PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کتاب‌خوانی گروهی [1] / مزرعه‌ی حیوانات | جرج ارول \ تابستان 1395

Ahmad
08-07-2016, 16:42
یکی از سخت‌ترین کارها این نیست که دعوت شویم تا در مراسمی شاهد زدن گردن کسی باشیم.
بلکه این است که دعوت شویم تا در طی مراسمی کتاب بخوانیم.
دعوتی همگانی یا تصمیمی خود‌خواسته.

به هر حال این دعوت شاید بهانه‌ای شود تا دستکم برای شخصی چون خودم سالی به تعداد کمتر از انگشتان یک دست کتابی بخوانیم -چند بار بخوانیم- و بجوییم و آشنا شویم و تفکر کنیم و ... درنهایت لذت مطالعه را بچشیم.

چند سال پیش تاپیک کتابخوانی گروهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مکانی و آغازی بود برای این منظور و اینک شاید هر فصل یک کتاب و در تاپیکی مختص خود این مسیر ادامه داشته باشد. در پایان هر فصل هم تاپیک همچنان باز خواهد ماند تا آنهایی که تازه کتاب رو خوانده‌اند نگاهی به آن بیندازند و اگر دوست داشتند مطلبی بنویسند.
تا ببینیم در آینده به چه مسیری خواهیم رسید.

.................................................. ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تابستان رمان مزرعه (قلعه) حیوانات اثر جرج ارول انتخاب شده تا آنهایی که نخوانده‌اند آنرا بخوانند و هم آن‌ها که خوانده‌اند و شاید فراموش شده باشد مروری دوباره داشته باشند.
و بنویسیم هز آنچه قسمت زیبا در این کتاب خوانده‌ایم یا دریافته‌ایم، نکاتی که خوبه درباره‌اش نوشت و یا در جایی مطلبی مرتبط با آن‌را خوانده‌ایم و ...

ترجمه‌های مختلفی از این کتاب وجود داره که یکی از آنها و شاید قدیمی‌ترین‌شان ترجمه‌ی امیر امیرشاهی است و چاپ توسط انتشارات امیرکبیر.
یا مثلا نشر ماهی به دو صورت ساده و مصور و ترجمه‌ی احمد کسایی‌پور
یا نشر آموت و انتشارات دیگر

در پایان توصیه‌ی اکید میشه تا در صورت مطالعه‌ی فایل الکترونیکی رایگان آن و یا نداشتن نسخه‌ی چاپی اقدام به خرید نیز شود.

siahkamar
09-07-2016, 22:13
درود
ممنون بابت این کار خیلی خوب و باعث شدین کتاب بخونیم
این کتاب بهترین کتابی است که من خوندم و شاید بهتره بگم یکی از بهترین کتاب هایی است که تو ایران موجوده
شاید خوده نویسنده هم فکر نمیکرده کتابش بعد سال ها بشه حاصل زندگی چندین ساله یه کشور.کشوری که مردمش گشنگی کشیدن و 200 میلیارد دلاری خرج شد تا بعد یک دهه آسیاب بادی اونا رو خراب کنن.واقعا با خوندن این کتاب یاد یک کشوری به نام ایران افتادم و دقیق تر یاد یک دهه اخیر و قضیه اسیاب بادی.بهترین جمله کتابم:همه حیوانات برابرند ولی بعضی ها برابرترند
در پایان این کتاب با وجود سانسور شدید ولی هنوز موجوده و قیمتشم خیلی مناسب و حدود 5 هزار تومن هست
بازم ممنون

A.N.A.P
10-07-2016, 15:54
یه توضیح میدید موضوعش چیه ؟

Kurosh
10-07-2016, 21:55
یه توضیح میدید موضوعش چیه ؟
این رمان دربارهٔ گروهی از حیوانات است که در اقدامی آرمان گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه (آقای جونز) را از مزرعه اش فراری می‌دهند تا خود ادارهٔ مزرعه را به دست گرفته و «برابری» و «رفاه» را در جامعه خود برقرار سازند. رهبری این جنبش را گروهی از خوک‌ها به‌دست دارند، ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون همچون آقای جونز به بهره کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازند و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کنند.

