PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زدن موی سر در خانه

sbmu777
30-03-2016, 22:20
سلام
کسی تا حالا امتحان کرده اگر توی خونه موهامونو با موزر و یک شانه شماره بالا بزنیم چی میشه ؟
من مدل موی ساده دارم . یعنی کلا موهام مدل نداره میتونم اینو امتحان کنم یا فاجعه میشه ؟
با تشکر

Captain_America
30-03-2016, 22:25
سلام
کسی تا حالا امتحان کرده اگر توی خونه موهامونو با موزر و یک شانه شماره بالا بزنیم چی میشه ؟
من مدل موی ساده دارم . یعنی کلا موهام مدل نداره میتونم اینو امتحان کنم یا فاجعه میشه ؟
با تشکر

قاجعه ای در حد لالیگا به بار میاد نکن اینکارو، انجام دادم که میگم.

hosseinf722
30-03-2016, 22:26
سلام
یعنی چی چی میشه؟
خب کوتاه میشه دیگه

من تجربه شو خیلی داشتم

اگه همینجوری ساده و بدون مدل میخواین اصلا کار سخت و دشواری نیست و خودتون راحت میتونین بدون کمک کس دیگه ای بزنین

Demon King
31-03-2016, 01:03
سلام.

ممکن خوب در بیاد اما ریسکش بالاست.

همین چند وقت پیش بود یکی از دوستان این کارو کرده بود و سخت پشیمون ... !

کوتاه کردن مو حتی مدل های ساده هم باز کار شما نیست. یعنی ممکنه چیزی از آب در میاد که اصلا جالب نشه. در مواردی مثل اصلاح سر
با ماشین ( نه شماره بالا ) و به صورت یکدست بله میتونید خودتون هم انجام بدین.

rozbeh85
31-03-2016, 01:03
من از سال 85 تا الان خودم موهام رو میزنم، دفعه های اول یکم خراب کاری میشه، نمیتونی خط ها رو درآری، ولی بعدش 15 دقیقه ای میزنی و خلاص...

Amir-Rainman
31-03-2016, 07:57
اولین بار سخته امکان داره اصلا خوب نشه ولی دفعات بعد با تجربه تر میشید

