PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت قابل ارائه برای خط تلفن adsl

esikaman
07-10-2016, 20:06
سلام این مشخصات خط تلفن adsl منه تا یک هفته پیش مشکلی نداشتم اما از یک هفته پیش سرعت خیلی افت کرده و زنگ هم میزنم پشتیبانی میگن کیفیت خطت پایینه حالا خواستم نظر شما رو بدونم

SNR Margin (0.1 dB):
211

Attenuation (0.1 dB):
305

Output Power (0.1 dBm):
163

Attainable Rate (Kbps):
936

اینا مال downstream هستن ، سرعتم قبلن تا 1000KBps هم میرفت اما الان 100 تا بزور میگیره. سرعت اسمی خطم 16Mbps هست. به نظر خودم تنها مشکل الان attainable rate هست که نمیدونم چرا پایینه؟ آیا خود ISP می تونه attainable rate رو تعیین کنه؟ ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید.

badboys_87
10-10-2016, 12:44
سلام دوست عزیز ...

با توجه به اینکه خودم پشتیبان فنی شرکت اینترنتی هستم خدمتتون عرض کنم که پارامتر att rate حداکثر سرعتی که خط تلفن میکشه رو به شما نشون میده و کیفیت خط تون اگه خوب باشه حداقل باید روی عدد 10000(ده هزار ) باشه در غیر اینصورت یک مشکلی در خط تلفن یا سیم کشی ساختمون شما وجود داره. بهترین راه اینه که سیم ورودی درب منزل رو ایزوله کنید (یعنی از سیم داخل ساختمون جداش کنید ) بعد مودم تون رو روی سیم درب منزل ( همون سیم مشکی مخابرات) متصل کنید و ببینید که کیفیت خط شما چه طوریه و با کیفیت خط داخلی مقایسه کنید .اگر اختلاف سیم ورودی با داخل ساختمان زیاد بود با کشیدن یک کابل تلفن روکار و یکسره از ورودی تا مودم مشکل حل خواهد شد

shayan0o21
10-10-2016, 12:59
سلام این مشخصات خط تلفن adsl منه تا یک هفته پیش مشکلی نداشتم اما از یک هفته پیش سرعت خیلی افت کرده و زنگ هم میزنم پشتیبانی میگن کیفیت خطت پایینه حالا خواستم نظر شما رو بدونم

SNR Margin (0.1 dB):
211

Attenuation (0.1 dB):
305

Output Power (0.1 dBm):
163

Attainable Rate (Kbps):
936

اینا مال downstream هستن ، سرعتم قبلن تا 1000KBps هم میرفت اما الان 100 تا بزور میگیره. سرعت اسمی خطم 16Mbps هست. به نظر خودم تنها مشکل الان attainable rate هست که نمیدونم چرا پایینه؟ آیا خود ISP می تونه attainable rate رو تعیین کنه؟ ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید.

سلام عزیز همچین snr توی ایران عادی هست و با این snr حدودا تا شش هفت مگابایت رو راحت میتونی بگیری
برای اینکار هم به پشتبانی زنگ بزن دان استریم رو ببرن بالاترن اینجور که معلومه خودشون آوردن پایین !

badboys_87
18-10-2016, 10:19
att rate ایشون خیلی خیلی پایینه حتی به 1000kbps هم نمیرسه و att rate هیچ ارتباطی به isp نداره ,شرکت فقط میتونه ریت خط ایشونو کاهش یا افزایش بده . بهتره که روی سیم ورودی ساختمان مودم تست شود