PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل احمقانه کمبود فضا روی phone storage

Nocturne
27-06-2016, 12:44
سلام. 6 ساله از اندروید استفاده میکنم و این مشکل عجیب و احمقانه همیشه بوده. اینکه برنامه ها خودشون روی SD نصب نمیشن و باید دونه دونه با صرف تایم بسیار زیاد به SD انتقالشون داد. از اون بدتر هنگام اپدیت هست که همیشه با مشکل حافظه مواجه میشم. پلی استور میزنه 88 new update برای مثال. میزنی اپديت بشه ده پونزده تا میره برای بقیه پیغام کمبود حافظه میده. این مشکل کلافه م کرده یعنی واقعا راهی براش پیش بینی نشده?
گوشی فعلیم HTC One M8 (روت هم نشده ولی اگه مشکل برطرف میشه حاضرم روت کنم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

محمد7966
27-06-2016, 13:56
سلام. 6 ساله از اندروید استفاده میکنم و این مشکل عجیب و احمقانه همیشه بوده. اینکه برنامه ها خودشون روی SD نصب نمیشن و باید دونه دونه با صرف تایم بسیار زیاد به SD انتقالشون داد. از اون بدتر هنگام اپدیت هست که همیشه با مشکل حافظه مواجه میشم. پلی استور میزنه 88 new update برای مثال. میزنی اپديت بشه ده پونزده تا میره برای بقیه پیغام کمبود حافظه میده. این مشکل کلافه م کرده یعنی واقعا راهی براش پیش بینی نشده?

سلام

منم گوشیم x8 سونی اریکسون،اندروید 2.1

آخر سر روتش کردم و با برنامه link2sd برنامه ها رو روی sd میریزم

خیلی هم برنامه میشه نصب کرد با اینکار

فقط یه عیبی که داره اینه که اگر برنامه ها رو روی sd ریختم ،تحت هیچ شرایطی sd رو در نیارم و بذارم سرجاش،چون بعضی از برنامه ها با اینکار اجرا نمیشن و نیاز به نصب دوباره دارن

البته این با برنامه link2sd بود

شاید با برنامه app2sd این مشکل نباشه

و اینو هم بگم روت شدن باعث ابطال گارانتی هم میشه

●●●FDR●●●
27-06-2016, 15:00
منم همیشه همین مشکل رو دارم . خیلی اعصاب خورد کنه. هیچ برنامه ای رو نمیتونم نصب کنم. حتی برنامه هام آپدیت هم نمیشن :n41:

mhda69
27-06-2016, 15:40

منم همین گوشیو دارم...اما همچین مشکلی ندارم!
مگه چند تا برنامه نصبیدین و چقد حجم دارن هر کدوم ک 16گیگ (درواقع 12گیگ)رو پر کردین؟؟؟!!!!
تازه با فرض اینک گوشیتون m8 نسخه 32گیگ نباشه!
یه رم 32 سرعت بالا بخرین...تمام فایلای شخصی شامل موزیک فیلم کلیپ عکس و...رو انتقال بدین ب رم...حافظه داخلی فقط بمونه واس برنامه ها و تلگرام...همیشه همین روال باشه...
اینجوری بعیده ب شکل بخورین!
مگر اینک کلی بازی حجم بالا 1-2گیگی نصبیده باشین و...
بعدشم هیچ نیازی نیس تمام برنامه های گوگل پلی همیشه آپدیت باشن چوم خیلیاشون واس اکثر کاربرا هیچوقت استفاده نمیشن و آپدیت کردنشون فقط بیخودی حافظه پر کردنه عملا...مث htc speak و google drive و...
ضمنا برنامه هایی مث clean master میتونن فایلای کش شده و اضافه ک بیخودی حافظه رو پر کردن رو پاک کنه و تا حدودی کمک کنه...
راجع ب روتم باید بگم ب تجربه و بارها بم اثبات شده گوشی بعد از روت دیگه اون پایداری اولیه رو نداره...واس همین این گوشیمو دیگه روت نکردم بر خلاف گوشیای قبلی...
هر راهی هم باشه واس نصب برنامه ها روی sd کارت شک نکنین چون زورکی و غیر استاندارد هستش در عمل احتمالا شاهد ارورها یا باگ هایی خواهید بود...

