PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] بحث و بررسی اینترنت بی سیم (Wireless )

صفحه ها : [1] 2

Milad4171
17-04-2016, 16:23
یکی از شیوه‌های استفاده از خدمات پهن‌باند ، استفاده از ارتباط بی‌سیم یا Wireless است که می‌تواند پهنای باندی بسیار بیش از آن چه که به وسیله سیم‌ تامین می‌شود، در اختیار مشترک قرار دهد.
در این روش از امواج رادیویی، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود.
سازمان مشتری می‌تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه‌ای که با توجه به میزان پهنای باند اختصاص یافته متغیر خواهد بود، از مزایای داشتن پهنای باند اختصاصی زیاد بهره‌مند شود. در این روش بر خلاف خط استیجاری، مخابرات نقشی بر عهده نخواهد داشت. تنها محدودیتی که در این روش در نظر گرفته خواهد شد، انتقال سیگنال‌ها در باند فرکانسی مجاز اینترنت بی‌سیم یا Wireless است.
باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های 2.4، 5.4 و 5.8 گیگاهرتز است و شرکت‌های ارایه دهنده‌ی این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را در این فرکانس‌ها ارایه کنند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرویس های ارائه دهنده ( صرفاً جهت آشنایی ) :

پارس آنلاین
های وب
صبانت
تهران وای فای
خورشیدنت
سیستک
سپنتا
ماهان نت
شاتل
و ...

fafool70
19-04-2016, 11:58
نحوه کانفیگ5 sxt lite رو کسی میدونه ؟!

lazzox
30-04-2016, 23:40
چطور میشه تهیه کرد؟ اینها اکثرا شرکت های ارایه دهنده adsl هستن چطور میشه فهمید کدوم مناطق خدمات وایرلس هم دارن؟ قیمت ها چطوره؟
این سرویس ها از نظر کیفیت و پایداری از adsl بهترا؟ اکثر اوقات وفتی کاربری از وضعیت خط اینترنت خود رضایت نداره مشکلات رو به گردن مخابرات میندازن ایا با سرویس های وایرلس وضعیت چطوره؟

حیزون
01-05-2016, 10:04
چطور میشه تهیه کرد؟ اینها اکثرا شرکت های ارایه دهنده adsl هستن چطور میشه فهمید کدوم مناطق خدمات وایرلس هم دارن؟ قیمت ها چطوره؟
این سرویس ها از نظر کیفیت و پایداری از adsl بهترا؟ اکثر اوقات وفتی کاربری از وضعیت خط اینترنت خود رضایت نداره مشکلات رو به گردن مخابرات میندازن ایا با سرویس های وایرلس وضعیت چطوره؟

باید زنگ بزنی کارشناس شرکت بیاد پشت بومتون ببینه نظر بده ، ازشون بپرس دکلشون کجاست اون شرکتی رو بگیر که دکلش به خونتون نزدیک تره دور باشه دردسر ساز میشه ، شاتل ماتل مهم نیست مهم ترین چیز لینک رادیویی ه یه شرکت خصوصی ممکنه بده از شاتل 1000 بار بهتر

del2771
21-05-2016, 21:51
اینترنت وایرلس شاتل فاصله تا آنتن 2 کیلومتر رادیو sxt lite5 سطح سیگنال -61

سرعت دانلود

fafool70
24-05-2016, 20:06

سرعت دانلود

چه سرعتی گرفتی؟؟ . عالیه واقعا . تک کانکشن چطوره مثلا با فیلتر شکن یوتیوب خوبه؟

del2771
25-05-2016, 11:09
چه سرعتی گرفتی؟؟ . عالیه واقعا . تک کانکشن چطوره مثلا با فیلتر شکن یوتیوب خوبه؟
بله خوبه سرعت

alirezad126
29-05-2016, 18:51

سرعت دانلود

سلام . من چند تا سوال داشنم از شما . لطفا اگر تلگرام دارین این آیدی منه . به من پیام بدید لطفا
@H7P3R

peyman_2012
29-05-2016, 20:37
بله خوبه سرعت

ممکنه لطفا نوع سرویس و مقدار Signal To Noise رادیویی که به اون متصل هستید بفرمایید؟

del2771
30-05-2016, 11:00
سلام . من چند تا سوال داشنم از شما . لطفا اگر تلگرام دارین این آیدی منه . به من پیام بدید لطفا
@H7P3R
سلام بله پیام فرستادم

del2771
30-05-2016, 11:15
ممکنه لطفا نوع سرویس و مقدار Signal To Noise رادیویی که به اون متصل هستید بفرمایید؟
نوع سرویس اکو هست سیگنال تو نویز هم 50db الی 53db
البته من رادیو Sxt رو با رفلکتور تقویت کردم حدود 12 تا 15 دی بی افزایش سیگنال داشتم و همین باعث شد تراگپوت مقدارش افزایش پیدا کنه و حدود 10 الی 15 مگابیت به سرعت اضافه شد البته این رو هم بگم رادیو فرستنده فقط یک chain بصورت افقی پشتیبانی میکرد اگر دوال chain اکتیو بود سرعت دریافت من به دو برابر میرسید یعنی چیزی خدود 70 الی 80 مگابیت

behnambb
31-05-2016, 09:36
با سلام بنده جایی که هستم خط adsl نمیتونم بگیرم چون خطم pcm هست و از قبل از عید تا الان دارم سعی میکنم که برم از pcm در بیارم و متاسفانه اصلا هیچ راهی نداره و میگن امکانات نیست و برو از وایرلس استفاده کن و سوالم اینه ؟؟ از نظر سرعت دانلود مثل adsl میباشد ؟؟؟ و از نظر هزینه چطور ؟؟؟ لطفا دقیقا جوابم را بدین ممنون میشم که ببینم این وایرلس که میگن در چه حدیه

محمد7966
31-05-2016, 09:39
با سلام بنده جایی که هستم خط adsl نمیتونم بگیرم چون خطم pcm هست و از قبل از عید تا الان دارم سعی میکنم که برم از pcm در بیارم و متاسفانه اصلا هیچ راهی نداره و میگن امکانات نیست و برو از وایرلس استفاده کن و سوالم اینه ؟؟ از نظر سرعت دانلود مثل adsl میباشد ؟؟؟ و از نظر هزینه چطور ؟؟؟ لطفا دقیقا جوابم را بدین ممنون میشم که ببینم این وایرلس که میگن در چه حدیه

سلام

سرعتو یه صفحه عقب برید یه تست گذاشتن

ولی قیمت 400 هزارتومنی میشه قیمت تجهیزاتش

ولی خرید هر 1 گیگ ترافیکش فرقی نمیکنه همون 4000 تومنه

dokhtare_darya
31-05-2016, 21:41
سلام به همه نمیدونم جای سوالم اینجاست یا خیر ولی من توی خونمون خط تلفن نداریم متاسفانه و آنتن وایرلس خریدم و بالا پشت بام نصب کردیم 1 مودم داریم به نام aztech که آنتن رو به این مودم وصل کردیم البته قبلا با همین مودم به adsl هم وصل میشدم و مشکلی نداشت ولی در حال حاضر با وایرلس درست کار نمیکنه ! چند روز اول خیلی خوب بود ولی تازگیا 1 علامت مثلث زرد رنگ روی آنتن توی لپ تاپم اون پایین ظاهر میشه و زیر کانکشنم مینویسه limited !! اون وسطا بعضی وقتا هم این علامت خودبه خود میره و من دوباره به اینترنت دسترسی دارم کلا مشکل چیه و این علامت بر اثر چی میاد و لیمیتد میشه ؟؟

محمد7966
31-05-2016, 21:44
سلام به همه نمیدونم جای سوالم اینجاست یا خیر ولی من توی خونمون خط تلفن نداریم متاسفانه و آنتن وایرلس خریدم و بالا پشت بام نصب کردیم 1 مودم داریم به نام aztech که آنتن رو به این مودم وصل کردیم البته قبلا با همین مودم به adsl هم وصل میشدم و مشکلی نداشت ولی در حال حاضر با وایرلس درست کار نمیکنه ! چند روز اول خیلی خوب بود ولی تازگیا 1 علامت مثلث زرد رنگ روی آنتن توی لپ تاپم اون پایین ظاهر میشه و زیر کانکشنم مینویسه limited !! اون وسطا بعضی وقتا هم این علامت خودبه خود میره و من دوباره به اینترنت دسترسی دارم کلا مشکل چیه و این علامت بر اثر چی میاد و لیمیتد میشه ؟؟

سلام

تو همون مواقع که مثلث میاد از طریق خود ویندوز ارور یابی کنید

یعنی troubleshoot problem رو بزنید و ببینید چی میگه

fafool70
31-05-2016, 22:03

واسه منم بعضیراوقات علامت زرد میاد رو قسمت وایرلس وای اینترنت دارم . اگر اینترنت دارید روش حساس نباید اگرم ندارین روی اسم وایرلستون برید دیسکانکت کنید بعد 30-40 ثانیه کانکت بشید درست میشه احتمالا

behnambb
01-06-2016, 19:02
با تشكر از شما دوست عزيز و فقط چند تا سوال ديگه

١- مثل شركت adsl ساعاتي داره كه مجاني باشه بدون افت سرعت و اگر مثل صفحه قبلي تو دانلود ٣ مگ بده عاليه واقعا و تو همه مناطق همينه مثلا ما كه شيرازيم هم همينه ؟؟؟

٢- از كجا بفهمم اون منطقه اي كه هستم وايرلس را ساپورت و سرعتش مثل همينه ؟؟؟

٣- اين مبلغ ٤٠٠ تا ٥٠٠ يعني وايرلس و انتنش و فعال كردنش هست و بعدها نياز نداشتم با اين قيمت ميخرن ؟

٤- من والا چندين ساله از صبا نت و ماتريكس و اسياتك سرويس داشتم و هميشه adsl داشتم و تو خريد وايرلس ترديد دارم و فقط بيشتر بخاطر سرعت دانلودش هست و مجاني بودن تو ساعتاي مختلف و از همش مهمتر برم از كدام شركت بگيرم ؟؟؟؟

محمد7966
01-06-2016, 19:27
با تشكر از شما دوست عزيز و فقط چند تا سوال ديگه

١- مثل شركت adsl ساعاتي داره كه مجاني باشه بدون افت سرعت و اگر مثل صفحه قبلي تو دانلود ٣ مگ بده عاليه واقعا و تو همه مناطق همينه مثلا ما كه شيرازيم هم همينه ؟؟؟

٢- از كجا بفهمم اون منطقه اي كه هستم وايرلس را ساپورت و سرعتش مثل همينه ؟؟؟

٣- اين مبلغ ٤٠٠ تا ٥٠٠ يعني وايرلس و انتنش و فعال كردنش هست و بعدها نياز نداشتم با اين قيمت ميخرن ؟

٤- من والا چندين ساله از صبا نت و ماتريكس و اسياتك سرويس داشتم و هميشه adsl داشتم و تو خريد وايرلس ترديد دارم و فقط بيشتر بخاطر سرعت دانلودش هست و مجاني بودن تو ساعتاي مختلف و از همش مهمتر برم از كدام شركت بگيرم ؟؟؟؟

سوال 1 و 2 رو نمیدونم

سوال 3-آره همون پول تجهیزاتش و مودمش و پول نصاب و بعدش فقط هزینه ترافیک میدید و البته اشتراک

سوال 4-نمیدونم باید برید شهرتون بپرسید که چه شرکتهایی ارائه میدن،برید تایپیک مخابرات شیراز بپرسید یا خودتون تایپیک بزنید

یه سری توضیح اضافه بدم

ما تو خوابگاه روزای خلوت با سرعت 2مگ هم دانلود داشتیم،فک کنم پهنا رو روی 16 مگ بسته بودند

حالا بستگی داره اینکه پهنا رو براتون بالا ببنندن یا نه

behnambb
04-06-2016, 23:34
با تشکر به دو تا سه جا صحبت کردم یکیشون گفتن شرکت همیارنت و دیگری فراهوش بود و هر دوتاشون هم گفتن سرعتشون عالی و از اینجور صحبتهای اولیه که بخان مشتری جذب کنند و من نمیدونم کدومشون بهترینه یکیشون که میگفت حتی ما سرعتی داریم تا 16 مگ دانلود میکنه و مخصوص کافی نتها هست و بنشر شما کدام شرکت اول اینکه کیفیت عالی داره و پشتیبانیش عالیه ؟ و اینکه قطعی نداره و در کل عالیترینه >؟؟؟

srx190d
04-06-2016, 23:41
دوستان راجع به تجهیزات
آیا نانواستیشن میشه استفاده کرد به عنوان انتن

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javad

dokhtare_darya
05-06-2016, 12:38
واسه منم بعضیراوقات علامت زرد میاد رو قسمت وایرلس وای اینترنت دارم . اگر اینترنت دارید روش حساس نباید اگرم ندارین روی اسم وایرلستون برید دیسکانکت کنید بعد 30-40 ثانیه کانکت بشید درست میشه احتمالا

مرسی از جوابتون ولی متاسفانه علامت تعجب زرد رنگی که میاد روی آنتن کلا نمیره و من در حالیکه به وای فای مودمم وصل هستم ولی اصلا اینترنت ندارم به نظر میرسه دیتا رو اصلا انتقال نمیده مودم وگرنه از لحاظ وصل بودن وصله

- - - Updated - - -

کلا مودم های aztech خوبه ؟ بدرد میخوره ؟ کسی داشته تا حالا ؟

dokhtare_darya
05-06-2016, 12:41
ببخشید 1 سوال دیگه هم بپرسم : اینکه مودم چندتا آنتن داشته باشه برای استفاده در داخل منزل مهمه ؟ مثلا 3 آنتن خطرناکه برای سلامتی ؟

fafool70
05-06-2016, 13:39
مرسی از جوابتون ولی متاسفانه علامت تعجب زرد رنگی که میاد روی آنتن کلا نمیره و من در حالیکه به وای فای مودمم وصل هستم ولی اصلا اینترنت ندارم به نظر میرسه دیتا رو اصلا انتقال نمیده مودم وگرنه از لحاظ وصل بودن وصله

- - - Updated - - -

کلا مودم های aztech خوبه ؟ بدرد میخوره ؟ کسی داشته تا حالا ؟
توی نت هم سرچ کنید علامت زرد رنگ روی وای فای مطالب زیادی هست. احتمالن آی پی دستی ست شده روی کامپیوتر . از مودم که فکر نکنم باشه .بحث همون dhcp رادیو بالای پشت بوم هست که آی پی میده به دستگاها

hrmf2
09-06-2016, 04:07
نوع سرویس اکو هست سیگنال تو نویز هم 50db الی 53db
البته من رادیو Sxt رو با رفلکتور تقویت کردم حدود 12 تا 15 دی بی افزایش سیگنال داشتم و همین باعث شد تراگپوت مقدارش افزایش پیدا کنه و حدود 10 الی 15 مگابیت به سرعت اضافه شد البته این رو هم بگم رادیو فرستنده فقط یک chain بصورت افقی پشتیبانی میکرد اگر دوال chain اکتیو بود سرعت دریافت من به دو برابر میرسید یعنی چیزی خدود 70 الی 80 مگابیت

سلام و خسته نباشید
میشه یک عزیزی در مورد روش تقویت سیگنال توضیح بده
من احساس میکنم نتم ضعیف تر شده، روبروی رادیو هم یک ساختمون 5 طبقه ساختن ممکنه برا همین باشه

del2771
09-06-2016, 10:20
سلام و خسته نباشید
میشه یک عزیزی در مورد روش تقویت سیگنال توضیح بده
من احساس میکنم نتم ضعیف تر شده، روبروی رادیو هم یک ساختمون 5 طبقه ساختن ممکنه برا همین باشه
سلام
بله مشکل از ساختمونه چون باعث شکست امواج میشه و بر اثر برخورد امواج به سطح ساختمون مقداری از تراگپو ت بدلیل ضعیف تر شدن سیگنال از دست میدید
راه خاصی نداره فقط میتونید تقویت کنید با آنتن قویتر مثال : پارابولیک 30 دی بی و سالید دیشها که نصبتا گرونتر از بقیه هستند و تهیه تجهیزات 1 الی 1500 هزینه داره
اگر sxt دارید استفاد از دیش ما*وا*ره همانند رفلکتوری قوی مقدار قابل توجهی سیگنالتونو افزایش میده پیشنهاد استفاده از آفست است و sxt رو در کانون آن قرار داده و زوم کنید به سمت دکل
برای درک بیشتر گفته های من به سایت پرشین ادمین یا پرشین نتوورک رجوع کنید قطعا در آن فرومها به شما کمک خواهند کرد

gem2623
11-06-2016, 19:49
کسی شرکتی میشناسه در قم که شبانه رایگان داشته باشه یا نامحدود
ممنون میشم معرفی کنید

فرستاده شده از HUAWEI GRA-UL10ِ من با Tapatalk

del2771
14-06-2016, 12:08
دوستان راجع به تجهیزات
آیا نانواستیشن میشه استفاده کرد به عنوان انتن

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javadتا
بله تو محدوده فرکانسی 5Ghz میتونید از شرکتها اینترنت بگیرید به شرط اینکه آنتن با باند فرکانسی 5 گیگا هرتز تهیه کنید مثل nano station m5
یا نانو بیم m5
که 25db قدرت آنتن بشقابشه و فاصله بیشتریو پشتیبانی میکنه تا 20 کیلو متر الی 40 کیلومتر

dokhtare_darya
19-06-2016, 01:15
توی نت هم سرچ کنید علامت زرد رنگ روی وای فای مطالب زیادی هست. احتمالن آی پی دستی ست شده روی کامپیوتر . از مودم که فکر نکنم باشه .بحث همون dhcp رادیو بالای پشت بوم هست که آی پی میده به دستگاها

ممنون من نیشستم تمام تنظیمات مودمم رو چک کردم دیدم کشور رو به جا ایران زده مجارستان !!! به خاطر همین به وای فای مودمم وصل میشدم ولی تبادل دیتا نداشتم !!! خوب شد نرفتم مودم جدید بخرم
اینم تجربه ای بوووووود

alidevil100
25-06-2016, 05:28
سلام دوستان. من تا 350 تومن بهترین آنتی که میتونم بگیرم چیه؟

mahdi2687
12-07-2016, 23:35
سلام
دوستان من مى خوام از شاتل اينترنت وايرلس ptp بگيرم چون مثل بقيه مشكل خط فيبر نورى رو دارم
اما يه مشكلى كه هست اينه كه تو منطقه ما پارازيت ما * و * ا * ر * ه زياد هست و كارشناس شاتل گفت ممكنه به مشكل بر بخوريد
به نظرتون چيكار كنم همين رو بگيرم يا 4g ايرانسل يا 16 مگ مخابرات ؟

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Dr Nima
13-07-2016, 00:06
سلام دوستان. من تا 350 تومن بهترین آنتی که میتونم بگیرم چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hossein_Bahal
13-07-2016, 13:04
ظاهرا شاتل برای سرویس پوینت تو پوینت فقط ارت7 و ارت8 رو ارائه میده که هزینه‌ش بالا درمیاد

par_haam
13-07-2016, 16:08
ظاهرا شاتل برای سرویس پوینت تو پوینت فقط ارت7 و ارت8 رو ارائه میده که هزینه‌ش بالا درمیاد

اطلاعات غلط ندهید. دوستان بنده سرویس point to point با تعرفه art2 را استفاده می کنند

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aria.A97
13-07-2016, 16:26
پوینت تو پوینت رو فقط شاتل میده؟ بقیه شرکتا ندارن؟

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hossein_Bahal
13-07-2016, 17:17
اطلاعات غلط ندهید. دوستان بنده سرویس point to point با تعرفه art2 را استفاده می کنند

خودم هفته قبل با بخش فروششون تماس گرفتم و این جواب رو بهم دادن.
ظاهرا جدیدا این تصمیم رو گرفتن

WraithMaster
14-07-2016, 11:35

دوست عزیز شاتل قبلنا آرت 1 تا 6 رو میداد ولی الان به مشترکین جدید ظاهرا فقط ارت 7 و 8 رو میدن که ماهی 200 هزار تومن (حداقل) در میاد!

MMDFullHD
31-07-2016, 16:16
اقا یعنی جز ارت 8 و 7 نمیشه اکو بالاتر برداشت؟ یا ارت غیرش؟ حتمن باید بالا 220 تومن هزینه کنیم؟ های وب امارشو کسی نداره اونم وایرلس میده ؟

محمد7966
12-08-2016, 22:20
دوستان چندتا سوال:

1-این مودم های وایرلس مثل مودم های adsl اطلاعاتی مثل Snr هم میزنه یا اصلا نه چنین چیزی نداره؟

2-اقوام ما تو مغازه اینترتت وایرلس داره میگه بعضی وقتا قطع میشه میان بالا یه نگاهی به آنتن میکنه و پول میگیره و میره.خواستم ببینم این قطعی ها واقعا دلیلش از آنتن یا از خودشون و الکی فقط میان پول میگیرن و میرن؟
البته ما تو خوابگاه هم برامون از این اتفاقا می افتاد مثلا طوفانی می اومد و بعدش میدیدم اینترنت قطع میشد ولی نمیدونم دقیقا چه چیزایی ممکنه باعث قطعی اینترنت وایرلس بشه.

MMDFullHD
13-08-2016, 10:37
دوستان چندتا سوال:

1-این مودم های وایرلس مثل مودم های adsl اطلاعاتی مثل Snr هم میزنه یا اصلا نه چنین چیزی نداره؟

2-اقوام ما تو مغازه اینترتت وایرلس داره میگه بعضی وقتا قطع میشه میان بالا یه نگاهی به آنتن میکنه و پول میگیره و میره.خواستم ببینم این قطعی ها واقعا دلیلش از آنتن یا از خودشون و الکی فقط میان پول میگیرن و میرن؟
البته ما تو خوابگاه هم برامون از این اتفاقا می افتاد مثلا طوفانی می اومد و بعدش میدیدم اینترنت قطع میشد ولی نمیدونم دقیقا چه چیزایی ممکنه باعث قطعی اینترنت وایرلس بشه.

سلام
1. منظورتون از مودم اکسس پوینت هست یا cpe؟ اگه منظورتون اکسس پوینت هست داخل خونس خیر اکسس پوینت اصلا نه snr داره نه اطلاعاتی میده تنها کارش اینه اینترنت رو از رادیو بگیره پخشش کنه تو خونه
اگه منظورتون cpe هست که رو پشتبومه بله اطلاعاتی از قبیل قدرت سیگنال میزان نویز محیط و snr میده
اینم یه عکس از محیطشه این عکس اولی تقریبا صفحه اول رادیو هست که دسترسی راحت و سریع میده برای تنظیم . SNAP لینک های شاتل هست احتمالا دقیق نمیدونم :n01:

اینم جایی که دیگه معلومع اوضاع از چه قراره سیگنال تو نویز همون snr هست هرچی بالاتر دقیقا عین ای دی اس ال بالاتر بهتر سیگنال استرینگ هست که قدرت رو نشون میده هرچی کمتر باشه بهتره
2. من هنوز راه اندازی نکردم ولی اصلا چنین چیزی نیست یکبار بصورت درست نصب شده باشه دیگه تمومه نیازی نیست کارشناس(بی سواد) بیاد ی نگاه بندزاه قطعی ها هم میتونه چندین دلیل داشته باشه یکیش همین میکروتیک هست موقع وصل شدن به رادیو واقعا زجرم میده dhcp رو درست تنظیم کردم و همینطور لب تابو اما حداقل 2 دیقه تو بهترین شرایط طول میکشه وصل شه لب تاب به رادیو
اون قطعی در موقع طوفان و بارندگی هم یک چیز طبعی هست اونم ممکن دلایلی داشته باشه ممکنه isp که ازش نت میگیرن برقاشون پریده باشه و شما برق داشته باشین هرچند که بعید بدونم ups نداشته باشن
و یا اینکه انتن بد نصب شده باشه با باد سمت ججهتش تغیر کنه و اینکه حتی همین رعد برق و باد هم تاثیر گذاره تو امواج اینجور موقع ها دستور traceroute یا tracert تو ویندوز به کمکتون میاد تا بفهمین مشکل از کجاست

gem2623
11-10-2016, 23:10
سلام سرعت شاتل در وایرلس چه قدر هست (دانلود و آپلود و پینگ)

کسانی که دارند جواب بدهند

MMDFullHD
12-10-2016, 15:53
سلام سرعت شاتل در وایرلس چه قدر هست (دانلود و آپلود و پینگ)

کسانی که دارند جواب بدهند

پینگ تک رقمی هست!
سرعت و اپلود برابرن سرویس متقارن بسته به تجهیزات از شاتل از 20 مگ تا 50مگ هم متغیره محدودیت رو سرعت نداره. فقط شبانه نداره

Send from my Xperia XZ using Tapatalk

behnamy01
12-10-2016, 18:43
پینگ تک رقمی هست!
سرعت و اپلود برابرن سرویس متقارن بسته به تجهیزات از شاتل از 20 مگ تا 50مگ هم متغیره محدودیت رو سرعت نداره. فقط شبانه نداره

Send from my Xperia XZ using Tapatalk

کدوم شهرید شما؟

MMDFullHD
14-10-2016, 16:08
کدوم شهرید شما؟
شهریارم :n01:

Tohid
21-11-2016, 12:13
شهریارم :n01:
آرت چند هستید>>؟؟
ماهیانه چقدر هزینه می کنید؟؟؟
چقدر اجازه دانلود دارید؟؟؟

SICILIAN
28-11-2016, 17:20
درود
من ار ارتباط گستر گرفتم الان 2 ساله
عالیه، من که خیلی راضی هستم
سرعت 5 مگ گرفتم سالیانه 450 میدم
2 تا 8 صبح هم رایگانه
مثلا من ماه گذشته حدود 800 گیگ داونلود داشتم!!!

parsley
09-12-2016, 14:29
والا ما که از پارس آنلاین (در کرج) پرسیدیم میگن ما سرویس دیگه ای بجز adsl ارائه نمیدیم! مگر اینکه بر اساس منطقه سرویس هاشون فرق کنه...

یکی از شیوه‌های استفاده از خدمات پهن‌باند ، استفاده از ارتباط بی‌سیم یا Wireless است که می‌تواند پهنای باندی بسیار بیش از آن چه که به وسیله سیم‌ تامین می‌شود، در اختیار مشترک قرار دهد.
در این روش از امواج رادیویی، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود.
سازمان مشتری می‌تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه‌ای که با توجه به میزان پهنای باند اختصاص یافته متغیر خواهد بود، از مزایای داشتن پهنای باند اختصاصی زیاد بهره‌مند شود. در این روش بر خلاف خط استیجاری، مخابرات نقشی بر عهده نخواهد داشت. تنها محدودیتی که در این روش در نظر گرفته خواهد شد، انتقال سیگنال‌ها در باند فرکانسی مجاز اینترنت بی‌سیم یا Wireless است.
باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های 2.4، 5.4 و 5.8 گیگاهرتز است و شرکت‌های ارایه دهنده‌ی این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را در این فرکانس‌ها ارایه کنند.

سرویس های ارائه دهنده ( صرفاً جهت آشنایی ) :

پارس آنلاین
های وب
صبانت
تهران وای فای
خورشیدنت
سیستک
سپنتا
ماهان نت
شاتل
و ...

moriii88
31-01-2017, 23:58
کسی از آسیاتک گرفته ؟
می خوام بدونم پینگش ثابته؟
قطعی داره یا نه؟
کلا به درد بازی آنلاین مثل CS می خوره یا نه؟
مرسی

rezausa2020
04-02-2017, 22:27
دوستان من قصد خرید اینترنت wireless دارم چون خط نمیدن بهمون فعلا .
1-میخواستم بدونم واسه بازی آنلاین مناسبه؟(سرور خارج)
2-چه شرکتی پیشنهاد میکنید؟
3-این هزینه نصب و ... چقدر میشه؟ و اینکه اگه خونمونو عوض کنیم دوباره این هزینه رو باید داد؟ هزینه مودم چقدر هست و ...
من تهران هستم و اینکه اگر کسی تجربه داره من مصرف ماهیانم تقریبا 10 - 15 گیگ هست هزینش چقدر میشه؟
با تشکر

ho3in1414
14-03-2017, 13:00
با سلام
میخواستم بدونم از دوستان کسی شرکتی میشناسه که تو اهواز قسمت فاز2 پاداد سرویس بده؟
امروز کارشناس راصد اومد و گفت متاسفانه خونمون دید کافی نسبت به دکل نداره بخاطر آپارتمانای جلوش

AmirH_7
07-05-2017, 22:51
سلام دوستان

میخوامWireless شاتل بگیرم کسی هست بتونه کمکم کنه (اهواز_30 متری)

بابت اینکه سرعت و پینگ و... چطوره؟!!

