PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شفا یافتن

javad2015
19-08-2016, 21:36
یه مساله ذهنم رو گرفته....
من خیلی جاها دیدم کسایی ادعا میکنن که در فلان جا شفا یافتن ....دلیل این اتفاق رو علم براش توجیح مناسبی داره؟!

EhsanCPU
20-08-2016, 01:16
سلام دوست عزیز
ادعا نمیکنن، واقعا شفا گرفتن
شما کافیه سری به آستان مقدس رضوی امام هشتم امام رضا (ع) بزنین و ببینین چه بیمار هایی بودن که همه پزشکان حاذق و متخصصان از اونا قطع امید کرده بودن ولی از امام رضا (ع) شفای کامل گرفتن و دارن با سلامت کامل زندگی میکنن

یه نمونه رو اشاره میکنم شخصی که همه او را میشناسند استاد فرشچیان (نقاش و نگارگر معروف ایرانی) دست ایشان به علت فشار به اعصاب دستشان به صورت کامل از کار افتاده و فلج شده و پزشکان حاذق و متخصصان از درمان دست ایشان بازمی مانند و قطع امید میکنند و به ایشان اعلام میکنن که دیگه نمیتونه قلم دست بگیره و استاد هم با دلشکستگی از امام رئوف و باب الحوائج حضرت رضا علیه السلام درخواست شفای دست و کمک می نمایند و امام رضا (ع) دست استاد را به صورت کامل شفا می دهند

شفای دست استاد فرشچیان توسط امام رضا (ع) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیش از خلق اثر ضامن آهو مدتی بود دست راستم حالتی فلج به خود گرفت و از کارافتاد.
به گونه ای که نمی توانستم انگشتانم را حرکت بدهم .
پزشکان حاذق و پرآوازه هم تشخیص دادند که به مرور زمان و فشار زیاد عصب های دستم به شدت آسیب دیده و به راحتی قابل ترمیم نیست و تاکید کردند هرگز نباید قلم بدست بگیرم و نقاشی کنم.
دلم خیلی شکست که دیگر توان خلق اثر و نقاشی را ندارم تا اینکه به ذهنم رسید از امام رئوف و باب الحوائج حضرت رضا علیه السلام درخواست کنم کمکم کنند تا این بیماری علاج شود
و همان لحظه نذر کردم که اگر این دستم بهبود یافت ،ماجرای شفاعت وضمانت آهو را به تصویر کشم.
شب خواب دیدم تابلو را پیش رویم گذاشته ام و ابزار و قلم هم آماده است ولی دستم مشکل دارد ناراحت بودم که دیگر هرگز نخواهم توانست نقاشی کنم ،
درهمان عالم خواب یک چهره مبارک ونورانی به من فرمان داد، قلم بردار و آنچه می خواهی ترسیم کن! عرض کردم که دستم مشکل پیدا کرده است و دیگر قادر نیستم، همان صدای آسمانی فرمود:
الان می توانی شروع کن ! من از این که توانستم دست به قلم ببرم هیجان زده بیدار شدم و دیدم اثری از بیماری و ناتوانی در دستم نیست و ازهمان لحظه ، خلق تابلو ضامن آهو را آغاز کردم
که این هم مثل تابلو عصر عاشورا که برای خلق آن بسیار دل دادم تاثیر فوق العاده ای در بیننده می گذارد.

در این مقوله علم هیچ جایی نداره و فقط و فقط ایمان و عقیده و ارادت قلبی اشخاص نسبت به خداوند و ائمه به کمکشون میاد ...

Captain_America
20-08-2016, 06:33
من خیلی جاها دیدم کسایی ادعا میکنن که در فلان جا شفا یافتن ....دلیل این اتفاق رو علم براش توجیح مناسبی داره؟!

بله توجیه داره ، اسمش شیادی هست.

Sina
20-08-2016, 09:34

نظری در مورد مبحث شفا ندارم
اما علمی که شما میفرمایید یه چیر کامل و مطلق نیست
این علم همون علمی هست که هنوز نمیتونه ویروس سرماخوردگی رو از بین ببره متاسفانه :n26:

javad2015
20-08-2016, 10:03
من از این قبیل مسایل رو در جاهای دیگر دنیا و با مردمی با اعتقادات کاملا متفاوت دیدم مثلا در هند معبد سای بابا رو سرچ کنین برا خودش برو بیایی داره....از امام رضا ما هم جهانی تره!!
اینا بر میگرده به تعصبات مردم یه منطقه.........حالا اگه واقیعت داره دلیلش چی هست.......نمیدونم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7
شهرت برای معجزات و روشن بینی[ویرایش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B3%D8%A7%DB%8C_%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7&action=edit&section=7)]

مریدان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سای بابا می گویند که ظاهر شدن ویبهوتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] AA%DB%8C&action=edit&redlink=1) (خاکستر مقدس ) و غذا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یا اشیاء کوچکی مثل حلقه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، گردن بند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و ساعت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توسط سای بابا را با چشم خود دیده اند.[۴۹] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-De_Sai_Paradox-49) در کتابها ، مجلات ، مصاحبه های فیلم برداری شده و مقالات ، پیروان ساتیا سای بابا معجزات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مختلفی را به او نسبت داده اند.[۵۰] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Redemptive_Encounters-50) مریدان وی از گوشه و کنار جهان گزارش کرده اند که ویبهوتی ، کوکوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، پودر زردچوبه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، آب مقدس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، مجسمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و طلا از خدایان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، آب نبات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، میوه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، سبزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، آمریتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A7&action=edit&redlink=1) (در اسطوره ی هند خوراک یا نوشیدنی جاودانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 86%DB%8C&action=edit&redlink=1) بخش که عصاره ای معطر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و عسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مانند است) ، جواهرات، رشته های رنگی ، ظاهر شدن نوشته هایی در خاکستر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و... خود به خود بر روی دیوارها ، مبلمان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 86&action=edit&redlink=1) ، تصاویر و محرابهای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ساتیا سای بابا آشکار و تجسد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یافته است.[۵۱] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Copenhagen_Nias_Press-51)[۵۲] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-.22Nair.2C-52)[۵۳] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-India_Express-53)[۵۴] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Brown_Mick-54)[۵۵] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Sathya_Sai_Speaks_III-55) همچنین مریدان ساتیا سای بابا بر این باورند که او با انتقال درد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مریدانش به خویشتن ، آنها را از رنج و اندوه رهانیده است. ثبت معجزات سای بابا برای اولین بار در سال ۱۹۷۱ در کتاب سای بابا مرد معجزات که توسط یک خارجی به نام هوارد مورفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %85%D9%88%D8%B1%D9%81%D8%AA&action=edit&redlink=1) نوشته شده بود صورت گرفت.[۵۶] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Howard_Murphet-56) استاد روانشناسی بازنشسته ایسلندی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، ارلندور هارالدسون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 88%D8%B1_%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B 3%D9%88%D9%86&action=edit&redlink=1) در سال ۱۹۹۷ نوشت که سای بابا به وی اجازه مطالعه معجزاتش را تحت شرایط کنترل شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84_%D8%B4%D8%AF%D9%87&action=edit&redlink=1) نداده است ، اما او از طریق مصاحبه با مریدان و هواخواهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A7%D9%87%D8%A7%D9%86&action=edit&redlink=1) سابقش معجزات مورد ادعای گورو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(سای بابا) و آشکار سازی ها و خلق کردن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %AF%D9%86&action=edit&redlink=1) های وی را بررسی کرده است.[۴۰] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Haraldsson.2C_Erlendur-40) برخی از معجزات گزارش شده شامل معلق بودن در هوا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %88%D8%AF%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%D9%87%D9%88%D8%A7&action=edit&redlink=1) (هم در داخل خانه و هم در خارج از منزل) ، بطور همزمان دیده شده در بیش از یکجا ، ناپدید شدن فیزیکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، تغییر گرانیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (سنگ خارا) به آب نبات قندی ، تغییر آب و تبدیل آن به یک نوشیدنی دیگر، تغییر آب و تبدیل آن به بنزین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، تولید اشیاهای مورد تقاضا، تغییر رنگ لباس خودش در حال پوشیدن آن ، برکت دادن به غذا ، درمان بیماری های حاد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8C_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AD%D8%A7%D8%AF&action=edit&redlink=1) و مزمن ، ظاهر شدن در رویاها و شهودات افراد ، بوجود آوردن میوه های مختلف روی یک شاخه از یک درخت ، کنترل آب و هوا ، تبدیل فیزیکی به خدایان مختلف و ساطع کردن فیزیکی نور درخشان بوده است.[۵۷] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Haraldsso43-57) هارالدسون اظهار داشته است که بزرگترین شی خلق شده توسط سای بابا که ادعا شده معجزه بوده است و او شا هد آن بوده خلق یک گردنبند به طول ۳۲ اینچ بوده است (هر بند آن ۱۶ اینچ).[۵۸] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Haraldsson239-58) او اظهار داشت که برخی از معجزات نسبت داده شده به ساتیا سای بابا شبیه آنهایی است که در کتاب مقدس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عهد جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شرح داده شده است .اگر چه شفای برخی از بیماریها توسط سای بابا به طور قطع در شهرت وی تاثیر گذار بوده است اما در فعالیتهای سای بابا شفا دادن آنطور که در فعالیتهای عیسی مسیح ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وجود داشته دیده نمی‌شود.[۵۹] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Haraldsson231-59) ساتیا سای بابا پدیده خلق کردن اشیا را خلق الهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %87%DB%8C&action=edit&redlink=1) می داند، اما حاضر نشده است که تحت شرایط آزمایشگاهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C&action=edit&redlink=1) این معجزات مورد بررسی قرار بگیرند. در گفتمان ۱۹۷۴ ، او اظهار داشت: قوه باصره نمی‌تواند حقیقت را نمایان کند و فقط اطلاعات کاذب و مبهم می دهد. به عنوان مثال، افراد زیادی وجود دارند که فعالیتهای من را مشاهده می کنند و می گویند که ماهیت من چنین و چنان است"[۶۰] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Who_is_Sai.3F-60). او در مورد معجزاتش می گوید: آنهایی که اقرار می کنند که من را درک کرده اند، دانش پژوهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %98%D9%88%D9%87%D8%A7%D9%86&action=edit&redlink=1) ، یوگی ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A7&action=edit&redlink=1)، صاحبنظران ، نیانی ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %87%D8%A7&action=edit&redlink=1)، هستند وهمه آنها می دانند که کم اهمیت ترین و سطحی ترین بعد این قدرت که به صورت معجزه آشکار می گردد را دیده اند و این در تمام اعصار صدق داشته است. مردم ممکن است از لحاظ فیزیکی به آواتار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (منظور سای بابا است) خیلی نزدیک باشند، اما در وضعیتی به سر می برند که از سرنوشتشان بی خبرند. آنها معجزه کوچک را بزرگ جلوه می دهند، و این معجزات در مقایسه با شکوه و عظمت من همچون پشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ای در مقابل فیلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است . بنابراین، هنگامی که شما در مورد این معجزات صحبت می کنید من با خودم از روی تاسف می خندم برای اینکه شما با این کار به آسانی از درک واقعیت من خود را محروم می کنید .[۶۰] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Who_is_Sai.3F-60).

SNOW PATROL
20-08-2016, 12:30
این علم همون علمی هست که هنوز نمیتونه ویروس سرماخوردگی رو از بین ببره متاسفانه :n26:
علم هیچ وقت ادعای کاملی نکرده! (بر خلاف بعضی چیز های دیگه )!!
و البته همین باعث شده که پیشرفت کنه و درجا نزنه ....
.
.
.
.
در. مورد این تاپیک هم این موارد چیزی جز شیادی و عوام فریبی نیست

Sina
20-08-2016, 12:45
موضع من علم ستیزی نیست !
همچنین ما در مورد چیز های دیگه که شاید ادعای کامل بودن دارن صحبت نمی کنیم! جبهه نگیرید
همین که علم داره پیشرفت میکنه و هر روز بهش چیزی اضافه میشه و موضوعات جدیدی رو شرح میده ( شاید همون موضوعاتی که دیروز بهشون میگفت خرافات یا شیادی یا ... ) به این معنی که ناکامل هست بنابراین نمیتونه خیلی از پدیده هارو در زمان ناکامل بودنش شرح بده
بنابراین خیلی از چیزها دراین دنیا هست که علم نمیتونه بهش پاسخی بده ☺ مگر در آینده بازم پیشرفت کنه و کاملتر بشه

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

k1ozil
20-08-2016, 12:50

نظر شخصی :
99 درصد موارد دروغن
اون 1 درصد هم قطعا دلیل منطقی داره که هنوز دلیلش رو نفهمیدن

k1ozil
20-08-2016, 12:56
من از این قبیل مسایل رو در جاهای دیگر دنیا و با مردمی با اعتقادات کاملا متفاوت دیدم مثلا در هند معبد سای بابا رو سرچ کنین برا خودش برو بیایی داره....از امام رضا ما هم جهانی تره!!
اینا بر میگرده به تعصبات مردم یه منطقه.........حالا اگه واقیعت داره دلیلش چی هست.......نمیدونم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7
شهرت برای معجزات و روشن بینی[ویرایش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B3%D8%A7%DB%8C_%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7&action=edit&section=7)]

مریدان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سای بابا می گویند که ظاهر شدن ویبهوتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] AA%DB%8C&action=edit&redlink=1) (خاکستر مقدس ) و غذا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یا اشیاء کوچکی مثل حلقه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، گردن بند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و ساعت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توسط سای بابا را با چشم خود دیده اند.[۴۹] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-De_Sai_Paradox-49) در کتابها ، مجلات ، مصاحبه های فیلم برداری شده و مقالات ، پیروان ساتیا سای بابا معجزات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مختلفی را به او نسبت داده اند.[۵۰] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Redemptive_Encounters-50) مریدان وی از گوشه و کنار جهان گزارش کرده اند که ویبهوتی ، کوکوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، پودر زردچوبه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، آب مقدس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، مجسمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و طلا از خدایان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، آب نبات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، میوه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، سبزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، آمریتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A7&action=edit&redlink=1) (در اسطوره ی هند خوراک یا نوشیدنی جاودانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 86%DB%8C&action=edit&redlink=1) بخش که عصاره ای معطر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و عسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مانند است) ، جواهرات، رشته های رنگی ، ظاهر شدن نوشته هایی در خاکستر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و... خود به خود بر روی دیوارها ، مبلمان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 86&action=edit&redlink=1) ، تصاویر و محرابهای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ساتیا سای بابا آشکار و تجسد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یافته است.[۵۱] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Copenhagen_Nias_Press-51)[۵۲] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-.22Nair.2C-52)[۵۳] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-India_Express-53)[۵۴] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Brown_Mick-54)[۵۵] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Sathya_Sai_Speaks_III-55) همچنین مریدان ساتیا سای بابا بر این باورند که او با انتقال درد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مریدانش به خویشتن ، آنها را از رنج و اندوه رهانیده است. ثبت معجزات سای بابا برای اولین بار در سال ۱۹۷۱ در کتاب سای بابا مرد معجزات که توسط یک خارجی به نام هوارد مورفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %85%D9%88%D8%B1%D9%81%D8%AA&action=edit&redlink=1) نوشته شده بود صورت گرفت.[۵۶] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Howard_Murphet-56) استاد روانشناسی بازنشسته ایسلندی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، ارلندور هارالدسون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 88%D8%B1_%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B 3%D9%88%D9%86&action=edit&redlink=1) در سال ۱۹۹۷ نوشت که سای بابا به وی اجازه مطالعه معجزاتش را تحت شرایط کنترل شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84_%D8%B4%D8%AF%D9%87&action=edit&redlink=1) نداده است ، اما او از طریق مصاحبه با مریدان و هواخواهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A7%D9%87%D8%A7%D9%86&action=edit&redlink=1) سابقش معجزات مورد ادعای گورو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(سای بابا) و آشکار سازی ها و خلق کردن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %AF%D9%86&action=edit&redlink=1) های وی را بررسی کرده است.[۴۰] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Haraldsson.2C_Erlendur-40) برخی از معجزات گزارش شده شامل معلق بودن در هوا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %88%D8%AF%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%D9%87%D9%88%D8%A7&action=edit&redlink=1) (هم در داخل خانه و هم در خارج از منزل) ، بطور همزمان دیده شده در بیش از یکجا ، ناپدید شدن فیزیکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، تغییر گرانیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (سنگ خارا) به آب نبات قندی ، تغییر آب و تبدیل آن به یک نوشیدنی دیگر، تغییر آب و تبدیل آن به بنزین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، تولید اشیاهای مورد تقاضا، تغییر رنگ لباس خودش در حال پوشیدن آن ، برکت دادن به غذا ، درمان بیماری های حاد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8C_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AD%D8%A7%D8%AF&action=edit&redlink=1) و مزمن ، ظاهر شدن در رویاها و شهودات افراد ، بوجود آوردن میوه های مختلف روی یک شاخه از یک درخت ، کنترل آب و هوا ، تبدیل فیزیکی به خدایان مختلف و ساطع کردن فیزیکی نور درخشان بوده است.[۵۷] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Haraldsso43-57) هارالدسون اظهار داشته است که بزرگترین شی خلق شده توسط سای بابا که ادعا شده معجزه بوده است و او شا هد آن بوده خلق یک گردنبند به طول ۳۲ اینچ بوده است (هر بند آن ۱۶ اینچ).[۵۸] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Haraldsson239-58) او اظهار داشت که برخی از معجزات نسبت داده شده به ساتیا سای بابا شبیه آنهایی است که در کتاب مقدس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عهد جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شرح داده شده است .اگر چه شفای برخی از بیماریها توسط سای بابا به طور قطع در شهرت وی تاثیر گذار بوده است اما در فعالیتهای سای بابا شفا دادن آنطور که در فعالیتهای عیسی مسیح ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وجود داشته دیده نمی‌شود.[۵۹] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Haraldsson231-59) ساتیا سای بابا پدیده خلق کردن اشیا را خلق الهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %87%DB%8C&action=edit&redlink=1) می داند، اما حاضر نشده است که تحت شرایط آزمایشگاهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C&action=edit&redlink=1) این معجزات مورد بررسی قرار بگیرند. در گفتمان ۱۹۷۴ ، او اظهار داشت: قوه باصره نمی‌تواند حقیقت را نمایان کند و فقط اطلاعات کاذب و مبهم می دهد. به عنوان مثال، افراد زیادی وجود دارند که فعالیتهای من را مشاهده می کنند و می گویند که ماهیت من چنین و چنان است"[۶۰] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Who_is_Sai.3F-60). او در مورد معجزاتش می گوید: آنهایی که اقرار می کنند که من را درک کرده اند، دانش پژوهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %98%D9%88%D9%87%D8%A7%D9%86&action=edit&redlink=1) ، یوگی ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A7&action=edit&redlink=1)، صاحبنظران ، نیانی ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %87%D8%A7&action=edit&redlink=1)، هستند وهمه آنها می دانند که کم اهمیت ترین و سطحی ترین بعد این قدرت که به صورت معجزه آشکار می گردد را دیده اند و این در تمام اعصار صدق داشته است. مردم ممکن است از لحاظ فیزیکی به آواتار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (منظور سای بابا است) خیلی نزدیک باشند، اما در وضعیتی به سر می برند که از سرنوشتشان بی خبرند. آنها معجزه کوچک را بزرگ جلوه می دهند، و این معجزات در مقایسه با شکوه و عظمت من همچون پشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ای در مقابل فیلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است . بنابراین، هنگامی که شما در مورد این معجزات صحبت می کنید من با خودم از روی تاسف می خندم برای اینکه شما با این کار به آسانی از درک واقعیت من خود را محروم می کنید .[۶۰] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7#cite_note-Who_is_Sai.3F-60).

در این موارد مثبت شدن تفکر فرد تاثیرگذاره
این ذهنیت در انسان ایجاد میشه که یک نیروی فراطبیعی به انسان کمک خواهد کرد این نیروی فرا انسانی با توجه به اعتقادات فرد میتونه متفاوت باشه ( البته فقط یک ذهنیته و بنظرم توهمی بیش نیست و قطعا در اینده دور یا نزدیک توسط علم ثابت خواهد شد)

alex_love
20-08-2016, 13:04
سلام
به نظر من که صددرصد دروغه !
فردی که چنین تصوری کنه که در فلان جا شفا یافته ، تلقین کرده به خودش ! تلقین کار های عجیبی میتونه بکنه !

mojt90
20-08-2016, 13:27
تلفین به خود است .

مثلا یک فرد که بیماری دارد وقتی در مکانی که گفته می شود خیلی ها شفا گرفته اند قرار میگیرد به خود تلقین میکند که شفا یافته است . و همین انرژی مثبت به خودش باعث شفا یافتنش می شود.

مثل کسی که سرطان دارد و مدت زنده ماندنش معلوم نیست . اما با حس مثبت نگری و روحیه خوب می تواند طول عمر بیشتری کند نسبت به چیزی که پزشکان برای او گفته اند و تعیین کرده اند .

B3HZ@D
20-08-2016, 17:31
در قرن 17 ادعا شد لمس استخوان های یک قدیس در فلورانس باعث شفا می شود، زیست شناسی تصادفی کشف کرد که آن استخوان متعلق به یک بز است! اما استخوانها همچنان شفا می داد!!!

بگذریم از این که شارلاتان بازیهای گروه های تبلیغاتی / مذهبی داخلی که هر دفعه یک سوژه ردیف میکنن و توی نت پخش میکنن ولی خوشبختانه دیگه برای خیلی ها دستشون رو شده اما هنوز هستن افرادی که اسیر این شامورتی بازی ها بشن.
همونقدر این شفادهی نیروها و امدادهای غیبی معتبره که راهپیمایی های داخلی کاملن مردمی و خودخواسته است و کمیته امداد و کیسه های برنج و روغن و ... در اون نقشی ندارن.

از همه مهمتر شما به هر جایی که سر بزنی و به هر اعتقاد و مذهبی که رجوع کنین پر شده از افرادی که ادعا میکنن از فلان شخص یا فلان چیز یا فلان حیوان شفا گرفتن .
توی ایران از امامزاد شفا میگیرن , توی هند از گاو و انواع و اقسام خدایان مختلف دیگه . یا اگر به هزار های قبل بگردیم خیلی ها هم از بت ها و خدایان اساطیری شفا گرفتن .

خیلی ها هم بدون مراجعه به امامزاده و بتکده و بدون برپایی مراسم و مناسک مذهبی از یک بیماری و مشکل خلاص شدن و خیلی ها توسط پزشکان و متدهای درمانی و دارویی سلامت خودشون رو دوباره بدست آوردن.

هر کسی بسته به باوری که داره و چیزی که میپرسته برای سلامتی اون اشخاص دلیل میتراشه و توجیه میاره . ولی علم برای اینجور موراد جواب منطقی و یا مناسب میاره و اگر هم پاسخی نداشته باشه از ترس گفتن "نمیدانم" هراسی نداره.
ولی ملت بشدت خرافاتی و قضا قدری ایران همچنان چسبیدن به رمالی و فالگیری و دعانویسی و شفاگیری از امامزاده و آرامگاه و ... .

مثل کاری که انسان های بدوی به اون متوسل میشدن و برای باران و زلزله و دیگر بلایای طبیعی یا بیماری ها دست به دامن خدایان زمین و خدای آب و هزاران خدای دیگه میشدن . مردم ایران هنوز توی اون مقطع فکری و دیدگاهی گیر کرده .

اگه خیلی به این چیزها و قدرت های ماورایی اعتقاد دارین یک راهکار بسیار مناسب وجود داره ... هر گاه هر بیماری برای شما و اطرافیان معتقدتون بوجود اومد به هیچ وجه به سراغ پزشک نرین .
برین به سمت امامزاده ها و زیارتگاه ها و دست به دعا بشین که بیماری شما بدون استفاده از ابتدایی ترین متد پزشکی و علمی و دارویی شفا پیدا کنه . اگه خیلی اعتقادتون راسخ و قوی باشه جوابتون رو هم به احتمال زیاد میگیرین . فقط خواهشن سراغ جامعه علمی با دانسته های ناقص و محدودش نرین.

Stream
20-08-2016, 17:46

علم کامل نیست ولی بهترین چیزی است که داریم. ما هیچ پرسشی در جهان نداریم که فرضا پاسخ علمی براش بدتر از پاسخی بر اساس سایر شیوه ها (طالع بینی و شفادهی و ...) باشه. معمولا اون شیوه ها هر پاسخی به هر پرسشی دادن غلط بوده. گفتند رعد و برق خشم خدایان است، گفتند خورشید در لجن زار غروب می کنه، گفتند زمین مسطح است، گفتند از ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی باید ترسید و ... .

