PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ios یا اندروید

game 1
09-03-2016, 15:52
سلام پشتیبانی نرم افزاری ios بیشتر و بهتره (منظورم آمدن برنامه و آپدیته) یا اندروید ؟ کدوم بیشتر برای بازی بهتره ؟ و در آخر LG G5 از نظر بازی و پشتیبانی نرم افزاری و داغ نکردن بهتره یا iPhone 6S و در نهایت کدوم بیشتر برام کار می کنه ؟(از دو نظر خراب شدن و آمدن آپدیت و برنامه جدید ) ؟راستی سخت افزار کدوم بهتره ؟

sayanermia
09-03-2016, 17:15
سلام پشتیبانی نرم افزاری ios بیشتر و بهتره (منظورم آمدن برنامه و آپدیته) یا اندروید ؟ کدوم بیشتر برای بازی بهتره ؟ و در آخر LG G5 از نظر بازی و پشتیبانی نرم افزاری و داغ نکردن بهتره یا iPhone 6S و در نهایت کدوم بیشتر برام کار می کنه ؟(از دو نظر خراب شدن و آمدن آپدیت و برنامه جدید ) ؟راستی سخت افزار کدوم بهتره ؟

دوست عزیز از نظر پشتیبانی نرم افزاری اصلا روی اندروید حساب باز نکنید! یک نگاه به شرکت های تولید کننده گوشی های اندرویدی بندازید ببینید سامسونگ اس 3 براش اپدیت رسمی میاد دیگه؟ اس 4 چطور؟ همینطور اچ تی سی ها و ال جی... نهایت ساپورتشون یک سال و نیم یا دو ساله! حالا بعضیا شاید سه سال هم ساپورت کنند که عمرا نمی کنند! چرا؟ چون مدام مدل های مختلف راهی بازار می کنند و اگر بخوان همه رو ساپورت کنند دیگه مدل های جدید رو کسی نمی خره! برای همین سیاستشون اینطوریه که اگر الان اندروید 6 اومده و پرچم دارشون این اندروید رو داره تا سال اینده که اندروید 7 هم میاد ساپورت میشه ولی دیگه اندروید 8 روی گوشی جدیدشون میاد!
اما اپل اینطوری نیست! هنوزم ایفون 4s داره پشتیبانی نرم افزاری میشه و این خیلی مهمه!

از نظر کارایی هم اصلا قابل قیاس نیستند! یک سری امکانات و قابلیت هارو گوشی های اندرویدی دارند یک سری ios ! ولی منی که هر دو رو تجربه کردم ios رو ترچیح میدم. هم مدیریت منابع خوبی داره و باعث میشه گوشی همیشه روان باشه هم کار باهاش ساده است و یوزر گیج نمیشه! منتهی دردسرهای خاص خودش رو هم داره مثل اپل ای دی ، عدم اتصال گوشی به سیستم مشابه فلش مموری و انتقال موزیک و فیلم براحتی... ولی باز با همه اینا من شخصا ios رو ترجیح میدم چون اکثرا اول واسه ios بازی ساخته میشه بعد برای اندروید!

NOR-1
09-03-2016, 18:23
شما هر گوشی بگیرین تا مدتی ورژن جدید اون سیستم عامل میگیره ولی تو ایفون بیشتره مثلا 2 سال
بعد اون دو سال ورژن جدیدش دیگه نمیگیره فقط اپدیت های جزعی که برای بهبود وضعیت باتری و اجرای نرم افزار هاست براش میاد که این پرسه حدودا 3 سال طول میکشه حالا فکر نکنین دیگه اون موقع برنامه جدید نمیتونین نصب کنین چون همین الان هم خیلی از نرم افزار ها مثلا تو اندروید ورژن 4 یا 4.2 لازم دارن که بعد از اون 4.3 و 4.4 و 5 و 6 اومده پس اگه الان g5 یا S7 بگیرین تا 5 سال دیگه ساپورت میشین
از نظر عمر خود گوشی (به جز باتری) ایفون عالیه ولی بعد 2 سال با استفاده زیاد و سنگین لازم داره باتری تعویض بشه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

