PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رانا یا 405slx

najee
09-06-2016, 07:06
سلام دوستان.
به نظر شما بین 405slxورانا کدوم خریدش عاقلانه تره .هرکدوم یه مزیتهایی دارن و یه معایبی تنها شباهتشون خریدوفروش بدشون توبازاره:n02:
من اتاق رانارو زیاد دوست ندارم ولی موتوربدی نداره و کم مصرفه ولی هزینه 206رو داره از طرفی405slxهم سی سال تو تهران داره دیده میشه انگار نه انگار که ماشین صفر سوار شدی آدم حالش بهم میخوره ولی در عوض اتاق خوب وجاداری داره وموتورشم که بارانا یکی هست ولی هزینه های جانبیش یکم از رانا کم تره .
اگه خواستم بگیرم هرکدومو بهتر نیست یه سال کارکرد بگیرم مثلا مدل 94یا آخرای 93؟؟؟

mohamad skystar
12-06-2016, 23:44
سلام دوستان.
به نظر شما بین 405slxورانا کدوم خریدش عاقلانه تره .هرکدوم یه مزیتهایی دارن و یه معایبی تنها شباهتشون خریدوفروش بدشون توبازاره:n02:
من اتاق رانارو زیاد دوست ندارم ولی موتوربدی نداره و کم مصرفه ولی هزینه 206رو داره از طرفی405slxهم سی سال تو تهران داره دیده میشه انگار نه انگار که ماشین صفر سوار شدی آدم حالش بهم میخوره ولی در عوض اتاق خوب وجاداری داره وموتورشم که بارانا یکی هست ولی هزینه های جانبیش یکم از رانا کم تره .
اگه خواستم بگیرم هرکدومو بهتر نیست یه سال کارکرد بگیرم مثلا مدل 94یا آخرای 93؟؟؟

هر کدوم رو اگر صفر انتخاب کنید از هر نظر بهتره
البته مواردی هم هستن که پا به صفر هستن و میشه خرید
خودروی رانا با طراحی جدیدتر
405 با هندلینگ همیشه زبان زد
ادوات داخلی رانا کیفیت پایینی دارن و دل صاحب رو میزنن
با اینکه طرف ذوق داره حداقل ماشینی متفاوت نسبت به 405 سواره
اما با تغییراتی که داخل 405 رخ داده میشه نسبت به رانا ترجیهش داد
از طرفی میزان راحتی و جاداری 405 هم بهتر هست

najee
13-06-2016, 06:58
هر کدوم رو اگر صفر انتخاب کنید از هر نظر بهتره
البته مواردی هم هستن که پا به صفر هستن و میشه خرید
خودروی رانا با طراحی جدیدتر
405 با هندلینگ همیشه زبان زد
ادوات داخلی رانا کیفیت پایینی دارن و دل صاحب رو میزنن
با اینکه طرف ذوق داره حداقل ماشینی متفاوت نسبت به 405 سواره
اما با تغییراتی که داخل 405 رخ داده میشه نسبت به رانا ترجیهش داد
از طرفی میزان راحتی و جاداری 405 هم بهتر هست

باتشکر
فرمایش شما تا حدی حرف خود منه ولی لامصب هردوشون تو خردی صفر ضرر زیادی داره دوونیم تا سه تومن یکسال کارکردش خردیو فروش میشه ینی تا استارت بزنی دونیم خورده توسرش
البته از نظر ادوات داخلی هم 405ورانا هردوشون از پلاستیک خشکوواقعا بی کیفیت استفاده میشه فقط تنها خودرویی که هنوز داشبوردش کیفیت سابق و داره سمنده خودمم موندم چرا سمندبا اینکه از پارس و رانا و405slxارزونتره ولی کیفیت داشبوردش خیلی بهتره .
ولی هرچی گشتم دیدم با این مقدار پولی که دارم بهتر از این دوخودرو پیدا نمیشه .

mohamad skystar
13-06-2016, 08:07
باتشکر
فرمایش شما تا حدی حرف خود منه ولی لامصب هردوشون تو خردی صفر ضرر زیادی داره دوونیم تا سه تومن یکسال کارکردش خردیو فروش میشه ینی تا استارت بزنی دونیم خورده توسرش
البته از نظر ادوات داخلی هم 405ورانا هردوشون از پلاستیک خشکوواقعا بی کیفیت استفاده میشه فقط تنها خودرویی که هنوز داشبوردش کیفیت سابق و داره سمنده خودمم موندم چرا سمندبا اینکه از پارس و رانا و405slxارزونتره ولی کیفیت داشبوردش خیلی بهتره .
ولی هرچی گشتم دیدم با این مقدار پولی که دارم بهتر از این دوخودرو پیدا نمیشه .

مشکلی نیست اگر افت قیمت براتون مهم هست میتونید کارکرده در حد صفر
مدل 93 یا 94 انتخاب کنی.
همون سمند هم که نام بردین به نظر من خودروی قابل قبولیه بین ایرانی ها.
سورن ELX هم میشه انتخاب کرد هم تغییرات خوبی داشته هم کیفیتش نسبت
به رانا و 405 بالاتره

Pourya-pc
13-06-2016, 18:38
البته جسارتا هم در رده بندی کیفی و هم تجربه شخصی ٬ کیفیت رانا به هیچ وجه با ۴۰۵ و سمند قابل قیاس نیست و رانا از نظر کیفی در سطح ال۹۰ هست . از نظر ترمز و سیستم تعلیق و موتور هم خیلی به روز تر از ۴۰۵ قدیمی و کهنه کار هستش .موتور تی یو ۵ هم اصلا روی ۴۰۵ و پارس جالب نمیدونمش .

