PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپتاپ ویندوز 10 (قیمت در حدود 2.500)

hot_boys2005
02-04-2016, 20:39
با عرض سلام و تبریک عید نوروز به دوستان و استادان عزیز. من یه لپتاپ به قیمت 2.500 با سیستم عاامل ویندوز 10 میخوام که مانند PC های خانگی همیشه به غیرازشبها همیشه روشن باشه و خروجی HDMI داشته باشه که گاهی وقتا بتونم تصویر لپتاپ رو در تلویزیون هوشمند LG ببینم. و آیا برای خریدن لپتاپ زمان خوبی هست ؟ یا بیشتر صبر کنم تا شاید فرجی بشه لپتاپ هم ارزون بشه و اینو عرض کنم که من 5 سال پیش با راهنمایی شما دوستان لپتاب (HP Pavilion dv6-6199ee Entertainment Notebook PC) گرفتم که خیلی خوب بود و فقط به مرور زمان مشکل سیدی روم و فن براش پیش امد ولی با این وجود ازش راضی هستم و از شما دوستان عزیز متشکرم.

amir_t6262
03-04-2016, 08:50
سلام دوست عزیز.
اولا انتظار ارزانی را نداشته باش. اتفاقا الان شاهد افزایش قیمت جزیی در محصولات الکترونیکی هستیم.
در مورد خروجی HDMI تقریبا تمامی لپ تاپ های فعلی، این خروجی را دارند و از این بابت مشکلی نداری.
در مورد ویندوز هم بنظرم لپ تاپی بخر که سیستم عامل نداشته باشد که بیخود هزینه ی اضافه بابت سیستم عامل اریجینال ندهی.
فقط چند تا سوال برای راهنمایی بهتر شما
استفاده اصلی تان چیست؟ اهل بازی هم هستی؟ سبک بودن لپ تاپ برایت مهم است یا نه؟

Pr0m3en
03-04-2016, 10:08
درود
ارزونی موقعی میاد که یه روز خوب بیاد.
کاربریتون دانلوده؟؟

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

hot_boys2005
03-04-2016, 19:17
زیاد اهل بازی کردن نیستم ولی عاشق برنامه های گرافیکی هستم .مثل افترافکت و فتوشاپ و Adobe Premiere Proو 3D Max و دوست دارم با این برنام ها کار کنم ولی نه در سطح خیلی حرفه ای و با برنامه ماکروسافت آفیس تایپ کنم و از اینترنتشم برای دیدن صفحات وب و دانلود استفاده کنم. سبک بودن لپتاب برام مهم نیست چون زیاد نمیخوام حملش کنم ودر یکجا ثابت هستش. (یکی از دلایلی که میخوام لپتاب بگیرم بخاطر دارا بودن باطریش هست که اگر یه زمانی برق منزلمون رفت بتونم یک ساعت بدون برق ازش استفاده کنم درغیر اینصورت میرفتم یه PC یا کامپیوتر خانگی میگرفتم که مانیتورش هم بزرگ باشه ولی اگر شما اطلاعی درمورد کامپیوترهای خانگی که داری باطری هستن و قیمتشون در حدود 2.5 هست دارید لطفا راهنمایی کنید. )
1- و آیا نصب جدا گانه ویندوز 10 کارایی و سرعت چنین لپتاپهایی (بدون سیستم عامل) رو پایین نمیاره مثلا لپتاپ دیر بوت بشه یا زیاد داغ کنه و فنش بیش اندازه کارکنه
2- و آیا سی دی نصب درایورهای مخصوص ویندوز 10 برای لپتاپ همراهش هست (چون لپتاپ سیستم عامل نداره )
3- و آیا باید بایوس لپتاپ آپدیت هم بشه؟( آپدیت کردن بایوس لپتاب رو بلدنیستم)
4- لطفا لینک معتبر برای آموزش نصب ویندوز 10 روی لپتاپ های بدون سیستم عامل و آموزش پارتیش بندی ( برای ویندوز 10 چند گیگ فضا کافی هست؟) چنین لپتاپهایی بزارید. یا بهترهست پارتیشن بندی و نصب ویندوز 10 و نصب درایورهای لپتاپ و آپدیت کردن بایوس رو بدم خوده فروشنده نصب کنه؟

