PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید گوشی تا 1500

Pr0m3en
10-04-2016, 11:57
درود دوستان
من یه مدتی هست که تحقیق کردم و تو این رنج قیمت دو تا گوشی پیدا کردم که تقریبا هردوشون عالی هستن
نظر شما دوستان چیه ؟
Sony Xperia Z5
Xiaomi Mi5 64gb
انتخاب من تا الان دومیه و دلایلش هم مشخصه چون دومیه رقیبه Samsung galaxy s7 هستش ولی سوالای زیر برام پیش اومده
مقایسه (

کیفیت صفحه نمایشش
کیفیت دوربینش
حرارتش
کیفیت ساختش(پشت و رو گوریلا گلسه ولی بازهم اگه نکته ای هست)
پشتیبانی نرم افزاری بین المللی
مشکلاتش در ایران
پشتیبانی نرم افزاری تو ایرانش(انگلیسی هم پشتیبانی کنه من کیبورد فارسی رو میریزم)
و هر نکته ای که باقی میمونه
)

NOR-1
10-04-2016, 13:14
سلام به نظرم گوشی که هیچ گارانتی تو ایران نداره و به صورت قاچاق وارد میشه انتخاب نکنین هرچقدر هم که خوب باشه سونی و سامسونگ برند هایی هستند که تو ایران نماینده رسمی دارن و پشتیبانی چه نرم افزاری و چه سخت افزاری قویتری دارن
رقیب بودن مزیت نیست کاربردی بودن مهمه
اختلاف قیمت 1 تومانی بین s7 و z5 هیچ تاثیری در کاربرد شما نداره
سعی کنین بهترین گوشی با توجه به پولی که براش کنار گذاشتین انتخاب کنین که نیازتون برطرف کنه نه وسیله ای برای مقایسه یا به رخ کشیدن باشه
تا رنج 1.5 من G4 و s6 پیشنهاد میکنم( از سونی و هواوی دل خوشی ندارم و اصلا پیشنهاد نمیکنم ولی شاید تو z5 مشکلات سری قبل برطرف شده باشه از دوستانی که داشتن حتما مشورت بگیرین)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

mhda69
10-04-2016, 13:25
سونی رو ک بنظر من کلا فراموش کن...چون هیچ چیزش عالی نیس همه چیش در حد متوسط ب بالاس ذوربین کیفیت صفحه باتری و...
شیاومی گوشیاش مخصوصا مدل های جدیدش خیلی قابل احترامن...داداش خودم redmi 3 داره...ک تو رنج قیمت خودش عالیه...
گوشیای شیاومی پشتیبانی نرم افزاری خوبی دارن از طرف شرکت سازنده...با کمی اغراق حداقل در حد کمپانیای معروف حتی...رابط کاربری روون و زیبایی دارن...امکانات خوبی اضافه کردن ب رابط کاربریشون...معمولا باتری خوبی دارن...
اما
کیفیت صفخه شون با اینک خیلی خوبه ولی در حد امولد سامسونگ نیس...البته این اختلاف فاحش نیس...
بزرگترین مشکل شیاومی کیفیت دوربین مخصوصا عکاسی هستش...نه اینک تفنضاح باشه اما خب میشه گفت با ارفاق خوبه...البته در مقایسه با سامسونگ و الجی بیشتر اختلافشون مشخص میشه...میتونین تو سایتای معروف خارجی بررسی دوربیشنو ببینین ک همین نکته رو میگن...
مشکل حرارتی بعید میدونم داشته باشه...
در صورت خرابی مثلا تاچ ال سی دی پیدا کردن قطعاتش در ایران نزدیک ب محاله...
لوازم جانبی مث کیس و کاور خیییلی سخت براش پیدا میشه...
و بازار دس دوم خوبی نداره چون معروف نیس و فقط کسی ک میدونه شیاومی چیه اونو میخره البته احتمالا با تو سر مال زدن!!!
ضمنا این مدلی ک میگین خیلی جدید هستش و فعلا حباب قیمتی داره...
بازم میگم ک شیاومی کلا قابل احترامه و خوبه...
اما نظر و پیشنهاد نهایی من اینه ک تو مدلای سامسونگ خرید کنین...مثلا نوت 4 گزینه خوبیه انصافا مدل n910c
هم افت قیمت شو کرده
هم مشکل لوازم جانبی و بازار دس2 و قطعات یدکی و...ندارین
هم کیفیت صفحه و دوربین و باتری خوبی داره...آپدیت رسمی اندروید 6 هم ب تازگی براش اومده...