من خودم چند ساله ، خودم موهام کوتاه میکنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-03-2016, 14:45
سلام
با تشکرسلام
این کار ساده هست اما باید مغزتون رو برنامه ریزی کنین براش یعنی باید خودتون رو آموزش بدین تا دستها و چشمهاتون کار رو یاد بگیرند و قلقش دستتون بیاد
قدم اول اینه که مغزتون عادت کنه به دیدنِ خودتون در 2 آینه
یعنی بر فرض مثال , پشت به آینه ی دیواری وایسین و یک آینه به قطر 20 سانت بگیرین جلوی صورتتون و تصویر پشت سرتون رو توی آینه ببینین
حالا باید موزر خاموش و از برق کشیده رو بگیرین دستتون و باهاش زدن موهاتون از سمت گردن به سمتِ بالا رو تمرین کنین
راز مهم اینه که یاد بگیرین که موزر رو باید با حالتهای مختلف دست بگیرین
برای کوتاه کردن موهای پشت سر باید موزر رو این شکلی دست بگیرین:
دستتون رو بگیرین روبروی صورتتون به طوری که پشتِ دستتون به سمت صورتتون باشه و 4 انگشت هم افقی باشه و شست به سمت پائین باشه
4 انگشت رو میذارین روی موزر و شست رو میذارین زیر موزر و سر موزر رو به بالا باشه
حالا با موزر خاموش امتحان کنین . میبینین چقدر راحته براتون کوتاه کردن موی پشت سر , از پائین به بالا
باید با کمک اون آینه ی 20 سانتی پشت سرتون رو ببینین و با دست دیگه موزر خاموش رو از پائین به بالا بکشین
برای خط انداختن پشت گردن باید ماشین رو 180 درجه حول محور طولی بچرخونین و دست بگیرین یعنی 4 انگشت زیر موزر گذاشته میشه و شست روی اون
خواهید دید که خط انداختن خیلی ساده هست
با همین روش هم خط پشت گوش تا پشت گردن رو میتونین صاف کنین البته با ماشین خاموش و از برق کشیده چون ممکنه یهو دستتون بره روی دکمه و روشن بشه و فاجعه بشه
البته اولاش که مغز هنوز برنامه ریزی نشده براتون حرکت دادم موزر کمی سخته چون توی آینه ی گرد باید پشت سر رو ببینید و ماشین رو حرکت بدین
این دشوارترین مرحله ی خود آرایشگری هست
وقتی قلقش دستتون بیاد میتونین هفته ای یک بار ظرف 1 دقیقه خط پشت گردنتون رو مرتب کنین و ماهی یک بار موهانون رو کوتاه کنین یا زودتر یا دیرتر بسته به سرعت رشد مو
بغلها و روی سر خیلی آسونه
اگر ماشین رو عکس خواب مو حرکت بدین بیشتر کوتاه میکنه
در جهتِ خواب مو کمتر .
کسانی که موهای شلال دارند خودآرایشگریشون مشکلتره
اما موی معمولی خیلی آسونه بعد از برنامه ریزی شدن مغز
اگر میخواین همه ی سر موهاش یک اندازه باشه دیگه خیلی ساده هست
اگر بخواین روی سر بلندتر باشه باید روی سر رو در جهت خواب مو کوتاه کنین مثلا باشانه ی شماره 20
بعدش پشت سر و بغلها رو با همون شانه در جهت عکس خواب مو کوتاه کنین تا کوتاهتر بشه
با قیچی و شانه هم میشه سرهای موهای روی سر رو یکنواخت کرد
اگر روی سر بلندتر از پشته پس وقتی دارین موزر رو پشت سر میبرید بالا , به بالا که رسیدین نباید برید روی سر تا موی روی سر کوتاه نشه
این ریزه کاریها کم کم دستتون میاد
پشت گوشها رو با قیچی دم باریک باید گرد کنین با دیدِ دو آینه اینه ای
برای دیدن کلیپهاش در یوتیوب بنویسید
men self hair cutting
يا
men self barbering

bas ali
31-03-2016, 15:10
فیلیپس یک مدل ماشین مو تراش زده مخصوص این مه ادم خودش اصلاح کنه . خیلی راحت باید باشه اصلاح باهاش

sbmu777
31-03-2016, 15:20
سلام
راستش دیروز رفتم سلمونی ولی بسته بود و این فکر به ذهنم رسید .
مشکل من اینه که نمی دونم یکدست بودن موهام مشکل ساز میشه یا نه . الان موهام مدل نداره ولی معمولا جلوی موهام از بقیه کمی بلند تره .
قطعا خودم نمی تونم موهام رو مدل دار بزنم و حتما یکدست میشه . آیا این یک اندازه بودن همه موهای سر بد نیست ؟
ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردند .

Captain_America
31-03-2016, 15:55
سلام
راستش دیروز رفتم سلمونی ولی بسته بود و این فکر به ذهنم رسید .
مشکل من اینه که نمی دونم یکدست بودن موهام مشکل ساز میشه یا نه . الان موهام مدل نداره ولی معمولا جلوی موهام از بقیه کمی بلند تره .
قطعا خودم نمی تونم موهام رو مدل دار بزنم و حتما یکدست میشه . آیا این یک اندازه بودن همه موهای سر بد نیست ؟
ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردند .

من هم چندبار این اشتباه رو کردم که فکر میکردم اگه مثلا نمره 20 بزارم رو ماشین موهام یکنواخت همون شماره کوتاه میشه ولی حداقل با ماشین های اصلاح معمولی (یه دوستی پست بالاتر گفتن ماشین فیلیپس هست که متفاوته ولی من تجربه نداشتم )چنین چیزی اتفاق نمیوفته و بجای یکدست شدن موها بدجوری کوتاه و بلند میشه. فقط تو موهای خیلی کوتاه در حد نمره 4 به پایین هست که میشه یکدست در اورد. کاری که تخصص نداریم رو همون انجام ندیم بهتره.

bas ali
31-03-2016, 19:16
این همون ماشینیه که پست بالا گفتم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/displaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/displaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/)

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-04-2016, 15:32
فیلیپس یک مدل ماشین مو تراش زده مخصوص این مه ادم خودش اصلاح کنه . خیلی راحت باید باشه اصلاح باهاشسلام
بله , درسته , ماشینهای مختلفی برای خودآرایشگری ساخته شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$_32.JPG
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$Listers$
اما برای کسی که غلاقمند باشه , اینها ضروری نیست
وسائل لازم
آینه دیواری , آینه دستی به قطر 20cm , موزر , شانه های موزر , قیچی دم باریک , شانه پلاستیکی 20 سانتی که نصفش دندانه ریز باشه نصفش دندانه درشت , یک برس واکس زنی (نرم ) برای تمیز کردن موهای روی شانه و گردن و پشت گوشها و صورت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$_35.JPG

از قیچی فقط برای پشت گوش استفاده میشه و برای هم اندازه کردنِ سرهای موهای روی سر با شانه . یعنی اول با موزر و شانه نوزر کوتاه میشه بعدش با شانه پلاستیکی و قیچی سرهاشون یک اندازه میشه

Pr0m3en
01-04-2016, 16:22
درود
چه جاللب.
ولی خوب توی خونه نمیتونیم مثه بعضی سلمونی ها موهامون رو آرایش کنیم چون واقعا سخته.
بگذریم اینا رو دیجیکالا داره؟
کجا میشه تهیه کرد؟

2mos2
02-04-2016, 21:38
سلام .چرا که نشه من خودم همینکارو میکنم عالی در میاد.اوایل باید با حوصله و دقت ولی دفهات بعدی راحت میشه کوتاه کرد
اگه ماشین اصلاح موزر داری باید شانه های مختلفش رو تهیه کنی که از فاصله 2 تا 26 سانت داره
اگه شارژی که داشتی که راحترو سریع تره .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

3274
05-04-2016, 06:27
چند سال قبل که در فیلم safe house دیدم دنزل واشنگتن چه راحت با یک ماشین اصلاح سرش رو کوتاه کرد! خوشم آمد لذا دچار تهاجم فرهنگی شده و با اینکه یک موزر قدیمی روبراه داشتم Babyliss E773xde از دیجیکالا گرفته و هر دو ماه یکبار طرفین رو با 9 و وسط سر رو با 11-12 میزنم عالی میشه چون بافت موهای پرپشت و مجعد برای بلند کردن مناسب نیست و از لحاظ بهداشت و هم زیبایی مناسبه کوتاه نگهداشت. گرچه فکر کنم موزر هم با شانه های مناسبش از پس اینکار بربیاد
ناگفته نمانه که کوتاه کردن مو با آرایش مو دو موضوع متفاوته ... و برای دومی درهرحال خوبه از یک آرایشگر کمک گرفت

