PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایه تیره بر روی قسمتی از صفحه نمایش

Abolfazl3007
13-05-2016, 22:10
سلام

دوستان تلویزیون سامسونگ H6400 55 اینچ که کمتر از یک ساله از بانه خریدیم

مشکلی که تازه به چشمم اومده ، تو اون قسمتی که دورش با قرمز مشخص کردم ( فقط اون قسمت و نه جای دیگه ، تو عکس سخته انداختنش ) یه سایه تیره ای مشخصه که این سایه تو زمینه های سفید خیلی به چشم میاد و تو زمینه های رنگی خیلی کمتر به دیدی میاد ولی هست

مشکل چیه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

matinpour
14-05-2016, 18:37
سلام

دوستان تلویزیون سامسونگ H6400 55 اینچ که کمتر از یک ساله از بانه خریدیم

مشکلی که تازه به چشمم اومده ، تو اون قسمتی که دورش با قرمز مشخص کردم ( فقط اون قسمت و نه جای دیگه ، تو عکس سخته انداختنش ) یه سایه تیره ای مشخصه که این سایه تو زمینه های سفید خیلی به چشم میاد و تو زمینه های رنگی خیلی کمتر به دیدی میاد ولی هست

مشکل چیه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوست عزیز
ممکن است پنل و یا ال ای دی بارتان مشگل پیدا کرده باشد.

ali_mohammad1365
15-05-2016, 00:31
سلام.میشه بیشتر توضیح بدبد.
منم همبن مشکل رو دارم ولی فقط در 4 گوشه تی وی.
یعنی یک سایه خیییلی کمرنگ در 4 گشه تی وی هست که فقط تو زمینه تک رنگ و روشن خودش رو نشون میده.
مثل ینکه نور به 4 گوشه کمتر میرسه.
منم LG LB 72 کره 1 سال پیش گرفتم.
ممنون

MOHAMMAD2010
15-05-2016, 10:38
متاسفانه مثل اینکه این مشکل جدیدا خیلی زیاد شده !
این تاپیک منم ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

matinpour
15-05-2016, 12:47
سلام.میشه بیشتر توضیح بدبد.
منم همبن مشکل رو دارم ولی فقط در 4 گوشه تی وی.
یعنی یک سایه خیییلی کمرنگ در 4 گشه تی وی هست که فقط تو زمینه تک رنگ و روشن خودش رو نشون میده.
مثل ینکه نور به 4 گوشه کمتر میرسه.
منم LG LB 72 کره 1 سال پیش گرفتم.
ممنون
دوست عزیز
اگر این مشگل فقط بصورت هاله کمرنگ است این مشگلی ندارد و مربوط به تکنولوژی ساخت پنل است . ولی اگر بصورت نقطه سیاه باشد مربوط به خرابی پنل است . و اگر هاله ها بیش از حد پررنگ و میل به سیاهی داشته باشد مربوط به ال ای دی بار تلویزیونتان است که باید تعویض شود.

ali_mohammad1365
15-05-2016, 21:06
دوست عزیز
اگر این مشگل فقط بصورت هاله کمرنگ است این مشگلی ندارد و مربوط به تکنولوژی ساخت پنل است . ولی اگر بصورت نقطه سیاه باشد مربوط به خرابی پنل است . و اگر هاله ها بیش از حد پررنگ و میل به سیاهی داشته باشد مربوط به ال ای دی بار تلویزیونتان است که باید تعویض شود.

ممنون از پاسخت.
اینکه گفتی مربوط به تکنولوژی ساخت پنل هست یعنی اوضاع پنل خرابه؟یعنی کیفیتش از اول بد بوده.
این مدلی که من گرفتم گلدیران نداشت و من به نیت یه مدل دیگه رفته بودم و یه جا این رو دیدم خوشم اومد خریدمش.تضمینم کرده کره اصله گلدیران نداره.یعنی تقلبی هست؟؟؟؟

matinpour
15-05-2016, 21:45
ممنون از پاسخت.
اینکه گفتی مربوط به تکنولوژی ساخت پنل هست یعنی اوضاع پنل خرابه؟یعنی کیفیتش از اول بد بوده.
این مدلی که من گرفتم گلدیران نداشت و من به نیت یه مدل دیگه رفته بودم و یه جا این رو دیدم خوشم اومد خریدمش.تضمینم کرده کره اصله گلدیران نداره.یعنی تقلبی هست؟؟؟؟
دوست عزیز
نه تقلبی نیست همانطور که گفتم از تکنولوژی ساخت آن مدل است . و اگر خیلی آن هاله کم است که اصلاً تاثیر در تصویر ندارد. زیاد هم وسواس نداشته باشید.

