PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل برای راه اندازی Rras

adl grouh
24-09-2006, 08:56
من تمام connect ها رو انجام دادم تلفن رو هم وصل کردم ولی هنوز نمی تونم از خونه به سازمان خودمون دسترسی پیدا کنم ..... با تشکر

کلا" مراحل انجام نصب RRAS را برام توضیح بدین ...... ممنونم .

mamad_tk_pk
24-09-2006, 10:12
به نظرم راه اندازی سیستم رس یه 45 ساعته وقت بخواد

mehdi yari
24-09-2006, 16:12
من تمام connect ها رو انجام دادم تلفن رو هم وصل کردم ولی هنوز نمی تونم از خونه به سازمان خودمون دسترسی پیدا کنم ..... با تشکر

کلا" مراحل انجام نصب RRAS را برام توضیح بدین ...... ممنونم .

سلام دوست عزيز
من يه اطلاعات دستو پا شكسته اي در مورد ras ميدونم برات توضيح ميدم شايد به دردت بخوره...
ras در واقع به معني سرويس دسترسي از راه دوره...
به كامپيوتر مبدا ras client ميگيم و به كامپيوتر مقصد ras server ...
حالا ميخوايم كامپيوتر مبدا( client ) رو يه جورايي پيكر بندي يا به عبارت ديگه آماده كنيم ...
ابتدا يك كانكشن ميسازيم كه فكر ميكنم مراحلشو بلديد :
start/control panel/creat a new connection/next/'گزينه ي اول /next/گزينه ي دوم/next/finish
خب پيكر بندي كامپيوتر كلاينت تموم شد...حالا ميريم سراغ كامپيوتر سرور يا همون شركت شما كه قراره بهش كانكت بشيد...
خب توي كامپيوتر سرور بايد يه يوزر يا همون كاربر اضافه كنيم...
حالا چه يوزري و چرا ؟ يوزر در واقع شما هستيد كه ميخوايد به كامپيوتر شركت وصل بشيد...
طريقه ي ساختن user :
برروي my computer راست كليك ميكنيم سپس گزينه ي manage را ميزنيم... و در پنجره ي باز شده در قسمت سمت چپ local user and groups را ميزنيم... و در قسمت سمت راست برروي users راست كليك ميكنيم و new user را ميزنيم...
در كادرها ابتدا user name را پر ميكنيم كه نام كلاينت يا در واقع اسم شماست كه ميخواهيد به سرور متصل شويد...و كامپيوتر سرور شما رو با اين اسم ميشناسه... و بعد پسوورد را پر ميكنيم.. و از چهار چك باكس كه در پايين وجود داره چك باكس سوم را تيك ميزنيم كه پسورد هيچوقت باطل نشود ( در غير اينصورت پسورد بعد از 42 روز پاك ميشه ) سپس create را ميزنيم...
در تنظيم دوم برروي كامپيوتر سرور بايد فايلهاي مورد نظر كه قرار است در اختيار شما قرار بگيرد به اصطلاح share ميكنيم يا به زبونه خودمون به اشتراك ميزاريم...
طريقه ي share كردن يك فولدر :
راست كليك بر روي پوشه ي مورد نظر سپس sharing and security و سپس share this folder و در پايان ok ...
تنظيمات سوم كه برروي كامپيوتر سرور صورت ميگيره در واقع مجوز دادن به پوشه ي مورد نظريست كه اونو به اشتراك گذاشتيم... (permissions ) چه كسي حق داره كه اين فولدر رو ببينه...
راست كليك بر روي پوشه ي مورد نظر سپس sharing and security سپس permissions و بعد يوزر ناخواسته رو remove ميكنيم...و بعد مراحل زير رو دنبال ميكنيم :
add/advanced/find now
سپس سپس يوزر مورد نظر رو انتخاب كرده كه در واقع خود شما هستيد ... و دو بار ok را ميزنيم...
تنظيم چهارم در كامپيوتر سرور(ras server )
بايد يك incoming connection بسازيم كه طريقه ي ساختن اون طبق مراحل زير ميباشه :
start/control panel/network connection/creat a new connection/next/گزينه ي چهارم/next/next/دقت كنيد كه تيك كنار تلفن خورده شده باشه/next/ next/finish
حالا هر دو كامپيوتر آماده هستند كه از طريق سرويس ras با هم ارتباط برقرار كنند...
در كامپيوتر كلاينت كه شما هستيد در dail up connection كه ساختيد user و password مورد نظر رو كه در كامپيوتر server ساختيد رو وارد ميكنيد و در قسمت شماره تلفن ، شماره اي رو كه كامپيوتر سرور به اون وصل هست رو مينويسيد و بعد از زدن dail تماس آغاز ميشه... تو اين مرحله مثله هايپر ترمينال خود ويندوز تلفن كامپيوتر سرور دو بار بوق ميزنه اگر بر نداريم مودم مياد وسط و ارتباط برقرار ميشه...
حالا چطور فولدرهاي share شده در هر دو كامپيوترو ببينيم ؟
يه پنجره باز ميكنيم كه addres bar داشته باشه كه معمولا" همه ي پنجره ها تو ويندوز داره... مثل my computer...
در قسمت addres تايپ ميكنيم :
نام كامپيوتر مورد نظر\\
يا
ip كامپيوتر مورد نظر\\
و اينتر ميكنيم...
يه چيزي يادم رفت بگم... اينه كه چطور براي كامپيوتر ها اسم بزاريم...
راست كليك برروي my computer سپس propertise و بعد computer name سپس change و در پنجره ي جديد اسم كامپيوتر رو مينويسيم مثل pc4 و سه بار ok ميكنيم ...
خب فكر ميكنم ديگه چيزي برا گفتن نمونده نباشه ... اميدورام مشكلت حل بشه...