PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید رم

AMNA
05-06-2016, 18:08
دوستان دو تا رمddr2هر کدوم دو گیگ باس800 میخوام بگیرم که از دوال چنل استفاده کنم.چه مشخصاتیو مده نظر بگیرم که هر د و ر م با هم دوال بشن؟ چون خودم دو تا دو گیگ دارم مارک هر دو سیلیکون پاوره هر دو باسه 800. ولی متاسفانه خوب دوال نشدن و باس بجای 400 تویه سی پیو زد شده 266.

محمد7966
05-06-2016, 18:12
دوستان دو تا رمddr2هر کدوم دو گیگ باس800 میخوام بگیرم که از دوال چنل استفاده کنم.چه مشخصاتیو مده نظر بگیرم که هر د و ر م با هم دوال بشن؟ چون خودم دو تا دو گیگ دارم مارک هر دو سیلیکون پاوره هر دو باسه 800. ولی متاسفانه خوب دوال نشدن و باس بجای 400 تویه سی پیو زد شده 266.

چون مادربردتون تا باس 800 پشتیبانی نمیکنه

فک کنم تو یه تاپیکی هم زدید که مادربردتون تا فرکانس 533 بیشتر ساپورت نمیکنه

فک نکنم رم ها رو عوض کنید تغییری حاصل بشه

AMNA
05-06-2016, 18:24
چون مادربردتون تا باس 800 پشتیبانی نمیکنه

فک کنم تو یه تاپیکی هم زدید که مادربردتون تا فرکانس 533 بیشتر ساپورت نمیکنه

فک نکنم رم ها رو عوض کنید تغییری حاصل بشه
چون بقوله رفقا عدد دو برابر میشه پس تا باسه 1066 مادربرد ساپرت میکنه. منتهی مشکل من اینه هر دو رمم ماله سیلیکون پاورن اما بدشانسی چون سریال ایناشون یکی نیبست دوال نمیشن و مجبورم عوضشون کنم. میگن شانسی بوت شده این سیستم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با توجه به عکس بالا باید اون266 میشد400 که نشده بنابراین دو رم مچ نشدن.

محمد7966
05-06-2016, 18:46
چون بقوله رفقا عدد دو برابر میشه پس تا باسه 1066 مادربرد ساپرت میکنه. منتهی مشکل من اینه هر دو رمم ماله سیلیکون پاورن اما بدشانسی چون سریال ایناشون یکی نیبست دوال نمیشن و مجبورم عوضشون کنم. میگن شانسی بوت شده این سیستم.

با توجه به عکس بالا باید اون266 میشد400 که نشده بنابراین دو رم مچ نشدن.
اینکه میگن 2 برابر میشه منظورشون فرکانسی که برنامه cpuz نشون میده 2 برابر میشه

منم فرکانس رمم 800 ولی برنامه cpuz
400 نشون میده پس باید 2 برابر کنم البته لبتابم تک رمه است

حالا اگر دوال هم باشه فرکانس که تغییر نمیکنه

AMNA
05-06-2016, 18:57
اینکه میگن 2 برابر میشه منظورشون فرکانسی که برنامه cpuz نشون میده 2 برابر میشه

منم فرکانس رمم 800 ولی برنامه cpuz
400 نشون میده پس باید 2 برابر کنم البته لبتابم تک رمه است

حالا اگر دوال هم باشه فرکانس که تغییر نمیکنه
اره 400 ضربدر دو میشه 800 ولی مال من میزنه 266

محمد7966
05-06-2016, 19:01
اره 400 ضربدر دو میشه 800 ولی مال من میزنه 266

خب دیگه چون مادربردتون تا فرکانس 533 بیشتر ساپورت نمیکنه ،این 533 رو که نباید در 2 ضرب کنید

پس کمش میکنه و میاره روی 266

266 هم ضربدر 2 بشه میشه تقریبا 533

AMNA
05-06-2016, 19:02
نکنه شما درست میگیو با عوض کردن رم باز همون فرکانسو نشون بده؟پس چه کاریه کلی ضرر کنمو رمارو عوض کنم؟:n13:
اخه یکی از دوستان اینجا گفت که رمت داره رو فرکانس 800 کار میکنه.