Pr0m3en
10-04-2016, 15:08
مرسی دوستان
اگه در حق حقیر لطف کنید و ونقل قولم کنید ممنون میشم
خوب راجع به دوربین و سخت افزار امروز متوجه شدم این اول جهانه و همه رفتن کنار تو گوشیا (یه تاپیک راجع به دوربینش توی زومیت هست که با آیفون 6 اس پلاس مقایسه شده بود و .....)
مشکل اصلی گارانتی و لوازم جانبیشون که الان شما هم گفتید نزدیک به محاله
سونی z5 هم یکی از بهترین دوربینارو داره و دوستانی که داشتن حتی اورکلاکش هم کردن و از دماش راضی هستن و فوق العادع از دوربینش راضی هستن و در مورد پشتیبانی نرم افزاری سونی هم که خودتون آگاهید
فقط اینکه سونی هم بعید میدونم نمایندگی داشته باشه ولی خوب از شیائومی با پدرمادردار تره
سامسونگ هم خیلی خوبه ولی به نظرم به z5 نمیرسه (اس 6 رو میگم)
نوت 4 هم مدل خوبیه ولی قدرت سخت افزاریش در چه حده؟

NOR-1
10-04-2016, 15:41
مرسی دوستان
اگه در حق حقیر لطف کنید و ونقل قولم کنید ممنون میشم
خوب راجع به دوربین و سخت افزار امروز متوجه شدم این اول جهانه و همه رفتن کنار تو گوشیا (یه تاپیک راجع به دوربینش توی زومیت هست که با آیفون 6 اس پلاس مقایسه شده بود و .....)
مشکل اصلی گارانتی و لوازم جانبیشون که الان شما هم گفتید نزدیک به محاله
سونی z5 هم یکی از بهترین دوربینارو داره و دوستانی که داشتن حتی اورکلاکش هم کردن و از دماش راضی هستن و فوق العادع از دوربینش راضی هستن و در مورد پشتیبانی نرم افزاری سونی هم که خودتون آگاهید
فقط اینکه سونی هم بعید میدونم نمایندگی داشته باشه ولی خوب از شیائومی با پدرمادردار تره
سامسونگ هم خیلی خوبه ولی به نظرم به z5 نمیرسه (اس 6 رو میگم)
نوت 4 هم مدل خوبیه ولی قدرت سخت افزاریش در چه حده؟

سامسونگ s6 از کل گوشی های سونی هم رد میشه :)))
سونی تو ایران دفتر داره و مایکروتل و ارین نماینده رسمی سونی هستند ولی ارین فعلا فقط خدمات پس از فروش ارائه میده و گوشی با این گارانتی تو بازار نیست
کلا سری زد لگ زیاد داره تو برنامه ها گوشی فریز میشه
تو دوربین به دلیل دمای زیاد خودش می بنده
پوشش سیمکارت شل میشه و قائدتا از زد اب بودن در میاد
شیشه محافظ گوریلا گلس نیست چیز دیگه ای که سونی خیلی بهش اطمینان داره
بدنه پشت گوشی با چند بار افتادن از دست از قاب جدا میشه نه زیاد ولی لقی به وجود میاد
با این که خودش بهترین سنسور دوربین میزنه حتی برای ایفون ولی خودش دوربین جالبی رو گوشی ها نمیزاره
در رابطه با نوت 4 از دوستان داشتن و از دوربینش راضی نبودن پیش اومده دوربین تو فوکوس قفل کرده و چاره ای جز تعویض لنز نبوده
فاصله قسمت شیشه جلو با فریم فلزی در حدی بوده که کارت بانکی توش جا میشه تو ضربه هم شل تر میشه میتونین نسخه لایو تو فروشگاه ها ببینین ولی قدرت سخت افزاری عالی داره و تو هیچی کم نمیاره ولی اثر انگشت s5 داره که اولین بار سامسونگ ازش استفاده کرد ولی تو s6 سنسور خیلی بهتری گذاشت
تا این حد نمیخواستم طولانی بشه ولی به نظر شما ادم ریز نگری هستین و هرچی بیشتر تحقیق کنین بیشتر به شک می افتین
نظر من سامسونگ و الجی هست ولی خودم htc m8 دارم که از نظر دیگران بدترین دوربین داره ولی از نظر خودم هیچ ایرادی نداره به همین خاطر اینو انتخاب کردم
سخت نگیرین فوقش 2 سال دیگه عوض میکنین ;)