sayanermia
09-03-2016, 18:37
شما هر گوشی بگیرین تا مدتی ورژن جدید اون سیستم عامل میگیره ولی تو ایفون بیشتره مثلا 2 سال
بعد اون دو سال ورژن جدیدش دیگه نمیگیره فقط اپدیت های جزعی که برای بهبود وضعیت باتری و اجرای نرم افزار هاست براش میاد که این پرسه حدودا 3 سال طول میکشه حالا فکر نکنین دیگه اون موقع برنامه جدید نمیتونین نصب کنین چون همین الان هم خیلی از نرم افزار ها مثلا تو اندروید ورژن 4 یا 4.2 لازم دارن که بعد از اون 4.3 و 4.4 و 5 و 6 اومده پس اگه الان g5 یا S7 بگیرین تا 5 سال دیگه ساپورت میشین
از نظر عمر خود گوشی (به جز باتری) ایفون عالیه ولی بعد 2 سال با استفاده زیاد و سنگین لازم داره باتری تعویض بشه

لازم به ذکره دریافت اپدیت برای ایفون بالاتر از سه سال هستش دوست خوبم! الان ایفون 4s که تولید اکتبر 2011 هستش تا همین 2016 هم براش اپدیت 9.2.1 اصلی ریلیز شد! یعنی حدود 4 سال و خورده ای! این سطح از پشتیبانی چیز سرسری یا ساده ای نیست! :n16:

NOR-1
09-03-2016, 18:59
بله من هم گفتم بیشتره یادم رفت بگم اپدیت برای ایفون سراسریه ولی اندروید ممکنه بعضی مناطق اصلا نگیره(با خود گوشی) که مجبورین رام کاستوم یا منطقه دیگه ای بریزین ولی خیالتون راحت سامسونگ و ال جی و سونی چون تو ایران نمایندگی رسمی دارن حتما اپدیت مرتب ارائه میشه

game 1
09-03-2016, 20:32
آخرش کدوم رو بگیرم دیرتر مجبور می شم گوشی عوض کنم ؟G5 یا 6S

pouyamahmoudi
09-03-2016, 21:56
با سلام.
صد در صد iOS به خاطر امنیت ٬ یکپارچگی و سرعت فوق العاده ای که دارا هست .

behnamy01
09-03-2016, 23:50
اگه حوصله دردسـرهای iOS که توی پـست 2 هم بهش اشاره شد رو نداری، پیـشنهاد من اندرویـده. ولی حالا چرا G5 ? به نظر من s7 بهتره.

Rhodes
10-03-2016, 09:22
بستگی به استفاده شما و انتظارات شما از گوشی داره.
از نظر آپدیت سیستم عامل و پشتیبانی که بدون شک iOs سرتر هست
از نظر بازی : اگر با گوشی میخواید بازی کنید و براتون مهمه ios خیلی خیلی جلوتر هست.بازی ها عموما 3-4 ماه زودتر برای ios رلیز میشن و با حتی اصلا برای اندروید اون بازی نمیاد.
از نظر نرم افزاری : فعلا فرق زیادی بین اندروید و ios توی این زمینه نیست.اگر کار خاصی با دستگاه نمی کنید هر دو از نظر نرم افزاری کارتون رو راه میندازه.
اما برسیم سر اصل مطلب : اندروید بدون هیچ مشکلی الان همه چیزی میشه روش نصب کرد ولی ios تا جیلبریک نشه امکان نصب همه چیز به طور رایگان نیست.( البته هر از گاهی روش های مختلف مثل histore - hip4u و .. میاد که اگر سریع اوکی کنید دیگه مشکلی نخواهید داشت )
الان اگر برید آیفون 6s بگیرید فکر نکنم 9.0.2 گیرتون بیاد و بعد از اونم که جیلبریک نشده.

نکات دیگه هم آزادی عمل و روونی سیستم عامل و ... هست که هر کدوم توی یه نکته برتری دارن.
با این توضیحات باز هم ios بگیرید.جیلبریک دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره.گوشی شما هم افت قیمت کمتری موقع فروش خواهد داشت و به صرفه تره.

game 1
11-03-2016, 06:39
آخرش کدوم ؟هر کی یه چیزی می گه ؟ یه نفر بیاد این حرفا رو جمع بندی کنه .

sayanermia
11-03-2016, 17:27
خب جمع بندی شد دیگه دوست خوبم! اکثر پیشنهادها روی ios هست! :n02:

armin_punisher6
12-03-2016, 02:03
بدون تعصب میگم ios خیلی بهتره.

