PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب اسم پسر

amirtehrani93
14-07-2016, 04:29
دوستان یه لطفی بکنید یه خانواده رو از نگرانی دربیارید:n02:
میخواستم نظرتون در مورد سه اسم زیر بدونم
آروین - آراد - آریا
1- اولا بگید از بین سه اسم بالا کدوم بهتره؟:n12:
2- در صورت پیشنهاد اسم دیگه ای حتما از بین این سه اسم هم یکیو انتخاب کنید

olld
14-07-2016, 04:44
بزار غضنفر:n08::n08::n08::n08::n08:
اخه اسمش هم مهمه؟ ملت ببین به چی فکر میکنن :n14:
سعی کن هر چی که اسمش رو میزاری مراقب آیندش هم باشی، مثل من گند نشه تو زندگیش که تو شونزده سالگی باباش با لگد پرتش نکنه بیرون:n30:
هی تو خونه بهش نگو مفت خور اضافی
همش منت یه لقمه زهرماری رو که به میدی نزار سرش
یخورده هم خواستی برای آیندش سرمایه گذاری کن
موقع خوابیدن شب بخیر و موقع بیدار شدن صبح بخیر بگو !!!قبل خواب بعد خواب پونصدتا فحش بهش نده
اسمش رو هر چی خواستی بزار

morypory
14-07-2016, 07:43
سلام دوست عزیز
من دو تا اسم در نظر دارم یکی شنتیا که در ایران باستان به معنی فاتح و پیروز بود و یکی هم سوشیانت در مذهب زرتشت به نام منجی می باشد هر دو اسم ریشه ایرانی دارند

سعید سیستم
14-07-2016, 08:54
من آروین رو انتخاب میکنم چون بیشتر به دل میشینه و تلفظش آسونتره و اسم باکلاسیه.:n40:

●●●FDR●●●
14-07-2016, 08:58
هر کدوم خودش دوست داره . :n02: بدنیا اومدن که دست خود آدم نیست. حداقل اسمش رو بزار خودش انتخاب کنه .

aghazadeh_hastam
14-07-2016, 11:22
بزار نازنین امیر[emoji23]

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

MOHAMMAD2010
14-07-2016, 12:22
از نظر من هیچ کدوم !
نگرانی بعضی از مردم رو باش !

Captain_America
14-07-2016, 13:14
آروین ممکنه با آرمین اشتباه گرفته و به نسبت دو اسم دیگه شاذ تر هست.
بین آراد و آریا به نظرم آراد بهتره چون تلفضش قشنگ تر هست.

n.negarr
14-07-2016, 13:17
آراد ادمو یاد ارد میندازه آریا هم یاد خمیر بازی آروین خیلی بهتره :n26:

amirtehrani93
14-07-2016, 15:01
سلام دوست عزیز
من دو تا اسم در نظر دارم یکی شنتیا که در ایران باستان به معنی فاتح و پیروز بود و یکی هم سوشیانت در مذهب زرتشت به نام منجی می باشد هر دو اسم ریشه ایرانی دارند

من آروین رو انتخاب میکنم چون بیشتر به دل میشینه و تلفظش آسونتره و اسم باکلاسیه.:n40:

هر کدوم خودش دوست داره . :n02: بدنیا اومدن که دست خود آدم نیست. حداقل اسمش رو بزار خودش انتخاب کنه .

آروین ممکنه با آرمین اشتباه گرفته و به نسبت دو اسم دیگه شاذ تر هست.
بین آراد و آریا به نظرم آراد بهتره چون تلفضش قشنگ تر هست.

آراد ادمو یاد ارد میندازه آریا هم یاد خمیر بازی آروین خیلی بهتره :n26:
دوستان عزیز ممنون که جواب دادین:n12:

بزار غضنفر:n08::n08::n08::n08::n08:
اخه اسمش هم مهمه؟ ملت ببین به چی فکر میکنن :n14:
یعنی واقعا به نظر شما اسم مهم نیست؟ اگه نظرتون اینه که من دیگه حرفی ندارم
به نظر من اسم زیبا یکی از وظایف اصلی پدرومادره
حدیثشم هست و خودمم به جرئت تو هم سن و سالای خودم دیدم که چقدر به خاطر اسمشون ناراحتن و میگفتن ای کاش اسمشون .... نبود

