PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت 405 و پژو پارس ؟

Netw0rks
17-08-2016, 14:33
سلام
بعد از سالها من هنوز نتونستم بفهمم چرا پارس حدود 8 میلیون از 405 گرون تره !
پارس چی داره که 405 نداره ؟

EhsanCPU
17-08-2016, 15:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
پژو پرشیا ضمن اینکه ظاهر زیباتری داره در مدل ELX موتور قدرتمندی داره ولی فکر نکنم در مدل های معمولی تفاوتی داشته باشن

در مورد 405 یه مدت بود که بی دلیل آتش میگرفتن که تاثیر بدی در خریداران گذاشت و خریداران رغبت کمتری برای خرید 405 داشتن

mohamad skystar
17-08-2016, 15:43
سلام
بعد از سالها من هنوز نتونستم بفهمم چرا پارس حدود 8 میلیون از 405 گرون تره !
پارس چی داره که 405 نداره ؟

تفاوت قیمت در بازار خودرویی کشورمون هیچ وقت باب میل مصرف کنندگان نبوده.
تفاوت پارس و 405 اول فقط در نمای ظاهری و داخلی بود
بعد برای پارس از موتور زانتیایی استفاده شد و خیلی مورد قبول
واقع شد
در چند سال اخیر پارس دچار تغییرات داخلی و فنی شد
اما این تغییرات در 405 همیشه شکست خورده بود

در کل اگر به گذشته برگردیم میبینیم این دو خودرو هیچ فرقی از نظر فنی نداشتن
و تفاوت ها ظاهری بوده و به دلیل زیبا و شکیل بودم پارس در بین مردم
باعث محبوبیت پارس و به وجود آمدن این اختلاف قیمت شد.

در کل خدا نکنه مردم از یه خودرو خوششون بیاد
دیگه شرکت تولید کننده خودخواهی و غرور.رو به حد آخر میرسونه
و هر بلایی سر قیمتش بخواد میاره

Netw0rks
18-08-2016, 00:12
پس همونطور که فکر می کردم تفاوتشون بیشتر ظاهریه تا فنی !

کدوم مدل های پارس ، موتور زانتیایی دارن ؟

Pourya-pc
19-08-2016, 11:31
مدل های ۹۱ به قبل موتور ۱۸۰۰ L4 داشتند که درواقع همون موتور XU7 بهینه هست اما با ۱۶ سوپاپ که به اسم زانتیایی معروف شده بود . پس از آن یعنی ۹۱ به بعد ایرانخودرو اقدام به نصب موتور ۲۰۶ بر روی خودروهاش کرد که هم ۴۰۵ و هم پارس و برخی مدل های سورن رو شامل شد . موتور ۲۰۶ از نوع TU5 با ۱۱۰ اسب قدرت روی پارس بد نشد ولی اطهلاکش بالارفت و کشش ماشین و شتابش کم شد . پس از آن ایرانخودرو تصمیم گرفت یک نمونه جدید XU7 رو بسازه و با تغییرات نچندان خوب XUM رو آفرید که پارس ELX امروزی هست . این موتور حجمش به ۱۹۰۰ سی سی رسید ٬ مصرفش بشدت افزایش پیدا کرد ٬ صدای بیشتری تولید کرد و قدرتش تنها ۵ اسب بیشتر شد . شتاب هم ۱ دهم ثانیه بیشتر . و این شاهکارهای ایران خودرو و مهندسین ابلح این شرکت رو باید تحسین کرد .

aminkhan2014
20-08-2016, 17:06
پس همونطور که فکر می کردم تفاوتشون بیشتر ظاهریه تا فنی !

کدوم مدل های پارس ، موتور زانتیایی دارن ؟
تفاوت 405 و پارس فقط در چند تا خرده آپشن هست و ظاهر،وگرنه قلب تپنده هردو در نمونه معمولی یک موتور هست
تا 92 موتور زانتیایی در بازار هست،موتور206 هم معروف به LX از 90 به بازار اومد که مشکل عمده اش گیربکس سبکی هست که روی ماشین انداختن و کشش را کم کرده
XUM هم ظاهرا نمونه بروز شده همون 405 های کاربراتور موتور2000 هست که دستکاری شده و انژکتور شده،مثل موتور زانتیایی نیست ولی به واسطه موتور پرحجم ترش، کشش و شتاب بهتری نسبت به معمولی و LX داره

سعید سیستم
20-08-2016, 17:37
هیچ فرقی ندارن هر2 موتورشون یکیه tu5

فقط 10% تفاوت ظاهری دارن.

الانم که هر 2 داشبورد سوناتایی شدن .

هر کی پرشیا بخره پول مفت داده الکی.مثل بابای خودم که هر چی گفتم فرق نمیکنه آخرش پرشیا خرید برای قیافش.برای بابام متاسفم.

DJ_EBI
20-08-2016, 21:16
2 تا از اعضای خانواده این 2 تا خودرو رو دارن slx tu5 , پارس سال tu5 فنی و موتوری تفاوتی نداره یک سری آپشن ها رو هر دو هست که رو 405 غیر فال شده یا نزاشتن مثلن روی فرمون پارس اینترفیس داره رو 405 خیر پخش پارس بلوتوث و قابلیت مکالمه داره 405 غیر فعالش کردن پارس باند عقب داره 405 خیر شیشه عقب پارس برقیه 405 دستی ترمز عقب پارس دیسکی هستش 405 خیر صندلی پارس برقیه 405 دستی پارس آینه تاشو برقی داره 405 خیر

EhsanCPU
20-08-2016, 21:39
دوستان یه مدت بود 405 ها آتش میگرفتن موارد بسیار زیادی از آتش گرفتن خود به خود 405 در کشور رخ میداد حتی در اخبار سراسری هم اعلام میکرد
بالاخره علتش مشخص شد و تونستن رفعش کنن یا هنوز مبهمه ؟؟؟

ArashMiniStar
21-08-2016, 18:05

هر کی پرشیا بخره پول مفت داده الکی.مثل بابای خودم که هر چی گفتم فرق نمیکنه آخرش پرشیا خرید برای قیافش.برای بابام متاسفم.

البته پارس های جدید فرمونشون این نیست و بازم تغییرش دادن!! بوق هم از روی دستک ب روی فرمان جا به جا شده!! اگه یادم نره عکس از ماشسن پدر میگیرم میذارم.ماشالا پدرم همش پارس صفر میگیره با کوچیکترین تغییرات ایران فرغون اشناییم [emoji14]

Sent from my C6903 using Tapatalk

mohamad skystar
21-08-2016, 19:07
دوستان یه مدت بود 405 ها آتش میگرفتن موارد بسیار زیادی از آتش گرفتن خود به خود 405 در کشور رخ میداد حتی در اخبار سراسری هم اعلام میکرد
بالاخره علتش مشخص شد و تونستن رفعش کنن یا هنوز مبهمه ؟؟؟

اون مشکل برای مدل های 83 بود
یه عیب کوچک در سیستم سوخت رسانی بود که باعث آتش سوزی میشد.
الان چند ساله برطرف شده

Netw0rks
22-08-2016, 09:21

من که قیافه ی آنچنانی در پرشیا نمی بینم که بخوام به خاطر قیافه ش اونو انتخاب کنم ؛ اما دست کم بازار فروش خوبی داره ؛ مثل خودروهای چینی نیست که بعد از یک سال 1/3 قیمتش بیاد پایین !