PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد دندان هنگام خوردن شیرینی

meysam2578
28-07-2016, 23:00
سلام . چند وقتیه که هر وقت چیز شیرین میخورم دو تا دندونای عقب فک پایینی که مخصوص جویدنه شدیدا درد میگیره و تا دهنم رو آب نکشم خوب نمیشه . حتی بعضی وقتا آب هم که میخورم دندونم درد میگیره . درمان خانگی خاصی برای این مشکل هست یا حتما باید برم پر کنم ؟؟

محمد7966
29-07-2016, 08:16
سلام . چند وقتیه که هر وقت چیز شیرین میخورم دو تا دندونای عقب فک پایینی که مخصوص جویدنه شدیدا درد میگیره و تا دهنم رو آب نکشم خوب نمیشه . حتی بعضی وقتا آب هم که میخورم دندونم درد میگیره . درمان خانگی خاصی برای این مشکل هست یا حتما باید برم پر کنم ؟؟

سلام
برید دکتر

یه نگاهی بکنه بهشون

احتمالش هست که دندوناتون باید عصب کشی بشه

سعی کنید پیش یک دکتر باوجدان و با انصاف برید و البته کار بلد که عین من نشه 3 تا از دندونام آبسه زدند بعد از عصب کشی

amir hamzeh
29-07-2016, 21:09
شما حتما باید برید دکتر یه بیماری هست به اسم دندان حساس که طرف هرچی میخوره دندانش درد میاد ولی دندانش مشکلی نداره بعضی وقتا فقط چندتا حساس میشن در هر صورت دکتر باید تشخیص بده همین طور هم که دوست مان گفتند پیش دکتر کاربلد و با وجدان بروید

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-07-2016, 05:25
سلام
مینای دندان شما آسیب دیده و این آغاز پوسیدگی دندان هست
دندانپزشک کمی از دندان رو میتراشه و پر میکنه و مشکلتون حل میشه
علتهای آسیب دیدن مینا:
خوردن قند و شکر و شیرینی و نشستن دندانها بلافاصله بعد از خوردن این چیزها
خوردن ترشیجات و آبلیمو و آبغوره که اسیدی هستند و مینا رو خراب میکنند
مسواک نزدن
سیگار و الکل
نشستن دندانها بعد از خوردن شیر
خوردن غذاها و نوشیدنیهای داغ و سرد با هم مثل خوردن چای یا قهوه داغ و بلافاصله خوردن آب سرد
عادت به خوردن چیزهای داغ
عادت به خوردن چیزهای سرد مثل آب بسیار سرد و بستنی
شکستن تخمه و پسته و غیره با دندان حتی تخمه ی آفتابگردان