ali_mohammad1365
15-05-2016, 23:54
باز هم ممنون.
دیروز تو بازار یه چرخی زدم برای یکی از بچه ها میخواستیم تی وی انتخاب کنیم.
به 4 گوشه همه دقت کردم و یه همچین چیزی رو تو همه ال ای دی ها دیدم.تصور من اینه که نوری که به پنل تابیده میشه شاید بخاطر چیدمان led های پشتش به این 4 گوشه کمتر میرسه و باعث میشه همچین سایه ای رو بندازه.
البته احساس میکنم یکم این سایه تو تی وی من بیشتر از تی وی هایی هست که تو فروشگاه ها روشن کرده بودن.حالا بخاطر تنظیمات بوده یا هر چیزی دیگه نمیدونم.

راستی اگر ال ای دی بار که گفتید خراب باشه و عوضش نکنیم چی میشه؟این سایه بیشتر میشه؟خرج میذاره رو دستمون؟

باز هم ممنون از جوابات:n16:

matinpour
16-05-2016, 13:44
باز هم ممنون.
دیروز تو بازار یه چرخی زدم برای یکی از بچه ها میخواستیم تی وی انتخاب کنیم.
به 4 گوشه همه دقت کردم و یه همچین چیزی رو تو همه ال ای دی ها دیدم.تصور من اینه که نوری که به پنل تابیده میشه شاید بخاطر چیدمان led های پشتش به این 4 گوشه کمتر میرسه و باعث میشه همچین سایه ای رو بندازه.
البته احساس میکنم یکم این سایه تو تی وی من بیشتر از تی وی هایی هست که تو فروشگاه ها روشن کرده بودن.حالا بخاطر تنظیمات بوده یا هر چیزی دیگه نمیدونم.

راستی اگر ال ای دی بار که گفتید خراب باشه و عوضش نکنیم چی میشه؟این سایه بیشتر میشه؟خرج میذاره رو دستمون؟

باز هم ممنون از جوابات:n16:
دوست عزیز
تلویزیون شما مشگل ال ای دی بار ندارد . ال ای دی بار اگر خراب باشد در آن قسمت خرابی سایه تند دارد و میزان روشنی تصویر اثری بر آن ندارد و در صورت اثر گذاری در قسمتهای دیگر ، تلویزیون شما قادر به نمایش تصویرنمی شود و در اصلاح دیگر تلویزیون بالا نمی آید.
در ضمن در فروشگاه ها معمولا به خاطر نور زیاد فروشگاه تنظیمات تصویر را روی تنظیم فروشگاه که در منو و یا سیستم مخفی تلویزیون موجود است می گذارند تا مشتریان بتواند کیفیت تصویر آن تلویزیون را بهتر ببینند . که این تنظیمات درمنزل بخاطر نور ملایم کاربرد ندارد و شما نمی توانید از آن لذت ببرید.

jjadm
16-05-2016, 15:23
این مشکل اکثرا در تلویزیون های ال جی و سامسونگ دیده میشه .

بعد میگن چرا سونی کمی گرون تره . من که تا به حال در برند سونی ، پاناسونیک و حتی فیلیپس چنین موردی ندیدم:n37:

ali_mohammad1365
16-05-2016, 20:19
این مشکل اکثرا در تلویزیون های ال جی و سامسونگ دیده میشه .

بعد میگن چرا سونی کمی گرون تره . من که تا به حال در برند سونی ، پاناسونیک و حتی فیلیپس چنین موردی ندیدم:n37:

پس اینکه میگن پنل مثلا سونی یا ... رو سامسونگ میزنه (یا الجی) الکیه؟؟؟
یعنی برای اونا پنل خوب میزنه و برا خودشون پنل بد؟؟؟:n13:

jjadm
16-05-2016, 21:06
پس اینکه میگن پنل مثلا سونی یا ... رو سامسونگ میزنه (یا الجی) الکیه؟؟؟
یعنی برای اونا پنل خوب میزنه و برا خودشون پنل بد؟؟؟:n13:

بحث سونی نیست ، بحث مورد های مشابه در برند های دیگر نظیر پاناسونیک ، توشیبا ، فلیپس و ... هست .

مثلا در مورد سونی شما یک مورد حتی در اینترنت این مشکل رو برای تلویزیونی های سونی بیارید و نشون بدید ؟

سونی به قدری از قطعات با دوام در تلویزیون هایش استفاده میکنه که کمتر نیاز به مراجعه به گارانتی و ... میشید .

اکثر موارد برای تلویزیون های ال جی و سامسونگ بوده : نظیر خط عمودی بر روی پنل ، لکه های سیاه بر روی پنل ، ابری شدن پنل و ...