PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعویض هارد لب تاپ hp با هارد ssd

King Of Karaj
27-08-2016, 15:13
سلام و عرض ادب
دوستان من یه لب تاپ hp مدل pavilion g4 1105 tx دارم با به هارد 500:n10::n10::n10:
بعد از 5 سال هاردش به مشکل خورده و اواخر عمرش هست:n13::n13::n13::n13:
حالا میخوام با یه هارد ssd تعویضش کنم
علمی ترین روش و مقرون به صرفه ترین پیشنهاد شما چیه
فضای ذخیره سازی زیاد برام مهم نیست
تبدیل دارم که هارد لب تاپ رو به صورت اکسترنال ازش استفاده کنم
ممنونم

saeediranzad
27-08-2016, 18:42
سلام
دو روش وجود داره. یکی جایگذاری SSD به جای HDD که من مقاله شرکت seagate را دیدم که از نظر اندازه مشکلی نداره.
دوم روش گذاشتن SSD در قالبی به نام caddy و گذاشتنش به جای اپتیکال درایو که با توجه به عدم کاربرد این روزهای اپتیکال درایو این روش مرسوم تره.
آموزش مقاله و ویدیویی در اینترنت موجوده.

King Of Karaj
28-08-2016, 10:26
[QUOTE=saeediranzad;8873655]سلام
یکی جایگذاری SSD به جای HDD که من مقاله شرکت seagate را دیدم که از نظر اندازه مشکلی نداره.
ممنون از توجهتون
لطفا یه مدل کم هزینه رو بفرمایید تا جایگزین هارد کنم
و اینکه هارد ساتا با اس اس دی از نظر کابل یکی هستن ؟؟؟؟

saeediranzad
28-08-2016, 17:27
مدل کم هزینه؟ نمیدونم.
اگه شما این روش را انتخاب کردید (که توصیه نمیکنم) بیشتر باید به فکر اندازه باشید که البته گمون نکنم کمبودی در بازار باشه.
این مقاله شرح کامل با تصویر داره. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چیزی که مهمه شما به یک پوشش یا جعبه هارد اکسترنال نیاز دارید اول برای اینکه ssd را داخلش بگذارید و سیستم عامل را کلون کنید (یعنی از hdd به ssd منتقل کنید.)دوم برای اینکه هارد خارج شده را به عنوان هارد اکسترنال استفاده کنید.
این پوشش خودش تبدیل به ساتا داره.
SSD سرعت خواندن و نوشتن برنامه های اجرایی را بالا میبره. پس نیازی نیست که شما فایلهای دیتا را روی آن ذخیره کنید. (فیلم؛ عکس؛ موسیقی؛ مقاله)
یعنی کم حجمترین SSD (گمون کنم 120GB باشه)برای نصب ویندوز کافیه. (وحتا دوتا سیستم دیگه)
این سایت را ندیده بودم. به فارسیه. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])