از نظر من هیچ کدوم !
نگرانی بعضی از مردم رو باش !
محمد جان من قبلن تو تاپیکی که یه نفر به امضات گیر داد بودم و واقعا اعصابم خورد شد بخاطر حرفش
ولی این حرف شما هم کم از حرف اون شخصی که مسخرتون کرد نیست
نگرانی بعضی از مردم باش یعنی چی ؟
درست مشکلات زیاده ولی باید بگیم چون مشکلات زیاده پس نباید به هیچی فکر کنیم؟
واقعا طرز تفکرتون اینه؟

amirtehrani93
14-07-2016, 15:07
دوستانی که رای دادین واقعا دستتون درد نکنه:n12:
سایر دوستان هم اگه رای بدید ممنونتون میشم قول میدم نذارم رای ها پایمال بشه : دی

Demon King
14-07-2016, 15:32
سلام. اسم های زیبایی مد نظرتونه. همشون واقعا جالبن. انتخاب اسم زیبا وظیفه ی پدر و مادر. به نظر خودم آریا اسم واقعا زیباییه. هر چند انتخاب سخته و اون دو هم واقعا عالی هستند.

با همسرتون هم مشورت کنید و اسمی رو انتخاب کنید که مدنظر هر دوتون باشه. نگرانی تون
کاملا به جاست. انتخاب اسم خیلی مهمه که البته همه ی اسم ها زیبایی خاص خودشونو دارند. اسم باید از نظر وزن، آهنگ، معنی و ... اعتماد به نفسی رو برای صاحب اون به همراه داشته باشه. خوشحالم که پدر و مادرانی هستند که به این موضوع اهمیت میدن.

قدم نو رسیده مبارک ....

:n16:

amirtehrani93
14-07-2016, 16:58
سلام. اسم های زیبایی مد نظرتونه. همشون واقعا جالبن. انتخاب اسم زیبا وظیفه ی پدر و مادر. به نظر خودم آریا اسم واقعا زیباییه. هر چند انتخاب سخته و اون دو هم واقعا عالی هستند.

با همسرتون هم مشورت کنید و اسمی رو انتخاب کنید که مدنظر هر دوتون باشه. نگرانی تون
کاملا به جاست. انتخاب اسم خیلی مهمه که البته همه ی اسم ها زیبایی خاص خودشونو دارند. اسم باید از نظر وزن، آهنگ، معنی و ... اعتماد به نفسی رو برای صاحب اون به همراه داشته باشه. خوشحالم که پدر و مادرانی هستند که به این موضوع اهمیت میدن.

قدم نو رسیده مبارک ....

:n16:

ممنون علی جان هم بابت رای دادن:n12:
همینکه حرفای دلمو زدی واقعا دمت گرم:n11:
بعد از کلی مشورت به این سه اسم رسیدیم
فقط مشکل اینجاست انتخابشون چرخشه ایه هرروز یدونه رو انتخاب میکنیم سه قلو بود این مشکل حل میشد:n02:
ولی نظرمون بیشتر رو همین ترتیبی هست که تو نظرسنجی وارد کرد
گفتم یه نظرسنجی هم اینجا بذارم ببینم شرایط چجوریه

Переклад не
14-07-2016, 17:29
انتخاب اسم خوب اولین وظیفه ی هر پدر مادری هستش . درود بر شما که این مهم رو مورد توجه قرار میدید .
شما خودتون هر سه اسم رو دوست دارید
به این نکته توجه کنید که پسرتون فقط در دوران کودکی به سر نخواهد بود . در پنج مقطع سنی قرار خواهد گرفت : کودکی - نوجوانی - جوانی - میانسالی - پیری
سعی کنید اسمی رو انتخاب کنید که در این پنج مقطع سنی فرزندتون از اسمش راضی باشه

stabesh
14-07-2016, 17:50
سلام
تبریک میگم اما ای کاش معنی اسامی هم میزاشتین
خوب ولی آخه وقتی بزرگ شد میخواین بهش بگین اسمتو با رای گیری رو اینترنت انتخاب کردیم یکم یه جوریه
بهتر نیست با خانواده مشورت کنین خاله ش داییش عموش یا عمه ش بالاخره اینان که تو سرنوشتش نقش دارن نه ما
موفق باشین

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

MOHAMMAD2010
14-07-2016, 18:38
محمد جان من قبلن تو تاپیکی که یه نفر به امضات گیر داد بودم و واقعا اعصابم خورد شد بخاطر حرفش
ولی این حرف شما هم کم از حرف اون شخصی که مسخرتون کرد نیست
نگرانی بعضی از مردم باش یعنی چی ؟
درست مشکلات زیاده ولی باید بگیم چون مشکلات زیاده پس نباید به هیچی فکر کنیم؟
واقعا طرز تفکرتون اینه؟