sia1
12-03-2016, 02:56
ios یک اشتباه محض برای کسایی که از نم افزار و این چیزا سر در میارن هست.

ios خوبیش فقط در قدرت و سرعت و کیفیت هستش. اما اگه حرف از کاربری و نرم افزار و اتصال به سیستمای دیگه بزنی باید امتیاز صفر بهش داد.
وقتی شما یه چیزی رو میخری و پولشو میدی نبایستی در محدودیتهای کور کورانه یک شرکت قرار بگیری.
مشابه این مثال در ویندوز ها بود. ما در ویندوز حرف از کیفیت نمیزنیم. بلکه حرف از قابلیت ارتباط گیری با تجهیزات و نرم افزارها رو میزنیم.
ویندوز تولید شده Apple و مایکروسافت گویای این انحصار کور کورانه و خودخواهانه اپل هستش. یه ویندوزی زده که فقط بدرد فیلم سینمایی نگاه کردن میخوره.

به طور کل:
اگه دنبال عکس و فیلم و تماس این چیزا هستی.. آره ios
اما اگه دنبال نرم افزار و اپلیکیشن و ارتباط با بقیه به همراه عکس و تماس و فیلم هستی شک نکن Androd

اصلا یکی نیست بگه به تو چه ربطی داره من به کی بلوتوث میدم. اصلا حال میکنم به sony ericson K510 بلوتوث بدم.
والا به خدا..!:n22:

حیزون
12-03-2016, 09:34
اندروید ساپورتش برای ایران بیشتره .. بابا ی من اندروید گرفت نه تنها کشور ایران رو میتونین انتخاب کنین بلکه از شاپ سامسونگ میتونین با کارت شتاب خرید کنین ! اپل همچین چیزایی نداره

ولی بیشر ویروس ها و هک ها برای اندروید طراحی شدن ، اپل این مشکلو نداره

sia1
12-03-2016, 14:15
اندروید ساپورتش برای ایران بیشتره .. بابا ی من اندروید گرفت نه تنها کشور ایران رو میتونین انتخاب کنین بلکه از شاپ سامسونگ میتونین با کارت شتاب خرید کنین ! اپل همچین چیزایی نداره

ولی بیشر ویروس ها و هک ها برای اندروید طراحی شدن ، اپل این مشکلو نداره

حمله ویروس و هکر به اندروید نشانه محبوبیت این سیستم عامل دربین کاربران هست. چرا که هکرها در تلاشن که به بیشترین منفعت برسن و چه جایی بهتر از مکانهای شلوغ.
با پیشرفت آنتی ویروسها و سطح امنیت، دیگه هک کردن خیلی سخت شده. این روزها کاربردان از بیسوادیشون هک میشن.
مثلا میگن اوه اوه بیا ببین این تو چه خبره کلیپ لو رفته بهنوش بختیاری و امین حیایی.. اوخ اوخ اوخ بزن رو لینکو خودت ببین چه خبره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یارو هم زارت میزنه رو لینک. این دیگه ربطی به ناامن بودن اندروید نداره

game 1
12-03-2016, 14:55
ios یک اشتباه محض برای کسایی که از نم افزار و این چیزا سر در میارن هست.

ios خوبیش فقط در قدرت و سرعت و کیفیت هستش. اما اگه حرف از کاربری و نرم افزار و اتصال به سیستمای دیگه بزنی باید امتیاز صفر بهش داد.
وقتی شما یه چیزی رو میخری و پولشو میدی نبایستی در محدودیتهای کور کورانه یک شرکت قرار بگیری.
مشابه این مثال در ویندوز ها بود. ما در ویندوز حرف از کیفیت نمیزنیم. بلکه حرف از قابلیت ارتباط گیری با تجهیزات و نرم افزارها رو میزنیم.
ویندوز تولید شده Apple و مایکروسافت گویای این انحصار کور کورانه و خودخواهانه اپل هستش. یه ویندوزی زده که فقط بدرد فیلم سینمایی نگاه کردن میخوره.