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-04-2016, 08:27
گرچه فکر کنم موزر هم با شانه های مناسبش از پس اینکار بربیاد
ناگفته نمانه که کوتاه کردن مو با آرایش مو دو موضوع متفاوته ... و برای دومی درهرحال خوبه از یک آرایشگر کمک گرفتسلام
دستهای انسان از شگفت انگیزترین چیزهای جهان هستی هست
از اون شگفت انگیزتر مغزش و کلاً بدنِ انسان
هر کاری دستهای آرایشگر روی موهای شما انجام میده دستهای خودتون هم میتونه انجام بده فقط مسئله 2 چیز هست
برنامه ریزی شدنِ مغز (یاد گرفتن , قِلِقها رو پیدا کردن)
یاد گرفتنِ استفاده از 2 آینه برای دیدن تمام سر
شما موهاتون رو هر مدلی بخواین میتونین خودتون بزنین
فقط باید با علاقه و حوصله و آموزش صحیح و تمرین کار رو یاد بگیرین
ببینین بعضی از آرایشگرها چی میدن به خورد مردم به اسم مدِ روز
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 630&h=420&q=75
===============================
نکته ی مهم در خودآرایشگری
وقتی شانه ی بزرگ نصب میکنین به موزر , درحقیقت کاری میکنین که موزر از پوست سر بالاتر قرار بگیره
پس بدون شانه هم میشه موهای سر رو در جاهائی که کمی بلنده کوتاه کرد . فقط کافیه دست لرزش نداشته باشه و فرد درست خودش رو توی آینه ببینه و دستش رو درست حرکت بده

بر فرض مثال اگر یک جای روی سر کمی پف داره به علت بلندی مو , باید اول شانه اش زد تا از بلند بودنش مطمئن بشیم بعدش با موزرِ بدون شانه اون قیمت رو از رو کمی کوتاه کرد
پشت سر و بغلها هم همینطور
کسانی که براشون سخته با یک دست آینه رو بگیرند و با یک دست موزر , این آینه چیز مناسبی هست

sbmu777
07-04-2016, 17:19
سلام
امروز موهامو در خانه زدم .
با موزر و چند شانه و قیچی و با یک آینه .
اولش یکم سخت بود و لی همونطور که دوست گرامی ، آقا محمد گفتند کمی قلقش دستم اومد .
یک مشکلم خستگی بود و آخراش دستام داشتند می افتادند :n01:

پشت و بالای سرم رو هم مثل کنار نتونستم بزنم .
نمیدونم چطور دور سرم رو سفید کنم که کج و کوله در نیاد ؟
کلا با دقت میشه فهمید که موهامو آرایشگر نزده ولی با توجه به اینکه دفعه اولم هست خیلی خیلی راضی هستم .
لطفا تجربیاتتون رو باز هم در اختیار من و دیگران قرار بدین . با تشکر فراوان

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2016, 03:06
درودچه جالب.
ولی خوب توی خونه نمیتونیم مثه بعضی سلمونی ها موهامون رو آرایش کنیم چون واقعا سخته.
بگذریم اینا رو دیجیکالا داره؟
کجا میشه تهیه کرد؟

سلام
بنده این رو در یک فروشگاه دیدم . چیز به درد بخوری نبود
خیلی لق و پق بود
به نظرم زود خراب بشه
موزر معمولی ممکنه 20 سال کار کنه آخ هم نگه اگر به موقع روغنکاری و گریسکاری بشه و زمین هم نیافته

Iloveu-ALL
08-04-2016, 03:15
سلام دوستان موضوع تاپیک برام جالبه ...:n02:
ببخشید ی سوال دارم شاید بی ربط باشه:
چه دلایلی میتونه وجود داشته باشه که آدم خودش موهاش رو اصلاح کنه؟ (!) :n36:

3274
08-04-2016, 10:12
چه دلایلی میتونه وجود داشته باشه که آدم خودش موهاش رو اصلاح کنه؟ (!) :n36:
بنظر من چیزی در حد انجام سایر امور شخصی توسط خود فرد هست و بس
سایر دلایلی که بذهن میرسه:
هر بار مطابق سلیقه در نیامدن اصلاح، و سنگین آمدن پرداخت دستمزد به چنین آرایشگری
چند بار معطل شدن و یا شلوغی آرایشگاه درست زمانیکه وقتشه و حوصله اش هم هست به ویژه اگر آرایشگر خاصی قلق موها و سلیقه ی شخصی شما دستش باشه
اقامت ولو موقت در مکانی که آرایشگر وجود نداشته باشه و مجبور به اجرای اون بشین و بعدا هم براتون موضوعی طبیعی بشه
بی علاقگی به رفتن پیش آرایشگر