stabesh
27-06-2016, 17:53
سلام
پوشه تلگرام یا وایبری یا یه نرم افزاری هست که گوشی پر شده پوشه شو پاک کنین باید درست بشه یا عکس و فیلم و وویس روی گوشی دارین

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Nocturne
27-06-2016, 19:55
منم همین گوشیو دارم...اما همچین مشکلی ندارم!
مگه چند تا برنامه نصبیدین و چقد حجم دارن هر کدوم ک 16گیگ (درواقع 12گیگ)رو پر کردین؟؟؟!!!!
تازه با فرض اینک گوشیتون m8 نسخه 32گیگ نباشه!
یه رم 32 سرعت بالا بخرین...تمام فایلای شخصی شامل موزیک فیلم کلیپ عکس و...رو انتقال بدین ب رم...حافظه داخلی فقط بمونه واس برنامه ها و تلگرام...همیشه همین روال باشه...
اینجوری بعیده ب شکل بخورین!
مگر اینک کلی بازی حجم بالا 1-2گیگی نصبیده باشین و...
بعدشم هیچ نیازی نیس تمام برنامه های گوگل پلی همیشه آپدیت باشن چوم خیلیاشون واس اکثر کاربرا هیچوقت استفاده نمیشن و آپدیت کردنشون فقط بیخودی حافظه پر کردنه عملا...مث htc speak و google drive و...
ضمنا برنامه هایی مث clean master میتونن فایلای کش شده و اضافه ک بیخودی حافظه رو پر کردن رو پاک کنه و تا حدودی کمک کنه...
راجع ب روتم باید بگم ب تجربه و بارها بم اثبات شده گوشی بعد از روت دیگه اون پایداری اولیه رو نداره...واس همین این گوشیمو دیگه روت نکردم بر خلاف گوشیای قبلی...
هر راهی هم باشه واس نصب برنامه ها روی sd کارت شک نکنین چون زورکی و غیر استاندارد هستش در عمل احتمالا شاهد ارورها یا باگ هایی خواهید بود...

سلام
پوشه تلگرام یا وایبری یا یه نرم افزاری هست که گوشی پر شده پوشه شو پاک کنین باید درست بشه یا عکس و فیلم و وویس روی گوشی دارین

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
اما من دائما با گوشیم به این مشکل برمیخورم. نهایتا ۸۰ برنامه دارم و البته هیچکدوم هم بازی یا چیزایی با حجم بالا نیستن. برنامه های عادی اند. البته خودشون دیتا ذخیره می کنند - مثلا flipboard - (باید هم این ذخیره کردن رو داشته باشن)، اما خب من بیشترشون رو دونه دونه روی SD بردم (کار واقعا مسخره و زمان بریه!) و دیگه رو فون مموری نیستن - بجز اونهایی که انتقال داده نمیشن - پس حتی دیتای ذخیره شده نباید مشکلی پیش بیاره. SD من ۱۶ گیگ و بیشترش خالیه. نمیدونم چرا باز موقع نصب برنامه جدید یا آپدیت اینطوری میشه
+ هربار فایلهایی مثل عکس و موزیک و... رو کامل از روی فون مموری انتقال میدم به زور کمتر از ۲ گیگ فضا باز میشه. در واقع فون مموری بیخودی داره پر میشه. از اولم ۱۶ گیگه یه حجم زیادیش پر بود (الان درست یادم نیست چقدر) و رفته رفته خیلی زود باقیشم خود به خود پر شد.

mhda69
27-06-2016, 20:11
حس میکنم یه جای کار مشکل داره ک انقد زود و زیاد پر میشه هی...نمیدونم شاید اشتباه کنم اما شاید یه بدافزاری چیزی یا مشابهش...
فکرکنم بد نیس یه ریست فکتوری کنین...تمام برنامه هام از نت فایل اصلیشو دانلود کنین بعدش بنصبین...یعنی فایل apk شو بنصبین...نه اینک از گوگل پلی و بازار و مایکت و اینا بنصبین...
یه نرم افزار آنالیز فضای داخلی هم نصب کنین ک ببینین کدوم پوشه زیاد داره حجم میگیره...

hpsani
29-07-2016, 19:20

سلام .دوستانی که این مشکل براشون پیش اومده . برنامه لاکی پچر رو نصب کنن بعد از قسمت پایین گزینه toolbox رو انتخاب کنید و select default install location رو بزنید و ok کنید .مشکل حل میشه