همین ویروس سرما خوردگی که علم کاری برای درمانش نمی تونه بکنه، بوسیله علم میشه کاری کرد بعضی سرطان ها رو درمان کنه. هزاران بیماری هست که علم نمی تونه اونها رو درمان کنه ولی بدون استثنا اونهایی که معتقد هستن شفا میدن و ... هم نمی تونن اونها رو درمان کنند. از اون طرف هزاران بیماری هست که بوسیله علم قابل درمان است در حالی که درمانشون در ذهن اون افراد هم نمی گنجه.

موسسه جیمز رندی 1 میلیون دلار جایزه گذشته برای کسی که بتونه حتی یک مورد از این چیزها رو در محیط کنترل شده نشون بده. نزدیک 51 سال این جایزه بر پا بود و یک نفر هم نتونست برنده بشه.

موضع من علم ستیزی نیست !
همچنین ما در مورد چیز های دیگه که شاید ادعای کامل بودن دارن صحبت نمی کنیم! جبهه نگیرید
همین که علم داره پیشرفت میکنه و هر روز بهش چیزی اضافه میشه و موضوعات جدیدی رو شرح میده ( شاید همون موضوعاتی که دیروز بهشون میگفت خرافات یا شیادی یا ... ) به این معنی که ناکامل هست بنابراین نمیتونه خیلی از پدیده هارو در زمان ناکامل بودنش شرح بده
بنابراین خیلی از چیزها دراین دنیا هست که علم نمیتونه بهش پاسخی بده ☺ مگر در آینده بازم پیشرفت کنه و کاملتر بشه

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

بله ولی هیچ پرسشی وجود نداره که پاسخ های علمی در اون بر اساس پیشرفت کنار بروند و پاسخ های غیرعلمی جایگزین بشوند. همیشه علم هست که علم رو جلو می بره. علم ناقص است، ولی سایر شیوه ها که کامل تر از علم نیستند، اون ها صدها هزار و میلیون ها بار ناقص تر هستند. :n27:

متوسط سن مرگ و میر در ایران در سال 1960 ، فقط 45 سال بوده. الان نزدیک 75 سال است. همه اش حاصل همین "علم ناقص" هست. افرادی که مدعی هستند به کمک شیوه های غیرعلمی می تونند کاری کنند هیچ وقت نتونستند این آمارها رو بهبود ببخشند.

سعید سیستم
20-08-2016, 17:47
چشم زخم و چشم شوری و شفا یافتن و اسپند دود کردن و چشم زدن و این حرفها مال هزار سال پیشه و خرافاته.

امروز یه فضاپیما بلند میشه از آمریکا با میلیاردها محاسبه میرسه به مقصدش. حالا شما حساب کن تو همچین دنیای دقیق و با محاسبات ریاضی و فیزیکی همچین خرافاتی بیشتر شبیه طنز میمونه.

......

آقایون خودشون مریض میشن میرن بهترین و مجهزترین بیمارستانهای تهران رو قرق میکنن. پس چرا شفا نمیگیرن؟!!

شفا گرفتن مال مردمه بیمارستانهای مجهز تهران و لندن مال آقایون.

Sina
20-08-2016, 18:07
علم کامل نیست ولی بهترین چیزی است که داریم. ما هیچ پرسشی در جهان نداریم که فرضا پاسخ علمی براش بدتر از پاسخی بر اساس سایر شیوه ها (طالع بینی و شفادهی و ...) باشه. معمولا اون شیوه ها هر پاسخی به هر پرسشی دادن غلط بوده. گفتند رعد و برق خشم خدایان است، گفتند خورشید در لجن زار غروب می کنه، گفتند زمین مسطح است، گفتند از ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی باید ترسید و ... .

همین ویروس سرما خوردگی که علم کاری برای درمانش نمی تونه بکنه، بوسیله علم میشه کاری کرد بعضی سرطان ها رو درمان کنه. هزاران بیماری هست که علم نمی تونه اونها رو درمان کنه ولی بدون استثنا اونهایی که معتقد هستن شفا میدن و ... هم نمی تونن اونها رو درمان کنند. از اون طرف هزاران بیماری هست که بوسیله علم قابل درمان است در حالی که درمانشون در ذهن اون افراد هم نمی گنجه.

موسسه جیمز رندی 1 میلیون دلار جایزه گذشته برای کسی که بتونه حتی یک مورد از این چیزها رو در محیط کنترل شده نشون بده. نزدیک 51 سال این جایزه بر پا بود و یک نفر هم نتونست برنده بشه.

بله ولی هیچ پرسشی وجود نداره که پاسخ های علمی در اون بر اساس پیشرفت کنار بروند و پاسخ های غیرعلمی جایگزین بشوند. همیشه علم هست که علم رو جلو می بره. علم ناقص است، ولی سایر شیوه ها که کامل تر از علم نیستند، اون ها صدها هزار و میلیون ها بار ناقص تر هستند. :n27:

متوسط سن مرگ و میر در ایران در سال 1960 ، فقط 45 سال بوده. الان نزدیک 75 سال است. همه اش حاصل همین "علم ناقص" هست. افرادی که مدعی هستند به کمک شیوه های غیرعلمی می تونند کاری کنند هیچ وقت نتونستند این آمارها رو بهبود ببخشند.

من مجددا اشاره کنم طرفدار علم هستم و آرزوی پیشرفت سریع و متوازن اون رو دارم ( گفتم متوازن به عنوان مثال ، از یک طرف پیوند سر قراره انجام بگیره از یک طرف دیگر در مبارزه با یک ویروس راهکاری وجود نداره !! و مثال های فراوان دیگر در همه زمینه ها )
با همه صحبت های شما موافقم ، ما یک علم داریم که داره پیشرفت میکنه و روز به روز خودش رو تکمیل تر میکنه
از همین جهت هم معتقدم چیزی که خودش هنوز کامل نیست نمیشه امروز ازش انتظار داشت به همه موضوعات پاسخ بده
البته این بحث یکم کلی هست شاید بهتر باشه در تاپیک دیگری دنبال بشه چون مستقیما در مورد بحث شفا نیست

javad2015
20-08-2016, 18:25
الان یعنی تمام این چیزایی که از شفا گرفتن کر و کور و فلج و.... تو نت پخش شده دروغه؟
خیلی واقعی به نظر میرسه......جلو چشم حضار چنین اتفاقی افتاده......چه دلیلی برای دروغ بودنشون دارین؟

hamid3369
20-08-2016, 18:28
پیشناد من اینه ویدیو های اقای مظفر شریعتی کیهان شناسی به زبان ساده یه مسائلی در این مورد ها هست حتما ببینین ..جهان هستی که ما در ان زندگی میکنیم دارای قائده و نظم خاصی هست اگه قرار باشه هر بیماری خود به خود یا به قولی شفاعت پیدا کنه قوانین جهان نقض میشه و الان دنیا تعریفی دیگر میداشت ..ولی من به قدرت خدا ایمان دارم اون میتونه شفاعت بده

Stream
20-08-2016, 18:33
الان یعنی تمام این چیزایی که از شفا گرفتن کر و کور و فلج و.... تو نت پخش شده دروغه؟
خیلی واقعی به نظر میرسه......جلو چشم حضار چنین اتفاقی افتاده......چه دلیلی برای دروغ بودنشون دارین؟

من هم میتونم همین الان فیلم درست کنم که هر اتفاق عجیبی می افته. دلیل خاصی برای هیچ چیز نیست.

برای ثابت کردن اینکه واقعا فلان شخص شفا یافته باید شخص مدعی اینطور قضیه رو اثبات کنه:

1. قبل از انجام شفا، دقیقا شخص توسط پزشکان ثالث معاینه بشه و بصورت دقیق همه اطلاعات مرتبط (نتایج آزمایش، عکسبرداری ها و ...) در یک Repository ویژه علمی ذخیره بشه.

2. شخص بره و شفا پیدا کنه.

3. همه اون آزمایش ها دوباره تکرار بشه و مشخص بشه این شخص دقیقا قبلا مشکلش چه بوده، دقیقا چه اتفاقی در بدنش افتاده و الان نتایج آزمایشش چگونه است و با اون نتایج قبلی مقایسه بشه.

من اگه فردا بگم ایدز رو درمان کردم کسی با یک فیلم و عده ای حضار حرف من رو باور نمی کنه. بله شاید اون حضار خیلی ساده قبول کنند ولی اونها هر چیزی رو قبول می کنند. شما برید پیش یک شعبده باز و حضار باور می کنند داره جادوگری می کنه! برای اینکه واقعا نشون بدم ایدز رو درمان کردم باید پروسه بالا رو انجام بدم، و بعد از اون باید بقیه اون پروسه رو انجام بدن و به نتیجه یکسان برسند.

V E S T A
20-08-2016, 18:50
من مجددا اشاره کنم طرفدار علم هستم و آرزوی پیشرفت سریع و متوازن اون رو دارم ( گفتم متوازن به عنوان مثال ، از یک طرف پیوند سر قراره انجام بگیره از یک طرف دیگر در مبارزه با یک ویروس راهکاری وجود نداره !! و مثال های فراوان دیگر در همه زمینه ها )

شاید مبارزه با یک ویروس در نظر ما کار خیلی ساده ای باشه ..

یکی از ویژگی های ویروس انفولانزا موتاسیون های متعدد و تغییر در شدت بیماری زایی و یا تغییر در آنتی ژن های ویروس انفولانزا هست که شناسایی و مقابله با ویروس رو هم برای دستگاه ایمنی بدن و هم برای تولید واکسن شاید سخت تر از پیوند سر کنه ..

در حال حاضر هم واکسناسیون های هر سال بر اساس سویه های جدید همان سال انجام میشه.

Alireza SM
20-08-2016, 18:56

در مورد ناراحتی های عصبی سایکوسوماتیک بله ممکنه و بسیار هم مشاهده شده و توضیح علمیش هم کاهش استرس و تغیرات روحی ذهنی هستن.
ولی در مورد بیماری های عفونی و بیماری هایی که کاملا منشا فیزیولوژیک غیر عصبی دارن نخیر ممکن نیست. ادعاهایی هم که میشه معمولا اقدامی به اثباتشون صورت نمیگیره.

مثلا سردرد یا فلج گردن یا بی اختیاری ادرار یا تاری دید به خاطر استرس زیاد و با منشا عصبی باشه ممکنه بدون دخالت درمانی و با تلقین یا هرچیزی که باعث کاهش اضطراب میشه بهبود پیدا کنه ولی همین مشکلات اگه به خاطر بیماری هایی مثل ام اس یا آسیب های فیزیکی نخاع یا تومور باشن بدون رسیدگی پزشکی بهبود پیدا نمیکنن.

Alireza SM
20-08-2016, 19:03
دلیل اینکه ویروس ها از بین نمیرن آسیب پذیر بودن سلول های بدن موجودات زنده (به خصوص جانوران) هست نه ضعیف بودن علم. وقتی علم تونسته راهکاری برای تولد یک کودک از سه مادر و بدون پدر ارائه بده نمیشه اون رو ضعیف دونست.
در مورد همین ویروس که مثال زدین فقط آلوده شدن باهاش و ابتلا به سرماخوردگی؛ چیز راحتی هست نه مبارزه باهاش. شاید در اسم به ظاهر ساده باشه ولی با تحقیق زمینه های میکروبیولوژی و ایمونولوژی میبینین که همین ویروس انقدرا هم راحت نیست مبارزه کردن باهاش.

Alireza SM
20-08-2016, 19:07

کر و کور تقریبا محاله شفا پیدا کنن ولی فلج اگه منشا عصبی داشته باشه در پست قبل عرض کردم تحت شرایطی ممکنه بهبودی پیدا کنه.
در ضمن دلیل رو برای دروغ بودن ادعا پیدا نمیکنن بلکه برای اثباتش به کار میبرن. حتی جلوی چشم خودم هم اتفاق بیافته تاثیری برام نداره چون از سوابق بیماری و درمانی طرف اطلاعی ندارم.

javad2015
20-08-2016, 20:02
اینقدر درد و مشکل تو دنیا هست با دو تا کر و کور سالم شدن هیچ چی درست نمیشه هیچ چیم اثبات نمیشه.

Demon King
20-08-2016, 20:23
سلام. من فکر میکنم اگه بخوایم در دایره ی مسایل مذهبی این موضوع رو بررسی کنیم اسمش رو میشه گذاشت معجزه.
ولی در علم پزشکی هم گاهی معجزات اتفاق میفته که بازهم موضوعیه که علم دربارش اطلاعاتی نداره و از دایره علم پزشکی خارج نیست. به نظرم مبحث شفا هم از همین قبیله.
اگه اینکار برای همه ی افراد جواب میداد و تکرار پذیر بود میشد به درست بودنش فکر کرد ولی از نظر من این بهبود ها با روندی علمی جلو میره که یا علم بهش دست پیدا نکرده و یا تفسیر افراد بهبود یافته تفسیری از ماورا هست.

البته این حرف ها در صورتی درسته که طرف بهبود یافته حقیقت رو بگه و دروغ و فریبی درکارش نباشه.
چیزی هم که در مذهب با عنوان معجزه شناخته میشه به نظر از قانونی علمی که گاهی غیر منتظره رخ میده پیروی میکنه.
در کل اگه از دید یه فرد مذهبی هم به موضوع نگاه بشه اینجور تفسیرات کار آدم عاقل نیست.

alireza hasdam
31-08-2018, 03:26
سلام به روی گل همه عزیزان
من با زبان الکن خودم اومدم یه توضیحی بدمو برم
دوستان یه سیو چند سالی میشه یه طب کمکل به نام فرادرمانی و سایمنتولوژی توسط استاد محمد علی طاهری عزیز پایه گذاری شد و خیلی هم نتایج مثبت داشت یعنی همه نوع انسان توسط این طب درمان میشد و همچنین همه نوع بیماری که ریشه در جسم و روان ذهن و هزاران کالبد انسان داشت حالا یک عده ای که با دید گاه مذهب به این موضوع نگاه کردند و میکردند اومدن گفتند این درمان آیا ربطی به مذهب داره؟ که البته ربط داشت یا نداشت مهم نبود چون اون مبحث در مان کاری به کار مذهب نداره ولی با این کارشون اومدند و استادو به یک میدون مین کشوندن که استاد هم تا اونجایی که این درمان ربط داشت توضیحی دادند و در آخر همین افراد مذهبی اومدند و گفتند شما اقای محمد علی طاهری به جرم وارد کردن این حرفا به مذهب باید اعدام بشین و هزار تا تهمت ناروایی که به این مرد بزرگ زدند
کلا از موضوع خارج نشیم میخواستم بگم که هر چیزی به چیزی مربوطه و جدا از هم نیست اما نباید این هارو باهم اشتباه گرفت و تو هم دخالت داد بلکه باید فقط شاهدانه نگاه کرد و تصمیمرفت و تعصبی نباشه که عاقبت بیان به یک نتیجه برسند که باید پایه گذار این علم اعدام بشه و هزار تا حرف و موضوع تعصبی
شفا یافتن و غیره هم همه قانون مند هست در واقع خداوند تو فرازمان قرار داره و زمان برایش محدودیتی نداره مثل ما انسان ها بنابراین خداوند اومده یک قوانینی گذاشته و قوانینش یا همون ملایکش این چنین تصحیلات درمانگری و غیره رو در اختیار زمینیان قرار میدند
پس شفا یا همون معجزه و درمان کلا همه با همه چیز مرتبط هستند فقط نباید تعصبی به این قضایا نگاه کرد

shaahani
31-08-2018, 11:53
یه طب مکمل به نام فرادرمانی و سایمنتولوژی توسط استاد محمد علی طاهری عزیز پایه گذاری شد و خیلی هم نتایج مثبت داشت یعنی همه نوع انسان توسط این طب درمان میشد و همچنین همه نوع بیماری که ریشه در جسم و روان ذهن و هزاران کالبد انسان داشت

پایه گذار این طب که شما میگین جناب طاهری نیستن در دنیا به اسم (هومئوپاتی، Homeopathy) شناخته میشه .
اتفاقا آزمایش های جالبی از سوی دانشمندان روی این نوع طب انجام شده ، برای نمونه آزمایشگاه علمی رندی که سالهاست جایزه یک میلیون دلاری گذاشته برای هرکه بتواند کوچکترین اثری از ماورالطبیه را به نمایش بگذارد ، این طب رو مورد آزمایش قرار داده و نتایج اون رو هم در این ویدیو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منتشر کرده است.
برای اطلاعات بیشتر میتونید به لینک های زیر مراجعه کنید :
لینک یک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک سه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد شفا یا بهبود یافتن به وسیله یک قدرت ماورالطبیعه نیز میبایست مبنایی برای صحیح یا غلط بودن ادعا ها وجود داشته باشد .
اگه امروزه سفری به کشور هند بکنید ، قطعا با هندو های معتقدی روبرو خواهید شد که بسیار محکم از شفا یافتن یک فرد مبتلا به سرطان و یا کوری که بینا شده میگویند .
انها در مراسم مذهبی خود پهن و ادرار گاو را به سر و صورت و بدن خود میمالند و یا از آن میخورند و در نتیجه آن نیز میگویند خداوندشان باعث شفا دادن افراد شده است .
برای من و یا شما افراد شفا یافته را خواهند آورد و انتظار دارند طبق این استدلال ، برحق بودن مذهبشان و گاو را عامل شفایافتن بدانیم و پرستش کنیم .

اما علم و افراد علمی در برخورد با این نوع استدلال ها چه میکنند ؟ از کجا باید دانست که شفا یافتن توسط گاو و یا شفا یافتن توسط حرم امامان شیعه کدامیک درست است و ما باید آنرا قبول نماییم ؟

در این مرحله شفا یافتن به وسیله قدرت های ماورالطبیعه وارد حیطه بررسی و تحت تسلط علم قرار خواهد گرفت .
زیرا اینجا دیگر ماورالطبعه در دنیای مادی و فیزیکی تاثیر گذاشته است و علم میتواند واقعی بودن و یا دروغین بودن این ادعا ها را بررسی کرده و پاسخ صحیح دهد.
در مورد شفا یافتن میگوید بینا شدن یک کور یا از بین رفتن سرطان در طبیعت امکان پذیر است ، این ها از نظر علمی اتفاق هایی خلاف روند طبیعی موجودات زنده نیست .
ممکن است احتمال وقوع یک حادثه کم باشد اما به هرحال ممکن است اتفاق بیفتد و این روند طبیعی است .
اگر شما جلوی خود یک میلیارد کارت متفاوت بگذارید ؛ هر بار که کارتی را بردارید احتمال امدن آن کارت یک در میلیارد بوده است ، ممکن است شما آنرا معجزه بدانید .
اما این معجزه شما با هر بار اقدام به برداشتن کارت اتفاق میفتد و اصولا اتفاقی غیر از آن قرار نیست که بی افتد.
علم میگوید این یک روند طبیعی است و نمیتوان آنرا معجزه و دخالت از ماورالطبعه دانست و به همین دلیل نیز آنرا رد میکند.

پس چه زمانی ما میتوانیم ادعا کنیم که معجزه ای رخ داده است ؟ و علم آن زمان میتواند آنرا بررسی کند ؟
زمانی که اتفاقی خلاف روند طبیعی ، فیزیکی و علم موجود رخ دهد .
مثلا وقتی شخصی دست یا پای خود را از دست داده است و آنها قطع شده اند ، سپس توسط قدرت های ماورالطبعه شفا پیدا کرده و دست یا پای جدید در آورند .
آنگاه است که میتوان آنرا معجزه دانست و دخالت ماورالطبعه در جهان مادی ما را به وسیله علم و دانشمندان به اثبات رساند.

اما تا زمانی که چنین اتفاقی بیفتد و دانشمندان آنرا تائیید کنند ، علم وجود هرگونه ماوراالطبیعه و دخالت آن در جهان مادی را رد میکند .
و در اساس دانشمندان میگویند به عنوان مثال اگر قرار بود ماوالطبیعه در دنیای ما دخالت کند و به دلخواه خودش تصمیم بگیرد هرگز علم به وجود نمی آمد
اصلا فرمول جاذبه ای نوشته نمی شد !

زیرا ماورالطبعه تصمیم میگرفت شخصی که از آسمان خراش به پایین پرت شده را محکم به زمین نکوبد و در آسمان نگه دارد ، و دیگری را چنان به زمین بکوبد که اثری از او باقی نماند.
ثبات کامل و بدون تغییر بودن پدیده ها و رخداد ها در جهان ما است که باعث شده انسان ها بتوانند روابطی برای آنها بنویسند که همواره برقرار باشد و هیچگاه نقض نشود .
هر جسمی که سقوط میکند طبق فرمول جاذبه همواره با شتاب و سرعتی مشخص به زمین برخورد میکند و اگر اینگونه نبود هرگز فرمولی برای سقوط اجسام وجود نداشت.
به همین دلالیل است که علم بطور قاطع و صد در صد دخالت هر گونه نیرو ماورالطبیعه را در جهان و زندگی ما رد میکند.

hamid3369
31-08-2018, 19:47
در این مورد نمیتوان قضاوت کرد علم به اینکه صدق یا کذب با توجه به دانش محدود ما به فلسفه معجزه وشفا قابل تطبیق نیست علم خودش ناقصه روز به روز کامل میشه یک پدیده ناقص نمیتونه پدیده ای رو نقض کنه

shaahani
01-09-2018, 13:32
در این مورد نمیتوان قضاوت کرد علم به اینکه صدق یا کذب با توجه به دانش محدود ما به فلسفه معجزه وشفا قابل تطبیق نیست علم خودش ناقصه روز به روز کامل میشه یک پدیده ناقص نمیتونه پدیده ای رو نقض کنه

همان طور كه علم امروز علم قديم را رد ميكند، علم آينده نيز علم امروز را رد خواهد كرد
==

قسمتي از سخنراني داوكينز در بي بي سي 12 نوامبر 1996
علم انباشتي و تكميل شدني ست ، علم همواره نظريات قبلي خود را كامل ميكند و در بسياري از نقاط رد ناشدني...
(علم هرگز نظریات قبلی خود را رد نمیکند بلکه آنان را کامل میکند.به عنوان مثال نظریه جاذبه اینشتین نظریه جاذبه نیوتن را کامل میکند و کمک بیشتری به فهم ما از جهان هستی میکند زیرا جزئیات بیشتری را فاش میسازد)
مسلما شما فكر نميكنيد كه فرايند انباشت علم در زمانه ي ما متوقف شود. هنگامي كه 2000 سال از زمانه ي ما هم بگذرد، هركسي كه چند كتاب خوانده باشد ميتواند درس هايي به ارسطوهاي امروزي، مثل فرانسيس كريك يا استيون هاوكينگ، بياموزد.
پس آيا بايد نتيجه بگيريم كه ديدگاه هاي ما در مورد جهان نيز روزي غلط از آب در خواهند آمد؟
بگذاريد جزئي تر به اين مسئله نگاه كنيم! بله، بسياري چيزها هستند كه نميدانيم. اما مطمعناً باورمان به اينكه زمين گرد است و صاف نيست، و اينكه به دور خورشيد مي گردد، هرگز رد نخواهد شد.
"همين براي رد كساني كافيست كه با اتكا به اندك آموخته فلسفي شان، امكان كسب حقيقت عيني را منكر ميشوند."
كساني كه به اصطلاحا نسبي انگار خوانده ميشوند و دليلي براي ترجيح جهان بيني علمي بر اسطوره هاي قبيله اي نمي يابند.
باور ما به اينكه ما با شامپانزه ها نياي مشتركي داريم، و با ديگر ميمون ها نياي مشترك دورتري داريم، هرگز با گذر زمان خدشه دار نخواهد شد، هرچند ممكن است جزئياتي كه در مورد تعيين تاريخ اين اشتراكات داريم تغيير كنند.

علم یعنی همون عقل ما ، مشاهده ای که از پدیده ها میکنیم .
اینکه ما هر روز چیز جدیدی می آموزیم هیچ دلیلی بر این نیست که هر آنچه در گذشته آموخته ایم روزی غلط از آب در بیایید .
علم در بسیاری از موارد نظر قطعی دارد یعنی مشاهدات عینی دقیق در مورد جهان پیرامون ما ؛ که این نظرات هرگز تغییر پیدا نخواهند کرد.

بر عکس آن چیزی که گفته می شود، اینکه علم ناقص است بزرگترین مزیت آن است
ادعای کامل بودن و همه چیزدانی ندارد ، تنها بصورت ریز و جزئی جهان اطراف و واقعیت های رخ داده را برای ما باز میکند .
زمانی باید به یک جهان بینی شک کرد که ادعای کامل بودن و همه چیز دانی دارد !

