PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تندر 90(ال 90) یا سمند ef7?

mokujin
11-07-2016, 19:26
سلام
تا سقف 24 تومن ال 90 مدل 87 با کارکرد پایین بگیرم خوبه یا سمند ef7 مدل 92؟

با قیافه ی ال 90 اصلا مشکل ندارم و از هررر نظر باهاش موافقم
فقط اینکه با این پول میشه مدل پایینشو بگیرم و اینکه مصرفش میگن بالاس،درسته؟
کلاً سه مورد از ال 90 نگرانم میکنه
1-مصرفش
2-ارتفاعش که میگن سر پیچ کنترل رو از دستت میگیره
3-از اونجا که با این پول نهایتاٌ یه 87 کم کار و بی رنگش گیرم میاد،میترسم با اینکه کم کار باشه بازم به دلیل عمر بالاش مثلاٌ پوسیده باشه
:n28::n28::n28:

مشکلاتم با سمند ef7
1-مشکلات شایعی که میگن داره که خیلیا رو ناراضی کرده
2-میگن استهلاک بالایی داره و هزینه نگه داریش زیاد میشه
3-سر و صدایی که میگن داره و زود به صدا میوفته نسبت به ال 90

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

mhda69
11-07-2016, 19:50
در مورد ال90 میتونم قاطعانه نظر بدم چون خودمون 8 ساله داریم یه دونه 130 تاکارکرده کلی سفر با 5 سرنشین و صندوق پر و حتی گاهی باربند...2 تا دیگم تو فامیل نزدیک هس...
اتفاقا مصرفش پایینه حدود 7 - 8 در وضعیت سالم و رانندگی نرمال...
سرپیچ ها هیچ مشکلی نداره ب شرط سالم بودن سیستم تعلیق (جلوبندی و کمک های عقب و جلو)
واقعا جاداره شتاب خوبی داره نسبتا...
سالم و سرحال گیر بیاد معطل نکنین چو ب شدت بی آزار و بی دردسره...

در مورد ef7 باید بقیه نظر بدن...

mohamad skystar
11-07-2016, 23:52
سلام
تا سقف 24 تومن ال 90 مدل 87 با کارکرد پایین بگیرم خوبه یا سمند ef7 مدل 92؟

با قیافه ی ال 90 اصلا مشکل ندارم و از هررر نظر باهاش موافقم
فقط اینکه با این پول میشه مدل پایینشو بگیرم و اینکه مصرفش میگن بالاس،درسته؟
کلاً سه مورد از ال 90 نگرانم میکنه
1-مصرفش
2-ارتفاعش که میگن سر پیچ کنترل رو از دستت میگیره
3-از اونجا که با این پول نهایتاٌ یه 87 کم کار و بی رنگش گیرم میاد،میترسم با اینکه کم کار باشه بازم به دلیل عمر بالاش مثلاٌ پوسیده باشه
:n28::n28::n28:

مشکلاتم با سمند ef7
1-مشکلات شایعی که میگن داره که خیلیا رو ناراضی کرده
2-میگن استهلاک بالایی داره و هزینه نگه داریش زیاد میشه
3-سر و صدایی که میگن داره و زود به صدا میوفته نسبت به ال 90

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

با توجه به صحبت های شما انتخاب با تندر هست.
در مورد عالی بودن موتور و گیربکس و مصرف سوخت تندر شکی نیست.
همونطور که دوستمون گفتن مورد تمیز پیدا کردین انتخاب کنید.

mokujin
12-07-2016, 14:27
ممنون دوستان،بعد اینکه مدلش 87 باشه نسبت به اینکه میتونم سمند 92 بگیرم بازم برتری با ال 90 هستش؟
راستی قیمتشم اگه اطلاع دارید بفرمائید که مثلا یه ال 90 e2 مدل 87 بدون رنگ و کارکرد زیر صد هزار قیمتش چقدره؟
در ضمن اگه دوستان بیشتری راهنمائ کنن خیلی ممنوووون میشیییم

mokujin
13-07-2016, 10:57
دوستااااا؟:n27::n27::n27:
خب نظر بدین دوستان دیگه هم لطفاااً..................

mokujin
13-07-2016, 11:01
در مورد ال90 میتونم قاطعانه نظر بدم چون خودمون 8 ساله داریم یه دونه 130 تاکارکرده کلی سفر با 5 سرنشین و صندوق پر و حتی گاهی باربند...2 تا دیگم تو فامیل نزدیک هس...
اتفاقا مصرفش پایینه حدود 7 - 8 در وضعیت سالم و رانندگی نرمال...
سرپیچ ها هیچ مشکلی نداره ب شرط سالم بودن سیستم تعلیق (جلوبندی و کمک های عقب و جلو)
واقعا جاداره شتاب خوبی داره نسبتا...
سالم و سرحال گیر بیاد معطل نکنین چو ب شدت بی آزار و بی دردسره...

در مورد ef7 باید بقیه نظر بدن...

