PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناسایی نشدن هارد لبتاپ و نصب نشدن ویندوز 7 ؟

sajjads24
30-08-2016, 02:27
سلام دوستان لطفا کمکم کنید من روی لبتاپ lenovo 300-15isk میخوام ویندوز 7 نصب کنم نسخه 64 بیتی ولی هارد رو شناسایی نمیکنه و این پیام خطا رو میده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
زمانی هم که روشن میکنم بعد از لوگو شرکت lenovo این پیام میاد :
لطفا راهنمایی کنید با چه برنامه ای پارتیشن بندی کنم و چرا هارد شناسایی نمیشه ؟

محمد7966
30-08-2016, 02:39
سلام دوستان لطفا کمکم کنید من روی لبتاپ lenovo 300-15isk میخوام ویندوز 7 نصب کنم نسخه 64 بیتی ولی هارد رو شناسایی نمیکنه و این پیام خطا ر؟

سلام

سی دی ویندوزو چند ساله دارید؟

چون ممکنه به خاطر خرابی سی دی ویندوز باشه

البته قبلش بهتره تنظیمات مادربرد لبتاب رو ریست کارخانه ای کنید

sajjads24
30-08-2016, 03:12
دی وی دی ندارم ویندوز رو سه سالی هست که همیشه روی فلش از طریق usb نصب میکنم .
ولی الان هارد رو شناسایی نمیکنه عجیبه نمیدونم چکارش کنم ؟!!

محمد7966
30-08-2016, 03:34
دی وی دی ندارم ویندوز رو سه سالی هست که همیشه روی فلش از طریق usb نصب میکنم .
ولی الان هارد رو شناسایی نمیکنه عجیبه نمیدونم چکارش کنم ؟!!

مشکل از هارد نیست

مشکل از فلش

حالا یا سیستم شناسایی نمیکنه فلشو یا فایل ویندوزی که تو فلش دچار مشکل شده و...

از اینجور مشکلا دیدم و مشکل ربطی به هارد نداره معمولا

احتمال میدم فایلای ویندوزی که تو فلش کپی شده دچار مشکل شده

یا اینکه تنظیمات بوت لبتاب بهم ریخته باشه

sajjads24
30-08-2016, 03:45
داداش یک مورد هم بگم قبلش ویندوز 10 روی لبتاپ نصب بود و کلا دو درایو بود اولی یک درایو به نام boot با حجم 100 مگ و دومی هم یک درایو 465 گیگی که درایو C بود من با برنامه پاراگون پارتیشن منیجر درایو ها رو تغییر سایز دادم و سه درایو ساختم و اون درایو 100 مگی رو هم پاک کردم بعد از انجام این موارد اومدم ویندوز عوض کنم که دیدم این خطا ها رو میده وهارد رو شناسایی نمیکنه!
ممکنه بخاطر اون درایو 100 مگی باشه ؟

محمد7966
30-08-2016, 04:10
داداش یک مورد هم بگم قبلش ویندوز 10 روی لبتاپ نصب بود و کلا دو درایو بود اولی یک درایو به نام boot با حجم 100 مگ و دومی هم یک درایو 465 گیگی که درایو C بود من با برنامه پاراگون پارتیشن منیجر درایو ها رو تغییر سایز دادم و سه درایو ساختم و اون درایو 100 مگی رو هم پاک کردم بعد از انجام این موارد اومدم ویندوز عوض کنم که دیدم این خطا ها رو میده وهارد رو شناسایی نمیکنه!

شاید

از این درایورهای چند مگی هم دیدم،که بود و نبودش متوجه نشدم برای چی هست

ولی حالا شما دوباره اون درایو 100 مگی رو ایجاد کنید شاید مشکل برطرف شد

ata.royalfalcon
30-08-2016, 06:36

خب کار اشتباهی بود که درایو 100 مگابایتی رو حذف کردید . این درایو محل ذخیره فایلهای سیستمی مورد نیاز برای بوت ویندوز هست .