من نمیدانم در دنیای امروز ما چه چیز محکم تر و قابل استنادتر از علم وجود دارد که آدمی بتواند از روی آن پی به واقعیت های جهان پیرامون ببرد .
شاید جهان بینی های مبتنی بر افسانه و داستان های خیالی یا گفته های یک چوپان در هزار و چهارصد سال پیش برای برخی قابل استناد تر از علم امروز باشد و بر مبنای همان گفته ها علم را ناقص بدانند .
اما برای من و برخی از انسان های خردمند که دارای جهان بینی علمی هستند این چنین نیست ، ما میگوییم حتی آنان که علم را ناقص میدانند و آن را دارای صلاحیت برای ابراز نظر در مورد پدیده های پیرامون جهان ما نمیدانند ،
باز برای منطقی و قابل قبول نشان دادن سخنانشان ، آنها را به علم میچسبانند !
داستان ها و افسانه های خود را سعی میکنند با علم امروز بروز کرده و آنرا علمی نشان دهد .
و یا کتاب داستان و افسانه های قدیمیشان را که مدعی هستند از آسمان فرود آمده است ، برای آنکه دارای منطق و اعجاز نشان دهند ...
قسمتی هایی از آن داستان ها را به دروغ و فریب به علم امروز مرتبط دانسته تا بگویند این کتاب نیز به علم واقف بوده است ، پس دارای اعتبار است .

اما موضوعی که یک فرد علمی را شگفت زده میکند این است که چطور اشاخصی که علم را دارای صلاحیت نمیدانند برای اعتبار بخشیدن به سخنانشان به دامان علم چنگ می اندازند .

به هر روی من باور دارم اشخاصی که در قرن 21 علم را معتبر نمی شناسند ، شاید هرگز کاربرد استدلال عقل و منطق را ندانند و در نتیجه بحث کردن و سخن گفتن با چنین اشخاصی که بجای تفکر کردن ، غرق در رویا ها و افسانه های هزاره های پیشین هستند و همچنان به وجود خر و قالی پرنده و امثال اینها باور دارند ، نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

alireza hasdam
01-09-2018, 19:13
سلام من حرف های شمارو به دو قسمت اصلی تقسیم میکنم
یک اولا شما بدون تحقیق و برسی اومدین حرف منو نقض کردین که محمد علی طاهری بنیان گذار همچین طبی نیست که بر خلاف عقاید شما هست و خیلی این طب رو توسعه داده
دو ببینید ادمی به هر چیزی که اعتقاد داشته باشه واسش کار ساز هست یک چیزی مثل تلقین هست که اینجا فلسفه هیپنوتیزم اشکار شد
اینجا یک چیز دیگر آشنا و روشن هست برای دوستان که علم و ماورا جدای از یکدیگر هستند بنابراین شما با علم فقط میتونید مباحث منطقی رو مورد کنکاش قرار بدید نه فلسفه و ماورا رو که این دو ورای هم هستند بنا براین میرسیم به یک شعر زیبا و دل نواز که شاعر میگه

عقل گوید 6راه هست و بیش نیست
عشق گوید هست و من رفته ام بار ها

ببخشید اگه حرفام مشکل تایپی داشت
چون من با مشغله ای که داشتم سعی کردم تا حدی این بحث رو درست توضیح بدم و به یک جایی برسیم که بالاخره ارزش دار باشه و البته توضیح ها یکی هست و مشکل اصلی ترمینولوژی و کلمات ما هست که مفهوم درکی رو نمیشه با زبان توضیح داد و همه چیز تو این شعر بالا هست

B3HZ@D
01-09-2018, 22:22

این ناقص بودن علم از اون جمله هاست که اوخوندا و جوجه طلبه ها خیلی بهش توسل میکنن که دلیلش هم بیشتر بخاطر کم آوردن در برابر مدعیات و استدلال های علمی است . البته علم کم و کاستی هایی داره که خود جامعه علمی هم به اون اعتراف میکنه ولی این کم و کاستی ها همیشه توسط خود جامعه علمی پر و یا به روز شده .

از طرف دیگه اگه نمیشه با علم درستی یا نادرستی این ادعا رو ثابت کرد شما در زندگی روزانه یا دوران تحصیل و یا در محل کار به چه روشی با پدیده ها و دیگر مواردی که نیاز به تحلیل منطقی یا حساب و کتاب تجزیه و تحلیل داره برخورد میکنین ؟

اگه علم ناقصه و قابل اتکا نیست پس بذارینش کنار و یک نمونه کامل تر به ما معرفی کنین که بشه برای تعریف پدیده ها و شکافتن و تجزیه و تحلیل و ازمایش مورد استفاده قرار بدیم ! به شرطی که از هیچ یک از متد علمی استفاده نکنین.

بدون وجود علم لطف کنین و بگین معیار ما برای سنجش ادعا چی هست و شما چه قاعده و اصولی میتونین به ما معرفی کنین .

hamid3369
01-09-2018, 23:40
این ناقص بودن علم از اون جمله هاست که اوخوندا و جوجه طلبه ها خیلی بهش توسل میکنن که دلیلش هم بیشتر بخاطر کم آوردن در برابر مدعیات و استدلال های علمی است . البته علم کم و کاستی هایی داره که خود جامعه علمی هم به اون اعتراف میکنه ولی این کم و کاستی ها همیشه توسط خود جامعه علمی پر و یا به روز شده .

از طرف دیگه اگه نمیشه با علم درستی یا نادرستی این ادعا رو ثابت کرد شما در زندگی روزانه یا دوران تحصیل و یا در محل کار به چه روشی با پدیده ها و دیگر مواردی که نیاز به تحلیل منطقی یا حساب و کتاب تجزیه و تحلیل داره برخورد میکنین ؟

اگه علم ناقصه و قابل اتکا نیست پس بذارینش کنار و یک نمونه کامل تر به ما معرفی کنین که بشه برای تعریف پدیده ها و شکافتن و تجزیه و تحلیل و ازمایش مورد استفاده قرار بدیم ! به شرطی که از هیچ یک از متد علمی استفاده نکنین.

بدون وجود علم لطف کنین و بگین معیار ما برای سنجش ادعا چی هست و شما چه قاعده و اصولی میتونین به ما معرفی کنین .

علم قابل قابل نقض نیست و نمیشه انکارش کرد ولی سیر تکاملی داره علم علم به اینکه در امور وحیانی شک و تردید باشد هنوز کاملا روشن نیست...حالا شما معجزه و رحمت الهی رو میخوای با علم
رد کنی یک بچه کلاس 5هم میتونه رد کنه اگر قرار باشه علمی زندگی کنیم که زندگی ماشینی میشه
یکم سازش و دلگرمی باید داشته باشیم اینکه اعتقاد رو بخاطر استدلال قضیه حمل شرط مغالطه رد کنیم ‌...دیگر دلتنگی هایت را پیش کی میخوای بگی
اون چیزی که من میخوام بگم اینه که نمیتونم معجزه رو رد کنم چون خودم شفا یافتم و هنوز در ترس و حیران مانده ام..اما از دیدگاه علم جهان هستی دارای ابعاد نظم استواری هست که اگر قرار باشد معجزه و سحر و غیره بتونن قوانین هستی رو تغیر بدن نظم جهان هستی بهم میخوره که چنین چیزی غیر قابل امکانه علم مرتاز ها معجزه سحر جادو جن اشباح شیطان اخرت و خدا را هم انکار میکند این همشون روش سوفیسطی و پروتاگوراسی که میگه انسان معیار همه چیز است و فلسفه وجودی ابن سینا و اولی و براهین علل متناهی و نامتناهی که منم همین دروس رو خوندم..اینکه از دیدگاه لنینیسم یا مارکسیسم بخوایم برخورد کنیم همه رد میشن علم ها در محدوده مکاتب قرار میگیرن مکتب رئالیسم یک علم داره..انسان گرایی یک علم داره.ناتورالیست و سوررئال هم یک علم فلسفه مکتب دکارت یک علم نظریه نسبیت هم یک علم داره همگی یکجوری تفسیر میکنن
شما هم یک عقیده یا علم اثباتی خودتون رو دارین منم یک گستره دانش منطقی غیر قابل نقض
من معجزه رو با چشمهای خودم دیدم زبانم بسته بود لال بود حتی زیاد مذهبی نیستم ولی وقتی حرم امام رضا رو دیدم اشک از چشمانم سرازیر شد ناگهان زبان بسته من باز شد کلمه کلمه میگفتم
رشته من نه قران و علوم دینی بوده که بخوام طرفداری کنم نه حقوقی بهم میدن
رشته من روانشناسی و تخصص من فیبر نوری و فناوری اطلاعات نرم افزار ماهواره های ارتباطیه
متعصب هم نیستم علم ازمون خطایی بگم و تو زندگیم مشکلاتم رو با روش فلسفه عقلی مبتنی بر شواهد علمی معتبر گذشته و تلفیقی از حال حل میکنم...بله دوست عزیز علم معجزه رو نقض میکنه ولی من به سبب انکه شفا یافتم قبولش دارم چون اگر واقعیت هم نداشت و جنبه روانی ان سبب حل مشکل من شد ان چیزی که مرا نجات داده به حرم امام ربط داره اگر اسمش معجزه نیست پس چیه
شما مرا قانع بکن و دلیلی بر پافشاری بر اثبات این مورد ندارم چون علم من به ان حد نیست که قضاوت کنم که خدا چه فلسفه ای دارد بحث نمیتونم بکنم به قول سروش دلفی دانا ترین ان است که بداند که هیچ نداند...من که علمی به معجزه ندارم چه را برای شما ثابت کنم من فقط میگویم با یمه نیرویی شفا یافتم و قدر دان هستم که من محبت خشم
حالا شما چه نظری داری
اگه قراره یک عده ای خاص رو مورد انتقاد قرار بدی و بحث رو سیاسی کنی دینی...نشان از نفرت و خشم است که دردسر ساز میشه و اینکه بیان تاپیک رو به دلیل نقض قوانین ببندن اعتبارمون زیر سوال میره

siava5h
02-09-2018, 13:45
سلام من حرف های شمارو به دو قسمت اصلی تقسیم میکنم
یک اولا شما بدون تحقیق و برسی اومدین حرف منو نقض کردین که محمد علی طاهری بنیان گذار همچین طبی نیست که بر خلاف عقاید شما هست و خیلی این طب رو توسعه داده
دو ببینید ادمی به هر چیزی که اعتقاد داشته باشه واسش کار ساز هست یک چیزی مثل تلقین هست که اینجا فلسفه هیپنوتیزم اشکار شد
اینجا یک چیز دیگر آشنا و روشن هست برای دوستان که علم و ماورا جدای از یکدیگر هستند بنابراین شما با علم فقط میتونید مباحث منطقی رو مورد کنکاش قرار بدید نه فلسفه و ماورا رو که این دو ورای هم هستند بنا براین میرسیم به یک شعر زیبا و دل نواز که شاعر میگه

عقل گوید 6راه هست و بیش نیست
عشق گوید هست و من رفته ام بار ها

ببخشید اگه حرفام مشکل تایپی داشت
چون من با مشغله ای که داشتم سعی کردم تا حدی این بحث رو درست توضیح بدم و به یک جایی برسیم که بالاخره ارزش دار باشه و البته توضیح ها یکی هست و مشکل اصلی ترمینولوژی و کلمات ما هست که مفهوم درکی رو نمیشه با زبان توضیح داد و همه چیز تو این شعر بالا هست
مخاطب من، شخص شما نیستی چرا که من مطمئن هستم شما با یک هدف سیستماتیک ابنجا هستید.
مخاطب من کلیه کسانی هستند که این پست را مطالعه میکنند.

محمد علی طاهری بنیان گذار عقیده عرفان حلقه که مدعی هستند که قدرت خودشون رو بصورت ذاتی و از جانب یکی از 3000 خدایان حاکم بر جهان هستی، کسب کرد ه اند.
عقیده ای که بر پایه فرادرمانی و انرژی درمانی است که در گذشته توسط فردی به نام دکتر علی اکبری به زبان فارسی معرفی شده بود و مورد استقبال بسیاری از مردم جاهل و کم سواد جامعه قرار گرفته بود. در آن روزها ارتباطات جمعی مانند مسنجرهای اینترنتی موجود نبود و آگاهی رسانی به عموم مردم در واقع امکان پذیر نبود. از طرفی تنها ارتباط موجود در جامعه خودش مبلغ یکی از عقاید بود.

اما امروزه با کمک بلاد کفر و دنیای اینترنت و فضای ابری امکان آگاهی رسانی عمومی فراهم شد و هرکسی قادر است به بروزترین اطلاعات دست یابد. هرچند عده ای از این فرصت غافل نمانده و فرقه های نوظهور همچون عرفان حلقه و یمانی(یمانی معتقد هستند که نمایند امام زمان هستند و ولایت مقام اول کشور را خودخوانده مینامند) را با اهداف مشترک تمامی ادیان، به پا کردند.

اگر تا به امروز کسی تحت تاثیر گرایشات خرافی قرار میگیرفت، جای تعجب نداشت. چرا که این گرایشات بصورت سیستماتیک و از جانب اشخاصی باهوش طرح ریزی شده بود و طی یک سری اصول روانشناختی قادر به هدفمند کردن جامعه بودند.

اما امروزه جای بسیار تاسف دارد که چطور در قرن بیست و یکم، بخش عظیمی از جامعه تحت تاثیر این گرایشات نوظهور قرار میگیرند. البته ناگفته نماند که قشر وسیعی از اجتماع، در جهل و نادانی قوطه ور هستند و شکار این اشخاص، کفایت اهداف پیش بینی شده را دارد.
چرا که با فراهم شدن بستر اطلاع رسانی جمعی، این امکان را برای عقاید متضاد و یا حتی موازی با عقاید حاکم بر جامعه، فراهم شده است تا بتوانند شگردهای روانشناختی نوین خود را بکار گیرند.

روانشنسان گفته اند که در این سیستم، ابتدا فرد سالم را توسط قصه ها و داستانها، بیمار گونه کرده و به یک بیمار روانی تبدیل میکنند و سپس بیمار را با دریافت مبالغ پول و یا هدایا درمان میکنند. البته درمان این دسته بیماران به صورت صددرصدری امکان پذیر نیست و بطور نسبی به بهبودی میرسند. ناگفته نماند که همه اشخاص بصورت یکسان به این بیماری مبتلا نمیشوند و بسته به سطح نگرش فرد، بیماری سطوح مختلفی پیدا میکند. بگونه ای که بعضی ها واقعا جن را در خود احساس میکند.

هشدار: اگر بر کنترل عقاید خرافی خود مسلط نیستید از تماشای تصاویر زیر خودداری کنید.
در پایین تصاویری از فعالیتهای عرفان حلقه را میتوانید مشاهده کنید که بصورت یکسری شامورته بازی ها و دقیقا همانند رفتار یهودیان در جن زدایی از اشخاص جامعه است.
اینگونه فعالیتها از لحاظ روان شناسی تایید شده هستند و روانشناسان طی تحقیقات روانشناسی، به این نتیجه رسیده اند که فعالیتهای مبلغان دین از لحاظ روانشناسی برای اشخاص بی اطلاع کاملا موثر است و تقریبا تمامی اشخاصی که آگاهی بر اینگونه مسائل ندارد تحت تاثیر این عقاید قرار میگیرند و قواعد آنرا اجرا میکنند.

تحریکهای پوستی، مور مور شدن بدن، ریس زدن بدن و سیخ شدن موی بدن، نشان از تحت تاثیر قرار گرفتن شماست. پس آگاه به عواقب آن باشید...!!

جن زدگی در کلاس های عرفان حلقه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%B 9%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%86_%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87-3)

فیلم لو رفته از کلاس های عرفان حلقه +18.محمد علی طاهری عرفان حلقه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%AA%D9%87_%D8%A7%D8%B2_%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3 _%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%B9%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%86 _%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87_%2B18.%D9%85%D8%AD%D9%85 %D8%AF_%D8%B9%D9%84%DB%8C)

البته نا گفته نماند که آنها هم همانند دیگر فرقه ها مدعی هستند که حکومت در حال تضعیف و تحریف عقاید انها هستند.
پاسخ آنها ساده است. نتهنا فرقه شما منحرف است، بلکه فرقه حکومت نیز منحرف است.

shaahani
02-09-2018, 16:10
البته خردباختگی اکثریت جامعه ایرانی حتی تحصیل کرده های جامعه در این دوره عصر ارتباطات نیز خیلی چیز عجیبی نیست.
به این دلیل که خرافات نه تنها از طریق خانواده و سنت های جامعه به افراد از کودکی تزریق می شود بلکه بطور سیستماتیک به تمامی افراد جامعه آموزش داده می شود.
از طرف دیگر هزینه های کلان حکومتی خرج ترویج خرافات و عقب ماندگی می شود .

حرکت به عقب؛ نتیجه چینین سیستم بزرگ واپسگرایی و هزینه های هنگفتی است که برای آن خرج می شود.

alireza hasdam
05-09-2018, 00:59
سلام خیلی عالی صحبت کردید
درسته علم ناقصه و ماورا چیزیست کامل و ادراکی درست برعکس علم که برپایه منطق استوار است ماورا بر پایه ادراک و الهام یا همون حقیقت محض در واقع پابرجاست و خب مسلمه که اگر ما بیاییم روش عرفا و ماورا رو پیش بگیریم بهترین معیار و بهترین راه رو پیش گرفتیم چون اینجا بحث کیفیت است نه کمیتی که علم به ارمغن میاره و رو حافظه کار میکنه چون ماورا میاد موضوع رو اون آگاهی رو نهادینه میکنه یعنی مثل غریزه واسه شما میشه و میاد رو بحث کیفیت اینجا یک شعر از عارفی بیان بکنم که میگه

پای استدلالیان چوبین بود
پای چوبین سخت و بی تمکین بود
اینجا تو این شعر چون بحث کیفیتی بوده و ماورایی است تمام صحبت های اندیشمندان رو در دوخط شعر اومده گفته که آقا عکل جدا علم جدا ماورا جدا ادراک جدا
مشکل اینجاست که دوستان آگاه نیستن و میان اظهار نظر میکنن و آخرش یه مشکل پیش میاد البته خودشون پیش میارن که تهش به اعدام و سیاست منتهی میشه
خب زیاد حرف نزنم بنده فقط خواستم بگم دوستان اگه چیزی رو نمیدونن برن تحقیق کنن همین و بس که البته منبع حرفایی که میان میزنن هم باید سازمان یافته باشه یعنی حقیقت رو بیاد بگه نه اینکه توهم باشه یا با واقعیت ها توام باشه بجث اینجا سر کیفیته کیفیت

alireza hasdam
05-09-2018, 01:27
شما بفرمایید خرافات رو توضیح بدید
دو تحصیل بر پایه علم هست چطور میتونه ماورارو مورد کنکاش قرار بده؟ اصلا ربطی داره به علم؟
شما مشخصه که هیچ چیزی به چز منطق رو نمیبینید و اصولا معنی حرفاتون رو نمیفهمید و اصل قضیه این هست که بدنبال تخریب عقاید نو هستید و فکر میکنید همه چیز میدونید کما اینکه ....

Stream
05-09-2018, 02:37
شما بفرمایید خرافات رو توضیح بدید
دو تحصیل بر پایه علم هست چطور میتونه ماورارو مورد کنکاش قرار بده؟ اصلا ربطی داره به علم؟
شما مشخصه که هیچ چیزی به چز منطق رو نمیبینید و اصولا معنی حرفاتون رو نمیفهمید و اصل قضیه این هست که بدنبال تخریب عقاید نو هستید و فکر میکنید همه چیز میدونید کما اینکه ....

دوست من با اینکه مشخص نیست اصلا حرف حساب شما چیه ولی پاسخ پرسشتون خیلی ساده است. هر چیزی که در دنیای فیزیکی اطراف ما قابل مشاهده و آزمایش باشه توسط علم میتونه سنجیده بشه. اگه شما معتقد هستید این چیزهای درمانی مرتبط با ماورا قابل مشاهده در دنیای ما هستند، پس قضیه بصورت علمی قابل آزمایش و بررسی است. اگه معتقد هستید بطور علمی قابل بررسی و آزمایش نیست یعنی تاثیری بر دنیای اطراف ما نداره، پس خودتون هم پذیرفتید این چیزها تاثیری بر دنیای فیزیکی اطراف ما - از جمله سلامت بدن انسان - ندارند. پس قضیه منتفی است.

اینکه شما بفرمایید این چیزها تاثیر دارند در دنیای اطراف ولی ربطی به علم ندارند یعنی از زیر وظیفه اثبات ادعا در رفتن. هر کس می تونه هر ادعای عجیبی کنه و بگه ماوراست و ربطی به علم نداره. از غول چراغ جادو گرفته تا چیزی که شما میگید.

hamid3369
06-09-2018, 21:18
یک زمانی کوپرنیک و کپلر و نیوتون اومدن گفتن جهان هستی این قاعده رو داره یک عده اومدن گفتن نه کلیسا گفته اینطور تو مرتدی

alireza hasdam
07-09-2018, 14:51
مثل اینکه شما خرافه رو با ماورا اشتباه گرفتید و کاملا در اشتباهید بنابر این خیلی کودکانه بحث میکنید و حرف زدن با شما بی فایده خواهد بود

hamid3369
09-09-2018, 10:08
هدف اصلی من از بیان این مطلب اینه بگم یک زمانی ممکنه ما اشتباه قضاوت کنیم ولی حقیقت چیز دیگه ای باشه (یعنی خواستم بگم شاید روزی نظر من دال بر وجود معجزه یا تایید میشه یا رد یا حتی نظر دوستان تایید بشه من این مطلبو برای روشن کردن قضیه اوردم ..
معجزه در محدوده فراطبیعی ماورا قرار داره
خرافه) به معنی اعتقاد غیرمنطقی و ثابت نشده به تأثیر امور ماورای طبیعت در امور طبیعی
چطور ممکنه کسی تفاوت رو نفهمه
واژه معجزه اعجاز است که از ریشه لغوی عجز به معنی ناتوانی گرفته شده‌است و بنابراین اعجاز به چیزی اطلاق می‌شود که انسان در حالت عادی از انجام آن ناتوان (عاجز) است. مردم اون اون دوران هم دانش کافی نداشتن حالا هم نداریم فقط پیشرفت کردیم ولی به کمال علم نرسیدیم

بله صحبت کردن کودکانه خواهد بود و بی فایده اس زیرا تفکر محدود متعصب و غیر واقع بین و انتقاد پذیر نمیتواند به ورای قضیه پی ببرد فقط اکتفا کردن به دو کتاب کردن یعنی تقلید گاهی نیازه ادم فشار به مغذ بیاره ماورا و خفاره رو یکی تصور نکنه
و و قتی یک مثال زده میشه بحث رو به جاده خاکی نکشه به زبان ساده و قابل فهم :n17:(یک گروه 4 نفره به سطح صاف زمین اعتقاد داشتن از دانش محدودشان نه خرافه خرافه خودش باور غیر اثبات شده ماورایی هست به اشکال طبیعت و یکی مثل اقای xn اومده گفته که نه بنابر شواهد xyy زمین سطحی کروی است با دلیل منطقی...تمام خب حالا متوجه شدید اگر من کودکم بی فایده ام و شما زیاد میفهمی این تاپیک رو با دلیل متسحکم و غیر قابل نقض دلیل بیاورید جواب دوستان رو بدید قانع بشن تا ما پیروان شما بشیم

Mohammad Hosseyn
10-09-2018, 01:03
هدف اصلی من از بیان این مطلب اینه بگم یک زمانی ممکنه ما اشتباه قضاوت کنیم ولی حقیقت چیز دیگه ای باشه (یعنی خواستم بگم شاید روزی نظر من دال بر وجود معجزه یا تایید میشه یا رد یا حتی نظر دوستان تایید بشه من این مطلبو برای روشن کردن قضیه اوردم ..
معجزه در محدوده فراطبیعی ماورا قرار داره
خرافه) به معنی اعتقاد غیرمنطقی و ثابت نشده به تأثیر امور ماورای طبیعت در امور طبیعی
چطور ممکنه کسی تفاوت رو نفهمه
واژه معجزه اعجاز است که از ریشه لغوی عجز به معنی ناتوانی گرفته شده‌است و بنابراین اعجاز به چیزی اطلاق می‌شود که انسان در حالت عادی از انجام آن ناتوان (عاجز) است. مردم اون اون دوران هم دانش کافی نداشتن حالا هم نداریم فقط پیشرفت کردیم ولی به کمال علم نرسیدیم

بله صحبت کردن کودکانه خواهد بود و بی فایده اس زیرا تفکر محدود متعصب و غیر واقع بین و انتقاد پذیر نمیتواند به ورای قضیه پی ببرد فقط اکتفا کردن به دو کتاب کردن یعنی تقلید گاهی نیازه ادم فشار به مغذ بیاره ماورا و خفاره رو یکی تصور نکنه
و و قتی یک مثال زده میشه بحث رو به جاده خاکی نکشه به زبان ساده و قابل فهم :n17:(یک گروه 4 نفره به سطح صاف زمین اعتقاد داشتن از دانش محدودشان نه خرافه خرافه خودش باور غیر اثبات شده ماورایی هست به اشکال طبیعت و یکی مثل اقای xn اومده گفته که نه بنابر شواهد xyy زمین سطحی کروی است با دلیل منطقی...تمام خب حالا متوجه شدید اگر من کودکم بی فایده ام و شما زیاد میفهمی این تاپیک رو با دلیل متسحکم و غیر قابل نقض دلیل بیاورید جواب دوستان رو بدید قانع بشن تا ما پیروان شما بشیم

اگر برای خرافات واژه ی Superstition رو معادل بگیریم معنیش در دانشنامه و فرهنگ لغت به این صورت هست :

Superstition
From Wikipedia, the free encyclopedia

Superstition is a pejorative term for any belief or practice that is considered irrational: for example, if it arises from ignorance, a misunderstanding of science or causality, a positive belief in fate or magic, or fear of that which is unknown. "Superstition" also refers to actions arising from irrationality.

superstition
ˌsuːpəˈstɪʃ(ə)n/Submit
noun

excessively credulous belief in and reverence for the supernatural.
"he dismissed the ghost stories as mere superstition"
synonyms: unfounded belief, credulity; magic, sorcery, witchcraft; fallacy, delusion, illusion
"medicine was riddled with superstition and ignorance"
antonyms: science

واضحه که وقتی اندیمشندان غربی میگن اعتقاد به فراطبیعت خرافه هست تعریفشون از خرافه اینه (هر تفکری که غیرمعقوله و علمی نیست و با مسائل ماورطبیعی توجیه میشه). فکر کنم دوستان طبیعت رو مفروض میگیرن و تعریف خرافه رو محدود میکنن که باورهایی در مورد فراطبیعت که حالا برخی ایدئولوژی ها یا مکتب های فراطبیعت گرایانه اونها رو قبول ندارن (با چه متر و معیاری من نمیدونم!).