ببخشید یه سوال،فکر کنم یکی مث مال شما گیر بیاد،حالا میخواستم بپرسم ال نود که 130 هزار تا کار کرده باشه هنوز میشه روش حساب کرد؟

mhda69
13-07-2016, 11:07
ببخشید یه سوال،فکر کنم یکی مث مال شما گیر بیاد،حالا میخواستم بپرسم ال نود که 130 هزار تا کار کرده باشه هنوز میشه روش حساب کرد؟
ال90 ک مث ما استفاده خانوادگی داشته و رانندگی نرمال بوده و البته تمام سرویس های دوره ای ب موقع انجام شده باشه(روغن و فیلتر و لنت و...)همچنین تصادفی هم نداشته باشه ب نظر من ارزش خرید داره حتی با 130تا کارکرد...
راستی ریو هم تقریبا همین وضعیت رو داره کم مصرفه نسبتا بی آزار و کم دردسره مخصوصا اگر سالم و سرحال باشه...
البته من خودم باز ال90 رو ترجیح میدم!

mokujin
13-07-2016, 20:52
ال90 ک مث ما استفاده خانوادگی داشته و رانندگی نرمال بوده و البته تمام سرویس های دوره ای ب موقع انجام شده باشه(روغن و فیلتر و لنت و...)همچنین تصادفی هم نداشته باشه ب نظر من ارزش خرید داره حتی با 130تا کارکرد...
راستی ریو هم تقریبا همین وضعیت رو داره کم مصرفه نسبتا بی آزار و کم دردسره مخصوصا اگر سالم و سرحال باشه...
البته من خودم باز ال90 رو ترجیح میدم!
ریو هم اره ولی مشکلش اینه یکم اکسل عقبش پایینه اگه نه باهاش مشکلی ندارم

ess_1362
13-07-2016, 21:23
ال 90 اگر سالم باشه و بدون ضربه و پوسیدگی در کیلومترهای بالا هم بدون مشکل کار می کنه چون چیزی برای خراب شدن نداره
من هم ال 90 دارم و هم سورن EF7 پس می تونم راحت هر دو خودرو را برای شما مقایسه کنم
ال90 بسیار ماشین پر شتاب ، کم مصرف ، کم استهلاک و با دوامی هست و گیربکس هماهنگی هم داره
اگر به ویدیو های آپارات نگاه کنید می بیندی که شتاب زیر 100 کیلومتر در ساعت حرقهای زیادی برای گفتن داره
در مورد هندلینگ هم متاسفانه بیش از حد در موردش سیاه نمایی شده و نمیشه ضعف مهمی در محور عقبش گرفت و بعید می دونم که به راحتی بتونید این خودرو را چپ کنید (انحراف بحثش جدا هست) و به علت محل قرار گیری راننده و سرنشینان که تقریبا یک حالت مینی SUV را به شما القا می کنه در نتیجه یک حس کاذب منفی سر پیچ ها به شما القا می کنه که آستانه تحمل خودرو سر پیچ ها بسیار بیشتر از چیزی هست که شما حس می کنید
مصرف این خودرو در شهر با کولر حدود 8 تا 8.5 هست و در جاده هم 5.5 البته در صورت رانندگی نرمال و اگر مثل من در جاده بیشتر از 120 رانندگی کنید مصرف حدود 6.5 تا 7.5 خواهد شد
در مورد جاداریش هم واقعا برای مسافرت بی نظیر هست مخصوصا صندوق عقبش که یک آدم بالغ بدون هیچ مشکلی درون صندوق جا میشه
البته قبل از خرید حتما پشت این خودرو بشینید چون ممکنه صندلی راننده برای شما چندان مناسب نباشه
-------
در مورد سمند EF7
توصیه اکید می کنم که این موتور را مدل 93 به بعد بگیرید چون بعضی مدلهای 92 و اکثر مدلهای 91 مشکلات موتوری وبرقی داشتن
مدلیهای 93 به بعد از نظر موتوری هیچ مشکلی ندارند ولی خوب صدای گیربکس متاسفانه بین همشون شایع هست و اپیدمی
از نظر مصرف سوخت به شکل محسوسی از تندر پر مصرف تر هست مخصوصا در شهرهای پرترافیک با کولر ممکنه مصرف به 10 هم برسه
کلا موتور EF7 در دورهای پایین گشتاور محسوس کمتری نسبت به تندر داره و در شروع حرکت کاملا و دورهای پایین موتور شما این کمبود گشتاور حس خواهد کرد (در تندر شما براحتی با دور موتور 1000 کیلومتر می تونید شروع حرکت داشته باشید) که از علایمش به کپ شروع حرکت در دنده یک و دو معروف هست
ضمن اینکه کولر سمند از تندر ضعیفتر عمل می کنه (هر چند که کولر تندر هم از 206 و پراید ضعیفتر هست)
و البته کیفیت ادوات داخلی سمند هم بسیار پایین تر از تندر خواهد بود و به نظر من کیفیت جلوبندیش هم از تندر به شکل محسوسی ضعیفتره