اینی که گفتی گیر داد چی گفت بهم !؟ یادم نمیاد ( ملت هم خیلی چرت میگن دیگه برام عادی شده )
والا من نه مسخره کردم نه چیز دیگه ( من کلا با واژه مسخره کردن مشکل دارم )
منظورم هم این نبود به هیچی فکر نکنیم
منظورم این بود اسم رو پدر مادر خودشون باید بزارن نه دیگه به خاطرش تاپیک بزنن و نظر مردم رو بخوان !
ولی در کل خوش به حالتون که دغدغتون اینه

amirtehrani93
14-07-2016, 19:05
دقیقا هدف همینه ممنون از یاداوریتون

تبریک میگم اما ای کاش معنی اسامی هم میزاشتین
آروین : آزموده و آزمایش شده
آراد : نام فرشته ای است موکل بر دین و تدبیر امور و مصالحی که بروز آراد متعلق است
آریا : آزاد ، نجیب

خوب ولی آخه وقتی بزرگ شد میخواین بهش بگین اسمتو با رای گیری رو اینترنت انتخاب کردیم یکم یه جوریه
بهتر نیست با خانواده مشورت کنین خاله ش داییش عموش یا عمه ش بالاخره اینان که تو سرنوشتش نقش دارن نه ما
فکر کنم سوءتفاهم شد
دقیقا همینکارو کردیم همونطور که گفتم این سه اسم با کلی مشورت انتخاب شدن
بخاطر همین نظرسنجی گزینه دیگه ای نداره این سه اسم فیلتر شدن فقط خواستم بدونم بیشتر مردم کدومو میپسندن دقیقا بخاطر حرف دوستمون :

البته یه تحقیقی کردم مثلا شاید الان اسم بابابزرگامون آروین نیست و یکم تعجب برانگیزه یه مرد 120ساله اسمش آروین باشه:n02:
ولی الان اکثر بچه ها اسماشون با قبل فرق میکنه و در آینده اسمای بابابزرگا هم عجب میشه

منظورم این بود اسم رو پدر مادر خودشون باید بزارن نه دیگه به خاطرش تاپیک بزنن و نظر مردم رو بخوان !
ولی در کل خوش به حالتون که دغدغتون اینه
محمد جان از کجا میدونی دغدغه ندارم؟
الان کسی دغدغه کاری ، مالی نداشته باشه باید تعجب کرد
من بالاترم گفتم اسم انتخاب شده تقریبا آروین تایید شده ولی گاهی اوقات این 2 اسم هم دلبری میکنن واسه همین تاپیک زدم
یعنی بین سه اسمی که خودمون انتخاب کردیم داره نظرسنجی میشه
البته اشتباه از من بوده این سایت بیشتر مربوط به فناوری و کامپیوتره و این مباحث بیشتر رسمیت نداره

stabesh
14-07-2016, 19:24
دوباره سلام
ممنونم که پاسخ دادین
خواهرم میگه آروین خاصه
منم میگم آریا معنیش قشنگ تره
امیدوارم هر اسمی رو انتخاب کردین عاقبت بخیر بشه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

ODADO
14-07-2016, 19:28
سلام.

من نظر شخصیم رو میگم امیدوارم باعث رنجش نشه.

بطور کلی هر اسمی که بشه از اولو آخرش زد و مچالش کرد بدرد نمیخوره.

همینطور وزن اسم و کلاس اون تو انگلیسی هم مهمه،هرچند کسی اون طرف معنیش رو ندونه.

بین این سه تا دومی که هیچ،آریا هم که تو زبان های دیگه هم مونث و هم مذکر میشه،پس همون آروین بد نیست( بازم میگم بین این سه تا وگر نه اسامی بهتری هم هست)

در ضمن سعی کنین از اسم فرزندتون به هیچ وجه به دین و ریشه و کشور اون ،نتونن پی ببرن.

