولی تن به ازدواج نمیدن! پس معلوم میشه که علت ازدواج نکردن فقط بیکاری و بی پولی نیست. :n35:

donnie yen
23-10-2016, 01:09
دوست عزیز من درک میکنم که شما چی میگی. یه جوری برخورد میکنی انگار من عقلم تعطیله و شما علامه دهر! قرآن بزرگترین معجزه پیامبر و سخن خدا رو ما گذاشتیم زمین و به عقل ناقص و دنیایی خود تکیه کردیم. البته باید اینو اضافه کنم که کسی که هیچ حرفه و فن و دانشی نداره که بتونه مخارج زندگیش رو تامین کنه نباید فقط با انشاالله گفتن و اینکه خدا حلال مشکلاته ازدواج کنه. من هم نظرم اینه که اگر حداقل های لازم رو مثل فن و تحصیلات و دانش رو داشته باشید میشه به خدا توکل کرد و زندگی رو شروع کرد. من موارد زیادی جوونهایی دیدم که کار میکنن و حتی خونه و آپارتمان و ماشین و همه امکانات رو دارن ولی تن به ازدواج نمیدن! پس معلوم میشه که علت ازدواج نکردن فقط بیکاری و بی پولی نیست. :n35:

سلام
شما مخاطبتون من هستم؟
تا اونجایی که من نیگا می کنم پست شما رو ریپلای نکردم.

و اما در مورد مطالب شما

کلا دوست ندارم مذهبی بکنم بحث رو که میدونم غیر قانونی تلقی خواهد شد و ... .
مذهب هیچ راه کار درست و حسابی به ما ارائه نمیده متاسفانه، و گر نه همین الان باید مشکلاتمون حل شده بود.
باید گشت دنبال مسببین این وضعیت که متاسفانه جوابگو نیستند.
ازدواج نکردن دلیل اصلیش همین بی پولی و بیکاری هست عزیز، اونایی که شما می فرمایین بخش کوچکی از این مجردهای مملکت رو تشکیل میدن.

کش دادن این مطالب چیزی رو حل نمی کنه، عمق بحران بیشتر از اینی هست که داریم می بینیم.

Captain_America
07-11-2016, 16:58
یکی از دلایل، تفاوت نحوه انتخاب پسرها و دخترهاست. آقایون بیشتر به شخصیت طرف مقابل توجه میکنند ولی خانم ها بیشتر به مادیات و ظاهر و اینکه آقایون بیشتر برای عشقشون از خود گذشتگی میکنند در حالی که خانم ها به راحتی عشقشون رو فراموش میکنند .

sasan.69
07-11-2016, 17:14
تاادم از لحظ مالی صددرصد اوکی نشده نباید طرف جنس مخالف بره دیگه وای ب حال ازدواج!!!

Captain_America
07-11-2016, 17:20
تاادم از لحظ مالی صددرصد اوکی نشده نباید طرف جنس مخالف بره دیگه وای ب حال ازدواج!!!
لذت زندگی به ساختنش با همدیگه هست وقتی ۲ نفر با هم شروع کنند به ساخت زندگی وقتی به جایی رسیدن خیلی بهتره تا اینکه یه نفر زندگیش رو بزاره پای رسیدن به وضعیت خوب مالی بعدش به فکر جنس مخالف بیوفته.
نمیدونم از کدوم شبکه های ماهواره ای یا سایت ها همچین چیزی رفته تو ذهن جوان هایی مثل شما یه تصوراتی دارند به کل خارج از محیط واقعیت یه سری حرف هایی به گوششون خورده که تو کشورهای مبتکر این روش ها بساطش ور افتاده الان رویای امریکاییش هم اینجوریش نیست دیگه.

sasan.69
07-11-2016, 17:57
لذت زندگی به ساختنش با همدیگه هست وقتی ۲ نفر با هم شروع کنند به ساخت زندگی وقتی به جایی رسیدن خیلی بهتره تا اینکه یه نفر زندگیش رو بزاره پای رسیدن به وضعیت خوب مالی بعدش به فکر جنس مخالف بیوفته.
نمیدونم از کدوم شبکه های ماهواره ای یا سایت ها همچین چیزی رفته تو ذهن جوان هایی مثل شما یه تصوراتی دارند به کل خارج از محیط واقعیت یه سری حرف هایی به گوششون خورده که تو کشورهای مبتکر این روش ها بساطش ور افتاده الان رویای امریکاییش هم اینجوریش نیست دیگه.

دوست عزیز من دارم از واقعیت های زندگی جامعه ایران دارم میگم و بچه هم نیستم تحت تاثیر ب قول شما شبکه های ماهواره ای قرار بگیرم! شما داری از ی شرایط ایده ال خیلی خوب و منطقی هست دارید صحبت میکنید (منظورم همین تشکیل و ساختن زندگی با مشارکت دو طرفه ) اما در ایران حال حاضر که شرایط فرهنگی اجتماعی و اقتصادی نایسامان داره خودمو مثال میزنم مثلا از منه 26ساله و لیسانسه که تازه سربازیم تموم شده انتظار دارن که ماشین و خونه و شرایط100% ایده ال داشته باشم در صورتی که اصلا با منطق جور درنمیاد ..حالا بماند که شرایط کاروحقوق شهروندی و انتخاب یه شریک مورداعتماد که انتخابش یه پروسه خیلی طولانی هست و بحث ب درازا می کشه و همه دوستان در جریانن
بحث من فقط توقع بیجا دخترای امروزی هست واسه ی ارتباط دوستانه و دوستی انتظار دارن دیگه وای ب حال ازدواج!!!

Captain_America
07-11-2016, 18:16
دوست عزیز من دارم از واقعیت های زندگی جامعه ایران دارم میگم و بچه هم نیستم تحت تاثیر ب قول شما شبکه های ماهواره ای قرار بگیرم! شما داری از ی شرایط ایده ال خیلی خوب و منطقی هست دارید صحبت میکنید (منظورم همین تشکیل و ساختن زندگی با مشارکت دو طرفه ) اما در ایران حال حاضر که شرایط فرهنگی اجتماعی و اقتصادی نایسامان داره خودمو مثال میزنم مثلا از منه 26ساله و لیسانسه که تازه سربازیم تموم شده انتظار دارن که ماشین و خونه و شرایط100% ایده ال داشته باشم در صورتی که اصلا با منطق جور درنمیاد ..حالا بماند که شرایط کاروحقوق شهروندی و انتخاب یه شریک مورداعتماد که انتخابش یه پروسه خیلی طولانی هست و بحث ب درازا می کشه و همه دوستان در جریانن
بحث من فقط توقع بیجا دخترای امروزی هست واسه ی ارتباط دوستانه و دوستی انتظار دارن دیگه وای ب حال ازدواج!!!
گرامی طرفت رو بشناس اول این دخترایی که مثال زدی زن زندگی نیستند (برای اینکه به زن ستیزی متهم نشم بله مردهای اینجوری هم هستند) زنی که اهل زندگی باشه شما و زندگیش رو می کشونه بالا.
من خودم قبلا زندگی مجردی داشتم با خونه مجردی و ماشین خارجی (منطقه ازاد) از صبح تا شب و شب تا صبح خوشگذرونی هر مدلی که فکرش رو کنی مسافرت خارجی سالی چندبار داشتم. الان عقد کردم فعلا مستاجر و ماشین هم یه پراید دارم شاید بگید زندگیم از لحاظ مالی بهتر نشده ولی خودم که می‌بینم پتانسیل الان خودم رو (و نه صرفا ظاهر زندگی رو) خیلی از اون موقع جلوتر هستم قسمت زیادیش هم مدیون همسرم هستم اینه که میگم شخص مناسب خیلی مهمه.

سعید سیستم
07-11-2016, 18:21
من منظور ساسان رو فهمیدم. ساسان منظورش اینه که آدم تا وقتی که دستش به دهنش نرسیده نباید بره دنبال همسر که 1 نفر دیگه رو هم بدبخت کنه.

و کل بحث شما با ساسان لازم نیست. سوئ تفاهم شده.یعنی سوئ برداشت شده از سمت کاپتان آمریکا.

ساسان خیلی روشن گفت تا وقتی بیکاری نرو دنبال همسر زندگی خرج داره همدیگرو بدبخت نکنید.

منظور ساسان این بود وقتی کار داشتی و درآمد داشتی برو دنبال جنس مخالف:n40:امیدوارم منو ببخشید که دخالت کردم اما دوست داشتم سوئ تفاهم رو رفع کنم :n40:من کوچیک همه کاربران انجمنم :n40:

sasan.69
07-11-2016, 18:24
گرامی طرفت رو بشناس اول این دخترایی که مثال زدی زن زندگی نیستند (برای اینکه به زن ستیزی متهم نشم بله مردهای اینجوری هم هستند) زنی که اهل زندگی باشه شما و زندگیش رو می کشونه بالا.
من خودم قبلا زندگی مجردی داشتم با خونه مجردی و ماشین خارجی (منطقه ازاد) از صبح تا شب و شب تا صبح خوشگذرونی هر مدلی که فکرش رو کنی مسافرت خارجی سالی چندبار داشتم. الان عقد کردم فعلا مستاجر و ماشین هم یه پراید دارم شاید بگید زندگیم از لحاظ مالی بهتر نشده ولی خودم که می‌بینم پتانسیل الان خودم رو (و نه صرفا ظاهر زندگی رو) خیلی از اون موقع جلوتر هستم قسمت زیادیش هم مدیون همسرم هستم اینه که میگم شخص مناسب خیلی مهمه.

