PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جنبش حقوق مردان / Meninism

Captain_America
31-03-2016, 21:18
سلام، اول این مقاله از ویکیپدیا رو داشته باشیم:
Men's rights movement ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s_rights_movement)

جنبش های حقوق مردان نسبت به فمنیسم سابقه جدیدتری دارند و قصد احقاق حقوقی رو دارند که به نوعی از مردان سلب شده و یا به خاطر جنسیتشون زنان سهم و امتیاز بیشتری از اون حقوق دارند. بعضی ها بر این باور هستند که شکل گیری چنین جنبشی در واقع پاسخی به فمنیسم هست و نابرابری های که فمنیسم در حق مردان ایجاد کرده. مثلا جنبش حقوق پدران که از زیر مجموعه های این جنبش هست به این موضوع می پردازه که در صورت طلاق چرا سرپرستی کودکان به مادر داده میشه. این نوع تبعیض علیه مردان در سایر قوانین خانواده هم به وفور یافت میشود. واژه Meninism هم واژه جدیدی هست که از دهه اول قرن 21 مورد استفاده قرار گرفته ولی امروزه و در این دهه بیشتر توسط کاربران فضای مجازی برای نقد فمنیسم استفاده میشود.

Captain_America
03-04-2016, 19:41
مطلبی رو با عنوان پشت پرده دادن جایزه فیلدز به مریم میرزاخانی از انجمن حمایت از حقوق مردان میزارم:

مریم میرزاخانی استاد دانشگاه آکسفورد در آمریکاست. ایشان از برندگان المپیاد ریاضی و از زنان سرشناس تحصیل کرده در غرب محسوب می شود. زمینه های کاری او بیشتر در زمینه توپولوژی (یکی از زیر شاخه های علم ریاضی) می باشد.

مریم میرزاخانی شاید چهره علمی مناسبی باشد ولی بیش از یک چهره علمی بودن بیشتر شخصیتی رسانه ای دارد. جالب اینکه هر دو گروه رسانه های داخل و خارج قصد دارند او را به نحوی به خود مرتبط کنند. اجازه بدین از این مورد سریع تر رد بشیم و وارد مسائل مهمتر بشیم.
مهمتریت دستاورد سال های اخیر میرزاخانی مربوط به برنده شدن جایزه فیلدز در ریاضیات است. این جایزه بالاترین جایزه علمی درریاضیات محسوب می شود و هر چهارسال به ریاضیدانان برجسته که کارهای علمی برجسته ای انجام داده باشند تعلق می گیرد. این جایزه به افتخار جان چارلز فیلدز در کنگره جهانی ریاضیات داده می شود و مخصوص ریاضیدانان زیر ٤٠ سال است.
هیچ زنی تا کنون موفق به دریافت این جایزه نشده است و میرزاخانی اولین زن برنده این مدال است. بعد از پخش خبر پیروزیه میرزاخانی موجی از جنجال های رسانه ای چه در داخل و خارج به راه افتاد. همینک تمامیه زنان به میرزاخانی همچون یک قهرمان نگاه می کنند.
اما سوال مهم اینجاست که آیا میرزاخانی با لیاقت خودش این جایزه رو برنده شده و یا مسائل سیاسی زیادی پشت پرده وجود داشته!!! درست مانند داوری که از تیم میزبان در یک مسابقه ورزشی حمایت جانب دارانه میکند. آیا در مورد میرزاخانی هم چنین رخ داده است.؟
برای بررسی بیشتر تحقییقات ایشان کارنامه تحقیق ایشون رو در سایت معروف Researchgate بررسی می کنیم. نمیدونم چقدر به impact factorآشنایی دارید. این نسبت ارزش یک مقاله رو مورد سنجش قرار میدهد بطوریکه هرچه عدد ان ببرای مجله ای خاص بالاتر باشد اعتبار مجله بیشتر است. اما تعداد مقالات علمی این خانم ١٧ عدد بود با مجموع impact ١٩.٠٧ والبته در بسیاری از مقالات ایشون نویسنده اصلی نبودند.
بنده همچنین موفق شدم کارنامه دو تن از ریاضیدانان برنده این جایزه در سال ٢٠١٤ رو هم پیدا کنم. یکی از اونها Hailer نام داشت که ١٠١ مقاله چاپ شده داشت و مجموع impact مقالاتش ٩٩.١٤ بود ودیگری Garces که ١١٢ مقاله چاپ شده با مجموع ٤٣.٩٨ داشت. البته من سایر برنده ها رو به علت کمبود وقت نتونستم پیدا کنم ولی در اولین فرصت اونهارو براتون لیست خواهم کرد و برای این کار شاید مجبور بشم مستقیم دانشگاه ها و کارنامه هاشون رو چک کنم که ممکنه زمان بر باشه.
خوب اما نتیجه. آیا جوایز علمی در مورد زنان با سخت گیری بسیار کمتری داده میشه؟ ظاهرا تمامی شواهد جمع شده اینو ثابت میکنه. و آیا این خودش نوعی تبعیض جنسیتی علیه مردان نیست.....
در یک کلام فقط اینو میشه گفت هیچ وقت فریب رسانه ها رو نخورید برای اینکه اونها یک روز شلوار پاره پوشیدن رو نماد آدم های بدبخت و بیچاره و روزه دیگه اونو نماد و سمبل مد و زیبایی قرار میدهند و تو دلشون به ما ها میخندن و در ضمن هرگز فریب مستندات فمنیست ها رو نخورین چون اونها با تبعیض عنوان کسب می کنند و بعد فریاد می زنند که با وجود تبعیض علیه زنان ما موفق شدیم و طالب زیاده خواهی های بیشتر میشن.
منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به نظرم تا حدودی درسته گاهی برای حمایت از زنان در مقابل مردان در عرصه های مختلف نسبت به اونها با آسان گیری بیشتری مواجه هستیم که اگه بنا رو بر برابری فارغ از جنسیت بزاریم به نوعی ضایع کردن حقوق مردان هستش

