PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست معرفی مانیتور مناسب چشم

Ch@pooL
11-07-2016, 15:21
سلام
از دوستان سوالی که داشتم برای تهیه مانیتوری که چشم رو کمتر اذیت کند چه پارامترهایی رو باید درنظر گرفت؟
من چندتا سرچ کردم ظاهرا صفحات با پنل IPS کمتر اذیت میکنند، صحت داره این موضوع؟

در نهایت هم لطف چندمورد از لپتاپهای موجود در بازار که مراعات چشم رو میکنند معرفی کنید. کار اصلی مانیتور مطالعه طولانی متن و بعضی مواقع indesign هست.
ممنون

سعید سیستم
11-07-2016, 16:00
به نظر من هیچ مانیتوری چشم رو اذیت نمیکنه حتی crt اگر خودت کنتراست و روشنی رو موقع خوندن متن تنظیم کنی نسبت به نور اتاق.

Ch@pooL
11-07-2016, 16:27
به نظر من هیچ مانیتوری چشم رو اذیت نمیکنه حتی crt اگر خودت کنتراست و روشنی رو موقع خوندن متن تنظیم کنی نسبت به نور اتاق.
خوب برادر من شما چشمت شاید حساس نیست، کسی که چشمش حساس باشه تو طولانی مدت مانیتور نامناسب آزار دهنده است.

Ali*Reza
12-07-2016, 07:54
سلام.
پنل IPS مناسبه و زاویه دید ، کنتراست و شفافیت مناسبتری داره.
در صورتیکه قصد تهیه مانیتور رو دارین حداکثر بودجتون رو بفرمایین.
برای تهیه لبتاپ هم در قسمت مربوطه مطرح کنین :

مشاوره خرید لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ch@pooL
12-07-2016, 10:02
سلام.
پنل IPS مناسبه و زاویه دید ، کنتراست و شفافیت مناسبتری داره.
در صورتیکه قصد تهیه مانیتور رو دارین حداکثر بودجتون رو بفرمایین.
برای تهیه لبتاپ هم در قسمت مربوطه مطرح کنین :

مشاوره خرید لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از پاسخ، مانیتور میخوایم نه لپ تاپ، در مورد بودجه هم نیازمندی اصلی، مراعات چشم هست، یعنی اگر قابلیتی که مانیتور 2-3 میلیون داشته برای چشم لازمه مشکلی با بودجه نداریم. ولی از اون طرف هم صرفا جهت زیبایی دوست نداریم هزینه کنیم مثال عرض میکنم اگر مانیتور 3 میلیونی تنها قابلیتی که بیشتر از 700 هزار تومنی داره، منحنی بودن- 4k بودن و ... هست که (فرض) تأثیری در مراعات چشم ندارد حاضر نیستیم بیشتر هزینه کنیم.
ممنون

Ali*Reza
14-07-2016, 15:39
پیشنهاد من ASUS MX239H-IPS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با قیمت تقریبی 930