امیدوارم خوشبخت بشید بله طرف مقابل خیلی مهمه و اما فوق العاده قوق العاده کمه

PLAΨMID
13-11-2016, 15:08
......................................
دوست عزیز سلام

اسلامی و مذهبی نیگا کردن به مسئله اصلا درست نیست.

همین کشورهای اروپایی رو که مثال زدین، خوب همینها با کاهش جمعیت تونستند به حد قابل قبولی از رفاه عمومی بتونند برسن.

در تفکرات اسلامی ، رفاه عمومی از کمترین اهمیت برخورداره !!! ما معتقدیم زندگی اگه چالش نداشته باشه بی مزه میشه:n09: در حقیقت بهشت جای آسایش و رفاهه و زندگی دنیوی جای سختی ها و آزمایشات خداوند هستش !!!:n02:

donnie yen
13-11-2016, 15:43
در تفکرات اسلامی ، رفاه عمومی از کمترین اهمیت برخورداره !!! ما معتقدیم زندگی اگه چالش نداشته باشه بی مزه میشه:n09: در حقیقت بهشت جای آسایش و رفاهه و زندگی دنیوی جای سختی ها و آزمایشات خداوند هستش !!!:n02:

..................................
خوب بله :n02:

مشکل از همین جا سرچشمه میگیره، باید جهان بینی خودمون رو نسبت به دنیا عوض کنیم :n28:

دقیقا یه چرخش 180 درجه ای نیازه :n03:

و گرنه تا آخر مجبوریم با این مشکلات همراه باشیم :n02::n03:

تانکر
12-01-2017, 09:41
من یه چیز دیگه بگم برم ... :n02:

شما فکر کنید در خانواده ای 1 پسر و 1 دختر وجود داره! تمام افراد این خانواده در برابر هم مسئول هستن و حالا فکر کنید پسر خانواده معتاد بشه ... از نظر روشنفکرها انسان آزاده هر کاری کنه و این فرد معتاد چه آسیب هایی به این خانواده میزنه؟ اون روشنفکرها بیان جواب بدن آیا این پسر خانواده حق داشته زندگی اعضای دیگه خانواده رو تحت شعاع قرار بده؟

یا دختر خانواده ... اونجوری که افراد روشعنفکر توی این تاپیک میگن دختر حق داره بدون توجه به اعضای دیگر خانواده بره بده ... حالا اگه این دختر باتوجه به حق آزادیش شغل شریف تن فروشی رو انتخاب کنه یا حتی بدتر مجانی بره زیر این و اون تاثیرش آیا کمتر از اعتیاد اون پسر خانواده هست؟

امیدوارم نگید اعتیاد جزء آزادی های شخصی به حساب نمیاد اما دادن آزادی شخصیه ...

donnie yen
12-01-2017, 18:50
من یه چیز دیگه بگم برم ... :n02:

شما فکر کنید در خانواده ای 1 پسر و 1 دختر وجود داره! تمام افراد این خانواده در برابر هم مسئول هستن و حالا فکر کنید پسر خانواده معتاد بشه ... از نظر روشنفکرها انسان آزاده هر کاری کنه و این فرد معتاد چه آسیب هایی به این خانواده میزنه؟ اون روشنفکرها بیان جواب بدن آیا این پسر خانواده حق داشته زندگی اعضای دیگه خانواده رو تحت شعاع قرار بده؟

یا دختر خانواده ... اونجوری که افراد روشعنفکر توی این تاپیک میگن دختر حق داره بدون توجه به اعضای دیگر خانواده بره بده ... حالا اگه این دختر باتوجه به حق آزادیش شغل شریف تن فروشی رو انتخاب کنه یا حتی بدتر مجانی بره زیر این و اون تاثیرش آیا کمتر از اعتیاد اون پسر خانواده هست؟

امیدوارم نگید اعتیاد جزء آزادی های شخصی به حساب نمیاد اما دادن آزادی شخصیه ...

..................................................
فکر کنم تایپک رو اشتباه اومدین :n02:
تا اونجایی که من یادم می آد کسی در طول صفحات این تایپک
نه پسری رو به معتاد شدن تشویق کرده:n03: و نه دختری رو به تن فروشی :n03:

عنوان تایپک هست : "عبور 13 میلیون ایرانی مجرد از سن ازدواج"

کل بحث این بوده که چرا کشور عزیزمون به این وضعیت رسیده که این همه مجرد که سن ازدواجشون گذشته تو مملکت داریم
و دلایلش چیه که افراد نمیخوان ازدواج کنن یا مباحث مربوط به این نوع مسائل و مشکلات :n02:

تانکر
12-01-2017, 19:37
..................................................
فکر کنم تایپک رو اشتباه اومدین :n02:
تا اونجایی که من یادم می آد کسی در طول صفحات این تایپک
نه پسری رو به معتاد شدن تشویق کرده:n03: و نه دختری رو به تن فروشی :n03:

عنوان تایپک هست : "عبور 13 میلیون ایرانی مجرد از سن ازدواج"

کل بحث این بوده که چرا کشور عزیزمون به این وضعیت رسیده که این همه مجرد که سن ازدواجشون گذشته تو مملکت داریم
و دلایلش چیه که افراد نمیخوان ازدواج کنن یا مباحث مربوط به این نوع مسائل و مشکلات :n02:

نه چند صفحه پیش یه سری گفتن دختری که تو یه خانواده زندگی میکنه اگه بره بده به خودش مربوطه و به خانواده و برادر و پدر ربطی نداره. حالا سوال من اینه که اگه پسر خانواده هم بخواد از همین آزادی بی حد و مرز استفاده کنه و بره سمت مواد مخدر بازم حتما به خانواده ربطی نداره؟ این دیگه چه مدلشه؟

نه مسلمونم نه مسیحی اما اصلا تو کتم نمیره دختری زناکار تو یه خانواده زندگی کنه و اعمالش به کسی ربطی نداشته باشه.

donnie yen
12-01-2017, 19:53
نه چند صفحه پیش یه سری گفتن دختری که تو یه خانواده زندگی میکنه اگه بره بده به خودش مربوطه و به خانواده و برادر و پدر ربطی نداره. حالا سوال من اینه که اگه پسر خانواده هم بخواد از همین آزادی بی حد و مرز استفاده کنه و بره سمت مواد مخدر بازم حتما به خانواده ربطی نداره؟ این دیگه چه مدلشه؟

نه مسلمونم نه مسیحی اما اصلا تو کتم نمیره دختری زناکار تو یه خانواده زندگی کنه و اعمالش به کسی ربطی نداشته باشه.

...............................................
این نوع مسائل ریشه در فرهنگ و باور هر انسانی جای دارند
هر انسانی واسه خودش یه خط فکری داره، به کسی نمیشه گفت که نباید این کار رو بکنی یا نکنی.

منظور دوستان در کل این بوده که وقتی دختری از پسری خوشش می یاد و میخواد باهاش زندگی کنه، نباید اجازش دست پدر و برادرش باشه، این مورد رو به اون شکل بیان کردن دوستان
و میگن که خودش برای خودش تصمیم بگیره، کلا دختران و زنها مایملک ما مردان که نیستند.

یه جورایی هم ماها نمی تونیم برای دیگران نسخه پیچی کنیم که خود فروشی بکنند یا نه، هر عکس عقل داره، شعور داره و بر اساس اون کاراش رو تنظیم میکنه.

نه مسلمونید و نه مسیحی؟ پس به چه چیزی اعتقاد دارین؟
شما 100 درصد آدم مذهبی هستین، چون این کلمه ی زناکار در ادیان مختلف به کار گرفته میشه.
و گرنه در ایدئولوژی های غیر دینی این کلمه جایی نداره

تانکر
12-01-2017, 20:42
نه مسلمونید و نه مسیحی؟ پس به چه چیزی اعتقاد دارین؟
شما 100 درصد آدم مذهبی هستین، چون این کلمه ی زناکار در ادیان مختلف به کار گرفته میشه.
و گرنه در ایدئولوژی های غیر دینی این کلمه جایی نداره

به خدا اعتقاد دارم اما مسلمون یا مسیحی و کلا مذهب خاصی ندارم.

منظورم از زنا رابطه جنسی خارج از اخلاق و انسانیت بود. اما به آزادی بیش از حد هم اعتقاد ندارم اصلا چون انسان بوزینه ای سرکشه مگر اینکه خلافش ثابت بشه. قبلا هم گفتم اگه قرار هست آزادی باشه باید واسه همه باشه نه فقط آزادی زیر شکم. یکی مثل من ماشین بازه دوست داره با سرعت زیاد رانندگی کنه اما آزادی نیست ... یا خیلی کارهایی که دوست دارم انجام بدم اما حتی تو آمریکا هم آزادیش نیست! تو آمریکا فقط فساد جنسی آزاده :n02: تو بقیه موارد از ایران سختگیر تره ...

هر عکس عقل داره، شعور داره و بر اساس اون کاراش رو تنظیم میکنه.

