PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد نحوه ی کارکرد سیستم عامل

hayejan
06-07-2016, 09:38
سلام دوستان

این سوالو استاد ازم پرسیده و خواسته در موردش تحقیق کنم، سوال اینه: اگه سیستم ما 24 گیگ رم داشته باشه و سیستم عامل اجازه بده 23 گیگ از این 24 گیگ استفاده بشه و ما به هر دلیلی 24 گیگ رم رو با 8 گیگ رم عوض کنیم سیستم عامل از 7 گیگ این رم استفاده کنه و مشکلی واسش پیش نیاد، چطوری سیستم عامل این کارو می کنه؟
راستش خودم خوب متوجه سوالشو چیزی که می خواد نشدم واسه همین تصمیم گرفتم این جا مطرح کنم و از دوستان کمک بگیرم، ممنون

Переклад не
12-07-2016, 13:21
سلام
ببینید یک سیستم عامل 64 بیتی رو در نظر بگیرید که برروی حافظه ی یک سیستم با پردازنده ی 64 بیتی نصب شده .حالا در کارکرد نرم افزارهایی که خودشون هم 64 بیتی هستن ، ویندوز یک اتوبان 64 بانده برای آدرس دهی حافظه ی موقت در اختیار نرم افزار ها و بازیها قرار میده
بنابر این نرم افزار ها و بازیها از این 64 تا باند بزرگراه میتونن به رم دسترسی پیدا کنن . مرحله ی بعدی مقدار فضای رم هست . حالا که شما چنین سیستم عاملی دارید پس میتونید فضای موقتی(رم) تا سقف معادل 64^2 بایت (بخوانید 2 بتوان 64 byte) ، با نصب برروی مادربورد به سیستم تعریف کنید

در ادامه ی سوال شما این ویندوز هستش که تصمیم میگیره چقدر از رم مورد استفاده قرار بگیره . درواقع در حالت عادی یا idle کاری انجام نمیشه پس رم مصرفی هم کم خواهد بود اما وقتی نرم افزار یا بازی سنگینی اجرا کنید استفاده از رم هم بالا میره . در ضمن از طریق تنظیمات خوده ویندوز هم میتونید تاکید کنید که چقدر از فضای رم استفاده کنه