mokujin
14-07-2016, 16:32
ال 90 اگر سالم باشه و بدون ضربه و پوسیدگی در کیلومترهای بالا هم بدون مشکل کار می کنه چون چیزی برای خراب شدن نداره
من هم ال 90 دارم و هم سورن EF7 پس می تونم راحت هر دو خودرو را برای شما مقایسه کنم
ال90 بسیار ماشین پر شتاب ، کم مصرف ، کم استهلاک و با دوامی هست و گیربکس هماهنگی هم داره
اگر به ویدیو های آپارات نگاه کنید می بیندی که شتاب زیر 100 کیلومتر در ساعت حرقهای زیادی برای گفتن داره
در مورد هندلینگ هم متاسفانه بیش از حد در موردش سیاه نمایی شده و نمیشه ضعف مهمی در محور عقبش گرفت و بعید می دونم که به راحتی بتونید این خودرو را چپ کنید (انحراف بحثش جدا هست) و به علت محل قرار گیری راننده و سرنشینان که تقریبا یک حالت مینی SUV را به شما القا می کنه در نتیجه یک حس کاذب منفی سر پیچ ها به شما القا می کنه که آستانه تحمل خودرو سر پیچ ها بسیار بیشتر از چیزی هست که شما حس می کنید
مصرف این خودرو در شهر با کولر حدود 8 تا 8.5 هست و در جاده هم 5.5 البته در صورت رانندگی نرمال و اگر مثل من در جاده بیشتر از 120 رانندگی کنید مصرف حدود 6.5 تا 7.5 خواهد شد
در مورد جاداریش هم واقعا برای مسافرت بی نظیر هست مخصوصا صندوق عقبش که یک آدم بالغ بدون هیچ مشکلی درون صندوق جا میشه
البته قبل از خرید حتما پشت این خودرو بشینید چون ممکنه صندلی راننده برای شما چندان مناسب نباشه
-------
در مورد سمند EF7
توصیه اکید می کنم که این موتور را مدل 93 به بعد بگیرید چون بعضی مدلهای 92 و اکثر مدلهای 91 مشکلات موتوری وبرقی داشتن
مدلیهای 93 به بعد از نظر موتوری هیچ مشکلی ندارند ولی خوب صدای گیربکس متاسفانه بین همشون شایع هست و اپیدمی
از نظر مصرف سوخت به شکل محسوسی از تندر پر مصرف تر هست مخصوصا در شهرهای پرترافیک با کولر ممکنه مصرف به 10 هم برسه
کلا موتور EF7 در دورهای پایین گشتاور محسوس کمتری نسبت به تندر داره و در شروع حرکت کاملا و دورهای پایین موتور شما این کمبود گشتاور حس خواهد کرد (در تندر شما براحتی با دور موتور 1000 کیلومتر می تونید شروع حرکت داشته باشید) که از علایمش به کپ شروع حرکت در دنده یک و دو معروف هست
ضمن اینکه کولر سمند از تندر ضعیفتر عمل می کنه (هر چند که کولر تندر هم از 206 و پراید ضعیفتر هست)
و البته کیفیت ادوات داخلی سمند هم بسیار پایین تر از تندر خواهد بود و به نظر من کیفیت جلوبندیش هم از تندر به شکل محسوسی ضعیفتره
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین وراهنمایی کاملتون
با این اوصاف از هررر نظر ال 90 به سمند برتری داره،حالا من دنبال ماشین گشتم و این دو گزینه رو دارم،
1-ال 90 مدل 87-88 بدون رنگ با تخفیف بیمه کامل تک سوز و کارکرد 100 هزار تا
2-سمند ef7 مدل 92 دوگانه کارخانه بی رنگ با کارکرد 36 هزار تا
به نظرتون با توجه به اینکه شما هر دو ماشین رو دارین کدومش رو بگیرم؟به این مقوله هم توجه داشته باشین که سمند با این شرایط حالا حالا ها میتونه مثل صفر کار کنه ولی ال 90 که 100 هزار کارکرده باشه شاید نتونه!!!!

راستی در مورد این سمند از اون لحاظ که گفتین مدل بعد93 بگیرم: اگه تعمیرکار تاییدش کنه و سوابق تعمیراتش رو از نمایندگی بگیرم مشخص میشه که ماشین جزء سالم های اون سال بوده یا معیوب ها؟یا بازم نمیشه اعتماد کرد؟
بازم ممنون

ess_1362
14-07-2016, 21:03
شما پشت فرمان هر دو ماشین بشین و یک دوری بزن
اگر میشد کیفیت سواری تندر را با صندلی سمند هر دو را با هم مخلوط کرد اونوقت انتخاب خیلی خوبی میشد
به هر حال شما پس از بررسی هر دو ماشین هر کدوم را که به دل شما نشست انتخاب کنید

mokujin
15-07-2016, 11:49
شما پشت فرمان هر دو ماشین بشین و یک دوری بزن
اگر میشد کیفیت سواری تندر را با صندلی سمند هر دو را با هم مخلوط کرد اونوقت انتخاب خیلی خوبی میشد
به هر حال شما پس از بررسی هر دو ماشین هر کدوم را که به دل شما نشست انتخاب کنید

خیلی ممنون
دوستان به نظرتون من برم تهران ماشین بگیرم؟آخه تو شهر ما انتخاب زیادی ندارم،تهران به نظرتون میتونم یه ماشین بدون دغل گیر بیارم؟