Pr0m3en
10-04-2016, 15:49
سامسونگ s6 از کل گوشی های سونی هم رد میشه :)))
سونی تو ایران دفتر داره و مایکروتل و ارین نماینده رسمی سونی هستند ولی ارین فعلا فقط خدمات پس از فروش ارائه میده و گوشی با این گارانتی تو بازار نیست
کلا سری زد لگ زیاد داره تو برنامه ها گوشی فریز میشه
تو دوربین به دلیل دمای زیاد خودش می بنده
پوشش سیمکارت شل میشه و قائدتا از زد اب بودن در میاد
شیشه محافظ گوریلا گلس نیست چیز دیگه ای که سونی خیلی بهش اطمینان داره
بدنه پشت گوشی با چند بار افتادن از دست از قاب جدا میشه نه زیاد ولی لقی به وجود میاد
با این که خودش بهترین سنسور دوربین میزنه حتی برای ایفون ولی خودش دوربین جالبی رو گوشی ها نمیزاره
در رابطه با نوت 4 از دوستان داشتن و از دوربینش راضی نبودن پیش اومده دوربین تو فوکوس قفل کرده و چاره ای جز تعویض لنز نبوده
فاصله قسمت شیشه جلو با فریم فلزی در حدی بوده که کارت بانکی توش جا میشه تو ضربه هم شل تر میشه میتونین نسخه لایو تو فروشگاه ها ببینین ولی قدرت سخت افزاری عالی داره و تو هیچی کم نمیاره ولی اثر انگشت s5 داره که اولین بار سامسونگ ازش استفاده کرد ولی تو s6 سنسور خیلی بهتری گذاشت
تا این حد نمیخواستم طولانی بشه ولی به نظر شما ادم ریز نگری هستین و هرچی بیشتر تحقیق کنین بیشتر به شک می افتین
نظر من سامسونگ و الجی هست ولی خودم htc m8 دارم که از نظر دیگران بدترین دوربین داره ولی از نظر خودم هیچ ایرادی نداره به همین خاطر اینو انتخاب کردم
سخت نگیرین فوقش 2 سال دیگه عوض میکنین ;)

من اولین تجربه اسمارت فونمه
در مورد شیائومی به نظر که باید فراموشش کنم چون کوچیکترین خرابی میپره
در مورد سونی به نظر مشکلات زد4 رفع شده و ایشالله دیگه تو این یکی مشکل نداره ولی اگه مطمئنید تو این سری هم مشکل داره که ....
سامسونگ هم کمی گرون میشه و رم هم نمیخوره ولی بازم نمیدونم چه کنم
شما 1.5 داشتی چی میگرفتی؟

NOR-1
10-04-2016, 16:56
من اولین تجربه اسمارت فونمه
در مورد شیائومی به نظر که باید فراموشش کنم چون کوچیکترین خرابی میپره
در مورد سونی به نظر مشکلات زد4 رفع شده و ایشالله دیگه تو این یکی مشکل نداره ولی اگه مطمئنید تو این سری هم مشکل داره که ....
سامسونگ هم کمی گرون میشه و رم هم نمیخوره ولی بازم نمیدونم چه کنم
شما 1.5 داشتی چی میگرفتی؟
من باشم گوشی 64 گیگ و دوسیم میگیرم ولی چون زیر 1.5 گزینه مناسبی نیست G4 میگیرم فقط باتری ضعیفی داره گزینه دوم A5/A7 2016
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pr0m3en
11-04-2016, 14:37
درود
من با لیون که قرار بود ازاشون بخرم صحبت کردم گفتن که :
لوازم تعمیرش رو هرچی که نیاز باشه رو میدن
یه قاب ژله ای و یه گلس هم میدن
اس 6 هم قیمتش 1.5 تومنه ولی یکی اینکه 20 گیگ حجمشه دو ایکه باطریش ضایس
الان فقطبا همه جور ارفاق میمونه سونی زد فایو و اس 6 و شیائومی می 5
نمیدونم چرا ولی شیائومیه چیزی کم ندارهو تنها علتی که میترسم سمتش برم ناشناخته بودن و کیفیت ساختشه که اینم لیون میگه برند اول چینه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
درمورد سونی هم یه سری گفتن هنگی زیاد داره و یه سری هم میگن خرابی زیاد داره سونی ولی میتونهاین یه پیش برداشت مونده توی ذهن باشه و سونی الان کارش خوب شده باشه(و لوازم جانبیش هم فراوونه ولی قدرتش به اس 6 نمیرسه ولی باطریش بهتره و ضد اب هم هست)
دوستان نظر بدید
مرسی