وقتی کارشناسشون میاد وسیله ای چیزی با خودش میاره که بتونه تشخیص بده سرعت و انتن دهی تو منطقه چطوره؟؟!!

مرسی:n12:

GGWP
06-06-2017, 19:17
سلام دوستان من قبلا از یه شرکتی داشتم سرعتم تا 5 مگابایت بر ثانیه میرفت
خواستم ببینم همه شرکت ها همین طوره؟

mamad.parsa
17-06-2017, 08:30
سلام دوستان کسی میدونه چطور میشه که رمز وایرلس رو از روی ویندوز xp فهمید؟؟؟

mamad.parsa
17-06-2017, 08:37
دوستان کی نیست جواب من رو بده؟؟

shaahani
17-06-2017, 09:28
رمز WIFI دستگاه های شبکه داخل خودشون ذخیره شده و اگه شما به پنل مدیریت اکسس پوینت دسترسی داشته باشین از اونجا میتوند رمز مورد نظر رو ببینید و یا تغییر دهید.
که برای اینکار شما باید ارتباطتتون با شبکه از قبل به وسیله هوایی و یا کابل برقرار شده باشه ؛ آدرس دستگاه شبکه خودتون رو داشته باشین و همین طور رمز ورود به دستگاه مورد نظر رو باید بدونین.

اگه از قبل رمز WIFI در ویندوز ذخیره شده باشه ؛ نرم افزار هایی وجود داره که با نشون دادن تکست باکسی که در اون رمز وارد شده رمز های ستاره ای و یا بصورت گرد و نقطه ای رو باز یابی میکنن و به شما نمایش میدن.

shaahani
17-06-2017, 09:33
همچنین روش های برای هک کردن رمز WIFI وجود داره که اگه دستگاه مودم یا اکسس پوینت قربانی سیستم WPS اش روشن باشه از ضعف های امنتینی موجود در این سیتسم استفاده میکنه و رمز دستگاه رو بدست میاره .
و یا اینکه با استفاده از یک بانک اطلاعاتی گسترده رمز ؛ و همینطور به ترتیب و به سرعت امتحان کردن رمز های به عنوان مثال شماره ؛ پشت سر هم دیگه.... در نهایت اگه کاربر اون دستگاه رمز کوتاه و یا فقط اعداد و یا کلمات پر کاربردی را برای رمز ثبت کرده باشه ، این رمز به وسیله این برنامه ها فاش میشه و بعد از اون شبکه مورد حمله و هک قرار میگیره.

و همچنین یادآوری کنم که این تاپیک مرتبط با اتصال P2P و هوایی اینترنت هست که شرکت های isp مثل شاتل با رادیو دیوایس های شرکت میکروتیک (SXT) ارائه میده و ارتباط زیادی با سوال شما پیدا نمیکنه .
این رادیو ها خودشون شبکه وای فای داخل خونه رو ارائه نمیدن که بخوایم با استفاده از اون وارد شبکه هوایی منزل بشیم ارتباط هوایی رو با مرکز اینترنت برقرار میکنن که برای برقراری این ارتباط هم دو گزینه در داخل این دستگاه ها تنظیم میشه اول یک رمز شبکه هوایی با مرکز برای برقراری P2P و دوم یوزرنیم و رمز که دستگاه SXT کاربر با استفاده از اون میتونه از اینترنت بهره مند بشه (PPPoE).
حالا اون طرف دیگه این دستگاه ها یک کابل شبکه هست که وارد ساختمان میشه و اگه بخواهد هوایی اشتراک گذاری بشه به یک دستگاه اکسس پوینت متصلش میکنن که شما برای ارتباط داخلی به رمز هوایی اون اکسس پوینت فقط نیاز دارید و دستگاه اصلی هوایی رمز ها شبکه اینترنت رو برای استفاده در خودش ذخیره داره و هرکس به شبکه متصل باشه میتونه از اینترنت هم استفاده کنه چون رمز ها از قبل در دستگاه اصلی ذخیره شده و ارتباط با مرکز اینترنت به وسیله اونها برقرار شده.

xshya
30-06-2017, 07:54
سلام دوستان من قبلا از یه شرکتی داشتم سرعتم تا 5 مگابایت بر ثانیه میرفت
خواستم ببینم همه شرکت ها همین طوره؟

تهران به این شلوغی لینک وایرلس تا 5 مگ ؟ اسم این شرکت چیه عزیز دل ؟ پینگ در چه حد بود؟ الان هم سرویس میدن ؟

GGWP
02-07-2017, 07:46
تهران به این شلوغی لینک وایرلس تا 5 مگ ؟ اسم این شرکت چیه عزیز دل ؟ پینگ در چه حد بود؟ الان هم سرویس میدن ؟
اصفهان دوست عزیز
به خدا یادم نیست اسمش چی بود
پینگش یادمه حدود 80-100 بود

zerocold981
04-07-2017, 18:06
سلام

سوال داشتم بعضی از گوشیها فرکانس 5.8 رو ساپورت می کنه
آیا میشه محیط میکروتیکو رو گوشی شبیه سازی کرد و به فرکانسهای 5.8 وصل شد

ehsanch73
10-07-2017, 21:13
سلام دوستان میخواستم بدونم سرعت روی میکروتیک رو چگونه میشه چک کرد مثل مودم نشون میده چندمگ سرعت رو شرکت بازگذاشته و نویز اینا مثل adslهست اگه کسی داره تصویری از این قسمتا بگذاره ممنون میشم قسمت نمایش سسرعت بسته شده و مقدار نویز تشکر

ehsanch73
11-07-2017, 18:50
کسی از دوستان میتونه من رو توی راه اندازی انتن میکروتیک راهنمایی کنه میخوام خودم اتصال کنم به شبکه ispاینترنتم قسمت تنظیم انتن کجاست و بعد از پیدا کردن شبکهع مورد نظر باید یوزنیم و پسورد مثل adsl زد توی انتن و وصل شد؟

حیزون
13-07-2017, 11:03
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بهترین پینگ ممکن تا تهران بعد از کلی علافی و منت کشی و بدبختی و قحطی

contact_mehdi
14-07-2017, 12:38
تست سرعت الان من در وایرلس شرکت تک نت ( حسابگر ) :

ولی نمیدونم چرا سرعت دانلودم به شدت نوسان داره ،

5 روز پیش که آنتن رو برام نصب کردن و سرویس رو تحویل دادن ، سرعت با دانلود منیجر IDM تا 8 مگ هم میرفت

ولی امروز سرعت دانلودم به زور به 1 مگ میرسه

فعلا درگیر صحبت با شرکت و پشتیانیش هستم که مشکل رو رفع کنن

aidin0000
14-07-2017, 15:08
تست سرعت الان من در وایرلس شرکت تک نت ( حسابگر ) :

ولی نمیدونم چرا سرعت دانلودم به شدت نوسان داره ،

5 روز پیش که آنتن رو برام نصب کردن و سرویس رو تحویل دادن ، سرعت با دانلود منیجر IDM تا 8 مگ هم میرفت

ولی امروز سرعت دانلودم به زور به 1 مگ میرسه

فعلا درگیر صحبت با شرکت و پشتیانیش هستم که مشکل رو رفع کنن
خیلی خوبه یه تست با سرور لندن میزاری؟ راضی هستی از این شرکت؟ چرا لیست قیمت و منطق تحت پوشش رو نزده تو سایتش؟

contact_mehdi
15-07-2017, 21:53
پیرو ارسال قبلیم ، در خصوص سرویس وایرلس تک نت ( حسابگر ) در شهر کرمانشاه ، تست زیر رو ارسال میکنم

وضعیت دانلود در برنامه IDM به مراتب بهتر شده و الان با سرعت 7 مگ در حال دانلود هستم

GGWP
16-07-2017, 09:07
پیرو ارسال قبلیم ، در خصوص سرویس وایرلس تک نت ( حسابگر ) در شهر کرمانشاه ، تست زیر رو ارسال میکنم

وضعیت دانلود در برنامه IDM به مراتب بهتر شده و الان با سرعت 7 مگ در حال دانلود هستم
یه اسپید تست از سرور frankfurt قرار میدید لطفا؟
پینگتون چطوره؟

xshya
16-07-2017, 17:24
این تاپیک جهت سرگرمیه ایجاد شده ؟ خب الان بهترین شرکت سرویس دهنده وایرلس در تهران اسمش چیه؟ بقیه شهرستانها چطور ؟ نکنه هرکی وایرلس داره میتونه بیاد اینجا پز سرعت و پینگشرو بده ؟

حیزون
16-07-2017, 19:50
من که به شخصه پز ندادم . پینگی که من دارم به درد جرز لای دیوار آتشین چین میخوره . بعضی ها اینجا با ایرانسل و همراه اول پینگ بهتر دارن

اون دوستی که نتایج اسپید تست بتا زده .. speed test beta ، به اون بگو چون بتای اسپید تست نصفه نیمه نشون میده با خود اسپید تست تست مسزد (با آلفا) دیگه چی میشد ! حتما روش نشده ..

aidin0000
16-07-2017, 19:59

حیزون
17-07-2017, 08:50
وقتی میگم اسپید تست دقیق نیست این نمونه اش :

حیزون
17-07-2017, 09:13
و توجه داشته باشید دوست گرامی قبلی که بتا زدی

، این اینترنت مفتی همراه اول ه ! رو مودم دو زاری tp link ، نه با 1 میلیون رادیو و دکلی .

xshya
19-07-2017, 21:42
جناب حیزون بنظرم اینجا تاپیک اینترنت وایرلسه یعنی مستقیما از شرکت تا منزل شما لینک وایرلس برقرار باشه ! اون بنده خدا هم احتمالا مثل شما حرفه ای نیستند
الان دنبال راهی هستم که ببینم میشه به سرویس وایرلس همراه اول وصل شد و بعد ببینم کیفیتش چجوریاس البته از طریق ویندوز و رادیو وایرلس نه موبایل

VorteX01
06-08-2017, 22:36
درود
من ار ارتباط گستر گرفتم الان 2 ساله
عالیه، من که خیلی راضی هستم
سرعت 5 مگ گرفتم سالیانه 450 میدم
2 تا 8 صبح هم رایگانه
مثلا من ماه گذشته حدود 800 گیگ داونلود داشتم!!!

سلام آقا، هنوز هم از همین شرکت میگیری؟
سایتش خیلی داغونه :D اطلاعات زیادی توش نیست.
شبانه داره؟
ممنون

---------------------

دوستان الان شما ها چه سرویسی رو پیشنهاد میکنید؟ شبانه هم حتما میخوام داشته داشته.

SICILIAN
07-08-2017, 01:32
شبانه داره؟
ممنون

---------------------

دوستان الان شما ها چه سرویسی رو پیشنهاد میکنید؟ شبانه هم حتما میخوام داشته داشته.

سلام دوست عزیز
بله هنوز از همین شرکت سرویس دارم و خیلی هم راضی هستم
سرعتم رو کردم 6 مگ و مثل قبل از 2 تا 8 صبح رایگانه...

MMDFullHD
07-08-2017, 23:41
شبانه داره؟
ممنون

---------------------

شبانه فک نکنم جایی داشته باشه
ولی از شاتل تهیه بتونید کنید خیلی خوبه شاتلند هم داره که نیازی به شبانه ندارید!

medinem
08-08-2017, 00:13
من که اهواز کیانپارس اینترنت وایرلس شاتل دارم اصلا ازش راضی نیستم بهشون میگیم دکل اضافه کنید لینکگ اصلیتون نمیکشه میان اکسس پوینت اضافه میکنن پینگم تو باری 230 هستش

alireza26345
31-08-2017, 02:42
بهترین isp وایرلس تو شیراز به نظرتون کدوم خوبه از لحاظ پینگ ..از شاتل هم سوال گرفتم گفتن محدوده شما سرویس نمیتونیم بدیم

آرین 0098
20-09-2017, 21:16
کسی تجربه استفاده از اینترنت «موج نو» رو داشته؟
به نظر میاد خیلی درست و حسابی باشه.
mojeno.net

shadmehrsl
21-09-2017, 19:15

گرامی منم میخوام بگیرم ... سرعت دانلود شبانه رایگان چطوره ؟؟؟

shadmehrsl
21-09-2017, 19:17
سلام
دوستان اگر سرویس وایرلس تک نت کرمانشاه دارید ممنون میشم راهنماییم کنید

1: دانلود رایگان شبانه سرعتش چطوره ؟؟
2: بعد از گرفتن سرویس جدید سرعت تغییر میکنه یا همون مثل اوله ؟؟؟؟

contact_mehdi
26-09-2017, 21:02
سلام
من از شرکت تک نت ( حسابگر ) کرمانشاه سرویس وایرلس دارم .

سرعتم توی روز ، حدود 4 الی 6 مگ هست ( بسته به سایت ممکن کمتر هم بشه گاها )
توی شب که سرعتم در حدود 200 الی 300 کیلوبایت میشه که به شرکت هم زنگ زدم و گفتن محدودیتی هست که برای تمامی یوزرهاشون توی تایم شبانه ( 2 صبح الی 7 صبح برقرار هست )

اوایل سرعت روزانه خیلی بهتر بود حتی من سرعت 10 مگ رو هم باهاش برای چند روز تجربه کردم ، ولی به مرور کاهش پیدا کرده و به این سرعت ثابت الان رسیده

در کل نه خیلی راضی هستم و نه شاکی .... میشه گفت متوسطه
ولی قطعا جا برای بهتر شده داره ، بخصوص واسه تایم شبانه که من انتظارم سرعت حداقل 1 مگ بود که متاسفانه اینطوری نشد

vahid345
26-10-2017, 23:04
سلام
من از شرکت تک نت ( حسابگر ) کرمانشاه سرویس وایرلس دارم .

سرعتم توی روز ، حدود 4 الی 6 مگ هست ( بسته به سایت ممکن کمتر هم بشه گاها )
توی شب که سرعتم در حدود 200 الی 300 کیلوبایت میشه که به شرکت هم زنگ زدم و گفتن محدودیتی هست که برای تمامی یوزرهاشون توی تایم شبانه ( 2 صبح الی 7 صبح برقرار هست )

اوایل سرعت روزانه خیلی بهتر بود حتی من سرعت 10 مگ رو هم باهاش برای چند روز تجربه کردم ، ولی به مرور کاهش پیدا کرده و به این سرعت ثابت الان رسیده

در کل نه خیلی راضی هستم و نه شاکی .... میشه گفت متوسطه
ولی قطعا جا برای بهتر شده داره ، بخصوص واسه تایم شبانه که من انتظارم سرعت حداقل 1 مگ بود که متاسفانه اینطوری نشد

سلام همشهری خوبی داداش پینگت چطوره محصوصا به سرور های اروپا برای بازی انلاین 4.2.2.4 و 8.8.8.8

ممنون

VorteX01
07-12-2017, 23:54
دوستانی که الان از سرویس های وایرلس استفاده میکنند، کدوم شرکت الان با توجه به این مصوبه ی جدیدی که اومده بهترین سرویس رو میده؟

این پتیاک مسخره که گند زده رفته!

Bobby Sands
08-12-2017, 21:27
دوستان اینجا کسی از اینترنت وایرلس برای بازی آنلاین استفاده کرده؟ میشه بجای ADSL ازش استفاده کرد؟
من میخواستم ADSL بگیرم اما مشکل فاصله از مرکز مخابرات دارم . کارشناس از شاتل اومد از سر خطو چک کرد SNR به زحمت به 10 میرسید گفت کیفیت خطتون خیلی بده امکان نصب بیشتر از یک مگ نیست تاره اونم ممکنه قطعی داشته باشه . گفت اگر با هزینه اولیش مشکلی نداری زنگ بزن بیان برات وایرلس نصب کنن. میگفت برای بازی آنلاین هم مشکلی نداره . در مورد nat type پرسیدم گفت 2 هستش پینگشم خوبه! بنظرتون آیا اینطوریه وایرلس مشکلی نداره؟ میترسم هزینه کنم اما فایده ای نداشته باشه

mkkrmt
09-12-2017, 00:08
ابدا از شاتل وایرلس برای بازی نگیر من گرفتم بسیار ناراضی هستم اگر خواستی برات توضیح میدم که بستر بیسیم برای چی بدرد کارایی که لتنسی محور هست نمیخوره

Bobby Sands
11-12-2017, 14:31
ابدا از شاتل وایرلس برای بازی نگیر من گرفتم بسیار ناراضی هستم اگر خواستی برات توضیح میدم که بستر بیسیم برای چی بدرد کارایی که لتنسی محور هست نمیخوره

خب پس باید چار کرد؟ این وایرلس شاتل که کلا کنسل شد چون زنگ زدم بهشون کارشناس فروشش گفت وایرلس فقط برای سرویس های art 7 و 8 میدیم که ماهی 300 400 تومن پولشه صرف نمیکنه! شما الان چکار میکنید پس؟ یعنی هیچ راهی نداره برای کسایی که نمیتونن adsl استفاده کنن؟ با ایرانسل هم که نمیشه:n27:

mkkrmt
11-12-2017, 17:56
خب پس باید چار کرد؟ این وایرلس شاتل که کلا کنسل شد چون زنگ زدم بهشون کارشناس فروشش گفت وایرلس فقط برای سرویس های art 7 و 8 میدیم که ماهی 300 400 تومن پولشه صرف نمیکنه! شما الان چکار میکنید پس؟ یعنی هیچ راهی نداره برای کسایی که نمیتونن adsl استفاده کنن؟ با ایرانسل هم که نمیشه:n27:

سلام ببین با توجه به وضعیت شما که میگی فاصله زیاده و همچنین گیم هم میزنی یا باید صبر کنی فیبر بکشن یا اجبارا بری سمت وایرلس ولی نه شاتل چون ببین واحد وایرلس شاتل یه سری بچه مبتدی رو که قبلا نصاب بودن جمع کرده و یه کلاس میکروتیک فرستاده ولی هیچی بارشون نیست . من اون موقع که ازشون وایرلس گرفتم هیچی از وایرلس بارم نبود ولی اینقد اینا اذیت کردن من رفتم مطالعه کردم توی این زمینه فهمیدم که بستر وایرس فقط برای سرویس های نقطه به نقطه یعنی فقط 1 نفر از رادیو استفاده کنه خوبه ولی برای استفاده چند نفر و غیره بهینه نیست و دوم که این شاتلی ها چون میخوان ارزون براشون تموم شه ، تجهیزات معمولا از رایو های میکروتیک استفاده میکنن و با در نظر گرفتن نداشتن سواد اکادمیک توی این زمینه گند میزنن

یه نکته دیگه هم بگم معمولا شرکت هایی که از تجهیزات یوبیکیوتی استفاده میکنند با پروتکل ایرمکس از نظر کیفیت قابل قبول ترند تا کسایی که از رادیو برند میکروتیک استفاده میکنند و یا برند دیگه ای با پروتکل 802.11

Bobby Sands
11-12-2017, 22:03
سلام ببین با توجه به وضعیت شما که میگی فاصله زیاده و همچنین گیم هم میزنی یا باید صبر کنی فیبر بکشن یا اجبارا بری سمت وایرلس لی نه شاتل چون ببین واحد وایرلس شارل یه سری بچه مبتدی رو که قبلا نصاب بودن جمع کرده یه کلاس میکروتیک فرستاده ولی هیچی بارشون نیست من اون موقع که ازشون وایرلس گرفتم هیی ز وایرلس بارم بد ولی اینقد اینا اذیت کردن من رفتم مطالعه کردم توی این زمینه فهمیدم که بستر وایرس فقط برای سرویس های نقطه به نقطه یعنی فقط 1 نفر از رادیو استفاده کنه خوبه ولی برای استفاده چند نفر و غیره بهینه نیست و دوم که این شاتلی ها چون میخوان ارزون براشون تموم شه تجهیزات معمولا از رایو های میکروتیک استفاده میکنن و با. ر نظر گرفتن نداشتن سواد اکادمیک توی این زمینه گند میزنن
فیبر که n ساله حرفش هست اما خبری نیست کلا حالا حالاها باید منتظر موند . اما منظورت از وایرلس لی رو نفهمیدم یعنی چی؟!
الان کدوم شرکت وایرلس با کیفیت میده کسی خبر نداره؟

david-ebi
11-12-2017, 22:27
فیبر که n ساله حرفش هست اما خبری نیست کلا حالا حالاها باید منتظر موند . اما منظورت از وایرلس لی رو نفهمیدم یعنی چی؟!
الان کدوم شرکت وایرلس با کیفیت میده کسی خبر نداره؟
دوست عزیز ایشون نگفتن وایرلس لی گفتند "یا اجبارا بری سمت وایرلس ولی نه شاتل" حرف "و" در ولی افتاده.

من زیاد در جریان نوع سرویسی که میخواهید نیستم اما آیا سرویس TD-LTE مبین نت یا ایرانسل که یک مودم بیسیم بدون احتیاج به خط تلفن هستش به کارتون نمیاد؟
فقط حداکثر سرعتش 3 تا 3.5 مگابایت هستش برای دانلود.
پینگشم خوبه.

Bobby Sands
11-12-2017, 22:32
دوست عزیز ایشون نگفتن وایرلس لی گفتند "یا اجبارا بری سمت وایرلس ولی نه شاتل" حرف "و" در ولی افتاده.

من زیاد در جریان نوع سرویسی که میخواهید نیستم اما آیا سرویس TD-LTE مبین نت یا ایرانسل که یک مودم بیسیم بدون احتیاج به خط تلفن هستش به کارتون نمیاد؟
فقط حداکثر سرعتش 3 تا 3.5 مگابایت هستش برای دانلود.
پینگشم خوبه.
همن الان خودم از 4g ایرانسل استفاده میکنم سرعتشم خوبه. مشکل اینجاست کلا سرویسهای اینترنت شبکه موبایلی و سیمکارتی حالا چه 3g یا 4g یا td lte یا ... nat type 3 هستش و به هیچ عنوان هم قابل تغییر نیست . تو ps4 هم که میخوای انلاین بزنی با بقیه این مشکل ساز میشه.

VorteX01
11-12-2017, 23:10
همن الان خودم از 4g ایرانسل استفاده میکنم سرعتشم خوبه. مشکل اینجاست کلا سرویسهای اینترنت شبکه موبایلی و سیمکارتی حالا چه 3g یا 4g یا td lte یا ... nat type 3 هستش و به هیچ عنوان هم قابل تغییر نیست . تو ps4 هم که میخوای انلاین بزنی با بقیه این مشکل ساز میشه.

آقا من خودم در حال حاضر از پتیاک دارم و سرعتش و پینگ عالیه. کلا با هر شرکتی مقایسه کردم، این پتیاک پینگش از همه بهتر بود ولی
قیمت هاش گرونه، شارژ دزدی هم فکر کنم داره، پشتیبانیش خوبه (عالی نیست، ولی اوکیه)، قطعی هاش واقعا کمه، شاید مثلا 5 بار تو کل ماه (البته من همش خونه نیستم، شانس ما دیدی هرموقع نبودیم قطع میشد :n02:)
NAT TYPE3 نمیدونم قضیه اش چیه. مربوط به PS4 میشه فقط؟ (نشنیده بودم تاحالا!)
حالا من خودم سر همین قضیه گرون بودن میخوام یه شرکت دیگه بگیرم، شبانه هم تا مرداد اینا داشت، بعدش دیگه شبانه اش رو هم برداشت.

MMDFullHD
11-12-2017, 23:30
آقا من خودم در حال حاضر از پتیاک دارم و سرعتش و پینگ عالیه. کلا با هر شرکتی مقایسه کردم، این پتیاک پینگش از همه بهتر بود ولی
قیمت هاش گرونه، شارژ دزدی هم فکر کنم داره، پشتیبانیش خوبه (عالی نیست، ولی اوکیه)، قطعی هاش واقعا کمه، شاید مثلا 5 بار تو کل ماه (البته من همش خونه نیستم، شانس ما دیدی هرموقع نبودیم قطع میشد :n02:)
حالا من خودم سر همین قضیه گرون بودن میخوام یه شرکت دیگه بگیرم، شبانه هم تا مرداد اینا داشت، بعدش دیگه شبانه اش رو هم برداشت.

بله بیشتر به ps4 ایکس باکس مربوط میشه
وقتی مودم یه ایپی رو مثلا ایپی شاتل الان من 151.243.134.216 رو بریج میکنم رو کنسول کنسول nat type رو 1 نشون میده
وقتی که مودم خودش با dhcp یه ایپی 192.168.1.4 میده به کنسول نت تایپ 2 میشه
وقتی گوشی وصل میشه در اصل ایپیتون با 100 شروع میشه (دقیقا وایفای دیدید وصل میشید 192.168.1.3 مثلا ایپی میگیره بقیه هم یه عدد بالاتر رو وایفای؟ حالا دکل ها هم واسه اینکه این حجم کاربرارو بتونن ایپی دهی کنن میندازن پشت یه همچین ایپی دهی داخلی با 100 شروع میشه و اگه کسه دیگه ای همون لحظه به همون دکل وصل شه مثل وایفای یه عدد دیگه میگیره و یه ایپی داخلی هست ) همین رو وقتی گوشی یا مودم میگیره با 192.168.43.1 مثلا به فرض میده نت تایپ 3 میشه
رو فورجی و lte کلا خصلتش همینه نمیشه کاریش کرد
nat تایپ 3 تو بازی های انلاین مثل فیفا مشکلاتی ب وجود میاره که بهتره nat type 2 یا 1 باشه

Bobby Sands
12-12-2017, 08:16

در مورد pc نمیدونم اما تو کنسولا اینترنتت باید یه شرایطی داشته باشه تا بتونی راحت با بقیه انلاین بازی کنی و جوین و مچ بشی باهاشون . تو ایکس باکس هم هست این قضیه.

alirezabg
17-12-2017, 11:23
سلام
من دنيال اين بودم که ليتنسي بياد پايين ، زنگ زدم آساتک گفتن وايرلس اشتراکي عاليه تاخير کمي داره
قيمت هاي خوبي هم داشت 80 گيگ يک سال 105 تومن
ولي الان که ميگيد بدرد نمي خوره موندم چه کنم راه ديگه اي غير از فيبر پيشنهاد مي کنيد

VorteX01
17-12-2017, 12:27
سلام
من دنيال اين بودم که ليتنسي بياد پايين ، زنگ زدم آساتک گفتن وايرلس اشتراکي عاليه تاخير کمي داره
قيمت هاي خوبي هم داشت 80 گيگ يک سال 105 تومن
ولي الان که ميگيد بدرد نمي خوره موندم چه کنم راه ديگه اي غير از فيبر پيشنهاد مي کنيد

از Latency دقیقا منظورت چیه؟ Ping؟

alirezabg
17-12-2017, 13:04
از Latency دقیقا منظورت چیه؟ Ping؟

من ويديو کنفرانس انجام مي دم با adsl تاخير زياده و باعث قطعي ميشه

amin_v30
17-12-2017, 13:29
بله بیشتر به ps4 ایکس باکس مربوط میشه
وقتی مودم یه ایپی رو مثلا ایپی شاتل الان من 151.243.134.216 رو بریج میکنم رو کنسول کنسول nat type رو 1 نشون میده
وقتی که مودم خودش با dhcp یه ایپی 192.168.1.4 میده به کنسول نت تایپ 2 میشه
وقتی گوشی وصل میشه در اصل ایپیتون با 100 شروع میشه (دقیقا وایفای دیدید وصل میشید 192.168.1.3 مثلا ایپی میگیره بقیه هم یه عدد بالاتر رو وایفای؟ حالا دکل ها هم واسه اینکه این حجم کاربرارو بتونن ایپی دهی کنن میندازن پشت یه همچین ایپی دهی داخلی با 100 شروع میشه و اگه کسه دیگه ای همون لحظه به همون دکل وصل شه مثل وایفای یه عدد دیگه میگیره و یه ایپی داخلی هست ) همین رو وقتی گوشی یا مودم میگیره با 192.168.43.1 مثلا به فرض میده نت تایپ 3 میشه
رو فورجی و lte کلا خصلتش همینه نمیشه کاریش کرد
nat تایپ 3 تو بازی های انلاین مثل فیفا مشکلاتی ب وجود میاره که بهتره nat type 2 یا 1 باشه
داداش شما اینو خودت تست کردی که کانکشن بریج باشه نت تایپ 1 میشه تو ps4؟؟

mkkrmt
17-12-2017, 14:09
من ويديو کنفرانس انجام مي دم با adsl تاخير زياده و باعث قطعي ميشه

سلام وایرلس موقعی خوبه که رادیو برای شما اختصاصی باشه نه اشتراکی چون اگر بر فرض مثال زمان ویدیو کنفرانس نفر دومی از رادیو استفاده کنه بهت قول میدم یاد زمان مودم های دایال اپ می یوفتی لتنسی یکدفعه با سرور داخلی میشه 50- 200 میلی ثانیه حتی ممکنه تاخیر به یک ثانیه هم برسه خلاصه کلام اگر وایرلس بگیری فقط باید شانس داشته باشی در محدوده شا کسی از اون رادیوییکه سمت شما است استفاده نکنه یا حداقل موقع ویدیو کنفرانس باری غیر از شما روش نباشه واگرنه وضعیت ای دی اس ال خیلی بهتره خواهد بود

MMDFullHD
17-12-2017, 21:27
داداش شما اینو خودت تست کردی که کانکشن بریج باشه نت تایپ 1 میشه تو ps4؟؟

بله داداش نت تایپ 1 میشه رو adsl

xshya
07-01-2018, 07:06
شما کانکشن بریج با مودم LTE تست نکردین نت تایپش چند میشود؟
بخاطر امنیت بیشتر:n02: و اتصال بهتر همیشه با کانکشن بریج به مودم LTE متصل میشوم منتها تست نت تایپ انجام ندادم

epaaeiz
11-01-2018, 19:55
من از شرکت آسیاتک اومدن برای وایرلس تست کردن که دید نداشت. یعنی سیگنال ضعیف بود در حدود 80- بود. اطلاعات زیادی ندارم ولی گیرنده SXT بود. آیا راهی دیگه وجود داره که از این شرکت وایرلس بگیرم؟ تجهیزات دیگه ای شبیه دیش باشه؟ چون بعضی جاها دیدم. قیمت هم هفتصد هشتصد هزار تومان باشه.

