PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت چه اندازه در اقتصاد خانواده تاثیر مثبت داشته؟

محمد7966
18-04-2016, 17:47
با سلام خدمت دوستان

یادمه سال 83 که میخواستم ویندوز بدم بیرون برام نصب کنند(قبل از اینکه یاد بگیرم نصب ویندزو)6000 هزارتومن میدادم ولی الان با پیشرفت اینترنت دیگه فکر کنم همه نصب ویندوزو یاد گرفتند از همین اینترنت

یا حتی همین الان بعضی از پروژه های دانشجویی رو هم میتونید از تو اینترنت دربیارید

یا حتی درباره بیماری هامون هم از طریق همین اینترنت میشه خوددرمانی کرد(من تا حالا چندبار خود درمانی کردم)

الان تنها چیزی که ما میدیم پول اینترنت است ولی در عوض بعضی از مشکلات خودمونو از همین اینترنت حل میکنیم

حالا 2 سوال پیش میاد؟

1-اینترنت چه اندازه در کاهش هزینه ها تاثیر داشته؟

2-به نظرتون با اینکار سبب کساد کار و بار بعضی ها نمیشیم؟

با تشکر:n16:

Erfan.
18-04-2016, 21:30
با سلام خدمت دوستان

یادمه سال 83 که میخواستم ویندوز بدم بیرون برام نصب کنند(قبل از اینکه یاد بگیرم نصب ویندزو)6000 هزارتومن میدادم ولی الان با پیشرفت اینترنت دیگه فکر کنم همه نصب ویندوزو یاد گرفتند از همین اینترنت

یا حتی همین الان بعضی از پروژه های دانشجویی رو هم میتونید از تو اینترنت دربیارید

یا حتی درباره بیماری هامون هم از طریق همین اینترنت میشه خوددرمانی کرد(من تا حالا چندبار خود درمانی کردم)

الان تنها چیزی که ما میدیم پول اینترنت است ولی در عوض بعضی از مشکلات خودمونو از همین اینترنت حل میکنیم

حالا 2 سوال پیش میاد؟

1-اینترنت چه اندازه در کاهش هزینه ها تاثیر داشته؟

2-به نظرتون با اینکار سبب کساد کار و بار بعضی ها نمیشیم؟

با تشکر:n16:

الآن هر چیزی رو آنلاین می تونید تهیه کنید و کلی از هزینه های حمل و نقل کاسته می شه.
همچنین، برای خیلی از خدمات دیگه پولی خرج نمی شه (مثال هایی که زدید)
این ها و خیلی دیگر از موارد، کاهش هزینه ها و کسادی رو باعث می شن.

اما، در مقابل دقیقا داره اشتغال زایی می شه در بخشی دیگه. همین اینترنت کلی زیرساخت لازم داره، کلی برنامه نویس و طراح و... گرفته تا فروشگاه های آنلاین مثل دی جی کالا رو اگه مشاهده کنید درآمد و اشتغال بسیاری ایجاد شده، بدون نیاز به ساخت کارخانه و سختی های دیگه.

ضمنا، همان کسب و کار های قدیمی نیز از اینترنت بهره می برند برای توسعه ی کارشون. با بازاریابی فروششون رو بیشتر می کنن و با سر تا سر دنیا ارتباط برقرار می کنن و در آمد بیشتری دارن.
اطلاعات بیشتری هم به مصرف کنندگان می رسه و به رقابتی شدن بازار کمک می کنه.

Captain_America
18-04-2016, 23:00
هم اشتغال زایی داشته هم اشتغال زدایی، از یه طرف خیلی ها میتونن خدمات و کالاشون رو راحت تر و برای قشر بیشتری عرضه کنند. از یه طرف دیگه بعضی کالاها دیگه فرم فیزیکی شون داره منسوخ میشه مثل فیلم و موسیقی و کتاب و روزنامه و ویدئوگیم و به تبعش هم فروشگاه های عرضه شون رکود پیدا میکنن.
غیر از کسانی که کارشون مستقیم به اینترنت و شبکه مربوطه واسه بقیه کسب و کارها بعنوان یه فرصت هست برای استفاده و بهره برداری از این بستر.

Iloveu-ALL
18-04-2016, 23:16
تشکر از شروع کننده تاپیک خب:

اینترنت بعنوان یک کتابخانه ، با مطالب آموزشی که داره ، گاها باعث شده که شما حرفه ای رو تا حدی یاد بگیرید
یا در حرفه تون پیشرفت کنید ... از این جهت اینترنت در شغل فرد و اقتصاد خانواده کمک میکنه.
با همکاران ارتباط برقرار میکنید. بصورت تصویری ، ارسال عکس و ...
ابزار مربوط به شغلتون رو پیدا میکنید. (در حالی که ممکن بود در شهر شما پیدا نشود ... یا مجبور بودید بروید شهر های بزرگ مثل تهران و کلی بگردید تا بتونید بخرید!)

=====

یک نمونه دیگر ، جدا از خوب یا بد بودنش ، قبلا dvd نرم افزار و فیلم و بازی و مستند و کارتون و آهنگ و ... میگرفتیم الان خیلی کمتر شده و با اینترنت دانلود میشن ( یا با فلش که دوستان از نت گرفتن میگیرم) البته خود اینترنت نیز هزینه دارد!

=====

سایت های که جزوه درسی بصورت رایگان برای دانلود ارائه میکنند کمک میکنه در مواردی که نیاز نیست هزینه کتاب ندید. / هر چند خیلی از سایت های تاپ علمی و آموزش عالی پولی هستند اما چیز های علمی بدرد بخور کم پیدا نمیشه!