Pr0m3en
12-04-2016, 15:02
گوشیمو خریدم
به عنوان اولین تجربه اسمارت فونم رفتم سراغ شیائومی ردمی نوت 3 رفتم
میخواستم بهترشو بخرم ولی گفتم با یه گوشی میان رده اول فرهنگش استفادش رو یاد بگیرم
بیاد عکساشو میزارم ولی فعلا پولو دادم به لیون و قراره فردا بیارن و تا پس فردا به دستم برسهتشکر از دوستانی که کمکم کردند

Mr.Bug
13-04-2016, 18:01
گوشیمو خریدم
به عنوان اولین تجربه اسمارت فونم رفتم سراغ شیائومی ردمی نوت 3 رفتم
میخواستم بهترشو بخرم ولی گفتم با یه گوشی میان رده اول فرهنگش استفادش رو یاد بگیرم
بیاد عکساشو میزارم ولی فعلا پولو دادم به لیون و قراره فردا بیارن و تا پس فردا به دستم برسهتشکر از دوستانی که کمکم کردند
مبارک باشه، اما از نظر من بهتر بود اکسپریا زد ۵ می خریدید. خیلی بهتر از شیائومی بود، چون هم دوربین بسیار عالی ای داره، هم خیلی قشنگه.
یکی از دوستان من z5 داره، بهترین اسمارت فونیه که دیدم. بعدم هرچی باشه یه پرچم دار کله گندست
خودتون مقایسه کنید : شیائومی در مقابل اکسپریا z5

به هر حال بازم مبارک باشه [emoji6]

فرستاده شده از HUAWEI G525-U00ِ من با Tapatalk

Pr0m3en
13-04-2016, 19:41
مبارک باشه، اما از نظر من بهتر بود اکسپریا زد ۵ می خریدید. خیلی بهتر از شیائومی بود، چون هم دوربین بسیار عالی ای داره، هم خیلی قشنگه.
یکی از دوستان من z5 داره، بهترین اسمارت فونیه که دیدم. بعدم هرچی باشه یه پرچم دار کله گندست
خودتون مقایسه کنید : شیائومی در مقابل اکسپریا z5

به هر حال بازم مبارک باشه [emoji6]

شیائومی می5 بهترین جهانه و منم 860 دادم و سونی خیلی بالاتر بود
حیف بود برای اولین تجربم برم سراغ بهترین
اومدم سراغه یه معمولی
امیدوارم پشیمون نشم :(

Mr.Bug
13-04-2016, 21:27
نه، پشیمون نمیشید.

Mr.Bug
13-04-2016, 21:33
نمیدونستم فقط ۸۶۰ تومان دادید، در این صورت خیلی انتخاب خوبیه [emoji106]

Pr0m3en
16-04-2016, 09:03

تا حالا راضیم
فقط جذب نور دوربینش کمه که تو شب مشکل ایجاد میکنه ولی کلی چیز خوبیه
آنتونوف هم 75000بهم داد که از LG g4 هم بالاتره [emoji12]

فرستاده شده از Redmi Note 3ِ من با Tapatalk

misam5526
16-04-2016, 13:17

ایشان red me note3 خریدند و نه Mi5 . قیمت هر دو گوشی در حال حاضر بسیار بالاست... چه redme note 3 که از 850 تا 900 فروخته میشه و چه Mi5 که فعلا هر کی به هرکیه....

متاسفانه شیائومی توان تامین تعداد کافی گوشی متناسب با متقاضیان رو نداره و همینم باعث قیمت کاذب شده نه فقط در ایران بلکه چین و هند هم همین وضعه!

و نکته بعد هم اینکه بهترین جهان بی معنیه!... هر گوشی دارای مشخصاتیه که ممکنه مختص به خودش باشه و سلیقه ای طرفدارش.

شیامومی با قیمتای بالای فعلیش جایی برای رقابت نمیتونه پیدا کنه در بازار ایران!

omid0856
16-04-2016, 23:57
Sony z2 چون زد3 مشکلداره

Sent from my HTC D816h using Tapatalk