ضمنا اگر در اینکار فکر می کنین هنوز مهارت کافی پیدا نکردین ضروریه ۳-۲ درجه بلندتر از حد دلخواه شروع به کوتاه کردن کنین تا اگر اشتباها بخشی رو خراب کردین جای اصلاح کار وجود داشته باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2016, 14:03
سلام دوستان موضوع تاپیک برام جالبه ...:n02:ببخشید ی سوال دارم شاید بی ربط باشه: چه دلایلی میتونه وجود داشته باشه که آدم خودش موهاش رو اصلاح کنه؟ (!) :n36:
سلام
میگن یک پادشاهِ ستمگر و مغرور و متکبر بوده که همه ی آرایشگرهائی که موهاش رو کوتاه میکردند گردن میزده چون مجبور بوده در مقابل آرایشگر سر فرود بیاره . برای همین بعد از تمام شدن کارش گردن بیچاره رو میزده تا غرور و تکبرش جریحه دار نشه
پس یکی از مزیتهای خودآرایشگری اینه که آدم مجبور نمیشه در مقابل کسی سر فرود بیاره
:20:
اما دلائلِ واقعیش :
1- صرفه جوئی در هزینه های زندگی که بسیار مهم هست چون عده ی زیادی از مردم چه زن چه مرد , خودشون رو آلوده ی مخارج بسیار زیاد میکنند (اعتیاد به دخانیات و الکل و مواد مخدر , بی بند و باری جنسی , عیاشی , قمار , تجمل گرائی , پز دادن , مدگرائی و غیره )
برای تامین پولِ این مخارج اضافه و آلوده اجباراً به انحراف کشیده میشند (دزدی , کلاهبرداری , گرانفروشی , کم فروشی , بنجل فروشی , تقلبی فروشی , کهنه فروشی به جای نو , مخلوط فروشی , فاسد فروشی , تَن فروشی , دگر فروشی , قاچاق فروشی , رشوه خواری زورگیری , قتل و غیره)
تاپیک راهکارهای صرفه جوئی در هزینه های زندگی
پس هر چی مخارج کمتر باشه احتمال انحراف از مسیر درست هم کمتر میشه
2- دوری از مشکلات بهداشتی آرایشگاهها (وسائل آلوده به ویروسها و میکروبها و قارچها - بیماریهای قابل سرایت از طریق پیرایشگاهها )
3- ورزش بدن و مغز (هر چه این 2 بیشتر به کار گرفته بشند , دیرتر فرسوده میشند )
4- استقلال و لذتِ استقلال و خودکفائی
5- ارضای غرور . (I did it - من خودم تنهائی این کار رو انجام دادم)
6-

ساده زیست
27-03-2017, 09:39
سلام دوست عزیز آسمانی ممنون از راهنمایی شما:n16:
من با استفاده از راهنمایی شما و یک موزر ۱۴۰۰ و دوشانه شماره ۲۰ و ۳۰ ، مو های خودم را کوتاه کردم!:n01:
دور سرم رو با ۳۰ و بالای سرم رو با ۳۴ کوتاه کردم ( ۴ درجه هم برای خود موزره!!) کنار شقیقه ها هم رو با شونه ۲۰ زدم و دور گوشمم رو با قیچی مرتب کردم!!:n18:
همون بار اول خیلی خیلی عالی شد!! جوری که همه فکر میکردن آرایشگاه رفتم!!( منم چیزی نگفتم ...) ، البته خدا رو شکر جنس موهام صاف و کلفته!!:n39:
البته یه سری ترفند جدید بکار بردم!! مثلا برای زدن موی پشت گردن!! اول تا جایی که می خواستم رو چسب کاغذی زدم !! بعد به سادگی !! با موزر یه پشت موی صاف و بی عیب ساختم!! :n09:
واقعا کوتا کردن موی خودمون هم لذت بخشه !! هم هیجان داره!! به نظرم همه باید امتحان کنن تا بفهن که چی میگم!!:n05:
البته این مدل مو ، بسیار ساده ، زیبا و کوتاهه!! چون اندازه مو ها حدودا ۲/۵ سانتی میشه!! ولی به نظرم برای یه پسر جوان بسیار عالی و پسندیده است!! بخصوص که هر روز این مدل های جلف و سبک داره اعتبار پسر ها رو خدشه دار میکنه!!:n22:

روانپریش
27-03-2017, 13:52
سلام
میگن یک پادشاهِ ستمگر و مغرور و متکبر بوده که همه ی آرایشگرهائی که موهاش رو کوتاه میکردند گردن میزده چون مجبور بوده در مقابل آرایشگر سر فرود بیاره . برای همین بعد از تمام شدن کارش گردن بیچاره رو میزده تا غرور و تکبرش جریحه دار نشه
پس یکی از مزیتهای خودآرایشگری اینه که آدم مجبور نمیشه در مقابل کسی سر فرود بیاره
اما دلائلِ واقعیش :
1- صرفه جوئی در هزینه های زندگی که بسیار مهم هست چون عده ی زیادی از مردم چه زن چه مرد , خودشون رو آلوده ی مخارج بسیار زیاد میکنند (اعتیاد به دخانیات و الکل و مواد مخدر , بی بند و باری جنسی , عیاشی , قمار , تجمل گرائی , پز دادن , مدگرائی و غیره )
برای تامین پولِ این مخارج اضافه و آلوده اجباراً به انحراف کشیده میشند (دزدی , کلاهبرداری , گرانفروشی , کم فروشی , بنجل فروشی , تقلبی فروشی , کهنه فروشی به جای نو , مخلوط فروشی , فاسد فروشی , تَن فروشی , دگر فروشی , قاچاق فروشی , رشوه خواری زورگیری , قتل و غیره)
تاپیک راهکارهای صرفه جوئی در هزینه های زندگی
پس هر چی مخارج کمتر باشه احتمال انحراف از مسیر درست هم کمتر میشه
2- دوری از مشکلات بهداشتی آرایشگاهها (وسائل آلوده به ویروسها و میکروبها و قارچها - بیماریهای قابل سرایت از طریق پیرایشگاهها )
3- ورزش بدن و مغز (هر چه این 2 بیشتر به کار گرفته بشند , دیرتر فرسوده میشند )
4- استقلال و لذتِ استقلال و خودکفائی
5- ارضای غرور . (I did it - من خودم تنهائی این کار رو انجام دادم)
6-

واقعا گفته هاي اين دوستمون رو بايد با طلا نوشت
منم هميشه موهامو خودم كوتاه ميكنم چندين ساله
حالا خوبه هزينه ارايگشرهاي مرد خيلي ارزونتره ولي براي ما خانوما خيلي هزينه هاي ارايشگاه بالاتره

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-03-2017, 14:57
سلام دوست عزیز آسمانی ممنون از راهنمایی شما:n16:
من با استفاده از راهنمایی شما و یک موزر ۱۴۰۰ و دوشانه شماره ۲۰ و ۳۰ ، مو های خودم را کوتاه کردم!:n01:
دور سرم رو با ۳۰ و بالای سرم رو با ۳۴ کوتاه کردم ( ۴ درجه هم برای خود موزره!!) کنار شقیقه ها هم رو با شونه ۲۰ زدم و دور گوشمم رو با قیچی مرتب کردم!!:n18:
همون بار اول خیلی خیلی عالی شد!! جوری که همه فکر میکردن آرایشگاه رفتم!!( منم چیزی نگفتم ...) ، البته خدا رو شکر جنس موهام صاف و کلفته!!:n39:
البته یه سری ترفند جدید بکار بردم!! مثلا برای زدن موی پشت گردن!! اول تا جایی که می خواستم رو چسب کاغذی زدم !! بعد به سادگی !! با موزر یه پشت موی صاف و بی عیب ساختم!! :n09:
واقعا کوتا کردن موی خودمون هم لذت بخشه !! هم هیجان داره!! به نظرم همه باید امتحان کنن تا بفهن که چی میگم!!:n05:
البته این مدل مو ، بسیار ساده ، زیبا و کوتاهه!! چون اندازه مو ها حدودا ۲/۵ سانتی میشه!! ولی به نظرم برای یه پسر جوان بسیار عالی و پسندیده است!! بخصوص که هر روز این مدل های جلف و سبک داره اعتبار پسر ها رو خدشه دار میکنه!!:n22:

سلام بر شما . سال نو و خودآرایشگری مبارک
روش چسب زدن هم ابتکار جالبی هست .
بعد از چند بار خط انداختن دیگه چشمها و دستها مهارت پیدا میکنند و بدون چسب هم انجامش میدین

============================================

فرصتی دست داد تا مطلبی اضافه کنم در مورد خط انداختن پشت گردن

برای این کار میتونین روبروی آینه ی دیواری طوری بایستید که شانه ی چپ یا راستتون به سمت آینه باشه و گردن رو بچرخونین به سمت مخالفِ آینه یعنی پشت سرتون به طرف آینه باشه
حالا آینه ای به دست بگیرین و بگیرینش جلوی صورتتون تا پشت سرتون رو در اون ببینید
حالا بدونِ تکون دادنِ سرتون و با کمک شانه و یا همون برس کفش که قبلاً گفتم موهای پشت گردن رو صاف کنین
حالا برس رو بذارین کنار و بدون تکان دادنِ سرتون موزر رو به روشی که قبلا نوشته ام دست بگیرین و یک سانت از پشت موهاتون رو بزنین تا بره بالاتر . البته با این روش نمیشه تمام پشت گردن رو خط انداخت بلکه فقط کمی بیش از نصفش رو میشه خط انداخت . برای خط انداختن طرف دیگرش باید اون یکی شانه رو بدین سمت آینه و با دست دیگرتون اونطرف رو هم خط بندازین

شاید لازم باشه بیش از یک سانت بزنین و ببرین بالا . این بستگی به خودتون داره اما بهتره اولش فقط یک سانت ببرینش بالا تا تمرینی باشه برای مهارت کسب کردن در درست کوتاه کردن
بعدش اگر دیدین هنوز بلنده کمی ببرینش بالاتر
گاهی شاید لازم بشه موزر رو بدون تکون خوردنتون خاموش کنین و با شانه ی سر موزر موهاتون رو از بالا به پائین شانه کنین تا صاف بشه و از کج نبودنش مطمئن بشین اما مبادا دستتون روی دکمه ی موزر باشه وگرنه ممکنه یهو روشن بشه و موهاتون رو بزنه و خراب کنه . بعدش ممکنه مجبور بشین حتی کچل کنین تا دوباره با هم بلند بشه موهاتون پس خیلی مراقبِ شانه زدن با موزر خاموش باشین
بعد از خط انداختن یک طرف باید شانه ی دیگرتون رو بدین به آینه و با دست دیگه پشت گردنتون در سمتِ دیگرش رو خط بندازین
بعد از تمام شدنِ کار , سرتون رو تکون بدین به چپ و راست و بالا و پائین و بعدش بدون دست زدن به موهاتون پشت به آینه بایستین و پشت سرتون رو نگاه کنین در آینه ی دستی
باید کاملاً صاف و افقی باشه .
اگر یک طرف کمی بلندتره پس باید کمی ببرینش بالاتر تا افقی بشه

============================================
همین روش ایستادن برای کوتاه کردن موهای پشت سر و خط انداختن در دو طرفِ کردن (کنار گوش) هم خیلی کارآمد هست