متاسفانه اینطور نیست. کمتر کسی عقل و شعور داره اگه اینجوری بود که دنیا انقدر داغون نمیشد. این همه جرم و جنایت همه از سرکشیه موجودی به اسم انسانه.

afshin b
12-01-2017, 22:38

منظورم از زنا رابطه جنسی خارج از اخلاق و انسانیت بود. اما به آزادی بیش از حد هم اعتقاد ندارم اصلا چون انسان بوزینه ای سرکشه مگر اینکه خلافش ثابت بشه. قبلا هم گفتم اگه قرار هست آزادی باشه باید واسه همه باشه نه فقط آزادی زیر شکم. یکی مثل من ماشین بازه دوست داره با سرعت زیاد رانندگی کنه اما آزادی نیست ... یا خیلی کارهایی که دوست دارم انجام بدم اما حتی تو آمریکا هم آزادیش نیست! تو آمریکا فقط فساد جنسی آزاده :n02: تو بقیه موارد از ایران سختگیر تره ...

من نمیدونم بحث سر چیه. فقط این تعریفت از آزادی یکم مشکل داره.
اینکه تو میخوای آزادانه بدون محدودیت سرعت رانندگی کنی، اونجاش مساله داره که حتما همراه خودت چند نفر دیگه رو خواهی کشت. تو حق دیگران ضایع کردی. این چیزی نیست که هیچ جامعه ای به عنوان آزادی بخوادش. مثلا بگیم آقا دیگه صف وای نستا، آزادی. خب حق بقیه ضایع میشه. یا اصلا تو آزادی با چاقو بزنی همه رو بکشی. به این میگن آزادی؟[emoji2]
اما اونی که بهش میگی ازادی زیر شکم و فساد جنسی، اون چیزی که مثلا تو امریکا وجود داره، هر دو نفر با رضایت خودشون میتونن با هم رابطه داشته باشن. اینجا حق کسی ضایع نمیشه. اینجا کسی کسی رو نکشته. کسی ناراضی نیست. اصلا شاکیه کیه این وسط؟
این دو موضوعی که مطرح کردی هیچ ربطی به هم ندارن.
این دیدگاهت از کجا میاد خدا میدونه.

Mohammad Hosseyn
13-01-2017, 00:00

شما به همون اندازه که فکر میکنید دختر یک خانواده تنش تحت مالکیت پدرشه، پسر یک خانواده هم تنش به والدینش محدوده؟ یعنی پسر خانواده بخواد رابطه جنسی داشته باشه به همون اندازه معتقدی باید ممنوعش کرد؟
شما که حداقل اعتقاد داری اختیار بدن خودت مال خودته به کسی ربطی نداره شما سیگار میکشی یا موهاتو چجوری میزنی؟ خب سعی کنید بفهمید کسی که فکر میکنید پدر خانواده مالکشه هم همون حسی رو داره که شما داری اگه بهت بگن موهاتو اینجوری مدل نده یا اینجوری لباس نپوش. حالا حتی اگه این مدل موی شما به اندازه یه اعتیاد برای والدین سخت باشه پذیرشش بازم منطق قضیه عوض نمیشه. مگه ما تو جامعه ای زندگی نمیکنیم که تا 10 15 سال پیش یه ژل ساده مو تابو بود!
کسی نمیگه اعتیاد خوبه یا رابطه جنسی خارج از عرف خوبه. متاسفانه ما هنوز یاد نگرفتیم وقتی بنیادهای اخلاقیمون نقد میشه هدف بی اخلاقی نیست. بحث اینه که اگه یکی از نظر شما احمقه و داره زندگیشو خراب میکنه، هیچ قاعده و قانونی نمیگه که من و شما می تونیم بهتر از اون براش تصمیم بگیریم چون ما هم همون اندازه انسانیم که اون هست و میتونیم احمیق باشیم!

donnie yen
13-01-2017, 02:03

متاسفانه اینطور نیست. کمتر کسی عقل و شعور داره اگه اینجوری بود که دنیا انقدر داغون نمیشد. این همه جرم و جنایت همه از سرکشیه موجودی به اسم انسانه.

.............................................
اول قبل از هر چیزی اخلاق و انسانیت مد نظر شما چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدین.
آزادی خیلی خوبه به شرطی که این آزادی برای انسانهای دیگه ضرری نداشته باشه.

برا مثال من میخوام با جنس مخالف خودم رابطه ی جنسی برقرار کنم، میریم جای خلوت و با رضایت کامل دو طرف کار خودمون رو میکنیم و تمام میشه، الان آدمی مثل من اخلاق و انسانیت مد نظر شما رو زیر پا گذاشتم؟ حتما باید بیام و از شخص شما اجازه بگیرم و بگم که این رابطه رو میخوام بر قرار کنم، آیا اجازه میدین؟ انسانی هست؟ یا اخلاقی هست؟

فساد جنسی رو با روابط آزاد و عاشقانه ی انسانی قاطی نکنید، در ایرانش هم فحشا بیشتر از اون آمریکاست ولی خوب جلو چشم نیست.

اتفاقا عقل و شعور به وفور در انسانها دیده میشه، فقط یه اقلیتی هستند که می خوان دنیا رو به طرفی ببرن که خودشون دوست دارن.

تانکر
13-01-2017, 08:44
شما به همون اندازه که فکر میکنید دختر یک خانواده تنش تحت مالکیت پدرشه، پسر یک خانواده هم تنش به والدینش محدوده؟ یعنی پسر خانواده بخواد رابطه جنسی داشته باشه به همون اندازه معتقدی باید ممنوعش کرد؟
شما که حداقل اعتقاد داری اختیار بدن خودت مال خودته به کسی ربطی نداره شما سیگار میکشی یا موهاتو چجوری میزنی؟ خب سعی کنید بفهمید کسی که فکر میکنید پدر خانواده مالکشه هم همون حسی رو داره که شما داری اگه بهت بگن موهاتو اینجوری مدل نده یا اینجوری لباس نپوش. حالا حتی اگه این مدل موی شما به اندازه یه اعتیاد برای والدین سخت باشه پذیرشش بازم منطق قضیه عوض نمیشه. مگه ما تو جامعه ای زندگی نمیکنیم که تا 10 15 سال پیش یه ژل ساده مو تابو بود!
کسی نمیگه اعتیاد خوبه یا رابطه جنسی خارج از عرف خوبه. متاسفانه ما هنوز یاد نگرفتیم وقتی بنیادهای اخلاقیمون نقد میشه هدف بی اخلاقی نیست. بحث اینه که اگه یکی از نظر شما احمقه و داره زندگیشو خراب میکنه، هیچ قاعده و قانونی نمیگه که من و شما می تونیم بهتر از اون براش تصمیم بگیریم چون ما هم همون اندازه انسانیم که اون هست و میتونیم احمیق باشیم!

شما میشه دیگه پست های منو نقل قول نگیری؟
وقتی 180 درجه با من فرق میکنی دلیل نداری ر به ر پست های منو نقل قول بگیری و مخالفت خودتو باهاش اعلام کنی.

من گفتم دختر نباید خانواده اش رو بی آبرو کنه همونطوری که پسر نباید با مسائلی مثل اعتیاد واسه خانواده مشکل ایجاد کنه. این چه ربطی به مالکیت بدن و آزادی و اینا داره؟
حقیقته اگه پسری سکس داشته باشه واسه خانواده اش بی آبرویی به بار نیاورده اما دختر با توجه به شرایط جسمی و اون 76 حرکت آنگالیایی که میشه روش پیاده کرد قضیه اش فرق میکنه.

AMHSIN
13-01-2017, 10:27
حقیقته اگه پسری سکس داشته باشه واسه خانواده اش بی آبرویی به بار نیاورده اما دختر با توجه به شرایط جسمی و اون 76 حرکت آنگالیایی که میشه روش پیاده کرد قضیه اش فرق میکنه.

:) ... What the

Reza31001
13-01-2017, 10:47
تانکر
چندین ماه بحث با شما احتمالا کافیه
من فقط احساس تاسف میکنم برای شرایط زندگی دختر احتمالی شما در چند دهه آینده

تانکر
13-01-2017, 11:01
@تانکر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چندین ماه بحث با شما احتمالا کافیه
من فقط احساس تاسف میکنم برای شرایط زندگی دختر احتمالی شما در چند دهه آینده

چشم ... بیشتر برای خودتون احساس تاسف کنید که دختر احتمالی شما در آینده بخواد تهران رو آباد کنه.

شماها اگه مرد بودید و قدرت کافی جنسی داشتید فرق بین رابطه زنا و رابطه سالم جنسی رو درک می کردید.

salman2003
13-01-2017, 13:11
من ازدواج نمی کنم چون زیر بار مسئولیت مالی (مهریه) نمی خوام برم:n10: پول هم اون قدر ندارم :n01:و زیاد هم مذهبی نیستم که بخوام اجباری بدونم ازدواج رو. بحث اصلی اینه که آیا کیفیت زندگی شما با مجرد بودن یا شریک زندگی داشتن بهتر میشه یا بدتر:n15:؟ آیا موفقیت کاری براتون مهمه یا آرمان های دیگه مثله داشتن بچه ؟ بعضی ها اولویتشون با رتبه علمی و صنعتی هست بعضی ها هم خانواده براشون مهم تر هست.