Ahmad
14-07-2016, 19:39
هیچ‌کس توجه نکرد و جویا نشد که چرا :

... کمی پس از برداشت یونجه جسی و بلوبل رویهم رفته نه توله‌ی قوی و سالم زاییدند. ناپلئون توله‌ها را به مجردی که از شیر گرفته شدند از مادرهایشان گرفت و گفت شخصا عهده‌دار تعلیم و تربیتشان می‌شود. آن‌ها را به بالا- خانه‌ای که فقط بوسیله‌ی نردبام به یراق‌خانه راه داشت برد و آن‌ها را در چنان انزوایی نگاه داشت که سایرین بزودی وجودشان را هم فراموش کردند.

فصل سوم

و این یکی از مهم‌ترین رازهای (ابزار) قدرت ناپلئون بود.

Reza31001
15-07-2016, 13:54
از خوبی های این رمان اینه که طولانی نیست و اگه بخوایم در کمتر از نصف روز میشه سر و ته اش رو هم آورد

باكسر گفت: « براي چه شليك ميكنند؟ »
سكوئيلر فرياد كشيد«فتح و پيروزي را جشن گرفته ايم »
باكسر كه از زانوانش خون ميچكيد و يكي از نعلهايش افتاده بود و سمش چاك برداشته بود و دوازده ساچمه در پاي عقبش فرو رفته بود گفت «چه فتحی؟ »
- چطور چه فتحي ،رفيق ؟ مگر نه اين است كه ما دشمن را از خاك خود، خاك مقدس قلعه حيوانات رانده ايم ؟
باكسر گفت: ولي آسياب بادي ما را ويران كردند. دو سال تمام روي آن كار كرده بوديم
سكوئيلر گفت چه اهميتي دارد؟ آسياب ديگري مي سازيم . اگر دلمان بخواهد شش تا آسياب هم مي توانيم بسازيم.
رفيق تو نمي تواني عظمت كاري را كه كرده ايم درك كني . همين زميني كه ما الان روي آن ايستاد هايم در تصرف دشمن بود
و اكنون در پرتو رهبري رفيق ناپلئون هر وجب آن را پس گرفته ايم
باكسر گفت: پس ما چيزي را كه قبلا داشته ايم ، پس گرفته ايم
سكوئيلر گفت: بله ، معناي فتح هم همين است

A/|\IR
15-07-2016, 18:39
ﺳﻪ ﺭﻭﺯ ﺑﻌﺪ ﺍﻋﻼﻡ ﺷﺪ ﺑﺎ ﺁﻧﻜﻪ ﻫﺮﭼﻪ ﺍﻣﻜﺎﻥ ﺩﺍﺷﺖ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﻌﺎﻟﺠﻪ ﺑﺎﻛﺴﺮ ﻛﻮﺷﺶ ﺷﺪ، ﺑﺎﻛﺴﺮ ﺩﺭ ﻣﺮﻳﻀﺨﺎﻧﻪ ﻭﻟﻴﻨﮕﺪﻥ ﻣﺮﺩ . ﺧﺒﺮ ﺭﺍ ﺳﻜﻮﺋﻴﻠﺮ ﺍﻋﻼﻡ ﻛﺮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ ﺷﺨﺼﺎ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﻳﻦ ﺳﺎﻋﺎﺕ ﺣﻴﺎﺕ ﺑﺎﻛﺴﺮ ﺑﺮﺑﺎﻟﻴﻨﺶ ﺣﻀﻮﺭ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ . ﺳﻜﻮﺋﻴﻠﺮ ﻳﻚ ﭘﺎ ﺭﺍ ﺑﻠﻨﺪ ﻛﺮﺩ ﻭ ﺍﺷﻚ ﭼﺸﻤﺎﻧﺶ ﺭﺍ ﺧﺸﻚ ﻛﺮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ:
« ﺗﺎﺛﺮﺍﻧﮕﻴﺰﺗﺮﻳﻦ منظره ﺍﻱ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻋﻤﺮﻡ دیده ام . ﻣﻦ ﺗﺎ ﺩﻡ ﻭﺍﭘﺴﻴﻦ ﻛﻨﺎﺭﺵ ﺑﻮﺩﻡ ﺑﺎﻛﺴﺮ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﻳﻦ ﻟﺤﻈﺎﺕ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺑﺎ ﺻﺪﺍﻱ ﺿﻌﻴﻔﻲ ﻛﻪ ﻣﺸﻜﻞ ﺷﻨﻴﺪﻩ ﻣﻲ ﺷﺪ ﺩﺭ ﮔﻮﺷﻢ ﮔﻔﺖ ﻛﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻏﻤﺶ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﺗﻤﺎﻡ ﺁﺳﻴﺎﺏ ﺑﺎﺩﻱ ﺟﺎﻥ ﻣﻲ دهد، ﻭ ﺳﻜﻮﺋﻴﻠﺮ ﺍﺿﺎﻓﻪ کرد:
به پیش رفقا !
ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺑﻪ ﭘﻴﺶ !
ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺎﺩ ﻓﻠﺴﻔﻪ حیوانات !
ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺎﺩ ﺭﻓﻴﻖ ﻧﺎﭘﻠﺌﻮﻥ ﻭ ﺣﻖ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺑﺎ ﻧﺎﭘﻠﺌﻮﻥ ﺍﺳﺖ».

