PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جملاتی زیبا از لائوتسه

years
04-08-2016, 22:57
هر روز یک پند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

years
23-12-2016, 18:13
بالاترین آرزوها ترک آرزوهاست
تنها با ترک آرزوها میتوان به اسرار پی برد

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-12-2016, 18:41
سلام . تشکر از شما
حق اِستفسار (درخواستِ تفسیر )و حق نقد و بررسی و تعریف و تمجید هم داریم ؟ یا فقط بخونیم و بریم ؟

years
24-12-2016, 23:04
سلام . تشکر از شما
حق اِستفسار (درخواستِ تفسیر )و حق نقد و بررسی و تعریف و تمجید هم داریم ؟ یا فقط بخونیم و بریم ؟
سلام ودرود
حق نقد و تفسیر دارید چرا نداشته باشید حق شماست

years
24-12-2016, 23:13
در بی عملی عمل کنید
اگر بی عملی را بیازمائید هرچیز سرجای خودش قرار میگیرد

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-12-2016, 16:11
بالاترین آرزوها ترک آرزوهاست
تنها با ترک آرزوها میتوان به اسرار پی برد
سلام
ترک آرزوها ؟ همه ی آرزوها ؟
اسرار بسیار است . کدام اسرار ؟ و چگونه با ترک آرزوها میتوان به اسرار رسید ؟
با تشکر

years
26-12-2016, 19:16
سلام
ترک آرزوها ؟ همه ی آرزوها ؟
اسرار بسیار است . کدام اسرار ؟ و چگونه با ترک آرزوها میتوان به اسرار رسید ؟
با تشکر

آرزوها چشم را کور میکند و انسان را در خیال غرق کرده و جلو حرکت انسان را میگیرد
گویا انسان فراموش کرده هنگام مرگ این ماهیچه ها و جسمش لطمه کرم ها و مورچه های خاکی می شود

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2016, 15:10
گویا انسان فراموش کرده هنگام مرگ این ماهیچه ها و جسمش لطمه کرم ها و مورچه های خاکی می شود
سلام . تشکر از پاسختون و نظرتون .
انسانِ بی آرزو و خواسته به چه امیدی و با چه انگیزه ای زندگی کنه , کار کنه و تلاش کنه ؟
آیا حق هر انسانی نیست که خواسته و آرزو داشته باشه ؟

Mohammad Hosseyn
27-12-2016, 17:24
البته باید دید منظور دقیق از آرزو چی هست. مثلا سه واژه هست که هر سه آرزو ترجمه شدن: Desire, Wish, Will
حتی به نظرم واژه End یا هدف رو هم بشه تو همین معنی هم بکار برد. از بین اینها فقط شاید بشه گفت Desire اون ویژگی که شما میگید رو میتونه داشته باشه هرچند همه اینها سلسله مراتبی هستن. یعنی Desire یک خیال خوش هست راجع به چیزی که فکر میکنیم خوبه برامون، Wish اما یه خواسته مشخص و روشن از چیزیه که میخوایم و Will هم مربوط به ارزویی هست که در جهت اون عمل کردم و بهش دست یافتیم و خب فکر میکنم بشه End رو بین Wish و Will در نظر گرفت.
به این ترتیب نقطه نظر دوستمون چالش مهمیه. بدون آرزو که انگیزه ای برای عمل وجود نداره.

به نظرم اونچه که باید کنترل کرد طمع (Greed) هست. یجورایی این جمله خیلی تفریطی به نظر میرسه. حالا من خیلی با اندیشه های لائو تسه آشنایی ندارم امیدوارم بتونم راجع بهش مطالعه کنم.

years
27-12-2016, 19:44
سلام . تشکر از پاسختون و نظرتون .
انسانِ بی آرزو و خواسته به چه امیدی و با چه انگیزه ای زندگی کنه , کار کنه و تلاش کنه ؟
آیا حق هر انسانی نیست که خواسته و آرزو داشته باشه ؟

خیر
آرزوهای انسان با تلاش بدست میان یعنی طبق قانون فیزیک:
از حرکت شتاب درست میشه
از شتاب سرعت ایجاد میشه
از سرعت مهارت بوجود میاد
از مهارت زمان نزدیک به صفر میل میکنه

حالا برعکسش حساب کنی میشه غرق در آرزوها
مدام در مورد اون دنیا و بهشت فکر کردن

البته باید دید منظور دقیق از آرزو چی هست. مثلا سه واژه هست که هر سه آرزو ترجمه شدن: Desire, Wish, Will
حتی به نظرم واژه End یا هدف رو هم بشه تو همین معنی هم بکار برد. از بین اینها فقط شاید بشه گفت Desire اون ویژگی که شما میگید رو میتونه داشته باشه هرچند همه اینها سلسله مراتبی هستن. یعنی Desire یک خیال خوش هست راجع به چیزی که فکر میکنیم خوبه برامون، Wish اما یه خواسته مشخص و روشن از چیزیه که میخوایم و Will هم مربوط به ارزویی هست که در جهت اون عمل کردم و بهش دست یافتیم و خب فکر میکنم بشه End رو بین Wish و Will در نظر گرفت.
به این ترتیب نقطه نظر دوستمون چالش مهمیه. بدون آرزو که انگیزه ای برای عمل وجود نداره.

به نظرم اونچه که باید کنترل کرد طمع (Greed) هست. یجورایی این جمله خیلی تفریطی به نظر میرسه. حالا من خیلی با اندیشه های لائو تسه آشنایی ندارم امیدوارم بتونم راجع بهش مطالعه کنم.
البته از جملات لائوتسه در روان درمانی استفاده میشه
تفسیر جمله لائوتسه میتونه این باشه که از انرژی درون خودت غافل نشو
نذار آرزوها تو را محاصره کنن تو آرزوها را محاصره کن

years
12-01-2017, 10:59
اگر بدانید همه چیز در حال تغییر است به هیچ چیز دل نمی بندید

years
08-03-2017, 18:48
برای یکپارچه شدن اول باید قطعه قطعه شوید