PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری فایلی رو به باینری تبدیل کنم (صفرو یک)

MAHY@R
04-07-2016, 10:42
سلام دوستان،

میخواستم ببینم نرم افزاری هست که فایلها رو به باینری یعنی صفرو یک تبدیل کنه که مثلا تو نوت پد بشه دید و یا بلعکس باینری رو به فایل تبدیل کنه؟

akpa
04-07-2016, 11:15
میشه به زبان سی نوشت ولی کاربردش چیه؟
باینری خودش فایله از روی پسوند فایل ویندوز اون فایل رو به برنامه ها ارجاع میده

akpa
04-07-2016, 11:21

MAHY@R
05-07-2016, 12:03

والا من به زبان سی اشنایی ندارم یعنی هیچ برنامه اماده ای نیست که این کارو بکنه مثلا یه فایل عکس یا فیلم رو به صفرویک تبدیل کنه که بشه ذخیرش کرد؟

akpa
05-07-2016, 18:37
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به اینجا برین و رو دانلود بزنین

MAHY@R
06-07-2016, 10:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به اینجا برین و رو دانلود بزنین

یه سوال دیگه هم داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدین الان مثلا من یه فایل رو بصورت باینری دراوردم و در نوت پد ذخیره کردم حالا چطور میتونم این کدها رو دوباره به فایل تبدیل کنم؟

akpa
06-07-2016, 12:04
یه سوال دیگه هم داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدین الان مثلا من یه فایل رو بصورت باینری دراوردم و در نوت پد ذخیره کردم حالا چطور میتونم این کدها رو دوباره به فایل تبدیل کنم؟

نمیتونین! فایل از حالت 01 تبدیل به کارکتر شده اگه نیاز به ویرایش دارین داخل خود نرم افزار قابلیتش هست

MAHY@R
06-07-2016, 12:51
نمیتونین! فایل از حالت 01 تبدیل به کارکتر شده اگه نیاز به ویرایش دارین داخل خود نرم افزار قابلیتش هست

والا من نیاز دارم که این 01 ها به جایی ذخیره بشه که یه سری تغییرات توسط یه برنامه دیگه ای روش انجام بشه و ذخیره بشه و بعد دوباره بشه فایل رو از این 01 ها تشکیل داد

akpa
06-07-2016, 13:56
والا من نیاز دارم که این 01 ها به جایی ذخیره بشه که یه سری تغییرات توسط یه برنامه دیگه ای روش انجام بشه و ذخیره بشه و بعد دوباره بشه فایل رو از این 01 ها تشکیل داد

خب اون نرم افزار چیه؟ یکم واضح تر بگین
تصور شما از فایل چیه؟
یه فایل میتونه هرچی باشه این 0 و 1 ها هر کدوم طبق قوانینی ذخیره شدن تغییر اونها بدون دانش لازم فایل رو مخدوش میکنه هر نرم افزاری که بخواد فایل رو ویرایش کنه خودش باید بتونه فایل رو باز کنه نه اینکه به صورت 0 و 1 کارکتری بهش اطلاعات بدیم
در ضمن دیکود کردن فایل راحته اما انکود کردنش (بعد تغییر) کار مشکلی هستش چون هر فایل قواعد خودش رو داره که اگه موقع نوشتن رعایت نشه اطلاعات فایل بی ارزش میشه

MAHY@R
06-07-2016, 19:20
خب اون نرم افزار چیه؟ یکم واضح تر بگین
تصور شما از فایل چیه؟
یه فایل میتونه هرچی باشه این 0 و 1 ها هر کدوم طبق قوانینی ذخیره شدن تغییر اونها بدون دانش لازم فایل رو مخدوش میکنه هر نرم افزاری که بخواد فایل رو ویرایش کنه خودش باید بتونه فایل رو باز کنه نه اینکه به صورت 0 و 1 کارکتری بهش اطلاعات بدیم
در ضمن دیکود کردن فایل راحته اما انکود کردنش (بعد تغییر) کار مشکلی هستش چون هر فایل قواعد خودش رو داره که اگه موقع نوشتن رعایت نشه اطلاعات فایل بی ارزش میشه

ببینید نرم افزار نیست یه برنامه هست که باید نوشته بشه بزارید یه مثال بزنم
مثلا یه فایل عکس رو به 01 تبدیل میکنم و این 01 ها رو به برنامه مورد نظر میدم تا اونو بخونه و تغییراتی که من میخوام رو توش انجام بده و در یک فایل جداگانه ذخیره کنه. بعد هر موقع خواستم این تغییرات رو به حالت اول برمیگردونه و 01 ها رو عین همونی که بود میسازه و درواقع تغییری قرار نیست بوجود بیاد.

حالا میخوام بدونم از این 01 هایی که این پروسه رو طی کرده میشه فایل عکس اول رو ساخت قاعدتا باید بشه چون فایل عکس چیزی نیست جز همین 01 ها درست میگم؟

akpa
06-07-2016, 20:18
ببینید نرم افزار نیست یه برنامه هست که باید نوشته بشه بزارید یه مثال بزنم
مثلا یه فایل عکس رو به 01 تبدیل میکنم و این 01 ها رو به برنامه مورد نظر میدم تا اونو بخونه و تغییراتی که من میخوام رو توش انجام بده و در یک فایل جداگانه ذخیره کنه. بعد هر موقع خواستم این تغییرات رو به حالت اول برمیگردونه و 01 ها رو عین همونی که بود میسازه و درواقع تغییری قرار نیست بوجود بیاد.

حالا میخوام بدونم از این 01 هایی که این پروسه رو طی کرده میشه فایل عکس اول رو ساخت قاعدتا باید بشه چون فایل عکس چیزی نیست جز همین 01 ها درست میگم؟
دوست عزیز یا من نمیفهمم یا شما درست توضیح نمیدی
من در اول گفتم

شما جواب دادی

والا من به زبان سی اشنایی ندارم یعنی هیچ برنامه اماده ای نیست که این کارو بکنه مثلا یه فایل عکس یا فیلم رو به صفرویک تبدیل کنه که بشه ذخیرش کرد؟
منم لینک برنامه دادم
حالا دوباره شما گفتی میخوای ازش فایل درست کنی و

ببینید نرم افزار نیست یه برنامه هست که باید نوشته بشه
خب از اول برو تو تایپیک برنامه نویسی سوالتو بپرس که چطور یه فایل رو تو برنامه باز کنی تغییر بدی و ذخیره کنی دیگه چرا میپیچونی

MAHY@R
06-07-2016, 21:24
خب از اول برو تو تایپیک برنامه نویسی سوالتو بپرس که چطور یه فایل رو تو برنامه باز کنی تغییر بدی و ذخیره کنی دیگه چرا میپیچونی

همانطور که گفتم به برنامه نویسی اشنایی ندارم اول میخواستم دستی این کارو انجام بدم اگه شدنی بود بعد بدم برنامه نویس برنامشو بنویسه برای همین پرسیدم چطور میشه دوباره فایل عکس رو از 01 ها درست کرد در واقع میخواستم این کارو یکبار دستی انجام بدم ببینم شدنی هست یا نه

بازم ممنون از پاشخگوویی شما اگه بد توضیح دادم معذرت میخوام