یه مغلطه هم این جا میارم :n24:: سازمان ملل همه رو مجبور نکرده که ازدواج کنن. ازدواج یه جور قرارداده. آمار ازدواج و طلاق مثله آمار بیکاری می مونه. آمار بیکاری فقط می تونه بگه با یه معیار خاص(چند ساعت در هفته) بیکار داریم. نمیاد بگه آیا کسی که کار داره صلاحیتش رو داره؟آیا فرد مدرک تحصیلی اش به کارش می خوره؟ آیا علاقه به کارش داره؟ آمار جوانان عذب هم همین طوره، لزوما مجردی در سن بالا بدبختی نیست. لزوما فشار جنسی رو جوان مجرد تجربه نمی کنه. فقط مدرک قرارداد رو نداره.

ویرایش :

شماها تا حالا اون زن هایی رو دیدید که وقتی بعد از 10 سال می بینن شوهرشون پتانسیل نداره؟ تا حالا اون زنهایی رو دیدید که بعد از یه مدت شوهرشون رو بی عرضه می بینن و جدی نمی گیرن؟ تا حالا مردهایی رو دیدید که وقتی می رسن به یه شغلی می خوان یه روال ثابت تو زندگی شون داشته باشه و زن هاشون از این روال ثابت خسته بشن؟ یکم در این مورد هم فکر کنید البته off topic هست اما بدم نیست اون ور قضیه رو هم ببینید. ترس از شکست های روحی و عاطفی. ما هممون دنبال آرامش هستیم.

donnie yen
13-01-2017, 16:48
چشم ... بیشتر برای خودتون احساس تاسف کنید که دختر احتمالی شما در آینده بخواد تهران رو آباد کنه.

شماها اگه مرد بودید و قدرت کافی جنسی داشتید فرق بین رابطه زنا و رابطه سالم جنسی رو درک می کردید.

سلام
عزیز اون مثالی که من در بالا آوردم رو نگفتین
حالا رابطه زناست یا رابطه سالم جنسی؟

J@viD
13-01-2017, 17:09
موضوع تایپیک عبور 13 میلیون ایرانی مجرد از سن ازدواج هست طرف اومده از روشهای نوین زندانی کردن نوامیسش پرده برداری میکنه.
انسان چه دختر چه پسر تا سن هجده سالگی تحت نظر و حمایت پدر و مادر هست.بعد از اون سن آزاد انتخاب بکنه که با هرکس دلش خواست رابطه داشته باشه به هیچکس هم مربوط نیست.
به نظرتون این 13 میلیون مجرد الان همشون باکره نشستن تا یه مرد با اسب سفید بیاد یا یه دختر آفتاب مهتاب ندیده از پشت کوه بیاد و با هم خوشحال تا آخر عمر زندگی کنن؟
دولت به جای اینکه مسیر مناسب بوجود بیاره برای رسیدن دو جنس مخالف تو بهترین حالت جلوی بیرون اومدنه آمار مجردا و بیکارا و افزایش جرم و جنایت رو گرفته.
حالا نسلهای قدیم یکم خوددار بودن و تحمل میکردن نسل های جدید همین الان خیلی راحت دارن بدون دنگ و فنگ ازدواج سنتی با هم میرن زیر یه سقف زندگی میکنن.
خوشم میاد با وجود رسانه های آزاد هر روز افراد نسبت به حقوق خودشون آگاه میشن و نسل این موجودات مریضی که خودشونو صاحب دختر و خواهرشون میدونن داره منقرض میشه.

تانکر
13-01-2017, 17:10
سلام
عزیز اون مثالی که من در بالا آوردم رو نگفتین
حالا رابطه زناست یا رابطه سالم جنسی؟

من نباید جواب بدم باید از خانواده اون دختره پرسید که راضی هستن دخترشون به 76 روش آنگالیایی مورد عنایت قرار بگیره.
پس فردا هم ولش کنن بره یکی دیگه پیدا کنه.

اینجا خانواده رد میشه آدم رو مجبور میکنید هرچی بگه :n02:

J@viD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این چیزا قوانین و آداب و رسوم خودش رو داره. شما مستراب هم میخواهی بری قوانین خاصی داره که باید بری جای خاصی کارتو بکنی نمیتونی واسط خیابون کارتو انجام بدی. رابطه جنسی هم همینه و باید قوانینش رعایت بشه. هیچ ربطی هم به زندانی شدن و این حرفا نداره! شما دست به آب داری باید بری دست به آب نمیشه که وسط خیابون بر*نی و بگی من زندانی نیستم!

خیلی راحت دارن بدون دنگ و فنگ ازدواج سنتی با هم میرن زیر یه سقف زندگی میکنن.

فکر نکنم بیشتر از 1 ماه طول بکشه و مرد با لگد اون زن رو از خودش دور نکنه و حالا تکلیف چیه اون زن باید دوباره بیاد تو خانواده اش دیگه؟ پس به خانواده مربوطه ...
یعنی دختر سنش برسه به 40 سال و هر روز بره زیر سقف یکی و دوباره شب برگرده پیش خانواد اش؟ :n21:

Mohammad Hosseyn
13-01-2017, 17:49
شما میشه دیگه پست های منو نقل قول نگیری؟
وقتی 180 درجه با من فرق میکنی دلیل نداری ر به ر پست های منو نقل قول بگیری و مخالفت خودتو باهاش اعلام کنی.

من گفتم دختر نباید خانواده اش رو بی آبرو کنه همونطوری که پسر نباید با مسائلی مثل اعتیاد واسه خانواده مشکل ایجاد کنه. این چه ربطی به مالکیت بدن و آزادی و اینا داره؟

اتفاقا من و شما اصلا هم 180 درجه با هم فرق نداریم. اگر خانوادتون بهتون بگن اینجوری لباس نپوش ما بی آبرو میشیم، در حالی که از نظر شما لباس پوشیدنتون اوکیه، چکار میکنید؟ چه حسی دارید؟
قطعا پیش خودتون میگید این چه دیدگاهیه که لباس پوشیدن رو اینجور وصل میکنه به آبرو. حالا چرا در مورد رابطه جنسی که حتی مخفی تر از لباس تنتون هست فکر میکنید خانواده حق دخالت داره؟
اصلا چی باعث میشه شما فکر کنید خانواده اشتباه نمیکنه در این مورد؟ بعضی خانواده ها محدودیت های بی دلیلی روی بچه هاشون وارد میکنن به همین بهانه آبرو و عرف. خیلی از اونهارو شما خودتم از درون نمیتونی بپذیری.
نکته جالب قضیه تبعیض شما بین پسر و دختره. رابطه جنسی پسر خانواده رو بی آبرو نمیکنه ولی در نظر نمیگیرید که اون پسر قراره با یک دختری این رابطه رو برقرار کنه. اون دختر ولی آبرو خانوادش پاشیده میشه!
نکته دیگه که در حرفتون هست نگاه شما به رابطه جنسیه. فکر میکنید یکی تو رابطه جنسی یه عملی رو روی یکی دیگه انجام میده. نگاه منسوخ و واقعا متحجرانه. نگاه به جنس نر بعنوان جنس برتر که با رابطه جنسی، جنس مخالف رو تحت سلطه خودش درآورده. همون نگاهیه که باعث میشه شما زن رو دهنده و مرد رو گیرنده خطاب کنید.

پ.ن: وقتی تو یک فضای عمومی مثل فروم بحث میکنید پذیرفتید که دیدگاهتون عمومی منتشر بشه و عمومی هم بحث بشه. من اصراری به تغییر نظر شما ندارم، بلکه تو یک گفتگو نظرمو میگم و اینجا هم یک گفتگوی جمعیه.

تانکر
13-01-2017, 17:56
نکته دیگه که در حرفتون هست نگاه شما به رابطه جنسیه. فکر میکنید یکی تو رابطه جنسی یه عملی رو روی یکی دیگه انجام میده. نگاه منسوخ و واقعا متحجرانه. نگاه به جنس نر بعنوان جنس برتر که با رابطه جنسی، جنس مخالف رو تحت سلطه خودش درآورده. همون نگاهیه که باعث میشه شما زن رو دهنده و مرد رو گیرنده خطاب کنید.

چه خوشت بیاد از این دیدگاه چه نه موضوع اینه که واقعا همینطوره! طبق قوانین جنسی مرد فاعل و کننده کار به حساب میاد و زن مفعول و ... اما شما حتی این موضوع رو هم میخواهی به نفع خودت تغییر بدی! دیگه اینجوریش رو ندیده بودیم که جای فاعل و مفعول رو هم باهم عوض کنید.

با عرض شرمندگی من بازم حس میکنم شما مردونگی لازم رو ندارید که حتی نمی دونید تو رابطه جنسی کی کننده کار هست و کی کار روش انجام میشه :n23:

Mohammad Hosseyn
13-01-2017, 21:17
چه خوشت بیاد از این دیدگاه چه نه موضوع اینه که واقعا همینطوره! طبق قوانین جنسی مرد فاعل و کننده کار به حساب میاد و زن مفعول و ... اما شما حتی این موضوع رو هم میخواهی به نفع خودت تغییر بدی! دیگه اینجوریش رو ندیده بودیم که جای فاعل و مفعول رو هم باهم عوض کنید.

