PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید تلوزیون 4k سه بعدی حول و حوش قیمت 8 تومن

Mahdi-12
28-05-2016, 17:34
با سلام

بنده قصد خرید تلوزیون 4k سه بعدی حول و حوش قیمت 8 تومن دارم.
ببین مدلهای:
Sony 55x9000c
LG 65uf950
LG 65ug870
مردد هستم!
راستش بخاطر راحتی و ارزانی عینک های پسیو و همچنین قابلیت dual play این تکنولوژی که برای بازی دو نفره خیلی برام جالبه فقط سراغ مدلهای پسیو رفتم.
مدل سونی رو بخاطر آندرویدی بودن و کنترل تاچش و همچنین آوازه ی کیفیت برند سونی دوست دارم. ولی تو چند تا سایت دیدم که پنلش ساخت lg display هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و دقیقا مشخصات uf950 رو داره، با این تفاوت که با این هزینه 10 اینچ مجبورم کوچکتر بگیرم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو این مقایسه هم پیکسل هاشون فوق العاده شبیه هم هستند:
ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه.

با تشکر

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

mhda69
28-05-2016, 19:19
دوست عزیز بنده تجربه و نظر شخصی مو میگم
تو اطرافیام و دوستام هر کسی ک تلویزیون 3بعدی خرید فقط یکی 2 ماه اول کم ازش استفاده کردن و بعدش کم کم این قابلیت رو عملا فراموش کردن و کار حتی ب جایی رسید ک یکی از دوستام عینک هاشو فروخت!!!
توی اخبار روز دنیای تلویزیون هم شاید شنیده باشین ک تقریبا همه کمپانی های بزرگ تولید کننده رسما اعلام کردن ک دیگه تلویزیون 3بعدی جدید تولید نمیکنن ب دلیل کاربردی نبودن و احتمالا محدودیت هایی ک تو تولید ایجاد میشه...
ظاهرا این قضیه 3بعدی بیشتر یه ترفند بوده تا مدتی جیب مشتری رو خالی کنن!!!
ضمنا ب نظر من 4k بودن هم نباید اولویت باشه...حتی اون قابلیت های جانبی مث اندروید بودن و...هم میتونه تو اولویت بعدی باشه...مهمترین ویژگی یه تلویزیون کیفیت تصویرشه!
یعنی اولویت ب نظر من باید تکنولوِژی ساخت باشه ک جدیدترین تکنولوژی فعلا تلویزیون های OLED هستن ک کیفیت تصویر خارق العاده ای دارن از هر لحاظ...
اگر راجع ب این تکنولوژی تو گوگل سرچ کنین و مخصوصا از نزدیک تو یکی از مراکز خرید شاهد تصویر خیره کنندش باشین احتمالا نظرتون عوض میشه...
با این بودجه میتونین یه OLED LG بخرین با سایز 55...

بازم میگم این نظر من بود...صاحب اختیارین...

Mahdi-12
29-05-2016, 06:31
دوست عزیز بنده تجربه و نظر شخصی مو میگم
تو اطرافیام و دوستام هر کسی ک تلویزیون 3بعدی خرید فقط یکی 2 ماه اول کم ازش استفاده کردن و بعدش کم کم این قابلیت رو عملا فراموش کردن و کار حتی ب جایی رسید ک یکی از دوستام عینک هاشو فروخت!!!
توی اخبار روز دنیای تلویزیون هم شاید شنیده باشین ک تقریبا همه کمپانی های بزرگ تولید کننده رسما اعلام کردن ک دیگه تلویزیون 3بعدی جدید تولید نمیکنن ب دلیل کاربردی نبودن و احتمالا محدودیت هایی ک تو تولید ایجاد میشه...
ظاهرا این قضیه 3بعدی بیشتر یه ترفند بوده تا مدتی جیب مشتری رو خالی کنن!!!
ضمنا ب نظر من 4k بودن هم نباید اولویت باشه...حتی اون قابلیت های جانبی مث اندروید بودن و...هم میتونه تو اولویت بعدی باشه...مهمترین ویژگی یه تلویزیون کیفیت تصویرشه!
یعنی اولویت ب نظر من باید تکنولوِژی ساخت باشه ک جدیدترین تکنولوژی فعلا تلویزیون های OLED هستن ک کیفیت تصویر خارق العاده ای دارن از هر لحاظ...
اگر راجع ب این تکنولوژی تو گوگل سرچ کنین و مخصوصا از نزدیک تو یکی از مراکز خرید شاهد تصویر خیره کنندش باشین احتمالا نظرتون عوض میشه...
با این بودجه میتونین یه OLED LG بخرین با سایز 55...