Reza Azimy_RW
03-04-2016, 21:16
دقیقا مشابه این جمله در فیلم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون پلیسی که کشتی زن بود
خوب مگه زنها نمیخوان برابر باشن ؟ خوب بذار باشن

گوست داگ - جیم جار موش

منم باهاش موافقم . اگه قضیه برابریه . هیچ برتری نباید باشه

Reza Azimy_RW
03-04-2016, 21:21
بنابر این اگه بحثی بین من و خانمی پیش بیاد . اگه یه سیلی زد تو گوشم . مطمئنا محکمتر جوابشو میگیره
به این میگن حقوق برابر
این مثال بود فقط

Stream
03-04-2016, 22:53
بنابر این اگه بحثی بین من و خانمی پیش بیاد . اگه یه سیلی زد تو گوشم . مطمئنا محکمتر جوابشو میگیره
به این میگن حقوق برابر
این مثال بود فقط

خیر، به این میگن حقوق برابر که اگه یک مرد به پلیس مراجعه کرد برای اینکه زنش بهش آزار رسونده، همونطور باهاش برخورد بشه که در شرایط یکسان با یک زن که از طرف شوهرش آسیب دیده برخورد میشه. یعنی حمایت از فرد آسیب دیده یکسان باشه، و مجازات فردی که آزار رسونده هم یکسان، بدون توجه به جنسیت اونها.

چیزی که شما گفتید سیستم انتقام "چشم در برابر چشم" است که ربطی به حقوق برابر نداره.

Fusi0n
04-04-2016, 12:51
سلام
بلاخره برای اولین بار دیدم کسی به حقوق مرد اهمیت داد یا حد اقل یه اشاره شد این جنبش من خیلی وقت اسم شنیده بودم
به نظر در جامعه ما در چندین سال اخیر به هیچ وجع به حقوق مرد توجه نمیشه و مرد شدیدا ذلیل کردن

از وقتی که بحث حقوق زنان ما در کشور مطرح شد که کاملا شکل سیاسی داشت پشت پرده مرد کاملا به زاویه بردن
واقعا در کشور ما توجه کنید تو این وضعیت اقتصاد از سنی که یک پسر به جایی میرسه که باید برای اینده باید تصمیم بگیره
همیشه استرس و اضطراب مضاعف داره