با عرض شرمندگی من بازم حس میکنم شما مردونگی لازم رو ندارید که حتی نمی دونید تو رابطه جنسی کی کننده کار هست و کی کار روش انجام میشه :n23:
البته فکر کنم درست متوجه نشیدید... کسی نخواست جای فاعل و مفعول رو عوض کنه. هدف این بود که بفهمید اصلا فاعل و مفعولی در کار نیست که فکر کنم هنوز زوده براتون به این درک برسید!
مهمتر از اینکه واقعا اینطور هست یا نه اینه که تا زمانی که شما همچین نگاهی بهش داشته باشید، نظراتی که بیان کردید دور از انتظار نخواهد بود و از اونجایی که نظرات الان شما یه روزی نظرات من و خیلی از کسانی که الان اعتقادات مشابه من رو دارن بوده هم درک میکنم چرا براتون قابل قبول نیست الان. فقط شخصا امیدوارم بعدا به مرور بهش پی ببرید وگرنه همونطور هم که گفتم هدف تغییر نظر کسی نیست و صرفا بیان عقاید برای فکر کردن بیشتره. همینکه از پاسخ به سوالی که دوبار تکرار کردم هم طفره رفتید نشون میده اتفاقا فکر خودتونم درگیر کرده یا این پتانسیل رو دارید که ذهنتون تغییر کنه و بیشتر از خودتون بپرسید که منی که حق دارم لباسمو خودم انتخاب کنم چرا باید زندگی خصوصی افراد تو اتاق خوابشون به خودشون ربط نداشته باشه و نگرانی بعضی ها سوراخ های بدن دیگران باشه!

donnie yen
13-01-2017, 21:32
من نباید جواب بدم باید از خانواده اون دختره پرسید که راضی هستن دخترشون به 76 روش آنگالیایی مورد عنایت قرار بگیره.

.............................................
تانکر عزیز :n02:
چند روزی باید برم مسافرت وقتی برگشتم بحث رو ادامه میدیم
پس منتظر باش :n02:

تانکر
13-01-2017, 22:16
البته فکر کنم درست متوجه نشیدید... کسی نخواست جای فاعل و مفعول رو عوض کنه. هدف این بود که بفهمید اصلا فاعل و مفعولی در کار نیست که فکر کنم هنوز زوده براتون به این درک برسید!

دیگه قوانین جنسی و فیزیک و شیمی و ادبیات همه رو تغییر میدی که با ذهن خودت جور دربیاد! به جای شکل دادن حقیقت با فکر خودت سعی کنی حقیقت رو اونجوری که هست ببینی ...

ذهنتون تغییر کنه و بیشتر از خودتون بپرسید که منی که حق دارم لباسمو خودم انتخاب کنم چرا باید زندگی خصوصی افراد تو اتاق خوابشون به خودشون ربط نداشته باشه و نگرانی بعضی ها سوراخ های بدن دیگران باشه!

لباس چه ربطی به زنا داره؟ اگه خانواده به لباس من گیر بده و بگه این چیه پوشیدی آبروی مارو میبری من حتما به نظر خانواده هم توجه میکنم و اون لباس رو نمی پوشم.
لباس که هیچی خانواده از زنده بودن من راضی نباشه من حاضرم بمیرم.
من از حرمت خانواده و تعهد افراد خانواده به هم و مسائل اخلاقی صحبت میکنم شما همه اینا رو تو جمله سوراخ وسیله ایست شخصی می بینی! یعنی تا این حد سطحی نگری ...

ما تو تایلند و لاس وگاس هم فحش هایی مختص به زن های بدکاره داریم که ظاهرا از نظر شما فحش نیست! who*e,sl*t,bit*h
و خیلی فحش های دیگه که برای مردها وجود نداره! اما شما ظاهرا به درجه ای از روشنفکری رسیدی که این واژه ها واست فحش به حساب نمیاد :n27:

درضمن من دیگه تا اطلاعی از وضعیت فرهنگ و اصل و نسب و شخصیت و سن سال شما نداشته باشم دیگه بحثی هم با شما ندارم.

Mr.World.Wide
14-01-2017, 20:04

کسی نیست این ادم رو بن کنه؟؟؟
واقعا پست هاش توهین به همه کاربرا
اصلا توهین به انسانیته

تانکر
15-01-2017, 00:56
اصلا توهین به انسانیته

تو بحث که نقل و نبات پخش نمیکنن. یه توهین میشنوی و یه توهینی هم میکنی. قضیه دو طرفه هستش.
سایت هم خودش مدیر داره شما لازم نیست حکم صادر کنی.

senaps
15-01-2017, 10:09

فک کنم توی ازدواج، خانوما کننده کار هستن!! :)) و اقایون مفعول.... :n02:

بیخیال...عرض شود که به نظر می‌رسه کشور ما داره فرهنگش عوض میشه.... ولی نه همهٔ فرهنگش و این مشکل ساز شده...

کشور ما، یه کشوری هستش با این سابقه فرهنگی که پسر تا بیست و چند سالگی پیش خونواده زندگی میکرده و بعد دست زنش رو میگرفته یکی دو سال تو یکی از اتاق های خونه پدریش زندگی میکرده...( نمی‌گم همه ولی خوب... این مسئله زیاد بوده...)
الان داشتن خونه، یکی از پیش‌شرط هاست برای ازدواج... اقایون و خانوما اصلا اماده زندگی تشکیل دادن نیستن... اماده همسر بودن نیستن! :) مسئولیت‌هاش و مسائل مربوطه...

سیستم زندگی ما، یه جورایی داره غربی میشه... الان دختر ۱۶ ساله دبیرستانی دوس‌پسر داره و خیلی از این افراد حتی رابطه هم دارند...

ولی اون بخش مستقل شدنه، همچنان هست!! یعنی هر کدوم از دو طرف همچنان پیش پدر مادرشون و تحت سلطه و قوانین اونها زندگی میکنن...

حالا که بخش مربوط به دوست بودن رو اوردیم تو فرهنگمون، باید اون بخش از فرهنگ غربی که اگر بچه بعد از ۱۸ سالگی همچنان پیش پدر مادرش بود ضد ارزشه و به اون شخص به عنوان یه منگل و ادم مشکل دار که نمی‌تونه سالم باشه نگاه میشه رو هم بیاریم...

اقایون تا ۳۰ سالگی درس میخونن و خانوم‌ها هم همچنین بدون سابقه کاری و هیچ‌چیزی... تازه تو ۳۰ سالگی میخواد بره کار پیدا کنه و این کار اون کار کنه و شرایط رو بسنجه و تجربه کسب کنه... یعنی طرف تو ۳۵ سالگی یا ۴۰ سالگی این برنامه‌هاش تموم شده و اماده تشکیل زندگیه...

دلیل این جریانه اصلا اقتصاد نیست! باور کنین خیلی هامون اینجوری فکر میکنیم... و فکرمون هم درسته!! ولی کار زیاده... الان کلی اگهی استخدامی هست! کسی نیست که کار کنه... همه رفتیم یکی یه لیسانس و ارشد گرفتیم و گذاشتیم زیر بغلمون ولی هیچ تخصصی نداریم...(عمومی هست نمی‌گم مطلق کسی نیست که تخصص داشته باشه)

درسها یکی پس از دیگری پاس شدن فقط...

ایده‌ال ماجرا اینه که جوونا از اخرای دبیرستان از خونه برن بیرون... یه خونه اجاره کنن و اونجا باشن... لوازم خونه بخرن و قلمرو اختصاصی خودشون رو تشکیل بدن... قوانین و هنجار های خودشون...

خوب، شما کم‌کم به اون بخشی که همخونه داشته باشی هم سریع می‌رسی... میتونی یه دوست خوشکل پیدا کنی که باهات باشه...:n27: و مثلا تا ۲۶-۷ سالگی تست کنن و به شخص ایده‌عالشون برسن... بعدش ازدواج بر پایه یه دوستی یکی دوساله و با شناخت قبلی صورت بگیره...

واقعیت اینه که جامعه داره به اون سمت میره چه دلمون بخواد چه نخواد!! الان می‌بینی توی خیابون یه پسر بدون قیافه درست حسابی، یه شاه داف کنارشه!!‌چرا؟ چون خوشکلی اهمیت چندانی نداره توی رابطه!! چیزی که اهمیت داره، توانایی تامین نیازهای همدیگه‌هستش...

نیاز جنسی(میدونید چقدر طلاق زیاده چون نمی‌تونی همسرت رو ارضا کنی؟)...
نیاز مالی... نیاز عاطفی و نیاز به سرگرمی و محبت و ...
ما حتی نیاز به همراه هم داریم!! یه نفر که همراهمون باشه...

به قولی، تغییر سیستم فرهنگی مملکت داره باعث این جریان میشه...
دهه ۶۰ی ها بین این جریان موندن و مشکل دارن... دهه ۷۰ی ها، تقریبا توشون هست این تغییره... دختره راحت به مامانش میگه دوس پسر داره یا برا خواهراش میگه... پسره هم که با افتخار تو فامیل میگه دوس دختر دارم...
خوب، دهه هشتادی ها الان رو بورس نیستن و تو راهنمایی یا دبیرستان هستن هنوز!! ولی پدر هم رو در اوردن... من دختر پسرای راهنمایی رو می‌بینم و بعضا ارتباط دارم، اکثرا دوس از جنس مخالف دارن و مشکلی ندارن از این لحاظ...

