PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دمای بسیار بالای CPU

ehsan_iace
17-06-2016, 21:12
سلام

چند هفته ایی بود که کامپیوترم هنگ زیاد میکرد (windows explorer stop working) و یکی دو روز آخر به حدی رسیده بود که ویندوز که بالا می آمد و وارد بخش ام میشد کامپیوتر خاموش میشد!

اول فکر کردم مشکل مال ویندوز است روشهای داخل اینترنت را امتحان کردم اما درست نشد

یک نرم افزار نصب کردم که مصرف cpu را نشان میدهد و خیلی اوقات در هنگام هنگ کردن cpu 100% شده بود و میشد!

تصمیم گرفتم ویندوز را عوض کنم اما در حین نصب ویندوز هم کامپیوتر خاموش شد!

یک نرم افزار نصب کردم که دمای cpu را نشان بدهد که آنرا 77 سانتی گراد نشان میدهد (از داخل بایوس چک کردم کامپیوتر وقتی چند ساعت خاموش است در عرض سه چهار دقیقه دمایش به 99 درجه سانتی گراد میرسد! و عجیب این است که وقتی سیستم را یک دقیقه بعد بالا آوردم نرم افزار دمایش را 75 درجه سانتی گراد)

یک بار دیگر از داخل نرم افزار چک کردم دمایش 98 درجه سانتی گراد بود که سریع خاموشش کردم!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل این دمای بالای cpu چیه (فن cpu کار میکند) و چطور حل میشه و حدوداً چقدر هزینه دارد؟

javad2015
17-06-2016, 21:52
به نظر من cpu مشکلی نداره.....سنسورای مادربورد خراب شده.....چون سیستم جوری طراحی شده که وقتی سنسورا به یه دمای خاص برسن ری استارت بشه.......شما cpu رو رو یه مین دیگه تست کن.
چون هر جوری حساب کنیم دمای cpu در بایس بیشتر از 50 نمیشه حتی بدون فن.

ehsan_iace
17-06-2016, 22:25
به نظر من cpu مشکلی نداره.....سنسورای مادربورد خراب شده.....چون سیستم جوری طراحی شده که وقتی سنسورا به یه دمای خاص برسن ری استارت بشه.......شما cpu رو رو یه مین دیگه تست کن.
چون هر جوری حساب کنیم دمای cpu در بایس بیشتر از 50 نمیشه حتی بدون فن.

من توی سایتی که مشخصات cpu را زده بود چک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](BX80571E7400).html)کردم دمایش را بین 5 تا 74 درجه سانتی گراد زده است :

javad2015
17-06-2016, 22:45
شما بدون فن سیستمو روشن کن ببین ایا واقعا cpu داغ میشه ؟لمسش کن.
برو تا بایس.
اگه شد که نمیشه سریع پاورو قطع کن.

ehsan_iace
18-06-2016, 09:35
شما بدون فن سیستمو روشن کن ببین ایا واقعا cpu داغ میشه ؟لمسش کن.
برو تا بایس.
اگه شد که نمیشه سریع پاورو قطع کن.

اینکار را انجام دادم اگر فن را نگه دارم درجه حرارت cpu که در بایوس نشان میدهد 96 درجه است و وقتی پره فن را رها میکنم و فن کار میکند میشود 95 درجه!

ولی اگر مشکل از سنسورهای مادربرد باشه چرا وقتی میخواهم ویندوز را از روی usb نصب کنم در همان مراحل کپی کردن فایلها ویندوز خاموش میشود؟
چرا تا چند تب در chrome باز میکنم cpu به 100% میرسد؟

javad2015
18-06-2016, 09:40
بابا فنو بردار cpu رو لمس کن بالاخره 95 درجه دمای کمی نیست که!!سریع دستت احساس میکنه.اگه دیدی واقعا داغه سریع پاورو قطع کن.
اگر cpu مشکل داشته باشه همین الانشم کاری نمیشه کرد و باید انداختش سطل اشغال.

ehsan_iace
18-06-2016, 12:29
پایه های فن شکسته بود! فن را عوض کردم الان دما بین 40 تا 45 درجه است

alihadady1
18-06-2016, 17:04
سلام
خسته نباشید
کلا هر چند وقت یک بار باید داخل کیس باد بگیرید تا گردو خاک های کیستون تمیز بشه
بعد خمیر سیلیکون های مربوط به CPU چیپ ست ها و همچنین گرافیک رو هم سالی یک بار عوض کنید
اون وقت متوجه میشی سیستما چه جون دوباره ایی میگیرن
انجام بده خیلی خوبه

بعد کل فن هاتم باز کن تمیز کن

یک قطره روغن هم بریز روی شفتش که میچرخه
صداش میفته اگه صدا داشته باشه

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

ehsan_iace
18-06-2016, 19:19
فن را که عوض کرد زیر فن جدید یک قسمت مسی داشت و میگفت دیگر اینجور فنها خمیر سیلیکون نیاز ندارد! واقعاً اینجوریه؟

EXTREME
18-06-2016, 20:34
سلام

چند هفته ایی بود که کامپیوترم هنگ زیاد میکرد (windows explorer stop working) و یکی دو روز آخر به حدی رسیده بود که ویندوز که بالا می آمد و وارد بخش ام میشد کامپیوتر خاموش میشد!