محمد7966
05-06-2016, 19:06
نکنه شما درست میگیو با عوض کردن رم باز همون فرکانسو نشون بده؟پس چه کاریه کلی ضرر کنمو رمارو عوض کنم؟:n13:

من که اینطوری خوندم تو سایتا

اصلا نمیصرفه مگر اینکه بایوس مادربردو آپدیت کنید شاید باس رو بیشتر کرده باشند

AMNA
05-06-2016, 19:09
من که اینطوری خوندم تو سایتا

اصلا نمیصرفه مگر اینکه بایوس مادربردو آپدیت کنید شاید باس رو بیشتر کرده باشند
بایوسش اخرین نسخه اپدیته.اپدیته جدیدیم براش نیست. اخرش نفهمیدم این رما الان دارن رو چه فرکانسی کار میکنن:n13:

محمد7966
05-06-2016, 19:12
بایوسش اخرین نسخه اپدیته.اپدیته جدیدیم براش نیست. اخرش نفهمیدم این رما الان دارن رو چه فرکانسی کار میکنن:n13:

نگاه کنید اون تایپیکتون رو دیدم

زده بود 400 انگار

ولی تو این عکسی که اینجا گذاشتید زده 266

بالاخره کدوم یکی از این عکسا درسته؟اونی که زده 400 یا اونی که زده 266؟:n13:

AMNA
05-06-2016, 19:16
نگاه کنید اون تایپیکتون رو دیدم

زده بود 400 انگار

ولی تو این عکسی که اینجا گذاشتید زده 266

بالاخره کدوم یکی از این عکسا درسته؟اونی که زده 400 یا اونی که زده 266؟:n13:
عکسارو دوباره میذارم یه نگاه بندازین ولی از اولم همین بوده یعنی266 اون چهارصد ها مال تبه دیگه ای از سی پیو زد هست

AMNA
05-06-2016, 19:18
این بالایی سایت مادربرده.

محمد7966
05-06-2016, 19:29
این بالایی سایت مادربرده.

تو بعضی از سایتا هم زده،اینجا خود سایت گیگا زده،همیشه یه مقداری از باس رو کم میکنه

یعنی الان 266-400=134

Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage and therefore the actual memory size is less than the stated amount.

محمد7966
05-06-2016, 19:34
فرکانس در رم ها سرعت را تعیین می کند و هر چقدر بیشتر باشد سرعت انتقال اطلاعات و میزان پهنای باند بیشتری در اختیار خواهید داشت. اما این مورد باید با مادربورد نیز هماهنگ باشد. برای رم های DDR2 دو فرکانس 667 و 800 مگاهرتز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و برای رم های DDR3 نیز فرکانس های 1333، 1600 و 2000 مگاهرتز پرکاربرد هستند. برای خرید رم بهتر است در مورد رم های DDR2 از فرکانس 800 مگاهرتز استفاده کنید. اگر مادربورد با فرکانس پایین تری سازگار باشد هم مشکلی وجود نخواهد داشت و فرکانس رم به صورت خودکار حدود 130 مگاهرتز کاهش خواهد یافت. در مورد رم های DDR3 نیز فرکانس 1333 مگاهرتز بیشتر مورد استفاده است و اگر از فرکانس بالاتری استفاده کنید لازم است که حتما مادربورد با فرکانس جدید رم تنظیم شود. در غیر این صورت هزینه ای که انجام داده اید بیهوده خواهد بود. این کار نیز به راحتی قابل انجام است و از طریق بایوس مادربورد اجرا می شود.

اما مادربرد ها توانایی پشتیبانی رم بالاتر از باس تعریف شده را ندارن. واگر با رم باس بالا کار کردن 100% از تمامه باس نمی تواند استفاده کند. حالا اگر میخواهید از رم با باسه 800 بر روی مادربرد با پشتیبانی از باس 667 استفاده کنید و سیستم کار نمی کند. اول یک رم با باسه 667 رو در اسلت اول قرار بده و بعد باس 800 رو در اسلت دوم به این شکل مادربرد به کمک رم اول باس دومی رو هم 667 میکنه. اگه جواب نداد بهتره بایوس مادر بورد خودتون رو به روز کنی . از سایت مادر بردت وردار ... موفق باشید

AMNA
05-06-2016, 19:40
اونی که قرمز زده فکر کنم معنیش اینه همیشه مقداری از حجم رمو کم نشون میده. مثلا من چهار گیگه ولی زده 3.25 گیگ.
تو بایوس یه گزینه پیدا کردم فرکانس رمو میزنه 800. حالا عکسشم میگیرم میذارم یه بررسیی بکنیم.

1376MAXIMUM
05-06-2016, 20:41
شما مین بوردتون حداکثر 533 مگاهرتز میتونه کار بکنه حتی اگر رم ها رو عوض کنید بازم همون 266 رو تو سی پی یو زد نشون میده

1376MAXIMUM
05-06-2016, 20:54
اونی که قرمز زده فکر کنم معنیش اینه همیشه مقداری از حجم رمو کم نشون میده. مثلا من چهار گیگه ولی زده 3.25 گیگ.
تو بایوس یه گزینه پیدا کردم فرکانس رمو میزنه 800. حالا عکسشم میگیرم میذارم یه بررسیی بکنیم.
مشکل از ویندزتون هست که پایین تر نشون میده ویندوز شما 32 بیت هست یه ورژن 64 بیت نصب کنید میزان رم شما 4 گیگ شناسایی میشه ویندوز 32 بیت تا همون حدود 3.25 رو شناسایی میکنه

