PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در bios

pharm
26-09-2016, 10:55
با سلام
من تازگی یک بار برای ریست PC از دکمه ی پاور پشت استفاده کردم و یک بار خاموش و روشن کردم الان وقتی میخوام برم تو ویندوز میره تو بایوس مینویسه دقیق به انگلیسی یادم نیست ولی میگه boot start up رو درست کنید یعنی اولویت های boot رو برید تنظیم کنید و یا دوباره boot disk رو بزارید
تا بره تو ویندوز اولویت هارو هم که خودتون میدونید اول هارد بعد DVD rom بعد floppy مثلا و هر جور دیگه ای هم تغییر دادم فایده نداشت
ممنون میشم یه راهنمایی کنید بگید چه مشکلی پیش اومده
من خودم فکر میکنم هارد سوحته حالا نمیدونم
ارور دقیق: reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device and press a key

onlymhb
26-09-2016, 14:43
پارتیشن بوت شما از حالت بوت خارج شده
چند راه برای درست کردنش هست
یکی سیدی ریکاوری ویندوز بزارید از از اول ویندوز ریکارو کنید (پیشنهاد)
یکی هم ویندوز از اول بریزید و ....

البته قبل از هر کاری از اطلاعاتتون نسخه پشتیبان تهیه کنید. میتوید با ویندوز های لایو بالا اومده و اطلاعات مهمی که توی دسکتاپ و داکیومنتتون دارید در درایو c را در درایو دیگه کپی کنید.
میتونی از لایو ویندوز و هایرن بوت استفاده کنی.

onlymhb
26-09-2016, 15:32
ویندوز لایو معمولا توی پک گردو و کینگ هست

حیزون
26-09-2016, 17:46
معمولا مادربرد های گیگابایت اینجوری هستن , که dual bios هستن میرن تو بایوس ذخیره , اگه مادربردتون گیگا هست ممکنه همون باشه راه حلشم اینه که یه بار دیگه از پشت خاموش کنینی صبر کنین پاور کورد رو هم بکشین بعد از 10 دقیقه دوباره روشن کنین , البته فقط گیگا اینجوریه اونم مادربورد های نسبتا جدیدش

EXTREME
26-09-2016, 20:39
اگر بوت رو روی هارد بزارید بازم این پیغام بیاد ببرید روی نصب ویندوز و ویندوز رو عوض کنید اگر بازم مشکل حل نشد هارد و اتصالات هارد باید بررسی بشه بایوس رو هم یک دور دیفالت کنید

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

pharm
26-09-2016, 21:01
اگر بوت رو روی هارد بزارید بازم این پیغام بیاد ببرید روی نصب ویندوز و ویندوز رو عوض کنید اگر بازم مشکل حل نشد هارد و اتصالات هارد باید بررسی بشه بایوس رو هم یک دور دیفالت کنید

رو هارد هم میبرم همین مشکل پیش میاد پس ویندوز لایو و ریکاوری ویندوز فایده نداره؟

pharm
27-09-2016, 18:48
رفتم داخل نصب ویندوز متاسفانه اصن درایوی نبود داخل مکانی که باید مشخص کنیم تا ویندوز بریزه اصلا نوشته بود هاردی رو پیدا نکرد
چجوری چک باید کرد سالم بودن هاردو؟ چون دست روش گذاشتم فنش میچرخید

EXTREME
29-09-2016, 17:35
الان هارد در بایوس دیتکت نشده ؟ تو بایوس هارد رو میبینید ؟
اگر هارد در بایوس دیتکت نشده و موتور هارد هم کار میکنه کابل اتصالات هارد بررسی بشه با یک پاور دیگه سیستم چک بشه اگر درست نشد باید خود هارد بررسی بشه

pharm
05-10-2016, 17:40
الان هارد در بایوس دیتکت نشده ؟ تو بایوس هارد رو میبینید ؟
اگر هارد در بایوس دیتکت نشده و موتور هارد هم کار میکنه کابل اتصالات هارد بررسی بشه با یک پاور دیگه سیستم چک بشه اگر درست نشد باید خود هارد بررسی بشه

خیلی ممنون داخل کیس رو که چک کردم برق hard یکم بیرون زده بود درست شد
ممنون که راهنامیی کردید

hussain
06-11-2016, 12:13
سلام دوستان
من هم مشکل با بایوس دارم.اومدم تنظیمات رو ریست کردم،الان که کامپیوتر رو روشن می کنم اروور NTLDR IS MISIING می ده.حتی خواستم از طریق ریکاوری یا repair برم بازم ویندوز رو نشناخت.
فکر می کردم بایوس هارد رو نمیشناسه ولی تو تنظیمات هستم.
الان چطور می تونم ویندوز رو بالا بیارم چیزی پاک نشه
درضمن ویندوزم 10 هستم.
ممنون