PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین راه بکاپ گرفتن از ویندوزم؟

Behnam_o2
10-05-2016, 19:52
با سلام خدمت اساتید
میخواستم بپرستم بهترین راه بکاپ گرفتن از ویندوزم چه راهیه؟ویندوز 10 میباشد و کلی آپدیتش کردم تا به امروز،
واسه همین نمیخام با تعویض ویندوز دوباره اینهمه آپدیت کنم. حالا یه راهی بهم بگید تا انجام بدم.فقط از ویندوزم بکاپ میخام نرم افزارام مهم نیست.
مرسی..

smss.exe
10-05-2016, 23:07
سلام

یکی از بهترین راه ها خود ویندوزه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

از برنامه های دیگه هم میتونی استفاده کنی مثل Acronis True Image.

ولی یه نکته رو در نظر بگیر: خود ویندوز رو فقط نمیتونی پشتیبان بگیری و بی خیال نرم افزار ها بشی؛ می تونی یه پارتیشن رو پشتیبان بگیری.
یه سری از نرم افزارها موقع برگردوندن گشتیبان کار نمی کنن و با اختلال مواجه می شن.

یه پیشنهاد:

اول ویندوز رو نصب کن و اون رو به صورت خام و بدون برنامه به روز رسانی کن؛ بعد از اون یه پشتیبان بگیر به روش Sysprep؛ (یعنی تو این روش تو می تونی ویندوزت رو جوری تنظیم کنی که وقتی دوباره بالا بیاد همه ی سریال های سخت افزاری رو دوباره شناسایی می کنه و دوباره نیاز به نصب درایور ها و.. هست). اینطوری شما همیشه آخرین پشتیبانی که داری دارای آخرین آپدیته است.
البته اگر صرفا برای آپدیت ها اینو می خوای می تونی یه کار دیگه هم بکنی:

از این برنامه برای دانلود فایل های آپدیت استفاده کنی که بعدا نصبش کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یا پک آپدیت ها رو یه جا از سایت های مختلف دانلود کنی: (به عنوان مثال):

[CODE][[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

طولانی شد!! ولی شاید به دردت بخوره. صرفا انتقال تجربه بود...

Behnam_o2
10-05-2016, 23:12
ممنون دوست عزیز، چون میخوام مادربرد رو عوض کنم، و اگه اشتباه نکنم نیاز به نصب مجدد ویندوزه..
بله صرفا آپدیتهای ویندوز برام مهمه و نمیخواهم دوباره اینهمه رو دانلود کنم،چون شبانه رایگان هم ندارم.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Behnam_o2
10-05-2016, 23:33
من میخام رو dvd نگهشون دارم تا بتونم بعد تعویض مادربرد نصبش کنم ویندوزو..یعنی میخاد 40 گیگ بکاپ بگیره،میشه 10 تا dvd !

Hossein_it
11-05-2016, 00:53
من میخام رو dvd نگهشون دارم تا بتونم بعد تعویض مادربرد نصبش کنم ویندوزو..یعنی میخاد 40 گیگ بکاپ بگیره،میشه 10 تا dvd !

خیر فشرده سازی هنگام بک اپ گرفتن انجام میشه و تا یک سوم و بیشتر حجم کل کم میشه.

smss.exe
11-05-2016, 23:01
ممنون دوست عزیز، چون میخوام مادربرد رو عوض کنم، و اگه اشتباه نکنم نیاز به نصب مجدد ویندوزه..
بله صرفا آپدیتهای ویندوز برام مهمه و نمیخواهم دوباره اینهمه رو دانلود کنم،چون شبانه رایگان هم ندارم.

سلام

خب بهترین راه اینه که شما فقط از ویندوز پشتیبان بگیرید. ولی خب الان دیگه نمیشه.
با این همه برنامه و ... اصلا ار خوبی نیست پشتیبان بگیرید که کلی هم حجم رو میگیره و درد سر داره؛ مخصوصا این که بعضی از برنامه ها هم ممکنه اجرا نشن.

نمیدونم چه تصمیمی میگیری، ولی من جای تو بودم فایل Update Offline رو از سایتی که بهت معرفی کردم دانلود می کردم که همیشه داشته باشم و بعدا هم نصب کنم.

Behnam_o2
11-05-2016, 23:03
مرسی از راهنماییت،آره فک کنم همین راه که میگی بهترین راهه..