PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویروس جدید یاهو مسنجر در حال آلوده کردن کاربران

'POP'
23-09-2006, 07:33
ویروس جدید نرم افزار پیغام رسان فوری یاهو مسنجر با نام W32/YahLover.worm توانسته است در مدت زمان اندکی از بوجود آمدن تعداد فراوانی از کاربران استفاده کننده از این نرم افزار را آلوده نماید.

سایت مک آفی اعلام كرده است كه درجه خطر ویروس W32/YahLover.worm که در خانواده کرم ها (Worm) طبقه بندی شده است کم (Low) می باشد و نخستین بار در تاریخ 9/5/2006 مشاهده شده است.

ویژگی و نحوه عملکرد این ویروس به گونه ای است که با نمایش پیامهای گوناگون در قسمت Custom Message Status آیدی کاربر آلوده شده از دیگران می خواهد تا بر روی لینک نماش داده شده کلیک نمایند تا بتواند بدین صورت خود را در سیستم کامپیوتر آنها نیز دانلود کند. در صورت انجام چنین کاری فایل آلوده به ویروس، خود را به یکی از فایل های اصلی ویندوز ( %WINDIR%\taskmng.exe ) متصل می کند و سپس از طریق تنظیمات ریجستری گسترش می یابد.

علاوه بر آنکه شما می توانید با بررسی فایل های ریجستری خود نسبت به این امر که آیا آلوده شده اید یا خیر پی ببرید در صورت مشاهده ی پنجره ای همانند پنجره ی زیر نیز سیستم شما به این ویروس آلوده شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویروس W32/YahLover.worm این قابلیت را دارد تا لیست تمامی دوستان شما در یاهو مسنجر را تشخیص داده و خود را برای آنها ارسال نماید.

در صورتیکه شما از ویروس یاب شرکت مک آفی استفاده می کنید پس از بروز نمودن ویروس یاب خود، یکبار سیستم را بطور کامل اسکن نمایید.

اطلاعات بيشتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
;)
winbeta.net

esool
23-09-2006, 08:29
آره يكي هم براي من اين لينك و فرستاد منم روش كليك كردم
ديگه آدرس Homepage هم عوض شده و ديگه هم نمي شه عوضش كرد
Norton هم ريختم اما چيزي پيدا نكرد
ميشه بگيد Homepage رو چه جوري عوضش كنم؟

ReZa DN
23-09-2006, 10:20
برای من اومد اما خدا رو شکر کلیک نکردم بخیر گذشت 20 بار برام اومد از طرف یکی از دوستانم اما کلیک نکردم

explorer2
23-09-2006, 13:31
سلام
پس از اين به بعد بايد مواظب كليك كردنهامان باشيم

Admiral
23-09-2006, 19:53
ميشه بگيد Homepage رو چه جوري عوضش كنم؟

این برنامه رو دانلود و امتحان کن :

حجم برنامه 189 کیلو بایت هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

khashayar20
23-09-2006, 20:06
;) واسه من هم شده مجبووور شدم دوباره ويندوز نصب كنم ;)

j0l6
23-09-2006, 21:59
این ویروس بدون اطلاع دوستان شما از طرف اونا براتون pm میفرسته و یه لینک میده که اگه بازش کنین شما هم گرفتارش میشین البته اگه لینک رو با IE باز کنین و انتی ویروستون کاسپر نباشه یکی از دوستای من هم همین مشکل رو داره
البته این یه خوبی هم داره . اگه دوستون اینویزیبل باشه این ویروش با فرستادن پیغام های الکی انلاین بودن دوستون رو خبر میده
( این ویروس بدون اطلاع دوستتون و هنگتمی که دوست شما انلاین هست برا شما پیغام میفرسته )

WooKMaN
23-09-2006, 22:30
تموم ورژن هاي ياهو مسنجر رو آلوده كرده ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

vip.opera
23-09-2006, 23:29
نورتون اون رو شناسای میکنه

omidshsh
27-09-2006, 15:25
براي من هم اومد
كليك هم كردم
ولي خوشبختانه توي دانشگاه بودم
و كامپيوتر دانشگاه هم اونو تشخيص داد
انتي ويروسش سينماتيكه

Shahriar-b
27-09-2006, 15:33
هيچ راهي نداره كه بشه Home Page رو عوض کرد ؟؟؟

Quick
27-09-2006, 15:38
فكر كنم بايد ويندوز عوض شه

Shahriar-b
27-09-2006, 15:46
من دوستم این ویروس رو گرفته هر وقت که آنلاین بشه برای تمام ادد لیستش یک پی ام میاد که اگه کلیک کنه تمومه :weird: :weird:
فکر کنم این ویروس رو ژاپنی ها ساختن !! :angry:

sardargom
27-09-2006, 15:51
اگه از اول کسپر اسکای نصب میکردین همچین مشکلی نداشتین..
من الآن رو سیستمم کسپر دارم .همه سیستمای کافی نت ویروس گرفته جز سیستم سرور که من هستم...

Shahriar-b
27-09-2006, 15:58
دوستان یک ویروس دیگه هم جیدیداً تو سیستم ها مخصوصاً برای کافی نت ها شایع شده که میره تو استارت آپ و تا ویندوز بالا بیاد اونم اجرا میشه و در مراحل اولش که میره تو درایو ها یک فایل اپیکیشن که خوده ویروس هست رو میسازه و آیکون خودش رو به شکل یک فولدر میکنه و اسم همون درایو یا فولدری که توی اون هست رو میزاره خلاصه همینجوری بیچاره میکنه من که آنتی ویروس رو سیستمم نصب نبود مجبور شدم ویندوز عوض کنم حالا شما حواستون باشه که آلوده نشین !!

Admiral
27-09-2006, 16:03
هيچ راهي نداره كه بشه Home Page رو عوض کرد ؟؟؟

این برنامه رو دانلود و امتحان کن :

برای عوض کردن HomePge هست و حجم برنامه 189 کیلو بایت هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Shahriar-b
27-09-2006, 16:09
سیستمه من که آلوده نشده برای دوستم شده ولی به هر حال ممنون

NabiKAZ
07-10-2006, 09:33
سلام ،
در این باره اینجا مفیده :

در مورد تغییر home page >
در همون لینک بالا یه دستور هست که تو run مینویسید و regedit فعال میشه ، بعد کافیه برید تو regedit و عبارت سایتی که تو home page قرار گرفته رو سرچ کنید و هر جا که پیدا کرد با سایت مورد نظرتون تغییرش بدید.