به قولی دور دور این بچه‌های هشتادی به بعد هستش...اینا که بیان رو کار، از این فرهنگ سنتی ما چیزی نمونده... کسانی هم که میخوان موفق باشن، باید فرهنگ سنتی رو بذارن کنار یا بگردن دنبال کسی که سنتی زندگی کنه ولی تو ۵۰ سالگی...
چون تا بخوای زندگی داشته باشی، پول و امکانات برای شروع زندگی لااقل باید ۲۰ سال پول جمع کرده باشی...

V E S T A
15-01-2017, 19:57

تمام تلاشتون برای مقاومت در برابر سخنی که منطقی و عاقلانه است به خصوص حول موضوع ارتباطات زن و مرد (چه ارتباطات اجتماعی چه ارتباطات نزدیک تر) ، از همین طرز فکر شما و البته ناآگاهی تون از بعضی مسائل (جنسی و روانشنانسی ) نشات میگیره

اینکه نمی دانید جابگاه فاعل و مفعولی بر چه اساس تعریف می شود و اشتباهات تاریخ رو صرفا به خاطر تکرار های زیادش ،شاهدی برای حقانیت طرز فکر تون می دونید، برای زندگی خودتان هم ممکن است مشکل آفرین باشه.

لطفا درباره فاعل و مفعولیت جنسی بیشتر تحقیق کنید .

بهتره بعضی اوقات برای بهتر فکر کردن قفل ها را باز کنیم .

Captain_America
17-01-2017, 16:17
تمام تلاشتون برای مقاومت در برابر سخنی که منطقی و عاقلانه است به خصوص حول موضوع ارتباطات زن و مرد (چه ارتباطات اجتماعی چه ارتباطات نزدیک تر) ، از همین طرز فکر شما و البته ناآگاهی تون از بعضی مسائل (جنسی و روانشنانسی ) نشات میگیره

اینکه نمی دانید جابگاه فاعل و مفعولی بر چه اساس تعریف می شود و اشتباهات تاریخ رو صرفا به خاطر تکرار های زیادش ،شاهدی برای حقانیت طرز فکر تون می دونید، برای زندگی خودتان هم ممکن است مشکل آفرین باشه.

لطفا درباره فاعل و مفعولیت جنسی بیشتر تحقیق کنید .

بهتره بعضی اوقات برای بهتر فکر کردن قفل ها را باز کنیم .

وقتی هنوز خود خانم ها از الفاظ داد و ستد برای رابطه جنسی استفاده میکنند چه انتظار بیشتری دارید؟ خود مادرها از بچگی به دخترها و پسرهاشون باید و نباید های اشتباه رو قبل از هر شخص دیگری آموزش می دهند. البته اون هم تقصیری ندارند یه فرهنگ اشتباه رایج هست.

siava5h
17-01-2017, 16:54
وقتی هنوز خود خانم ها از الفاظ داد و ستد برای رابطه جنسی استفاده میکنند چه انتظار بیشتری دارید؟ خود مادرها از بچگی به دخترها و پسرهاشون باید و نباید های اشتباه رو قبل از هر شخص دیگری آموزش می دهند. البته اون هم تقصیری ندارند یه فرهنگ اشتباه رایج هست.
درست بودن و اشتباه بودن ساخته دست انسانهاست و در یک دوره زمانی میتونه اشتباه باشه و در یک دوره زمانی میتونه درست.
خوب یا ید ماهیت خارجی نداره و ما انسانها به طور تفاهمی یک مسئله رو خوب و یا بد تلقی میکنیم. و این تفاهم به همون صورتی که پدید اومد، میتونه به همون صورت در آینده تغییر کنه.
وقتی یک موضوعی در بین 10 نفر برای 9 نفر قابل قبوله و برای 1 نفر غیر قابل قبول، "خوب" برای عقاید 9 نفر تعریف میشه و عقاید نفر آخر "بد".

مثال ساده ای هست که بارها در زندگیمون شنیدیم و درس عبرت گرفتیم:
در یک جامعه 10 نفره یک نفر فکر میکنه که فقط خودش عاقله و 9 نفر دیگه احمقن، یقینا 9 نفر عاقل هستن و اون یک نفر احمق.

انسان موجودیه که گروهی زندگی میکنه، نه انفرادی. پس وقتی گروهی زندگی میکنه ناچاره که طبق قوانین جمع زندگی کنه. (این موضوع مربوط به انسانها میشه)

Captain_America
17-01-2017, 17:01
اصلا توهین به انسانیته
این کار درستی نیست و اگه حرف های ایشون از نظر شما غلط هست ، بن کردن و سلب آزادی بیان یه اشتباه فاحش تر و بزرگتر هست.

درست بودن و اشتباه بودن ساخته دست انسانهاست و در یک دوره زمانی میتونه اشتباه باشه و در یک دوره زمانی میتونه درست.
خوب یا ید ماهیت خارجی نداره و ما انسانها به طور تفاهمی یک مسئله رو خوب و یا بد تلقی میکنیم. و این تفاهم به همون صورتی که پدید اومد، میتونه به همون صورت در آینده تغییر کنه.
وقتی یک موضوعی در بین 10 نفر برای 9 نفر قابل قبوله و برای 1 نفر غیر قابل قبول، "خوب" برای عقاید 9 نفر تعریف میشه و عقاید نفر آخر "بد".

مثال ساده ای هست که بارها در زندگیمون شنیدیم و درس عبرت گرفتیم:
در یک جامعه 10 نفره یک نفر فکر میکنه که فقط خودش عاقله و 9 نفر دیگه احمقن، یقینا 9 نفر عاقل هستن و اون یک نفر احمق.

انسان موجودیه که گروهی زندگی میکنه، نه انفرادی. پس وقتی گروهی زندگی میکنه ناچاره که طبق قوانین جمع زندگی کنه. (این موضوع مربوط به انسانها میشه)

انسان تا وقتی که آزادی انسان دیگری رو نقض نکنه آزاده هر جوری دوست داره فکر کنه و طبق شرایط خودش رو خوب و بقیه رو بد و شیطانی بدونه ، کلاً نه اقلیت و اکثریت نه هیچ چیز دیگری تعین کننده نظریات شخصی افراد نیست.

siava5h
17-01-2017, 17:18
انسان تا وقتی که آزادی انسان دیگری رو نقض نکنه آزاده هر جوری دوست داره فکر کنه و طبق شرایط خودش رو خوب و بقیه رو بد و شیطانی بدونه ، کلاً نه اقلیت و اکثریت نه هیچ چیز دیگری تعین کننده نظریات شخصی افراد نیست.

دقیقا صحبتی که در این انجمن اتفاق افتاده و چند هفته ای هست که شاهدیم در مورد همین مسئله صحبت میکنه و حتی جمله شما هم به صورت نسبتا کم رنگ همین مصداق رو داره.

وقتی هنوز خود خانم ها از الفاظ داد و ستد برای رابطه جنسی استفاده میکنند چه انتظار بیشتری دارید؟
در اینجا از جایگاه یک مرد، عقید یک زن رو مورد سرزنش قرار دادید و معتقدید آنچه که عقیده خودتون هست درسته. در واقع آزدی زن رو به خاطر عقاید خودتون سلب کردید.

انسان تا وقتی که آزادی انسان دیگری رو نقض نکنه آزاده هر جوری دوست داره فکر کنه
همیشه این جمله درست نیست و قوانین برای دقیقا همین مسائل وصف میشن.
شخصی آزار رسوندن به دیگران رو آزادی خودش میدونه.
انسانهای دیگر نباید آزادی خود ساخته این فرد رو نقض کنن؟

در مورد اینکه آزادی دیگران رو نقض نکنیم، من هم به همین عقیده ام اما نظراتتون این مفهوم رو نمیده.. و دقیقا در مورد آزادی دیگران دارید نظر میدید. آزدی که هیج ارتباطی به خودتان نداره. و مانند مثال فرد آزار کننده نیست.

Mohammad Hosseyn
17-01-2017, 18:45
دیگه قوانین جنسی و فیزیک و شیمی و ادبیات همه رو تغییر میدی که با ذهن خودت جور دربیاد! به جای شکل دادن حقیقت با فکر خودت سعی کنی حقیقت رو اونجوری که هست ببینی ...

جای بسی تامل داره که شما تمام قوانین فیزیک و شیمی و... رو مطابق فکر خودتون میدونید !
طبق قانون سوم نیوتن هر عملی، عکس العمل به همون اندازه در خلاف جهت داره :n02::n02:
فقط میتونستم همین یه جمله طنز رو در جواب بگم ...

لباس چه ربطی به زنا داره؟ اگه خانواده به لباس من گیر بده و بگه این چیه پوشیدی آبروی مارو میبری من حتما به نظر خانواده هم توجه میکنم و اون لباس رو نمی پوشم.
لباس که هیچی خانواده از زنده بودن من راضی نباشه من حاضرم بمیرم.
من از حرمت خانواده و تعهد افراد خانواده به هم و مسائل اخلاقی صحبت میکنم شما همه اینا رو تو جمله سوراخ وسیله ایست شخصی می بینی! یعنی تا این حد سطحی نگری ...