صحت ما روشنه. چه باور به نصف شدن ماه، چه شفا یافتن بیمار و چه نحس بودن عدد 13 همگی بخاطر غیر علمی بودن و غیر منطقی بودن خرافات هستن. اگر این تعریف خرافات رو قبول نداشته باشیم داریم در مورد مسئله ی دیگه ای صحبت میکنیم.

alireza hasdam
10-09-2018, 01:21
سلام خیلی ممنون از توضیحاتتون و البته چون جبهه گرفتید شاید بدلیل سو برداشت باشه چون من دنبال این نیستم که چند نفر بیان پیرو من بشن خیلی خنده دار هست
دوست من مفهوم ها یکی هست و حقیقت یکیه ولی مشکل ترمینولوژیه یعنی کلمات نمیتونن مارو به فهم متقابل برسونن و دلیل این همه جدل همینه و بس
خب ببینید چون بحث اعجاز که میگید بحث ادراکیه و روی پله ایه که جدا از عثل هست و فراذهنیه یعنی با مادیات نباید اشتباه گرفت ولی روی ماده اثر داره چون فیزیک مدرن میگه جهان از سه عنصر ماده انرژی و اگاهی یا همون شعور ساخته شده پس حالا نباید بیاییم بگیم که ماده جداست فلان جداست چون ماده موج متراکمه و همه میدونن و شعور هم یک چیز جداست که روی ماده تاثیر داره و انرژی قضیش جداست چون با انرژی میشه درمان کرد نه معجزه مثل پولاریتی درمانی والخ حالا بیاییم ببینیم شعور چیه؟شعور ماده نیست پس به مادیات متصل نیست و همین بحث هست که معجزه میکنه شعور توی همه چیز هست از موسیقی گرفته تا...
شعور بحث ادراکیه و باید درک بشه مثل مزه سیب از مزه سیب فقط میشه شیرینی رو مثال زد نه همه چیزشو بحث ادراک هم همینه نمیشه من بیام با منطق کل قضیه رو برای شما باز کنم این رو باید شما خودتون برید تعبیر تفسیرش کنید و به درکش برسید
حالا من یه توضیحی بدم که ناتموم نمونه ببینید دوستان یه چیزی هست توی هستی به نام خدا و خدا چون محدودیت نداره بنابراین زمان و مکان برای اون تاثیر نداره و یک چیزی ساخته به نام هوشمندی که همون قوانین و ملایک اش هستن و با این هوشمندی میشه خیلی کارا کرد و باید بهش متصل شد تا بشه باهاش کار کرد یکی از راهاش نمازه یکیش عرفانه و غیره که با متصل شدن بهش حالا امکان داره طرف توی یه لحظه بهش متصل بشه حالا یه شعوری رو انتقال میده به بدن و همون ذهن و ذهن با سلول های بدن هماهنگ میشه چون ذهنه که دستور صادر میکنه و اونجا سلول های معیوب شناسایی میشه و معجزه ایجاد میشه و عجز انسان اینه که با ذهن نمیتونه خودشو به قول معروف یک باره درمان کنه و با متصل شدن به هوشمندیه که این.اتفاق میوفته و الخ
حالا من سمبلیک حرف زدم تا به نوعی اثبات بشه و الا چون بحث ادراکیه نمیشه با زبان الکن اینو توضیح داد و
البته اینم بگم که تمام جواب داده شده و سوبرداشت و برداشت ناقص به فقدان فهم مخاطب برمیگرده

hamid3369
10-09-2018, 08:19
اگر برای خرافات واژه ی Superstition رو معادل بگیریم معنیش در دانشنامه و فرهنگ لغت به این صورت هست :

Superstition
From Wikipedia, the free encyclopedia

Superstition is a pejorative term for any belief or practice that is considered irrational: for example, if it arises from ignorance, a misunderstanding of science or causality, a positive belief in fate or magic, or fear of that which is unknown. "Superstition" also refers to actions arising from irrationality.

superstition
ˌsuːpəˈstɪʃ(ə)n/Submit
noun

excessively credulous belief in and reverence for the supernatural.
"he dismissed the ghost stories as mere superstition"
synonyms: unfounded belief, credulity; magic, sorcery, witchcraft; fallacy, delusion, illusion
"medicine was riddled with superstition and ignorance"
antonyms: science

واضحه که وقتی اندیمشندان غربی میگن اعتقاد به فراطبیعت خرافه هست تعریفشون از خرافه اینه (هر تفکری که غیرمعقوله و علمی نیست و با مسائل ماورطبیعی توجیه میشه). فکر کنم دوستان طبیعت رو مفروض میگیرن و تعریف خرافه رو محدود میکنن که باورهایی در مورد فراطبیعت که حالا برخی ایدئولوژی ها یا مکتب های فراطبیعت گرایانه اونها رو قبول ندارن (با چه متر و معیاری من نمیدونم!).

صحت ما روشنه. چه باور به نصف شدن ماه، چه شفا یافتن بیمار و چه نحس بودن عدد 13 همگی بخاطر غیر علمی بودن و غیر منطقی بودن خرافات هستن. اگر این تعریف خرافات رو قبول نداشته باشیم داریم در مورد مسئله ی دیگه ای صحبت میکنیم.

حرف های شما واضح و رسا ولی فکر کنم کسی نمیخواد به موضوع اصلی برگرده انحرافی میرن و متاسفانه مثل اینکه توان درک موضوع رو ندارن فقط لفظ تخریب و جدال را خوب فهمیدن و خودشون رو محوریت قرار دادن تا زمانی تعصب علمی وجود داشته باشه و پافشاری بر اندک دانش خود کرد نه تنها نمیشه موضوع رو حل کرد بلکه اعتبار وجودی موضوع هم زیر سوال میره...یک دانشمندی گفته بود از ذهن برای تحلیل و اندیشیدن استفاده کنید نه سفسطه و انبار کردن سخنان لفظی بی مفهوم موافقید!!

siava5h
10-09-2018, 14:37
ولی مشکل ترمینولوژیه یعنی کلمات نمیتونن مارو به فهم متقابل برسونن و دلیل این همه جدل همینه و بس

با این توصیف پس کلمات، شمارو به تقابل باوری نرسونده که یک عقیده نوظهور رو باور کنید. بلکه باور به این عقیده از جانب شما خلق شده تا دیگران آنرا باور کنند.
چیزی که خود منکر آن هستید و همینطور یک حَرفه در ظاهر خنده دار هست. اما به نظر من در پس خنده ها، اندیشه ها نهفته است:

چون من دنبال این نیستم که چند نفر بیان پیرو من بشن خیلی خنده دار هست

بحث اعجاز که میگید بحث ادراکیه و روی پله ایه که جدا از عثل هست و فراذهنیه یعنی با مادیات نباید اشتباه گرفت ولی روی ماده اثر داره
که با مادیات نباید اشتباه گرفت ولی بر روی ماده اثر داره.!!!
موثری غیر مادی و غیر اثبات شدنی که تاثیری غیر مادی دارد و قابل مشاهده و آزمایش است.. و وجودیتش ثابت شدنیست. :n13: چی شد الان؟!
لغت فراذهنی خیلی جالب بود. ظاهرا منحصرا ذهن شما فراذهنی است.:n36:

چون فیزیک مدرن میگه جهان از سه عنصر ماده انرژی و اگاهی یا همون شعور ساخته شده
:n35:
فیزیک مدرن دیگه؟:n29:

ببینید دوستان یه چیزی هست توی هستی به نام خدا و خدا چون محدودیت نداره بنابراین زمان و مکان برای اون تاثیر نداره و یک چیزی ساخته به نام هوشمندی که همون قوانین و ملایک اش هستن
یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده اینه که برای معجزه، شما هم کتاب معرفی میکنید و فقط جزوه دارید؟

با این هوشمندی میشه خیلی کارا کرد و باید بهش متصل شد تا بشه باهاش کار کرد یکی از راهاش نمازه یکیش عرفانه و غیره که با متصل شدن بهش حالا امکان داره طرف توی یه لحظه بهش متصل بشه حالا یه شعوری رو انتقال میده به بدن و همون ذهن و ذهن با سلول های بدن هماهنگ میشه چون ذهنه که دستور صادر میکنه و اونجا سلول های معیوب شناسایی میشه و معجزه ایجاد میشه و عجز انسان اینه که با ذهن نمیتونه خودشو به قول معروف یک باره درمان کنه و با متصل شدن به هوشمندیه که این.اتفاق میوفته و الخ
:42:

حالا من سمبلیک حرف زدم تا به نوعی اثبات بشه
اثبات شده..

حالا چون بحث ادراکیه نمیشه با زبان الکن اینو توضیح داد
عه.. اثبات نشده..؟!

و نهایتا زیباترین نکته: :n10:

البته اینم بگم که تمام جواب داده شده و سوبرداشت و برداشت ناقص به فقدان فهم مخاطب برمیگرده
:n08:

پ.ن: باشه تو راست میگی... :V22:

اینارو گفتم که خیال ورت نداره که اینجا هم آره...!

alireza hasdam
10-09-2018, 23:54
من تمام چیزایی که لازم بود رو توضیح دادم و انتهای سخنم گفتم که سو برداشت به کمبود فهم برمیگرده من مفهوم حرفاتون رو نفهمیدم چون اومدید منو نقد کردید که اصلا مهم نیست چون بی خرد هایی چون شما و فی امثالهم باید باشند تا دوستان اهل خرد و حقیقت به چشم بیان و چه زیباست این قانون تضاد
خب بنابراین میشه گفت با انسان نادان اومدن حرف زدن فقط باعث جدل میشه شما برید هموم نقدتونو بکمید وگرنه که هیچ دلیلی ندارید بیایید با من و امثال من مسالمت امیز حرف بزنید.

alireza hasdam
10-09-2018, 23:59
البته لازم به ذکر است که شما اومدید بحث شعور رو نقض کردید چون خدا هم غیر مادی است ولی جهان های مادی و غیر مادی آفریده بنابراین اینجا شما ناقض وجود خدا هستید چطور باید من بیام با کسی چون شما حرف بزنم؟؟

alireza hasdam
11-09-2018, 00:03
من در شگفتم که اگر ویکی پدیا نبود شما باید چیکار میکردید
مشخصه شما فقط اینجا اومدید که یک اندیشه رو که برپایه فراکل نگر هست رو نقض کنید اونهم با مطالبی چون اقتباسی!!! شما بفرمایید خودتون از حودتون چی دارید؟چه ادراکاتی داشتید؟ نه بیایید از سایت های دانشنامه کمک بگیرید

hamid3369
11-09-2018, 10:40
مشکل اینجاست جهت ها نامشحصه معلوم نیست دوستان دارن چه فازی میگیرن هر چقدر هم عالم و دانشمند بود نباید به اندک دانش خود افتخار کرد و خود را دانا و دیگران نفهم و بی خرد قلمداد کرد اگر از سایت دانش نامه هم استفاده شده جهت به حداقل رساندن خطا بوده ما اینجاییم و هر نقدی و هر لفظ مخربی رو قبول میکنیم و حتی نادان هم فرض شدیم ولی بازم سعی میکنیم به ابهامات این تاپیک پاسخ بدیم اگر قرار باشه هر کی نسنجیده حرفی بزنه ما جبهه نقض و جدال بگیریم نمیشه به اهداف تاپیک و موضوعش رسید من نادان ترین نادانان هستم و اصلا خود را دانا فرض نمیکنم و هیچ کسی رو دانا یا نادان فرض نمیکنم میزان عقاید به هم شبیه نیست تفکرات متفاوت است .......اگر دانش ناب و اندیشه تکامل یافته ای دارید بفرمایید موضوع رو حل کنید که مایی که سطح فهم ضعیف داریم و تقلیدی هستیم از شما یاد بگیریم

alireza hasdam
12-09-2018, 15:09
بنده توضیحات لازم رو دادم و شما جوابی ندادید و فقط جنبه منفی حرف های منو برداشت میکنین شما در چند پیام قبل خواهید دید که جواب رو دادم و فلسفه معجزه رو توضیح دادم با اینکه این بحث معجزه ادراکی هست و با زبان نمیشه خوب توضیح داد ولی من تمام تلاشمو کردم و متاسفانه بلانصبت شما یه فرد بی خردی پیداشد و کلام منو تکه تکه کرد و نقد منفیش کرد که اصلا عادلانه نبود چون باید به تمام حرف های من جواب میداد و خلاصه کلام خوشبختانه بحث این تایپیک در صفحه های آخر تخضی تر شده و افرادی چون شما من که دانش و ادراکاتمون در این حد هست میتونیم تو این زمینه تخضی تر بحث کنیم ومشخصه خبری از افراد دیگه ای نیست که بیان فقط تءوری وار حرف بزنن من شمارو به عنوان یه فرد کاملا سطح بالا میبینم اما مشکل اینجاست که شما نمیتونید با کلمه حرفتون رو بیان کنید و البته از ویکی پدیا کمک میگیرین و گرنه حرف هردوی ما همین هست میخواییم یک حقیقت رو بگیم اما ترمینولوژی هامون باهم برابر نیست درست شبیه به سخنان عرفا که اون آگاهی رو اومدن گفتن می ناب ولی دانشمندان چیز دیگه ای میگن
دوست من تا اینجا خوشبینانه بخواهیم نگاه بکنیم به یک جایی رسیدیم که ارزش دار باشه با اینکه پیام های من چندتاشون از این تایپیک حذف شدن!!!ولی شما از ماجرا باخبرید
حالا شما بفرمایید سوال و مشکلتون چی هست؟واضح بفرمایید من خیلی راحت تر میتونم با شما بدون جبهه و تناقض یک مناظره شیرین داشته باشم
بالاخره همه یک تن واحده هستیم و همه از همیم فقط زمان مارو از هم جدا کرده اگر زمان نبود همه ما یکی بودیم بنابراین باید با احترام با هم برخورد داشته باشیم

- - - Updated - - -

بنده توضیحات لازم رو دادم و شما جوابی ندادید و فقط جنبه منفی حرف های منو برداشت میکنین شما در چند پیام قبل خواهید دید که جواب رو دادم و فلسفه معجزه رو توضیح دادم با اینکه این بحث معجزه ادراکی هست و با زبان نمیشه خوب توضیح داد ولی من تمام تلاشمو کردم و متاسفانه بلانصبت شما یه فرد بی خردی پیداشد و کلام منو تکه تکه کرد و نقد منفیش کرد که اصلا عادلانه نبود چون باید به تمام حرف های من جواب میداد و خلاصه کلام خوشبختانه بحث این تایپیک در صفحه های آخر تخصصی تر شده و افرادی چون شما من که دانش و ادراکاتمون در این حد هست میتونیم تو این زمینه تخصصی تر بحث کنیم ومشخصه خبری از افراد دیگه ای نیست که بیان فقط تءوری وار حرف بزنن من شمارو به عنوان یه فرد کاملا سطح بالا میبینم اما مشکل اینجاست که شما نمیتونید با کلمه حرفتون رو بیان کنید و البته از ویکی پدیا کمک میگیرین و گرنه حرف هردوی ما همین هست میخواییم یک حقیقت رو بگیم اما ترمینولوژی هامون باهم برابر نیست درست شبیه به سخنان عرفا که اون آگاهی رو اومدن گفتن می ناب ولی دانشمندان چیز دیگه ای میگن
دوست من تا اینجا خوشبینانه بخواهیم نگاه بکنیم به یک جایی رسیدیم که ارزش دار باشه با اینکه پیام های من چندتاشون از این تایپیک حذف شدن!!!ولی شما از ماجرا باخبرید
حالا شما بفرمایید سوال و مشکلتون چی هست؟واضح بفرمایید من خیلی راحت تر میتونم با شما بدون جبهه و تناقض یک مناظره شیرین داشته باشم
بالاخره همه یک تن واحده هستیم و همه از همیم فقط زمان مارو از هم جدا کرده اگر زمان نبود همه ما یکی بودیم بنابراین باید با احترام با هم برخورد داشته باشیم

siava5h
13-09-2018, 11:56
بنده توضیحات لازم رو دادم و شما جوابی ندادید و فقط جنبه منفی حرف های منو برداشت میکنین شما در چند پیام قبل خواهید دید که جواب رو دادم و فلسفه معجزه رو توضیح دادم با اینکه این بحث معجزه ادراکی هست و با زبان نمیشه خوب توضیح داد ولی من تمام تلاشمو کردم و متاسفانه بلانصبت شما یه فرد بی خردی پیداشد و کلام منو تکه تکه کرد و نقد منفیش کرد که اصلا عادلانه نبود چون باید به تمام حرف های من جواب میداد و خلاصه کلام خوشبختانه بحث این تایپیک در صفحه های آخر تخضی تر شده و افرادی چون شما من که دانش و ادراکاتمون در این حد هست میتونیم تو این زمینه تخضی تر بحث کنیم ومشخصه خبری از افراد دیگه ای نیست که بیان فقط تءوری وار حرف بزنن من شمارو به عنوان یه فرد کاملا سطح بالا میبینم اما مشکل اینجاست که شما نمیتونید با کلمه حرفتون رو بیان کنید و البته از ویکی پدیا کمک میگیرین و گرنه حرف هردوی ما همین هست میخواییم یک حقیقت رو بگیم اما ترمینولوژی هامون باهم برابر نیست درست شبیه به سخنان عرفا که اون آگاهی رو اومدن گفتن می ناب ولی دانشمندان چیز دیگه ای میگن

- - - Updated - - -

بنده توضیحات لازم رو دادم و شما جوابی ندادید و فقط جنبه منفی حرف های منو برداشت میکنین شما در چند پیام قبل خواهید دید که جواب رو دادم و فلسفه معجزه رو توضیح دادم با اینکه این بحث معجزه ادراکی هست و با زبان نمیشه خوب توضیح داد ولی من تمام تلاشمو کردم و متاسفانه بلانصبت شما یه فرد بی خردی پیداشد و کلام منو تکه تکه کرد و نقد منفیش کرد که اصلا عادلانه نبود چون باید به تمام حرف های من جواب میداد و خلاصه کلام خوشبختانه بحث این تایپیک در صفحه های آخر تخصصی تر شده و افرادی چون شما من که دانش و ادراکاتمون در این حد هست میتونیم تو این زمینه تخصصی تر بحث کنیم ومشخصه خبری از افراد دیگه ای نیست که بیان فقط تءوری وار حرف بزنن من شمارو به عنوان یه فرد کاملا سطح بالا میبینم اما مشکل اینجاست که شما نمیتونید با کلمه حرفتون رو بیان کنید و البته از ویکی پدیا کمک میگیرین و گرنه حرف هردوی ما همین هست میخواییم یک حقیقت رو بگیم اما ترمینولوژی هامون باهم برابر نیست درست شبیه به سخنان عرفا که اون آگاهی رو اومدن گفتن می ناب ولی دانشمندان چیز دیگه ای میگن

اتفاقا کاملا عادلانه بود.
شما فردی هستی که خود را دانا و با خرد میدونی در صورتی که تن به خرافه باوری و تخیل پردازی دادی و تمامی مسائل تخیلی و ماورایی را بدون وجود هیچ اثباتی میپذیری و به دیگران تحمیل میکنی و اگر کسی این خرافه شمارا باور نکند از نظرتان جاهل است. و ما میدانیم که چه کسی جاهل است..!
اینکه پست شما تکه تکه شده و به طرز فجیعی مورد نقد قرار گرفته نشان از بی استدلالی تام است.
وگرنه پست هیچ خردمندی به اینصورت مورد نقد قرار نمیگیرد.
جملات ضد و نقیص، تنها در یک پست شما به وفور یافت گردید.
در جایی تلاش بر اثبات دارید و در انتهای اثباتتان اقرار به اثبات نشدنی بودن خرافاتتان دارید.
ما خود را با خرد خود خوانده نمیداینم، جالب است که برای خود مدرک خردمندی صادر کردید.

شما دست به پیش پا افتاده ترین ادعاهای دنیای مذهب زدید که قرنها پیش مورد نقد قرار گرفته و ابداع کنندگان این خرافات نیز به درک واصل شده اند. حال شما این خرافات منسوخ شده را نمک زده اید و در قالب یک عقیده نوظهور معرفی میکنید.

عامیانه تر..:
اینکه من به پستات جواب نمیدم دلیل بر این نیست که حرفی واسه گفتن ندارم. به این خاطره که در سطح و اندازه من نیستی. وقتی یک پستت اینقدر مورد نقد و تحقیر قرار میگیره دیگه نمیشه با تو در حد یک خردمند (از سه دسته خردمند ، نادان ، شیاد) صحبت کرد. ما دسته چهارم گمراه هم داریم اما گمراهها هیچ وقت پستشون اینجوری مورد نقد قرار نمیگیره.

الانم اگه پستتو جواب دادم واسه اینکه یه وقت خیال ورت نداره واسه خودت .

hamid3369
13-09-2018, 12:54

- - - Updated - - -

من واقعا نمیتونم در مبحث معجزه نظری بدم اگر در مبحث هستی شناسی بود یا عالم خلقت میشد بهتر نظریه داد اما واقعا من در این زمینه احساس ضعف میکنم هزاران استدلال منطقی دارم که ردش میکنه اما خب سخنان والدین محترم اینکه فلان روز بچگی مریض بودی معجزه شفاء داد چی شد رو هم ادمو به شک میندازه ...نیازمند مطالعات و تجربه بیشتر هستم تا نظر دقیق تری بدم اما دوست دارم اگر اطلاعات دقیق تری دارین بگید

shaahani
13-09-2018, 13:39
یک گروه 4 نفره به سطح صاف زمین اعتقاد داشتن از دانش محدودشان نه خرافه خرافه خودش باور غیر اثبات شده ماورایی هست به اشکال طبیعت و یکی مثل اقای xn اومده گفته که نه بنابر شواهد xyy زمین سطحی کروی است با دلیل منطقی...تمام

حمید جان صاف بودن زمین هیچوقت به روش علمی و با مشاهدات علمی اثبات نشده بود .
مردم هر روز میدیدن که خورشید از یک طرف بیرون میاد و از طرف دیگه غروب میکنه
زمین رو زیر پاشون میدیدن که صاف است
چیزی که با دوتا چشمای خودشون هر روز میدیدن این بود که زمین زیر پاشون صاف و تخته ، ثابته و حرکت نمیکنه
خورشید نیز در یک مدار دایره ای داره دور اونها میگرده .