فصل نهم

Reza31001
16-07-2016, 05:42
باکسر گفت
باور نمي كنم .من خودم ديدم كه سنوبال در جنگ گاوداني با شجاعت جنگيد.مگر خود ما بلافاصله پس از جنگ به او نشان شجاعت حيواني درجه يك نداديم؟
سكوئيلر در پاسخ گفت
رفيق اشتباه كرديم .حالا از روي مدارك محرمانه اي كه بدست آورده ايم مي فهميم كه او مي خواسته است ما را گمراه كند

چه سخنان آشنایی!

s27
17-07-2016, 12:52
ای کاش حضوری بود یعنی یه مکانی مثل پارک و یا ... انخاب می شد تا دوستان دور هم جمع بشن و هرکی یک پارگراف بخونه به نظرم اینجوری بهتر بود

mohammad_77
20-07-2016, 14:30
با عرض سلام.
این کتاب رو یادم هست اول راهنمایی خوندم . در واقع مدرسه ای که توش می خواستم اسم بنویسم گفته بود این کتاب و کتاب بی خانمان اثر هکتور مالو رو باید دانش آموز بخونه ازش امتحان می گیریم !
حالا ببینید چه کتاب با مفهوم سنگینی رو اون موقع خوندم ! البته اصل کتاب رو گم کردم ولی چاپ های بعدی رو بالاخره پس از چندین سال مجوز گرفت و اتفاقی دیدم و خریدم و خوندم و فهمیدم که چی به چی هست (با مقداری حذفیات).
من عاشق شعار حیوانات در این کتاب هستم . که به مرور زمان تغییر می کنه . به عقیده من کل داستان یک طرف و این مفهوم تغییر شعارش یک طرف دیگر ترازو . شاید هم کفه شعارش سنگین تر باشه .
اصل کتاب جلد سبز و مشکی رنگی داشت که اخیرا در یکی از کتاب فروشی ها که کتاب های پائولو کوئیلو رو هم آورده (اکثر آثارش) دیدم .
بخوانید و با مفهوم ترمیدور آشنا شوید

T_L_O_T_D
22-07-2016, 14:33
به نظرم این کتابیه که بعد از بلوغ باید خوانده بشه. کتابیه که کسانی که وارد اجتماع شدند به نوعی هر کلمه اش و هر سطرش رو با جون دل درک می کنند.

چه قدر داستان های این کتاب آشناست. به قدری که انگار داریم توی مزرعه زندگی می کنیم

Reza31001
23-07-2016, 18:41
کتاب بعدی پلیز:n02: Ahmad

Ahmad
24-07-2016, 14:46
کتاب بعدی پلیز:n02: @Ahmad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کتاب بعدی پاییز مِی‌بی :n02:

Йeda
28-07-2016, 19:00
سلام

خیلی حرکت خوبیه. ان‌شالا که بقیه دوستان هم که این کتاب رو خوندن همراهی کنن.

در جواب اون دوست عزیزی که گفتن ای کاش به صورت حضوری این حرکت انجام می‌شد باید بگم که اتفاقا اینطوری بهتره. برای مثال خودم که سال‌ها پیش پی‌دی‌اف این کتاب رو خوندم، قطعا مجبور شدم کتاب رو یه مروری بکنم و به بعضی قسمت‌هایی که دوستان نوشتند هم نگاهی بندازم و کمی مکث کنم روی کتاب و بالاخره نسخه‌ی چاپی کتاب رو هم بخرم که تمام این‌ها تنها به صورت مجازی ممکنه چون زمان می‌بره.