amir_t6262
05-04-2016, 22:29
زیاد اهل بازی کردن نیستم ولی عاشق برنامه های گرافیکی هستم .مثل افترافکت و فتوشاپ و Adobe Premiere Proو 3D Max و دوست دارم با این برنام ها کار کنم ولی نه در سطح خیلی حرفه ای و با برنامه ماکروسافت آفیس تایپ کنم و از اینترنتشم برای دیدن صفحات وب و دانلود استفاده کنم. سبک بودن لپتاب برام مهم نیست چون زیاد نمیخوام حملش کنم ودر یکجا ثابت هستش. (یکی از دلایلی که میخوام لپتاب بگیرم بخاطر دارا بودن باطریش هست که اگر یه زمانی برق منزلمون رفت بتونم یک ساعت بدون برق ازش استفاده کنم درغیر اینصورت میرفتم یه PC یا کامپیوتر خانگی میگرفتم که مانیتورش هم بزرگ باشه ولی اگر شما اطلاعی درمورد کامپیوترهای خانگی که داری باطری هستن و قیمتشون در حدود 2.5 هست دارید لطفا راهنمایی کنید. )
1- و آیا نصب جدا گانه ویندوز 10 کارایی و سرعت چنین لپتاپهایی (بدون سیستم عامل) رو پایین نمیاره مثلا لپتاپ دیر بوت بشه یا زیاد داغ کنه و فنش بیش اندازه کارکنه
2- و آیا سی دی نصب درایورهای مخصوص ویندوز 10 برای لپتاپ همراهش هست (چون لپتاپ سیستم عامل نداره )
3- و آیا باید بایوس لپتاپ آپدیت هم بشه؟( آپدیت کردن بایوس لپتاب رو بلدنیستم)
4- لطفا لینک معتبر برای آموزش نصب ویندوز 10 روی لپتاپ های بدون سیستم عامل و آموزش پارتیش بندی ( برای ویندوز 10 چند گیگ فضا کافی هست؟) چنین لپتاپهایی بزارید. یا بهترهست پارتیشن بندی و نصب ویندوز 10 و نصب درایورهای لپتاپ و آپدیت کردن بایوس رو بدم خوده فروشنده نصب کنه؟

1- در سیستمهای جدید، نصب ویندوز 10 نه تنها مشکلی ایجاد نمیکند، بلکه عموما لپ تاپ های جدید برای استفاده از ویندوز 10 بهینه سازی شده اند و اتفاقا نصب سایر ویندوزها در آن ها توصیه نمیشود.

2- معمولا تمامی لپ تاپ ها، حتی آنهایی که سیستم عامل ندارند، هم همراهشان DVD درایورها را دارند. در برخی مدلهایی که ویندوز اریجینال دارند، ممکن است dvd درایور نداشته باشد که شما باید خودتان در اولین استفاده از دستگاه، از ویندوز و درایورهای آن نسخه پشتیبان تهیه کنی.

3- خیر. همانطور که در جواب 1 گفتم، برای لپ تاپ های جدید موجود در بازار اصلا نیازی به این کار نیست. ضمن اینکه آپدیت کردن بایوس هم کاری ندارد، یک سری اقدامات مراقبی دارد که باید حواست به آنها باشد وگرنه دقیقا مثل نصب یک برنامه معمولی می باشد.

4- نصب ویندوز 10 تقریبا مشابه سایر ویندوزهاست. با توجه به میزان برنامه هایی که میخواهی نصب کنی، من پیشنهاد میکنم که حداقل 50 گیگ و ترجیحا 100 گیگ را به درایور ویندوز اختصاص دهی.
توصیه میکنم که اگر از مغازه لپ تاپ میخری، حتما همانجا ویندوز و کلیه برنامه ها را برایت نصب کند. فقط بخاطر اطمینان از سلامت دستگاه و کلیه قطعات آن.
بعدا اگر خواستی میتوانی خودت ویندوز را عوض کنی.
اگر هم از سایتها میخری، که خودت باید ویندوز نصب کنی و یا اینکه بدهی به کسی که واردتر است، این کار را انجام دهد. اگرچه همانطور که گفتم، نصب ویندوز 10 مثل بقیه ویندوزها کار بسیار ساده ای است.

در خصوص پارتیشن بندی هم با توجه به حجم هاردتان، معمولا 3 پارتیشن کفایت میکند.

و فکر میکنم شما دنبال لپ تاپ های سری K از برند Asus و یا Lenovo IdeaPad 500 باش.

hot_boys2005
10-04-2016, 21:13
دوستان آیا Lenovo IdeaPad 500 همین i7 Laptop Lenovo IdeaPad Z500 هست؟ چون هرچی جستجو میکنم یه حرف Z همراهش میاد. لطفا اسم کامل و دقیقشو ذکر کنید و یه لپتاپASUS از سری Kمعرفی کنید که پردازندشi7 یا بالاتر باشه و از نظر شما ASUS بگیرم یا Lenovo؟

Iloveu-ALL
10-04-2016, 21:30
یک مدل لپ تاپ از ایسر سراغ دارم مشخصات خوبی داره: Acer Aspire E5-574G-76MV

Core i7 6500U
GeForce 940M
8GB ddr3 ram
15.6inch FULL HD

هم hdmi داره هم VGA
پرندازه اش اسکای لیک هست و با وین10 مشکلی نداره البته از کیفیت این مدل و خدمات ایسر اطلاعی ندارم
قیمت در دیجی کالا 2.480

برای کار های سنگین و حرفه ای گرافیکی ، حدس میزنم باید سیستم قوی تر بخری
مثل Acer Aspire V15 Nitro VN7-592G-71ZL با قیمت 3.350 در دیجی کالا
با مشخصات: i7 6700HQ - 8GB ddr4 ram - GeForce GTX 960M
یا مدل های مشابه