شاید اولین درسی که بشه از این ماجرا گرفت اینه که هیچ وقت نمیشه به حواس شخصی و تجربه های شخصی برای یافتن حقیقت اعتماد کرد .
یعنی برای یافتن واقعیت ها نیاز هست ، مسئله با دقت بسیار زیادی به زیر ذره بین های بزرگی بره که ما این وضعیت رو مشاهده علمی و اثبات یک واقعه از نظر علمی خطاب میکنم.
مشاهده علمی یعنی ، فقط و فقط جمع آوری مشاهدات و یافته ها بدون هیچ گونه پیش داوری و نتیجه گیری در مورد اون .
در نهایت اثبات علمی و شرح یک واقعیت زمانی اتفاق میفته که تمامی و تمامی مدارک و شواهد به وسیله اون شرح و اثبات توضیح داده بشن .

موضوع خیلی پیچیده نیست در زمان های قدیم علم وجود نداشته ، درواقع افرادی بودن که در اتاق های تاریک مینشتن و فکر میکردن و میخواستن از این تفکرات پی به واقعیت های جهان هستی ببرند ، به نوعی علم و فلسفه در آن دوران بصورت واحد در دست این افراد به عنوان شکافنده راز های هستی وجود داشته .

خب زمانی که مشاهده و مدارک توجه نمیشه ، طبیعی هست انسان به اشتباه بیفته .
اگر در نظریه علمی اثبات شده فقط و فقط یک مدرک و مشاهده جدید پیدا شود که چیزی خلاف بر اون نظریه رو نشون بده ، بطور کلی اون نظریه فرو میریزه و نظریه دیگه ای جای اون رو میگیره تا بتونه دنیای ما رو توضیح بده .
این اتفاق بخاطر رویکرد ابطال گرایانه علم بوجود می آید ؛ در علم همه دانشمندان سعی در باطل کردن ایده های موجود دارند و با آزمایش چنین کاری میکنن
در واقع اثبات یک مسئله از جمع شدن ناتوانی در ابطال اون بوجود میاد که بعد از تمام قطعیت های نظریه علمی ، این آزمایش ها هستن که اعتبار یک نظریه رو نشون میدن و اون رو اثبات میکنن .

حالا شما این رو مقایسه کن با موضوع گرد بودن کره زمین .
یکی میاد میگه زمین صاف نیست به این دلیل که وقتی یک کشتی از ما دور میشه در افق محو میشه ،
اگه زمین صاف باشه چنین چیزی نباید اتفاق بیفته .

خب این یک مدرک جدیده که خلاف ایده انسان ها بوده ،
در جامعه علمی بلافاصله ایده ای که همه بهش اعتقاد دارند به دلیل کشف این مدرک جدید کنار گذاشته میشه .
اما در جامعه ای که متشکل از تعالیم دین و فلسفه دینی هست خلاف این اتفاق رخ میده .

به این دلیل که مردم میگویند ما با چشمانمان صاف بودن زمین را می بینیم .
سپس این مسئله پیش میاید : تمام مردم دنیا اطمینان دارند که زمین صاف است ؛ مگر میشود همه اشتباه کنند و یک نفر با یک مشاهده ساده درست بگوید ؟
خصوصا اینکه اگر مراجعه کنند به تمامی کتاب های آسمانی از تورات ، انجیل و قران گرفته تا آموزه های دینی دیگر مناطق جهان
حرف خدا در آنها یکی باشد و نوشته شده باشد زمین تخت و صاف است !

خودتان را در آن زمان تصور کنید ، من فکر میکنم شاید شما هم از دست این شخص با این مشاهده جدیدش خشمگین می شدید و شاید برای اعدام او در صف مقدم جبهه قرار میگرفتید ، زیرا اون دانش پروردگار عالم در کتاب مقدس را به زیر سوال برده است و معتقد است خدا اشتباه کرده است !!

جامعه علم در طول تاریخ همیشه شاهد چنین فجایع و بلا هایی بوده که بر سر محقیقن آمده است ، اما خوشبختانه یک شخص علمی را در تاریخ نداریم که بخاطر تحقیقاتش انسان دیگری را اعدام کرده باشد و یا به آتش کشیده باشد.

بهر حال دیدگاه ها متفاوت است ، اینکه علم ممکن است اشتباه کند حرف درستی است
اما به این اشتباه واقف است و همیشه آماده تغییر کردن است .
متاسفانه مجبورم سخنم را تکرار کنم ، اینکه علم ممکن است اشتباه کند ، هرگز دلیل کافی برای این نیست که بگویم علم هیچ گفته قابل اطمینان و اثبات شده ای ندارد !
مثال اون هم گرد بودن کره زمین هست که با مشاهدات علمی امروز ثابت شده ، اگر هزار سال دیگه نیز بگذرد باز عقیده علم در این موضوع تغییر نخواهد کرد و این نشان میدهد که انسان میتواند در مواردی که اثبات دقیق و کامل وجود دارد به علم اطمینان کند و در مجموع میتواند برای یافتن واقعیت های جهان دست به دامان علم شود.

موضوع دوم بر سر اثبات ناپذیری یک پدیده است .
اگر من مدعی شوم که صندلی که هم اکنون روی آن نشسته ام ، یک صندلی پرنده است که من را با سرعت به مریخ می برد .
روشمندی علمی این را میگوید که باید این موضوع را اثبات کنم ، یعنی وظیفه اثبات یک ادعا بر عهده مدعی آن است .

متاسفانه ما ناخواسه فریب سفسطه ها را میخوریم و تصور میکنیم که مشغول درست اندیشیدن هستم ؛ اما درواقع ذهن ما به روش غلطی مشغول به تفکر کردن هست.
در این موضوع می توان به سفسطه توسل به نادانی اشاره کرد.

مثالی در مورد آن میزنم :
من مدعی می شوم که پری دریایی وجود دارد و همه انسان ها باید آن را باور کنند ، به این دلیل که ما تمام دریا ها را نگشته ایم و ندیده ایم ،
ممکن است جایی در میان اقیانوس ها مشغول زندگی باشد که ما هنوز آنرا ندیده ایم .
آیا این دلیل کافی برای این است که ما وجود پری دریایی را قطعی بدانیم و حساب آنرا از خرافات جدا کنیم ؟

اگر ما بخواهیم به چنین نوع استدلال های سفسطه انگیز ادامه دهیم ، مجبور خواهیم بود وجود هرچیز خیالی و توهم افراد را بدیهی یا ممکن بدانیم .
حالا اگر شخصی برای خودش به وجود قطعی پری دریایی باور داشت ، اشکالی ایجاد نمیکند ، او بدون اینکه اثبات و مشاهده و اثر اثبات شده ای از پری دریایی داشته باشد به آن باور دارد .
اما ایراد از زمانی بوجود خواهد آمد که آن شخص بگوید چون نمیتوانید تمام دریا ها را جستجو کنید و ثابت کنید که پری دریایی وجود ندارد ، یا اینکه چون علم ممکن است تغییر کند .... پس تمامی افراد باید به وجود پری دریایی بطور مطلق باور داشته باشند و هرکس چنین نکند ابله و نادان است ، یا بدتر از آن باید در دادگاه تفتیش عقاید محاکمه شده و به سخت ترین شکنجه ها و پس از آن به مرگ بوسیله زنده زنده سوزانده شدن در آتش محکوم شود .

به هر حال یک شخص میتواند به وجود پری دریایی کاملا معتقد باشد ،
اما اشخاصی که از روشمندی علمی در زندگی خود در برخورد با پدیده ها استفاده میکند ، نمیتوانند فقط به این دلیل که ما تمام دریا ها را نگشته ایم ، وجود پری دریایی را خرافه و خواب و خیال و توهم ندانند .
زمانی که هیچ دلیل و اثری وجود نداشته باشد که بتوان آنرا بررسی کرد ، در زمانی که پری دریایی به قدری از ما دور است که نه مشاهده می شود ، نه محاسبه میشود و نه حتی کوچکترین اثری میتوان در این کیهان پهناور از او یافت که نشان دهد ؛ وجود دارد ....
خب باید به من که از فلسفه علم و روشمندی علمی در زندگی استفاده میکنم ، حق بدهید که وجود پری دریایی را ( تا زمان اثبات شدن وجودش ) غیر محتمل بدانم و یا بگویم چیزی که هیچگونه اثری از آن در جهان ما یافت نمی شود و تاثیری بر من و زندگی من ندارد ، بود و نبودش یکیست .

منطق من میگوید چیزی که اثبات نشده است را وجود داشته فرض نکن ، به همین سادگی .
موضوع بحث مخالفان و موافقان این تاپیک نیز بسیار ساده در حول همین موضوع میچرخد .
عده ای مثل من میگویند که چون هیچ اثر قابل مشاهده و اندازه گیری از معجزه و شفا یافتن در جهان ما وجود نداشته و این موضوع از نظر علمی و دانشمندان اثبات نشده است ، آن را وجود نداشته و خرافه میدانیم .
عده ای نیز مثل شما میگویند که علم در حال تغییر است و ما که تمام اقیانوس ها را نگشته ایم ، بنابراین معجزه و شفا وجود دارد .

این فقط یک اختلاف نظر ساده است
تمام افراد این تاپیک اشخاص باشخصیتی هستند و احترام همه بطور صد درصد واجب است .
جدای از هر عقیده و نظر؛ من شک ندارم که دوستان بسیار خوبی برای گفتگو اینجا دور هم دیگه جمع شده اند که بسیار بسیار باشخصیت هستند.
دلیلی برای توهین به یکدیگر نمی بینم و از صحبت تک تک دوستان استفاده بردم ، دست تک تکتون رو میبوسم و ممنون از زحمتی که کشیدین و با به اشتراک گذاری نظراتتون من رو از دانسته های خودتون بهره مند کردین.
صمیمانه تشکر میکنم و آرزوی زندگی ای بسیار عالی ، سلامتی ، خوشبخنی و سربلندی برای تک تک شما دوستان عزیز دارم. :n16:

اگه در گفتمان مشارکت زیادی نداشتم ، صمیمانه پوزش میخواهم و فکر میکنم بعضی از اختلاف نظر ها اگر تا آخر زندگیمان هم با یکدیگر به بحث و گفتمان بنشینیم حل نخواهد شد :n06:

shaahani
13-09-2018, 13:56
برتراند راسل - فیلسوف و ریاضی دان قرن بیستم و دارنده جایزه نوبل میگوید

قوري چاي آسماني راسل

اگر من مدعی می‌شدم که در منظومه شمسی میان زمین و مریخ یک قوری چینی دور خورشید می‌گردد، هیچ کس قادر نبود مدّعای مرا رد کند، مشروط به آنکه حواسم می‌بود که در ادامه بگویم این قوری آنقدر کوچک است که حتی با قوی‌ترین تلسکوپ‌ها هم قابل رویت نیست. اما اگر تا آنجا پیش می‌رفتم که می‌گفتم چون مدعای من ابطال ناپذیراست جایز نیست عقل بشر به آن شک کند، به حق به یاوه گویی متهم می‌شدم. با این حال، اگر وجود این قوری در کتب قدما تایید شده بود و آن را حقیقتی قدسی شمرده و هر یکشنبه در کلیسا درباره آن به وعظ می‌پرداختند و در مدارس آن را به ذهن کودکان فرو می‌کردند، تردید در وجود آن نشانهٔ نامتعارف بودن تلقی می‌شد و شخص شکاک را در عصر روشنگری به نزد روانپزشک و در دوره پیش از آن به دادگاه تفتیش عقاید می‌فرستادند.

siava5h
13-09-2018, 16:05
من واقعا نمیتونم در مبحث معجزه نظری بدم اگر در مبحث هستی شناسی بود یا عالم خلقت میشد بهتر نظریه داد اما واقعا من در این زمینه احساس ضعف میکنم هزاران استدلال منطقی دارم که ردش میکنه اما خب سخنان والدین محترم اینکه فلان روز بچگی مریض بودی معجزه شفاء داد چی شد رو هم ادمو به شک میندازه ...نیازمند مطالعات و تجربه بیشتر هستم تا نظر دقیق تری بدم اما دوست دارم اگر اطلاعات دقیق تری دارین بگید

جواب نکته مجهول شما در مغلطه توسل به جهل است.
در این مغلطه ما یک گذاره را به جهت آنکه نمیدانیم چطور و چگونه پدیدار شده، آنرا به گذاره دیگری نسبت میدهیم.

مثال. تنگ آبی که ماهی در آن زندگی میکند و فردی هر روز آب را عوض میکند. ماهی هیچ درکی از فرد ندارد.

ماهی میگوید اگر آب را غول چراغ جادو عوض نمیکند پس چه کسی عوض میکند؟ بنابراین غول چراغ جادو وجود دارد.

یک تاپیک خیلی قدیمی در این مورد زده شده بود. میگردم، اگه تونستم پیدا کنم واست میزارم

مغلطه توسل به جهل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alireza hasdam
13-09-2018, 22:44
سلام من این مسءله رو قشنگ تر توضیح میدم اما از من انتظار مکشوف کردنش رو نداشته باشید چون ادراکیه موضوع و درمورد هستی شناسی هم من مطلبو جوری توضیح میدم که با این هستی شناسی مخلوط باشه
جهان هستی دو رو داره مثل سکه اگر درنظر بگیریم
یک روش واقعیات ها هستند که همین مادیات هستش که واقع شده مثلا کوه
روی دیگرش حقاقیق هستند که از حق میاد یعنی میاد میگه اون کوه که واقع شده چه جوری واقع شده یعنی پشت پرده رو میاد رو میکنه که بهش ماورا یا متافیزیک هم میگند مثل کمیت و کیفیت هست که حقایق بر پایه کیفیت هستند
حالا اگه بخواهیم در مورد این دو بحث کنیم باید با فرض مثال حرف بزنیم
شما مثلا یک تکه مقوا رو در نظر بگیرید که مستطیل باشه این رو از به صورت عمود بر زمین بگزارید و حول محور بچرخونیدش مثل پرگار یک شکل مجازی تولید میشه مثل بال هیلیکوپتر یه شکل بشقاب مانند تولید میشه حالا همین مثال رو اگر در مورد اتم بزنیم هم همینه این مطلبو استاد طاهری خوب توضیح میده ببینید اگر اتم رو به اندازه یک زمین فوتبال در نظر بگیریم توب فوتبال هسته اون شناخته میشه و نوترون پروتون رو میبینید که دورش میچرخند و همین چرخش الکترون و نوترون و پروتون رو اگر متوقف کنیم حجم اون اتم خیلی کوچک تر میشه و اندازه هسته خودش میشه و باز اگر تو دل همون هسته بریم هم همیت اتفاق حادث شده و اگر متوقفش کنیم کوچیک تر میشه و الی بینهایت حرکت رو میبینید و در بیرون هم در کرات و کیهان هم حرکت رو میبینید که اگر این حرکت هارو متوقف کنیم جهان ناپدید میشه چون حرکته دیگه؟!!
خب حالا ماده چون موج متراکم هست و موج هم از حرکت هست و کاملا اشکار شد این موضوع که انرژی هم قضیش همین طور هست حالا اینجا سوال پیش میاد که باعث و بانی حرکت چه کسی بوده خب مشخصه خدا حالا خداکه تو لازمانی هست و لا مکانی واسه همین اومده یک هوشمندی و یک سیستمی آفریده از جنس شعور و یا آگاهی حالا چیزی غیر مادی که درکش دشوار است و اون هوشمندی تمام کار هارو میکنه از جمله عرش خدا بحساب میاد و ملایک یا قوانینش هم در کنار درحال اجرای کاری خاص هستند حالا چون این هوشمندی باعث حرکت شده تمام حقایق رو در خودش داره و راه دریافتشم اینه که باید بهش متصل شد حالا با نماز یا روش های عرفا و سالکین خب اینجا علاوه بر اینکه به متصل شونده الهام حقیقت میکنه البته با پیامبر اشتباه نگیریدشون چون پیامبرا مستقیم از ملایک بهش وحی میشده
وهم درمان میکنه چطور درمان میکنه؟ الان میگم
چون خودش جهان هستی رو استارتشو زده بنابر این رو ماده هم تاثیر داره چون جنسش شعوریه و حالا ذهن متصل شونده با این عقل کل یه هوشمندی متصل میشه و اون ذهن با هستی هم فاز میشه و همچنین عقل جز که همون فرده با سلول هاش هماهنگ میشه و هوشمندی میاد بدن اونو و کالبد های بینهایتش رو اسکن میکنه و مثلا در بدن سلول معیوب رو شناسایی میکنه و همو نصورت تغییر اطلاعاتی یا هر روش خاصی در مان میکنهکه بهش معجزه میگن چون از دست خود فرد خارجه و هوشمندی ا مده این کارو کرده نسلول هفت طبقه اطلاعات داره و مرتاض ها دیدین که از بدنشون درخت رویاندند چونبه اون طبقه اطلاعاتی سلول دست پیداکردند حالا بنابراین جهان بدون حیاط هم اولا یک سلول بوده شاید و تمام موجودات رو و گیاهان رو با تغیر اطلاعات بوجود اورده و تکثیر سلولی هم نقش داشته حالا من خیلی از موضوعات رو چون زمان و انسان شناسی و فراکل نگری رو نتونستم توضیح بدم و وقت زیاد هست به امید خدا ادامه خواهیم داد

alireza hasdam
13-09-2018, 23:08
جواب نکته مجهول شما در مغلطه توسل به جهل است.
در این مغلطه ما یک گذاره را به جهت آنکه نمیدانیم چطور و چگونه پدیدار شده، آنرا به گذاره دیگری نسبت میدهیم.

مثال. تنگ آبی که ماهی در آن زندگی میکند و فردی هر روز آب را عوض میکند. ماهی هیچ درکی از فرد ندارد.

ماهی میگوید اگر آب را غول چراغ جادو عوض نمیکند پس چه کسی عوض میکند؟ بنابراین غول چراغ جادو وجود دارد.

یک تاپیک خیلی قدیمی در این مورد زده شده بود. میگردم، اگه تونستم پیدا کنم واست میزارم

مغلطه توسل به جهل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام دقیقا مشکل انسانها نا آگاهیه چون نمیدونن اون چیه از کجا اومده و خودش چیه؟کیه؟ و تنها راه حل حقیقته چون همونطور که سلول کف پای ما نمیدونه ماداریم میریم و هدفمون چیه و فقط کارشو میکنه انسان هم مثل یک سلول در کیهان و هستی نمیدونه کجا باید بره و چیه قضیه و فقط جبریه زندگیش و همانطور که با همفازه کالبدی یعنی همفازی سلول های یدن با ذهن که ستاد اصلی بده هست سلول وضیفه خودشو راحت تر انجام میده و قابلیت هاش بالا میره مثلا مرتاض های هندی که از بدنشون درخت و غیره رویاندند انسانهم اگر به لوح محفوظ یا همون هوشمندی دست پیدا کنه وظیفشو بهترمیدونه مثل عرفا و سالکین قابلیت هاش بالا میره هم از نظر قدرت و هم از نظر آگاهی و اطلاعات لازم از جمله من کیستم؟ این دنیا چیست؟و غیره
حالا بحث خیلی پیچیده تره فقط باید ادم بشینه و کمی مطالعه بکنه

alireza hasdam
13-09-2018, 23:37
متاسفم که قدرت تشخیص حق از باطل ندارید
و مهم هم نیست که چه کسی هستید اینجا یک تایپیک تخصصی و بر پایه ماورا هست و ماورا با استدلال قابل مقایسه نیست و فقدان تشخیص شما همین است و بس
هههه من عقایدم را صادقانه بیان میکنم و سطح اطلاعاتم را به چالش میکشم و هدفم این هست که فردی پیدا شود و با معیار هایی بر اساس ماورا بیاید و همدیگر را به چالش بکشیم و نقاط مثیت و منفی خود را درک کنیم
حالا شما از افرادی هستید که متاسفانه بد برداشت میکنید حالا به تربیت برمیگرذ ولی اگر حرفی برای گفتن دارید بیایید نقل قول کنید نه اینکه چند کلمه از خود تعریف کنید و از من بدگویی کنید چون این اصلا معقول نیست و بیدلیل حرف های شما مثل حرف زدن بچه هفت ساله ایست که میخواهد بگویید من هم هستم هههه خب این خیلی خنده دار هست اگر چیزی از خودتان دارید بسمالله بفرمایید بنده کاملا حاظرم تمام حرف هایی که زدم را به چالش بکشم و البته حقایق بیشتری هم باز گو کنم

shaahani
15-09-2018, 13:06
یک روش واقعیات ها هستند که همین مادیات هستش که واقع شده مثلا کوه
روی دیگرش حقاقیق هستند که از حق میاد یعنی میاد میگه اون کوه که واقع شده چه جوری واقع شده یعنی پشت پرده رو میاد رو میکنه که بهش ماورا یا متافیزیک هم میگند مثل کمیت و کیفیت هست که حقایق بر پایه کیفیت هستند
===
شما مثلا یک تکه مقوا رو در نظر بگیرید که مستطیل باشه این رو از به صورت عمود بر زمین بگزارید و حول محور بچرخونیدش مثل پرگار یک شکل مجازی تولید میشه مثل بال هیلیکوپتر یه شکل بشقاب مانند تولید میشه حالا همین مثال رو اگر در مورد اتم بزنیم هم همینه این مطلبو استاد طاهری خوب توضیح میده ببینید اگر اتم رو به اندازه یک زمین فوتبال در نظر بگیریم توب فوتبال هسته اون شناخته میشه و نوترون پروتون رو میبینید که دورش میچرخند و همین چرخش الکترون و نوترون و پروتون رو اگر متوقف کنیم حجم اون اتم خیلی کوچک تر میشه و اندازه هسته خودش میشه و باز اگر تو دل همون هسته بریم هم همیت اتفاق حادث شده و اگر متوقفش کنیم کوچیک تر میشه و الی بینهایت حرکت رو میبینید و در بیرون هم در کرات و کیهان هم حرکت رو میبینید که اگر این حرکت هارو متوقف کنیم جهان ناپدید میشه چون حرکته دیگه؟!!
====
حالا اینجا سوال پیش میاد که باعث و بانی حرکت چه کسی بوده خب مشخصه خدا حالا خداکه تو لازمانی هست و لا مکانی واسه همین اومده یک هوشمندی و یک سیستمی آفریده از جنس شعور و یا آگاهی حالا چیزی غیر مادی که درکش دشوار است و اون هوشمندی تمام کار هارو میکنه از جمله عرش خدا بحساب میاد ...

سه تا نکته کوتاه از گفته هاتون رو من یک پاسخ بسیار بسیار کوتاه بدم ؛ که بتونیم دقت کنیم باز کردن و فهم یک موضوع به همین راحتی نوشتن چند خط و اونوقت اعتقاد پیدا کردن به اون نیست .

موضوع اول در مورد واقعیت و حقیقت ، فقط بازی به کلمات و گم کردن اصل موضوع است .
واقعیت از ریشه وقوع اومده ، یعنی چیزی در جهان ما به وقوع پیوسته است . ما دوتا واقعیت در مورد یک موضوع نداریم ، چون فقط یک اتفاق در مورد یک موضوع میتونه رخ بده .
چیزی که دانشمندان به دنبال اون هستن ، واقعیت است ، همونی که در جهان ما به وقوع پیوسته است .
حقیقت از ریشه حق میاد ، یعنی چیزی که من تصور میکنم درست است را می توانم حقیقت بنام ! در مورد یک موضوع مشخص میتواند چند حقیقت متفاوت و متضاد وجود داشته باشد ، حقیقت در نزد من با حقیقت در نظر دوستم و حقیقت در نزد دیگر افراد متفاوت است و هر شخص چیزی را که بنظر خودش فکر میکند درست است میتواند حقیقت بداند.

======

استاد طاهری متاسفانه با نداشتن علم و دانش فیزیک ، تنها از علم سو استفاده کرده اند و دروغ های علمی یا همان شبه علم هایی ایجاد کرده اند که مورد اعتراض جامعه علمی قرار گرفته است .
از افراد منتقد ایشان ، پروفسور علی نیری فیزیکدان برجسته فیزیک بنیادی و کیهان شناخت ، استاد دانشگاه های آمریکا از جمله MIT هست.
میتونید برنامه های از ایشان رو که در مورد مقدار دانش علم فیزیک استاد طاهری هست مشاهده کنید .
(فرادارمانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، خرافات مدرن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، شبه علم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، امان از خرافات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، طاهری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و غیره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
افراد زیاد علمی دیگری مثل پروفسور کامران وفا ، دانشمند و محقق فیزیک کوانتوم و برنده معتبر ترین جایزه های فیزیک در جهان نیز بطور صد درصد معتقد هستند که جناب طاهری به دلیل نداشتن دانش ، دروغهایی را به علم چسبانده و تولید خرافه و شبه علم کرده اند .