najee
14-06-2016, 07:58
مشکلی نیست اگر افت قیمت براتون مهم هست میتونید کارکرده در حد صفر
مدل 93 یا 94 انتخاب کنی.
همون سمند هم که نام بردین به نظر من خودروی قابل قبولیه بین ایرانی ها.
سورن ELX هم میشه انتخاب کرد هم تغییرات خوبی داشته هم کیفیتش نسبت
به رانا و 405 بالاتره

سورن که قیمتش خیلی بالاست و سمندم دوتا مشکل باهاش دارم مصرف سوختش تقریبا زیاده ظاهرجوون پسندم نداره زیاد خیلی یوقوره ضمن اینکه رفیقم جدید خریده بود صندلی هاشاندازه صندلی ها ی پراید شده پای آدم زود خسته میشه مثل مدل های قدیمیش راحت نیست فکر کنم کامپیوترشم دیگه برداشتن با یه طراحی ضایع گذاشتن وسط کیلومتر شمار رنگشم معلوم نیست قرمز آلبالویی بیشتر شبیه دوا گلی های قدیمه:n02:
اصلا این ایرانی ها یه ذره خلاقیت ندارن اگه همون پشت کیلومتر شمار دوتا لامپ خوش رنگ بزان کلی ماشین لگنشون زیباتر به نظر میرسه .

najee
14-06-2016, 08:28
البته جسارتا هم در رده بندی کیفی و هم تجربه شخصی ٬ کیفیت رانا به هیچ وجه با ۴۰۵ و سمند قابل قیاس نیست و رانا از نظر کیفی در سطح ال۹۰ هست . از نظر ترمز و سیستم تعلیق و موتور هم خیلی به روز تر از ۴۰۵ قدیمی و کهنه کار هستش .موتور تی یو ۵ هم اصلا روی ۴۰۵ و پارس جالب نمیدونمش .

آره میدونم ولی داشبورده 206به نظر من خیلی خشگل تر از راناهست با اینکه 206قدیمی تره طراحی دورنگ خیلی به زیباتر شدن داشبور کمک میکنه اینا حتی نمیخوان دوتا لامپ 5تومنی بیشتر تو ماشن کار کنن که یکم اتاق ماشین زیباتر به نظر برسه هرکی ماشین میخره اولین کاری که میکنه اینه که سریع به فکر زیباتر شدن ماشین می افته از عوض کردن تمام چراغ های ماشین گرفته تا اسپرت و...
ولی اتاق 405خیلی جاداره وراحته 206ورانا یکم تو مسافرت های بالای 3ساعت خسته کننده اس خصوصا صندلی های عقبشون که حتی ازپرایدم کوچکتره.

Netw0rks
14-06-2016, 09:12
آره میدونم ولی داشبورده 206به نظر من خیلی خشگل تر از راناهست با اینکه 206قدیمی تره طراحی دورنگ خیلی به زیباتر شدن داشبور کمک میکنه اینا حتی نمیخوان دوتا لامپ 5تومنی بیشتر تو ماشن کار کنن که یکم اتاق ماشین زیباتر به نظر برسه هرکی ماشین میخره اولین کاری که میکنه اینه که سریع به فکر زیباتر شدن ماشین می افته از عوض کردن تمام چراغ های ماشین گرفته تا اسپرت و...
ولی اتاق 405خیلی جاداره وراحته 206ورانا یکم تو مسافرت های بالای 3ساعت خسته کننده اس خصوصا صندلی های عقبشون که حتی ازپرایدم کوچکتره.

برای خرید خودرو معیارهای زیادی باید در نظر گرفته بشه که مهمترینشون بودجه خریده و با یه قدرت خرید مشخص انتخاب ها بیشتر جنبه سلیقه ای پیدا می کنن .

مثلا بنده به هیچ عنوان طرف خودروهایی مثل 206 نمیرم چون ماشین های با این ابعاد رو ترجیح نمیدم هر چند معتقدم که 206 یکی از بهترین خودروهای تولید داخله

رانا خودروی خوب و با کیفیتی هستش و با کسب 3 ستاره کیفی در رده بندی اخیر در مقایسه با 405 یک ستاره و از طرفی توقف تولید 405 در آینده نزدیک ، در صورتی که با ابعاد رانا مشکلی ندارید به نظر من خرید رانا عاقلانه تر به نظر میرسه

najee
16-06-2016, 06:27
برای خرید خودرو معیارهای زیادی باید در نظر گرفته بشه که مهمترینشون بودجه خریده و با یه قدرت خرید مشخص انتخاب ها بیشتر جنبه سلیقه ای پیدا می کنن .

مثلا بنده به هیچ عنوان طرف خودروهایی مثل 206 نمیرم چون ماشین های با این ابعاد رو ترجیح نمیدم هر چند معتقدم که 206 یکی از بهترین خودروهای تولید داخله

رانا خودروی خوب و با کیفیتی هستش و با کسب 3 ستاره کیفی در رده بندی اخیر در مقایسه با 405 یک ستاره و از طرفی توقف تولید 405 در آینده نزدیک ، در صورتی که با ابعاد رانا مشکلی ندارید به نظر من خرید رانا عاقلانه تر به نظر میرسه

405رو که تازه اینا TU5کردن :n02:والا اینا 20ساله میخوان جلوی تولید پرایدو405رو بگیرن تا حالا که موفق نشدن بعید میدونم حالا حالا هم این کارو کنن مگه اینکه این توافقات اخیر بهم نخوره وشرکت های فرانسوی که وارد ایران شدن بتونن تا یکی دوسال دیگه خودروهای جدیدشونو تولید کنن در غیر اینصورت همین آشغال رو باید سوار شیم.