اول فکر کردم مشکل مال ویندوز است روشهای داخل اینترنت را امتحان کردم اما درست نشد

یک نرم افزار نصب کردم که مصرف cpu را نشان میدهد و خیلی اوقات در هنگام هنگ کردن cpu 100% شده بود و میشد!

تصمیم گرفتم ویندوز را عوض کنم اما در حین نصب ویندوز هم کامپیوتر خاموش شد!

یک نرم افزار نصب کردم که دمای cpu را نشان بدهد که آنرا 77 سانتی گراد نشان میدهد (از داخل بایوس چک کردم کامپیوتر وقتی چند ساعت خاموش است در عرض سه چهار دقیقه دمایش به 99 درجه سانتی گراد میرسد! و عجیب این است که وقتی سیستم را یک دقیقه بعد بالا آوردم نرم افزار دمایش را 75 درجه سانتی گراد)

یک بار دیگر از داخل نرم افزار چک کردم دمایش 98 درجه سانتی گراد بود که سریع خاموشش کردم!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل این دمای بالای cpu چیه (فن cpu کار میکند) و چطور حل میشه و حدوداً چقدر هزینه دارد؟
مقدار cpu usage بالاست و در نتیجه دمای پردازنده افزایش میابد این مشکل اکثر موارد میتونه از ویندوز حجم زیاد برنامه های باز و ویروس باشه این موارد رو حتما بررسی کنید

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

akpa
18-06-2016, 21:14
فن را که عوض کرد زیر فن جدید یک قسمت مسی داشت و میگفت دیگر اینجور فنها خمیر سیلیکون نیاز ندارد! واقعاً اینجوریه؟

خمیر برای اتصال بهتر بین پردازنده و فن هستش سیستم منم دیروز دچار همین مشکل شده بود بردم باد گرفتم سینک رو تمیز کردم و همچنین خمیر خشک شده بود عوض کردم دما 20 درجه کاهش پیدا کرد

amirpcp30
18-06-2016, 21:30
سلام دوست عزیز
در مورد فنتون بله درسته از همون پایه ها بوده چون کامل هیت سینک به سی پی یو نمیچسبه و باعث این مشکل میشه
در مورد خمیر هم روی قسمت مسی که فرمودید خش های ریز میکروسکوپی هست زمانی که هیت سینک رو روی سی پی یو میزارید بین اونها هوا هست و گرما شارش پیدا نمیکنه خمیر رو بین هیت سینک و سی پی یو میزنند تا این خش ها پر بشه و گرما منتقل شه ، هیت سینک رو باز کنید و خمیر بزنید دمای بهتری خواهید داشت در این حالتی که هم اکنون بستید در حالت لود دمای زیادی رو خواهید داشت
:n40:

ehsan_iace
18-06-2016, 23:51
سلام دوست عزیز
در مورد فنتون بله درسته از همون پایه ها بوده چون کامل هیت سینک به سی پی یو نمیچسبه و باعث این مشکل میشه
در مورد خمیر هم روی قسمت مسی که فرمودید خش های ریز میکروسکوپی هست زمانی که هیت سینک رو روی سی پی یو میزارید بین اونها هوا هست و گرما شارش پیدا نمیکنه خمیر رو بین هیت سینک و سی پی یو میزنند تا این خش ها پر بشه و گرما منتقل شه ، هیت سینک رو باز کنید و خمیر بزنید دمای بهتری خواهید داشت در این حالتی که هم اکنون بستید در حالت لود دمای زیادی رو خواهید داشت

سلام

ممنونم از راهنمایی‌تان, مارک خاصی را برای خمیر پیشنهاد میکنید؟

amirpcp30
19-06-2016, 09:56
سلام

ممنونم از راهنمایی‌تان, مارک خاصی را برای خمیر پیشنهاد میکنید؟
سلام مجدد
deepcool z5 نسبت به قیمتش که حدود 15000 تومان هست کارایی خوبی دارد خمیرهای بهتری مثل noctua nt-h1 هم هست که قیمت بالاتری دارند و فقط حداکثر 2 درجه تاثیر میزاره که البته با فن شما فک نمیکنم تاثیری مشاهده کنید