خیلی خوبه شما انقدر به خانواده متعهد هستید... حالا چرا فکر میکنید این تعهد یک اصل اخلاقیه و بقیه اگر رعایتش نکنن باید زد تو سرشون یا بهشون فحش داد؟

ما تو تایلند و لاس وگاس هم فحش هایی مختص به زن های بدکاره داریم که ظاهرا از نظر شما فحش نیست! who*e,sl*t,bit*h
و خیلی فحش های دیگه که برای مردها وجود نداره! اما شما ظاهرا به درجه ای از روشنفکری رسیدی که این واژه ها واست فحش به حساب نمیاد :n27:

چون تو تایلند و لاس وگاس از این دست فحش ها داریم یعنی میشه اونارو مبنای اخلاق دونست و گفت اینها برازنده کسی هستن که مطابق اعتقاد شما رفتار نمیکنن؟
راستش رو بخواید من سعی میکنم به کسی فحش ندم! اگر کمی دقت کنید متوجه نزدیکی بین کلمات «فحش» «فحاش» و «فاحشه» میشید!

درضمن من دیگه تا اطلاعی از وضعیت فرهنگ و اصل و نسب و شخصیت و سن سال شما نداشته باشم دیگه بحثی هم با شما ندارم.

امیدوارم تیم مدیریت انجمن تو پروفایل ما یه بخشی برای وضعیت فرهنگ و اصل و نسب هم بذارند که مشکل شما رفع بشه!!

donnie yen
23-01-2017, 02:25

سلام
من از مسافرت اومدم :n02:

و اما ادامه ی بحث :

76 روش آنگالیایی ؟ :n02:

ببین عزیز دوستان هم گفتند که دختر تا سن 20 الی 22 سالگی پدر و برادر و خانواده میتونند براش تصمیم بگیرند، بعد این اختیارش دست خودشه.
هیچ دختری هم دوست نداره تن فروشی کنه، کل بحث اینه که دخترا اختیارشون دست خودشونه نه پدر و برادر و خانواده.

قرار نیست کسی کسی رو رها کنه ( ازدواج سفید )، چون اگه قرار بر ترک کردن بود اصلا زیر یه سقف مشترک برای زندگی کردن و همزیستی نمی رفتن :n02:

saeediranzad
31-01-2017, 05:00
سلام
دیر رسیدم: همه تاپیک را هم نخوندم.
فقط یه چیز بگم. بسیاری از دخترها اصلاٌ توقع بالایی ندارند. فقط یه زندگی همراه با آرامش و آسایش. نه پول زیاد میخواهند نه خواستگار کلاس بالا.
اون تعدادی که شعارشون اینه:
"من خودم را در اختیار تو میگذارم. پس حقمه آرزوهام برآورده بشه ونیازهام تآمین بشه"
کاسب هستند.

donnie yen
31-01-2017, 12:36
سلام
دیر رسیدم: همه تاپیک را هم نخوندم.
فقط یه چیز بگم. بسیاری از دخترها اصلاٌ توقع بالایی ندارند. فقط یه زندگی همراه با آرامش و آسایش. نه پول زیاد میخواهند نه خواستگار کلاس بالا.
اون تعدادی که شعارشون اینه:
"من خودم را در اختیار تو میگذارم. پس حقمه آرزوهام برآورده بشه ونیازهام تآمین بشه"
کاسب هستند.

....................................
سلام
این درست نیست، از این نوع دخترهایی که شما میگین تعدادشون خیلی کمه

قصد بی ادبی و جسارت ندارم
ولی مشکل اکثر دخترا اینه که انگار از دماغ فیل افتادن، انتظار دارن بریم بیوفتیم پاشون و بهشون التماس کنیم
من که حاضرم تا آخر عمرم تنها زندگی کنم ولی التماس این دخترای مغرور و خود خواه رو نکنم.

لیاقتشون همون موندن تو تنهایی و خلوت خودشونه

senaps
31-01-2017, 15:22

دختری که توی جامعه باشه، معمولا معقول هستش... یعنی خودش مجبور باشه کار کنه و پول در بیاره...

تانکر
31-01-2017, 17:39

برادر تو قوانین رو نمی تونی طبق نظر خودت تغییر بدی! تا دنیا دنیا بوده جنس نر همیشه جنس ماده رو م*کرده.
حالا شما مثلا روشنفکر شدی واسه ما میگی زن مرد رو م*کنه؟
اگه دلت بخواد تا صبح من می شینیم برات قوانین فاعل و مفعول رو توضیح میدم.

فاعل : کننده کار
مفعول : چیز یا کسی که کار روش انجام میشه

شما اگه مرد باشی هیچ وقت نمی گی زن رو مرد کاری رو انجام میده و طبق قوانین مرد باید در جایگاه فاعل ایفای نقش کنه.
تو حیوانات هم همینه ما هیچ وقت نمی بینیم حیوان ماده بره ترتیب حیوان نر رو بده :n08:

بازم میگم طبق قوانین فیزیک و شیمی و ادبیات و ریاضیات و ... نر کننده کار هست و مونث .............. ولی بعضی از موجودات حقیر که از این حقیقت تحقیر میشن و سعی دارن تغییرش بدن تا با مذاقشون خوش بیاد ولی این تو اصل موضوع تغییر ایجاد نمیکنه. :n01:

Ar@m
31-01-2017, 19:29
سعی کنین با کلمات فاعل و مفعول زیاد خودتون رو راضی نگه ندارین بسیار مردان هستن در موقعیت هایی که مجبور میشن بخاطر نبود "مفعول" به شکل متفاوتی اقدام کنن! هر مردی تو زندگیش قبل از داشتن همسر و شریک جنسی این فاعل و مفعول خود بودن رو تجربه کرده!
البته اگه یاداوری این حقیقت - که جزو طبیعت وجود هر انسانی هست - تحقیرتون نمیکنه!!!

senaps
31-01-2017, 20:20
برادر تو قوانین رو نمی تونی طبق نظر خودت تغییر بدی! تا دنیا دنیا بوده جنس نر همیشه جنس ماده رو م*کرده.
حالا شما مثلا روشنفکر شدی واسه ما میگی زن مرد رو م*کنه؟
اگه دلت بخواد تا صبح من می شینیم برات قوانین فاعل و مفعول رو توضیح میدم.

فاعل : کننده کار
مفعول : چیز یا کسی که کار روش انجام میشه

شما اگه مرد باشی هیچ وقت نمی گی زن رو مرد کاری رو انجام میده و طبق قوانین مرد باید در جایگاه فاعل ایفای نقش کنه.
تو حیوانات هم همینه ما هیچ وقت نمی بینیم حیوان ماده بره ترتیب حیوان نر رو بده :n08:

بازم میگم طبق قوانین فیزیک و شیمی و ادبیات و ریاضیات و ... نر کننده کار هست و مونث .............. ولی بعضی از موجودات حقیر که از این حقیقت تحقیر میشن و سعی دارن تغییرش بدن تا با مذاقشون خوش بیاد ولی این تو اصل موضوع تغییر ایجاد نمیکنه. :n01:

دوست عزیز، من دقیقا در جریان مطلب شما و دوست دیگه نیستم...
ولی سوالم این هستش که شما متاهلی؟ یا دوست دختر داری؟
یا بذار خیلی بهتر بپرسم:
تا حالا سک۳ داشتی؟

برای این می‌پرسم که در یک رابطه نرمال، گاهی شما کننده کار هستی و گاهی خانوم...
عملی که داره اتفاق می‌افته رو ول کن! نرگی و مادگی در همه جا هست.... در پیچ و مهره و پریز و دوشاخه و خلاصه همه‌جا داریمش...
ولی اینکه کی روی اون‌یکی کار انجام داده، جدای از مسئله نرگی و مادگی دو نفر یا دو چیز هستش!

مثلا وقتی مداد میره توی یه تراش، مداد می‌چرخه!! ولی این تراش هست که مداد رو می‌تراشه...
(چه مثال چرتی زدم من!!! اسکار مزخرف‌ترین مثال رو بهم بدین بابا)...

شخصا معتقدم که در یک رابطه بین دو طرف، معمولا کننده کار اونی هست که برنامه رو شروع کرده... مثلا در یک رابطه که یک پسر و یک دختر داریم، اگر دختره ارایش یا لباسی بپوشه و یه جوری ناز کنه غیر مستقیم که پسره تحریک بشه و با دختره وارد جریان بشه، درسته که این اقا هست که کار فیزیکی رو روی خانوم انجام میده، ولی این خانوم هست که به هدفش رسیده!! تازه کلی ناز هم کرده و منت هم میذاره و بعدش باید اب‌پرتقال هم براش بخری که انرژی بگیره یا بری براش اب بیاری بخوره گلوش تازه شه و خستگیش در بره... در حالی که اون برا خودش دراز کشیده لذت بعد از رابطه‌اش رو می‌بره..

مسئله دیگه هم اینه که مردایی که اساسا بخش مربوط به نیاز جنسی خانوم رو انجام نمی‌دن و خودشون کارشون تموم شد شلوارشون رو می‌پوشن، چون چیزی به خانوم نمی‌دن، بعد از چند جلسه از دستش می‌دن... یا دختره جور دیگه انتقامش رو میگیره و بعدم میره خیانت میکنه! :)

تانکر
31-01-2017, 23:22
معمولا کننده کار اونی هست که برنامه رو شروع کرده... مثلا در یک رابطه که یک پسر و یک دختر داریم، اگر دختره ارایش یا لباسی بپوشه و یه جوری ناز کنه غیر مستقیم که پسره تحریک بشه و با دختره وارد جریان بشه، درسته که این اقا هست که کار فیزیکی رو روی خانوم انجام میده، ولی این خانوم هست که به هدفش رسیده!!