خدایش اینها رو یک مقایسه بکنید با خانوم ها

مرد ها حتما باید اولویت همه چیزشون کار باشه یعنی به هیچ وجع نمیتونن بدون کار باشن مرد خونه دار داریم ؟!
ماشالا کارم زیاد اصلا بیکاری که وجود نداره وضعیت اقتصاد گل بلبل رکود مطلق وجود داره
کارها که دولتی که مثل رویا میمونه اگر بخوای حتما دولتی بری باید رانت داشته باشی پارتی وزیر یا اقازاده چیزی باشه
یا اینکه تحصیلات عالیه "شریف و امیر کبیر" اونم در حد ارشد و دکترا تازه اونم بازم پارتی میخواد
در کنار اینا بحث خدمت مقدس سربازی میاد که چقدر مقدس 2 سال باید تو خدمت الاف باشی چون کارت پایان خدمت نداشته باشی کار بی کار
واقعا خانوم ها این نگرانی دارن ؟!
تحصیلات که اونم حدود 4 یا 5 سال باید سر کلاس مزخرف اساتید محترم که از 20 استاد شاید دوتاش خوب باشه چیزی یاد بگیری که
مطمئن چیزی تهش نمیمونه با این رشته پیت حلبی که اصلا 80 درصد به بازار کار ما وصل نیستن سر کنی حالا ارشد بگیر نگیری اونم دوسال اضافه کنی ................
حالا خانوم که ماشالا که تا PHD در میارن راحت ریلکس که شاید بتون تو دانشگاه کیس مناسب رویایی پادشاهی چیزی گیر بندازن ...................

واقعا چرا حالا باید در جامعه که بیشتری دقدقه مرد جامعه باید بخوره حقوق زنان باشه گیرم به دلایلی درست حقوق زنان ولی واقعا تو این جامعه که مرد کلی بدبختی و فلاکت داره
چیزی بنام حقوق مرد نباشه و همه مرد لام تا کام بسته ماشالاه
یکبار بحث حقوق زن شد بعضی ابزار سیاسی کردن ببین چطوری خانوم ها پشت هم در اومدن که اونم اکثریت محال میدونستن

والا من نمیدونم چرا مرد نسبت به این موضوع انقدر راحت کنار میرن

حالا بحث ازدواج نگفتم بعد شاهنامه میرسه به سریا - قاسم که اونم بحث جداگانه خودش داره
خانوم که البته بعضی توقعات تمام شدنی نیست قبل ازداوج با همه چیزی کنار میان بعد ازدواج تازه میفهمن چه خبر .....

ببنید وقتی بحث حقوق زن شد کنارشم بحث ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪﺳﺎﺯﻱ ﺯﻧﺎﻥ پیش کشیدن واقعا درجامعه که مرد این همه بدبختی داره چرا بحث ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪﺳﺎﺯﻱ مردان وجود نداره ؟!

Reza Azimy_RW
05-04-2016, 00:50
خیر، به این میگن حقوق برابر که اگه یک مرد به پلیس مراجعه کرد برای اینکه زنش بهش آزار رسونده، همونطور باهاش برخورد بشه که در شرایط یکسان با یک زن که از طرف شوهرش آسیب دیده برخورد میشه. یعنی حمایت از فرد آسیب دیده یکسان باشه، و مجازات فردی که آزار رسونده هم یکسان، بدون توجه به جنسیت اونها.

چیزی که شما گفتید سیستم انتقام "چشم در برابر چشم" است که ربطی به حقوق برابر نداره.
به طور مصال سیلی زدن رو مثال زدم من همه جا گفتم تبصره همیشه هست و حرف شما کاملا درسته