از افراد جامعه علمی نیز که بگذریم ، افرادی که کمترین مطالعاتی در زمینه فیزیک داشته دارند ، بسادگی متوجه صحبت های غیر علمی این استاد میشن .
به هرحال هر گفته ای نیاز به اثبات دارد ، یعنی اگر فردی ادعا میکند که اتم ها در اثر حذف حرکت کوچک شده و بدون هیچ علتی تبدیل به هیچ میشوند و از جهان حذف میگردند ، صرف ادعا کردن این موضوع نمیتواند دلیل کافی برای قبول آنرا به ما بدهد ، مدعی باید در آزمایشگاه علمی صحبت خود را با آزمایش به اثبات برساند و سپس تمام گروه های مستقل علمی در سراسر جهان ، مدت های زیادی آزمایش او و دیگر آزمایش های شبیه به آن را انجام دهند و همگی بدون حتی یک مورد تناقض ، صحبت های مدعی را تایید کنند .
تنها در این حالت است که علم و جامعه علمی کم کم به سمتی میرود که صحبت مدعی رو قبول کند ، در غیر این صورت من نیز متوانم هر ادعایی رو بدون اثبات بیان کرده و آنرا واقعیت مطلق فرض بگیرم !
اما دوست عزیز این راه بجز گمراهی و دور کردن ما از واقعیت نتیجه دیگری نخواهد داشت ، یا حداقل عقل من که این چنین میگوید.
====

یعنی اگر یافتن واقعیت به همین سادگی بود ، فکر میکنم مدت ها پیش انسان ها آنرا یافته بودن و تا این حد سختی و رنج به بشر و دانشمندان برای یافتن آن وارد نمیگشت.
دلیل حرکت چه چیزی است ، خب معلومه خدا !!! ....

واقعا ؟ به همین سادگی ؟
پرسش من این است که اگر شما یک حرکت ساده و معمولی و کوچک ملکولی را نمیتوانید بدون دلیل بدانید و عقیده دارید حتما دلیلی برای آن وجود دارد ...
چطور میتوانید به همین سادگی یک موجود بسیار بزرگ و با قدرت های نا متنهایی را بدون کمترین دلیلی باور کنید و تصور کنید که بدون علت وجود دارد ؟

باز باید به سر موضوع قبل برگردیم ؛ ملکول ها و اتم ها در دنیای مادی ما وجود دارند و آنها را مشاهده میکنیم ، ما علم فیزیک داریم که رفتار آنها را توضیح میدهد .
بسیار خوب اگر شخصی مدعی است که خدا باعث به حرکت در آوردن آنها شده است ، باید بتواند آنرا در آزمایشگاه به اثبات برساند .
چون خدایی که در ماورا فرض شده و هیچ دسترسی ای برای آزمودن آن به وسیله انسان ها وجود ندارد ؛ اینبار دیگر به جهان مادی ما آمده است و مستقیم بر روی ملکول ها و اتم ها تاثیر میگذارد ! ما میتوانیم این تاثیرها را ببینیم و به آزمون بگذاریم .
این کار علم است و موضوع پا به جهان مادی گذاشته و آزمودنی شده است .
جالب است بدانید سالیان است که آزمایشگاه علمی جیمز رندی جایزه یک میلیون دلاری قرار داده است برای شخصی که بتواند تنها یک اثر ساده از ماورالطبیعه را در جهان ما به اثبات برساند .
این گفته (علت حرکت) که تا این حد ساده به نظر میرسد ، اگر واقعی باشد در صورت اثبات، علاوه بر این که شخص مورد نظر جایزه هنگفتی دریافت کرده و مشهور میشود و نامش در تاریخ ثبت میگردد ؛ تمام علم و جامعه علمی جهانی را نیز متحول خواهد ساخت !

بنابراین تا زمانی که موضوع دخالت داشتن خدا در به حرکت در آوردن الکترون های در گردش دور هسته اتم را به اثبات نرسانده اید ،
من به شما خواهم گفت که از گفتن خزعبلات بی پایه و اساس دست بردارید.

shaahani
15-09-2018, 13:28
متاسفم که قدرت تشخیص حق از باطل ندارید
اینجا یک تایپیک تخصصی و بر پایه ماورا هست و ماورا با استدلال قابل مقایسه نیست و فقدان تشخیص شما همین است و بس

دوست گلم
خواهش دارم زیرگروه تاپیک را مشاهده کنید
علم و آموزش / موضوعات علمی

بنابراین این یک تاپیک در بخش موضوعات علمی است و انتظاری که راه انداز تاپیک داشته است ،
پاسخ گویی مردان علم در مورد موضوعی بوده است که ذهن اون را درگیر خود کرده بود .

اگه شما دوست دارید که پایه سخنان ؛ ماورا باشد.
به انجمن های تخصصی ماورالطبیعه بروید ، در آنجا بدون وجود هیچگونه مزاحمی از سوی مردان علم ، میتوانید بدون نیاز به اثبات کردن ماورا
وجود ماورالطبیعه را حقیقت مطلق بطور پیشفرض بدانید و بر پایه همین فرض اولیه تمامی و تمامی ایده ها و نظرات خود را حقیقت بدانید
و تمام دوستان و مراجعین نیز برای شما کف بزنند و به به و چه جه کنند
همگی با نظراتتان موافق باشند و در نهایت نتیجه بگیرین که موفق به کشف رازهای هستی و همه چیز دانی شده اید.

alireza hasdam
01-10-2018, 19:44
سلام داداش گلم بزار من یک چیز رو روشن کنم من تو حرفام علمی بحث میکنم و تا جایی که علم دیگه دستش جایی بند نیست مجبورم حقیقت رو بیان کنم الان شما میگید هر چیزی که وجود داره باید آزمایش بشه ودر غیر این صورت وجود نداره. دقیقا حرفتون همینه شما دارید خدا رو نقض میکنید الان علم تا کوارک ها و تار رسیده توی اتم رو میگم و دیگه بعد از موج رو نمیتونه برسی کنه چون پشت اون قضیه ماورا خوابیده ماورا خدا هوشمندی عرفا 1000سال پیش یا بیشتر اومدن از رقص ذرات حرف زدن الان علم همون رقصو داره به چرخش نوترون رو میگه عرفا مطرب رو عامل رقص ذرات میدونن اما علم دیگه توی اون بحثی نداره چون علم از ابتدا ناقص بوده و هیچ وقت کامل نخواهد شد چون علم وسیلست ابزار راحتیه مقصد نیست مقصد حقیقته که باید با ماورا بدستش آورد
درسته تایپیک علمیه و مربوط به ماورا نیست اما مشکل اصلی مبحثه که تو تایپیک علمی بناشده چون مجموعه ای به نام ماورا نبوده وگرنه حتما جای تایپیک تو ماورا قرار میگرفت
در کل من چکیده بگم که سر جنگ ندارم با کسی دنبال تشویق هم نیستم
کلا اومدم نظرمو گفتم چون یک چیز حالیمه شما علمی بحث میکنید اما خالی از ماورا چون سر رشته ندارید
اما من یک چیزی میگم که هم ماورا هست توش هم علم و علم هم وسیله ماوراست تا بتونم به قلم بیارمش وگرنه بحث ادراکیه چیزیه که باهاش عالما و اساتید غریبه اند
وسلام

alireza hasdam
01-10-2018, 20:07
دوست گلم
خواهش دارم زیرگروه تاپیک را مشاهده کنید
علم و آموزش / موضوعات علمی

بنابراین این یک تاپیک در بخش موضوعات علمی است و انتظاری که راه انداز تاپیک داشته است ،
پاسخ گویی مردان علم در مورد موضوعی بوده است که ذهن اون را درگیر خود کرده بود .

اگه شما دوست دارید که پایه سخنان ؛ ماورا باشد.
به انجمن های تخصصی ماورالطبیعه بروید ، در آنجا بدون وجود هیچگونه مزاحمی از سوی مردان علم ، میتوانید بدون نیاز به اثبات کردن ماورا
وجود ماورالطبیعه را حقیقت مطلق بطور پیشفرض بدانید و بر پایه همین فرض اولیه تمامی و تمامی ایده ها و نظرات خود را حقیقت بدانید
و تمام دوستان و مراجعین نیز برای شما کف بزنند و به به و چه جه کنند
همگی با نظراتتان موافق باشند و در نهایت نتیجه بگیرین که موفق به کشف رازهای هستی و همه چیز دانی شده اید.

برادر من علم یک وسیلست برای بیان ماورا چون پشت پرده واقعیات ها حقیقت ها خوابیده و علم میگه ببینم بشنوم حس کنم بو کنم .با درک شور شعف و عاطفه غریبه است
عقل گوید شش راه است و بیش نیست عشق گوید هست و من رفته ام بار ها
ببینید همه چیز روشنه بیدار باش چشماتو واکن ببین قضیه چیه منضور با چشم بصیرت ببین که حقیقته نه چشم معمولی که به علم مربوطه همه چیز وجه خداست چون همه از یک پیکریم اگه زمان رو برداریم به درک بسملله برسید متوجه میشید کلا قضیه فراتر از چیزیه که تصورشو میکنی حالا من هرچی بگم شما جبهه میگیریدو میگید اینجا حرف نزن اونو نگو اینو بگو فلانو بیسار
خودتون اختیار دادید برید کشف کنید تا از علم و ماورا هردو بهره نگیرید دانشتون ناقص میمونه چون مکمل همدیگه اند اینا

shaahani
02-10-2018, 00:19
برادر من علم یک وسیلست برای بیان ماورا چون پشت پرده واقعیات ها حقیقت ها خوابیده و علم میگه ببینم بشنوم حس کنم بو کنم .با درک شور شعف و عاطفه غریبه است
عقل گوید شش راه است و بیش نیست عشق گوید هست و من رفته ام بار ها
ببینید همه چیز روشنه بیدار باش چشماتو واکن ببین قضیه چیه منضور با چشم بصیرت ببین که حقیقته نه چشم معمولی که به علم مربوطه همه چیز وجه خداست چون همه از یک پیکریم اگه زمان رو برداریم به درک بسملله برسید متوجه میشید کلا قضیه فراتر از چیزیه که تصورشو میکنی حالا من هرچی بگم شما جبهه میگیریدو میگید اینجا حرف نزن اونو نگو اینو بگو فلانو بیسار
خودتون اختیار دادید برید کشف کنید تا از علم و ماورا هردو بهره نگیرید دانشتون ناقص میمونه چون مکمل همدیگه اند اینا

همون عشقی که میفرمایید نیز با علم قابل درک و فهمه ، اون هم از طریق مغز شما برای شما درک حسی به وجود آورده .
بنابراین هرچیزی که امروز شما میفهمید و درک میکنید همه و همه از طریق مغز و همون شناخت های به قول خودتون محدود بو کردن و شنیدن بدست اومده .
اصلا آدمی ابزار دیگه ای برای شناخت خود و جهان پیرامونش هیچگاه نداشته و نخواهد داشت .

نقص زمانی بوجود میاد که ما توهم دانستن داشته باشیم منظور اینه که به چیزی اثبات نشده باور و اعتقاد یا ایمان پیدا کنیم و برایمان رخدادنش و یا آن شناخت قطعی باشد .
در چنین شرایطیست که نقص بوجود می آید و چیزهایی را قطعی میدانیم که نه تنها کوچکترین اثر و نشانه ای در عالم از آن نیست بلکه هرگز نیز آدمی موفق به مشاهده آن نشده است ، اگر میگویم مشاهده علمی نشده است ، در واقع منظور همان است که تا بحال آدمی آن را مشاهده نکرده است .
مشاهده منظور دیدن و درک کردن و شناخت پیدا کردن از واقعیت ها و چیزهای واقعی است ، مثلا انسان میتواند صدایی را به اشتباه بشنود که در واقعیت بیرونی وجود ندارد و عملکرد مغز او باعث آن شده باشد .
به کمک علم ما امروزه میتوانیم پا را از اشتباه ها و خطاهای حسی انسانی مثل شنیدن فراتر گذاشته و به عنوان مثال با یک مشاهده علمی ، حرکت هوا را بصورت موج در اطراف خود مشاهده کنیم و آنگاه با قطعیت بگویم صدایی وجود دارد . نه صرف اینکه من چون چیزی را در مغزم شنیده ام ، پس حتما صدایی وجود داشته است.

ماورا چیزی که وجود نداره ، هرگز بهره ای بشما نخواهد رساند ، تنها باعث گمراه شدن شما خواهد شد .
داستان شما ، داستان همان پری دریایی است که در پست های پیشین به آن اشاره نموده ام.

shaahani
02-10-2018, 00:35
من دوستان عزیز را دعوت به مشاهده این ویدیو میکنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بلکه دو درک و درس مهم و اساسی در زندگی از آن بگیرید.
نخست اینکه هر آنچیز که حواس شما آنرا درک میکند ، چه حس عشق باشد ، چه بینایی و چه غیره ، میتواند غیر واقعی باشد .
دومین نکته نیز آن است که از دنیا پیرامون خود تصوراتی داشته اید که حال دیده اید درست نیست ، سعی کنید فکر کنید و بلکه به خود آیید ، این تصور و خیال همه چیزدانی و غرور کاذب تا با آدمی همراه باشد ، هرگز نخواهد توانست از چشمه علم و معرفت جرعه ای بنوشد .

همیشه بخاطر داشته باشید
هرگز نخورد آب زمینی که بلند است.

shaahani
02-10-2018, 01:00
سلام داداش گلم بزار من یک چیز رو روشن کنم من تو حرفام علمی بحث میکنم و تا جایی که علم دیگه دستش جایی بند نیست مجبورم حقیقت رو بیان کنم الان شما میگید هر چیزی که وجود داره باید آزمایش بشه ودر غیر این صورت وجود نداره. دقیقا حرفتون همینه شما دارید خدا رو نقض میکنید الان علم تا کوارک ها و تار رسیده توی اتم رو میگم و دیگه بعد از موج رو نمیتونه برسی کنه چون پشت اون قضیه ماورا خوابیده ماورا خدا هوشمندی عرفا 1000سال پیش یا بیشتر اومدن از رقص ذرات حرف زدن الان علم همون رقصو داره به چرخش نوترون رو میگه عرفا مطرب رو عامل رقص ذرات میدونن اما علم دیگه توی اون بحثی نداره چون علم از ابتدا ناقص بوده و هیچ وقت کامل نخواهد شد چون علم وسیلست ابزار راحتیه مقصد نیست مقصد حقیقته که باید با ماورا بدستش آورد
درسته تایپیک علمیه و مربوط به ماورا نیست اما مشکل اصلی مبحثه که تو تایپیک علمی بناشده چون مجموعه ای به نام ماورا نبوده وگرنه حتما جای تایپیک تو ماورا قرار میگرفت
در کل من چکیده بگم که سر جنگ ندارم با کسی دنبال تشویق هم نیستم
کلا اومدم نظرمو گفتم چون یک چیز حالیمه شما علمی بحث میکنید اما خالی از ماورا چون سر رشته ندارید
اما من یک چیزی میگم که هم ماورا هست توش هم علم و علم هم وسیله ماوراست تا بتونم به قلم بیارمش وگرنه بحث ادراکیه چیزیه که باهاش عالما و اساتید غریبه اند
وسلام

مسئله این است که نادانسته های بشر را به ماورا و خدا نسبت می دهید .
این مصداق بارز و عینی همان سفسطه توسل به جهل و نادانی است که در مورد آن سخن گفته شد اما متاسفانه شما موفق نشدین کوچکترین فهم و معلوماتی از آن بدست آورید.

سفسطه ها و مغالطات ، آقت های عقل و اندیشه هستند ، تا زمانی که یک شخص نتواند راه و روش صحیح اندیشیدن و دوری نمودن از سفسطه ها را بیاموزد ، همیشه درگیر آنها خواهد بود و نتایج غلط خود از روش های فکری آلوده به سفسطه را درست خیال میکند .

پرفسور عزیز و دوست داشتنی ریچارد داوکینز بزرگترین زیست شناس زنده حال حاضر جهان که او را داروین زنده دنیا مینامند که وی بنیانگذار علم مماتیک در دنیا نیز هست.
در یکی از کتاب هایش تحت عنوان توهم خدا (پندار خدا) و در موضوع مورد بحث ما که همان توسل به نادانی است .
دقیقا آنجاهایی از علم و یا دانش و درک بشری که مذهبیون و خرافاتیون ، میگردند و میگردند و با پیدا کردن آنها ، خرافات ، ماورا و یا خدا را در آن نادانسته ها قرار میدهند
اینگونه می گوید :

وسوسه ديگري هست، كه حتي از باقي وساوس خطرناك تر است. اين مرض همانا كنجكاوي است. اين مرض مارا وا ميدارد تا بكوشيم طبيعت را دريابيم و اسرار وراي فهم مان را كه هيچ حاصلي بر ايمان ندارد بگشاييم
آگوستين قديس (نقل از فريمن 2002)

لطفا دنبال حل مسائل نرويد. اصلا ولشان كنيد و به درگاه خدا متوصل شويد. دانشمند عزيز روي رازهايت كار نكن. رازهايت را براي ما بياور، چون به دردمان ميخورند. جهل ذي قيمت را با تحقيق خود هدر نده. ما به اين شكاف شكوهمند كه آخرين پناهگاه خداست نياز وافر داريم

افراد خرافاتی و غیر منطقی برای منطقی و عقلانی نشان دادن باورهایشان ، می آیند یک ناشناخته را به خرافات خود پیوند میزنند .
به خیال خودشان این راهیست برای اثبات خرافه ها !

درصورتی که ، یک موضوع نادانسته ، نامش روی آن است ، نادانسته
ما آن را نمیدانیم ، هیچ دلیلی وجود ندارد که آن موضوع ندانسته ؛ ربطی به خرافات هر شخصی داشته باشد .

این موضوع هیچ چیزی را ثابت نمیکند ، یک فرد برای ثابت کردن وجود یک چیز و خرافه نبودن آن ، باید بطور قطعی وجود همان چیز را به اثبات برساند .
این که چون ما فلان چیز را نمیدانیم ، پس این موضوع مربوط می شود به ماورا ، سخن بسیار احمقانه و مزحکیست ،
این سفسطه توسل به جهل است که آفت اندیشه بعضی آدمیان گشته است.

روش اشتباه فکری که بدلیل آلودگی ذهن بوسیله سفسطه ها بوجود می آید ، بجز خطا در عقل ، منطق و اندیشه ، گمراهی و سیاهی حاصل از نادانی ، سرانجامی در پی نخواهد داشت.

shaahani
02-10-2018, 01:49
معرفی و بررسی عرفان حلقه
آیا بیان کلمات و جملات بظاهر علمی ، اقراد را در واقعیت دارای علم میکند ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shaahani
02-10-2018, 02:15
برهان پنگوئن خداخور در رد وجود خدا

خدا وجود ندارد، بخاطر وجود اریک که یک پنگوئن جادویی خداخور است (یعنی خدا را می‌خورد).

از آنجا که اریک طبق تعریف یک خداخور است، هیچ راهی ندارد مگر اینکه خدا را بخورد.
پس اگر خدا وجود داشته باشد، بصورت اتوماتیک از بین میرود، چون خورده میشود (توسط اریک).
اگر نتوانید ثابت کنید که اریک وجود ندارد، خدا هم وجود نخواهد داشت.
حتی اگر بتوانید ثابت کنید که اریک وجود ندارد، با همان روش اثباتی شما، می‌شود عدم وجود خدا را اثبات کرد.

در کل فقط دوحالت قابل تصور است. یا شما میتوانید ثابت کنید که اریک وجود ندارد و یا نمیتوانید عدم وجود اریک را اثبات کنید. در هر دو حالت، نتیجه این میشود که خدا وجود ندارد.

=====
دوستان خوبم هدفم از بیان این برهان بسیار ساده است
ما اگر بخواهیم وجود نداشتن چیزها را ثابت کنیم ، به بیراهه رفته ایم ، به دلیل محدودیت های پرشمار ما نمیتوانیم عدم وجود خیلی چیزها را به اثبات برسانیم ! .
چیزهایی که نمیدانیم ، دلیلی بر وجود هیچ چیزی نیست . انسان آگاه بسادگی خواهد گفت ، نمیدانم ! ممکن است به مرور زمان بخش دیگری از رازهای هستی کشف شود
اما ندانستن و ناآگاهی دلیلی بر وجود چیزهای اثبات نشده نیست .

شخصی که مدعی میشود چیزی وجود دارد ، باید آنرا به اثبات برساند و این وظیفه مدعی است که ادعای خود را ثابت نماید .

اگر میگوید ماورا وجود دارد ، اگر میگوید شفا اتفاق افتاده . خب این موضوعات باید اثبات شوند
اثبات وجود داشتن یک چیز از طریق مشاهده علمی و از طریق علم امکان پذیر است .

شخصی که ادعا میکند چون عدم وجود فلان چیز ثابت نشده است ، پس وجود دارد ، مشغول بیان سفسطه انتقال بار اثبات است .
اگر من میگویم اریک پنگوئن وجود دارد ، اگر شما میگوید خدا وجود دارد ، اگر فرد دیگری میگوید ماورا و شفا وجود دارد و دیگری میگوید پری دریایی وجود دارد.

یک قاعده ساده عقلانی برای پرهیز از اشتباه وجود دارد و آن دو کلمه است (ثابت کردن) .

shaahani
02-10-2018, 02:40
میگویم ماورا الطبیه دوست ما alireza وجود ندارد ! بخاطر اینکه اریک شروع به خوردن ماورا الطبیعه alireza کرد و آنرا تمام کرده است .
من به تازگی به این نتیجه رسیده ام که اریک در زیر ریزترین چیزها ، زیر امواج و ذرات و کوارک ها وجود دارد ، دقیقا همانجایی که علم هنوز کشف نکرده است .
اشکال alireza اینجاست که میخواهد عدم وجود اریک را با علم محدود خودش ، با شنیدن و بو کردن ، ثابت کند .
درصورتی که علم ما محدود است و غافل از اینکه اریک در نامحدود ها وجود دارد .

این دوست ما alireza طفلی هنوز خیال میکنه ماورا الطبیعه وجود داره ، اما خبر نداره که اریک اون رو خورده .
اون اریک رو به مسخره گرفته در صورتی که میخواد فقط با علم محدود و عقل محدود ما انسان ها ، اریک نامحدود و بزرگ رو رد کنه .

من شکی ندارم یک روز اریک، حسابی اونو بخاطر نادیده گرفتنش و انکارش مجازات میکنه و کاری باهاش میکنه که alireza هر روز آرزوی وجود نداشتن بکنه.

alireza hasdam
02-10-2018, 20:02
پای استدلالیان چوبی بود پای چوبین سخت و بی تمکین بود
خوشبختانه شما حرف های منو دارید کامل میکنید اما به زبان دیگر و متاسفانه توجه ای به روی دیگر حرف های من ندارید یا حتی نقضش میکنین چون باهاش غریبه اید و حرافات میپندارید که ناگفته نمونه خدارو هم اگه لازم باشه نقض میکنید تا حرفتون ثابت بشه اما کاری ندارم چون من اومدم حرفمو زدم خواستم خودمو به چالش بکشم اما نه شما و نه همفکراتون نه تنها نتونستند بیان و حرف منو درست برسی کنند و از خودشون چیزی نشون بدن بلکه اومدن حرفامو تکه تکه کردن حرفای بیخودی پشتش زدند وبحث رو به بی راهه کشیدند
من جواب بهره بردنتونم بدم که تمام و کمال باشه
عقل و علم میگه من عاشق بشم مال من بشه یعنی عشق روی عقل یعنی بدون اون میمیری
اما عشقی که من دارم ازش دم میزنم باهاش غریبه اید چون عشق عرفا هست عاشق اون هستی برای خودش و چون نمیشه عاشق خدا شد چون لیاقت نداریم ماها عاشق تجلیلاتش شدیم و همه چیز هم از خداست و اینجا درک وجه الله پیش میاد که شعری هم هست .به دریا بنگرم دریا تو بینم به صحرا بنگرم......
قضیه فراتر از اون چیزیه که فکرشو میکنی بخاطر فراتر بودش ماورا نام گرفته حالا هی شما بدنبال سود و بهره باشید وقتی معنی عشقو نمیدونید که به یار و همون خدا هست منتهی میشه چه ارزشی داره من باشما بیام یک چالشیو آغاز کنم یعنی بی ارزش میشه کلا
بدرود به امید روشن شدن دل دوستان

alireza hasdam
02-10-2018, 20:07
میگویم ماورا الطبیه دوست ما alireza وجود ندارد ! بخاطر اینکه اریک شروع به خوردن ماورا الطبیعه alireza کرد و آنرا تمام کرده است .
من به تازگی به این نتیجه رسیده ام که اریک در زیر ریزترین چیزها ، زیر امواج و ذرات و کوارک ها وجود دارد ، دقیقا همانجایی که علم هنوز کشف نکرده است .
اشکال alireza اینجاست که میخواهد عدم وجود اریک را با علم محدود خودش ، با شنیدن و بو کردن ، ثابت کند .
درصورتی که علم ما محدود است و غافل از اینکه اریک در نامحدود ها وجود دارد .