بله به هدفش که کرد* شدن بوده رسیده :n02: چون شروع کننده دختر بوده نمیشه گفت دختر فلان پسر رو کر*ه :n04: (هر جا بگی فلان دختر فلان پسر رو ....... مسخره ات میکنن)
گفتم که این تو اصل موضوع تغییر ایجاد نمیکنه! جنس نر همیشه کننده کاره. این قانون همیشه بوده و هست مگر اینکه یه سری قدرت جنسیشون رو از دست داده باشن نتونن درک کنن!

شایدم اون 76 روش آنگالیایی رو بلد نیستن :blush:

senaps
31-01-2017, 23:56
بله به هدفش که کرد* شدن بوده رسیده :n02: چون شروع کننده دختر بوده نمیشه گفت دختر فلان پسر رو کر*ه :n04: (هر جا بگی فلان دختر فلان پسر رو ....... مسخره ات میکنن)
گفتم که این تو اصل موضوع تغییر ایجاد نمیکنه! جنس نر همیشه کننده کاره. این قانون همیشه بوده و هست مگر اینکه یه سری قدرت جنسیشون رو از دست داده باشن نتونن درک کنن!

شایدم اون 76 روش آنگالیایی رو بلد نیستن :blush:

تعریف واژه فاخ در انگلیسی...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مباحث جنسی، ما همیشه طرف داریم... یک طرف طرف دیگه رو می‌ک...ه
حالا ممکنه یه دختر یه دختر دیگه رو... یه دختر یه پسر رو...
یه پسر یه پسر دیگه رو... یه پسر یه دختر دیگه رو...

کننده کار، اونی هست که هدفش این بوده که این کار رو بکنه...
در همون مثالی که عرض کردم، پسره خسته بوده میخواسته مثلا بشینه پرسپولیس صبا رو ببینه، ولی دختره پسره رو مخ میکنه و پسره هم جای بازی تماشا کردن، با دختره عشق و حال کرد!! اینجا دختره پسره رو کرد! چون دختره میخواست عمل جنسی رو انجام بده و عمل جنسی اتفاق افتاد!!
چیزی که شما میگی، دلیلش این هست که چون مرد وارد خانوم میشه، فکر میکنی لزوما مرد داره کار رو میکنه...

در این مورد، بیاید کمی علمی بحث کنیم:
برای علمی بحث کردن، باید از جامعه عقب مونده و جهان‌سومی ایران خارج بشیم و نگاه کنیم ببینیم در جامعه‌ای که لااقل در سطح علم و ادبیات، جنسیت سالار نیستن و هر دو جنس مثل هم انسان محسوب میشن با حقوق کاملا برابر، نظرشون راجع به این داستان چیه...
اکسفورد، و دیکشنری های اکسفورد، یکی از معتبر‌ترین دیکشنری های دنیا هستش و منبع اصلی برای ترجمه و تبدیل لغات و عملا مثلا فرهنگ لغت دهخداست... در این فرهنگ لغات، کلمهٔ فاخ رو رابطهٔ جنسی بین دو طرف ترجمه می‌کنه و خبری از جنسیت نیست!
یعنی هر طرفی ممکنه بسته به موقعیت طرف مقابل رو بک‌نه!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تانکر
01-02-2017, 00:26
در همون مثالی که عرض کردم، پسره خسته بوده میخواسته مثلا بشینه پرسپولیس صبا رو ببینه، ولی دختره پسره رو مخ میکنه و پسره هم جای بازی تماشا کردن، با دختره عشق و حال کرد!! اینجا دختره پسره رو کرد! چون دختره میخواست عمل جنسی رو انجام بده و عمل جنسی اتفاق افتاد!!

نه اشتباه نکن اینجا دختر شروع کننده بوده اما در عمل پسر کننده کار هست. از نظر قوانین فیزیک هم بخواهی نگاه کنی نمیشه دختر پسرو ب*کنه.. دیگه با توهم روشعنفکری عنش رو درآوردن امثال شما که چون پیشرفت کشورهایی اروپایی رو دیدین ر به ر مردم کشور خودتون رو جهان سومی میدونین توهم اروپایی بودن گرفتتون.

اگه خیلی ادعای با فرهنگ بودن و به روز بودن رو دارید می تونیم کل بندازیم که کی پولدار تر و بالای شهری تر و به روز تر و فارس تر هستش که انقدر مارو محکوم به جهان سومی بودن نکنید. :n16:
اعصاب آدم رو خورد می کنید با این عقاید عجیب.

senaps
01-02-2017, 00:46
اولا، بنده کرد هستم و به کرد بودنم هم افتخار می‌کنم!! :) بنابراین سر فارس بودن با شما هیچ کل‌کل‌ی ندارم...

ثانیا، کوچیکترین ارتباطی بین تمدن و سطح فرهنگی و میزان ثروت افراد وجود نداره! لذا ممکنه شما روزی ۱۰۰ میلیون تومن پول در بیاری ولی کوچیکترین مسائل فرهنگی رو رعایت نکنی که باعث میشه شما فقط پولدار باشی نه با فرهنگ!

سوم، کشور ما یه کشور عقب‌موندهٔ جهان‌سومی هستش و این چیزی نیست که با پول حل بشه! کما اینکه قبلا داشتیم که ظاهرا در سال ۲۰۱۰ یا ۲۰۱۱ تعداد پورش‌های تهران از پورش‌های کل امریکا بیشتر بود!!:)) و این گزارشی بود که شخصا در یکی از سایت‌های انگلیسی زبان و معتبر مطالعه کردم... مثال دیگه برای عقب مونده بودن کشور‌ما، همون آژیر امبولانس و رفتار مردم هستش.
ایران اونقدر داغون و عقب مونده هستش که من می‌تونم از بی‌فرهنگی مردم در صف نونوایی صحبت بکنم! که شما ممکنه نیم ساعت تو نوبت بوده باشی و یه دفعه یه خانوم بیاد و بگه نوبت منه حالا یا ممکنه یکی بیاد بگه اقا من یه دونه سنگگ میخوام! و بعدم انتقاد بکنه که برا یه دونه سنگک هم تو صف وایسم؟
این دیگه نیازی به رسانه و غرق بودن و غرق نبودن و اینها نداره!! کشور ما اونقدر عقب‌مانده هستش که تلویزیون کشورمون لخت شدن کریس‌رونالدو(در اوردن پیرهن) رو سانسور میکنه و با این حرکتش، بیننده‌هایی که تا ساعت ۲ صبح بیدار موندن که نتیجه بازی رو ببینن رو با یک بیلاخ راهی تخت خواب میکنه...

چهارم، در خصوص به‌روز بودن، همین بس که شما همچنان در قرن بوقلمون شاه و شاهد بازی قاجاری موندی و حتی حاضر نیستی نقش زن رو در یک رابطه جنسی به رسمیت بشناسی و اون رو مفعول یک عمل می‌دونی! :)

New Ray
01-02-2017, 00:51
" نقش فاعل و مفعولی در ارتباط جنسی " فقط تا حدی که خیلی از موضوع اصلی دور نشیم میتونست ادامه داشته باشه ؛ فکر کنم دیگه خودش بحث مجزایی شد ...

لطفا این موضوع و ادامه ندین :n16:

saeediranzad
01-02-2017, 17:03
این درست نیست، از این نوع دخترهایی که شما میگین تعدادشون خیلی کمه
بستگی داره...
۱−شاید شما تو دریای اشتباه داری ماهی میگیری (ضرب المثل از خودمه:n02:)
توی یه فوروم خارجی هم یکی میگفت دخترهای ایرانی مادی و کلک هستند. فرق میکنه دختری که در یکی از محله های خاص تهران (یا شهرهای بزرگ) زندگی میکنه با دختری از یک شهر کوچک یا محله مرکز یا پایین شهر.
۲−بقول اونوریا تو این دریا ماهی خوب فراوونه. شمایی که انتخاب میکنی. اپن بیچاره که باید منتظر خواستگار بمونه و خودش نمیتونه پیشنهاد بده.
۳−حرف زدن را که از شما نگرفته اند. اول کار سنگهاتون را باهم وابکنید؛ بی تعارف. نهایتش اینه که طرف بهش برمیخوره و میآیید بیرون. جنگ اول به از صلح آخر.
بدی ایرانیان اینه که بکششون ولی تعارف را ازشون نگیر. هیجوقت نمیخواهند رووراست باشند. فکر میکنند عیبه.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد فاخ: این تو فرهنگ ماست که یکی فاعله یکی مفعول. انگار یکی فوقه یکی دون. یکی صاحبکار و اربابه و یکی برده و مستخدم.
تو فرهنگ کثیف غربی دوطرف ارزش برابر دارند. دوطرف سود میبرند و دوطرف تعیین کننده هستند.
برای همین معنی تجاوز با معنیش در اینجا فرق میکنه. تجاوز یعنی سکـــس به زور حتا با زن خودت.