Captain_America
14-07-2016, 21:08
الان یادم اومد که یه نفر اهل هند به اسم آروین رو میشناسم ، احتمالا ریشه هندو ایرانی داره این اسم ولی قبل گفتم با آرمین اشتباه میشه ها ، گفتی از این سه اسم بازم میگم آراد تلفظش قشنگ تره به نظر من ولی اگه اسم دیگه پیشنهاد خواستی اسم خودم که آیدین هست شیک و مجلسی و با کلاس و چهارفصل!! :n33:
بین دخترا هم اون موقع محبوب بود ، :n16:

amirtehrani93
14-07-2016, 21:58
امیدوارم هر اسمی رو انتخاب کردین عاقبت بخیر بشه
ممنون دوست عزیز:n12:

همینطور وزن اسم و کلاس اون تو انگلیسی هم مهمه،هرچند کسی اون طرف معنیش رو ندونه.
دقیقا یکی از ملاک انتخاب من همین بود
تو لیست آراد بخاطر اسم اصیل ایرانی وارد شد
یکی از طرفدارای سرسخت گیم آف ترونزم و بخاطر همین مساله که آریا اسم دختره دو دلم کرد:n02:
آریا به زبان انگلیسی مثل اینکه اسم دختره و تو خاورمیانه پسر
خوبی اسم آروین اینه که بین المللیه
برای دوستانی که با جستجو به این تاپیک میرسن معنی کامل اسم آروین قرار میدم
1- امتحان و آزمايش و تجربه

2- آزموده و آزمايش شده و برگزیده
German Meaning: The name Arvin is a German baby name. In German the meaning of the name Arvin is: Friend of the people

معنی آروین به زبان آلمانی : دوست مردم
The different meanings of the name Arvin are:

Breton meaning: Battle worthy or carnage worthy
French meaning: Battle worthy or carnage worthy
English meaning: Battle worthy or carnage worthy
Persian meaning: Experience; Test; Exam

The meaning of the name “Arvin” is different in several languages, countries and cultures and has more than one possibly same or different meanings available
معنی انگلیسی و فرانسویشم میشه : شایسته نبرد

ولی اگه اسم دیگه پیشنهاد خواستی اسم خودم که آیدین هست شیک و مجلسی و با کلاس و چهارفصل!! :n33:
آیدین هم اسم قشنگیه
ممنون بابت این موضوع که گفتید هندی هم هست
الان جستجو کردم اینو پیدا کردم
Arvind, Aravind or Aravinda (from Sanskrit: अरविन्द aravinda) is a common Indian masculine given name.
Its meaning is "lotus". Its variants include , Arvin, Aravindan, Arahvinth and Aravindh(a) (in South India), and Aurobindo (in Bengali)
معنیشم فکر کنم نیلوفر آبی ، درخت سدر تو گوگل میاد

Gita
17-07-2016, 13:34
البته فکر میکنم در خارج از ایران آریا اسمی هست که برای هردوجنس گذاشته میشه و الزاما فکر نمیکنم اینکه اسمی بین دو جنس مشترک باشه نقطه منفی باشه.
اسامی محبوبی در خارج مشترکن مثل تیلور- نیکی-

من نظرم آریاست. اتفاقا آریا و آراد دو اسم موردعلاقه ام در بین نام های پسرانه است و جالب بود که شما هر دو رو در نظر دارید:n01:

amirtehrani93
18-07-2016, 17:20
البته فکر میکنم در خارج از ایران آریا اسمی هست که برای هردوجنس گذاشته میشه و الزاما فکر نمیکنم اینکه اسمی بین دو جنس مشترک باشه نقطه منفی باشه.
اسامی محبوبی در خارج مشترکن مثل تیلور- نیکی-

من نظرم آریاست. اتفاقا آریا و آراد دو اسم موردعلاقه ام در بین نام های پسرانه است و جالب بود که شما هر دو رو در نظر دارید:n01:
ممنون گیتاخانم
درسته آریا اسم مشترکی هست ولی تا جایی که میدونم سمت خاورمیانه اسم پسره و کشورهای اروپایی اسم دختر
اسمهایی که تو نظرسنجی آوردم طبق الویت خانوادگی چیده شدن یعنی به ترتیب محبوبیتی که داشتن
یه خوبی این نظرسنجی این بود که بیشتر با سه اسمی که انتخاب کرده بودم آشنا شدم و باعث شد به طور قطعی آروین انتخاب بشه
آراد هم واقعا اسم قشنگیه و خیلی هم محبوبه
در آخر باید بگم واقعا به نظر من این 3 اسم از هرلحاظ قشنگن
چندین ماه درگیر اسم بودم تا این سه تارو انتخاب کردم و آخرشم به آروین رسیدم:n12:
از همه دوستانی که کمک کردن ممنون