دوستان آیا Lenovo IdeaPad 500 همین i7 Laptop Lenovo IdeaPad Z500 هست؟ چون هرچی جستجو میکنم یه حرف Z همراهش میاد. لطفا اسم کامل و دقیقشو ذکر کنید و یه لپتاپASUS از سری Kمعرفی کنید که پردازندشi7 یا بالاتر باشه و از نظر شما ASUS بگیرم یا Lenovo؟

نه دقیقا لپ تاپ با همین اسم Lenovo IdeaPad 500
پردازندشون از سری اسکای لیک (6xxx) هست و صفحه نمایش full hd دارن

amir_t6262
10-04-2016, 23:10

لنوو در سال جدید، نامگذاری محصولاتش را عوض کرده است و دیگه Z و Y و ... نمیگذاره. بلکه سریIdeapad آن با نام های 100 و 300 و 700و 500 نامگذاری میشوند.
سری 500 بسیار شبیه سری Z قدیمی تر است.

بودجه تون چقدر است؟

hot_boys2005
11-04-2016, 17:34
بودجه من بین 2.500 تا 3 میلیون هست.

NOR-1
11-04-2016, 21:03
سلام شما 2 تا گزینه داری یا k550jx i7 بگیری یا acer v3 575g با دو کانفیگ 16 گیگ رم و 8 گیگ ssd یا 8 گیگ رم و 2 ترا هارد فکر نمیکنم بین 2.5 تا 3 تومان لپ تاپ بهتری باشه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

hot_boys2005
16-04-2016, 19:05
دوستان با در نظر گرفتن توصیه شما انتخاب اول من لپتاپ
Acer Aspire V3-575G-780j - 15 inch Laptop
هست چون حافظه‌ هیبردی داره و انتخاب 2 و 3 من به شرح زیر هست. نظر شما چی هست؟
Acer Aspire V3-575G-71j6 - 15 inch Laptop -2
ASUS K550JX - A - 15 inch Laptop -3

NOR-1
16-04-2016, 20:15
دوستان با در نظر گرفتن توصیه شما انتخاب اول من لپتاپ
Acer Aspire V3-575G-780j - 15 inch Laptop
هست چون حافظه‌ هیبردی داره و انتخاب 2 و 3 من به شرح زیر هست. نظر شما چی هست؟
Acer Aspire V3-575G-71j6 - 15 inch Laptop -2
ASUS K550JX - A - 15 inch Laptop -3
اگه پولت میرسه سومی بگیر وگرنه گزینه اول عالیه رم 16 هارد 1 ترا با 8 گیگ ssd
هر دوش جواب کار میده سلیقه ایه اگه گیم و برنامه های سنگین استفاده میکنی ایسوس بگیر

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

hot_boys2005
21-04-2016, 12:12
دوستان من رفتم مغازه تا لپتاپ ASUS K550JX - A - 15 inch Laptop که فاقد سیستم عامل هست بخرم . که خوده فروشنده گفت "من از قبل لپتاپو پارتبشن بندی کردم و ویندوز 8 روش نصب کردم." به نظر شما میشه روی ویندوز 8 یه ویندوز جدید دیگر مانند ویندوز 10 نصب کرد که با بوت کردن ویندوز از ویندوز 8 به 10 و بلعکس رفت؟ ( چون دوتا سیستم عامل داشته باشم بهتره تا زمانی اگر برای یکی از ویندوزها مشکلی پیش امد از ویندوز دومی بتونم استفاده کنم) و آیا برای هر سیستم عامل 150 گیگ فضای خالی کافی هست؟

Iloveu-ALL
21-04-2016, 13:20
دوستان من رفتم مغازه تا لپتاپ ASUS K550JX - A - 15 inch Laptop که فاقد سیستم عامل هست بخرم . که خوده فروشنده گفت "من از قبل لپتاپو پارتبشن بندی کردم و ویندوز 8 روش نصب کردم." به نظر شما میشه روی ویندوز 8 یه ویندوز جدید دیگر مانند ویندوز 10 نصب کرد که با بوت کردن ویندوز از ویندوز 8 به 10 و بلعکس رفت؟ ( چون دوتا سیستم عامل داشته باشم بهتره تا زمانی اگر برای یکی از ویندوزها مشکلی پیش امد از ویندوز دومی بتونم استفاده کنم) و آیا برای هر سیستم عامل 150 گیگ فضای خالی کافی هست؟

بنطرم که دوتا سیستم عامل نذار. راه های زیادی برای بک آپ سیستم عامل و نرم افزار ها هست.
یا آپدیت کن به 8.1 یا عوض کن 10 بذار.
من خودم دوتا وینذوز گذاشتم. اکه s.s.d حجم بالا داشته باشی تا بوت سریع بشه دوتا ویندوز بد نیست
ولی این طوری خس خوبی نداره اصلا طبق تجربه که داشتم . من ۳۲بیت میخاستم و ۶۴ واسه عمین دوال بوت کردم
ولی اگه برگردم بعقب روی ماشین مجازی سون ۳۲ بیت رو نصب میکردم. نر افزار VMware