PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در لبتاب ایسوز سری X

poloton7
23-03-2016, 07:42
لبتاب ایسوز داریم جدید خریدم سری x هست چند تا سوال داشتم--
1-وقتی لبتاب را راروشن می کنیم خیلی طول می شکد تا بالا می اید ویک خطا می دهد-- این خط چی هست--drive_power_state_filure
2پشت لب تاب نوشته X554LJ اما در مشخصات داخلی که چک کردم با خود لبتاب نوشته X555LJچرا تفاوت دارد--
3-وقتی می خواهم لبتاب را به تنظیمات اولیه برگردام(البته سیدی ریکاوری را ندارم)کلید F9 عمل نمی کند وبر می گردد داخل ویندوز
تشکر--

amir_t6262
23-03-2016, 10:22
چه ویندوزی نصب است؟ 8.1؟

در اولین مرحله، درایور گرافیک لپ تاپ را به روزرسانی کنید. اگر حل نشد ویندوز لپ تاپ را عوض کنید و بعد آخرین نسخه درایور گرافیک را نصب کنید.

در مورد نام دستگاه، صفحه کلید شما فارسی دارد؟

poloton7
23-03-2016, 12:14
چه ویندوزی نصب است؟ 8.1؟

در اولین مرحله، درایور گرافیک لپ تاپ را به روزرسانی کنید. اگر حل نشد ویندوز لپ تاپ را عوض کنید و بعد آخرین نسخه درایور گرافیک را نصب کنید.

در مورد نام دستگاه، صفحه کلید شما فارسی دارد؟

سلام--
البته این لب تاب را برادرم خریده داه به من که می توام درستش کنم--
ویندوز 8.1 نصبه از نوع 64 بیتی---ویندوز چطوری عوض کنم ویندوز جدید یا روش ریکاوری؟؟-----اسم کامل دستگاه-- ASUS X554LJ-XO 798D است--صفحه کلید انگلیسی و فارسی کردم--
یک نکته که در درایو ویندوز ش دوتا PORGRAM FLIES است یکی همین نوشته ویکی دیگر نوشته x86 این یعنی چی؟؟یعنی ویندوزش تعویض شده ؟؟؟
Pr0m3en
23-03-2016, 13:28
سلام--
ویندوز 8.1 نصبه از نوع 64 بیتی---ویندوز چطوری عوض کنم ویندوز جدید یا روش ریکاوری؟؟-----اسم کامل دستگاه-- ASUS X554LJ-XO 798D است--صفحه کلید انگلیسی و فارسی کردم--
یک نکته که در درایو ویندوز ش دوتا PORGRAM FLIES است یکی همین نوشته ویکی دیگر نوشته x86 این یعنی چی؟؟یعنی ویندوزش تعویض شده ؟؟؟
از اصل بودن نوتبوک مطمئنید؟
گارانتی کجاست؟

amir_t6262
23-03-2016, 13:33
سلام--
همانطور که گفتم، ابتدا کارت گرافیک را آپدیت کنید. کارت گرافیک لپ تاپ شما GeForce 920M است. درسته؟ اگر درست بود، از سایتهای مختلف دنبال آپدیت ۳۶۴.۵۱ باش. من لینک زیر را پیدا کردم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول این را نصب کن و تست کن ببین مشکلت حل میشود یا نه.

اگر نبود، ببین گرافیکت جز لیستهای سایت زیر هست یا نه

به احتمال زیاد مشکلتان با آپدیت گرافیک حل میشود.
اگر نشد باید دوباره ویندوز نصب کنی.

ویندوز لپ تاپ شما اریجینال که نبوده. درسته؟
ریکاوری هم قاعدتا نباید داشته باشد. پس باید ویندوز جدید نصب کنی. فقط دقت کن که dvd درایورها را داشته باشی و همان ویندوزی را نصب کنی که درایورش را داری.
مگر اینکه بخواهی درایورها را هم دانلود کنی.

البته فکر کنم همان ویندوز 8.1 64بیتی خوب باشد.

منظورم از صفحه کلید، خود سخت افزار صفحه کلید لپ تاپ بود. آیا علاوه بر حروف انگلیسی، حروف فارسی هم دارد؟
چون ایسوس برای برخی کشورها، مدلهای خاص تولید میکند. مثلا برای ایران مدلی تولید میکند که صفحه کلیدش فارسی و انگلیسی است.
بعد اسم این مدل را با توجه به این موضوع، عوض میکند تا با مدلهای سایر کشورها متمایز باشد.

