PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درباره ی تقویت جریان و گرم کردن

hami2016
06-10-2016, 15:45
سلام به همگی دوستان.دارم یه چیزی میسازم که با استفاده از یه سنسور، ولتاژ 2 تا 6 ولت تولید میشه.اما جریان خیلی خیلی کمه ( در حد صفر ) . من باید ولتاژ خروجی رو بگیرم و ازش گرما تولید کنم اما جریانم خیلی خیلی کمه و نمیشه.فکر میکنم حداقل 2500 میلی آمپر تا 3500 میلی آمپر برای تبدیلش به گرما نیاز باشه.چجوری میتونم این جریان رو افزایش بدم؟ محدودیت ارتفاع و حجم دارم یعنی چیزی که میخوام بزارم نباید ارتفاع زیادی داشته باشه.قیمتش هم ارزون باشه چون دارم یه چیزی میسازم و باید قیمت تمام شده اش پایین باشه.
ممنون میشم هرکی چیزی به ذهنش میرسه یا میدونه بگه دعاش میکنم.منتظر جوابهاتون هستم.تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-10-2016, 17:36
سلام
مدار ساخته شده چه چیزی رو به برق تبدیل میکنه ؟ نور ؟ یا حرکت ؟ یا باد ؟ یا جریان آب ؟ یا چی ؟
اگر نور هست پس باید سلولهای نوری باکیفیت باشه و مساحت و مقدار نور هم گافی باشه

hami2016
12-10-2016, 20:13
سلام.فشار رو تبدیل به ولتاژ میکنه.از طریق صفحات پیزو الکتریک.ولتاژ رو دارم اما جریانم خیلی کمه (در حد صفر).چیکار کنم؟

راستی اگر بخوام یه باتری بزارم و از طریق این صفحات پیزو اونو شارژ کنم ، باتوجه به اینکه ولتاژی که میده متغیر و جریانش بسیار بسیار کمه ، بازم باتری شارژ میشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-10-2016, 09:26
سلام.
فشار رو تبدیل به ولتاژ میکنه از طریق صفحات پیزو الکتریک.
ولتاژ رو دارم اما جریانم خیلی کمه (در حد صفر).چیکار کنم؟
راستی اگر بخوام یه باتری بزارم و از طریق این صفحات پیزو اونو شارژ کنم ، باتوجه به اینکه ولتاژی که میده متغیر و جریانش بسیار بسیار کمه ، بازم باتری شارژ میشه؟سلام
ولتاژ چقدره ؟
الان باتربهای قابل شارژ , 1.2 ولتی هست پس ولتاژ شارژر باید حدود 1.5 تا 2 باشه حداقل تا بتونه برق رو بفرسته توی باتری یعنی باید فشار برق شارژر بیشتر از باتری باشه
شدت جریان هم اگر ضعیف باشه شارژ انجام نمیشه و یا خیلی زیاد طول میکشه
با این آمپراژ بسیار ضعیف هم نمیشه کاری انجام داد ,درست مثل اینکه یک منبع آب داشته باشین که فشارش حدود 40psi باشه اما آب دهیش (شدت جریان آب) باریکتر از یک دهمِ قطر یک تار مو باشه !
شما یا باید روش تولید برق رو تغییر بدین (استفاده از باد یا نور یا عضلات بدن و غیره ) و یا کیفیت صفحات رو بالا ببرین تا راندمانش زیاد بشه و یا تعداد صفحات رو افزایش بدین تا ولتاژ و آمپراژ برق تولید شده به حد مطلوب برسه