MMDFullHD
11-01-2018, 21:13
من از شرکت آسیاتک اومدن برای وایرلس تست کردن که دید نداشت. یعنی سیگنال ضعیف بود در حدود 80- بود. اطلاعات زیادی ندارم ولی گیرنده SXT بود. آیا راهی دیگه وجود داره که از این شرکت وایرلس بگیرم؟ تجهیزات دیگه ای شبیه دیش باشه؟ چون بعضی جاها دیدم. قیمت هم هفتصد هشتصد هزار تومان باشه.

باید با هزینه خودتون قوی ترین دیش و رادیو رو بخرین
و نصب تست کنین و اگر باز هم مورد داشته باشه به ضرر خودتون هست
بعد از اینکه خرید کردید نصب و کردید شرایط بهتر شده بود میتونید از سایت ثبت سفارش بزنید

epaaeiz
11-01-2018, 21:34
باید با هزینه خودتون قوی ترین دیش و رادیو رو بخرین
و نصب تست کنین و اگر باز هم مورد داشته باشه به ضرر خودتون هست
بعد از اینکه خرید کردید نصب و کردید شرایط بهتر شده بود میتونید از سایت ثبت سفارش بزنید
گفتن دوباره با تجهیزات دیگه ای میایم تست میزنیم.

ahwazp30
11-01-2018, 23:02

سلام دوست عزیز

نمیشه صد درصد گفت که استفاده از رادیو ی قویتر یا به قول شما همون سالید دیش ها تاثیری توی بهتر شدن سیگنال نداره چون خودم یه جاهایی دیدم که توی بهتر شدن سیگنال دریافتی تاثیر زیادی دارن اما زیاد امیدوار نباش چون به طور کلی دید فرستنده و گیرنده مهمه و رادیوی قویتر زمانی بکار میاد که به هم دید داشته باشند ولی مسافت خیلی طولانی باشه یا اینکه بخان پهنای باند زیادی ازش بگیرن وگرنه این قانون که رادیوی معمولی برای جاهایی استفاده میشه که دید خوبه و رادیوهای قوی برای جاهایی هستند که دید کافی وجود نداره اصلا قانون درستی نیست و یه چیز نسبی هست .که در شرایط مختلف نتایج متفاوتی داره و فقط باید تست کرد .

arsinn
06-03-2018, 20:31
درود. مجتمع ما سال گذشته وایرلس اشتراکی اسیاتک رو نصب کردند که اون زمان ما نگرفتیم. حالا بخواهیم استفاده کنیم با توجه به اینکه تجهیزات پشت بام و کابل ها متصل هست چه هزینه اولیه دیگری لازم داریم آیا فقط یک اکسی پوینت میخوام؟ در مورد سرویس‌ها آیا اون بحث ترافیک داخلی adsl بین الملل اینجا هم هست؟ یعنی من مثلا صد گیگ ترافیک داشته باشم آیا صد گیگش بین الملل هست؟ سرعت چطور مثلا 40 مگ رو بگیرم چه سرعتی بهم ارائه می‌ده؟ همون سرعت اسمی رو حداقل میده؟

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

ahwazp30
06-03-2018, 22:59
درود. مجتمع ما سال گذشته وایرلس اشتراکی اسیاتک رو نصب کردند که اون زمان ما نگرفتیم. حالا بخواهیم استفاده کنیم با توجه به اینکه تجهیزات پشت بام و کابل ها متصل هست چه هزینه اولیه دیگری لازم داریم آیا فقط یک اکسی پوینت میخوام؟ در مورد سرویس‌ها آیا اون بحث ترافیک داخلی adsl بین الملل اینجا هم هست؟ یعنی من مثلا صد گیگ ترافیک داشته باشم آیا صد گیگش بین الملل هست؟ سرعت چطور مثلا 40 مگ رو بگیرم چه سرعتی بهم ارائه می‌ده؟ همون سرعت اسمی رو حداقل میده؟

دوست عزیز بهتر بود از تجهیزات یک تصویر میزاشتید چون در بعضی از مجتمع ها من دیدم تجهیزات فرق میکنه .اما در کل برای مشترک فقط یک رادیو به عنوان گیرنده نیازه و در صورت نیاز مشترک یک اکسس پوینت برای wifi و کابل شبکه .که حدودا 300 تا 500 با توجه به نوع رادیو و متراژ کابل هزینه در بر داره .
اسیاتک و همینطور اکثر سرویس دهنده ها ترافیک بین الملل از داخل جدا هست و معمولا نیم بها حساب میشه اما اینکه چارت سهمیه بندی یا تعرفه وایرلس با adsl یکی باشه بستگی به سرویس دهنده داره ولی در اسیاتک جداست و تعرفه وایرلس با adsl فرق میکنه .در این سرویس دهنده شما هر بسته ای بخری تماما بین الملل هست و داخلی هم نیم بهاست.
سرعت اسیاتک در صورت خلوت بودن سایت ها سرعت اسمی رو میده ولی در صورت پر بودن شما پهنای باند کمتری میگری حتی گاهی تا حداکثر 8 مگ.هیچ تضمینی نیست .

arsinn
07-03-2018, 01:59
دوست عزیز بهتر بود از تجهیزات یک تصویر میزاشتید چون در بعضی از مجتمع ها من دیدم تجهیزات فرق میکنه .اما در کل برای مشترک فقط یک رادیو به عنوان گیرنده نیازه و در صورت نیاز مشترک یک اکسس پوینت برای wifi و کابل شبکه .که حدودا 300 تا 500 با توجه به نوع رادیو و متراژ کابل هزینه در بر داره .
اسیاتک و همینطور اکثر سرویس دهنده ها ترافیک بین الملل از داخل جدا هست و معمولا نیم بها حساب میشه اما اینکه چارت سهمیه بندی یا تعرفه وایرلس با adsl یکی باشه بستگی به سرویس دهنده داره ولی در اسیاتک جداست و تعرفه وایرلس با adsl فرق میکنه .در این سرویس دهنده شما هر بسته ای بخری تماما بین الملل هست و داخلی هم نیم بهاست.
سرعت اسیاتک در صورت خلوت بودن سایت ها سرعت اسمی رو میده ولی در صورت پر بودن شما پهنای باند کمتری میگری حتی گاهی تا حداکثر 8 مگ.هیچ تضمینی نیست .
سپاس. مگه برای هر نفر یک رادیو لازمه! الان رادیو که برای مجتمع گذاشتن مگه برای منهم قابل استفاده نیست. یک تماس هم با فروش اسیاتک گرفتم اون گفت فقط یکدونه اکسس پوینت لازم داری البته دقیق بررسی نشد یعنی من یوزر پسورد نداشتم فقط بطور کلی سوال کردم که پارسال برای مجتمع وصل کردیم و من نگرفتم حالا بخوام چه هزینه اولیه ای داره که گفت فقط حدود هفتاد تومن اکسس پوینت و سریع میخواست ثبت نام کنه که گفتم دست نگه دار چون خیلی اعتباری به حرفشون نیست . راستش خطمون PCM بود بتازگی فیبر شده که فقط هم مخابرات سرویس میده بهم از طرفی وایرلس گرونتره و آماده ولی adsl مخابرات هم میگن کیفیت خوبی نداره دو روز پیش اسیاتک بابت adsl گفت میدیم و پول هم ازم گرفت اما امروز گفتند بعلت مشکل فنی قائل ارائه نیست وگرنه اون قیمت‌ها خیلی بهتر از مخابرات بود.

ahwazp30
07-03-2018, 11:55
سپاس. مگه برای هر نفر یک رادیو لازمه! الان رادیو که برای مجتمع گذاشتن مگه برای منهم قابل استفاده نیست. یک تماس هم با فروش اسیاتک گرفتم اون گفت فقط یکدونه اکسس پوینت لازم داری البته دقیق بررسی نشد یعنی من یوزر پسورد نداشتم فقط بطور کلی سوال کردم که پارسال برای مجتمع وصل کردیم و من نگرفتم حالا بخوام چه هزینه اولیه ای داره که گفت فقط حدود هفتاد تومن اکسس پوینت و سریع میخواست ثبت نام کنه که گفتم دست نگه دار چون خیلی اعتباری به حرفشون نیست . راستش خطمون PCM بود بتازگی فیبر شده که فقط هم مخابرات سرویس میده بهم از طرفی وایرلس گرونتره و آماده ولی adsl مخابرات هم میگن کیفیت خوبی نداره دو روز پیش اسیاتک بابت adsl گفت میدیم و پول هم ازم گرفت اما امروز گفتند بعلت مشکل فنی قائل ارائه نیست وگرنه اون قیمت‌ها خیلی بهتر از مخابرات بود.

بله اگر یک رادیو برای مجتمع گذاشتن که دیگه نیاز به رادیو جداگانه نیست و شما فقط هزینه ap رو میدی .البته کابل شبکه هم باید حساب بشه چون کمتر شرکتی پیدا میشه که به هزینه خودش کابل کشی کنه .کابل خوب متری 2500 هست که البته با 1500 تومنی هم کارت راه میافته .ولی این رو بگم اسیاتک فقط کیفیت adsl پایینه و کیفیت وایرلسش خیلی بالاست من قبلا داشتم .پینگ خوبی میده و سرعتشم که بستگی به اکسس پوینت شرکت و تعداد یوزرهای مجتمع داره و تا جایی که میدونم اپلودش بر بستر وایرلس رایگانه و محاسبه نمیشه.و فقط برای دانلود ترافیک حساب میکنه.

arsinn
08-03-2018, 10:51
آیا مودم adsl رو میشه بعنوان اکسس پوینت در وایرلس استفاده کرد؟ منظورم اینه که من یک مودم tp-link 8150 دارم میشه اینو برای وایرلس استفاده کنم یا حتما باید اکسس پوینت جداگانه بگیرم؟ چون این مودم های adsl هم روتر و هم اکسس پوینت هستند.

mrouzbehi
08-03-2018, 11:33

mrouzbehi
08-03-2018, 11:39

noisymind
10-03-2018, 13:04
من تا همین چند ماه پیش از شاتل وایرلس داشتم. ولی فقط شکل کار وایرلس بود! یعنی آنت رو بام و ... ولی خود سرویس و سرعت اون همون ADSl بود! یعنی شاتل سرویس دهنده حرفه ای اینترنت وایرلس نیست و فقط مودم میفروشه و بعد با همون سرعت مزخرف ADSL خدمات میده!. ولی جدیدا رفتم از پیشگامان گرفتم و سرعت تا 50 مگ بازه و کلا سرویسش با ADSL فرق میکنه و خیلی هم راضیم خوشبختانه.

and-roid2
10-03-2018, 15:39
من تا همین چند ماه پیش از شاتل وایرلس داشتم. ولی فقط شکل کار وایرلس بود! یعنی آنت رو بام و ... ولی خود سرویس و سرعت اون همون ADSl بود! یعنی شاتل سرویس دهنده حرفه ای اینترنت وایرلس نیست و فقط مودم میفروشه و بعد با همون سرعت مزخرف ADSL خدمات میده!. ولی جدیدا رفتم از پیشگامان گرفتم و سرعت تا 50 مگ بازه و کلا سرویسش با ADSL فرق میکنه و خیلی هم راضیم خوشبختانه.
وایرلس پیشگامان چه شهرهایی ارائه میشه؟
تعرفه هاش به چه صورته؟

noisymind
11-03-2018, 13:23
وایرلس پیشگامان چه شهرهایی ارائه میشه؟
تعرفه هاش به چه صورته؟

والا اینکه چه شهرهایی ارائه میده رو نمیدونم ولی سرویس هاش مثلا:

900 گیگ یک ساله ( سرعت 20 تا 50 مگ) قیمت 699 تومان
600 گیگ یک ساله ( سرعت بین 8 تا 20 مگ ) قیمت 408 تومان. ( من این سرویس رو دارم و تا 50 مگ هم بازه)

FXPRO
12-03-2018, 14:52

از چه شرکتی داری شما ؟ هزینتون ؟

mrouzbehi
13-03-2018, 15:53
از چه شرکتی داری شما ؟ هزینتون ؟
پتیاک دارم 8 مگ ماهی 600 حدودا البته اختصاصیه

FXPRO
14-03-2018, 01:51
پتیاک دارم 8 مگ ماهی 600 حدودا البته اختصاصیه

پینگتون به اروپا و امریکا چطوره ؟ بازی آنلاین میکنید ؟

darkkeyvvan
15-03-2018, 19:48
سلام. پینگتون در 4.2.2.4 چنده؟

mahdyshr
27-03-2018, 22:02
الان کدوم شرکت وایرلس به جز شاتل سرویس وایرلس رو با حجم مناسب ارائه می ده ؟

vahid345
02-04-2018, 21:27

سلام دوست عزیز میشه یه لطف کنی و یک تست از پینگتون با سرور 8.8.8.8

و سرورهای خارجی بزارید

renfield
02-04-2018, 22:00
وایرلس پارس

محمد7966
05-04-2018, 17:22
سلام
1. منظورتون از مودم اکسس پوینت هست یا cpe؟ اگه منظورتون اکسس پوینت هست داخل خونس خیر اکسس پوینت اصلا نه snr داره نه اطلاعاتی میده تنها کارش اینه اینترنت رو از رادیو بگیره پخشش کنه تو خونه
اگه منظورتون cpe هست که رو پشتبومه بله اطلاعاتی از قبیل قدرت سیگنال میزان نویز محیط و snr میده
اینم یه عکس از محیطشه این عکس اولی تقریبا صفحه اول رادیو هست که دسترسی راحت و سریع میده برای تنظیم . SNAP لینک های شاتل هست احتمالا دقیق نمیدونم :n01:

اینم جایی که دیگه معلومع اوضاع از چه قراره سیگنال تو نویز همون snr هست هرچی بالاتر دقیقا عین ای دی اس ال بالاتر بهتر سیگنال استرینگ هست که قدرت رو نشون میده هرچی کمتر باشه بهتره
2. من هنوز راه اندازی نکردم ولی اصلا چنین چیزی نیست یکبار بصورت درست نصب شده باشه دیگه تمومه نیازی نیست کارشناس(بی سواد) بیاد ی نگاه بندزاه قطعی ها هم میتونه چندین دلیل داشته باشه یکیش همین میکروتیک هست موقع وصل شدن به رادیو واقعا زجرم میده dhcp رو درست تنظیم کردم و همینطور لب تابو اما حداقل 2 دیقه تو بهترین شرایط طول میکشه وصل شه لب تاب به رادیو
اون قطعی در موقع طوفان و بارندگی هم یک چیز طبعی هست اونم ممکن دلایلی داشته باشه ممکنه isp که ازش نت میگیرن برقاشون پریده باشه و شما برق داشته باشین هرچند که بعید بدونم ups نداشته باشن
و یا اینکه انتن بد نصب شده باشه با باد سمت ججهتش تغیر کنه و اینکه حتی همین رعد برق و باد هم تاثیر گذاره تو امواج اینجور موقع ها دستور traceroute یا tracert تو ویندوز به کمکتون میاد تا بفهمین مشکل از کجاست

سلام،ببخشید چندتا سوال دارم

من الان تو مغازه ام که یه کابلی از آنتن بالای مغازه اومده وصل شده به روتر دی لینک ،آی پی دی لینک 192.168.0.1 ولی می خوام وارد تنظیمات cpe بشم.باید چیکار کنم؟

آیا کابلی که از آنتن اومده رو مستقیم وصل کنم به لبتاب میتونم وارد تنظیمات بشم؟

2-آی پی ورود به تنظیمات cpe چی هست؟هر چی زدم چیزی نیورد.از طریق دستور تریس هم آی پی اول ،آی پی روتر بود و آی پی دوم هم 192.168.1.1 بود

3-پهنای باند قابل دسترس رو هم میشه تو cpe دید؟چون تو روتر من چیزی ندیدم

با تشکر

renfield
05-04-2018, 23:20
با برنامه winbox باید آدرس رادیو رو پیدا کنی

محمد7966
05-04-2018, 23:27
با برنامه winbox باید آدرس رادیو رو پیدا کنی

خب بعد چطوری وصل بشم؟با کابلی که از خود آنتن میاد باید وصل شد یا از طریق خود روتر هم میشه وصل شد؟

renfield
05-04-2018, 23:32
خب بعد چطوری وصل بشم؟با کابلی که از خود آنتن میاد باید وصل شد یا از طریق خود روتر هم میشه وصل شد؟

فکر کنم باید مستقیم وصل شی . پوزر پس رادیو رو هم باید داشته باشی

کلا روتر استفاده نکنی بهتره چون تایم اوت میده . مگه اینکه یه متخصص بشینه رنج آی پی رو یه جور تنظیم کنه که هیچ تداخلی نداشته باشه

محمد7966
05-04-2018, 23:35
فکر کنم باید مستقیم وصل شی . پوزر پس رادیو رو هم باید داشته باشی

کلا روتر استفاده نکنی بهتره چون تایم اوت میده . مگه اینکه یه متخصص بشینه رنج آی پی رو یه جور تنظیم کنه که هیچ تداخلی نداشته باشه

خب یوزر و پسورد دیفالت خود رادیو همون admin?

renfield
05-04-2018, 23:38
خب یوزر و پسورد دیفالت خود رادیو همون admin?

بستگی به رادیوش داره ، مثلا میکروتیک

Every router is factory pre-configured with the IP address 192.168.88.1/24 on the ether1 port. The default username is admin with no password.Apr 27, 2017

ولی اگه اومدن براتون تنظیم کردن هم یوزر پس گذاشتن هم آی پی را عوض کردن ..

محمد7966
06-04-2018, 10:08
چندتا سواتل:این برنامه winbox برای تمام آنتن ها به کار میره یا فقط برای میکروتیک؟من مدل آنتن رو نمیدونم چون بالای مغازه نصب شده

2-با همین برنامه امتحان کردم و خطا داد که نمیتونی به به آی پی وصل بشی؟مشکل از کجاست؟آیا شرکت کاری کرده کسی بهش وصل نشه یا مشکل از جایی دیگه اس

3-آیا آنتن ها،مثل مودم ها یا بعضی از دستگاه ها ،کلید ریست فکتوری ندارند؟اگر بر فرض شرکت روی آنتن پسورد گذاشته باشه وکسی بخواد وارد تنظیمات بشه باید چیکار کرد

الان تو عکس آی پی ها رو ببنید.اولی که آی پی روتر بی سیم دی لینک ،چون با همین آی پی بهش وصل شدم

دومی رو نمیدونم مال کجاست ولی حدس میزنم مال آنتن باشه

sam09ft
15-04-2018, 04:20
دوستان کسی اسیاتک داره پینگ چطوره ؟؟

shaahani
15-04-2018, 05:21
چندتا سواتل:این برنامه winbox برای تمام آنتن ها به کار میره یا فقط برای میکروتیک؟من مدل آنتن رو نمیدونم چون بالای مغازه نصب شده

2-با همین برنامه امتحان کردم و خطا داد که نمیتونی به به آی پی وصل بشی؟مشکل از کجاست؟آیا شرکت کاری کرده کسی بهش وصل نشه یا مشکل از جایی دیگه اس

3-آیا آنتن ها،مثل مودم ها یا بعضی از دستگاه ها ،کلید ریست فکتوری ندارند؟اگر بر فرض شرکت روی آنتن پسورد گذاشته باشه وکسی بخواد وارد تنظیمات بشه باید چیکار کرد

الان تو عکس آی پی ها رو ببنید.اولی که آی پی روتر بی سیم دی لینک ،چون با همین آی پی بهش وصل شدم

دومی رو نمیدونم مال کجاست ولی حدس میزنم مال آنتن باشه

1.برنامه Winbox فقط برای رادیوهای میکروتیک هست برای کار با سیستم عامل مخصوص و منحصر به فرد این دستگاه ها.
2.بخاطر تنظیمات پیچیده که نیاز به تخصص داره ، احتمال داره شرکت رمز رادیو رو به شما نداده باشه از بروز مشکل در تنظیمات جلوگیری بشه
برای اینکه رادیو میکروتیک را در شبکه خودتون پیدا کنید که من نیز احتمال میدم آدرس اون 192.168.1.1 باشه
کابل شبکه ای که از پشتبام به پایین آمده را از روتر جدا کنید و مستقیم به یک لبتاپ وصل کنید ، سپس برنامه Winbox را باز کنید و اگر دستگاهی قابل شناسایی باشه
مک آدرس اون در تب Neighbors قابل مشاهده خواهد بود .
اگر اینچنین نیست ممکنه جهت امنیت جلوی شناسایی دستگاه گرفته شده باشه (احتمال کمی داره) یا اینکه هیچ دستگاه میکروتیکی در پشت بام وجود ندارد.

اگر دستگاه را مشاهده کردید بجای ورود ip از مک آدرس آن که در لیست آمده استفاده کنید و به دستگاه وارد شوید (بایوز admin و بدون رمز)
و یا اینکه بجای مک آدرس دستگاه ، ادرس ای پی 192.168.1.1 را وارد نمایید. ممکن است بتوانید وارد شوید.

3.بله شما میتوانید دستگاه رو بطور کامل ریست کنید .
اما با اینکار تمامی تنظیمات انجام شده به روی رادیو از بین خواهد رفت و هرگز نخواهید توانست مجدد به اینترنت و شبکه متصل گردید .
زیرا رمز ها ، فرکانس ها و تنظیماتی برای اتصال به شبکه وجود دارد که تنها در اختیار مهندسین شرکت isp شماست و به فرض که برای تنظیم رادیو سواد و تسلط بسیار زیادی داشته باشید ، بازهم بدون اون اطلاعات هرگز نخواهید توانست ، رادیو را برای اتصال به اینترنت کانفیگ کنید .
اما امکان ریست رادیو به صورت سخت افزاری و نرم افزاری وجود داره .
پیشنهاد میکنم رمز ورود به رادیو خودتون رو از مهندسین پشتیبانی شرکت دریافت کنید تا بتوانید به تنظیمات آن وارد شوید.

درضمن در شبکه شما یک روتر وجود داره که یک رنج ip مجزا برای اتصال به اینترنت به کاربران میدهد ، با خاموش کردن DHCP Server در این روتر و دادن یک ip به آن در رنج رادیو مثلا 192.168.1.2
شما میتوانید کاری کنید که رادیو به تک تک کلاینت های شما ip بدهد و کنترل آنها را بدست بگیرد.
و روتر دی لینک شما ، فقط حکم یک سویچ ساده در شبکه را داشته باشد و دخالتی در تخصیص ای پی نکند.

BMW.M3_E46
15-04-2018, 18:19
والا اینکه چه شهرهایی ارائه میده رو نمیدونم ولی سرویس هاش مثلا:

900 گیگ یک ساله ( سرعت 20 تا 50 مگ) قیمت 699 تومان
600 گیگ یک ساله ( سرعت بین 8 تا 20 مگ ) قیمت 408 تومان. ( من این سرویس رو دارم و تا 50 مگ هم بازه)

عزیز یه پینگ میگیری؟
146.66.155.1

renfield
15-04-2018, 18:26

noisymind
17-04-2018, 00:05

renfield
17-04-2018, 07:05
دوستان سرویس کاهش پینگ هست باسه وایرلس باشه ؟ این شرکت پتیاک که تهران هست چرا سرویس کاهش پینگ نمیده که ما هم از پینگ مرغوب اش استفاده کنیم ؟ ؟

- - - Updated - - -

sam09ft
17-05-2018, 01:41
برای من فاصله از پاپ سایت موقع خرید میزنه 449.8639 این براساس متر هست ؟ چون مخابرات نزدیک به ما بعد هیچ ساختمون بلندی هم نیست
با این وضعیت حدودی چقدر باید خرج کنم فقط برای یه کاربر برای تجهیزات و مودم و ... کلا ؟
خسته شدم از اینترنت ایرانسل و همراه اول

- - - Updated - - -

برای من فاصله از پاپ سایت موقع خرید میزنه 449.8639 این براساس متر هست ؟ چون مخابرات نزدیک به ما بعد هیچ ساختمون بلندی هم نیست
با این وضعیت حدودی چقدر باید خرج کنم فقط برای یه کاربر برای تجهیزات و مودم و ... کلا ؟
خسته شدم از اینترنت ایرانسل و همراه اول

محمد7966
20-05-2018, 16:08
1.برنامه Winbox فقط برای رادیوهای میکروتیک هست برای کار با سیستم عامل مخصوص و منحصر به فرد این دستگاه ها.
2.بخاطر تنظیمات پیچیده که نیاز به تخصص داره ، احتمال داره شرکت رمز رادیو رو به شما نداده باشه از بروز مشکل در تنظیمات جلوگیری بشه
برای اینکه رادیو میکروتیک را در شبکه خودتون پیدا کنید که من نیز احتمال میدم آدرس اون 192.168.1.1 باشه
کابل شبکه ای که از پشتبام به پایین آمده را از روتر جدا کنید و مستقیم به یک لبتاپ وصل کنید ، سپس برنامه Winbox را باز کنید و اگر دستگاهی قابل شناسایی باشه
مک آدرس اون در تب Neighbors قابل مشاهده خواهد بود .
اگر اینچنین نیست ممکنه جهت امنیت جلوی شناسایی دستگاه گرفته شده باشه (احتمال کمی داره) یا اینکه هیچ دستگاه میکروتیکی در پشت بام وجود ندارد.

اگر دستگاه را مشاهده کردید بجای ورود ip از مک آدرس آن که در لیست آمده استفاده کنید و به دستگاه وارد شوید (بایوز admin و بدون رمز)
و یا اینکه بجای مک آدرس دستگاه ، ادرس ای پی 192.168.1.1 را وارد نمایید. ممکن است بتوانید وارد شوید.

3.بله شما میتوانید دستگاه رو بطور کامل ریست کنید .
اما با اینکار تمامی تنظیمات انجام شده به روی رادیو از بین خواهد رفت و هرگز نخواهید توانست مجدد به اینترنت و شبکه متصل گردید .
زیرا رمز ها ، فرکانس ها و تنظیماتی برای اتصال به شبکه وجود دارد که تنها در اختیار مهندسین شرکت isp شماست و به فرض که برای تنظیم رادیو سواد و تسلط بسیار زیادی داشته باشید ، بازهم بدون اون اطلاعات هرگز نخواهید توانست ، رادیو را برای اتصال به اینترنت کانفیگ کنید .
اما امکان ریست رادیو به صورت سخت افزاری و نرم افزاری وجود داره .
پیشنهاد میکنم رمز ورود به رادیو خودتون رو از مهندسین پشتیبانی شرکت دریافت کنید تا بتوانید به تنظیمات آن وارد شوید.

