PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کارت گرافیک حدود 700_تا_450 تومان

saeedss362
21-03-2016, 16:38
سلام این مشخصات سیستم منه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای اینکه با گیم انجین کار میکنم و با رندر های رئال تایم سرو کار دارم نیاز داشتم که کارت گرافیکم اپدیت بشه البته گرچه میدونم کلا باید یه سیستم بهتر بگیرم ولی فعلا یه مدت بخاطر کمبود بودجه نمیخوام خیلی تغییراتی ایجاد کنم .درضمن یه CPU INTEL E8400 هم دارم که فعلا ازش استفاده نمیکنم وپاورم هم مدلش رو دقیق یادم نیست اما 230W توان داره.چند مدل کارت گرافیک در نظر داشتم که میخواستم ببینم کدومش برام به صرفته تر هست؟
1-
ASUS GTX 950 OC 2GB GDDR5

654,000
2-GIGABYTE GV-N75TOC-2GI GeForce GTX 750 Ti 2GB 495,000

3-ASUS STRIX-GTX750TI-DC2OC-4GD5 685,000
4- GIGABYTE GTX 750 Ti WF 2X OC 2GB GDDR5
480,000
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C%DA%A9+%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D B%8C%D8%AA++GTX+750+Ti+GV-N75TOC-2GI/) 5- GTX750TI-OC-2GD5 540,000

ایا تو بازی گرافیک 750 GTX با حافظه ی دو گیگ فرقی همون مدل ولی با حافظه ی 4گیگ داره؟خودم که فک میکنم خیلی فرقی نداشته باشه و 4گیگ بودنش بیشتر موقعی به کار بیاد که یکی مثل من کارش رندر رئال تایم باشه که ابجکت های زیادی در صحنه هستن ایا اینطوره؟اگه اینطور باشه پس فک کنم ASUS STRIX-GTX750TI-DC2OC-4GD5برام مناسب تره.......؟.......کدوم یکی از اینها با مادر بردم سازگار تره البته اگه به خاطر مادربردم که ضعیفه یه ذره از کارای این کارت گرافیک ها رو مادربردم کم بشه اشکالی نداره(الته نه زیاد ها)چون بعدا اونها رو هم ارتقا خواهم داد اگه پاورم برای یه مدتی جوابگو باشه فعلا استفاده کنم تا بعدا یه پاور با توان بالاتر بگیرم یا مادربرد با توان بالاتر؟فعلا میخوام کارم فقط راه بیفته و مشکلی نداشته باشم.اگر مادربردم رم 8 گیگ با فرکانس مثلا 1600 رو ساپورت نکنه ایا میتونم با اپدیت کردن بایوسش این مشکلو حل کنم؟برام مهم هم هست که از Directx 12 هم پشتیبانی کنه و اگر در یک بازی حالا 60 فریم نداد و 50 فریم داد هم راضیماما دیگه خیلی کم نباشه.میدونم که 950 از دایرکت 12 پشتیبانی میکنه فقط یه کم قیمتش بالاست.GIGABYTE GV-N75TOC-2GI GeForce GTX 750 Ti 2GB کلا 60w توان میخواد و کم مصرف ترینشونه به نظرتون چطوره ایا از دایرکت 12 پشتیبانی میکنه ؟(حالا حتما هم نمیخوام که کامل و جامع پشتیبانی کنه فقط در حد مطلوب باشه هم کافیه)همچنین حتما هم لازم نیست که بازی ها بینهایت روون برام اجرا بشن همون روون هم برام کافیه.یه جورایی میخوام بازی های این نسل و نسل بعدی رو هم خیلی کم نیاره اما اولویتم بیشتر برای رندر رئال تایم در موتور unreal engin 4 هست تا بازی کردن.به نظر شما کدوم برام مناسب تره .خلاصه من زومم بیشتر رو
ASUS GTX 950 OC 2GB GDDR5 و
GIGABYTE GV-N75TOC-2GI GeForce GTX 750 Ti 2GB هست.......حالا من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟لطفا زود تر جواب بدید که سرم در میکنه واسه خریدنش.:n02:

Hammy
21-03-2016, 18:11
من Phenom II 965 چهار هسته 3.4GHZ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با 8 گیگ رم دارم مطمئین نیستم GTX950 بخرم بتونم از همه قدرتش استفاده کنم دیگه تکلیف Pentium Dual Core ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با 4 گیگ رم مشخصه:دی

کلا توصیه من بین اینها 750TI هست (با TI) با وجود اینکه باز مطمئین نیستم بتونید از تمام قدرتش استفاده کنید. 2 گیگ یا 4 گیگ هیچ تفاوتی توی این رنج GPU ندارند فقط فرکانس رم رو دقت کنید.

در ضمن پاورتون هم اگر 230W هست قاعدتا باید عوض کنید. حتی با وجود اینکه 750TI بسیار کم مصرف هست. مادربورد هم چیپست G41 دارید چک کنید ببینید با این گرافیک ها سازگاری داره یا نه.

بازی های جدید رو هم شک نکنید CPUتون کم میاره دیگه به گرافیک نمی رسه:دی نسل بعد دیگه بماند:دی رندرهای 3DMax و Maya و اینها هم کاملا CPU محور هستند و تنها گرافیک های Quadro بدردشون می خوره.

ذخیره کنید و پول رو بگذارید برای Upgrade کل دستگاه بهترین توصیه هست.

saeedss362
21-03-2016, 21:28
ممنون از جوابتون.تا این جا جواب دوتا از سوالامو گرفتن هنوز جواب بعضی از سوالام مونده(منظورم اپدیت بایوس و پشتیبانی 750 از دایرکت 12)
در ضمن غیر از سی پی یو ای که تو عکس مشخصاتشو دیدید(E570) یه سی پی یو دیگه به نام E8400 DUAL CORE هم دارم بازم کم میاره یعنی؟
با اینک خودمم احتمالشو میدادم به صرفه نباشه ولی اگه انقد که شما میگی کلا اصلا ارزش نداشته باشه که بخرم گرافیکو حتی برام مدت کوتاه هم ارزششو ندشته باشه لطفا یه سیستم(اعم از کارت گرافیک -رم-سی پی یو-پاور-مادربرد) بهم پیشنهاد بدید با حداقل قیمت که هم بتونم نرم افزار UNREAL ENGIN و هم بازی های نسل بعدی رو اجرا کنم که از دایرکت ایکس 12 هم پشتیبانی کنه که از الان به فکر جمع کردنش باشم..پیشنهاد خودم برای کارت گرافیک همون GTX 950 ایه که گفتم و پاور هم فک کنم دور و بر 400W نیاز باشه بقیشم شما لطفا کمک کنید .
فعلا راجع به کارت گرافیک خیلی تحقیق کردم و دستم اومده که چی برام بهتره اما در مورد مادر برد و سی پی یو و رم خیلی تحقیق نکردم خواستم بدونم چطور باید اون چیزی که مناسب هست رو برای کار خودم انتخاب کنم ؟مثلا معیار هایی که لازمه بشناسم برای اینکه بدونم لان مادربرد رو اگر بخرم میتونم فلان سی پی یو رو روش بندازم و فلان سی پی یو با فلان کارت گرافیک یا رم سازگار هست یا نه.چطور باید انتخاب کنم که گوگاه و از این موضوعات ایجاد نشن و خلاصه معیار های هر قطعه چیه که من با توجه به اونها سیستم رو جمع کنم که بتونم از حد اکثر توان اون سیستم بدون مشکلی استفاده کنم.
باتشکر.

saeedss362
22-03-2016, 01:06
یه سوال دیگه :یک عددمادربردایسوس مدل P8H61.USB3.یک عددCPUi3.3240 یک عددرم4.GEIL.1600 با قیمت 500,000تومان بگیرم به نظرتون خوبه؟اینی که گفتم برای قطعات دست دوم بود که یه نفر همشو با هم میفروشه.میخواستم بدونم قیمت نو اون چند در میاد؟ایا برای کار من مناسبه؟همونطور هم که گفتم اولیوتم بیشتر موتورهای رندر رئال تایم هست بعدش اجرای بازی.

raya2
22-03-2016, 13:32
من پیشنهاد اینه که اول همون GTX 950 رو بگیر (با توجه به اینکه DX12 داره و انتخاب آینده نگرانه ای هست) و بنداز رو سیستم فعلی (البته باید پاور رو هم عوض کنی). اگه دیدی با همین سیستم, جواب داد که هیچی و گرنه برو سراغ سیستم جدید (همین GTX 950 رو فوقش از این سیستمت ور می داری میندازی رو سیستم جدید)