AMNA
05-06-2016, 21:00
ایناعکس های تنظیماته بایوسه رو چه حالتی بذارم بهتره که هم سرعت بیشتر بشه هم فشاری به رم ها نیاد؟

AMNA
05-06-2016, 21:04
مشکل از ویندزتون هست که پایین تر نشون میده ویندوز شما 32 بیت هست یه ورژن 64 بیت نصب کنید میزان رم شما 4 گیگ شناسایی میشه ویندوز 32 بیت تا همون حدود 3.25 رو شناسایی میکنه
.والا قبلا شصتو چهار بیتیم نصب کردم همون 3.25 نشون میداد.البته چند روز پیش به مادر برد دقت کردم یه خازن الکترولیت دقیق مابین اسلات رم ها یکم باد کرده بود که تعویضش کردم ممکنه الان شصتو چهار بیتی نصب کنم بقول شما 4 گیگ نشون بده.:n13:

محمد7966
05-06-2016, 21:08
ایناعکس های تنظیماته بایوسه رو چه حالتی بذارم بهتره که هم سرعت بیشتر بشه هم فشاری به رم ها نیاد؟

واقعیتش اینه که کار خطرناکیه،من تجربه ندارم،نمیتونم چیزی بگم

تازه خوندم هم تاثیر چندانی نداره شما الان نهایتش فرکانستون از 533 بیاد روی 800 تاثیر چندانی نداره تو سرعت

عواقب کارش با شما ولی اول بندازید روی 3 که فرکانس بشه 600

بعد ببینید اصلا تاثیر داره ،یعنی تو برنامه cpuz واقعا 300 میزنه؟!

AMNA
05-06-2016, 21:24
واقعیتش اینه که کار خطرناکیه،من تجربه ندارم،نمیتونم چیزی بگم

تازه خوندم هم تاثیر چندانی نداره شما الان نهایتش فرکانستون از 533 بیاد روی 800 تاثیر چندانی نداره تو سرعت

عواقب کارش با شما ولی اول بندازید روی 3 که فرکانس بشه 600

بعد ببینید اصلا تاثیر داره ،یعنی تو برنامه cpuz واقعا 300 میزنه؟!

گذاشتم رو800 نتیجه این شد.

1376MAXIMUM
05-06-2016, 21:24
فکر نمیکنم ست بشه رو فرکانس بالا تر
اگر میخواید مطمئن بشید میتونید که امتحان کنید ولی ممکنه مجبور بشید که باتری رو مین بورد رو در بیارید فکر نمیکنم اتفاقی بیوفته و احتمالا مجبور میشید که باتری رو در بیارید
بهترین حالت هم بنظرم رو auto هست

پ ن : برای تغییر دادنش چون سیستم شما رو نمیشناسم و معماری شما رو باهاش کار نکردم ترجیه میدم چیزی نگم ولی خوب اگر امتحان کردید و عوض کردید عدد ها رو اگر ست نشد بعد از چند تا ری استارت کردن و راه نیوفتادن سیستم اگر صفحه تنظیمات بایوس نیومد خود کار میتونید دکمه پشت پاور رو بزنید و از برق جدا کنید سیستم رو یکی دوبار استارت بزنید تا خازن ها خالی بشن بعد دوباره وصل کنید سیستم رو و استارت بزنید احتمالا تموم تنظیمات برمیگرده رو حالت کارخونه و سیستم بوت میشه و چیزی که میبینید ساعت و تاریخ به هم ریخته و دوباره تنظیم میخواد اگر دید که بعد از این کار ها سیستم روشن نشد دوباره دکمه پاور رو بزنید و خاموش کنید سیستم رو و تموم مراحل بعدش فقط قبل از وصل کردن سیستم و روشن کردن دوباره اول در کیس رو باز کنید و باتری رو مین بورد رو در بیارید و یکی دو تا استارت بزنید تا کاملا مدار ها تخلیه بشن بعد باتری رو بزارید سرجاش و سیستم رو ببندید و روشن کنید احتمالا این دفه راحت بوت میشه یا صفحه بایوس میاد که میتونید بزنید همه رو رو تنظیمات کار خونه ببره و سیستم دوباره رو حالت عادی کار میکنه

محمد7966
05-06-2016, 21:28
گذاشتم رو800 نتیجه این شد.

خب دیدید تغییر خاصی نکرد

حدود 34 تا فقط افزایش پیدا کرد

اما اینکه در دراز مدت رم ها آسیب ببینن یا نه رو دیگه نمیدونم

AMNA
05-06-2016, 21:30
خب دیدید تغییر خاصی نکرد

حدود 34 تا فقط افزایش پیدا کرد

اما اینکه در دراز مدت رم ها آسیب ببینن یا نه رو دیگه نمیدونم
درسته از533 اومد رو 602 حدودا.همون اتو انگار بهترین حالته.