مالی پرسید: آیا در بستن روبان به یالم باز مجاز خواهم بود؟ سنوبال جواب داد: رفیق این روبانی که تو به آن علاقمندی نشان بردگی است. قبول نداری که ارزش آزادی بیش از روبان است؟

-----------------
با کسر با تاثر گفت: مرده است، من نمی‌خواستم این کار را بکنم به کلی از یاد برده بودم که نعل آهنین دارم. کی باور می‌کند که من تعمدی در این کار نداشته‌ام؟
سنوبال که هنوز از جراحتش خون می‌چکید نعره زد: عاطفه و دلسوزی لازم نیست رفیق! جنگ جنگ است. آدمِ مرده فقط آدم خوب است.

و قطعا اون بخش معروف که میگه:
"همه‌ی حیوانات با هم برابرند و اما بعضی‌ برابرترند"

واقعا انتخاب خوبی بود کتابی که باید بارها و بارها خوندش.

KING iMAN
31-07-2016, 01:00
میتونم بگم بهترین کتابی بود که خوندم.
اگه زبانتون خوبه نسخه ی اصلی و اگه نه ترجمه ی قدیم رو مطالعه کنید.

pouria1980
01-08-2016, 16:05
قلعه حیوانات (Animal Farm)، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشته جورج اورول (۱۹۰۳ – ۱۹۵۰) نام کتاب داستانی تمثیل گونه از گروهی حیوانات است، که در اقدامی دسته جمعی مالک مزرعه را که از حیوانات بهره کشی می نموده از مزرعه فراری داده و خود کنترل را در دست می گیرند، آنها برای خود حکومتی ایجاد می کنند تا به واسطه آن بتوانند به برابری و رفاهی که خواهان آن بوده اند دست پیدا نمایند، اما پس از مدتی حاکمان جدید که قدرت را در دست داشتند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%db%8c%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d9%88-%d8%a7%d8%b7%d8%a7%d8%b9%d8%aa-%d8%a7%d8%b2/)، شرایط مزرعه را مشابه شرایط گذشته کرده و هرگونه مخالفت را به شدت سرکوب می نمایند.

جورج اورول رمان قلعه حیوانات را در جریان جنگ جهانی دوم با هدف انتقاد از سیاست های استبدادگونه استالین در شوروی سابق به نگارش در آورده که تمثیلی از انقلاب کارگری برضد نظام سرمایه داری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می باشد و در بردارنده این پیام است که تمایل انسان به قدرت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، مانع از ایجاد یک جامعه بدون طبقه اجتماعی خواهد شد. هر کدام از شخصیت حیوانات این داستان نمادی از افراد واقعی در انقلاب شوروی سابق می باشند، خوک های که می توانند بخوانند و بنویسند نمادی از ژوزف استالین می باشند و یا اسب پیر و زحمت کشی که ابزار دست دیگران می شود نمادی از طبقه کارگر در شوروی سابق را نشان می دهند.
شرحی بر داستان قلعه حیوانات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])داستان قلعه حیوانات از روزی آغاز می شود که حیوانات مظلوم و ستم دیده، در اقدامی دسته جمعی، آقای جونز مالک مزرعه را بیرون کرده و خود اداره امور را بر عهده می گیرند. آنها قوانین جدیدی برای خود در قالب هفت فرمان وضع می کنند، که مهم ترین این قوانین بدین شرح است:

همه حیوانات با هم برابرند.
هیچ حیوانی دیگری را نمی کشد.
چهار پا خوب است و دو پا بد.

سپس حیوانات با توجه به توانای های که دارند پست ها و مسئولیت های مختلف را میان خود تقسیم می کنند و هر کس عهده دار انجام قسمتی از امور می شود. خوک ها که دارای هوش بالاتری نسبت به بقیه حیوانات بوده و همچنین توانایی خواندن و نوشتن دارند، مسئولیت رهبری بقیه را بر عهده می گیرند. اما پس از گذشت مدتی میان خوک ها نیز اختلافاتی ایجاد می شود، که یکی از دو خوک پرنفوذ مزرعه به نام ناپلئون با استفاده از سگ های وحشی که به صورت مخفیانه تربیت کرده است، دیگر خوک پرنفوذ مزرعه را فراری داده و خود به تنهایی تمام قدرت را در دست می گیرد.
ناپلئون، دستور می دهد تا عده ای از حیوانات را به جرم همکاری با دیگر خوک پرنفوذ مزرعه اعدام کنند و بقیه حیوانات را نیز مجبور می کند تا با غذای روزانه بسیار کم، بیشتر کار کنند تا او بتواند ثروت و امکانات رفاهی بیشتری برای خود فراهم نماید.او همچنین یاد می گیرد که چگونه روی دو پای خود راه برود و با انسان ها معامله کند و قوانین وضع شده حیوانات را به تدریج محو و تحریف کند، تا جایی که معروف ترین قوانین به صورت زیر تغییر کنند:

همه حیوانات با هم برابرند، اما بعضی برابرترند.
هیچ حیوانی بی دلیل دیگری را نمی کشد.
چهار پا خوب و دو پا بهتر.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معروف ترین جمله این کتاب عبارت: ” همه حیوانات با هم برابرند، اما بعضی برابرترند” می باشند، که به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز در زبان انگلیسی نیز در آمده است. کتاب قلعه حیوانات تا کنون به بیش از ۷۰ زبان دنیا ترجمه شده است و به همراه کتاب دیگری از جورج اورول به نام هزار و نهصد و هشتاد و چهار، بیش از هر دو کتاب دیگری از یک نویسنده در قرن بیستم فروش داشته اند. از جمله دیگر آثار این نویسنده و شاعر انگلیسی می توان به: هوای تازه، دختر کشیش و روزهای برمه اشاره نمود.

منبع :

قلعه حیوانات داستانی تمثیل گونه، نوشته جورج اورول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shirin021
07-08-2016, 16:24
سلام
چه پست خوبیه:n06:
منم تصمیم گرفتم فردا این کتاب بگیرم و بخونم
بعدش میام نظرمو مینویسم:n17:

kasra_khan2003
08-08-2016, 22:24
منم فکر کنم کمتر از ۲ سال پیش این کتاب رو خواندم. فوق العاده بود، بعد خواندن کتاب، کمی عصبی شدم، چرا که حس کردم واقعا یکی از اون حیوانات درون کتاب هستم که دارم تحت سلطه ی خوک ها زندگی میکنم.

انگار نه انگار که این کتاب سال ها پیش نوشته شده، هنوز که هنوزه، وقتی میخوانید، حس میکنید با توجه به شرایط روز جامعه نوشته شده.

این کتاب یک "باید خواند" هست.

esmiz
08-08-2016, 23:23
من این کتاب حدود یک سال پیش خوندم کاری هم به اینکه شیبه الان چه جایی از دنیا هست ندارم در کل کتاب زیبایی هست حیف خونده نشه.

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk

Captain_America
11-08-2016, 09:23
از همین نویسنده کتاب 1984 هم پیشنهاد میشه ، کمی فضاش سنگین تر هست ولی ارزشش رو داره.

Blu-Ray
11-08-2016, 23:28
لطف میکنید pdf انگلیسی کتاب رو هم بزارین

Ahmad
12-08-2016, 15:11
لطف میکنید pdf انگلیسی کتاب رو هم بزارین

.........
+
here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

danielo
12-08-2016, 15:19
این کتاب یک کتاب صیونیستیست

Ahmad
12-08-2016, 17:18
این کتاب یک کتاب صیونیستیست

این کتاب در نکوهش حکومت دیکتاتوری است حال می‌خواد از نوع استالینی اون باشه یا نوعی دیگر در جایی دیگر.
همین شباهت‌ها و واقعیت‌هاست که اون رو خارج از ظرف مکان و زمان قرار داده و مناسب با کشوری می‌کنه که چنین وضعی رو داره.

در غیراینصورت حرف شما درسته!
چرا که آثار صهیونیسم رو میشه در همه جا دید،
حتی بر عرق‌چین روی سر مادر دامبو
:n09:

pcmxp2
18-08-2016, 11:41
سلام
میشه بیشتر توضیح بدین؟

Ahmad
19-08-2016, 22:00
فایل رایگانش رو چطور تهیه کنم

با یک جستجوی ساده در گوگل. مثلا:
دانلود کتاب قلعه حیوانات

سلام
میشه بیشتر توضیح بدین؟

سلام

تاپیک؟
پست اول کامل توضیح دادم.

کتاب؟
پست چهارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad_ch
25-09-2016, 16:46
تابستان تمام شد.میشه کتاب بعدی رو معرفی کنید؟:n12:

Ahmad
27-09-2016, 15:14
تابستان تمام شد.میشه کتاب بعدی رو معرفی کنید؟:n12:

کتاب‌خوانی گروهی [2] / دنیای سوفی | یوستین گردر \ پاییز ، دی و بهمن 1395

:n06:

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Morteza4SN
30-09-2016, 11:17
سلام

توی قسمت موضوعات داغ بالای انجمن آدرس رو به این صورت نوشتید:
مکان: انحمن ادبیات -> بخش کتاب و کناب‌خوانی -> مزرعه‌ی آقای جونز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بهتره که گفت «مزرعه‌ی مانر» یا به قول ترجمه‌ی احمد کسایی‌پور؛ «مزرعه‌ی اربابی»(Manor Farm)
با توجه به این نکته که در نهایت تشخیص آدم و خوک از هم ممکن نبود که باعث شد این معنی پررنگ‌تر بشه.