درضمن در شبکه شما یک روتر وجود داره که یک رنج ip مجزا برای اتصال به اینترنت به کاربران میدهد ، با خاموش کردن DHCP Server در این روتر و دادن یک ip به آن در رنج رادیو مثلا 192.168.1.2
شما میتوانید کاری کنید که رادیو به تک تک کلاینت های شما ip بدهد و کنترل آنها را بدست بگیرد.
و روتر دی لینک شما ، فقط حکم یک سویچ ساده در شبکه را داشته باشد و دخالتی در تخصیص ای پی نکند.

سلام

آقا چندتا سوال دارم:

1- میشه کاری کنم که آنتن میکروتیک حکم مودم رو داشته باشه یعنی مثل مودم adsl خونه که همه مثلا با موبایل بهش وصل میشن،اینم هم این خاصیت رو داشته باشه؟فقط چون مغازه فامیل ما 2 تاسیستم داره که یکیش کارت شبه با سیم هست(یعنی فقط کابل لن میخوره)یکی هم لبتاب داره

میشه کاری کنم که لبتاب به صورت بی سیم به آنتن وصل بشه و خود کیس هم از طریق کابل لن به آنتن وصل بشه؟

2-اگر جواب سوال قبل "بله"باشه اونوقت روتر دی لینک چه فایده ای داره؟

shaahani
20-05-2018, 17:53
سلام

آقا چندتا سوال دارم:

1- میشه کاری کنم که آنتن میکروتیک حکم مودم رو داشته باشه یعنی مثل مودم adsl خونه که همه مثلا با موبایل بهش وصل میشن،اینم هم این خاصیت رو داشته باشه؟فقط چون مغازه فامیل ما 2 تاسیستم داره که یکیش کارت شبه با سیم هست(یعنی فقط کابل لن میخوره)یکی هم لبتاب داره

میشه کاری کنم که لبتاب به صورت بی سیم به آنتن وصل بشه و خود کیس هم از طریق کابل لن به آنتن وصل بشه؟

2-اگر جواب سوال قبل "بله"باشه اونوقت روتر دی لینک چه فایده ای داره؟

جواب هر دوتا سوالتون نه هست .
رادیو میکروتیک دوتا اینترفیس فیزیکی بیشتر نداره .
یکیش که کارت هوایی اون هست و به سرور اصلی وصله برای دریافت اینترنت استفاده میشه .
دومی همون کابل لن هست که از پشتبام به پایین میاد ، حالا اون کابل رو میشه فقط به یک کامپیوتر یا لپتاپ وصل کرد که اینترنت دار بشه .
میشه به یک روتر دی لینک یا یک روتر میکروتیک وصل کرد و این روتر با اتصال تعدادی کابل شبکه و با شبکه هوایی داخل محل به تمام کلاینت ها سرویس بده.

محمد7966
24-05-2018, 00:49
سلام دوستان

1-فرض کنید بخوام آنتن میکروتیک رو برای اولین بار کانفیگ کنم.آیا از طریق quick set برنامه win box میتونم اینکارو کنم؟

2-من تونستم وارد تنظیمات آنتن بشم ولی اگر دفعه بعد بخوام از اول آنتن رو کانفیگ کنم چه اطلاعاتی رو باید از شرکت بگیرم؟غیر از نام کاربری و پسورد دیگه چه چیزهایی باید داشته باشم؟

shaahani
24-05-2018, 01:24
سلام دوستان

1-فرض کنید بخوام آنتن میکروتیک رو برای اولین بار کانفیگ کنم.آیا از طریق quick set برنامه win box میتونم اینکارو کنم؟

2-من تونستم وارد تنظیمات آنتن بشم ولی اگر دفعه بعد بخوام از اول آنتن رو کانفیگ کنم چه اطلاعاتی رو باید از شرکت بگیرم؟غیر از نام کاربری و پسورد دیگه چه چیزهایی باید داشته باشم؟

بهتر اینکه با یکی از روش های بک آپ گیری یک بکاپ کامل از تنظیمات رادیو خودتون بگیرید و در صورت مشکل مجدد اون رو روی رادیو بارگیری کنید .

اطلاعاتی که نیاز هست SSID رادیو سمت مقابل هست به همراه فرکانس ، پسورد شبکه هوایی و مشخصات سکیوریتی پروفایل شبکتون .

نوع کانکشنی که بعد از برقراری ارتباط هوایی زده شده ممکنه PPPoE باشه که یوزر و پسورد بخواد ، ممکنه نوع دیگه ای باشه و اطلاعات دیگه ای نیز نیاز داشته باشه که بستگی به نوع ارتباط ایجاد شده داره .

و درضمن ممکنه شما موفق به ارتباط با شبکه هوایی بشید اما تنظیمات دیگری در روتر اعمال شده باشه که اگه بخواین یک رادیو رو از اول برنامه ریزی کنید بدون انجام اونها نمیتونید به اینترنت دسترسی پیدا کنید ، این تنظیمات نیز با وجود اینکه جزور تنظیمات ارتباط با ISP نیستند در عین حال بسیار دارای اهمیت هستند.

جهت آشنایی با رادیو های میکروتیک چند قسمت رایگان از یک پکیج آموزشی در این لیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])وجود داره ، میتونید با مشاهده اونها مقداری در مورد تنظیمات رادیویی در سیستم عامل میکروتیک RouterOS بیاموزید

omid_7029
18-06-2018, 11:30
باسلام
دوست عزیز این عکسی که گزاشتین برای چه شرکتی هست؟
خیلیییی عالیه سرعت

apple021
28-06-2018, 14:26
دوستان هزینه راه اندازی و دم دستگاه کلا چقدر میشه در بهترین حالت

masoud_5april
12-08-2018, 21:35
سلام
دوستان جندتا سوال داشتم
1. وقتی رادیو رو روی پشت بوم نصب میکنن، سیمش اولا چیه دوما چجوری میرسونن تو خونه؟ ما خونمون هفت طبقست و ما طبقه اولیم چجوری میشه؟
2. وقتی برف و بارون بیاد تاثیری زیادی روی کیفیت میزاره یا نه؟
3. تجهیزات الان حدود چقدره و آیا بعد میشه ازش برای هر شرکتی استفاده کرد یا خیر ؟
ممنون

mohamadgh1376
12-08-2018, 21:46
سلام من میخوام اینترنت وایرلس بخرم برای گیم خوب هست یا خیر؟ میشه نظرتون بدین پینگش چطوره؟

srx190d
12-08-2018, 22:32
سلام من میخوام اینترنت وایرلس بخرم برای گیم خوب هست یا خیر؟ میشه نظرتون بدین پینگش چطوره؟

معمولا همیشه بی سیم در اولویت دوم برای پینگ

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by [emoji851]

nobody2000
12-08-2018, 22:36
سلام
دوستان جندتا سوال داشتم
1. وقتی رادیو رو روی پشت بوم نصب میکنن، سیمش اولا چیه دوما چجوری میرسونن تو خونه؟ ما خونمون هفت طبقست و ما طبقه اولیم چجوری میشه؟
2. وقتی برف و بارون بیاد تاثیری زیادی روی کیفیت میزاره یا نه؟
3. تجهیزات الان حدود چقدره و آیا بعد میشه ازش برای هر شرکتی استفاده کرد یا خیر ؟
ممنون

1- باید از پشت بام تا پشت روتر وایرلستون تو خونه سیم مستقیم بکشید .کابل شبکه هست .نوع خوب مخصوص بیرون یا Outdoor بگیر که در اثر عوامل محیطی مثل بارون آفتاب و ... خراب نشه .از همون مدل که رو دکلهای اینترنت نصاب ها میبندند بپرسی بهت میگند .
2 - برف و بارون تاثیر نداره البته برف رو آنتن زیاد بشینه شاید ولی معمولا نه
3- بهترین و ارزونترین میکروتیک LHG 5 هست که رادیو و آنتن با هم هست و کیفیت و سرعتش هم خوبه الان فکر کنم حدود 570 باشه و بعدا هم با هر شرکت دیگه ای میشه استفاده کرد .
دست دو هم گیر بیاد سالم باشه بخر مشکل نداره .

ahwazp30
12-08-2018, 23:59
وقتی برف و بارون بیاد تاثیری زیادی روی کیفیت میزاره یا نه؟
ممنون
اگر سیگنال و مخصوصا کیفیت لینک شما از سرویس دهنده خوب باشه شرایط جوی تاثیر محسوسی نداره ولی اگر کیفیت لینک پایین باشه و به قول معروف ته بندی کنن و تحویل بدن با بد شدن شرایط جوی اینترنتتون تا حدودی دچار مشکل میشه .ولی در کل اونقدر که فکر میکنید حساس نیست .

سرویس وایرلس معمولا پینگ پایین تری نسبت به adsl و یا TD lte داره و برای گیم مناسب تر هست ولی نکته ای که نباید ازش غافل بشید این هست که در وایرلس هم پینگ شما به طور مستقیم به زیرساخت سرویس دهنده مربوط هست و اگر شرکتی که ازش وایرلس میگیرید پینگ بالایی داشته باشه (مثل اسیاتک) بر روی بستر وایرلس هم پینگتون بالا خواهد بود .پس پرس و جو کنید و از شرکتی بگیرید که پینگش پایین باشه.به ترافیک منطقه هم توجه داشته باشید چون اگر دکل سرویس دهنده ترافیک بالایی داشته باشه علیرغم اینکه پینگ شبکه پایین هست ولی پینک شما بالا خواهد بود و چاره کار PTP هست که کمی هزینه بالا میره.وایرلس مناسب باید پینگ 4.2.2.4 کمتر از 100 باشه و تایم اوت هم نده .

masoud_5april
13-08-2018, 09:03
سلام من به پیشگامان زنگ زدم گفتن که هزینه رادیوش بین 1.5 تا 3 میلیون تومن درمیاد درسته؟ یا مثلا چون ممکنه فاصلمون تا دکل انها زیاد باشه چنین تجهیزاتی میخواد. کلا رادیو رو از قبل نمیشه خرید؟ یا باید بسته به فاصله رادیو انتخاب کرد؟

nobody2000
13-08-2018, 09:15
سلام من به پیشگامان زنگ زدم گفتن که هزینه رادیوش بین 1.5 تا 3 میلیون تومن درمیاد درسته؟ یا مثلا چون ممکنه فاصلمون تا دکل انها زیاد باشه چنین تجهیزاتی میخواد. کلا رادیو رو از قبل نمیشه خرید؟ یا باید بسته به فاصله رادیو انتخاب کرد؟

سلام
دوست عزیز اونا رو ول کن .یک عدد رادیو LHG 5 بگیر راحت بهت جواب میده تا 15 کیلومتر .
اگر هم گفتند باید سمت اونا هم رادیو بگیری بزاری و PTP استفاده کنی 2 تا LHG 5 بگیر .دونه ای حدود 570 گیر میاد .

Electronic-Arts
13-08-2018, 11:11
سلام
دوست عزیز اونا رو ول کن .یک عدد رادیو LHG 5 بگیر راحت بهت جواب میده تا 15 کیلومتر .
اگر هم گفتند باید سمت اونا هم رادیو بگیری بزاری و PTP استفاده کنی 2 تا LHG 5 بگیر .دونه ای حدود 570 گیر میاد .
سلام
من میخواستم از های وب بگیرم به من همینو گفتن که حدود 2 تومن اینا درمیاد چون ما تو نقطه کور سکتور هاشون بودیم تا یه فرستنده اختصاصی برای من ستاپ کنن
حالا اینی که شما میگی منم همین مدل رو دارم LHG 5 ولی این مدل که دریافت کننده هست نه ارسال کننده پس چه طوری میشه یکی من بگیرم بدم به اونا برام ستاپ کنن ؟ وقتی پورت لنش خروجی هست نه ورودی ؟

masoud_5april
13-08-2018, 11:27
سلام
من میخواستم از های وب بگیرم به من همینو گفتن که حدود 2 تومن اینا درمیاد چون ما تو نقطه کور سکتور هاشون بودیم تا یه فرستنده اختصاصی برای من ستاپ کنن
حالا اینی که شما میگی منم همین مدل رو دارم LHG 5 ولی این مدل که دریافت کننده هست نه ارسال کننده پس چه طوری میشه یکی من بگیرم بدم به اونا برام ستاپ کنن ؟ وقتی پورت لنش خروجی هست نه ورودی ؟
به من که اصلا نگفتند تو نقطه کور هستی یا نه فقط گفت تجهیزات و ما باید نصب کنیم اینم قیمتشه.

nobody2000
22-08-2018, 20:59
سلام

دوست عزیز این دستگا ها هم فرستنده هستند و هم گیرنده .
فقط فرق در نوع لینک و لایسنس میکروتیک هست .
دستگاه LHG 5 لایسنس 3 داره یعنی میشه هم به عنوان سمت یوزر استفاده کرد و هم به عنوان فرستنده در سمت شبکه برای لینک Point To Point
دستگاههایی که شبکه ها استفاده میکنند Point To Multipoint هست که لایسنس سطح 4 دارند فقط همین .
شما لایسنس سطح 3 و همین LHG 5 برات کافیه برا لینک PTP
اگر خواستید من یک دستگاه LHG 5 و یک عدد LHG 5 XL نو برا فروش دارم میتونید پیغام بدید .
تازه این لایسنس سطح بالاتر هم برا هر دستگاه قابل خریداریه چیز خاصی نیست فقط دستگاه های سمت شبکه که PTM هستند شعاع فرستادن و قدرت پروسسشون چون تعداد زیادی یوزر بهشون وصل میشه بیشتره .همین و بس
دیگه هم جایی نگید این دستگا هها فقط فرستنده و یا فقط گیرنده هستند اشتباه هست بهتون میخندند .

nobody2000
22-08-2018, 21:02
به من که اصلا نگفتند تو نقطه کور هستی یا نه فقط گفت تجهیزات و ما باید نصب کنیم اینم قیمتشه.

امکان داره سمت آنتنشون به سمت محل شما نباشه کافیه 2 تا رادیو LHG 5 بگیرید یکیشو بدید سمت خودشون به شمت شما بزارند و یکی هم سمت خودتون راحت .
من قبلا سر اسیاتک این کار را کردم کلی هم استقبال کردند و سرعتم هم عالی بود چون دستگاه سمت شبکه اختصاصی برا من و جهت من تنظیم شده بود .

DrZere
27-08-2018, 10:21
دوستان عزیز برای جلوگیری از دزدی(!) رادیو توسط همسایگان محترم میشه راهکاری پیشنهاد بدید؟
ساختمون ما ارتفاعش با ساختمون بغلی یکیه طرف راحت میتونه بیاد رو پشت بوم ما. قبلا هم دزدی دیش داشتیم.

DrZere
28-08-2018, 17:13
از اونجایی که رادیو رو پشت بام نصب میشه، چنتا راهکار پیشنهاد بدید برای جلوگیری از بردن رادیو توسط دیگران!!
ارتفاع ساختمان ما با بغلی تقریبا یکیه طرف راحت میتونه بیاد تو ساختمان. قبلا هم مشکل بردن دیش داشتیم.

mahdyshr
30-08-2018, 16:03
من از شاتل سرویس وایرلس می گیرم
مشکلی باهاش دارم اینه که باوجود اینکه سوریسم 16 مگ غیر حجمی هست به شدت سرعت متغیری در ساعات مختلف روز دارم
معمولا سرعتم رو یک مگابایت هست ولی در ساعات خلوت مثل 7 صبح تا 2 مگ می رسه ولی بازهم ثبت نیست یعنی هون 7 صبح هم بین 900 کیلو تا 2 مگ نوسان داره.و ثابت نیست.

می خواستم بدونم دلیلش چیه ؟

اگر اطلاعات بیشتری لازم دارید بفرمایید تا ارائه بدم

ahwazp30
30-08-2018, 19:21
مشکلی باهاش دارم اینه که باوجود اینکه سوریسم 16 مگ غیر حجمی هست به شدت سرعت متغیری در ساعات مختلف روز دارم
معمولا سرعتم رو یک مگابایت هست ولی در ساعات خلوت مثل 7 صبح تا 2 مگ می رسه ولی بازهم ثبت نیست یعنی هون 7 صبح هم بین 900 کیلو تا مگ نوسان داره.و ثابت نیست.

سلام
در ابتدا اين نكته رو بگم كه تقريبا ميانگين پهناي باند هر يوزر بر بستر وايرلس به صورت اشتراكي حدود ١٠ مگابيت هست ، حالا ممكنه با توجه به تعداد بالاي راديوها و دكل هاي يك شركت و كم بودن يوزرها بشه تا ١٠٠ مگابيت هم گرفت و يا بلعكس تا نهايتا ٢ مگابيت ولي ميانگين همون ١٠مگ هست ، اين كه سرعت شما نوسان داره طبيعيه ، ميتونيد راديوهاي ديگه رو كه توي ليست شما ميان و كواليتي خوبي ازشون داريد تست كنيد شايد يكيشون خلوت تر بود و پهناي باند بيشتري گرفتيد، اما اون چيزي هم كه من توي عكس ديدم ccq شما مقداري پايين هست ، دليلي نداره وقتي سرعت دانلود شما ٢مگابايت هست لينك شما روي ٨٠ مگ باشه ، اين خودش باعث كم شدن ccq ميشه ، شما از تب وايرلس در قسمت پايين ديتا ريت رو روي مقدار كمتري تنظيم كنيد و ببينيد ccq بهتر ميشه يا نه ، اگه نشد ميتونيد راديو رو هم كمي بچرخانيد تا بهتر بشه ولي فكر ميكنم دليل اصليش همون مورد اول باشه ،كارهايي كه گفتم رو انجام بديد.

mahdyshr
31-08-2018, 11:51
سلام
در ابتدا اين نكته رو بگم كه تقريبا ميانگين پهناي باند هر يوزر بر بستر وايرلس به صورت اشتراكي حدود ١٠ مگابيت هست ، حالا ممكنه با توجه به تعداد بالاي راديوها و دكل هاي يك شركت و كم بودن يوزرها بشه تا ١٠٠ مگابيت هم گرفت و يا بلعكس تا نهايتا ٢ مگابيت ولي ميانگين همون ١٠مگ هست ، اين كه سرعت شما نوسان داره طبيعيه ، ميتونيد راديوهاي ديگه رو كه توي ليست شما ميان و كواليتي خوبي ازشون داريد تست كنيد شايد يكيشون خلوت تر بود و پهناي باند بيشتري گرفتيد، اما اون چيزي هم كه من توي عكس ديدم ccq شما مقداري پايين هست ، دليلي نداره وقتي سرعت دانلود شما ٢مگابايت هست لينك شما روي ٨٠ مگ باشه ، اين خودش باعث كم شدن ccq ميشه ، شما از تب وايرلس در قسمت پايين ديتا ريت رو روي مقدار كمتري تنظيم كنيد و ببينيد ccq بهتر ميشه يا نه ، اگه نشد ميتونيد راديو رو هم كمي بچرخانيد تا بهتر بشه ولي فكر ميكنم دليل اصليش همون مورد اول باشه ،كارهايي كه گفتم رو انجام بديد.

ممنون از جواب سریع و دقیقتون

چرا می فرمایید نوسان سرعت طبیعیه ؟

مثلا من یک فایل رو می ذارم از soft 98 دانلود بشه با 2 مگ شروع میشه ولی ممکنه تا 600 یا 700 کیلوبایت بیاد پایین و بازهم نوسان کنه مثل عکس زیر

همون کاری که فرمودید کردم و گذاشتم روی MCS 2 قبلا رو MCS 15 ( عکس بالا بعد از اعمال این تغییراته )

ccq بهتر شد ولی در ساعات شلوغ مثل 12 ظهر جمعه بازهم کم میشه

راهی هست این ccq ثابت بمونه ؟ مثلا 7 صبح امروز و حتی 5 صبح حدود 95 بود ولی الان اومده پایین.

ahwazp30
31-08-2018, 13:48
ممنون از جواب سریع و دقیقتون

چرا می فرمایید نوسان سرعت طبیعیه ؟

مثلا من یک فایل رو می ذارم از soft 98 دانلود بشه با 2 مگ شروع میشه ولی ممکنه تا 600 یا 700 کیلوبایت بیاد پایین و بازهم نوسان کنه مثل عکس زیر

همون کاری که فرمودید کردم و گذاشتم روی MCS 2 قبلا رو MCS 15 ( عکس بالا بعد از اعمال این تغییراته )

ccq بهتر شد ولی در ساعات شلوغ مثل 12 ظهر جمعه بازهم کم میشه

راهی هست این ccq ثابت بمونه ؟ مثلا 7 صبح امروز و حتی 5 صبح حدود 95 بود ولی الان اومده پایین.
طبيعي بودن نوسان به اين دليله كه هر اكسس پوينت پهناي باند محدودي داره و قابل افزايش از طرف شركت نيست ، و اين پهناي باند بين يوزرهايي كه از اون اكسس پوينت استفاده ميكنن اشتراكي هست و زماني كه تعداد يوزرها زياد بشه افت سرعت به وجود مياد ، مثلا اگر ١٥٠ مگ پهناي باند اون اكسس پوينت باشه و ٣٠ نفر همزمان بههش وصل باشن و بخان استفاده كنن پهناي باند هر نفر ٥ مگابيت ميشه و با توجه به كم يا زياد شدن يوزرها اين پهناي باند كمتر و بيشتر ميشه و همون نوسان به وجود مياد ، ساعات پيك و همينطور روزهاي تعطيل به دليل اينكه كاربرها اكثرا تعطيل هستند استفاده ي بيشتري از نت دارند و افت سرعت به همين دليل طبيعي هست ، ccq شما خيلي پايين نيست كه تاثير گذار باشه ،اگر روي ٨٥ و يا كمتر باشه ميتونه تاثير شديدتري بزاره ولي ٩٠ به بالا مشكل خاصي ايجاد نميكنه .و معمولا با تنظيم گردشي راديو بهتر و استيبل تر ميشه .شرايط جوي مثل افتاب ، رطوبت ، و عدم ديد مستقيم روي ccq تاثير ميزاره ، اگر با چرخاندن راديو استيبل نشد بايد از ساير اكسس پوينت هاي شركت استفاده كنيد .علت پايين بودن سرعت همون شلوغ بودن اكسس پوينت هست . توي ليست اسكن راديوي ديگه از اين شركت نمياد ؟ اگر هست با lock كردن روي اون راديو همه رو تست كنيد ،هر كدوم سرعت بيشتري بهتون داد بزاريد روي همون بمونه.

medinem
02-09-2018, 02:25
معمولا سرعتم رو یک مگابایت هست ولی در ساعات خلوت مثل 7 صبح تا 2 مگ می رسه ولی بازهم ثبت نیست یعنی هون 7 صبح هم بین 900 کیلو تا 2 مگ نوسان داره.و ثابت نیست.

پهنای باند مربوط به دکل شما پایینه اگر سرعت 16 مگابیت گرفتی و زیر یک مگابایت سرعت دانلود هستش زنگ بزن شاتل و شکایت کن ! به احتمال 90% درصد پهنای باند اون دکل که از زیرساخت میگیره برای کاربران فعلی اون دکل ( نه اون اکسس پوینت ) کافی نیست. یه کاری کن برو به اون منطقه ای که اون دکل هست و ببین چندتا یک بون ( دیش بزرگی هست معمولا ) داره اگر دوتا داشت سعی کن به اکسس پوینت های که به بک بون دیگه ای متصل ه وصل شی شاید کیفیت لینک اون بک بون بهتر باشه. در مورد ccq که به خاطر فاصله ی 3 کیلومتری که دارید اون مقدار چیز طبیعی هست و کاهش ccq شما طی ساعت مختلف شما ربطی به ماکزیمم tx نداره پس تغییر دادن اون tx ریت هیچ چیزی رو بهتر که نمیکنه هیچ ممکنه کیفیت ccq هم بدتر کنه. کاهش ccq شما طی ساعات مختلف روز و افزایش اون طی ساعات دیگه بخاطر نعداد بالای یوزرهای متصل به اکسس پوینت که به احتمال زیاد QRT میکروتیکه ! شما اگر راکت دیش هم بزاری بالای پشت بومت باز CCQ تغییر میکنه ! سعی کن با شرکت صحبت کنی و درخواست بدی که در جهت شما اکسس پوینت دیگه اضافه کنن اگر بک بون دیگه دارند اگر که یک بک بون دارن که اضافه کردن اکسس پوینت دیگه هیچ تاثثیری در کیفیت اینترنت شما نمیکنه !

mahdyshr
10-09-2018, 11:27
پهنای باند مربوط به دکل شما پایینه اگر سرعت 16 مگابیت گرفتی و زیر یک مگابایت سرعت دانلود هستش زنگ بزن شاتل و شکایت کن ! به احتمال 90% درصد پهنای باند اون دکل که از زیرساخت میگیره برای کاربران فعلی اون دکل ( نه اون اکسس پوینت ) کافی نیست. یه کاری کن برو به اون منطقه ای که اون دکل هست و ببین چندتا یک بون ( دیش بزرگی هست معمولا ) داره اگر دوتا داشت سعی کن به اکسس پوینت های که به بک بون دیگه ای متصل ه وصل شی شاید کیفیت لینک اون بک بون بهتر باشه. در مورد ccq که به خاطر فاصله ی 3 کیلومتری که دارید اون مقدار چیز طبیعی هست و کاهش ccq شما طی ساعت مختلف شما ربطی به ماکزیمم tx نداره پس تغییر دادن اون tx ریت هیچ چیزی رو بهتر که نمیکنه هیچ ممکنه کیفیت ccq هم بدتر کنه. کاهش ccq شما طی ساعات مختلف روز و افزایش اون طی ساعات دیگه بخاطر نعداد بالای یوزرهای متصل به اکسس پوینت که به احتمال زیاد QRT میکروتیکه ! شما اگر راکت دیش هم بزاری بالای پشت بومت باز CCQ تغییر میکنه ! سعی کن با شرکت صحبت کنی و درخواست بدی که در جهت شما اکسس پوینت دیگه اضافه کنن اگر بک بون دیگه دارند اگر که یک بک بون دارن که اضافه کردن اکسس پوینت دیگه هیچ تاثثیری در کیفیت اینترنت شما نمیکنه !با شرکت شاتل تماس گرفتم
می گه پهنای باندمون خوبه حتی پر هم نمیشه
ولی تو ناحیه ای که شما هستید سرعت بیشتر نمی تونیم بدیم اگر می خواید به جای ۱۶ مگ ، ۸ مگ بگیرید
در واقع می گه همینه که هست
حتی یک اکانت تست هم بهم داد که سرعتش نامحدود بود تو همون ساعتی که من رو اکانت خودم کاهش سرعت داشتم با اون اکانت هم چک کردم تفاوت سرعتی احساس نکردم بین دو اکانت
باید امکانتشون رو بیشتر کنن که نمی کنن

Electronic-Arts
10-09-2018, 12:31
با شرکت شاتل تماس گرفتم
می گه پهنای باندمون خوبه حتی پر هم نمیشه
ولی تو ناحیه ای که شما هستید سرعت بیشتر نمی تونیم بدیم اگر می خواید به جای ۱۶ مگ ، ۸ مگ بگیرید
در واقع می گه همینه که هست
حتی یک اکانت تست هم بهم داد که سرعتش نامحدود بود تو همون ساعتی که من رو اکانت خودم کاهش سرعت داشتم با اون اکانت هم چک کردم تفاوت سرعتی احساس نکردم بین دو اکانت
باید امکانتشون رو بیشتر کنن که نمی کنن

سه دلیل داره احتمالا
1- بک بونشون ضعیفه و نمیتونه بیشتر سرعت بگیره از اون دکل اصلیشون
2-بک بون ضعیف نیست و پهنای باند کمی دادن به دکل که جواب گوی تعداد بالای یوزری که به اون پاپ سایت وصل شده نیست
3-اکسس پوینت کمی دارن رو دکل که این مشکل ایجاد میکنه چون هر اکسس پوینت ظرفیت محدودی داره مگر این که اکسس پوینت گیگابیتی باشه که اینا اکثرا QRT 5 AC هستن که ظرفیت آنچنان بالایی نداره ولو اینکه نه تنها بسته به فاصله بلکه به نویز و غیره هم ربط داره QRT که اینا استفاده میکنن قوی هست ولی اگر فرکانس قوی اختلال ایجاد کنه QRT جلوش کم میاره
در هر صورت باید پول بیشتر بدن که احتمالا نمیخوان بدن واسه همین میگن همینه که هست

medinem
11-09-2018, 05:55
سه دلیل داره احتمالا
1- بک بونشون ضعیفه و نمیتونه بیشتر سرعت بگیره از اون دکل اصلیشون
2-بک بون ضعیف نیست و پهنای باند کمی دادن به دکل که جواب گوی تعداد بالای یوزری که به اون پاپ سایت وصل شده نیست
3-اکسس پوینت کمی دارن رو دکل که این مشکل ایجاد میکنه چون هر اکسس پوینت ظرفیت محدودی داره مگر این که اکسس پوینت گیگابیتی باشه که اینا اکثرا QRT 5 AC هستن که ظرفیت آنچنان بالایی نداره ولو اینکه نه تنها بسته به فاصله بلکه به نویز و غیره هم ربط داره QRT که اینا استفاده میکنن قوی هست ولی اگر فرکانس قوی اختلال ایجاد کنه QRT جلوش کم میاره
در هر صورت باید پول بیشتر بدن که احتمالا نمیخوان بدن واسه همین میگن همینه که هست

کاش از QRT AC 5 استفاده میکردن
شاتل از QRT 5 استفاده میکنه !!!!!!
کلا ایران 20 سال عقبه از تکنولوژی روز دنیا

Electronic-Arts
11-09-2018, 14:01
کاش از QRT AC 5 استفاده میکردن
شاتل از QRT 5 استفاده میکنه !!!!!!
کلا ایران 20 سال عقبه از تکنولوژی روز دنیا
عجب گداهایی هستن من فکر کردم AC دارن چون مثلا صبانت همه پاپ سایتاشون QRT 5 AC هست و فرق بین این دو توی زمینه آنتن دهی مثلا AC حدودا 30% قویتره آنتن دهیش و مهم تر از همه QRT 5 حداکثر سرعت قابل پشتیبانیش 300 مگابیته در حالی که مدل AC تا 850 مگابیت میره بالا

medinem
11-09-2018, 18:16
عجب گداهایی هستن من فکر کردم AC دارن چون مثلا صبانت همه پاپ سایتاشون QRT 5 AC هست و فرق بین این دو توی زمینه آنتن دهی مثلا AC حدودا 30% قویتره آنتن دهیش و مهم تر از همه QRT 5 حداکثر سرعت قابل پشتیبانیش 300 مگابیته در حالی که مدل AC تا 850 مگابیت میره بالا

حالا کاش همون qrt 5 رو به دوتا اکسس پوینت تقسیم نمیکردن !
به دوتا اکسس پوینت تقسیم کردن !! و هر کدوم از این اکسس پوینت ها بیشتر 20تا کاربر داره ! درواقع بیشتر از 40 یوزر به دستگاه وصل میشن !! :n02:

Electronic-Arts
11-09-2018, 18:26
حالا کاش همون qrt 5 رو به دوتا اکسس پوینت تقسیم نمیکردن !
به دوتا اکسس پوینت تقسیم کردن !! و هر کدوم از این اکسس پوینت ها بیشتر 20تا کاربر داره ! درواقع بیشتر از 40 یوزر به دستگاه وصل میشن !! :n02:
خوبه اطلاعات به دستم اومد از سیستم شاتل حداقل , البته اینم بگم من اون لنگ پاپ سایت که ازش دارم سرویس میگیرم QRT 5 AC هست و دستگاه خودم Net Metal 5 :n31: گیرنده من از فرستنده اونا قوی تره:n08:

nobody2000
27-10-2018, 21:16
دوستانی که میخوان اینترنت وایرلس بگیرند برای خرید رادیو به من پیغام بدهند .