فک کنم پست قبلی یکم منطورو بد رسوندم

Captain_America
08-04-2016, 00:31
اسناد عدالت خواهی فمنیست ها
بارها اتفاق افتاده، زنان فمنیست در مجادلات، بحث ها و مناظرات خود به زنان موفقی اشاره می کنند که در موسسات معتبر دنیا دارای پست های مدیریتی هستند و یا زنانی که در عرصه های علمی و ورزشی موفقیت کسب کرده اند. آنان با استناد به چنین اشخاصی سعی می کنند شرایط را به گونه ای نشان دهند که جامعه مسول عقب ماندگی سایر زنان است و در صورتی که شرایط به شکل عادلانه برای هر دو جنس وجود داشته باشد آنگاه زنان در بسیاری از زمینه ها موفق خواهند بود و قادرند با مردان رقابت کنند.بارها و بارها از فمنیست ها جمله برابری زن و مرد در امکانات جامعه را شنیده ایم، بارها و بارها گفته شده جامعه باید برای شایسته سالاری ارزش قائل شود و نه جنسیت گرایی. بارها شنیده ایم که نابرابری و تبعیض نمونه ای از بدوی گری است و در جامعه متمدن جایی برای آن نیست.
حال بیایید این موجودات مدعی متمدن را کمی بیشتر بررسی کنیم:
١ بر پایه توافقی در آلمان، شوراهای بازرسی شرکت‌های آلمانی ثبت شده در بورس باید از سال ۲۰۱۶ درصد مشارکت زنان در رده‌های مدیریتی را به ۳۰ درصد برسانند.
٢. ویویان ردینگ، کمیسر قضایی اتحادیه اروپا در تابستان ۲۰۱۳ لایحه‌ای را پیشنهاد کرد که طبق آن تا سال ۲۰۲۰میلادی دست‌کم ۴۰ درصد پست‌های مدیریتی شرکت‌های فعال در قلمرو اتحادیه اروپا باید در اختیار زنان قرار گیرند.
٣. بر پایه‌ی قوانین متعدد در کشور نروژ که تصویب برخی از آنها به سال ۲۰۰۳ بازمی‌گردد، هیئت‌های مدیره شرکت‌های بزرگ فعال در این کشور باید تا ۴۰ درصد از زنان تشکیل شده باشد.
٤. تعیین سهمیه‌ی اجباری برای مشارکت بیشتر زنان در رده‌های مدیریتی در کشور بلژیک از سال ۲۰۱۱ آغاز شده است. بنا بر قانون تصویب شده در این سال، دست کم یک سوم از پست‌های مدیریتی در شرکت‌های ثبت‌شده در بورس و شرکت‌هایی که تحت نظارت دولت قرار دارند، باید به زنان اختصاص داده شود.
٥. در کشور هلند در سال ۲۰۱۱ قانونی به تصویب رسید که سهمیه‌ی دست کم ۳۰ درصدی برای زنان را درنظر می گرفت.
٦. در فرانسه باید تا سال ۲۰۱۷ دست کم ۴۰ درصد از اعضای هیت‌های مدیره‌ی شرکت‌ها موسسات زن باشند. این قانون در نخستین مرحله اجرا، افزایش سهم زنان در این رده‌ها تا سال ۲۰۱۴ میلادی تا ۲۰ درصد را در نظر گرفته است.
٧. در اسپانیا قانون تعیین سهم زنان در پست های مدیریتی در سال ۲۰۰۷ به تصویب رسید. و ....
در واقع بسیاری از جوایز علمی که به زنان داده می شود از این قاعده مستثنی نیست و از همان اصول بالا برای تحمیل زنان کم استعداد به جامعه استفاده می شود. الگوی زنان موفق همچون خود فمنیسم یک سیاست بازی ریاکارانه جهت تضعیف جوامع و کنترل بر آنهاست.
موارد بالا نمونه هایی از کشورهای مدعی آزادی بودند که از تبعیض جنسیتی به عنوان یک عامل ظالمانه در نظام یک کشور یاد می کنند. با دیدن این آمار تازه متوجه می شویم که جهان ما تا چه حد دیوانه است!!!! رفتارهایی عجیب و جنون آمیز که با خواندن آن متوجه می شویم که بعضی از وقایع فیلم های کمدی چندان دور از واقعیت نیست و بلکه خود این دنیای واقعی در حکم یک کمدی بی سر ته است و مدیران آن همان بازیگران نادان این فیلم ها هستند.
این قوانین زمانی به تصویب رسید که سیاستمداران دریافتند توانایی زنان در حدی نیست که بتوانند با مردان رقابت کنند و برای خفه کردن زوزه کشیدن های هیولای فمنیست، شروع به ارائه طرح های بسیار متمدنانه تبعیض جنسیتی در کشورهای خود کردند.
حال در می یابیم زنان فمنیست الگوهای موفقیت خود را چگونه پیدا می کنند. واقعیت این است که هر چه بیشتر در فمنیسم و فمینیست ها کند و کاو کنیم، شیطان صفتی آن ها بیشتر بر همگان نمود پیدا خواهد کرد.
لینک به منبع :اسناد عدالت خواهی فمنیست ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Pr0m3en
08-04-2016, 07:09
چه جالب
چند وقت پیش راعفی پور راجع به این جنبش گفته بود:0

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk