PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریشه کن کردن نسل موریانه

shabnam1986
12-06-2016, 20:42
ی خونه قدیمی سال ساخت 42 ک تقریبا نمای روش رو سر هم بندی کردن
ولی چون خشتیه زیر دیوار موریانه هست

از فکر کردن بهش کمرم یخ میکنه میشه راه حلی بدین؟
ممنون میشم

stabesh
13-06-2016, 10:32
سلام
محله ما زیر زمین موریانه داره میگن موقع ساخت باید لونه شون رو خراب کرد وگرنه ریشه کن نمیشه خونه ما بعد از بازسازی اومدن موریانه ها بیرون دیگه اومدن سم زدن و اینا از اون افتضاحی در اومد اما بازم بودن ما ساکن مشهد هستیم باید بگین بیان سم پاشی کنن

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

shabnam1986
15-06-2016, 11:02
آخه شاهرود سم پاشی منزل نداره

kian98
15-06-2016, 11:52
سلام

اگه توی اونجاهایی که بیرون میزنن چند قطره نفت یا گازائیل بریزی دیگه اونجا نمیان .

توی داروخونه ها هم یه سم هایی میدن مثل گچ تخته سیاه میمونه . می کشی روی اونجایی که مورچه ها میان بیرون در جا میکشتشون ( واسه سوسک ها هم عمل مکنه )
یه مدل چسب هم هست که میزارن حشرات بهش جذب میشن بعد بهش میچسبن و همونجا دار فانی رو وداع میگن : دی

باتشکر

aminkhan2014
20-08-2016, 17:46
واقعا راه حلی برای نابودی موریانه یا ریشمیز وجود داره؟

shabnam1986
20-08-2016, 19:52
واقعا راه حلی برای نابودی موریانه یا ریشمیز وجود داره؟

ریشمیز چیه؟

jedivssith
21-08-2016, 14:47
دود دادن گوگرد هم خوبه. تمام منافذ مثل در و پنجره ها رو محکم چفت کنید. تو یه ظرف مقدار گوگرد روشن کنید تا دود کنه نه اینکه آتیش شعله ور باشه که خطرناک بشه. وقتی روشن کنید گوگرد شروع به دود کردن می کنه. ظرف حاوی گوگرد رو نزدیکتر به محل کولونی این حشرات بزارید. در ضمن ماسک برای جلوگیری از خفگی فراموش نشه. مراقب بچه ها هم باشید که نزدیک محل یا اتاق نرند. حتی بزرگها هم باید خوب جلوی بینی و دهان رو بگیرند. بعد از چند ساعت به احتمال زیاد کلی نابود شدن. بعد پنجره و درها رو باز کنید تا کم کم هوای گوگردی خارج بشه. کولر رو هم روشن کنید تا زودتر هوای سمی بره بیرون و در فضای خارج از خانه پخش و محو بشه. نزارید گاز گوگرد تو خونه بپچیه.
در نهایت بگم شاید این راه حل نهایی نباشه و موریانه ها بطور کلی نابود نشن اما تاثیر داره. بعد از این اقدام سم پاشی هم کنید. این تکنیک برای ساس که خیلی خیلی بدتر از موریانه است هم خوبه.
در آخر بگم هیچوقت جنسهای چوبی دست دوم نخرید چون ممکنه ساس و موریانه رو با دست خودتون به خونه بیارید. اصلا جنسهای کهنه رو اگر مجبورید از جایی به خونتون بیارید خوب کنترل کنید یا اصلا نیارید. مثل مبلمان, موکت، جعبه و کارتن و از این قبیل وسایل. سم پاشی هم مدام و به صورت دوره ای انجام بدید شاید دو هفته یا یک ماه کار ببره تا ریشه کن بشن. صبر می خواد.

aminkhan2014
21-08-2016, 16:35
ریشمیز چیه؟
همون موریانه هست،بعضا بهش ریشمیز هم میگن

mojt90
21-08-2016, 18:07
ی خونه قدیمی سال ساخت 42 ک تقریبا نمای روش رو سر هم بندی کردن
ولی چون خشتیه زیر دیوار موریانه هست

از فکر کردن بهش کمرم یخ میکنه میشه راه حلی بدین؟
ممنون میشم

سلام

راه حل نابود کردن از بین بردن مورچه - موریانه - بالدار پردار داخل باغچه .

خیلی وقت بود تو باغچه خومنون پر از مورچه بود و دائما وارد خونه میشدند و خیلی اذیتمون میکردند . روی فرش و مبل و ... پر از مورچه بالدار و معمولی بود از این بزرگ ها ....

