PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شستشوی گوش

aref.kh
21-05-2016, 12:49
سلام من گوشم درد میکرد رفتم دکتر گف. باید شستشو داده بشه یه قطره هم داد چند تا سوال داشتم :
1- چجوری شستشو میدن؟؟2- دردی چیزی داره؟3- آیا باعث آسیب زدن به پرد. گوش میشه

elyartab
21-05-2016, 14:30
من هم مجبور شدم یه بار شستشو بدم.
ببینید چند روز قطره های روغنی رو میریزین تو گوشتون تا اجرام به خوبی نرم بشن. فکر کنم دو سه روز بعد میرین پیش پزشک که شستشو بده. حالا یا با آب یا از طریق ساکشن ( ساکشن تو بعضی مطب ها موجوده) اگه با آب باشه که یه سرنگ فلزی گنده رو پر آب ولرم میکنه و یه ظرف خمیده رو میچسبونه زیر گوشتون بعد آب رو با فشار ول میده تو گوش شما تا هر چی خرت و پرته بریزه تو اون ظرف . حتی میتونید جرم های گوشتون رو بعدا ببینید! درد آنچنانی نداره غیر اینکه موقع شستشو صدای شدید امواج دریا رو میشنوید!

از قدیم بر این باور بودن که شتسشوی گوش، بعدا منجر به یه عادت میشه. ولی ظاهرا دلیل علمی نداره.
و اینکه برای چند روز باید گوش شستشو شده رو از سرما حفظ کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-05-2016, 10:17
سلام
جمع شدن و خشک شدن ترشحات گوش در جلوی پرده ی گوش باعث درد نمیشه فقط شنوائی کم میشه
با مواد حلّال این ترشحات نرم میشه و با وسائل مخصوص تمیز میشه
اما تجمع ترشحات پشت پرده ی گوش (گوش میانی) و گوش داخلی اگر زیاد بشه باعث درد گوش میشه
مهمترین علتش سینوزیت هست که موقع خواب به پهلو , ترشحات سینوسها از راه شیپور استاش میره توی گوش داخلی و گوش میانی و باعث کم شدن شنوائی و درد گوش میشه
پس التهاب سینوسها و زیاد به پهلو خوابیدن از مهمترین علتهاش هست
اگر پرده ی گوش سوراخ یا پاره باشه هم میکروبها میتونند برند پشت پرده و عفونت ایجاد کنند و باعث درد گوش میشه
این نوع عفونت میتونه خطرناک باشه چون گوش داخلی به پرده ی مغز خیلی نزدیکه و میتونه باعث مننژیت بشه که بیماری خطرناکی هست
اطلاعات بیشتر در مورد مننژیت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %8C%D8%B3%D8%AA&spell=1&sa=X