بازم میگم این نظر من بود...صاحب اختیارین...
با تشکر از بذل توجه جنابعالی

راستش تو سایز 55 و بیشتر FHD خیلی پیکسل های درشتی داره و با تمام کیفیتی که oled داره وقتی کنار یه 4k دیده میشه درشتی پیکسل هاش تو ذوق میزنه.
اگه میتونستم oled با رزولوشن 4k بگیرم، یه لحظه هم شک نمیکردم.
تو قضیه سه بعدی هم، قابلیت dual play خیلی مورد توجهم قرار گرفته که فقط تو تکنولوژی پسیو پیاده سازی شده و تو بازی دو نفره اجازه میده هر کدوم از بازی کنا تصویر خودش رو تمام صفحه ببینه.
الان چیزی که منو مردد کرده سیستم عامل آندروید سونی در مقابل webos هستش...
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

mhda69
29-05-2016, 08:14
با تشکر از بذل توجه جنابعالی

راستش تو سایز 55 و بیشتر FHD خیلی پیکسل های درشتی داره و با تمام کیفیتی که oled داره وقتی کنار یه 4k دیده میشه درشتی پیکسل هاش تو ذوق میزنه.
اگه میتونستم oled با رزولوشن 4k بگیرم، یه لحظه هم شک نمیکردم.
تو قضیه سه بعدی هم، قابلیت dual play خیلی مورد توجهم قرار گرفته که فقط تو تکنولوژی پسیو پیاده سازی شده و تو بازی دو نفره اجازه میده هر کدوم از بازی کنا تصویر خودش رو تمام صفحه ببینه.
الان چیزی که منو مردد کرده سیستم عامل آندروید سونی در مقابل webos هستش...
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

والا با اینک اصل فرمایش شما راجع ب پیکسل و...صحیحه (هرچند شاید کمی اغراق کردین!)اما بازم برتری کیفیت رنگ های oled ها ب 4k های معمولی خیلی شدیدتر ار برتری تراکم پیکسل 4k ها ب oled هاس...نظر شخصی من روی تکنولوژی جدیدتره...خودم تو خرید هرچیزی سعی میکنم بروزترین محصول رو انتخاب کنم...ضمنا واقعیت اینه ک آینده مال oled هاست...
البته مهم نظر شماس...
در مورد سیستم عامل هم چیزی ک ب ذهنم میرسه خب اندرویده و دنیایی از اپلیکیشن ها...در واقع گوگل پشتشه! اما وب او اس...پس فکر میکنم اندروید برتره...
خرید خوبی داشته باشین...

Mahdi-12
29-05-2016, 10:40
والا با اینک اصل فرمایش شما راجع ب پیکسل و...صحیحه (هرچند شاید کمی اغراق کردین!)اما بازم برتری کیفیت رنگ های oled ها ب 4k های معمولی خیلی شدیدتر ار برتری تراکم پیکسل 4k ها ب oled هاس...نظر شخصی من روی تکنولوژی جدیدتره...خودم تو خرید هرچیزی سعی میکنم بروزترین محصول رو انتخاب کنم...ضمنا واقعیت اینه ک آینده مال oled هاست...
البته مهم نظر شماس...
در مورد سیستم عامل هم چیزی ک ب ذهنم میرسه خب اندرویده و دنیایی از اپلیکیشن ها...در واقع گوگل پشتشه! اما وب او اس...پس فکر میکنم اندروید برتره...
خرید خوبی داشته باشین...
با توجه به فرمایش شما oled بودن بر 4k بودن برتری داره و آندروید بر webos؛ از آنجاییکه دستگاهی که oled باشه و آندرویدی باشه وجود نداره، به نظر دوستان کدوم گزینه رو باید اولویت داد؟
البته بنده شخصا معتقدم سایز و کیفیت صفحه مهمتر از سیستم عامل هستش، چون با یه دیوایس آندرویدی کوچیک میشه امکانات آندروید رو بدست آورد(حتی اگه تی وی هوشمند نباشه) ولی سایز و کیفیت پنل قابل تغییر نیست.

mhda69
29-05-2016, 11:02
با توجه به فرمایش شما oled بودن بر 4k بودن برتری داره و آندروید بر webos؛ از آنجاییکه دستگاهی که oled باشه و آندرویدی باشه وجود نداره، به نظر دوستان کدوم گزینه رو باید اولویت داد؟
البته بنده شخصا معتقدم سایز و کیفیت صفحه مهمتر از سیستم عامل هستش، چون با یه دیوایس آندرویدی کوچیک میشه امکانات آندروید رو بدست آورد(حتی اگه تی وی هوشمند نباشه) ولی سایز و کیفیت پنل قابل تغییر نیست.

