PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ناپدید شدن هارد درایوها

Parsa_20
17-07-2016, 20:53
دوستان سلام
خیلی مدت بود که مشغولیات دیگر اجازه نداده بود به انجمن سر بزنم . تا اینکه امروز به یه مشکل حاد برخوردم . از این قرار که قصد داشتم ویندوز جدیدی نصب کنم در درایو C (که به ویندوز 7 روش بود) . توی منوی انتخاب درایو برای نصب سیستم عامل با توجه به اینکه قبلا اطلاعات درایو D رو یه جا دیگه کپی کرده بودم . ابتدا اون رو فرمت و سپس پارتیشن D رو حذف کردم . می خواستم دوباره ریستارت کنم و فضای آزاد شده از درایو D روی به C انتقال بدم .(از disk management و extend volume) درایو حذف شد (حجمش 62 گیگ بود) و در منو همه درایور هارو نشون می داد و 62 گیگ هم طبعا نوشتهدبود unallocated که آزاد مونده بود .
اما پس از ریستارت ناگهان دیدم که نه تنها ویندوز بالا نمیاد بلکه از وقتی با قصد دارم ویندوز رو دوباره نصب کنم هیچ درایوری رو تو منوی انتخاب نمیاره و می نویسه No drivers were found .
خلاصه من هیچ چیز اشتباهی انجام ندادم ! فقط درون منوی انتخاب درایو برای نصب ویندوز درایو D رو delete کردم . تا بعدا بتونم فضاش رو به درایوهای دیگه اضافه کنم . ولی بعد ریستارت دیگه هیچ درایوی نمیاد .
راستی اینم بگم که دوتا هارد دارم . فکر نکنم ربطی داشته باشه ولی باید بگم که هارد دومی بالا میاد ولی هیچ فایده ای نداره . همه اطلاعاتم تو هارد اوله . سیم ها رو هم چک کردم وصله !

یعنی اگر این در حل این قضیه کمک کنید کمک بسیار بزرگی کردید . اصلا نمی تونم تصور کنم که کل 500 گیگ اطلاعاتم به هوا رفته باشه . در صورتی که مشکلی نبود

ببخشید مقداری طولانی شد . باید کامل توضیح می دادم

saeed_136915
17-07-2016, 21:30
سلام.
از داخل بایوس نگاه کنین ببینین هارد رو میشناسه یا نه

EXTREME
17-07-2016, 21:58
اگر هارد شناسایی میشه با هارد دوم بیاید بالا و از هارد اول از disk managment عکس بزارید

اگه هارد اول در بایوس کلا شناسایی نمیشه بگید

Parsa_20
17-07-2016, 22:11
@saeed_136915 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) @EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الان نگاه کردم . نه .
IDE Channel ها که باید مدل هارد رو بیاره زده none .

البته هارد دومی maxtor و DVD درایو ausus رو همونطور که باید میاره . به جز این دو بقیه رو زده none . پیدا نمی کنه !

saeed_136915
17-07-2016, 22:43
کابل ها رو دوباره چک کنین (بقیه اتصالات ساتا و IDE رو جدا کنین و تنها این هارد بزارین باشه ببینین میشناسه از بایوس یا نه)
اگه درست نشد روی یه سیستم دیگه تست کنین ببینین میشناسه یا نه
ممکنه مشکل افزاری پیدا کرده باشه هاردتون

Parsa_20
17-07-2016, 22:53
ممنون , الان دوباره امتحان می کنم .

ولی آخه عجیب نیست که ناگهان هارد مشکل سخت افزاری پیدا کنه ? فقط به خاظر حذف یکی از پارتیشن ها چنین چیزی ممکنه?

Memonex
18-07-2016, 01:39
تمام هاردها رو جدا کنید و فقط هارد مشکل دار رو وصل کنید از یه خروجی برق دیگه هم واسه هارد استفاده کنید به نظرم احتمالش است هارد شما از قبل یه مشکل نهان داشته و حالا که به این مرحله حذف درایو رسیده خودشو نشون داده

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

Parsa_20
18-07-2016, 16:18
تعویض کابل دیتا , سوکت ها مختلف , هیچکدوم جواب نمی ده
حتی توی cmd هم که فرمان list disk رو می زنم می گه : No fixed drivers found

saeed_136915
18-07-2016, 18:17
بایوس رو هم دیفالت کنین یه بار

EXTREME
19-07-2016, 10:09
اول از همه ببینید موتور هارد کار میکنه یا نه اگه کار نمیکنه کابل برق و پاور باید چک بشه اگر موتور کار میکنه و بازم شناسایی نمیشه یک بار بایوس رو دیفالت کنید و تنظیمات بایوس رو بررسی کنید کابل دیتا برق و پاور بررسی بشه

اگر نشد باید هارد روی یک سیستم دیگه بررسی بشه اگر بازم شناسایی نشد مشکل سخت افزاری از خود هارد است