این دوست ما alireza طفلی هنوز خیال میکنه ماورا الطبیعه وجود داره ، اما خبر نداره که اریک اون رو خورده .
اون اریک رو به مسخره گرفته در صورتی که میخواد فقط با علم محدود و عقل محدود ما انسان ها ، اریک نامحدود و بزرگ رو رد کنه .

من شکی ندارم یک روز اریک، حسابی اونو بخاطر نادیده گرفتنش و انکارش مجازات میکنه و کاری باهاش میکنه که alireza هر روز آرزوی وجود نداشتن بکنه.

دوست من شما انگار کلا تو باغ نیستید و رو به عرفان های حاشیه ای و نمادین بردید و هیچ چیز بد تر و تاسف وار تر از این ندیدم که دیدم
فقط براتون دعا میکنم چ.ون شما اومدید و فقط حرف های حاشیه ای زدید و من کاری از دستم بر نماید برای شما به جز دعا شما بفرمایید به همون اریک خودتون بچسبید و مارو هم با خدای یکتا تنها بزار

shaahani
02-10-2018, 23:16
پاسخ من چی شد ؟

چه حاشیه ای ؟
شما فرمودی که علم ناقص هست و برای ارزیابی و شناخت دنیا حتما باید نگاه دیگه ای داشت که جدای از علم است ، علم ضعیف و ناقص است .
من نیز در پاسخ گفتم ، اریک ماورا الطبیعه ای که شما از اون صحبت میکنید رو خورده و شناخت من از اریک ، دقیقا مثل شناخت شما از ماورا الطبیعه است .
یعنی در شرایط یکسان، علم ضعیف و ناتوان فرض شده ،

شما اریک رو قبول نداری ، بدون اینکه بدونی در فرای چیزهای مادی چه چیزی قرار داره .
این مسئله نقض کننده صحبت های خودته .

به هرحال چه اریک رو قبول داشته باشی ، چه نداشته باشی اون وجود داره .
منم از درگاه اریک بزرگ برای شما التماس بخشش میکنم و در برابرش دعا میکنم که شفا پیدا کرده و توانایی استفاده از قدرت تجزیه و تحلیل مغز را پیدا کنید.:n16:

shaahani
03-10-2018, 11:37
راستش برای من و یا خیلی های دیگه مهم نیست که شما به چه چیز معتقد هستید و چطور زندگی میکنید و درواقع این موضوع اصلا به من مربوط نمیشه .

یکی از مذاهب در هند ، برای ورود افراد به معبد آنها را مجبور به استفاده از مواد مخدر میکنه .
یک شخص میتونه مواد توهم زا مصرف کنه و با یک حال خوب ، روزی معجزه ببیند ، روز دیگر ماورا الطبیعه را جلوی چشمان خود ببیند و همینطور میتواند پری دریایی را نیز ببیند و واقعی بداند.

مشکل از آنجایی پیش میاید که نه تنها عقیده و نظر خود را بدون داشتن منطق و قدرت دفاع از نظراتش بیان میکند ، بلکه با اعتماد به نفس کامل خود را دانای برتر در این جهان دانسته و اعتقاد به عالم دهر بودنش را تا به آنجایی ادامه می دهد که هر شخصی خلاف نظر او سخن بگوید را نادان دانسته و علاوه بر نکوهش او ، برایش دلسوزی میکند !!!
دیگران در برخورد با چنین افرادی یا باید نظر او را بپذیرند و یا در مقابل وی میبایست در بین جماعت تحقیر شده و حماقت خود را پذیرا باشند . !

هوشمندی و هوشیار بودن در برابر افراد فریب کار بسیار ساده است .
افرادی که پاسخ کافی و صحیح در برابر عقل ، منطق و استدلال ندارند ، به شلوغ کاری و انحراف ذهن مخاطبین مشغول می شوند .
سوالات را با شلوغ کاری و حاشیه سازی از ذهن مخاطبین دور کرده و با سفسطه بجای بحث در مورد موضوع اصلی (عقیده ها، باورها و نظرات) ، بسراغ افراد میروند و در مورد آنها صحبت میکنند.

سوالات بسیاری مانند سوالات زیر هرگز در این تاپیک پاسخ داده نشد :

(اگه علم ناقصه و قابل اتکا نیست پس بذارینش کنار و یک نمونه کامل تر به ما معرفی کنین که بشه برای تعریف پدیده ها و شکافتن و تجزیه و تحلیل و ازمایش مورد استفاده قرار بدیم ! به شرطی که از هیچ یک از متد علمی استفاده نکنین.)

با وجود اون همه دلیلی که آورده شد تا نشان دهیم علم قابل اتکا است و مورد پذیرش قرار نگرفت ، با چنین شرایطی که علم رو غیر قابل اتکا میدونید و با اون در جنگ هستید..
پاسخ دهید که چطور میتوانید اریک که ماوارا الطبیعه را خورده ، رد کنید ؟ شما که علم را قابل اتکا ندانسته و میگویید چیزهایی در زیر امواج و علم فیزیک وجود دارد که علم هرگز به آنها دست پیدا نمیکند ! و باید از دیگر چیزها مثل ، احساسات و عشق و این داستان ها پی به آن ببرید (من آن را خیالات و توهمات میخوانم) .
اریک که دقیقا در همانجایی قرار دارد که شما ماورا الطبیعه را در آنجا قرار داده اید !!!
احتمالا اگر اندکی به اریک فکر کنید ، همان عشق واقعی که از آن سخن میگوید را به اریک نیز خواهید داشت !

این موضوع با شلوغ کاری و حرف های تکراری از ذهن مخاطبین دور شد ، بنابراین نیاز به تکرار آن وجود دارد :
اگر معیاری برای سنجش و آزمون نداشته باشیم ، این روند ما را بجایی خواهد رساند که مجبور می شویم هر خزعبلی را باور کرده و به آن عقیده داشته باشیم .

alireza hasdam
03-10-2018, 21:59
جواب شما؟ مثل اینکه اصلا به حرفای قبل من توجه نکردید دارم میگم ادراک درک مال ماوراست مگه من میتونم با قلم از مزه سیبی که خوردم و درک کردم جز شیرینیشو بگم؟اون مزشو باید درک کنی من ماورا رو باعلم دقیق نمیتونم توصیفش کنم نه تنها من بلکه همه اهل دل و اهل بصیرت دوست من مشکل ما کلماته شما میگی اریک من میگم هوشمندی خدا مفهوم یکیه فقط انسان ها روش اسم گذاشتن که راحت تر بشناسنش
گفتم سر جنگ ندارم با کسی فقط مشکل ماها این وسط اسم گذاریه واسه همونه شما میایید میگید فلان بیسار من میکم فلان هردومون یچیز رو میگیم داداشم عزیزم
اصلا ما دنبال این نیستیم که یکی بیاد بگه حرف شما درسته کامله ما دنبال چالشیم دنبال کسی هستیم که بیاد همو به چالش بکشیم تا بدونیم نقاط مثبت و منفیمون کجاست رفع کنیم یا تقویت کنیم

alireza hasdam
03-10-2018, 22:18
سوالات پاسخ داده شد اما توجه نشد shaahani چون مخاطب دنبال جنگ و تفرقه بود.
لازمه دوباره اینجا من توضیح بدم اما بعد از آن سوالات تکراری نکنید لطفا بعد از اون برید سراغ مجهدلات دیگتون تا من جواب بدم چه علمی چه ماورایی چون تو هردوشون سر رشته دارم و من حرفی میگم که بتونم بنویسم و چیزی مینویسم که بتوانم آن را امضا کنم و چیزی رو امضا میکنم که با جان دل قبولش دارم حالا راست بودنش مشخصه دروغ بودنشو کسی نتونسته به من تفهیم کنه چرا؟؟چون حقیقته حقیقت همون معیاریه که تو کهکشان ها و زرات ریز اتم خوابیده اگر بهش دست پیدا کنید به مقام صالح میرسید یعنی تشخیص حق از باطل مقام صالح یکی از بزرگ ترین مقام ها در راه حقیقته جواب سوال معار شما داده شد اما راه رسیدنش هم فاز شدن با اونه کیفیتیه باید با عشق بهش دست پیدا کنید اونم عشق حقیقی عشق بی ابزاری بدون سود و بهره
بنابراین مسله نه پیچیدست نه سادست چون عقل نمیتونه با 5حواسش اونو درک کنه چون عقل پایه و اساسش بدرد این دنیا میخوره ولی عشق به اون دنیا مربوطه توشه آخرتی که محمد پیامبر مسلمین ازش دم میزد همون آگاهی های لازم برای دنیای بعد هست
اما من یک چیز بگم که باز دوباره فاز نگیرید بیایید بگید همون علمه علم نیست علم تو حافظه میشینه ضبط میشه اما ادراک و حقیقت تبدیل به غریزه میشه نهادینه میشه
بنا بر این این شد معیار حالا خیلی باید توضیح بدم اما به نظر من همینقدر برای کنکاش قضیه کافیه و بقیش پای خودتون

shaahani
04-10-2018, 07:09
اریک رو باید درک کنید
مگه میشه با قلم مزه اریک رو که چشیدین بجز شیرینی اون نوشت ؟
اریک رو نمیشه با علم توصیف کرد ، چون هیچ اثر و نشانه قابل اثباتی در دنیای ما وجود نداره که پیش دانشمندان و آزمایشگاه های پیشرفته ببریم و با استفاده از اون بتونیم اریک رو ثابت کنیم و تعریف و توصیف علمی براش بسازیم .
فقط این اهل دل و اهل بصیرت هستند که به واقع اریک رو درک کردن و آگاهی دارن که ماورا الطبیعه وجود نداره چون اریک اون رو خورده .

حق و حقیقت اریکه ؛ معیار و همه چیز هم اونه که تو کهکشان ها و زرات ریز اتم خوابیده اگر بهش دست پیدا کنید به مقام صالح میرسید یعنی تشخیص حق از باطل مقام صالح یکی از بزرگ ترین مقام ها در راه حقیقته جواب سوال معار شما داده شد اما راه رسیدنش هم فاز شدن با اونه کیفیتیه باید با عشق بهش دست پیدا کنید اونم عشق حقیقی عشق بی ابزاری بدون سود و بهره

بنابراین مسله نه پیچیدست نه سادست چون عقل نمیتونه با 5حواسش اونو درک کنه چون عقل پایه و اساسش بدرد این دنیا میخوره ولی عشق به اون دنیا مربوطه توشه آخرتی که من پیامبر اهل سنت اریک ازش دم میزنم همون آگاهی های لازم برای دنیای بعد هست
اریک به من وحی کرد در دنیا آخرت تمام پیروان محمد پیامبر مسلمین را بجای ماهی به شیوه پنگوئنی خواهد خورد .

اما من یک چیز بگم که باز دوباره فاز نگیرید بیایید بگید همون علمه علم نیست علم تو حافظه میشینه ضبط میشه اما ادراک و حقیقت تبدیل به غریزه میشه نهادینه میشه
بنا بر این این شد معیار حالا خیلی باید توضیح بدم اما به نظر من همینقدر برای کنکاش قضیه کافیه و بقیش پای خودتون

بنابراین حالا دیگه با این توضیحات باید متوجه شده باشید که چرا حق و حقیقت اریک هست و ماورا الطبیعه وجود نداره و خورده شده .

shaahani
04-10-2018, 07:16
شما با عشق واقعی و احساس و وجودت به اریک من باور داشته باش و ایمان بیار
از آن پس من دیگه کاری با شما ندارم ، هرچی میخواهی بگو

siava5h
04-10-2018, 09:07
جای بسیار تاسف است که یک نادان قادر به درک واقعیات نیست و برای بهبود حال نادان، ناچار باشیم دست به ارائه مسائل جاهله بزنیم.
تا شاید بتوان حال نادان را بهتر کرد.

و انجا که نادان قواعد جاهلانه خود را فاسد بداند، اما همان قواعد را در اثبات عقاید خود بکار بندد اوج جهل است.
هیچ گامی جاهلانه تر از این زاده نخواهد شد.

mohsenP3000
04-10-2018, 10:06
عقاید همه دوستان محترم

یه مقدار شفاف تر و ساده تر نظرات تون رو بیان کنید. خیلی از موارد به شفا یافتن ربطی نداشت. یه جور جنگ و تنش هست در تاپیک. ولی موضوع جذابه.

در مورد تجربه خودم حدود 10 سال پیش یکی از افراد فامیل نمی دونم در اثر چه عارضه ای (از مصرف سیگار و دخانیات و ....) در حال مرگ بود. تقریبا مرده بود. شوهر خواهرش در همون شهرستان بهترین پزشک رو آورد بالا سرش و در بهترین بیمارستان بستری ش کرد برای 1 ماه اونجا بود و حدود 100 میلیون تومان اون موقع خرجش کرد. الان سالمه سالمه. سیگار رو همچنان می کشه. می گن به مصرف تریاک هم روی آورده. من همین چند وقت پیش ملاقات ناخواسته ای باهاش داشتم حالش عالی تر از عالی بود.

دقت کنید این آدم اصلا مرده بود ولی پول زنده ش کرد.

B3HZ@D
04-10-2018, 12:24
سوالات پاسخ داده شد اما توجه نشد shaahani چون مخاطب دنبال جنگ و تفرقه بود.
لازمه دوباره اینجا من توضیح بدم اما بعد از آن سوالات تکراری نکنید لطفا بعد از اون برید سراغ مجهدلات دیگتون تا من جواب بدم چه علمی چه ماورایی چون تو هردوشون سر رشته دارم و من حرفی میگم که بتونم بنویسم و چیزی مینویسم که بتوانم آن را امضا کنم و چیزی رو امضا میکنم که با جان دل قبولش دارم حالا راست بودنش مشخصه دروغ بودنشو کسی نتونسته به من تفهیم کنه چرا؟؟چون حقیقته حقیقت همون معیاریه که تو کهکشان ها و زرات ریز اتم خوابیده اگر بهش دست پیدا کنید به مقام صالح میرسید یعنی تشخیص حق از باطل مقام صالح یکی از بزرگ ترین مقام ها در راه حقیقته جواب سوال معار شما داده شد اما راه رسیدنش هم فاز شدن با اونه کیفیتیه باید با عشق بهش دست پیدا کنید اونم عشق حقیقی عشق بی ابزاری بدون سود و بهره
بنابراین مسله نه پیچیدست نه سادست چون عقل نمیتونه با 5حواسش اونو درک کنه چون عقل پایه و اساسش بدرد این دنیا میخوره ولی عشق به اون دنیا مربوطه توشه آخرتی که محمد پیامبر مسلمین ازش دم میزد همون آگاهی های لازم برای دنیای بعد هست

بحث منطقی اصولی داره که وقتی واردش میشیم باید رعایت بشه . وقتی شما وارد بحث منطقی میشین و میخواین که به سمت استدلال پیش برین باید یک سری اصول و قواعد توی صحبت هایی که مطرح میکنین رعایت بشه .
بدون درک مفاهیم و اصول و قواعد و عدم وجود تجزیه و تحلیل توی بحث ها , روند بحث بی ارزش میشه و هر کسی میتونه هر چیزی که میخواد بگه .

وقتی تعریفی از مفاهیم ارائه شده وجود نداشته باشه تنها چیزی که به چشم میاد بیهوده بودن بحث هاست . چون مفاهیمی که تعریف نداشته باشن بی پایه و اساس هستن و خیلی راحت به پایه و اساس مغلطه تبدیل میشن.
تا موقعی هم که شما در صحبت ها و بحثتون به سمت مفاهیم نرین , نمیتونین بحث اصولی و منطقی داشته باشین.

چیزی که شما توی صحبتتون ارائه میدین اثری از خرد و منطق توی اون نیست و تنها بر پایه احساسات و هیجان هست . شما داری از عقیده صحبت میکنی, نه از منطق .
انسانی هم که مذهبی باشه برای پذیرش نیروی های غیبی و ماورایی خرد و منطق رو به کار نمیبره بلکه مثل همه انسان های مذهبی دیگه متوسل به عقیده میشه تا بتونه به اون آرامش [کذایی] مورد نظر برسه.

همه این نیروهایی ماورایی که بر پایه عقاید دینی شکل گرفتن تفکرات و توهمات ذهنی از نیروهای نادیدنی و غیرملموس و برگرفته از احساسات و ترس انسانه که همیشه هم گفته میشه برتر از انسان و خارج از درک ما هستن .
اینا تعاریفی است که عقیده/دین به ما تحمیل میکنه و فرد معتقد هم هر گاه به مشکلی میخوره با قرار دادن اون نیروی ماورایی در جاهای خالی که پاسخی برای اون نداره , خیلی راحت به ارضای درونی میرسه و فکر میکنه پاسخ رو یافته.

اون چیزی که شما مطرح میکنی پاسخ منطقی نیست چون که هر نیرو و خدا و خدایان دیگه ای رو میشه جای اون گذاشت و تغییری توی نتیجه ندید .

xshya
04-10-2018, 18:36
واقعیت شفا یا شفائت گرفتن از خداوند بواسطه امامان مانند ابا عبدالاه امام حسین ع یا اهل بیت و معصومین کاملا در اسلام توسط علما توضیح داده شده کافیه در اینترنت جستجو کنید و این درخاست و واسطه قرار دادن فقط برای درمان بیماریهای لاعلاج و حتی نقص عضو نیست و شامل مشکلات سخت در زندگی مردم هم میشود بهر حال اینچیزیست که خداوند خواسته حال میخواهد گریه بر امامش باشد برای پاک شدن گناهی یا توسل و واسطه قرار دادنشان برای حل مشکلات و شفای مریضیها و اگر واقعا حتی بعد از مسلمان شدن درک این مسئله برایتان سخت است کافیه یک سفر به کربلا بروید و و با یکی از همین افراد شفا گرفته حالا ایرانی یا عراقی و عرب صحبت کنید
البته وقتی در شهر کافران مدام بر بوجود امدن خودبخود عالم هستی صحبت و تبلیغ میکنند نباید انتظار دیگری از غیر مسلمان داشت....این یعنی خدائی نیست دیدین دیگه حرف از بیگ بنگ و بنگ بنگو نظریهای احمقانه که اخر هم بسیاری از اینها را که ساخته ذهن خودشان بوده خودشان رد میکنند....

B3HZ@D
04-10-2018, 22:54
پس تکلیف اون الت پرست ها و گاو پرست ها که شفا گرفتن چی میشه ؟ یا اونایی که در گذشته توسط بت ها به جاجتشون رسیدن یا پیروان پوزایدون, زئوس , آمونت , ایزیس که به خواسته هاشون توسط خدایان قدیم رسیدن ؟

ما هم شما رو ارجاع میدیم تا یک سفر به هند داشته باشین تا صحبت های گاو پرستان و الت پرستان رو بشنوید تا مطمئن بشید که آئین و مسلک اونا بر حق است چون شفا گرفتن . شما چطور میتونی همچین چیز واضحی رو رد کنین ؟

صحبت اخرتون هم جالب بود . یک زمانی ملاها و طلبه ها ماتحت گرامی رو زیر شدیدترین فشارها گذاشتن تا با تفسیرهای من درآوردی و ماله کشی نشون بدن بیگ بنگ توی قران بوده ولی الان میشه نظریه احمقانه که ساخته ذهن بوده.

برای شناخت بهتر به شما توصیه میشه کتاب علوم پنجم ابتدایی رو مطالعه کنید واقعن میتونه کمک حالتون باشه تا با ساده ترین مفاهیم و قواعد علمی آشنا بشین .
قسمتی کوچکی از اون کتاب رو براتون میذارم که کار شما راحت تر بشه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza hasdam
04-10-2018, 23:10
بحث منطقی اصولی داره که وقتی واردش میشیم باید رعایت بشه . وقتی شما وارد بحث منطقی میشین و میخواین که به سمت استدلال پیش برین باید یک سری اصول و قواعد توی صحبت هایی که مطرح میکنین رعایت بشه .
بدون درک مفاهیم و اصول و قواعد و عدم وجود تجزیه و تحلیل توی بحث ها , روند بحث بی ارزش میشه و هر کسی میتونه هر چیزی که میخواد بگه .

وقتی تعریفی از مفاهیم ارائه شده وجود نداشته باشه تنها چیزی که به چشم میاد بیهوده بودن بحث هاست . چون مفاهیمی که تعریف نداشته باشن بی پایه و اساس هستن و خیلی راحت به پایه و اساس مغلطه تبدیل میشن.
تا موقعی هم که شما در صحبت ها و بحثتون به سمت مفاهیم نرین , نمیتونین بحث اصولی و منطقی داشته باشین.

چیزی که شما توی صحبتتون ارائه میدین اثری از خرد و منطق توی اون نیست و تنها بر پایه احساسات و هیجان هست . شما داری از عقیده صحبت میکنی, نه از منطق .
انسانی هم که مذهبی باشه برای پذیرش نیروی های غیبی و ماورایی خرد و منطق رو به کار نمیبره بلکه مثل همه انسان های مذهبی دیگه متوسل به عقیده میشه تا بتونه به اون آرامش [کذایی] مورد نظر برسه.

همه این نیروهایی ماورایی که بر پایه عقاید دینی شکل گرفتن تفکرات و توهمات ذهنی از نیروهای نادیدنی و غیرملموس و برگرفته از احساسات و ترس انسانه که همیشه هم گفته میشه برتر از انسان و خارج از درک ما هستن .
اینا تعاریفی است که عقیده/دین به ما تحمیل میکنه و فرد معتقد هم هر گاه به مشکلی میخوره با قرار دادن اون نیروی ماورایی در جاهای خالی که پاسخی برای اون نداره , خیلی راحت به ارضای درونی میرسه و فکر میکنه پاسخ رو یافته.

اون چیزی که شما مطرح میکنی پاسخ منطقی نیست چون که هر نیرو و خدا و خدایان دیگه ای رو میشه جای اون گذاشت و تغییری توی نتیجه ندید .

اجازه بدید دوست من شما توان تشخیص ادراک با منطق را دارید؟
استدلال مال عقله منطق مال عقله
وحقیقت و ادراک مال دل و عشقه
اصل دوم
بحث منطقی و علمی تو حافظه ضبط میشه
درک حقانیت و عالم معنوی تبدیل به غریزه و نگرش میشه

با این دو تا اصل بالا میشه راحت تر پی به مطالب نگاشته شده برد حالا من تو پیام های قبلم از ماورا بحث کردم و مربوط به ادراکم هست نه استدلالم بنابراین سو برداشت از شما بوده اشکالی توی حرف من دیده نمیشه

alireza hasdam
04-10-2018, 23:28
دوستان عزیز از جمله shaahani من کلا نزدیک به دوماهه توی این تایپیک دارم پیام میدم و اجمالا به فلسفه شفا و معجزه جواب دادم اما ناخواسته بحث به جهان شناختی و دو نیروی حاکم بر اون که کمال و قدرت هست کشیده شده الان دوستان جدید میاد میگن بحث اصلا مربوط نیست به شفا یافتن اما کاملا همه چیز به هم مربوطه و در صفهات قبل شما نظریه هارو مشاهده میکنید
الان کار من تمام شده اینجا چون دوستانی که سر جنگ داشتن فهمیدند که ما بیطرفیم حالا اگه خواستن بیشتر همو به چالش بکشیم اگه قادر هستند بیان و روی مسایل جهان شناختی و قوانین حاکم بر اون حرف بزنن یا از انسان شناسی چون به کلی مسعله شفا و معجزه حل شده اگر دوستان فکر میکنند اینطور نیست مشکل خودشونه و من تا جایی که توان داشتم به بحث های مربوط بهش هم پرو بال دادم.

donkeyoxte
05-10-2018, 00:55
دوستان عزیز از جمله shaahani من کلا نزدیک به دوماهه توی این تایپیک دارم پیام میدم و اجمالا به فلسفه شفا و معجزه جواب دادم اما ناخواسته بحث به جهان شناختی و دو نیروی حاکم بر اون که کمال و قدرت هست کشیده شده الان دوستان جدید میاد میگن بحث اصلا مربوط نیست به شفا یافتن اما کاملا همه چیز به هم مربوطه و در صفهات قبل شما نظریه هارو مشاهده میکنید
الان کار من تمام شده اینجا چون دوستانی که سر جنگ داشتن فهمیدند که ما بیطرفیم حالا اگه خواستن بیشتر همو به چالش بکشیم اگه قادر هستند بیان و روی مسایل جهان شناختی و قوانین حاکم بر اون حرف بزنن یا از انسان شناسی چون به کلی مسعله شفا و معجزه حل شده اگر دوستان فکر میکنند اینطور نیست مشکل خودشونه و من تا جایی که توان داشتم به بحث های مربوط بهش هم پرو بال دادم.

