PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن کامپیوتر (روی نام لوگوی مادبورد گیر کرده)

جناب مهندس
14-08-2016, 12:39
سلام
مشکلم اینه که کامپیوتر بالا نمیاد. روی آرم Asus (مادربورد Asus P8H61-M LX PLUS R2.0) مکث میکنه و جلوتر نمیره.
دکمه های delete و F2 هم میزنم کار نمیکنه. با کیبورد دیگه هم امتحان کردم، باز جواب نداد.

کامپیوتر رو restart میکنم، یه تک بوغ میزنه و ظاهراً همه چی سالمه؛ ولی بالا نمیاد.
روی مادربورد، جامپر clear رو هم از روی پایه های 2-1 به پایه های 3-2 منتقل کردم و باز جامپر رو گذاشتم سرجاش که بایوس ریست بشه. فایده نداشت. چندین بار انجام دادم.
باتری مادربورد هم چند بار درآوردم و چند دقیقه گذاشتم کنار. ولی فایده نداشت.

لطفاً راهنمایی بفرمایید چطور مشکل رو حل کنم؟

morypory
14-08-2016, 13:04
فن سی پی یو را چک کن که محکم سر جایش باشد و خوب حرکت کند احتمال زیاد مربوط به فن سی پیو است که خوب سی پی یو را خنک نمی کند

جناب مهندس
14-08-2016, 19:24
فن سی پی یو را چک کن که محکم سر جایش باشد و خوب حرکت کند احتمال زیاد مربوط به فن سی پیو است که خوب سی پی یو را خنک نمی کند

چک کردم. مشکلی نداشت
کل کابل ها و رم و پردازنده و گرافیک و پاور رو از مادربرد جداکرده و دوباره وصل کردم.

هنوز مشکل باقیه[emoji20]

Sent from my iPhone using Tapatalk

EXTREME
14-08-2016, 19:41
هارد رو جدا کنید و دوباره تست کنید اگر درست نشد باید با یک رم دیگه سیستم چک بشه میتونه این مشکل از خود بایوس هم باشه
تجهیزات جانبی مثل موس کیبورد رم ریدر فلاپی همه رو جدا کنید یو اس بی های جلو رو هم قطع کنید و دوباره تست کنید

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

جناب مهندس
14-08-2016, 22:11
هارد رو جدا کنید و دوباره تست کنید اگر درست نشد باید با یک رم دیگه سیستم چک بشه میتونه این مشکل از خود بایوس هم باشه
تجهیزات جانبی مثل موس کیبورد رم ریدر فلاپی همه رو جدا کنید یو اس بی های جلو رو هم قطع کنید و دوباره تست کنید

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

رم رو عوض کردم. درست نشد.
تمام وسایل و هارد و کابل ها و حتی یو اس بی رو جدا کردم. باز جواب نداد.

Sent from my iPhone using Tapatalk

جناب مهندس
17-08-2016, 20:41
سلام
با توجه به اینکه کامپیوترم رو برای اینترنت و فیلم و بازی های سبک استفاده میکنم؛ آیا مادربرد ASROCK P75-Pro3 مناسب خواهد بود؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

درضمن، موقع نصب به چه چیزهایی توجه کنم؟ مادربرد نباید به بدنه کیس اتصال داشته باشه؟

جناب مهندس
21-08-2016, 08:27
درضمن، موقع نصب به چه چیزهایی توجه کنم؟ مادربرد نباید به بدنه کیس اتصال داشته باشه؟

منظورم اینه که چهار - پنج تا جای پیچ روی مادربرد جدید رو با پیچگوشتی به کیس ببندم؛ درسته؟
نیازی نیست چیزی بین مادربرد و بدنه کیس قرار بدم به عنوان عایق؟ از این پیچ های بلند (spacer) حتماً باید بگیرم؟ با پیچ معمولی نمیشه بست؟

EXTREME
21-08-2016, 13:25
منظورم اینه که چهار - پنج تا جای پیچ روی مادربرد جدید رو با پیچگوشتی به کیس ببندم؛ درسته؟
نیازی نیست چیزی بین مادربرد و بدنه کیس قرار بدم به عنوان عایق؟ از این پیچ های بلند (spacer) حتماً باید بگیرم؟ با پیچ معمولی نمیشه بست؟

اگه درست پیچ کنید فاصله هست و مشکلی نیست ولی میتونید از اون چیز هایی که میگیید هم بزارید نزارید هم مشکلی نداره

FX
07-11-2016, 16:37
سلام
با توجه به اینکه کامپیوترم رو برای اینترنت و فیلم و بازی های سبک استفاده میکنم؛ آیا مادربرد ASROCK P75-Pro3 مناسب خواهد بود؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بستگی به کانفیگ سیستمت در کل داره.... مقدار فرکانس رم و پهنای باند و پردازنده .... که با توجه به مادربوردت انتخاب کردی
اما اگر اینا رو در نظر نگیریم آره برای مصارفی که گفتی و انتخاب های مناسب کرده باشی آره کافیه