شما در مرحله ای که یه پارتیشن رو برای نصب ویندوز انتخاب میکنید (عکس اول پست 1#) دکمه shift و f10 رو بطور همزمان بزنید تا Command Prompt اجرا بشه . دستور diskpart رو وارد کنید و سپس دستور list disk رو تایپ کنید . دستور list disk لیستی از درایوهای موجود بر روی سیستم رو نمایش میده (اعم از هارد دیسک ، فلش مموری و ...) و باید بتونید هارد دیسک رو هم شناسایی کنید .

اگر اطلاعات برای شما مهم نیست (در هر پارتیشن) و میخواهید از ابتدا پارتیشن بندی و دوباره ویندوز نصب کنید ابتدا هارد دیسک مورد نظر رو با دستور select disk X انتخاب کنید . به جای X باید شماره دیسک مورد نظر رو وارد کنید که قبلاً با دستور list disk معلوم شده بود . پس از انتخاب هارد دیسک دستور clean رو وارد کنید و سپس با تایپ دستور exit از برنامه diskpart خارج بشید . دکمه Rescan رو بزنید تا بتونید هارد دیسک رو ببینید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sajjads24
30-08-2016, 13:48
من در هنگام نصب با زدن گزینه brows این دو درایو رو بهم نشون میده :
ولی هیچ کاری باهاش نمیتونم انجام بدم !
با زدن دکمه های shift + f10 و دستوراتی که گفتید اعمال کردم به این صورت :
ولی درست نشد و ویندوز 7 نصب نشد اما یک ساعت پیش ویندوز 10 رو تست کردم و همه هارد رو شناسایی کرد و بدون مشکل نصب شد !!!؟
الان راهی هست که ویندوز 7 رو نصب کنم ؟
ممکنه به خاطر اینکه ویندوز 7 که دارم چون مال سال 2015 هست با لبتاپ سازگار نباشه ؟

ata.royalfalcon
30-08-2016, 16:00
با زدن دکمه های shift + f10 و دستوراتی که گفتید اعمال کردم به این صورت :

ولی درست نشد و ویندوز 7 نصب نشد اما یک ساعت پیش ویندوز 10 رو تست کردم و همه هارد رو شناسایی کرد و بدون مشکل نصب شد !!!؟
الان راهی هست که ویندوز 7 رو نصب کنم ؟
ممکنه به خاطر اینکه ویندوز 7 که دارم چون مال سال 2015 هست با لبتاپ سازگار نباشه ؟

دوست عزیز وقتیکه دستور clean رو اجرا کردید دیگه لازم نیست با دستورات متنی پارتیشن بندی کنید . از diskpart خارج شید و دکمه rescan رو بزنید که باید کل فضای هارد رو بصورت unallocated دیده بشه و از اینجا به بعد میتونید هارد دیسک رو پارتیشن بندی و ویندوز نصب کنید .

sajjads24
31-08-2016, 21:26
دوستان هرکاری میکنم با ویندوز 7 هارد شناسایی نمیشه ولی با ویندوز 8.1 و 10 بدون مشکل هارد شناسایی میشه !؟
من ویندوز 7 میخوام نصب کنم لطفا راهنمایی کنید چرا هارد شناسایی نمیشه ؟

محمد7966
01-09-2016, 13:41
دوستان هرکاری میکنم با ویندوز 7 هارد شناسایی نمیشه ولی با ویندوز 8.1 و 10 بدون مشکل هارد شناسایی میشه !؟
من ویندوز 7 میخوام نصب کنم لطفا راهنمایی کنید چرا هارد شناسایی نمیشه ؟

یه بار منم به مشکل عجیب و غریب نصب ویندوز دچار شدم یه سری راهکار میدم تست کنید شاید نصب شد