هر چی پودر حشره کش داخل لونشون میریختم ...اونور تر لونه درست میکردند و این روال ادامه داشت ........ چیزی که برام جالب بود بالا رفتم خطی مورچه ها از شاخه و تنه درخت تو باغچمون بود .

بعد تحقیق کردم و دیدم که روی شاخه درخت های باغچمون دون های سیاه سیاه مثل انگل چسبیده شده . و با تحقیق فهمیدم که مورچه ها از این دونه های سیاه چسبیده به درخت تغذیه میکنند و از طرفی هم مانع رشد درخت میشوند .

اسم این دونه ها شته هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

...............

رفتم سم فروشی مخصوص محصولات کشاورزی و قضیه رو توضیح دادم . که سمی به صورت مایع داد که چند سی سی شو با چندین لیتر آب مخلوط کردم و بر روی این دونه های سیاه بر روی درخت ها و در کل شاخه و برگ درخت ها رو سم پاشی کردم برای اسپری کردن سم میتونید از ظرف شوینده های اسپری که تموم شده استفاده کنید :

اسم این سم ، سم شته درخت بود.

شاید باورتون نشه تا 2-3 روز بعد اصلا اثری از مورچه های بالدار و معمولی نبود ........یعنی خلاص !!!!!!!!!

راحت شدم .

وقتتون بخير دوستان
:20:

اگه تو خونه با مورچه ها مشکل دارین و از دستشون عاجز شدین , این مطلب رو با دقت و حوصله بخونین , مشکلتون حل میشه :

مورچه ها از نظافتچی هایِ طبیعت هستند و همین موضوع باعث میشه بیان تو خونه و آشپزخونه و اتاقها و دنبال خوراکی بگردند و اگه جائی خوراکیِ باب طبعشون زیاد باشه میرن با یه لشکر بر میگردن تا زود اونجا رو تمیز کنند .

اگر میخواین کمتر پیداشون بشه , شکر و خورده قند و خورده نان و چیرهای دیگه نریزین رو زمین .

کشتنِ مورچه ها گناه داره مگر اینکه دیگه اونقدر مزاحمت ایجاد کنند که چاره ای جز مقابله با اونها وجود نداشته باشه .

بهترین کار نریختن مواد غذائی در آشپزخانه و اتاقها هست تا زیاد نشند .

راه دوم :

بستنِ لانه هایِ اونها با کمی سیمانِ سفید یا سیاه یا گچ هست .

راهِ سوم ( راهِ حل نهائی ) :

اگر ازتون سلبِ آسایش میکنند و میان تو رختخوابتون و رو دست و پاتون یا همه جا تونل زده اند و دارند خونه رو خراب میکنند دیگه چاره ای نیست جز اینکه با روشی که الان خدمتتون عرض میکنم برای همیشه پروندشون رو ببندین :

1 - باید یک بسته پودر بایگون یا پیف پاف بخرین . یک قوطیش حدود 1700 تومن قیمت داره تو کویت .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بنده مارکهایِ ایرانی رو سالها پیش آزمایش کردم اما اصلاً کارائی نداشت . شاید الان خوب باشه .

2- باید لانه ی مورچه ها رو که ازش وارد اتاق یا آشپزخونه یا حیاط میشند رو پیدا کنید .

این کار بسیار ساده هست . فقط کافیه یک قطره عسل یا یک تکه ی کوچیکِ خرما یا شوکولات بذارین گوشه ی اتاق .

خودشون میان سراغش و با دنبال کردنشون راحت لانشون رو پیدا میکنید .

پودر حشره کش دخلِ همه ی حشراتِ مزاحم رو میاره و تا ماهها یا حتی سالها پروندشون رو میبنده . این پودر معجزه میکنه .

اما باید بدونین چطور ازش استفاده کنین .

هرگز پودر رو اینور و اونور و گوشه ی دیوار نپاشید خصوصاً اگر بچه ی کوچیک دارین .

فقط لانه ی مورچه ها رو با روشی که گفتم پیدا کنید و مقدار بسیار کمی به اندازه ی یک دانه ی عدس بریزد داخل لانه . فقط همین . میتونین با یک چوب کبریت یا چوبِ خلال دندان براحتی این کار رو انجام بدین .

با حوصله و دقت همه ی لانه ها رو پیدا کنین و کمی پودر بریزین توی اون .

قبل از ریختنِ پودر حتماً کولر و پنکه رو خاموش کنین و در و پنجره ها رو ببندین چون این پودر بسیار سبک هست و با کمترین بادی سه مقداریش پخش میشه تو هوا که ممکنه بره تو ریه ی شما .

برای مورچه های بزرگ , مقدار بیشتری پودر بریزین .

مشکلتون کاملاً حل میشه .

:n16::n16::n16: