PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مـحـاسبـه قیـمت پـــــروژه

Admiral
20-09-2006, 21:11
سلام

می خواهم راجع به محاسبه قیمت پروژه ای که مینویسیم با هم مشورت کنیم.

کسی روش سازمان یافته ای برای این کار سراغ داره ؟

طوری که طبق معیارهایی (مثلا مدت زمان طراحی و انجام پروژه ، تحویل یا عدم تحویل سورس کد ، نوع پروژه و .....)

بشه یک قیمت تخمینی برای آن در نظر گرفت.

ممنون

soldier
20-09-2006, 21:43
سلام
اگر واسه شرکت کار می کنی. خوب برو توی 500 هزار .
هر چی زمان بیشتری روی پروژه بودی بیشتر .
هر چی بیشتر زحمت کشیدی. بیشتر
هر چقدر کار کردن باهاش راحت تره و پروژه قشنگ تره بیشتر
هر چقدر هم که بیشتر کارایی داره. مثلآ واسه محاسبه چیزی هست خیلی خیلی بیشتر.
اگر هم از این پروژه ای که ساختی کمتر رو بازار گیر میاد . قیمت بیشتری خواهد داشت.
موفق باشی . بای

Mahmood_N
21-09-2006, 03:00
سلام دوست من
كلا پروژه ها به دو قسمت تقسيم مي شن :
1. پروژه هايي كه به صورت پكيج به بازار وارد مي شن ( يعني خودتون مي نويسيد و از كسي سفارش نمي گيريد )
2. پروژه هايي كه سفارش گرفتيد كه مخصوص همون جاي سفرش دهنده است
در مورد اول قيمت زياد نيست ، چون برنامه هايي كه به صورت پكيج يا ... روانه بازار مي شن معمولا مثل اونها توي بازار وجود داره ( خارجي يا ايراني ) ولي مورد دوم قيمتش خيلي بيشتره چون سفارشي هستش و فقط به درد همون سفارش دهنده مي خوره ...
نرم افزارهايي كه سفارشي نيستند رو شايد 30 تا 50 تومان بيشتر نشه فروخت ولي قيمت نرم افزارهاي سفارشي معمولا بالاي 200 تومان و معمولا بين 200 تا 600 تومان هست كه البته بستگي به نرم افزار داره ...
مواردي كه روي قيمت نرم افزار تاثير مي زارن ( همون وطر كه خودتون اشاره كرديد ) زيادن :
1. مدت انجام پروژه
2. سادگي يا كاربر پسند بودن يا همون User Friendly !!
3. حتی تعداد پنجره های استفاده شده ... ( فرمها )!!!
4. امکانات جانبی ( مثلا برنامه اگه دو زبانه باشه قیمتش خیلی می ره بالا یا اگه از اسکینهای زیبا استفاده کرده باشی قیمت می ره بالا )
5. و ...
چیزهای دیگه ای هم که می تونن قیمت برنامه رو بالا ببرن امکاناتی مثل گزارش گیری هستند ، مثلا اگه برنامه شما این امکان رو داشته باشه که کاربر بتونه در زمان اجرا گزارش خودش رو ویرایش کنه می تونه توی بالا رفتن قیمت برنامه تاثیر گذار باشه ...
ولی مهم ترین چیز توی برنامه های سفارشی اینه که نیاز سفارش دهنده رو به خوبی برطرف کنه ...
اگه برنامه شما سفارشی هست و به نظر خودتون امکانات خوبی داره کمتر از 350 یا 400 ندید ...
امیدوارم به دردتون خورده باشه ...
موفق باشید ...

Admiral
21-09-2006, 09:29
خیلی خیلی ممنونم

Mahmood_N
21-09-2006, 11:05
سلام
خواهش مي كنم ... ، قابلي نداشت ...
يه چيز ديگه اي هم كه مي تونه توي قيمت تاثير گذار باشه اينه كه شما براي چه شرك يا كسي برنامه مي نويسيد ...
مثلا اگه يك برنامه براي وزارت ارشاد بنويسيد قيمتش خيلي بيشتر از برنامه ايه كه براي يك كتابخونه مثلا بزرگ مي نويسيد ( اسم اون شركت سفارش دهنده مي تونه تاثير زيادي روي قيمت بزاره ) ...
موفق باشيد ...

Admiral
21-09-2006, 13:02
خیلی ممنون

محدوده قیمت پـروژه های دانشجویی چطوره ؟

Mahmood_N
21-09-2006, 19:26
سلام ...

محدوده قیمت پـروژه های دانشجویی چطوره ؟
راستش در اين مورد چيز زيادي نمي دونم ولي فكر نكنم كه قيمت زيادي داشته باشن ...
ولي مطلب مفيدي گير آوردم براتون مي زارم ...
موفق باشيد ...

amin a.^2
21-09-2006, 20:13
تا اونجاي كه من مي دونم تو ايران معياري براي قيمت گذاري نرم افزار ها وجود نداره و هر كسي هر قيمتي كه مي خواد روي نرم افزارش مي ذاره مثلاَ من و دوستم يه نرم افزار داشتيم كه به يه سازمان تو تهران فرستاديم و تو قيمت اون پول كتاب ها و كلاس هايي هم كه رفته بوديم رو اضافه كرديم و آنها هم پذيرفتند البته تو مرحله ي دوم رد شديم!!!!
اما بهتره با توجه به كارايي و حجم نرم افزارت قيمت رو اون بذاري چون فكر كنم به نفعت مبشه
از محمود جان هم به خاطر مطلب جالبشون تشكر مي كنم

Admiral
22-09-2006, 09:43
خیلی ممنون

مرد مباح
22-09-2006, 12:24
براي پروژه دانشجويي روي قيمت خيلي نرو.
نهايتا و يارو مايه دار باشه تا 50 تومان.
براي اينكه پروژه هاي دانشجويي اصلا كاربردي نيستند.

راستي براي برنامه هاي عادي هم به مقدار تجربه كاري و سابقه و خيلي چيزا تو اين مايه هم بستگي داره.!

soldier
22-09-2006, 23:10
سلام
با پست 10 كه مال مردمباح هست. كاملآ موافقم.
باي

amin a.^2
23-09-2006, 22:50
فکر کنم دیگه باید این تاپیک را تمومش کنیم چون به دوستمون جواب داه شد
امید وارم سولجر جان ننوی سند تایید میشه :blush: و باعث موندن این گفت و گو تو تالار بشن :blush:

soltanmahdi
20-10-2006, 08:22
سلام به تما دوستان.
من یک پروژه کتابخانه دارم که می خواهم آن را بفروشم.می خواستم بدونم که قیمت کف آن را چقدر بگویم که نه مشتری بپرد و نه من ضرر کنم. این پروژه 28 تا فرم دارد. دارای امکانات حذف و اضافه کردن اپراتور، کتاب و عضو، تمدید کردن، رزرو کردن، جستجوی کتاب به دو صورت عادی و پیش رفته، جستجوی یک عضو، در حدود 32 گزارش گیری مختلف از عملکرد قسمت های مختلف کتابخانه و امکان چاپ کارت عضویت. از امکانات اضافی این برنامه
می توان به صفحه آرایی جدای هر صفحه، ایجاد دکمه های Shortcut و امکان چاپ در قسمت های مختلف اشاره کرد.به نظر شما چه قیمتی روی آن بگذارم؟
مرسی.

soltanmahdi
21-10-2006, 16:12
سلام به تمام دوستان.
از دوستاني كه در اين زمينه سر رشته اي دارند خواهش مي كنم كه اگر امكانش هست كمك كنند . كارم واجب است و وقت تنگ و رقبا زياد. ممنون مي شم اگر كمك كنيد.

amin a.^2
22-10-2006, 13:57
بستگی به طرفتون داره اما با این همه کار 100 هزار تومان پایشه تا اون جا که من می دونم
خدا نگهدار

soltanmahdi
22-10-2006, 21:30
سلام به تمام دوستان.
من اين برنامه رو مي خواهم كه به دانشگاهمان بفروشم. براي همين گفتم يك قيمت پايه رو بدونم بعد برم جلو.
مرسي.

mehdi_mj
02-11-2006, 15:07
خيلي ممنون از راهنمايي