در مورد دو تا پوشه program files هم، در همه ی ویندوزهای 64 بیتی، دو تا پوشه program files هست و این موضوع طبیعیه.

poloton7
23-03-2016, 14:03
سلام.
همانطور که گفتم، ابتدا کارت گرافیک را آپدیت کنید. کارت گرافیک لپ تاپ شما GeForce 920M است. درسته؟ اگر درست بود، از سایتهای مختلف دنبال آپدیت ۳۶۴.۵۱ باش. من لینک زیر را پیدا کردم:

اول این را نصب کن و تست کن ببین مشکلت حل میشود یا نه.

اگر نبود، ببین گرافیکت جز لیستهای سایت زیر هست یا نه

به احتمال زیاد مشکلتان با آپدیت گرافیک حل میشود.
اگر نشد باید دوباره ویندوز نصب کنی.

ویندوز لپ تاپ شما اریجینال که نبوده. درسته؟
ریکاوری هم قاعدتا نباید داشته باشد. پس باید ویندوز جدید نصب کنی. فقط دقت کن که dvd درایورها را داشته باشی و همان ویندوزی را نصب کنی که درایورش را داری.
مگر اینکه بخواهی درایورها را هم دانلود کنی.

البته فکر کنم همان ویندوز 8.1 64بیتی خوب باشد.

منظورم از صفحه کلید، خود سخت افزار صفحه کلید لپ تاپ بود. آیا علاوه بر حروف انگلیسی، حروف فارسی هم دارد؟
چون ایسوس برای برخی کشورها، مدلهای خاص تولید میکند. مثلا برای ایران مدلی تولید میکند که صفحه کلیدش فارسی و انگلیسی است.
بعد اسم این مدل را با توجه به این موضوع، عوض میکند تا با مدلهای سایر کشورها متمایز باشد.

در مورد دو تا پوشه program files هم، در همه ی ویندوزهای 64 بیتی، دو تا پوشه program files هست و این موضوع طبیعیه.
سلام بر هرد وبزرگوار=--
فکر کنم از گارانتی اواژنگ داره روی کارتونش این لیبیل را دیدم--
اره صفحه کلیدش فارسی وانگلیسی است--
اپدیت می کنم ببینم مشکل می شود--باز هم تشکر

poloton7
23-03-2016, 20:13
سلام--
با تشکر از راهنمایی شما دوستان عزیز با اپدیت گرافیک مشکل حل شد----حالا دوتا سوال داشتم
1-من درایو c که ویندوز 64 بیتی نصبه از حدود 77 گیگ 50 گیگ ان پر شده بدون اینگه نرم افزار خاصی نصب کرده باشم این اندازه اشغال فضا طبیعه؟؟؟
2- چطور از درایو ویندوزم بک اپ بگیرم که اینده دوباره بوسیله این بک اپ ریکاوری کنم---
amir_t6262
23-03-2016, 22:42
خب، خدا را شکر.

در مورد حجم درایو C هم خب فقط ویندوز و برنامه ها نیست. ممکن است مقدار زیادی از فضا به رم مجازی اختصاص داده شده باشد.
در هر صورت به تعداد برنامه های نصب شده هم بستگی دارد و در کل موضوع زیاد مهمی نیست که بخوای ذهنت را درگیرش کنی.

البته اگر به من بود، حجم درایو C را بیشتر میکردم. مثلا حدود 100 گیگ را به درایو C اختصاص میدادم که فضای خالی بیشتری در آن درایو داشته باشم.
دلیل خاص علمی هم شاید نداشته باشه ولی اینطوری بیشتر دوست دارم.

در مورد بک آپ گرفتن هم برنامه های زیادی برای این کار هستند.
البته من خودم باز نصب مجدد ویندوز را به برگرداندن ویندوز قبلی ترجیح میدهم. چون هر چند مدت نسخه های ویندوز با آپدیت جدید را دانلود میکنم و آن را نصب میکنم و بنظرم ویندوز غیراریجینال، ارزش بک آپ گیری را ندارد.
حداکثر میتوانی با برنامه ای مثل Driver Magician از درایورهایت نسخه پشتیبان تهیه کنی. دقت کن که نسخه پشتیبان را در درایوری غیر از درایو ویندوز ذخیره کنی.