کارل مارکس: «هگل در جایی می‌گوید همه‌ی وقایع و شخصیت‌های بزرگ تاریخ جهان از نو به شکلی ظاهر می‌شوند. وی فراموش کرده اضافه کند: بار اول به صورت تراژدی و بار دوم به صورت کمدی.» در این باره اسلاوی ژیژک تاکید می‌کند که تکرار به صورت کمدی حتی می‌تواند وحشتنا‌ک‌تر از تراژدی اولیه باشد.

این تکرار تلخ در مورد انقلاب‌ها با نکات مشترکی بین‌شون وجود داره، تا این حد که به چیزی معمول و تکراری تبدیل بشه. تمثیلی بودن این کتاب هم باعث می‌شه در موارد مشابه به بهترین نحو باعث ایجاد حس آشناپنداری در مخاطب بشه. از نتایج هر انقلاب گرفته تا اجزاء و دیدگاه‌هایی که اشخاص درگیر اون خواهند بود شامل اتفاقات و شخصیت‌های این کتابه... بعد از هر انقلاب خوک‌ها، اسب‌ها، سگ‌ها، کلاغ‌ها و... و الاغ‌هایی خواهیم داشت.

T_L_O_T_D
30-09-2016, 14:14
دوستان من pdf این کتاب رو خوندم، نسخه های چاپی کامل هستند یا حذفی دارند؟

Sent from my SM-T719 using Tapatalk

M.Sadegh.M
26-10-2016, 16:48
دوستان من pdf این کتاب رو خوندم، نسخه های چاپی کامل هستند یا حذفی دارند؟

Sent from my SM-T719 using Tapatalk

منظورتون را از حذفی نمی فهمم. آخه این کتاب و موضوعش خیلی ربطی به موضوعاتی نداره که عزیزان سانسورچی دنبالش باشن.

من نسخه چاپی کتاب ترجمه امیرشاهی نشر جامی را گرفتم و تازه تموم کردم. جایی حس نکردم که سانسور شده باشه.

...Tom Ri
26-10-2016, 17:10
من اون موقع که این تاپیک ایجاد شد ، این کتاب رو خوندم برای اولین بار
انقدر سنگین بود که بعضی موقع ها یاد بعضی چیزها میفتادم ، خودم رو جای این حیونا در نظر میگرفتم ! خیلی عجیب بود :n02:

hellbrain666
21-11-2016, 09:35
سلام
از این کتاب ترجمه های گوناگونی موجوده به نظر شما کدامیک بهتره؟

Dream Walker
23-11-2016, 20:12
این کتاب رو من چند سال پیش خواندم، کتابی است بسیار سلیس و روان و یک حالت بچگانه دارد، فکر نکنم مترجم خاصی برتری داشته باشد.

resane.modern33
27-04-2017, 08:53
اصلا نمیشه این کتابو نخوند.این کتاب واقعا یکی از کتابایی که باید قبل از مرگ خوند.

resane.modern33
27-04-2017, 08:58
منم بشدت پیشنهاد می کنم که 1984 رو هم حتتتما بخونید. اون کتاب هم چیزی از این کم نداره

royayekhis
07-10-2017, 13:20
پس ازپیروزی انقلاب حیوانات، یک قانون اساسی معروف به «هفت فرمان» بر روی دیوار مزرعه نوشته می‌شود که شامل بندهای زیر است:همه آنها که روی دوپا راه می‌روند دشمن هستند.
همه آنها که چهارپا یا بالدار هستند، دوستند.
هیچ حیوانی حق پوشیدن لباس را ندارد.
هیچ حیوانی حق خوابیدن در تخت را ندارد.
هیچ حیوانی حق نوشیدن الکل را ندارد.
هیچ حیوانی حق کشتن حیوان دیگری را ندارد.
همهٔ حیوانات با هم برابرند.مترجم: محمد فیروزبخت

این کتاب دو جلد دارد و امکان دانلود و مطالعه آن در سایت کتابها وجود دارد.

ketabha.org