معمولا انواع رادیو وایرلس را بصورت نو و دست دو تمیز موجود دارم .

قیمتها قیمت همکار هست و معمولا خودتون بخواید بگیرید براتون حداقل 200 تا ... بالاتر حساب میکنند .

دوستان نصاب هم رادیو خواستند انواع مختلف تک و تعداد - نو و دست دو موجود میباشد .

محمد7966
28-10-2018, 14:57
سلام دوستان دیروز شهر ما بارون اومد البته یه طوفان کمی هم همراهش بود.الان امروز دیدم اینترنتم قطع شده.آنتن میکروتیک روی پشت بام هست و ازجاش تکون نخورده

زنگ زدم به شرکت میگه خیلی ها به مشکل برخوردند. باید تو نوبت وایسید.الان من نمیدونم به نظر شما علت قطعی از کجا میتونه باشه؟

رفتم تو محیط وینباکس ،آنتن میکروتیک به اون دکلی که باید وصل باشه وصل نیست و درواقع اسمی از دکل نبود در صورتی که چندماه پیش که یه عکس از اطلاعات کلی آنتن گرفته بود(همون قسمت cpe) اسم دکل و اطلاعات سینگال و نویز و آی پی و گیت وی نوشته شده بود و الان نیست.

یعنی میگید علت قطعی، غیب شدن همین دکله؟؟

2-سوال بعدی میشه به هر دکلی وصل شد ؟؟مثلا اگه چند ماه پیش به دکل بانک ملی وصل بودم ولی الان غیبش زده ،با این حال میشه به دکل دیگه ای وصل شد یا خیر؟

محمد7966
28-10-2018, 22:25
سلام آقا کسی هست خیلی ساده آموزش اتصال به صورت pppoe آنتن میکروتیک رو به من بگه؟یا اگه سایتی دیده که راحت توضیح داده به من نشون بده.

فقط چندتا مسئله

به من بگه چه اطلاعاتی نیاز هست تا شرکت در اختیار من قرار بده.من فقط یوزر و پسورد اتصال رو دارم و البته آی پی و گیت وی ایستگاه رو دارم.همین ها کافیه؟

محمد7966
28-10-2018, 23:04
سلام

سلام آقا چندتا سوال درباره عکس اولی

دیروز بارون زده و اینترنتم قطع شده.الان که میرم چک میکنم قسمت وایرلس رو،هیچی نزده نه قدرت سیگنال نه آی پی آدرس و نه گیت وی

به نظرتون مشکل از کجاست؟ چه اتفاقی افتاده که این اطلاعات پاک شدن؟

shaahani
29-10-2018, 00:17
سیستم عامل میکروتیک بسیار بزرگ و پیچیده است . باید برای آن دوره های طولانی مدت و متعدد گذراند.
پیشنهاد میکنم منتظر متخصص از شرکت بمانید ، اگر تنظیم نابجا و اتفاقی انجام دهید ممکنه متخصص شرکت نیز نتونه اون رو به وضعیت قبل برگردونه.

shaahani
29-10-2018, 00:23
یعنی میگید علت قطعی، غیب شدن همین دکله؟؟

اگه ارتباط شما با دکلی بصورت هوایی وصل باشه در بخش Wireless سربرگ Registration باید دستگاه مرتبط را مشاهده کنید.
اگر اینچنین نیست ، ارتباط هوایی شما با دکل متصل بطور کلی قطع گردیده است.

محمد7966
29-10-2018, 00:46
اگه ارتباط شما با دکلی بصورت هوایی وصل باشه در بخش Wireless سربرگ Registration باید دستگاه مرتبط را مشاهده کنید.

یه سوالی دارم درباره تنظیم اتوماتیک ،طبق آموزش سایت زیر

آموزش :: آموزش اتصال به اینترنت از طریق SXT Mikrotik ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اونجایی که گفته""خوب پیشتر گفته بودیم که روش دیگری هم برای انجام کانفیگ وایرلس هست که بصورت اتوماتیک تنظیمات را انجام می دهد.""وقتی اسکن میکنیم و دکل مورد نظر رو انتخاب میکنیم خود به خود تنظیمات هم از سمت دکل شرکت دریافت میشه؟

آقا تشکر بالاخره ازطریق اسکن کردن دکل ها،به یک دکل وصل شدم و اینترنتم فعال شد

MMDFullHD
29-10-2018, 01:47
سلام آقا چندتا سوال درباره عکس اولی

دیروز بارون زده و اینترنتم قطع شده.الان که میرم چک میکنم قسمت وایرلس رو،هیچی نزده نه قدرت سیگنال نه آی پی آدرس و نه گیت وی

به نظرتون مشکل از کجاست؟ چه اتفاقی افتاده که این اطلاعات پاک شدن؟
یبار ppoe اداپتورش رو بکشید و دوباره چک کنید!
اگه نشد و شما میتونستید وینباکس محیط رادیتونو ببنید ببنید مورد از چیه
اسکن بزنید ببنیدشبکه ای میخواستید موجود هست یا نیست
ممکنه از طرفه ارایه دهنده ای اس پی تون تغیرات به وجود اورده باشن

shaahani
29-10-2018, 08:56
یه سوالی دارم درباره تنظیم اتوماتیک ،طبق آموزش سایت زیر

آموزش :: آموزش اتصال به اینترنت از طریق SXT Mikrotik ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اونجایی که گفته""خوب پیشتر گفته بودیم که روش دیگری هم برای انجام کانفیگ وایرلس هست که بصورت اتوماتیک تنظیمات را انجام می دهد.""وقتی اسکن میکنیم و دکل مورد نظر رو انتخاب میکنیم خود به خود تنظیمات هم از سمت دکل شرکت دریافت میشه؟

ببینید گفته تنظیمات ، نگفته که رمز شبکه هوایی هم از طرف شرکت دریافت میشه .
وضعیت شما دقیقا مثل زمانی هست که میخواهید به وای فای شبکه همسایه وصل بشید ، تا زمانی که رمز شبکه رو نداشته باشید نمیتونید متصل بشید.
به فرض که رمز گذاری WPA2 باشه باید کلید رمز و تنظیمات مربوط به اون رو در بخش Security Profiles انجام بدین و سپس اون پروفایل رو برای اتصال در بخش تنظیمات وایرلس خودتون انتخاب کنید.

من فرض رو بر این میگیرم که شما تمام تنظیمات رادیو خودتون رو طبق اون آموزشی که فرستادین ریست نکردین ،
و همچنان تنظیمات پروفایل رمز که قبلا توسط کارشناس در رادیو شما انجام داده ، هنوز موجود هست .

برای اتصال به اون روش خودکار که در این سایت نوشته طبق تصویر زیر مراحل رو دنبال کنید :

1 . ابتدا حالت بخش تنظیمات رادیو خودتون رو به حالت Advanced در بیارید .
2. بعد از اون با زدن دکمه اسکن ، وارد صفحه جستجو تمام دکل های اطراف بشید.
3.از اونجایی که رادیو شما تنها یک اینترفیس شبکه هوایی داره ، نیاز به تغییر اون نیست و کافی هست دکمه Start را جهت شروع شدن جستجو بزنید.
4.بعد از مدتی جستجو لیست تمام دکل های اطراف شما در این صفحه ظاهر میشه ، شما باید به دنبال دکلی بگردید که قوی ترین سیگنال را داشته باشد ، هرچه این عدد به صفر نزدیک تر باشه ، قدرت دریافتی از دکل مورد نظر شما بیشتره ، مثلا در تصویر تابش دهنده امواج Majid Repeater با قدرت سیگنال -34 قوی ترین سیگنال را در بین دکل های موجود دارد . بنابراین دکل مورد نظر خودتون رو که البته حتما علاوه بر قدرت زیاد ، باید متعلق به ISP شما باشه رو انتخاب کنید.

5.دکمه Connect را بزنید ، این همین حالتی است که در لینک آموزشی شما به آن اشاره شده است ، یعنی مشخصات فرکانس ، پهنای باند و غیره بطور خودکار از روی امواج دکل مورد نظر برداشته شده و در رادیو شما وارد می شود.

اما این به آن معنی نیست که شما بدون داشتن رمز عبور شبکه هوایی ، میتوانید به آن متصل شوید.

بعد از انجام این مراحل شما می بایست بخش Security Profile خود را چک کنید و مطمئن شوید رمز شبکه هوایی ISP همچنان در رادیو شما ذخیره شده باقی مانده است.
اگر این چنین نیست باید از ISP رمز آنتن هوایی آنها را بگیرید ،
البته آنها احتمالا این رمز را به شما نخواهند داد ، زیرا در این صورت رمز آنتنهای آنها بین مردم منتشر می شود و دستگاه های بدون مجوز نیز میتوانند با این رمز به دستگاه های آنها متصل شوند . به علت حفاظت از ساختار شبکه خودشان ، این رمز در اختیار شما قرار داده نخواهد شد و فقط در اختیار پرسنل و کارشناس این شرکت است که برای تنظیم رادیو ها به محل دستگاه های مشترکین می رود.

بعد از آنکه مطمئن شدین اطلاعات رمز شبکه هوایی همچنان در جای خود وجود دارد ، باید آنرا به عنوان پروفایل رمزگذاری شبکه هوایی رادیو خود مانند تصویر زیر انتخاب نمایید.

بعد از دریافت تنظیمات دکل معمولا Mode رادیو شما در حالت Station قرار خواهد گرفت.

اگربعد از بررسی و انجام مراحل همچنان موفق به اتصال به دکل سرویس دهنده خود نشده اید و زمان انتظار برای آمدن کارشناس برای شما نیز آزار دهنده است.
پیشنهاد دیگری که میتوانم بکنم این هست که دستگاهی را که در آن WinBox دارید به صورت دیگری به اینترنت متصل کنید و سپس از کارشناسان فنی ISP بخواهید به دستگاه شما ریموت بزنند، دسکتاپ شما را در دست گرفته و از راه دور ، تنظیمات رادیو شما را انجام دهند.

تا زمانی که رادیو شما به دکل متصل نشده باشد و نام دکل سرویس دهنده خود را در سربرگ Registration ندیده باشید ، هیچ کار دیگری نمیتوانید انجام دهید .
رمز اتصال PPPoE که دارید نیز به درد شما نخواهد خورد ، پس تا زمانی که ارتباط هوایی خود را با دکل بدست نیاورده اید ، از دستکاری دیگر اینترفیس ها و بخش PPPoE شدیدا پرهیز نمایید.

محمد7966
29-10-2018, 12:09
ببینید گفته تنظیمات ، نگفته که رمز شبکه هوایی هم از طرف شرکت دریافت میشه .
وضعیت شما دقیقا مثل زمانی هست که میخواهید به وای فای شبکه همسایه وصل بشید ، تا زمانی که رمز شبکه رو نداشته باشید نمیتونید متصل بشید.
به فرض که رمز گذاری WPA2 باشه باید کلید رمز و تنظیمات مربوط به اون رو در بخش Security Profiles انجام بدین و سپس اون پروفایل رو برای اتصال در بخش تنظیمات وایرلس خودتون انتخاب کنید.

من فرض رو بر این میگیرم که شما تمام تنظیمات رادیو خودتون رو طبق اون آموزشی که فرستادین ریست نکردین ،
و همچنان تنظیمات پروفایل رمز که قبلا توسط کارشناس در رادیو شما انجام داده ، هنوز موجود هست .

برای اتصال به اون روش خودکار که در این سایت نوشته طبق تصویر زیر مراحل رو دنبال کنید :

1 . ابتدا حالت بخش تنظیمات رادیو خودتون رو به حالت Advanced در بیارید .
2. بعد از اون با زدن دکمه اسکن ، وارد صفحه جستجو تمام دکل های اطراف بشید.
3.از اونجایی که رادیو شما تنها یک اینترفیس شبکه هوایی داره ، نیاز به تغییر اون نیست و کافی هست دکمه Start را جهت شروع شدن جستجو بزنید.
4.بعد از مدتی جستجو لیست تمام دکل های اطراف شما در این صفحه ظاهر میشه ، شما باید به دنبال دکلی بگردید که قوی ترین سیگنال را داشته باشد ، هرچه این عدد به صفر نزدیک تر باشه ، قدرت دریافتی از دکل مورد نظر شما بیشتره ، مثلا در تصویر تابش دهنده امواج Majid Repeater با قدرت سیگنال -34 قوی ترین سیگنال را در بین دکل های موجود دارد . بنابراین دکل مورد نظر خودتون رو که البته حتما علاوه بر قدرت زیاد ، باید متعلق به ISP شما باشه رو انتخاب کنید.

5.دکمه Connect را بزنید ، این همین حالتی است که در لینک آموزشی شما به آن اشاره شده است ، یعنی مشخصات فرکانس ، پهنای باند و غیره بطور خودکار از روی امواج دکل مورد نظر برداشته شده و در رادیو شما وارد می شود.

اما این به آن معنی نیست که شما بدون داشتن رمز عبور شبکه هوایی ، میتوانید به آن متصل شوید.

بعد از انجام این مراحل شما می بایست بخش Security Profile خود را چک کنید و مطمئن شوید رمز شبکه هوایی ISP همچنان در رادیو شما ذخیره شده باقی مانده است.
اگر این چنین نیست باید از ISP رمز آنتن هوایی آنها را بگیرید ،
البته آنها احتمالا این رمز را به شما نخواهند داد ، زیرا در این صورت رمز آنتنهای آنها بین مردم منتشر می شود و دستگاه های بدون مجوز نیز میتوانند با این رمز به دستگاه های آنها متصل شوند . به علت حفاظت از ساختار شبکه خودشان ، این رمز در اختیار شما قرار داده نخواهد شد و فقط در اختیار پرسنل و کارشناس این شرکت است که برای تنظیم رادیو ها به محل دستگاه های مشترکین می رود.

تا زمانی که رادیو شما به دکل متصل نشده باشد و نام دکل سرویس دهنده خود را در سربرگ Registration ندیده باشید ، هیچ کار دیگری نمیتوانید انجام دهید .
رمز اتصال PPPoE که دارید نیز به درد شما نخواهد خورد ، پس تا زمانی که ارتباط هوایی خود را با دکل بدست نیاورده اید ، از دستکاری دیگر اینترفیس ها و بخش PPPoE شدیدا پرهیز نمایید.

تشکر،وقتی اسکن کردم یه دکل که سیگنالش از همه قوی تتر بود رو انتخاب کردم و حرف R رو هم براش نشون داد و وصل شد

تو قسمت پسوردی که گفتید خب مگه نمیشه راحت پسورد شرکت رو دید؟؟ منظورم همون Security Profile

تو خود میکروتیک یه گزینه داره که ستاره دار بودن پسورها رو غیرفعال میکنی و راحت میشه پسوردها رو دید.

shaahani
29-10-2018, 13:31
تشکر،وقتی اسکن کردم یه دکل که سیگنالش از همه قوی تتر بود رو انتخاب کردم و حرف R رو هم براش نشون داد و وصل شد

تو قسمت پسوردی که گفتید خب مگه نمیشه راحت پسورد شرکت رو دید؟؟ منظورم همون Security Profile

تو خود میکروتیک یه گزینه داره که ستاره دار بودن پسورها رو غیرفعال میکنی و راحت میشه پسوردها رو دید.

خواهش میکنم ، R به معنی رانینگ و در حال اجرا هست ، یعنی اتصال برقراره.

در مورد رمز عبور
بستگی به این داره که با کاربر ادمین به روتر وارد شده باشید و یا خیر
بله در منوی وین باکس گزیته hide Password وجود داره و اگه تیک اون رو بردارید ، رمز ثبت شده وایرلس نمایش داده خواهد شد .

shaahani
29-10-2018, 13:41
همانطور که مشاهده میکنید ، کاربری که اجازه مجوز لازم برای دیدن کلمه عبور و یا حتی تغییر آن نداشته باشد ، امکان دیدن رمز عبور را نخواهد داشت .

shaahani
29-10-2018, 14:09
در تنظیم و تعریف کاربر مجاز برای اتصال به روتر و یا رادیو اگه گزینه Sensitve تیک نداشته باشه کاربر نمیتونه رمز ها رو ببینه .

محمد7966
29-10-2018, 16:33
در تنظیم و تعریف کاربر مجاز برای اتصال به روتر و یا رادیو اگه گزینه Sensitve تیک نداشته باشه کاربر نمیتونه رمز ها رو ببینه .

چندتا سوال:

1-شما الان خودتون پسورد قسمت security profile رو دارید؟یعنی شرکت بهتون داد؟

2-فرض کنیم شرکت به ما داد و من بیام در اختیار دوستم قرار بدم .فایده اش چیه؟دوستم که از شرکت اشتراک نداره.یعنی بدون اینکه اتصال pppoe رو برقرار کنیم یا هر اتصال دیگه ای میشه به فرستنده شرکت وصل شد و اینترنت دریافت کرد؟؟

shaahani
29-10-2018, 16:46
چندتا سوال:

1-شما الان خودتون پسورد قسمت security profile رو دارید؟یعنی شرکت بهتون داد؟

2-فرض کنیم شرکت به ما داد و من بیام در اختیار دوستم قرار بدم .فایده اش چیه؟دوستم که از شرکت اشتراک نداره.یعنی بدون اینکه اتصال pppoe رو برقرار کنیم یا هر اتصال دیگه ای میشه به فرستنده شرکت وصل شد و اینترنت دریافت کرد؟؟

1
من سرویس اینترنت وایرلس ندارم ، برای ارتباط دادن دو رادیو میکروتیک یا ساختن یک اکسس پوینت سرویس دهنده در روتر های میکروتیک این بخش سکیوریتی پروفایل رو خودم از ابتدا تنظیم میکنم و رمز مورد نظر خودم رو به اون میدم و با دستگاه های دیگه با همین رمز به آن متصل میشوم .

2
ممکنه نام کاربری و رمز اتصال pppoe بعضی از کاربران نیز به دست هکر ها بیفته .
مشکل دیگه ای که ممکنه پیش بیاد اینه که یک هکر با داشتن رمز wifi و وارد شدن به شبکه هوایی میتونه اطلاعات کاربران رو مورد شنود قرار بده و یا با روش هک (man in the middle) تغییر بده و اطلاعات حیاتی و با ارزشی رو به سرقت ببره .

محمد7966
29-10-2018, 17:19
همانطور که مشاهده میکنید ، کاربری که اجازه مجوز لازم برای دیدن کلمه عبور و یا حتی تغییر آن نداشته باشد ، امکان دیدن رمز عبور را نخواهد داشت .

آقا من این قسمت رو چک کردم پسوردی نذاشته.name که به اسم دیفالت و mode هم none

مشکلی نیست از نظر امنیتی؟؟و بعدش حالا که رمز نذاشتن میشه راحت ریست کرد تنظیمات رو و دوباره از اول کانفیگ کرد؟؟؟

2-خود آنتن 2 تا مک آدرس داره درسته؟؟یکیش مخصوص lan و یکی wlan

ولی تو اتصال pppoe-out که یه مک آدرس هم داره.این مک آدرس این قسمت رو متوجه نشدم.مربوط به کجا میشه؟؟آنتن فرستنده میشه؟؟

shaahani
29-10-2018, 20:46
آقا من این قسمت رو چک کردم پسوردی نذاشته.name که به اسم دیفالت و mode هم none

مشکلی نیست از نظر امنیتی؟؟و بعدش حالا که رمز نذاشتن میشه راحت ریست کرد تنظیمات رو و دوباره از اول کانفیگ کرد؟؟؟

2-خود آنتن 2 تا مک آدرس داره درسته؟؟یکیش مخصوص lan و یکی wlan

ولی تو اتصال pppoe-out که یه مک آدرس هم داره.این مک آدرس این قسمت رو متوجه نشدم.مربوط به کجا میشه؟؟آنتن فرستنده میشه؟؟
باید رمز می داشت و طبیعتا نذاشتن رمز ، نقطه ضعف محسوب میشه.

چون رادیو شما دوتا اینترفیس واقعی داره (یکی LAN و اون یکی آنتن هوایی برای اتصال به دکل) بطور طبیعی دوتا مک آدرس باید باشه .
اینترفیس pppoe یک اینترفیس مجازی هست که از طریق Wlan متصل به دکل یک ارتباط برای دسترسی به اینترنت و محاسبه ترافیک مصرفی شما ایجاد کرده است.

شما میتونید از تنظیمات فعلی روتر خودتون یک بک آپ تهیه کنید و درصورت بروز مشکل بعد از ریست رادیو ، از همین طریق اقدام به بازگردانی تنظیمات کنید.
در این حالت مشکلی در ریست کردن رادیو وجود نداره و هر زمان نیاز باشه میتونید تنظیمات بک آپ خود را روی رادیو بارگذاری کنید .

فایل بک آپ ایجاد شده در این پنجره را به روی دسکتاپ خود بکشانید و در زمان نیاز مجدد از دسکتاپ به داخل ریشه ، همان محلی که الان وجود دارد باز گردانده و با زدن دکمه Restore اقدام به بازگرانی تنظیمات این فایل بکنید.

تنظیماتی که قبل از ریست کردن رادیو میتوانید نگاه کنید و بیاموزید که چطور انجام شده اند . تنظیماتی از قبیل
IP Address
DHCP Server
System Clock
IP DNS
IP ARP
IP Firewall
IP Route
Queue List
Wireless
Interface pppoe Client

و شاید بعضی تنظیمات دیگر باشد
ممکن است بعضی یا حتی اکثر این تنظیماتی که ذکر کردم ، تغییر داده نشده باشند و حاوی تنظیم خاصی نباشند.

محمد7966
29-10-2018, 21:28
باید رمز می داشت و طبیعتا نذاشتن رمز ، نقطه ضعف محسوب میشه.

چون رادیو شما دوتا اینترفیس واقعی داره (یکی LAN و اون یکی آنتن هوایی برای اتصال به دکل) بطور طبیعی دوتا مک آدرس باید باشه .
اینترفیس pppoe یک اینترفیس مجازی هست که از طریق Wlan متصل به دکل یک ارتباط برای دسترسی به اینترنت و محاسبه ترافیک مصرفی شما ایجاد کرده است.

شما میتونید از تنظیمات فعلی روتر خودتون یک بک آپ تهیه کنید و درصورت بروز مشکل بعد از ریست رادیو ، از همین طریق اقدام به بازگردانی تنظیمات کنید.
در این حالت مشکلی در ریست کردن رادیو وجود نداره و هر زمان نیاز باشه میتونید تنظیمات بک آپ خود را روی رادیو بارگذاری کنید .

فایل بک آپ ایجاد شده در این پنجره را به روی دسکتاپ خود بکشانید و در زمان نیاز مجدد از دسکتاپ به داخل ریشه ، همان محلی که الان وجود دارد باز گردانده و با زدن دکمه Restore اقدام به بازگرانی تنظیمات این فایل بکنید.

تنظیماتی که قبل از ریست کردن رادیو میتوانید نگاه کنید و بیاموزید که چطور انجام شده اند . تنظیماتی از قبیل
IP Address
DHCP Server
System Clock
IP DNS
IP ARP
IP Firewall
IP Route
Queue List
Wireless
Interface pppoe Client

و شاید بعضی تنظیمات دیگر باشد
ممکن است بعضی یا حتی اکثر این تنظیماتی که ذکر کردم ، تغییر داده نشده باشند و حاوی تنظیم خاصی نباشند.

درسته اتصال pppoe مجازی هست ولی 3 قسمت ether و wlan و pppoe رو دیدم که هر سه مک آدرس داشتند که اولی و دومی خب مربوط به آنتن میکروتیک اند ولی تو بخش pppoe یک آپی آدرس دیدم و گیت وی هم دیدم و یک مک آدرس هم دیدم.یعنی مک آدرس مجازی هست و مربوط به سخت افزاری نمیشه؟

shaahani
29-10-2018, 21:47
درسته اتصال pppoe مجازی هست ولی 3 قسمت ether و wlan و pppoe رو دیدم که هر سه مک آدرس داشتند که اولی و دومی خب مربوط به آنتن میکروتیک اند ولی تو بخش pppoe یک آپی آدرس دیدم و گیت وی هم دیدم و یک مک آدرس هم دیدم.یعنی مک آدرس مجازی هست و مربوط به سخت افزاری نمیشه؟

ممکنه مک آدرسی که مشاهده کردین مربوط به wlan بوده باشه و یا اینکه مربوط به دکل متصل .
دلیلی نداره یک ارتباط pppoe یک مک آدرس داشته باشه ، تصویر چیزی که دیدن رو اگه بگذارید بهتر میتونم کمکتون کنم.

البته شما میتونید مک آدرس اینترفیس های خود را تغییر دهید اما در زمان ساخت یک pppoe نیازی به ایجاد یک مک آدرس مجازی نیست
درضمن در جایی که نیاز باشه خود میکروتیک برای شما مک آدرس جدید ایجاد میکنه ، مثلا بعد از ساخت یک Bridge که یک اینترفیس مجازی هست که چند اینترفیس واقعی را به همدیگه در لایه دو متصل میکنه ، یک مک آدرس جدید نیز برای آن در نظر گرفته میشه .
ممکنه در رادیو اینترفیس Wlan با اترنت در یک بریج قرار گرفته باشند تا ارتباط لایه دو به روتر شما بدهند ، در این حالت یک اینترفیس جدید با نام بریج وجود خواهد داشت که دارای مک آدرس دیگری است .