1-از دوستی آشنایی سی دی قرض بگیرید شاید نصب شد

2-یه راهی که یه بار باش مشکلم حل شد این بود که بایوس مادربرد رو آپدیت کردم نصب شد،البته برای pc بود حالا شما میخای هم این راهو تست کنید شاید جواب داد

sajjads24
01-09-2016, 14:14
عجیبه نمیدونم چرا مشکلش با ویندوز 7 هست !!؟
من دیشب ویندوز 10 و 8.1 رو بدون مشکل نصب کردم ولی برای ویندوز 7 هارد شناسایی نمیشه ؟
حالا من یک ویندوز 7 دیگه دانلود میکنم ببینم چی میشه فقط دوستان اگه راه حل دیگه ای به ذهنتون رسید خواهش میکنم راهنمایی کنید؟

با تشکر

Ali_RNT
01-09-2016, 16:50
عجیبه نمیدونم چرا مشکلش با ویندوز 7 هست !!؟
من دیشب ویندوز 10 و 8.1 رو بدون مشکل نصب کردم ولی برای ویندوز 7 هارد شناسایی نمیشه ؟
حالا من یک ویندوز 7 دیگه دانلود میکنم ببینم چی میشه فقط دوستان اگه راه حل دیگه ای به ذهنتون رسید خواهش میکنم راهنمایی کنید؟

با تشکر

ببینید که کلا تشخص نمیده یا در مرحله انتخاب مقصد نصب مشکل داره؟ شیفت و F10 رو بزنید و بنویسید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و بعد بنویسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ببینید که دیسکتون شناسایی شده یا نه؟

sajjads24
01-09-2016, 18:38
یک ویندوز 7 جدید دانلود کردم و با برنامه rufus روی فلش به صورت uefi بوتیبل کردم و هارد شناسایی و نصب شد فقط نمیدونم چرا برای کرک کردنش این پیام خطا میاد ؟!
دلیل این پیام چیه و چطوری درستش کنم ؟

Ali_RNT
01-09-2016, 19:56
یک ویندوز 7 جدید دانلود کردم و با برنامه rufus روی فلش به صورت uefi بوتیبل کردم و هارد شناسایی و نصب شد فقط نمیدونم چرا برای کرک کردنش این پیام خطا میاد ؟!
دلیل این پیام چیه و چطوری درستش کنم ؟

مشکل از Partition table هست، ممکنه GPT باشه. از روش دوم در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید.

sajjads24
01-09-2016, 23:19
در روش دوم گفته پارتیشن gpt رو با اون برنامه به mbr تبدیل کنم ولی من میخوام از uefi , gpt استفاده کنم ؟
الان تست کردم و ویندوز رو به روش mbr و معمولی نصب کردم بدون مشکل نصب شد ولی با gpt این مشکل پیش میاد و حتی 3 درایوی که در هنگام نصب ساخته بودم رو هم بعد از نصب نشان نمیده !

محمد7966
02-09-2016, 09:20
در روش دوم گفته پارتیشن gpt رو با اون برنامه به mbr تبدیل کنم ولی من میخوام از uefi , gpt استفاده کنم ؟
الان تست کردم و ویندوز رو به روش mbr و معمولی نصب کردم بدون مشکل نصب شد ولی با gpt این مشکل پیش میاد و حتی 3 درایوی که در هنگام نصب ساخته بودم رو هم بعد از نصب نشان نمیده !

اون 3 درایوو از تو کنترل پنل میتونید بیارید

منم یه بار یه درایوی رو تو ویندوز نشون نمیداد از تو تنظیمات کنترل پنل آوردمشون

تو اینترنت سرچ کنید توضیحات دادند:سرچ کنید :نمایش درایورهای مخفی شده در ویندوز 7

Ali_RNT
02-09-2016, 10:58
منوی استارت -> Disk managment -> راست کلیک روی درایو -> Change drive letter and paths -> انتخاب حرف برای درایو