خب با این اوصاف من بازم oled بودن رو ب اندروید بودن ترجیح میدم!
بهرحال وب او اس هم کار راه اندازه...
پیشنهاد من این هست ک تشریف ببرین یکی از نمایندگی های رسمی فروش الجی (چون تا اونجایی ک میدونم فعلا فقط الجی oled داره)
و از مسولش بخواین براتون تصویر بگیره...
ب این صورت ک یه تصویر یکسان رو تو 2 تا تلویزیون ک یکیش oled full hd هس و اون یکی 4k معمولی پخش کنه براتون...
یعنی دقیقا کنار هم و همزمان ب تصویرشون نگاه کنید...
ضمنا هم عکس رو تست کنه هم فیلم...
بعد از دیدن تصاویر و مقایسه شون بعید میدونم بتونین بیخیال oled شین!
اگرم قانع نشدین ک خب دیگه با خیال راحت اون چیزی ک مناسب تر دونستین میخرین بهرحال...
تو نمایندگی سونی و الجی میتونین با سیستم عاملشون هم کار کنین و از مسوولش اطلاعات بگیرین...
در نهایت مهم میل و نظر خودتونه...

Mahdi-12
09-06-2016, 03:06
خب با این اوصاف من بازم oled بودن رو ب اندروید بودن ترجیح میدم!
بهرحال وب او اس هم کار راه اندازه...
پیشنهاد من این هست ک تشریف ببرین یکی از نمایندگی های رسمی فروش الجی (چون تا اونجایی ک میدونم فعلا فقط الجی oled داره)
و از مسولش بخواین براتون تصویر بگیره...
ب این صورت ک یه تصویر یکسان رو تو 2 تا تلویزیون ک یکیش oled full hd هس و اون یکی 4k معمولی پخش کنه براتون...
یعنی دقیقا کنار هم و همزمان ب تصویرشون نگاه کنید...
ضمنا هم عکس رو تست کنه هم فیلم...
بعد از دیدن تصاویر و مقایسه شون بعید میدونم بتونین بیخیال oled شین!
اگرم قانع نشدین ک خب دیگه با خیال راحت اون چیزی ک مناسب تر دونستین میخرین بهرحال...
تو نمایندگی سونی و الجی میتونین با سیستم عاملشون هم کار کنین و از مسوولش اطلاعات بگیرین...
در نهایت مهم میل و نظر خودتونه...
با تشکر از راهنمایی شما؛
راستش همین کار رو که گفتید کردم، تو یه مغازه که یه محتوا رو با اولد و ال ای دی همزمان نشون میداد، کلی مقایسه کردم و واقعا دلم نیومد از اولد دل بکنم!
از طرفی هم مزیت 4k بودن مخصوصا تو سه بعدی پسیو حسابی وسوسه انگیز بود .
خلاصه بالاخره به 55 رضایت دادم و اولد 4k ال جی (55EG92000) رو با یک و خورده ای قیمت بالاتر با گارانتی خریدم.
تا الان که همه چیش راضی کننده بوده، غیر از اینکه تصویر در تصویر به هیچ وجه نداره و نازک بودن بیش از حدش تو خونه بچه داری یه کم استرس داره.

mhda69
09-06-2016, 03:31
با تشکر از راهنمایی شما؛
راستش همین کار رو که گفتید کردم، تو یه مغازه که یه محتوا رو با اولد و ال ای دی همزمان نشون میداد، کلی مقایسه کردم و واقعا دلم نیومد از اولد دل بکنم!
از طرفی هم مزیت 4k بودن مخصوصا تو سه بعدی پسیو حسابی وسوسه انگیز بود .
خلاصه بالاخره به 55 رضایت دادم و اولد 4k ال جی (55EG92000) رو با یک و خورده ای قیمت بالاتر با گارانتی خریدم.
تا الان که همه چیش راضی کننده بوده، غیر از اینکه تصویر در تصویر به هیچ وجه نداره و نازک بودن بیش از حدش تو خونه بچه داری یه کم استرس داره.

ب سلامتی...مبارکتون باشه!
تصویر در تصویر هیچوقت برای من یکی ک کاربردی نبوده!!!
اما در مورد نازکی و فرزندتون کاملا حق دارین اما ایشالا چیزی نمیشه!!!
یه لطفی کنید بعد از گذشت مدتی ( مثلا 1ماه) ک خوب همه چیز تلویزیون دستتون اومد یه نقدی ازش بکنید تو همین تاپیک ب عنوان مصرف کننده واقعی...ب درد 4 نفر دیگم میخوره!
ممنون
ب خوشی استفاده کنین...