محمد7966
30-10-2018, 14:27
ممکنه مک آدرسی که مشاهده کردین مربوط به wlan بوده باشه و یا اینکه مربوط به دکل متصل .
دلیلی نداره یک ارتباط pppoe یک مک آدرس داشته باشه ، تصویر چیزی که دیدن رو اگه بگذارید بهتر میتونم کمکتون کنم.

البته شما میتونید مک آدرس اینترفیس های خود را تغییر دهید اما در زمان ساخت یک pppoe نیازی به ایجاد یک مک آدرس مجازی نیست
درضمن در جایی که نیاز باشه خود میکروتیک برای شما مک آدرس جدید ایجاد میکنه ، مثلا بعد از ساخت یک Bridge که یک اینترفیس مجازی هست که چند اینترفیس واقعی را به همدیگه در لایه دو متصل میکنه ، یک مک آدرس جدید نیز برای آن در نظر گرفته میشه .
ممکنه در رادیو اینترفیس Wlan با اترنت در یک بریج قرار گرفته باشند تا ارتباط لایه دو به روتر شما بدهند ، در این حالت یک اینترفیس جدید با نام بریج وجود خواهد داشت که دارای مک آدرس دیگری است .

این 2تا عکس رو نگاه بندازید

در عکس اولی ap mac همون مک فرستنده است یعنی فرستنده ای که روی دکل بانک کوثر نصبه؟؟

2-و این مک آدرس pppoe هم تو عکس دومی هست.دیروز من یه اسکن pppoe زدم و بعدش اینو اورد.اینو متوجه نشدم مربوط به چی هست

محمد7966
30-10-2018, 15:15
یه سوال دیگه دارم.اینجا تو ریز مصرفی که شرکت برام زده یه مک آدرسی می بینم که زده اصلی و اصلا هم از ترافیکم کم نکرده.کسی میدونه این مربوط به چی میشه.کسانی که اینترنت وایرلس دارند با چنین چیزی تو ریز مصرف مواجه شدند

shaahani
30-10-2018, 15:41
این 2تا عکس رو نگاه بندازید
در عکس اولی ap mac همون مک فرستنده است یعنی فرستنده ای که روی دکل بانک کوثر نصبه؟؟

2-و این مک آدرس pppoe هم تو عکس دومی هست.دیروز من یه اسکن pppoe زدم و بعدش اینو اورد.اینو متوجه نشدم مربوط به چی هست

در کل همه اون مک آدرس هایی که با این ارقام شروع میشه مربوط به رادیو شماست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مک آدرس های رادیو شما همشون مشابه هم دیگه هستند ، فقط دو حرف آخر اونها متفاوت و پشت سر هم دیگه هست.

AP Mac مک آدرس اینترفیس Wlan رادیو ISP روی بانک کوثر هست .

ac-mac در کانکشن pppoe مربوط به سرور pppoe هست که دریافت کننده و شنونده ارتباط شماست ، آدرس مجازی یا واقعی یک پورت در ISP شما است که سرویس pppoe را به شما ارائه میدهد.

shaahani
30-10-2018, 15:47
یه سوال دیگه دارم.اینجا تو ریز مصرفی که شرکت برام زده یه مک آدرسی می بینم که زده اصلی و اصلا هم از ترافیکم کم نکرده.کسی میدونه این مربوط به چی میشه.کسانی که اینترنت وایرلس دارند با چنین چیزی تو ریز مصرف مواجه شدند

مک آدرس توی گزارش شما درست چاپ نشده
آدرس صحیح به این صورت هست :

محمد7966
30-10-2018, 16:21
مک آدرس توی گزارش شما درست چاپ نشده
آدرس صحیح به این صورت هست :

یه سوال :آیا اگه مک آدرس لن و wlan مشخص باشه از نظر امنیتی خطرناکه؟؟چون من دیدم دوستی اینها رو تو همین انجمن مخفی کرده بود،گفتم شاید خطرناک باشه خودم هم سیاه کردم

ولی واقعا معلوم بودن مک آدرس میکروتیک تو فضای مجازی خطری داره؟؟

shaahani
30-10-2018, 20:25
یه سوال :آیا اگه مک آدرس لن و wlan مشخص باشه از نظر امنیتی خطرناکه؟؟چون من دیدم دوستی اینها رو تو همین انجمن مخفی کرده بود،گفتم شاید خطرناک باشه خودم هم سیاه کردم

ولی واقعا معلوم بودن مک آدرس میکروتیک تو فضای مجازی خطری داره؟؟

فکر نمیکنم برای هکر ها ارزشی داشته باشه یعنی به این سادگی ها نمیشه از یک مک آدرس بخصوص استفاده کرد ، درضمن هرکسی میتونه به رنج کامل مک آدرس های یک شرکت دسترسی داشته باشه .
مک آدرس فقط در لایه دو شبکه کاربرد داره ، یعنی وقتی که چندتا دستگاه مستقیم با کابل یا با یک ارتباط هوایی به همدیگه وصل شده باشند.
اما بعضی ها محکم کاری میکنن .

توی همون گزارش خودتون هم اگه نگاه کنید حتی isp هم فقط میتونه مک آدرس هایی رو از شما داشته باشه که در لایه دو بطور مستقیم باهاش در ارتباط هستند و اگه یک روتر یا چیز دیگه ای در خونه باشه که اون اینترنت رادیو رو دریافت کنه و به دستگاه های منزل برسونه ، دیگه مک آدرس حتی برای آی اس پی نیز قابل روئیت نیست و در گزارش شما به همین دلیل ، جلوی اکثر استفاده های شما ، مک آدرسی ذکر نشده است .

ارتباطات لایه سه بر اساس آی پی و NAT برقرار میشه و در دنیای بزرگ شبکه و اینترنت ، مک آدرس جایگاهی نداره ...
فقط داخل یک شبکه محلی کوچک میشه ازش بهره برد.

mahdyshr
01-11-2018, 13:42

با سلام

قبلا یک سوال پرسیدم که دوستان زحمت کشیدند و جواب دادند
بعد از اون سوال در 195 شکایت کردم

از شاتل تماس گرفتند و بعد از مذاکرات قرار شد یک رادیو امانی مدل میکروتیک sextant g-5HPnD بهم دادن برای نصب .نصابشون اومد و نصب کرد

در لحظه ای nanostation m5 خودم حداکثر یک مگ می گرفت ( 8 مگابیت ) اون رایدو بین 2.2 تا سه مگابایت سرعت دانلود داشت. ( جدیدا سرعتم با رادیو ی خودم ساعت 8 یا نه شب تا 200 یا 300 کیلو بایت پایین میاد)

در صورتی که من قبلا با این رادیو مشکلی نداشتم وسرعت خوبی می گرفتم الان هم صبح ها ساعت 5 صبح سرعتم خوبه

تعداد یوزر های این رادیو طبق گفته شرکت 13 نفره ( که یکیش منم )

رادیو اونا هم qrt هست

شرکت گفت رادیوی شما ضعیفه

می خواستم نظر دوستان رو بدونم دلیل مشکل من چیه ؟

Electronic-Arts
medinem
ahwazp30

shaahani
01-11-2018, 14:41
با سلام

از شاتل تماس گرفتند و بعد از مذاکرات قرار شد یک رادیو امانی مدل میکروتیک sextant g-5HPnD بهم دادن برای نصب .نصابشون اومد و نصب کرد

در لحظه ای nanostation m5 خودم حداکثر یک مگ می گرفت ( 8 مگابیت ) اون رایدو بین 2.2 تا سه مگابایت سرعت دانلود داشت. ( جدیدا سرعتم با رادیو ی خودم ساعت 8 یا نه شب تا 200 یا 300 کیلو بایت پایین میاد)

در صورتی که من قبلا با این رادیو مشکلی نداشتم وسرعت خوبی می گرفتم الان هم صبح ها ساعت 5 صبح سرعتم خوبه

رادیو اونا هم qrt هست

@Electronic-Arts ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
@medinem ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
@ahwazp30 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وقتی یک رادیو اشتراکی میشه سرعت اون بین تمام مصرف کننده ها تقسیم میشه .
از اون بدتر اینکه رادیو سرعت خودش رو کم میکنه تا توان امواج را به قدری افزایش بده که به دورترین مصرف کننده برسه .

یعتی وقتی یک مصرف کننده از فاصله دورتری به رادیو مرکز متصل میشه ، این موضوع کافیه تا سرعت اتصال تمام اشخاص متصل به اون رادیو بشدت کاهش پیدا کنه .

این مسائل جدای از مشکلاتی مثل بارندگی که باعث افت توان امواج میشه یا تداخل امواج در شهر های شلوغ و یا مشکلات دیگری مثل موانع جلوی راه امواج هست که به روی سرعت شما همه این مسائل تاثیر منفی میگذاره .

اگه شما امکان دریافت اینترنت به وسیله خط تلفن ADSL یا TD-LTE و یا فیبر نوری تانوما را ندارید و حتما میخواهید از سرویس اینترنت به صورت هوایی با نصب رادیو بهره ببرید.
باید به صحبت پرسنل شاتل گوش کنید ، آنها کاملا حق دارند و خود آنتن رادیو نیز بسیار در ارتباط شما مهم است ،
داشتن یک دستگاه خوب و پر قدرت بسیار به شما کمک خواهد کرد.

تازه من میگویم اصلا به گذاشتن یک رادیو خوب به روی پشت بام اکتفا نکنید ، حتما تلاش کنید با پرداخت هزینه بیشتر ، یک رادیو اختصاصی برای خودتان در مرکز شاتل نصب کنید و ارتباط یک به یک و پوینت تو پوینت برقرار کنید .
به این صورت رادیو مختص شما خواهد بود ، تمام پهنای باند آنرا در اختیار خواهید داشت و در زمان های مشکل میتوانید فرکانس را نیز تغییر دهید .

زمانی که دو رادیو کاملا روبروی یک دیگر قرار گرفته باشند و فقط یک اتصال برقرار کرده باشند ، سرعت بالا خواهد رفت .
رادیو های پیشرفته ای هستند که ارسال را با یک کارت شبکه خودشان انجام میدهند و دریافت را با دیگری .
سیستم و تکنولوژی خاص برای افزایش عملکرد ارتباط .

البته باید هر دو دستگاه رادیو قوی بوده دقیقا مثل هم باشند و تکنولوژی مورد نیاز را داشته باشند.

mahdyshr
01-11-2018, 17:48
رادیو های پیشرفته ای هستند که ارسال را با یک کارت شبکه خودشان انجام میدهند و دریافت را با دیگری .
سیستم و تکنولوژی خاص برای افزایش عملکرد ارتباط .

البته باید هر دو دستگاه رادیو قوی بوده دقیقا مثل هم باشند و تکنولوژی مورد نیاز را داشته باشند.
میشه مثال بزنید ؟

shaahani
01-11-2018, 18:22
میشه مثال بزنید ؟

میتونم SXT 5 برند میکروتیک رو مثال بزنم SXT5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، البته اگه مجبور به صرفه جویی هزینه هستید میتونید از نسخه lite اون هم استفاده کنید.

اما در مجموع بستگی به فاصله شما از دکل شاتل داره ، برای فاصله های دورتر میشه از رادیو های قدرتمند تر استفاده کرد. این لینک را مطالعه بفرمایید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

شرکت شاتل از رادیو های میکروتیک استفاده زیادی میکنه و من در منزل اقوام ، ارتباط اون رو دیدم و مناسب بوده .
به هرحال خود پرسنل و مهندسین شاتل میتونن بهترین پیشنهاد ها رو به شما بدهند .

فقط مهمترین مسائل در سرعت بالا در شبکه هوایی مربوط به فاصله کمتر دکل تا شماست ، که باید کمترین فاصله را برای برقراری ارتباط انتخاب کنید .
نکته دوم برقراری ارتباط point to point هست ، شما هم اکنون مشغول استفاده از یک ارتباط point to multi point هستید که از نظر مهندسی کامپیوتر و همینطور علم فیزیک ضعیف ترین و شکننده ترین نوع اتصال هست .

بجای انکه از یک دکل با 13 کاربر استفاده نمایید باید رادیو مختص به خودتان را در شرکت شاتل نصب نمایید و در واقع بجای خرید یک رادیو برای منزل ، دو دستگاه خریداری کنید یکی در منزل و دیگری بر روی دکل شاتل .

Electronic-Arts
01-11-2018, 22:04
با سلام

رادیو اونا هم qrt هست

@Electronic-Arts ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
@medinem ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
@ahwazp30 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دلیل دقیق نمیشه در ارتباطات هوایی و وایرلس گفت ولی حدسی که من میزنم اینه که یک سیگنالی که اختلال ایجاد میکنه اومده بین شما و رادیو فرستنده و به دلیل این که nanostation قدرت آنچنان بالایی نداره و بیم پایینی هم داره و احتمالا شما و رادیو پاپ سایت ISP یک مقدار منحرف هستید نسبت به هم (در یک خط کاملا مستقیم نیستید) این مشکل به وجود اومده که با یک رادیو قوی تر که اینجا sextant هست این مشکل برطرف شده در کل sextant از لحاظ دسی بلی ضعیف تر هست از nanostation ولی بیم بالاتری داره (زاوید دیدش بازتره) البته که رادیو شما هم میشه قدرتش رو تا 8 دسی بل اورد پایین شاید تنظیماتش به هم خورده رفته رو 8 دسی بل از 27 نمیدونم ولی این مشکل برای من هم به وجود اومد با رادیو LHG 5 چون یک سیگنال که باعث اختلال میشد اومده بود بین من و رادیو ISP که با رادیو قوی تر این مشکل برطرف شد
شما هم متاسفانه باید رادیو قوی تر بگیرید یا از یه ISP دیگه که رادیو نزدیک تری به شما داره سرویس بگیرید
البته اگر هم هزینه بیشتری میتونید و میخواید بکنید که دو تا رادیو بگیرید یکی برای خودتون یکی اون سمت البته نوع رادیو هم بستگی به فاصله و سیگنال هایی که باعث اختلال میشن بین شما و ISP وجود داره ممکنه شما بتونید با دو رادیو 50 دلاری کارتون رو راه بندازید ممکنه هم نویز و فاصله اونقدر زیاد باشه که مثلا مجبور بشید QRT 5 یا QRT 5 AC بگیرید که 199 دلاره دونه ای

آرین 0098
10-11-2018, 12:11
دوستان امروز از پتیاک اومدن برای امکان سنجی، قیمت رادیو و آنتن خیلی بالا بود ... Metal 5 با آنتن پارابولیک، حدود ۶۵۰.

سوراخ کاری و کثیف کاری هم داره.

به نظرتون در مجموع به صرفه است یا نه؟

برای ADSL فقط از مخابرات می تونم بگیرم که اونم همه ناراضی هستن.

medinem
15-11-2018, 08:59
با سلام

رادیو اونا هم qrt هست

سلام
رادیو های شرکت شاتل همگی QRT هستند متاسفانه مجوز باند AC رو شرکت شاتل نداره!
در مورد این بحث که سرعت شما با دستگاه امانی شرکت شاتل بشتر شد که دوست خوبمون توضیح داد. اون یکی دوستمون در مورد رادیو اختصاصی رو دکل شاتل صحبت کرد که تا اونجایی که من میدونم اجازه ی همچین کاری رو نمیدن مگر اینکه بخواین پهن باند اختصاصی رو از شرکت دریافت کنید!
به احتمال زیاد محیط شما دارای نویز و تداخل سیگنالی بالایی ه چون فقط روی AP که شما هستید 12 نفر به جز شما هم متصل اند و از طرفی در محیط پیرامون شما هم حتما رادیو هایی با فرکانس کاری وایرلس شما و کانال شما موجوده که ظرفیت اون کانال رو اشغال کرده!
دستگاه های میکروتیک ( بعضی هاشون ) نویز کنسلینگ بالاتری نسبت به نانو دارند ! دستگاه های قوی تری هم وجود داره که ANTENNA GAIN بیشتری و OUTPUT POWER بیشتری رو برای شما به ارمغان میاره ( از شرکت یوبی کیوتی پاوربیم ها ) که البته هزینه بالاتری رو نسبت به دستگاه های میکروتک دارندگ
اگر میخوای که راحت باشی و سرعت اون AP رو تا آخرین قطره ی خونش بمکی !!! دستگاه رادیو و دیش جدا گونه بخر ( از میکروتیک باشه بهتره چون اکسس پوینت شما هم میکروتیکه )
ترکیب NETMETAL + MANT30 PA بهترین گزینس البته هزینه ی بالایی داره ! ولی تضمین میکنم که در بدترین شرایط آب و هوایی و دوترین فاصله ها و پر نویز ترین محیط ها و شلوغ ترین AP ها شما بالاترین سرعت ممکنه رو دریافت میکنی

mahdyshr
15-11-2018, 13:19
سلام
در مورد این بحث که سرعت شما با دستگاه امانی شرکت شاتل بشتر شد که دوست خوبمون توضیح داد. اون یکی دوستمون در مورد رادیو اختصاصی رو دکل شاتل صحبت کرد که تا اونجایی که من میدونم اجازه ی همچین کاری رو نمیدن مگر اینکه بخواین پهن باند اختصاصی رو از شرکت دریافت کنید!
به احتمال زیاد محیط شما دارای نویز و تداخل سیگنالی بالایی ه چون فقط روی AP که شما هستید 12 نفر به جز شما هم متصل اند و از طرفی در محیط پیرامون شما هم حتما رادیو هایی با فرکانس کاری وایرلس شما و کانال شما موجوده که ظرفیت اون کانال رو اشغال کرده!
دستگاه های میکروتیک ( بعضی هاشون ) نویز کنسلینگ بالاتری نسبت به نانو دارند ! دستگاه های قوی تری هم وجود داره که ANTENNA GAIN بیشتری و OUTPUT POWER بیشتری رو برای شما به ارمغان میاره ( از شرکت یوبی کیوتی پاوربیم ها ) که البته هزینه بالاتری رو نسبت به دستگاه های میکروتک دارندگ
اگر میخوای که راحت باشی و سرعت اون AP رو تا آخرین قطره ی خونش بمکی !!! دستگاه رادیو و دیش جدا گونه بخر ( از میکروتیک باشه بهتره چون اکسس پوینت شما هم میکروتیکه )
ترکیب NETMETAL + MANT30 PA بهترین گزینس البته هزینه ی بالایی داره ! ولی تضمین میکنم که در بدترین شرایط آب و هوایی و دوترین فاصله ها و پر نویز ترین محیط ها و شلوغ ترین AP ها شما بالاترین سرعت ممکنه رو دریافت میکنی
ممنون از توضیحاتتون
چند میشه حدودا ؟

اگر خیلی گرون میشه یک چزی با هزینه کمتر میشه پیشنهاد بدین ؟

medinem
15-11-2018, 18:44
ممنون از توضیحاتتون
چند میشه حدودا ؟

اگر خیلی گرون میشه یک چزی با هزینه کمتر میشه پیشنهاد بدین ؟

خواهش میکنم
به قیمت دلاری که ما داریم فکر کنم تقریبا 2.5 تا 3 میلیون تومان در بیاد! ولی همیشه من یک عقیده دارم که یا چیزی رو نخر یا اگر چیزی رو میخوای بخری سعی کن بهترینشو بخری که تا یک عمر بهت کار بده ! درسته هزینه ی بیشتری متحمل میشی اما برات یک عمر کار میده و هیچ وقت باهاش مشکلی نداری
ترکیب netmetal + mant30 pa معمولا برای انتقال اطلاعات تا 100 کیلومتر به کار میره !!! حتی netmetal یک نسخه ایی داره که میتونی آنتن lte موبایل هم علاوه بر اون دیش بهش متصل کنی و سیم کارت میخوره و میتونی همزمان از اینترنت موبایل هم ببری
معمولا کاربردش بیشتر توی بک بون ISP ها و اتصالات PTP بالای 15 کیلومتره ! زمان تاخیر دستگاه هم 1 میلی ثانیس ! اما رابط کاربری پیچیده ی داره ولی از لحاظ نرم افزاری ابزار بسیار زیادی داره ! جوری که میتونی کل منطقه رو از لحاظ اماری و فرکانسی و اینکه چه دستگاه هایی رو فرکانس های مخلف کار میکنن و سرعت بقیه دستگاه ها موجود در محیط چقدره و آیا اون دستگاه ها روشن هستند یا خیر رو بدست بیاری ! کلا برای خودش غولیه
اما اگر نمیتونی هزینش رو تامین کنی ارزون تر از این ها هم هست
هزینه ی کمتر : SEXTANT G QRT, DYNADISH, Powerbeam 300-400-500-620

Electronic-Arts
16-11-2018, 02:25
سلام
من net metal 5 دارم با دیش 30 دسی بلی phase که ایرانی هم هست ولی کیفیت بالایی داره دانلود 90 مگابیت آپلود 70 مگابیت دارم از پاپ سایت روبرو میگیرم

medinem
16-11-2018, 04:27
من net metal 5 دارم با دیش 30 دسی بلی phase که ایرانی هم هست ولی کیفیت بالایی داره دانلود 90 مگابیت آپلود 70 مگابیت دارم از پاپ سایت روبرو میگیرم

خیلی خوبه ! من تونستم با netmetal + mant30 pa rx/tx 300Mbps رو تو فاصله ی 10 کیلومتری روی ac بزنم
کلا خیلی دستگاه قوی هستش netmetal

mahdyshr
16-11-2018, 11:55
من یک جا خوندم استفاده از netmetal نیاز به مجوز از تنظیم مقررات داره
راسته ؟

medinem
16-11-2018, 18:58
من یک جا خوندم استفاده از netmetal نیاز به مجوز از تنظیم مقررات داره
راسته ؟

دروغه ! چیکار مجوز داره اخه ؟ :n02:

محمد7966
24-12-2018, 23:50
حذف شود.با تشکر

محمد7966
25-12-2018, 15:03

سلام

تقریبا حدود 2 ماه پیش بود که تنظیمات پریده بود و اگر یادتون بیاد این مکالمه های بین من و شما سر تنظیم میکروتیک بود.اوایل خوب بود و مشکلی احساس نمیکردم ولی این اواخر خیلی افتضاح شده بود،قطعی داشتم ،تایم اوت و پینگ بالا تا اینکه امروز کارشناسش اومد و گفت دکل رو اشتباهی انتخاب کردی با اینکه من اون موقع رفتم تک تک دکل ها رو نگاه انداختم تا ببینم کدوم سیگنالش از همه قوی تره.و دکلی که امروز انتخاب کرده بود رو اون موقع ندیده بودم.اینم بگم دکلی که امروز کارشناس انتخاب کرده بود تقریبا بین 30 تا90 درجه اختلاف داشت با دکلی که من انتخاب کرده بودم.

1-میخوام ببینم این کارشناس چی زده که دکل امروز یهو سبز شده؟؟آیا باید فرکانس خاصی یا چیز خاصی بزنیم تا دکل های مورد نظر رو ببینم یا عین بلوتوث موبایل که هر دستگاه اطراف خودشو اتوماتیک میبینه این رادیو میکروتیک هم اتومات میبینه؟؟

2-یه چیزی هم بهش گفتم که جوابش برام عجیب بود:بهش گفتم اون موقع قوی ترین سیگنال رو انتخاب کردم گفت قوی ترین سیگنال ملاک نیست!درست گفته ؟؟

3- یه چیز دیگه بگم آیا اسم دکل ها رو راحت میتونن تغییر بدن شرکت ها یا نه باید همیشه ثابت باشه؟

shaahani
25-12-2018, 17:24
سلام

تقریبا حدود 2 ماه پیش بود که تنظیمات پریده بود و اگر یادتون بیاد این مکالمه های بین من و شما سر تنظیم میکروتیک بود.اوایل خوب بود و مشکلی احساس نمیکردم ولی این اواخر خیلی افتضاح شده بود،قطعی داشتم ،تایم اوت و پینگ بالا تا اینکه امروز کارشناسش اومد و گفت دکل رو اشتباهی انتخاب کردی با اینکه من اون موقع رفتم تک تک دکل ها رو نگاه انداختم تا ببینم کدوم سیگنالش از همه قوی تره.و دکلی که امروز انتخاب کرده بود رو اون موقع ندیده بودم.اینم بگم دکلی که امروز کارشناس انتخاب کرده بود تقریبا بین 30 تا90 درجه اختلاف داشت با دکلی که من انتخاب کرده بودم.

1-میخوام ببینم این کارشناس چی زده که دکل امروز یهو سبز شده؟؟آیا باید فرکانس خاصی یا چیز خاصی بزنیم تا دکل های مورد نظر رو ببینم یا عین بلوتوث موبایل که هر دستگاه اطراف خودشو اتوماتیک میبینه این رادیو میکروتیک هم اتومات میبینه؟؟

2-یه چیزی هم بهش گفتم که جوابش برام عجیب بود:بهش گفتم اون موقع قوی ترین سیگنال رو انتخاب کردم گفت قوی ترین سیگنال ملاک نیست!درست گفته ؟؟

3- یه چیز دیگه بگم آیا اسم دکل ها رو راحت میتونن تغییر بدن شرکت ها یا نه باید همیشه ثابت باشه؟

اول اینکه برای جستجو دکل ها یک رنج جستجو وجود داره اگه رنج کاملی از فرکانس ها رو برای جستجو انتحاب نکنید ، طبیعتا یک سری از دکل ها رو نمی بینید.

دوم ، قوی بودن سیگنال باعث برقراری با کیفیت تر میشه ، اما مسئله دیگه ای که میتونه این میان باشه اینه که دکل مورد انتخاب با وجود داشتن سیگنال بسیار قوی اما پهنای باند کافی برای اتصال شما را نداشته باشه و دکل دیگری که ممکنه کمی سیگنال ضعیف تر داشته باشه اما برای مصرف شما تدارک دیده شده باشه ، پهنای باند مورد نیاز برای استفاده شما در آن تدارک دیده شده باشه.
که من به خاطر دارم مشکل قطعی خودتون رو ضعیف بودن سیگنال عنوان کردین و نه کمبود پهنای باند.

سوم . بله اسم دکل ها رو میتونن به سادگی تغییر بدهند اما مک آدرس اون ها معمولا ثابته ، هرچند که قابل تغییر هست امامعمولا تغییر پیدا نمیکنه و شما میتونید دکلتون رو با استفاده همزمان از اسم و مک آدرس شناسایی کنید.
اگر زاویه دکل بسیار متفاوت است ، میبایست حتما رادیو شما به سمت دکل تنظیم شود.

محمد7966
25-12-2018, 23:46
اول اینکه برای جستجو دکل ها یک رنج جستجو وجود داره اگه رنج کاملی از فرکانس ها رو برای جستجو انتحاب نکنید ، طبیعتا یک سری از دکل ها رو نمی بینید.

.

این رنج فرکانس رو در کدام قسمت محیط وینباکس باید انجام داد؟

shaahani
25-12-2018, 23:55
این رنج فرکانس رو در کدام قسمت محیط وینباکس باید انجام داد؟
در اینترفیس - وایرلس ، وارد تنظیمات کارت هوایی رادیو شوید.
ابتدا باید وضعیت فرکانس رو در حالت Super Channel بگذارید تا محدودیت های اعمال شده فرکانسی در کشور های مختلف از روی رادیو برداشته بشه .
بعدش در بخش اسکن لیست بهتره وضعیت Default را تغییر داده و رنج فرکانس مورد نظر خود را بصورت دستی وارد نمایید.

محمد7966
26-12-2018, 07:48

دوم ، قوی بودن سیگنال باعث برقراری با کیفیت تر میشه ، اما مسئله دیگه ای که میتونه این میان باشه اینه که دکل مورد انتخاب با وجود داشتن سیگنال بسیار قوی اما پهنای باند کافی برای اتصال شما را نداشته باشه و دکل دیگری که ممکنه کمی سیگنال ضعیف تر داشته باشه اما برای مصرف شما تدارک دیده شده باشه ، پهنای باند مورد نیاز برای استفاده شما در آن تدارک دیده شده باشه.
که من به خاطر دارم مشکل قطعی خودتون رو ضعیف بودن سیگنال عنوان کردین و نه کمبود پهنای باند.

سوم . بله اسم دکل ها رو میتونن به سادگی تغییر بدهند اما مک آدرس اون ها معمولا ثابته ، هرچند که قابل تغییر هست امامعمولا تغییر پیدا نمیکنه و شما میتونید دکلتون رو با استفاده همزمان از اسم و مک آدرس شناسایی کنید.
اگر زاویه دکل بسیار متفاوت است ، میبایست حتما رادیو شما به سمت دکل تنظیم شود.