دوست عزیز متاسفانه زندگی ماشینی و مدرنیزه بعضی ها رو غافل از زیبایی رقص یک الکترون کرده حتی رقص یک ابرسلول تا جهان حال
بهتر بود همون اول یک تعریفی از خرافه میکردی و همینطور تعریفی هم از ماوراءالطبیعه, چون اونطور که من فهمیدم دوستان ماوراءالطبیعه رو چیزی غیر از جوهر و ماده و روح برداشت کردند
و کمی هم درمورد عقاید صوفی ها توضیح میدادی تا بیشتر متوجهشن, چون اینطور که مشخصه طرفدار پروپاقرصه صوفیست هایی

hamid3369
05-10-2018, 09:50
تکلیف این تاپیک چیه الان!!! آیا تاپیک جوابش را گرفته یا خیر؟؟ الان 2 ماه بیشتره فقط نقل و قول کشمکش دوستان یک نظر نهایی بدن

alireza hasdam
06-10-2018, 14:39
تکلیف این تاپیک چیه الان!!! آیا تاپیک جوابش را گرفته یا خیر؟؟ الان 2 ماه بیشتره فقط نقل و قول کشمکش دوستان یک نظر نهایی بدن

به نظر من اجمالا و تا حدودی که سو برداشت نشه انجام شده و بیش تر از اون حرف زدن اضافی هست چون مجبور میشیم به مسایل دیگه هم وصل بشیم که اصلا جاش تو اینجا نیست از جمله شبکه منقی یا قدرت منظور از قدرت ذهن خوانی و فی امقالهم
و شبکه مثبت همون کمال که راجبش حرف زدم و همون توشه آخرت هست

مثل اینکه از من قبلا سوال کرده بودید و جوابتون رو دادم.لطف کنین مسعله رو کش ندید چون مشکل ساز میشه واسه من و دوستان

alireza hasdam
06-10-2018, 14:44
دوست عزیز متاسفانه زندگی ماشینی و مدرنیزه بعضی ها رو غافل از زیبایی رقص یک الکترون کرده حتی رقص یک ابرسلول تا جهان حال
بهتر بود همون اول یک تعریفی از خرافه میکردی و همینطور تعریفی هم از ماوراءالطبیعه, چون اونطور که من فهمیدم دوستان ماوراءالطبیعه رو چیزی غیر از جوهر و ماده و روح برداشت کردند
و کمی هم درمورد عقاید صوفی ها توضیح میدادی تا بیشتر متوجهشن, چون اینطور که مشخصه طرفدار پروپاقرصه صوفیست هایی

سلام دوست من شما صوفی گری رو منبع حقانیت میدونید؟؟
حرف هایی که از من میشنوید مربوطه به دوره قبل از شمنیسم یعنی قبلها از دوران دین و ادیان چون یه راه و روش سلوکی ساده ای بوده به نام عرفان حقیقی که حالا عرفان های نوظهور و یا تغییر یافته فقط حاشیه این هست از جمله اریک دوستمون.من هم در مورد خرافه گفتم همچنین دوستان هم از خرافه و حقانیت گفتن و باز گفتیم و یک فوندانسیون ساختیم که اصل باشه بر این که فلسفه شفا و معجزه رو بگیم که گفتیم هم.
البته نیروی تضاد همیشه بوده و هست و باید یکسری مخالف چوبی خشک باید باشند تا یکپارچگی پیش نیاد
حالا من مسایل زیادی دارم تو زندگیم و اصلا فرصت نمیکنم بیام این موضوعات رو بیان کنم واسه همینه 2ماهه اینجا دارم تایپ میکنم که اتفاقا چند تا از پیام هام که خیلی سنگین بود واسه انجمن حذف شد!!!وگرنه این مجموعه رو من توی یک پیام چندید سطری خلاصه میکردم.
حالا من یک نتیجه گیری کردم از حرفتون این که جوابتونم بدم:اگه من بیام هزار بارم توضیح بدم باز یسری مخالف هست چون قانون همینه و از اون مهمتر بحث نظری میشه و عمل تو اون وجود نخواهد داشت و تنها با عمله که میشه به حقیقت دست یافت نه فلسفه و توضیحات تعوری وار باید نهادینه بشه نه توحافظه بشینه اگه نهادینه بشه میشه مثل عینک یک نگرش بر چند اصل که از دین کاراییش بیشتره چرا؟چون دین میگه چیزیو که واسه خودت نمیپسندی واسه دیگرانم نپسند و بلعکسش همینو بس اما عرفان و حقیقت اصل داره قانون داره و اون قانون که تبدیل به غریزه شده میگه عدالت یک سیستنم خاص داره و شما پایه اساس عدالتو بصورت غریزی دارید و مثلا اگه یکی بیاد بر پایه دین کار کنه شاید اون خودکشیو واسه خودش بپسنده این دلیل میشه واسه دیگرانم بخواد همینو؟؟ بنابراین دین نیاز به تکمیل شدن داره چون انگار باعلم قاطی شده و علمم ناقصه و ناقص خواهد بود
حالا باید به یک منبع به یک سرچشمه برسیم که سیستماتیک و اصولی بیاد درستت کنه یعنی عقاید قبلی خراب بشه و تازه عقاید بهتر بیاد و اون همین کوی خرابات در میان عرفا هست که فرد به مقام رند دست پیدا میکنه و کاملا دست هوشمندی خدا تو کاره
به نظرم کافی باشه

alireza hasdam
06-10-2018, 14:47
حرف هایی که از من میشنوید مربوطه به دوره قبل از شمنیسم یعنی قبلها از دوران دین و ادیان چون یه راه و روش سلوکی ساده ای بوده به نام عرفان حقیقی که حالا عرفان های نوظهور و یا تغییر یافته فقط حاشیه این هست از جمله اریک دوستمون.من هم در مورد خرافه گفتم همچنین دوستان هم از خرافه و حقانیت گفتن و باز گفتیم و یک فوندانسیون ساختیم که اصل باشه بر این که فلسفه شفا و معجزه رو بگیم که گفتیم هم.
البته نیروی تضاد همیشه بوده و هست و باید یکسری مخالف چوبی خشک باید باشند تا یکپارچگی پیش نیاد
حالا من مسایل زیادی دارم تو زندگیم و اصلا فرصت نمیکنم بیام این موضوعات رو بیان کنم واسه همینه 2ماهه اینجا دارم تایپ میکنم که اتفاقا چند تا از پیام هام که خیلی سنگین بود واسه انجمن حذف شد!!!وگرنه این مجموعه رو من توی یک پیام چندید سطری خلاصه میکردم.
حالا من یک نتیجه گیری کردم از حرفتون این که جوابتونم بدم:اگه من بیام هزار بارم توضیح بدم باز یسری مخالف هست چون قانون همینه و از اون مهمتر بحث نظری میشه و عمل تو اون وجود نخواهد داشت و تنها با عمله که میشه به حقیقت دست یافت نه فلسفه و توضیحات تعوری وار باید نهادینه بشه نه توحافظه بشینه اگه نهادینه بشه میشه مثل عینک یک نگرش بر چند اصل که از دین کاراییش بیشتره چرا؟چون دین میگه چیزیو که واسه خودت نمیپسندی واسه دیگرانم نپسند و بلعکسش همینو بس اما عرفان و حقیقت اصل داره قانون داره و اون قانون که تبدیل به غریزه شده میگه عدالت یک سیستنم خاص داره و شما پایه اساس عدالتو بصورت غریزی دارید و مثلا اگه یکی بیاد بر پایه دین کار کنه شاید اون خودکشیو واسه خودش بپسنده این دلیل میشه واسه دیگرانم بخواد همینو؟؟ بنابراین دین نیاز به تکمیل شدن داره چون انگار باعلم قاطی شده و علمم ناقصه و ناقص خواهد بود
حالا باید به یک منبع به یک سرچشمه برسیم که سیستماتیک و اصولی بیاد درستت کنه یعنی عقاید قبلی خراب بشه و تازه عقاید بهتر بیاد و اون همین کوی خرابات در میان عرفا هست که فرد به مقام رند دست پیدا میکنه و کاملا دست هوشمندی خدا تو کاره
به نظرم کافی باشه

donkeyoxte
09-10-2018, 00:18
به نظرم کافی باشه

ابدا, جاهایی از متن های قبلیت همچین حسی کردم(حتما اشتباه برداشت کردم), رندی پیر مغانی که شما میگی عمل هم درونش دخیله؟

alireza hasdam
11-10-2018, 14:38
عمل؟منظور از عمل شاهد بودنه به قول یک عارف که اشو نام داره باید همه چیو بدیم دست اصل کاری و دخالت تو روندش نداشته باشیم.در اصل تقریبا میشه از تو حرکت و از خدا برکت
یعنی اون عمل فقط شور و عشق یا علاقه فرد به عارف شدن و سالک شدن بوده و فقط دوست داشته بره تو این وادی بعد از اون خدا برکت آسمانیو به روش وا گذاشته یعنی یک نوع مهره چینی شده به نظرم اگه علاقه داشته باشی به این راه فقط باید علاقتو بیش تر کنی و منتظر باشی اون خودش میاد
و راه آسمانی دنیایی بدون تلاش هست یعنی مثل دنیای زمینی نیست واسه چیزی بری تلاش کنی برعکسشه
واسه همینه که زندگی راحت تره واسه دراویش و البته اصلا چشمی به پول ندارن چون سرو کارشون با آسمانه اگه سمبلیک بگیم میشه زمین و آسمان و خدا همه چیزش حساب شدست و حتما یک راهی تو کاره و گرنه بهشت سمبلیک که بیان شده رو من یک جایی میشناسم از اون بهشت هم که گفته شده بهتره و خوشگل تره
در اصل دنیای بعد مکانی نیست و کم کم مرحله مرحله پیش میره زمان هم برداشته میشه و البته جاودان بودن بهشت و جهنم هم بخاطر بدون زمان بودنشه و رمز باد و آب خاک و آتش رو اگه کشف بکنین شما تازه میفهمید قرآن چقدر رمز آلود صحبت کرده مثلا همون جنس ادمیزاد که از خاکه اگه اینارو زمان باشه بیاییم حرف بزیم درموردشون خیلی ساده تر زندگی میکنیم
الان خیلی مشکلات هست اصلا وقت نمیشه واقعا نسبت به پیشینیان و حتی 100 سال پیش ما خیلی احساس بدبختی میکنیم و قدیمیا خوشبخت تر بودن چون یک اعتقادی داشتن و انجام میدادند یکسری چیزارو الان همه رفتن سمت کمیت و مادی گرایی و همین کمبود کیفیت و انگیزه مشخصه یه بچه چهار ساله رو میبینید پیش باباش نشسته باباش در حال رانندگیه بهش میگه آروم برو این ماشین قراره مال من بشه یعنی چی؟؟یعنی که ملت داره به سمت کمیت و به سمت بی انگیزه ای میره و برده داری مدرن داره پیاده میشه و از چندین سال بعد میگن انسان یک ماشینه با این شماره ثبت شده بدون احساسات و عواطف و کلا نسل بشر پوچ میشه ریشه یابی هم شده و بر میگرده به مجهولات انسان وقتی ادمیزاد ندونه چرا دستورات معنوی رو انجام میده و یا پشت پرده اون نهی از منکر ها چیه بی اعتقاد میشه و بی توجهی میکنه رفته رفته توهین هم میکنه و با این کار موجودات غیر ارگانیک هم نامحسوس کار خودشونو میکنن و کلا فرد درگیر افسردگی تشعشعاتی میشه و همینو به دیگران هم منتقل میکنه و فاجعه پیش میاد بنا بر این شاعران و عارفان یک چیزی میدونستند که اومدن با شعر بیان کردند مثلا بنی آدم اعضای یکدیگرند.
سرتون رو درد نیارم امید وارم استفاده بشه...

alireza hasdam
11-10-2018, 14:48
به نظر من پاک ترین راه و رسم حقانیت که هم درمان داره یعنی شفا و هم حقیقت رو بهت پیشکش میکنه عرفان حلقه هستش و با اینکه کلی دشمن داره و براش شایعه سازی میشه اما داره به مردم حقیقت رو پیشکشی میکنه و بهترین راه و روش های قدیمی هست و سرچشمه همه چیه اما متاسفانه چون مردم تعصبی و افراطی زیاد هست بد اسمش کردن اما من عاشقانه و با تمام وجود بهش علاقه مندم و به این رو من و دوستان مدیون استاد عزیز محمد علی طاهری هستیم و برای من مثل یک اسطوره بوده و هست و همیشه آرزو دارم دشمنانش و شایعه سازان اون بیان و ایمان بیارند به حقیقت

hamid3369
11-10-2018, 16:02

قضیه شفا راست دروغش در ذهنیت افراد متفاوته بستگی به میزان تحصیلات تحقیقات تجربیات عینی روایات و احادیث متفاوت داره بستگی داره که خلقت روحانی و اعتقادی شخص مورد نظر چگونه باشه اگر در خانواده ای که اعتقاد یقینی به قضیه شفا دارن زندگی کنه تحت تاثیرقرار خواهد گرفت مگر در مواردی که ذکر کردم خودش به مسیر حقیقت و عدل علمی برسه معمولا کسانی که مطالعات در گستره تاریخ علم فلسفه اثباتی قضایای حملی و شرطی و نقضیات و اثبات دارند معمولا به درک درستری میرسند توجیح مناسب برای هر شخصی کافی نیست عده ای قبول میکنن و عده ای رد افرادی هستند در اثر حادثه ای رخ میدهد و ناگهان راه حل بزرگی پیدا میشود بدون انکه دلیل واقعی را در نظر بگیرند شتابان به مسئله شفاء روی میاورند
پاسخ کلی دیدگاه یکسان در افراد وجود نداره و دلایل و منابعی که این نظریات در مورد شفا ارائه میکنند انان نیز بی تاثیر از عوامل اعتقادی نیستن فعلا بنده سعی میکنم در متون علمی دو مسئله رو علیه هم قرار بدم و با استفاده از دلایل نقض و تایید رو انجام بدم و در همین جا اگر بسته نشد ارائه میکنم دوستان راهنمایی و ایراد رو بگن شاید با کمک اعضا بشه نتیجه اصلی رو ارائه داد همکاری دوستان لازرمه :n16:

donkeyoxte
11-10-2018, 19:31
عمل؟منظور از عمل شاهد بودنه به قول یک عارف که اشو نام داره باید همه چیو بدیم دست اصل کاری و دخالت تو روندش نداشته باشیم.در اصل تقریبا میشه از تو حرکت و از خدا برکت
یعنی اون عمل فقط شور و عشق یا علاقه فرد به عارف شدن و سالک شدن بوده و فقط دوست داشته بره تو این وادی بعد از اون خدا برکت آسمانیو به روش وا گذاشته یعنی یک نوع مهره چینی شده به نظرم اگه علاقه داشته باشی به این راه فقط باید علاقتو بیش تر کنی و منتظر باشی اون خودش میاد
و راه آسمانی دنیایی بدون تلاش هست یعنی مثل دنیای زمینی نیست واسه چیزی بری تلاش کنی برعکسشه
واسه همینه که زندگی راحت تره واسه دراویش و البته اصلا چشمی به پول ندارن چون سرو کارشون با آسمانه اگه سمبلیک بگیم میشه زمین و آسمان و خدا همه چیزش حساب شدست و حتما یک راهی تو کاره و گرنه بهشت سمبلیک که بیان شده رو من یک جایی میشناسم از اون بهشت هم که گفته شده بهتره و خوشگل تره
در اصل دنیای بعد مکانی نیست و کم کم مرحله مرحله پیش میره زمان هم برداشته میشه و البته جاودان بودن بهشت و جهنم هم بخاطر بدون زمان بودنشه و رمز باد و آب خاک و آتش رو اگه کشف بکنین شما تازه میفهمید قرآن چقدر رمز آلود صحبت کرده مثلا همون جنس ادمیزاد که از خاکه اگه اینارو زمان باشه بیاییم حرف بزیم درموردشون خیلی ساده تر زندگی میکنیم
الان خیلی مشکلات هست اصلا وقت نمیشه واقعا نسبت به پیشینیان و حتی 100 سال پیش ما خیلی احساس بدبختی میکنیم و قدیمیا خوشبخت تر بودن چون یک اعتقادی داشتن و انجام میدادند یکسری چیزارو الان همه رفتن سمت کمیت و مادی گرایی و همین کمبود کیفیت و انگیزه مشخصه یه بچه چهار ساله رو میبینید پیش باباش نشسته باباش در حال رانندگیه بهش میگه آروم برو این ماشین قراره مال من بشه یعنی چی؟؟یعنی که ملت داره به سمت کمیت و به سمت بی انگیزه ای میره و برده داری مدرن داره پیاده میشه و از چندین سال بعد میگن انسان یک ماشینه با این شماره ثبت شده بدون احساسات و عواطف و کلا نسل بشر پوچ میشه ریشه یابی هم شده و بر میگرده به مجهولات انسان وقتی ادمیزاد ندونه چرا دستورات معنوی رو انجام میده و یا پشت پرده اون نهی از منکر ها چیه بی اعتقاد میشه و بی توجهی میکنه رفته رفته توهین هم میکنه و با این کار موجودات غیر ارگانیک هم نامحسوس کار خودشونو میکنن و کلا فرد درگیر افسردگی تشعشعاتی میشه و همینو به دیگران هم منتقل میکنه و فاجعه پیش میاد بنا بر این شاعران و عارفان یک چیزی میدونستند که اومدن با شعر بیان کردند مثلا بنی آدم اعضای یکدیگرند.
سرتون رو درد نیارم امید وارم استفاده بشه...

خب عمل رو توسل و وصال به خدا میدونیم (در عرفا), نان روز هیچ نان شب چه؟

alireza hasdam
12-10-2018, 12:47
حمید جان اون چیزی که شما داری میگی نظریه نیست که ساختار شفا یا معجزه رو بیان کنه اونی که میگید یعنی هیپنوتیطم یعنی تلقین
کسی که تو خانوادش بهش تلقین بشه فلان جا شفا میده ذهنش اونطوری برنامه ریزی میشه و بهش میشه گفت باز سازی یا تعمیر ناخود آگاه بدن یعنی شفا و عجز انسان نقشی نداره بنابراین تلقین و شرطی شدن رو لطفا قاطی معجزه و شفا نکنید و چیزی نمیدونید بیخود اظهار نظر نکنید به این میگن مغلطه نه به فلسفه و تعوری

alireza hasdam
12-10-2018, 13:07
دوست من همه مکتب ها و همه رشته ها چه علمی و چه ماورایی یه سری کلمات مختص و مخصوص به خودشون دارند مثلا زبان کنکور یا لغات پزشکی لغات عرفا اینا ترمینولوژی مربوط به همون مکتبه در اصل انسان هرجا که میرسه برای اینکه اونجا رو بشناسه و مورد برسی قرار بده روش اسم میذاره مثلا خیابون فردوسی این جا هم تو عرفان هر مقام سیر و سلوکی رو اسم گذاشتن و اون مقام هرچه بالا تر بره یعنی به کمال و تکامل نزدیک تر میشه مثلا صادق یعنی فرد به مقام راست گویی و صداقت رسیده خلاصه بگم اینجا انسان آگاهی هایی راجب به کمال و تکامل روحی یا همون ذهنی میرسه و دریافت میکنه که در اصل بیشتر تو دنیای بعد مورد استفاده قرار میگیره و تو این دنیا فقط اخرین درجش اینه که انسان پاکی میشه و به همه سود میرسونه بیشتر از این کامل تر نمیشه چون نیاز منده و باز به خیلی چیزا نیاز داره و در آخرت وقتی به آخرین آزمایش آدمی میرسه یعنی انسان بی نیاز میشه و خدا قدرتشو در اختیارش میزاره و اونجاست که نشون میده خودشو که واقعا آگاهی داسته راجب معشوق خودش یا اینکه توی مادیات یا علم غرق شده و به لازمانی و لامکانی و بی نیازی خدا بی اعتقاد بوده
در اصل مطلب بالا خیلی طولانیه ولی من شرایشو نداشتم توضیح بدم شما میتونید مقاله آخرین آزمایش آدمی از استاد محمد علی طاهری عزیز رو بخونید یا نرم افزار سفیر عشق رو دانلود کنید و به تمام کتاب هاش دست پیدا کنید توی تلگرام به کانال های مربوط به عرفان حلقه میتونید عضو بشید و حتی ویدیو و صوتی های ایشان رو دانلود کنید و یا درصورت لزوم وارد این راه سلوکی بشید و به پاسخ مجهولاتتون برسید همچنین درمان بشید و با زندگی عرفانی آشنا بشید که چقدر کیفیتی هست و من بشخصه دیدم دوستانی که به مقامی رسیدن که ذهن خودشون رو کنترل داشتند و هروقت نیاز بود ذهنشون رو خالی و ساکت میکردند و خیلی دقیق برنامه ریزی و نقشه کشی میکردند

hamid3369
12-10-2018, 13:39
حمید جان اون چیزی که شما داری میگی نظریه نیست که ساختار شفا یا معجزه رو بیان کنه اونی که میگید یعنی هیپنوتیطم یعنی تلقین
کسی که تو خانوادش بهش تلقین بشه فلان جا شفا میده ذهنش اونطوری برنامه ریزی میشه و بهش میشه گفت باز سازی یا تعمیر ناخود آگاه بدن یعنی شفا و عجز انسان نقشی نداره بنابراین تلقین و شرطی شدن رو لطفا قاطی معجزه و شفا نکنید و چیزی نمیدونید بیخود اظهار نظر نکنید به این میگن مغلطه نه به فلسفه و تعوری

باشه مرسی ممنون

alireza hasdam
02-01-2019, 04:15
سلامی دوباره میکنم خدمتتون
دوستان تو پیام های قبلم اومدن یه سری نظریه دادم در اصل مسعله تحقیقی بود میخواستم یه تحقیقی راجب این نوع تعوری ها داشته باشم و گرنه من اصلا به چنین چیزایی اعتقاد ندارم چون کلا بی پایه اساس هست و منطقی نیست و من متعجب شدم چرا شما جدی گرفتید ولی کلا خیلی کمک کرد بتونم تحقیقمو کامل کنم و نظراتتون واقعا ارزشمند بود.
در کل نتیجه گرفتم که چیزی که قابل حس کردن باشه و بشه حسش کرد یعنی وجود داره و غیر این مربوطه به ناشناخته هاست و نیاز به زمان داریم تا بشناسیمش و باید به همه چیز شک داشت ولی باز هم یه اغازگر وجود داره که دنیارو پایه گذاری کرده که خیلی هوشمنده. اما باز هم باید شک داشت.
من خیلی ممنونم از نظراتتون و کاملا منطقی بود بیشترشون و استفاده شد.

Reza Azimy_RW
25-03-2019, 17:40
الان یه امامنزاده اینطرفا هست خیلیا ازش شفا گرفتن اتلان متوجه شدن اصلا این امامزاده نبوده قبر پدر بزرگ یکی بوده که بچه هاش خارج بودن و الان اومدن میگن چرا قبر پدر ما شده امامزاده .
الان بگرد دنبالل پرتقال فروش.
اینا همش چرته یه اطفاقی میخاسته بیوفته افتاده ربطی به امام و امام زاده هم نداشته
الان من نمیدونم تکلیف اونایی که شفا گرفتن چی میشه :n02:

Reza Azimy_RW
01-04-2019, 00:14
یه مروددیگه هم از امامزاده های تغلبی تو شهر خودمون داره اطفاق میافته . قدیما یه مسیری بوده اول شهرستان دهاقان که یه کوهی بوده معروف به دزد گاه که دزدها در اون کمین میکردن و کاروانهای در حال عبورو میزدن . یه قبری اون بالا چندین سال بود بود که اصلا معلوم نبود مال کیه بق تحقیقات مال سردسته دزدا بوده که تو بالاترین نقطه تپه بزرگ دزد گاه قرار گرفته . اینو کم کم چراغونی کردنو یهو یکی ازش شفا گرفتو الان شده یه امامزاده خفن که مسافرای بخت برگشته ازش شفا هم میگیرن :| هر بر هیچکس در این شهر پنهان نیست که این قبر یک دزد بوده نه بیشتر !
البته مقام دادن به دزدای حرفه ای تو این مملکت یه روال عادیه چیز جدیدی نیست :دی