یه چیزی رو لفظا اشتباه میگم و اون اینه که لفظ دکل رو میگم درصورتی که به جای دکل ،باید لفظ فرستنده رو بگم چون دکل مک آدرس نداره و فقط وسیله ای که آنتن ها روش نصب میشن.درست میگم؟

2-آنتن میکروتیک رو قبلا تابستون قبل از دزدیده شدن در جهت 90 درجه دایره مثلثاتی بود،الان آنتن جدیدمون در جهت 45 درجه است تقریبا.الان من از کجا باید بدونم شرکت ها فرستنده هاشون رو روی کدوم دکل قرار میدن؟؟

3-زمانی که یک فرستنده رو انتخاب میکنم اگرفرستنده شرکت ما باشه اتومات کانکت میشد ولی اگه مربوط به یک شرکت دیگه باشه ارور میداد.میخواستم بدونم شرکت ها چه چیزی رو تنظیم میکنن تا به هرکسی اجازه دسترسی ندن؟ اگر حافظه ام اشتباه نکنه من لفظ ev دیدم تو کانفیگ کردن میکروتیک.این ev چیه

shaahani
26-12-2018, 17:01
باید از متخصص نصب شرکت سوال کنید ، اونها مختصات دقیق رادیو های سرویس دهندشون رو میدونن ، طبیعتا در جهت درست نیز رادیو شما رو تنظیم میکنن تا به دکل دید مستقیم داشته باشه.
در مورد دکل بله همینطوره ؛ فرستنده نیز لفظ اشتباهی هست چون رادیو های شرکت اینترنت نیز همزمان کار ارسال و دریافت را انجام میدهند و همون کلمه رادیو بنظر مناسبتر است.

3. ممکنه مک فیلترینگ فعال کرده باشند و به غیر از اون ممکنه شرکت های دیگه به روی رادیو هاشون ، دقیقا مثل شبکه هوایی خانگی ، رمز گذاشته باشند و شما تنها با دانستن رمز خواهید توانست متصل شوید.

نمیدونم منظورتون از ev چی هست و مخفف چه چیزیه ، آیا عامیانه نصاب شما از این کلمه استفاده کرده و یا اینکه آن را در تنظیمات میکروتیک مشاهده کردید .
در هر صورت نیاز به توضیح بیشتر از سمت شماست

محمد7966
26-12-2018, 23:25
باید از متخصص نصب شرکت سوال کنید ، اونها مختصات دقیق رادیو های سرویس دهندشون رو میدونن ، طبیعتا در جهت درست نیز رادیو شما رو تنظیم میکنن تا به دکل دید مستقیم داشته باشه.
در مورد دکل بله همینطوره ؛ فرستنده نیز لفظ اشتباهی هست چون رادیو های شرکت اینترنت نیز همزمان کار ارسال و دریافت را انجام میدهند و همون کلمه رادیو بنظر مناسبتر است.

3. ممکنه مک فیلترینگ فعال کرده باشند و به غیر از اون ممکنه شرکت های دیگه به روی رادیو هاشون ، دقیقا مثل شبکه هوایی خانگی ، رمز گذاشته باشند و شما تنها با دانستن رمز خواهید توانست متصل شوید.

نمیدونم منظورتون از ev چی هست و مخفف چه چیزیه ، آیا عامیانه نصاب شما از این کلمه استفاده کرده و یا اینکه آن را در تنظیمات میکروتیک مشاهده کردید .
در هر صورت نیاز به توضیح بیشتر از سمت شماست

ببخشید اشتباه از سمت من بود،nv منظورم بود که اشتباهی ev نوشتم،nv جایی خوندم یک ویژگی مخصوص رادیوهای میکروتیک و مثلا روترهای سیسکو این ویژگی رو ندارند

اما در مورد رمز ،من 2 ماه پیش هم چک کردم اصلا شرکت برای رادیوش رمز نگذاشته بوده.حالا با این جساب یعنی هر کسی میتونه وصل بشه به آنتن ؟؟البته اگر لیست مجاز مک آدرس رو ثبت نکرده باشه

3-یه سوال درباره آی پی دادن دارم.آی پی روتر من 192.168.0.1 هست و رادیو میکروتیک 192.168.1.1 هست.یعنی اگر اشتباه نکنم آی پی روتر من در کلاس c هست و رادیو میکروتیک در کلاس d
اولا این آی پی ها به صورت دیفالت رو دیوایس ها بودند یعنی یا خود کارشناس اومده بهشون آی پی داده؟؟ به نظر میاد دیفالت خود دیوایس ها هستند.درسته؟

4-میشه به صورت خلاصه یه توضیحی بدید که شرکت ها چطور رادیوهای خودشون و مشترکین رو به هم مرتبط میکنند منظورم از نظر تنظیماته؟؟مثلا یک شرکتی قراره یک رادیویی رو نصب کنه روی دکلی و مثلا چندتا مشترک هم داره،خب رادیو خود شرکت باید از چه مدلی باشه تا بتونه مثلا 10 تا مشترک یا هر چند مشترکی که داره رو ساپورت کنه؟؟

البته قبلا سایت زیر رو نشونتون داده بودم.اگر همین سایت رو تایید میکنید خوب توضیح داده که هیچ

یک سناریوی دیگه پیاده میکنیم.فرض میکنم شرکت 10 تا مشترک داره الان یک مشترک جدید بهش اضاف شده،خب باز باید چه تنظیماتی در رادیوی خودش انجام بده تا اون مشترک جدیدش بتونه به رادیوی خودش وصل بشه؟؟یعنی یه پسورد بذاره و یا یک لیست مجاز مک آدرس ثبت کنه کافیه؟ البته آی پی و گیت وی رادیو شرکت رو هم فکر کنم باید بدونیم

5-یک مطلبی درباره adsl میگم ولی خب بعد ارتباطش میدم به وایرلس:یک بار یک مسئله ای پرسیدم در همین انجمن که فرض کنیم من یوزر و پسورد اتصال pppoe برادرم رو دارم (فرض میکنم برادرم اصلا در یک استان دیگر باشد مثلا مشهد و من در تهران)حالا در حین کانفیگ کردن مودم خودم یوزر (که همون شماره تلفن )و پسورد برادرم رو میزنم.حالا با این حال آیا به اینترنت وصل میشم و از طرفی از حجم نت برادرم کم میشه؟؟که یکی از دوستان جوابمو داد چنین چیزی ممکن نیست چون مک آدرس مودم برادرتون تو سیستم خودشون ثبت میشه و اگر با یک مک آدرس جدید وارد بشید سیستم به شما اجازه نمیده؟!که به نظرم جوابش قانع کننده نیست چون ممکنه مودم برادرم بسوزه و بخواد یه مودم جدید بذاره و بالتبع مک آدرس هم تغییر میکنه

حالا این مسئله رو میخوام درباره اینترنت وایرلس هم بگم:به این صورت که فرض میکنم همسایه ما از شرکت "الف" اشتراک داره و من از شرکت "ب" و هر دوشرکت روی یک دکل رادیو دارن و یوز و پسورد اتصال pppoe همسایه رو هم داشته باشم،با این حال به راحتی میتونم وصل بشم به رادیو شرکت همسایه مون آیا؟؟

با تشکر از وقتی که میگذارید

shaahani
27-12-2018, 02:23
1.

Nstreme V1 و Nstreme V2 (همون NV2) تکنولوژی انحصاری میکروتیک است برای دریافت پهنای باند بیشتر ؛ بین دو رادیو میکروتیک .
در این حالت شما بجای یک رادیو در واقع دو رادیو (یا یک رادیو با دو شبکه فرستنده گیرنده) دارید ، بجای اینکه فقط از یک فرستنده گیرنده استفاده کنید ، از دوتا استفاده میکنید و با یکی فقط به ارسال می پردازید و با دیگری فقط دریافت میکنید ، به این شیوه چون از نظر فیزیکی دو فرکانس آزاد و مجزا از یک دیگر را برای برقراری یک ارتباط در اختیار میگیرید ، میتوانید به سرعت های تا دوبرابر ارتباطات معمولی دست پیدا کنید ، همون طور که اشاره کردید این تکنولوژی انحصاری است و فقط بین دو رادیو میکروتیک قابل برقراری است .
(البته این تنها روش اتصال رادیو نیست و رادیو میکروتیک میتونه به روش های دیگه با انواع رادیوهای شرکت های دیگر ارتباط برقرار کند)

2.
بله همینطوره ، مثل این میمونه که روی شبکه هوایی خودتون رمز نگذاشته باشید ، خوب براحتی دیگران میتونن ازش استفاده کنن و یا اطلاعات رد و بدل شده را بازبینی کنند.

3.
خیر اینها آی پی های پیشفرض روتر و رادیو نیستند ، کارشنانس ترجیح داده شبکه شما را به این صورت پیکر بندی کنه .
در یک دست روتر داخل منزل ، ارتباطی برای دریافت اینترنت با رادیو میکروتیک برقرار شده و مثلا رادیو شما با ادرس 192.168.1.1 به پورت WAN روتر شما آدرس آی پی 192.168.1.2 را داده است و در این رنج شبکه ، ارتباطی را برقرار کرده اند .
سپس مابقی پورت ها و شبکه هوایی روتر شما دارای رنج 192.168.0.0/24 هستند و روتر شما آی پی 192.168.0.1 را برای خودش رزرو کرده و مابقی آی پی ها را به دستگاه های موجود در شبکه با استفاده از DHCP می دهد و دستگاه های شما آدرس های 192.168.0.2 الی 254 را دریافت میکنند.
تمامی این آی پی ها در کلاس C هستند و شما تنها با دو رنج متفاوت آی پی در کلاس C مواجه هستنید. همینطور کلاس بندی آی پی در یک شبکه داخلی برای شما چندان امر مهمی نیست که بخواهید فکرخود را به آن مشغول کنید . این کلاس بندی برای مقیاس های جهانی جهت بکار بردن آی پی ها روی اینترنت مشخص شده است.

4.
مهم نوع رادیو نیست ، شیوه کار دقیقا مثل این هست که شما یک روتر در منزل خود میگذارید و دستگاه های مختلف از طریق هوا یا کابل به آن متصل می شوند.
یک رادیو در مود اکسس پوینت AP روی دکل قرار داده میشه تا توانایی اتصال رادیو های مشترکین به آن فراهم شود .
سپس هر رادیو از مصرف کننده ها به آن متصل می شود .
در این لینک چند فیلم آموزشی مربوط به دوره MTCWE وجود داره ، میتونید دانلود کنید و با نگاه کردن اونها نحوه برقراری ارتباط رادیویی میکروتیک را بیاموزید.

(لیست مجاز مهمه ، بعد از اینکه مشترک رمز شبکه هوایی را زد و به رادیو متصل شد ، حالا روی این اتصال شرکت های اینترنتی PPPoE Server راه اندازی میکنند، یعنی مشترکین بعد از عبور از مراحل مک فیلتر و رمز شبکه هوایی ، باید با وارد کردن یوزر و پسورد PPPoE امکان دسترسی به اینترنت را پیدا کنند و برای مشترک جدید باید اکانت جدید در رادیو یا روتر سمت شرکت ایجاد شود تا اینترنت برای او به اشتراک گذاشته شود و امکان بررسی مقدار ترافیک مصرفی نیز محیا شود)

اگه نام کاربری و رمزpppoe و wifi ، نام رادیو و فرکانس آن را داشته باشید ، همچنین شرکت شما مک فیلترینگ اعمال نکرده باشه ، بله میتوان از هر دو رادیو و شرکت سرویس گرفت.
البته توجه داشته باشید که شرکت های اینترنتی اکانت های PPPoE را برای استفاده تنها یک کاربر تنظیم میکنند ، شما و همسایه تان میتوانید بطور متناوب از هر دو شرکت اینترنت دریافت کنید ، اما نمیتوانید هردو همزمان به یکی از شرکت ها متصل شوید.

محمد7966
27-12-2018, 19:35
1.

Nstreme V1 و Nstreme V2 (همون NV2) تکنولوژی انحصاری میکروتیک است برای دریافت پهنای باند بیشتر ؛ بین دو رادیو میکروتیک .
در این حالت شما بجای یک رادیو در واقع دو رادیو (یا یک رادیو با دو شبکه فرستنده گیرنده) دارید ، بجای اینکه فقط از یک فرستنده گیرنده استفاده کنید ، از دوتا استفاده میکنید و با یکی فقط به ارسال می پردازید و با دیگری فقط دریافت میکنید ، به این شیوه چون از نظر فیزیکی دو فرکانس آزاد و مجزا از یک دیگر را برای برقراری یک ارتباط در اختیار میگیرید ، میتوانید به سرعت های تا دوبرابر ارتباطات معمولی دست پیدا کنید ، همون طور که اشاره کردید این تکنولوژی انحصاری است و فقط بین دو رادیو میکروتیک قابل برقراری است .
(البته این تنها روش اتصال رادیو نیست و رادیو میکروتیک میتونه به روش های دیگه با انواع رادیوهای شرکت های دیگر ارتباط برقرار کند)

2.
بله همینطوره ، مثل این میمونه که روی شبکه هوایی خودتون رمز نگذاشته باشید ، خوب براحتی دیگران میتونن ازش استفاده کنن و یا اطلاعات رد و بدل شده را بازبینی کنند.

3.
خیر اینها آی پی های پیشفرض روتر و رادیو نیستند ، کارشنانس ترجیح داده شبکه شما را به این صورت پیکر بندی کنه .
در یک دست روتر داخل منزل ، ارتباطی برای دریافت اینترنت با رادیو میکروتیک برقرار شده و مثلا رادیو شما با ادرس 192.168.1.1 به پورت WAN روتر شما آدرس آی پی 192.168.1.2 را داده است و در این رنج شبکه ، ارتباطی را برقرار کرده اند .
سپس مابقی پورت ها و شبکه هوایی روتر شما دارای رنج 192.168.0.0/24 هستند و روتر شما آی پی 192.168.0.1 را برای خودش رزرو کرده و مابقی آی پی ها را به دستگاه های موجود در شبکه با استفاده از DHCP می دهد و دستگاه های شما آدرس های 192.168.0.2 الی 254 را دریافت میکنند.
تمامی این آی پی ها در کلاس C هستند و شما تنها با دو رنج متفاوت آی پی در کلاس C مواجه هستنید. همینطور کلاس بندی آی پی در یک شبکه داخلی برای شما چندان امر مهمی نیست که بخواهید فکرخود را به آن مشغول کنید . این کلاس بندی برای مقیاس های جهانی جهت بکار بردن آی پی ها روی اینترنت مشخص شده است.

4.
مهم نوع رادیو نیست ، شیوه کار دقیقا مثل این هست که شما یک روتر در منزل خود میگذارید و دستگاه های مختلف از طریق هوا یا کابل به آن متصل می شوند.
یک رادیو در مود اکسس پوینت AP روی دکل قرار داده میشه تا توانایی اتصال رادیو های مشترکین به آن فراهم شود .
سپس هر رادیو از مصرف کننده ها به آن متصل می شود .
در این لینک چند فیلم آموزشی مربوط به دوره MTCWE وجود داره ، میتونید دانلود کنید و با نگاه کردن اونها نحوه برقراری ارتباط رادیویی میکروتیک را بیاموزید.

(لیست مجاز مهمه ، بعد از اینکه مشترک رمز شبکه هوایی را زد و به رادیو متصل شد ، حالا روی این اتصال شرکت های اینترنتی PPPoE Server راه اندازی میکنند، یعنی مشترکین بعد از عبور از مراحل مک فیلتر و رمز شبکه هوایی ، باید با وارد کردن یوزر و پسورد PPPoE امکان دسترسی به اینترنت را پیدا کنند و برای مشترک جدید باید اکانت جدید در رادیو یا روتر سمت شرکت ایجاد شود تا اینترنت برای او به اشتراک گذاشته شود و امکان بررسی مقدار ترافیک مصرفی نیز محیا شود)

اگه نام کاربری و رمزpppoe و wifi ، نام رادیو و فرکانس آن را داشته باشید ، همچنین شرکت شما مک فیلترینگ اعمال نکرده باشه ، بله میتوان از هر دو رادیو و شرکت سرویس گرفت.
البته توجه داشته باشید که شرکت های اینترنتی اکانت های PPPoE را برای استفاده تنها یک کاربر تنظیم میکنند ، شما و همسایه تان میتوانید بطور متناوب از هر دو شرکت اینترنت دریافت کنید ، اما نمیتوانید هردو همزمان به یکی از شرکت ها متصل شوید.

1- درباره قسمت 3 اینو بگم آی پی پیشفرض روتر دی لینک همون 192.168.0.1 بوده پشت روتر نوشته بودند اما رادیو میکروتیک پیشفرضش 192.168.88.1 بوده که خب کارشناس آی پی رو تغییر داده و همون 192.168.1.1 رو گذاشته.الان سوال من اینه که هر روتری رو به رادیو وصل کنم مثل سوییچ ها (اگر اشتباه نکنم جایی خوندم سوییچ ها اتومات خودشون آی پی به دیوایس ها میدن)اتومات آی پی روتر رو میگیره؟؟

و 2- سوال دیگه اینکه اگر یه مشترک جدید گرفتند به صورت ریموت دیگه براش دسترسی تعریف میکنن درسته؟؟

و 3- شما میدونید رادیوهای شرکت ها از چه برند هایی هست و حداکثر پهنای باندی که میدن چند؟؟و مشکلی پیش نمیاد اگر رادیو شرکت مثلا از برند سیسکو باشه ولی رادیو همه مشترکین میکروتیک باشه؟؟

4-راستی فاصله(distance )رو چقدر زیاد میزنه اصلا کلا ابتدای تا انتهای شهر ما 10 کیلومتر هم نشه (از نظر راه زمینی میگم)بعد فاصله رو مثلا 6 کیلومتر میزنه؟این فاصله ،مربوط به رادیو من تا رادیو شرکته یعنی؟؟ازطرفی نوسان هم داره آیا؟چون ظاهرا یه بار 4 کیلومتر دیدم یه بار 10 کیلومتر

shaahani
28-12-2018, 00:55
1.بستگی به دستگاه شما داره ، اگه سویچ معمولی باشه میتونید بهش بصورت دستی یک IP در رنج رادیو بدین مثلا 192.168.1.2 و DHCP Server سویچ رو خاموش کنید تا DHCP Server رادیو شما به تمامی دستگاه های شما ip اختصاص بده در رنج 192.168.1.0/24
یا اینکه اگه روتر خانگی باشه و پورت WAN داشته باشه بطور خودکار با استفاده از این رادیو در پورت WAN میتونه یک آی پی دریافت کنه و این درحالی هست که به تمام کاربران متصل در پورت های دیگه میتونه با DHCP Server خودش از یک رنج IP دیگه ، آی پی اختصاص بده ، اما باید حتما در این گونه روتر ها تنظیم بشه که قرار اینترنت از طریق پورت WAN دریافت بشه.
در این روترهای خانگی میشه به روش قبلی نیز شبکه را پیکر بندی کرد .
در روتر های مخابراتی نیز مشابه روتر های خانگی با تنظیمات اندکی میشه ار هر دو روش برای ساخت شبکه استفاده کرد.

2.
بله از راه دور به رادیو دکل خودشون متصل میشوند و یک اکانت pppoe جدید برای اتصال کاربر جدید میسازند.

3.
نه ، هرشرکتی ممکنه از رادیو های مختلف استفاده کنه ، فقط چون دایی من از شاتل این سرویس رو گرفته بود متوجه شدم که در ارتباط اون رادیو های هر دو سمت میکروتیک هستند، حداکثر پهنای باند که میتونن به شما بدن به شرایط منطقه ای ، اب و هوایی و فاصله و از همه مهمتر نوع رادیو ها بستگی داره ، یک اتصال p2p نقطه به نقطه میتونه پهنای باند بسیار بالاتری نسبت به نوع مرسوم p2mp یک نقطه به چند نقطه ارائه بده ، اگه درخواست ارتباط نقطه به نقطه برای سرویس دهنده ارسال کنید ، قطعا میتونید سرعت و کیفیت بیشتری دریافت کنید ، در تکنولوژی وایرلس اگر یک نقطه به دو نقطه سرویس دهی کنه ، سرعت کاملا کمتر از نصف می شود و هرچه این تعداد و مصرف کنندگان بالاتر برود سرعت کاهش پیدا خواهد کرد .
ممکن است رادیو هایی داشته باشند که تا بیست مشترک را نیز با سرعت های پایین سرویس دهی کنند و در بعضی رادیو ها دیگر تنظیمات برای اتصال چهار یا تعداد کمتر مشترک باشد و به مشترکینی که سرعت بالاتر درخواست داده اند و رادیو های آنان توانایی دریافت این سرعت ها را داشته باشد ، سرعت بیشتری از رادیو های خاص اختصاص دهند.
در مورد رادیو بله ممکن است رادیو فرستنده از یک برند خاص که سرعت کمتر اما قدرت بیشتری را تامین میکند استفاده شود و رادیو های گیرنده را با توجه به صرفه اقتصادی ، امکانات و توانایی ها برای مشترکین از نوع و برند دیگری انتخاب نمایند.

4.
مثلا در هوای مرطوب یا بارانی توانایی عبور سیگنال های رادیویی بشدت کاهش پیدا میکند و شما تخمین فاصله تا رادیو را بیشتر مشاهده میکنید و ممکن است در زمانی تداخل امواج در روز باعث ایجاد پارازیت و کاهش توان امواج و نوسان آن ها بکند ، خیلی دلایل میتواند روی این فاصله اثر گذار باشد ، ممکن است ساختمان هایی بین رادیو شما و رادیو مرکز باشد و ایجاد موانع فیزیکی باعث کاهش قدرت امواج گشته و این فاصله برای شما بیشتر از مقدار واقعی که در گوگل مپ مشاهده میکنید شود.
طبیعتا فاصله بسیار بسیار در دریافت سرعت مناسب تاثیر گذار است ، هرچه فاصله کمتر باشد رادیو مرکز میتواند امواجی با قدرت کمتر و پهنای باند بیشتر ارسال کند و به سلامت به گیرنده برسد ، این موضوع باعث میشود، یک لینک ارتباطی توانایی بیشتری برای دریافت سرعت بالاتر داشته باشد.
فاصله یک تا دوکیلومتر و اتصال نقطه به نقطه p2p میتواند ایده عال ترین اتصال ممکن را ایجاد کند.

محمد7966
28-12-2018, 13:00
1 - اولش یه توضیحی بدم،مغازه اقوام ما 2 تا سیستم داره یک لبتاب و یک پی سی به خاطر همین مجبور شده از روتر استفاده کنه.حالا درباره مورد اول بیشتر منظورم این بود اگر خود رادیو میکروتیک رو مستقیما وصل کنم به روتر ،آی پی روتر رو اتومات میگیره یا باید کلی با تنظیمات آی پی ور رفت؟؟

ب)) از طرفی وقتی رادیو به روتر وصل شد باز باید روتر رو کانفیگ کنم یا خودش اتوماتیک اینترنت رو توزیع میکنه و نیازی نیست با تنظیماتش ور رفت؟؟این یه عکس از صفجه تنظیمات سریع روتر رو ببینید.به این صفحه رسیدم واصلا نمیدونم نیازی هست به این تنظیمات یا نه.اصلا pptp و l2tp رو نمیدونم چی هستند.

3-اگر بخوام پوینت تو پیونت بگیرم خود شرکت میاد برای من یه رادیو جداگونه وصل میکنه به دکل ؟؟بعد آیا میتونه یه رادیویی مثل رادیو خودم که sxt lite 5 نصب کنه یا باید فرق داشته باشه با رادیوی من

shaahani
28-12-2018, 14:08
1 - اولش یه توضیحی بدم،مغازه اقوام ما 2 تا سیستم داره یک لبتاب و یک پی سی به خاطر همین مجبور شده از روتر استفاده کنه.حالا درباره مورد اول بیشتر منظورم این بود اگر خود رادیو میکروتیک رو مستقیما وصل کنم به روتر ،آی پی روتر رو اتومات میگیره یا باید کلی با تنظیمات آی پی ور رفت؟؟

ب)) از طرفی وقتی رادیو به روتر وصل شد باز باید روتر رو کانفیگ کنم یا خودش اتوماتیک اینترنت رو توزیع میکنه و نیازی نیست با تنظیماتش ور رفت؟؟این یه عکس از صفجه تنظیمات سریع روتر رو ببینید.به این صفحه رسیدم واصلا نمیدونم نیازی هست به این تنظیمات یا نه.اصلا pptp و l2tp رو نمیدونم چی هستند.

3-اگر بخوام پوینت تو پیونت بگیرم خود شرکت میاد برای من یه رادیو جداگونه وصل میکنه به دکل ؟؟بعد آیا میتونه یه رادیویی مثل رادیو خودم که sxt lite 5 نصب کنه یا باید فرق داشته باشه با رادیوی من

1 و 2 .
اصلا نیازی نیست کار خاص یا زیادی در روتر انجام بدین ، فقط کافیه کابل شبکه رادیو را به یک پورت معمولی روتر متصل کنید ، و تنها تنظیماتی که نیاز هست در روتر انجام بدین تنظیم آی پی 192.168.1.2 برای اون و همینطور خاموش کردن DHCP Server در روتر هست ، هیچ تنظیم PPPoE نیاز نیست در روتر انجام بدین ، چون رادیو شما این اتصال رو با ISP برقرار کرده و به تمام تک تک دستگاه های متصل به روتر شما هم آی پی میده و به اینترنت متصل میکنه ، روتر شما فقط مثل یک سویچ ساده کافیه دستگاه ها را بدون هیچ کتترل یا کار خاصی به رادیو متصل کنه همین.

3. تشخیص این موضوع با کارشناس شرکت هست که ببینه با توجه به موقعیت چه رادیو هایی بهتره ، احتمالا به شما دو رادیو خوب و با کیفیت معرفی خواهند کرد که گران تر هستند و توانایی اتصال پرقدرت رو دارند ، همینطور ممکنه دو رادیو سطح پایین تر که قیمت مناسبی داره و میتونه ارتباط حداقلی را برقرار کنه معرفی کنن .
انتخاب رو به عهده خودتون میگذارند و طبیعتا هرچه هزینه بالاتری انجام بدین سرعت و کیفیت بیشتری در یک اتصال P2P دریافت خواهید کرد ، اما اطمینان داشته باشید هرگونه اتصال P2p ، از سرویس ها معمولی مشترک ها که یک به چند است ، بهتر و با کیفیت تر خواهد بود.

NIMA_e2
31-12-2018, 21:37
با عرض سلام خدمت دوستان
من قصد خرید اینترنت بیسیم اشتراکی برای بازی های آنلاین دارم و میخوام بدونم بین اسیاتک ، پیشگامان و صفرویک کدوم سرویس بهتری و با سرعت بالاتری ارائه میده

محمد7966
17-05-2019, 19:22
سلام.دوستان اینترنت مغازه فامیل ما قطع بود و به گفته خودش دیروز عصر هم قطع بوده و مشکل از شرکت بوده.ولی من امروز اومدم tracert کردم ولی دیدم آدرس آنتن میکروتیک که 192.168.1.1 بود رو میزد،غیرقابل دسترس.

حالا سوال من اینه که اگر اینترنت هم از سمت شرکت قطع باشه،نباید بزنه آدرس آنتن غیرقابل دسترسه درست میگم؟! مگه آدرس آنتن که 192.168.1.1 هست،چه ربطی به شرکت داره که دسترسیش برای من قطع بشه؟

MMDFullHD
20-05-2019, 14:02
سلام.دوستان اینترنت مغازه فامیل ما قطع بود و به گفته خودش دیروز عصر هم قطع بوده و مشکل از شرکت بوده.ولی من امروز اومدم tracert کردم ولی دیدم آدرس آنتن میکروتیک که 192.168.1.1 بود رو میزد،غیرقابل دسترس.

حالا سوال من اینه که اگر اینترنت هم از سمت شرکت قطع باشه،نباید بزنه آدرس آنتن غیرقابل دسترسه درست میگم؟! مگه آدرس آنتن که 192.168.1.1 هست،چه ربطی به شرکت داره که دسترسیش برای من قطع بشه؟

لطفا بطور کامل شات قرار بدید
اگ ستاره میزنه ممکنه از کانفیگ باشه
ولی اگ تا زیرساخت شرکت ارایه دهنده تریس داری وصل هست

محمد7966
20-05-2019, 14:35
لطفا بطور کامل شات قرار بدید
اگ ستاره میزنه ممکنه از کانفیگ باشه
ولی اگ تا زیرساخت شرکت ارایه دهنده تریس داری وصل هست

الان که دسترسی ندارم ولی اونروز که تریس گرفتم،به روتر داخل که آی پیش 192.168.0.1 بود وصل شد ولی بعدش که باید به آدرس آنتن میکروتیک وصل میشد،وصل نشد و خطا داد که مقصد غیرقابل دسترسه.آپی آنتن میکروتیک هم 192.168.1.1

حتی خود آنتن رو مستقیم وصل کردم به لبتاب و تریس زدم،باز پیام عدم دسترسی داد.اینترنت از سمت شرکت قطع بود و بعدش که وصل شد تریس که زدم مشکل حل شده بود و عدم دسترسی دیگه نزد.

قاعدتا حتی اگر اینترنت از سمت شرکت قطع باشه نباید برای وصل شدن به آنتن مشکلی باشه ولی خب اونروز این مشکل بود

shaahani
20-05-2019, 16:43
الان که دسترسی ندارم ولی اونروز که تریس گرفتم،به روتر داخل که آی پیش 192.168.0.1 بود وصل شد ولی بعدش که باید به آدرس آنتن میکروتیک وصل میشد،وصل نشد و خطا داد که مقصد غیرقابل دسترسه.آپی آنتن میکروتیک هم 192.168.1.1

حتی خود آنتن رو مستقیم وصل کردم به لبتاب و تریس زدم،باز پیام عدم دسترسی داد.اینترنت از سمت شرکت قطع بود و بعدش که وصل شد تریس که زدم مشکل حل شده بود و عدم دسترسی دیگه نزد.

قاعدتا حتی اگر اینترنت از سمت شرکت قطع باشه نباید برای وصل شدن به آنتن مشکلی باشه ولی خب اونروز این مشکل بود

وقتی رادیو را مستقیم به لپتاپ وصل کردین، چراغ اترنت مربوط به LAN لپتاپ روشن شد ؟
وقتی رادیو را مستقیم به لپتاپ وصل کردین، بطور دستی به لپتاپ آی پی دادین و یا خیر؟ مثلا 192.168.1.2 درحالی که آی پی رادیو 192.168.1.1 است.

با توجه به اینکه روتر داخلی آی پی در رنج دیگری داره، و از پورت WAN استفاده میکنه، ممکنه بخاطر نداشتن اینترنت ارتباط را متصل نکنه.
ممکنه روی پورت اتر یا اینترفیس رادیو یک آی پی مشخص وجود نداشته باشه، یعنی آی پی 192.168.1.1 یا روی اینترفیس وایرلس ست شده باشه و قطعی رادیو مرکز و از کار افتادن اینرفیس رادیو سمت شما، ارتباط را غیرممکن کرده باشه و در این حالت باید یک آی پی دیگه مثلا 192.168.1.200 را به اینترفیس کابلی رادیو اختصاص دهید تا ارتباط برقرار بماند.
ممکنه رادیو به علت تلاش های زیاد در اتصالات و یا قطعی وصلی و غیره دچار هنگ شده باشه و در این زمان ها باید آداپتور برق دستگاه را کشید و مجدد وصل کرد تا اگر چنین اتفاقی افتاده، رفع گردد.

ایرادات و مشکلات زیاد دیگه ای نیز ممکنه پیش اومده باشه، که بسادگی نمیشه در موردشان نظر داد.

ایما اشاره
03-06-2019, 01:36
با سلام

دیسکانت شدن یا دریافت نکردن لینک ADSL

من و برادرم برای استفاده از اینترنت ازیک مدم ADSL و تمام دستگاههامون هم به صورت WI FI به اینترنت وصل میشین.

من به پشتیبانی خدمات اینترنتمون هم زنگ زدم(پارس آنلاین) پاسخشون هم این بود که همچین چیزی اصلا امکان نداره؟!

حالا مشکل ما چیه ما دوتا تلوزیون هوشمند سونی و سامسونگ داریم که تلوزیون سونی سیستم عاملش اندروید هستش ولی رابط کاربری خیلی بدی داره ما هم تصمیم گرفتیم که یه اندروید باکس یا همون اندروید تیوی برای این تلوزیون تهیه کنیم ولی به محض این که این اندروید باکسرو به تلوزیون وصل میکنیم چراغ اینترنت ADSL قطع میشه قطعیش هم دوحالت داره منبع پاور برق اندروید باکسرو رو به از یو اس بی تلوزیون بگیریم سرعت اینترنت پائین میاد ولی اگر مستقیم به برق وصل کنیم اینترنت بلافاصله قطع میشه حالا من این اندروید باکسرو به تلوزیون سامسونگ وصل هم کردم هیچ مشکلی پیش نمیاد لازم به ذکر هم هستش که خروجی تصویر اندروید باکس HDMIهستش مشکل ناسازگاری اندروید باکس تلوزیون سونی که این دوتا منجر به قطعی اینترنت میشه.

از دوستان متشکر میشم تا مشکل منو حل کنند

با تشکر

shaahani
03-06-2019, 07:40
پورت USB تلویزیونتون می سوزه به هیچ عنوان برای روشن کردن اندروید باکس و یا شارژ کردن موبایل از پورت های لوازم صوتی تصویری استفاده نکنید

عوامل زیادی ممکنه باعث بروز مشکل شما شده باشه، بهتره یک شخص حرفه ای از نزدیک عملکرد دستگاه ها را بررسی کنه

renfield
03-06-2019, 19:32
با سلام

دیسکانت شدن یا دریافت نکردن لینک ADSL

من و برادرم برای استفاده از اینترنت ازیک مدم ADSL و تمام دستگاههامون هم به صورت WI FI به اینترنت وصل میشین.

من به پشتیبانی خدمات اینترنتمون هم زنگ زدم(پارس آنلاین) پاسخشون هم این بود که همچین چیزی اصلا امکان نداره؟!

حالا مشکل ما چیه ما دوتا تلوزیون هوشمند سونی و سامسونگ داریم که تلوزیون سونی سیستم عاملش اندروید هستش ولی رابط کاربری خیلی بدی داره ما هم تصمیم گرفتیم که یه اندروید باکس یا همون اندروید تیوی برای این تلوزیون تهیه کنیم ولی به محض این که این اندروید باکسرو به تلوزیون وصل میکنیم چراغ اینترنت ADSL قطع میشه قطعیش هم دوحالت داره منبع پاور برق اندروید باکسرو رو به از یو اس بی تلوزیون بگیریم سرعت اینترنت پائین میاد ولی اگر مستقیم به برق وصل کنیم اینترنت بلافاصله قطع میشه حالا من این اندروید باکسرو به تلوزیون سامسونگ وصل هم کردم هیچ مشکلی پیش نمیاد لازم به ذکر هم هستش که خروجی تصویر اندروید باکس HDMIهستش مشکل ناسازگاری اندروید باکس تلوزیون سونی که این دوتا منجر به قطعی اینترنت میشه.

از دوستان متشکر میشم تا مشکل منو حل کنند

با تشکر

مشگل شما احتمالا تداخل امواج روی 2.4 گیگاهرتز است

و اگر روتر شما و دستگاه های شما 5 گیگاهرتز هم دارند از آن استفاده کنید که تداخل امواج ندارد

ایما اشاره
04-06-2019, 02:22
مشگل شما احتمالا تداخل امواج روی 2.4 گیگاهرتز است

و اگر روتر شما و دستگاه های شما 5 گیگاهرتز هم دارند از آن استفاده کنید که تداخل امواج ندارد

سلام دوست عزیز لطفا توضیح کاملتری بدید از راهنمایی شما متشکرم

محمد7966
04-06-2019, 02:59

مشکل ممکنه به خاطر تداخل امواج باشه.برید تو مودم باندها رو تغییر بدید.(البته اگر مودم شما 2بانده باشه یعنی هم باند 2.4 و هم باند 5 گیگاهرتز داشته باشه.)اینو بعید میدونم به خاطر تداخل باندها باشه ولی خب یه امتحانی بکنید.اگر تونستید یه مودم دیگه ای رو تست کنید،شاید با مودم دیگه ای مشکل رفع بشه.

بذارید من تجربه خونه خودمون رو براتون بگم:ما رسی-ور داریم که از طریق کابل hdmi وصله به تلویزیون.گاهی اوقات کلید پنکه سقفی رو میزنیم یه لحظه تصویر قطع میشه.گاهی اوقات پیش اومده پنکه رو زیاد میکنیم،تصویر پشت سرهم قطع و وصل میشه.

در کل با آزمون و خطاهای زیاد مجبورید بفهید علتش چیه.

مثلا تلویزیون سامسونگ شما که مشکلی نداره دقیقا همونجایی هست که تلویزیون سونی به برق وصله.ممکنه مشکل از پریز تلویزیون سونی باشه.اینک تلویزیون سامسونگ شما مشکلی نداشته شاید به خاطر اینکه تلویزیون در اتاق دیگری بوده و اینطوری نمیشه گفت مشکل از تلویزیون سونی هست.

یا آیا مودم شما پریزش با پریز تلویزیون مشترکه و علل دیگه ای که یکی یکی باید تست کنید

renfield
04-06-2019, 05:42

خواهخش میکنم

مثلا مودم Adsl که دارید رو باکسش نگاه کنید ببینید Dual Band نوشته ؟؟

یا وارد Settings مودم شید ببینید شبکه 5 گیگاهرتز برای وای فای خونگی دارد ؟

اگر دارد دستگاه هایی که شما دارید و با باند دوم یعنی 5 گیگاهرتز وصل میشه با 5 گیگ وصل کنید

باز کمتر تداخل امواج به وحود میاید و مثلا اگز اندروید باکس شما دوال باند نداشته باشد باز ممکن است وصل شود

و در آخر اگر مودم تان Dual Band نداشت .. یک روتر tplink ارزان با dual band تهیه کنید و از آن برای وای فای خانگی استفاده کنید .

موفق باشید

shaahani
04-06-2019, 09:58
البته کلمه dual band که روی تجهیزات وایرلس نوشته میشه منظورش همون رنج فرکانسی 2.4 گیگاهرتز هست که مثلا کانال یک (2412) و کانال شش (2437) بطور همزمان مورد بهره برداری قرار میگیره که به این صورت پهنای باند عبور داده زیاد شده و سرعت از 150 مگابیت به 300 مگابیت افزایش پیدا میکنه.
برای دریافت حداکثر سرعت، هم دستگاه ارسال کننده و هم دستگاه دریافت کننده باید دو کانال باشند تا سرعت ارتباط به این مقدار نزدیک شود و اگر گیرنده تک کانال باشه، سرعت نصف خواهد بود.

اگه دستگاه روتری دقیقا و عینا روی جعبه اش چاپ شده بود 2.4Ghz و 5Ghz این یعنی رنج فرکانسی 5 گیگاهرتز را نیز ساپورت میکنه و همانطور که به درستی اشاره کردند، باند و یا رنج فرکانسی 5 گیگاهرتز بسیار خلوت است و بدلیل کم استفاده بودن، تداخلی در آن تقریبا وجود ندارد، البته باید در نظر داشت که برد نهایی و مفید آن اندکی کمتر است.
(در صورت وجود باند 5 گیگاهرتز در مودم، حتما دستگاه های کلاینت مصرف کننده، مثل تلویزیون و یا اندروید باکس نیز باید این رنج فرکانسی را داشته باشند تا شبکه وای فای مودم را دیده و بتوانند به آن متصل شود، در غیر اینصورت استفاده از رنج 5 گیگاهرتز ممکن نخواهد بود)

برای اطمینان و انتخاب یک کانال آزاد فرکانسی میتوانید نرم افزار وای فای مانیتور پرو را به روی سیستم عامل اندروید نصب کنید و تمام فرکانس های اشغال شده در محیط را مشاهده کنید و قدرت آنها را نیز مشاهده کنید، سپس میتوانید نسبت به انتخاب خلوت ترین کانال از روی تنظیمات مودم، اقدام نمایید.

البته نظر شخصی من این هست که بیشترین احتمال ایراد از آنجا ناشی می شود که سرعت اینترنت شما را آی اس پی مقدار زیادی تنظیم کرده است، اما خط دارای نویز است و پاسخگوی چنین سرعتی نیست، در نتیجه زمانی که تمام پهنای باند خط ADSL پر می شود و سرعت زیادی، برای مصرف طلب می شود، به دلیل وجود نویز بر روی خط چراغ لینک و چراغ اینترنت همزمان با یکدیگر قطع شده و مودم مجددا مجبور به برقراری ارتباط یا ISP می شود، که راه حل آن نیز تعویض سیم کشی منزل و حذف تلفن و تجهیزات روی خط تلفن و اتصال مستقیم کابل یک تیکه مرغوب مخابراتی از درب منزل به پشت مودم، بدون هیچگونه واسطه و دستگاه اضافه ای از جمله اسپلیتر است.
راه دیگر حل این مشکل تماس با آی اس پی و درخواست کاهش سرعت خط اینترنت است.
(می توانید تصویر بخش STATUS اتصال ADSL مودم خودتان را منتشر کنید تا مقدار وجود نویز روی آن را مشاهده و راهنمایی دریافت کنید)

به نظر من بیشترین احتمال برای علت این مشکل، چنین مسئله ای است، اما همانطور که گفتم، نمیتوان به سادگی نظر داد و ممکن است ایراد مذکور به دلایل گوناگونی بوجود آمده باشد.

mahdyshr
02-07-2019, 09:41
با عرض سلام خدمت دوستان

من تا حدود 6 ماه قبل از شاتل سرویس وایرلس داشتم ( به مدت یک سال ) با تعرفه مشابه adsl سرویس میداد

به خاطر افت کیفیتی که پیدا کرده بود عملا امکان ادامه سرویس وجود نداشت

جدیدا شاتل اومده ونزدیک خونمون دکل زده و امکان سرویس گرفتن هست ولی با تعرفه عجیبه سالیانه 120 گیگ با قیمت 250 تومن

وقتی هم بهشون می گیم حجم خیلی کمه میگن می تونید حجم بخرید

من شیراز زندگی می کنم و صبانت هم سرویس وایرلس نمی ده اینجا

کسی از دوستان پیشنهادی برای isp داره ؟

alironald0
01-09-2019, 02:57
سلام خدمت دوستان
من قصد دارم وایرلس بگیرم و دلیل اصلی هم برای گیم هست.
دوستانی که در تهران از سرویس وایرلس استفاده میکنن بی زحمت راهنمایی کنن.

محمد7966
22-09-2019, 22:43
دوستان علل پریدن تنظیمات در آنتن میکروتیک چیه؟پارسال یه بار بارون شدیدی اومد و دیدم صبح اینترنت نداریم.بعدش دیدم تنظیمات پریده.امروز هم دیدم تنظیمات پریده.به پشتیبان میگم مشکل از دکل شماست میگه نه.بهش میگم پس چرا تنظیمات میپره:میگه به خاطر برق.واقعا برق یکی از علل پریدن تنظیمات آنتن میکروتیک؟

2-من دکل شرکت خودمون که شرکت آترین هست رو نوشتم و ازشون یه عکس گرفتم ولی هر کار میکردم اون دکلی که آنتن بهش نزدیکه و خود پشتیبان هم به اون وصل میکرد رو انتخاب میکردم ولی اصلا وصل نمیشد.توی قسمت استاتوس مینوشت searching for network و اصلا تنظیمات رو دریافت نمیکرد از آنتن شرکت.علت از چی میتونه باشه؟(البته من یه بکاپ داشتم از قبل و یه جورایی با زدن فرکانس و ور رفتن یا یه سری تنظیمات آخر سر وصل شدم)

3-آیا شرکتهای دیگه برای اینکه کسی به آنتنشون وصل نشه پسورد میذارن؟چون من اومدم دکل شرکت ماهان نت رو انتخاب کردم و راحت وصل شد ولی چون تنظیمات pppoe رو نداشتم اتصال صورت نمیگرفت.و اینترنت نداشتم.در واقع یوزر و پسورد اتصال pppoe رو نمیگرفتم.

با تشکر

shaahani
23-09-2019, 09:10
من که تا به حال تجربه پریدن تنظیمات نداشتم، قبل از این که برق رادیو رو قطع کنی که احتمالا با کابل PoE وصل به اکسس پوینت شما هست، حتما باید از توی تنظیمات Shutdown بشه، مثل کامپیوتر که قبل کشیدن برق، فرمان Shut down به اون داده میشه، اگه این کار رو نکنی و برق رو ناگهانی قطع کنی، امکان آسیب خوردن به دستگاه و یا ازدست دادن تنظیمات وجود داره.
-خوبه که یک بکاپ از تنظیمات داری و در مواقع ضروری اون رو لود میکنی، تا مشکلات برطرف بشه.

2.بخش سکیوریتی پروفایل اگه رمز وای فای آنتن مورد نظر درست تنظیم نشده باشه، وصل نمیشه
شاید هم علت دیگه ای داشته باشه، حتی میتونه مشکل از آنتن روبرو و آی اس پی باشه.

3.برای اینکه ارتباطات شنود نشه، قاعدتا باید خود وای فای هم رمز داشته باشه، اما ممکنه بخاطر مشکلات مربوط به عدم توانایی کاربرها در تنظیم رادیو، برای راحتی کار مشترکین رمز رو برداشته باشن، که البته کار درستی نیست.
بعد از اتصال به رادیو باید یوزر و پسورد PPPoE را در PPPoE Client جهت دریافت اینترنت بعد از اتصال به آی اس پی (وصل شدن به آنتن) وارد کنید.
در آی اس پی سرور PPPoE وجود داره که مشترکین برای دسترسی به اینترنت باید از اون اکانت داشته باشند تا کار اکانتینگ و محاسبه ترافیک رو انجام بده.
این مورد با بخش ADSL مشترک هست و شما نیز درست مثل یک کاربر ADSL باید برای دسترسی به اینترنت در دستگاه خودتون کانکشن PPPoE Client فعال کنید؛ حالا این میتونه روی مودم ADSL باشه یا رادیو و یا حتی در روی ویندوز.

محمد7966
23-09-2019, 10:29
من که تا به حال تجربه پریدن تنظیمات نداشتم، قبل از این که برق رادیو رو قطع کنی که احتمالا با کابل PoE وصل به اکسس پوینت شما هست، حتما باید از توی تنظیمات Shutdown بشه، مثل کامپیوتر که قبل کشیدن برق، فرمان Shut down به اون داده میشه، اگه این کار رو نکنی و برق رو ناگهانی قطع کنی، امکان آسیب خوردن به دستگاه و یا ازدست دادن تنظیمات وجود داره.

دقیقا فامیل ما ناگهانی از برق میکشه.یه محافظ داره که اکسس پوینت بهش وصله،.محافظ برقش هم از این الکیاس احتمالا.در کل هر وقت بخواد مغازه رو ببنده مستقیما دوشاخه محافظ رو میکشه و شات داون نمیکنه.اما خب پارسال که یه بارون شدیدی همراه با رعد وبرق و طوفان زده بودو مغازه هم که تعطیل بود ولی دیدم صبحش تنظیمات پریده بود.

یعنی بهش بگم از طریق اکسس پوینت شات داون کنه؟آخه بعید میدونم بتونه و زیاد با این مسائل آشنایی نداره.راه حل دیگه ای سراغ ندارید؟اینم بگم روترش دیلینک 615 هست و یادم نمیادشات داون داشته باشه.حتی کلید خاموش و روشن هم فکر کنم نداره

shaahani
23-09-2019, 13:36
دقیقا فامیل ما ناگهانی از برق میکشه.یه محافظ داره که اکسس پوینت بهش وصله،.محافظ برقش هم از این الکیاس احتمالا.در کل هر وقت بخواد مغازه رو ببنده مستقیما دوشاخه محافظ رو میکشه و شات داون نمیکنه.اما خب پارسال که یه بارون شدیدی همراه با رعد وبرق و طوفان زده بودو مغازه هم که تعطیل بود ولی دیدم صبحش تنظیمات پریده بود.

یعنی بهش بگم از طریق اکسس پوینت شات داون کنه؟آخه بعید میدونم بتونه و زیاد با این مسائل آشنایی نداره.راه حل دیگه ای سراغ ندارید؟اینم بگم روترش دیلینک 615 هست و یادم نمیادشات داون داشته باشه.حتی کلید خاموش و روشن هم فکر کنم نداره

اگه نمیتونه وارد محیط وینباکس بشه و فرمان Shut down بده، قبل از اینکه رادیو رو از برق بکشه، بهش بگید آداپتور رادیو رو که به کابل poe وصله، هیچ وقت از برق نکشه یا اصلا کلا تجهیزات اکسس پوینت و رادیو را برقش رو قطع نکنه موقع تعطیل کردن مغازه .

SinaRz
05-10-2019, 01:36
دوستان بین پیشگامان و سیستک به نظرتون کدوم رو بگیرم؟

darkkeyvvan
17-10-2019, 15:53
سلام
دوستان کسی از اینترنت اشتراکی وایرلس اطلاعی داره؟
برای سرعت آپلود بالا یه نت خوب میخوام ممنون میشم راهنمایی کنید

moderntalking123
19-10-2019, 17:51
دوستان مناسبترین قیمت اینترنت بیسیم برای حجم های بالا کدوم شرکت هست؟ حجم ماهی حدود 300 گیگ. (تهران)
شرکتا زیادن ولی تجربه کاربری خیلی کم.

misam5526
19-10-2019, 17:57
دوستان مناسبترین قیمت اینترنت بیسیم برای حجم های بالا کدوم شرکت هست؟ حجم ماهی حدود 300 گیگ. (تهران)
شرکتا زیادن ولی تجربه کاربری خیلی کم.

فک کنم تاپیک زیر بکارتون بیاد:

moderntalking123
19-10-2019, 18:32
فک کنم تاپیک زیر بکارتون بیاد:

ممنون زیتل رو پیگیری کردم فقط مرکز و شمال تهران رو ساپورت میکنه، من شرق هستم متاسفانه.. پیشنهاد دیگه ای ندارید؟

w.majid
25-02-2020, 22:37
سلام. آیا میشه نجهیرات وایرلس رو خود آدم بخره و فقط اشتراک از شرکتی بگیره یا isp ها الرام می کنند که ار خودشون خریداری بشه معمولا؟

محمد7966
25-02-2020, 22:49
سلام. آیا میشه نجهیرات وایرلس رو خود آدم بخره و فقط اشتراک از شرکتی بگیره یا isp ها الرام می کنند که ار خودشون خریداری بشه معمولا؟

سلام.حتی برای adsl هم مجبور میکنن مودم پیشنهادی خودشون رو بخریم چه برسه به وایرلسس.

مشکلی نداره خودتون میتونید بخرید آنتنو ولی قبلش باید زنگ بزنید به شرکت و بهشون بگید فاصله شما تا دکلشون چند کیلومتره.چون باید آنتنی بخرید که بین شما و دکل شرکت، سیگنال قوی بده دستتون و گرنه ضعیف باشه به درد نمیخوره

w.majid
05-03-2020, 09:51
پهنای باند اختصاصی چرا اینقدر گرونه؟ 10 مگ 900 تومان در ماه. برای مثلا نتفلیکس چه سرعت و سرویسی رو پیشنهاد میدید که قیمتش مناسبتر باشه؟

MMDFullHD
05-03-2020, 10:11
پهنای باند اختصاصی چرا اینقدر گرونه؟ 10 مگ 900 تومان در ماه. برای مثلا نتفلیکس چه سرعت و سرویسی رو پیشنهاد میدید که قیمتش مناسبتر باشه؟
برا نتفیلکس پیشنهادم اینه سرعتت حداقل 10 مگابیت برای فول اچدی
برای فورکی هم بالای 16 مگابیت 22 این حدودا کفایت میکنه یعنی خالص بتونی این سرعت رو بگیری
اگ تهرانی هزینه کن برای زیتل خوبه یا وی دی اس ال یا فیبر
وایرلس شاتل خوبه اسیاتکم سرویسشون خوبه

w.majid
05-03-2020, 10:39
برا نتفیلکس پیشنهادم اینه سرعتت حداقل 10 مگابیت برای فول اچدی
برای فورکی هم بالای 16 مگابیت 22 این حدودا کفایت میکنه یعنی خالص بتونی این سرعت رو بگیری
اگ تهرانی هزینه کن برای زیتل خوبه یا وی دی اس ال یا فیبر
وایرلس شاتل خوبه اسیاتکم سرویسشون خوبه

vdsl و فیبر اینجا نیست. زیتل تو فورمش همه بد نوشتن ازش. شاتلم هم پوشش نداشت.
نسبت اشتراک سرویس های اشتراکی چنده؟ این سرعت هایی که پیشنهاد کردی اشتراکیه یا اختصاصی.
ممنون.

MMDFullHD
05-03-2020, 12:10
vdsl و فیبر اینجا نیست. زیتل تو فورمش همه بد نوشتن ازش. شاتلم هم پوشش نداشت.
نسبت اشتراک سرویس های اشتراکی چنده؟ این سرعت هایی که پیشنهاد کردی اشتراکیه یا اختصاصی.
ممنون.

همه مناطقشم بد نیست زیتل بستگی به اون سایت داره ک وصل میشید تماس بگیر بپرس کیفت تو منطقه چطوریه
اشتراکی1 به هشت فک کنم مثلا اسیاتک تضمینش 4 مگه ولی تا 50 جا داره

mehdi_nin
11-03-2020, 19:26
برای گیم پوینت تو پوینت تفاوتی با پوینت تو مولتی پوینت داره بنظرتون ؟ کسی تجربه استفاده از پوینت تو پوینت رو داره الان پوینت تو مولتی پوینت دارم ولی پینگ بعضی مواقع نوسان زیاد داره

ابر_حیزون
11-03-2020, 19:41
برای گیم پوینت تو پوینت تفاوتی با پوینت تو مولتی پوینت داره بنظرتون ؟ کسی تجربه استفاده از پوینت تو پوینت رو داره الان پوینت تو مولتی پوینت دارم ولی پینگ بعضی مواقع نوسان زیاد داره

بستگی داره مثلا برج میلاد تهران که مولتی پوینت هست سرویس بهتری داره چون ارتفاعش بیشتره و مانعی سر راش نیست .

در کل فقط به فاصله بین دو تا رادیو برمیگرده که هر چی کمتر باشه بهتره حالا چه جفت رادیو باشه چه مولتی پوینت . از فاصله میتونید حدس بزنید که تایم اوت میده یا نه .

mehdi_nin
11-03-2020, 19:57
بستگی داره مثلا برج میلاد تهران که مولتی پوینت هست سرویس بهتری داره چون ارتفاعش بیشتره و مانعی سر راش نیست .

در کل فقط به فاصله بین دو تا رادیو برمیگرده که هر چی کمتر باشه بهتره حالا چه جفت رادیو باشه چه مولتی پوینت . از فاصله میتونید حدس بزنید که تایم اوت میده یا نه .

سرویس الانم از لحاظ سیگنال مشکلی نداره سیگنالم -40 هست و ccq هم 99% به بالا از لحاظ سرعت هم مشکلی ندارم فقط پینگ اذیت میکنه اونم بعضی مواقع چون من برا گیم میخام سرعت اصلا برام مهم نیست پینگ هم پینگ پایین نمیخام یه پینگ استیبل میخام از لحاظ مالی مشکلی ندارم برا هزینه فقط میخام بدونم پوینت تو پوینت بگیرم تاثیری داره یا نداره تو این قضیه

Electronic-Arts
12-03-2020, 20:59
پوینت تو مالتی پوینت PTMP تفاوتش اینه که از پروتوکل NV2 میکروتیک استفاده میکنن و این پروتوکل زیر لود سرعت رو نمیزاره کم بشه اما به شدت نوسان پینگ میندازه حالت نرمال بین 1 تا 19 میلی ثانیه نوسان داره و اگر لود روی دستگاه زیاد بشه تا حتی 40 میلی ثانیه نوسان هم میتونه داشته باشه
ولی وقتی PTP باشه که رادیو مختص خود شما باشه یا از پروتوکل 802.11 استفاده میکنن (اگر محیط نویز کمی داشته باشه) و یا از nstreme که برای محیط های نویز دار استفاده میشه و پینگ بین دو دستگاه رو به 0 تا 1 میرسونه و نوسان هم در همین حد 1 میلی ثانیه هست
بقیش هم بستگی به کیفیت شبکه داخلی اپراتور و زیرساخت و اینا داره که دست شما نیست

komail7
14-03-2020, 03:34
سلام
از پیشگامان مولتی پوینت داشتم ( پهنای باند اختصاصی ) پینگ داخلی 25-30 بود
الان از شاتل پوینت تو پوینت دارم پینگ داخلی 4-6 هست

komail7
14-03-2020, 03:37
چه شرکتی مگی 90 تومن گفته؟