به طور کل:
اگه دنبال عکس و فیلم و تماس این چیزا هستی.. آره ios
اما اگه دنبال نرم افزار و اپلیکیشن و ارتباط با بقیه به همراه عکس و تماس و فیلم هستی شک نکن Androd

اصلا یکی نیست بگه به تو چه ربطی داره من به کی بلوتوث میدم. اصلا حال میکنم به sony ericson K510 بلوتوث بدم.
والا به خدا..!:n22:

یعنی اگه s7 یا G5 بخرم مدت بیشتری قابل استفاده ی تا آیفون 6s ؟
راستی الان که نسخه اسنپ دراگون s7 نمی یاد G5 بهتره یا s7 ؟

sia1
12-03-2016, 15:30
یعنی اگه s7 یا G5 بخرم مدت بیشتری قابل استفاده ی تا آیفون 6s ؟
راستی الان که نسخه اسنپ دراگون s7 نمی یاد G5 بهتره یا s7 ؟

من هیچ شناختی نسبت به این مدلهیی که معرفی کردی ندارم. من خودم از یک اندروید مدل پایین استفاده میکنم که آسی شدم از دستش. ولی همین قد که میتونم با کامپیوتر خودم شبکش کنم سگش می ارزه به عکس برداری 360 اپل.
من فقط اینقدر میتونم کمکت کنم که در اپل بازی های اکشن خیلی قشنگی دیدم ولی کمتر دیدم که کسی باهاش بازی کنه.

به چند دلیل: اول اینکه حجم بازی ها خیلی سنگینه و میبایست حتما و حتما دانلود بشه. یعنی اینکه زاپیا بزنی از دوستات بگیری و از این خبرا نیستش. فقط مستقیما دانلود.
دوم اینکه خوب بازی به این باحالی حجم شارژ زیادی میبره دیگه.. خوب امروزه مشکل شارژ گوشی به یک مشکل بزرگ تبدیل شده. گذشت اون موقع هایی که نوکیا گوشی میداد با شارژ 1 هفته ای.
این ماکزیمم اختلاف نرم افزاری بین اندروید و ios هستش.
دقیقا برعکس اپل؛ تو اندروید از هر بی سرو سامانیانی میتونی بازی و فیلم و عکس و آهنگ بگبیری. داستان شارژ باتری هم تو هر دو برند یه مشکل رو داریم.

اینکه نکته های تخصصی بین گوشی های اندرویدی چیه رو راستش من چیز زیادی نمیدونم.

Iloveu-ALL
12-03-2016, 17:04
iOS بزرگ ترین فاکتورش ، جدای از زیبایی های بصری و کم باگ بودن و ... ، به روزرسانی زود به زود و پشتیبانی 3-4 ساله هستش!
ولی فقط باید نرم افزار رایگان نصب کنی برای بازی و نرم افزار باید پول بودی یا که جیلبریک کنی ک دردسر داره

اندروید دستت باز تره ، نرم افزار رایگان داری ، تم داری ، آزاد تری ، نرم افزار ایرانی بیشتر ... هر چیزی رو میتونی راحت ارسال کنی ... نرم افزار راحت رد به رد میشه به وسیله زاپیا

دوتا از فاکتور های مهم در انتخاب بین این دو:
یکی: بودجه شما
دومی: خواسته و انتظار شما از گوشی که کدام مناسب تره اندروید یا iOS ?

game 1
12-03-2016, 17:33
iOS بزرگ ترین فاکتورش ، جدای از زیبایی های بصری و کم باگ بودن و ... ، به روزرسانی زود به زود و پشتیبانی 3-4 ساله هستش!
ولی فقط باید نرم افزار رایگان نصب کنی برای بازی و نرم افزار باید پول بودی یا که جیلبریک کنی ک دردسر داره

اندروید دستت باز تره ، نرم افزار رایگان داری ، تم داری ، آزاد تری ، نرم افزار ایرانی بیشتر ... هر چیزی رو میتونی راحت ارسال کنی ... نرم افزار راحت رد به رد میشه به وسیله زاپیا

دوتا از فاکتور های مهم در انتخاب بین این دو:
یکی: بودجه شما
دومی: خواسته و انتظار شما از گوشی که کدام مناسب تره اندروید یا iOS ?
برا اولی 2900000 تومن و برا دومی هر گوشی که نسبت به بقیه دیر تر لازم باشه گوشی دیگه بخرم که این خودش به دو عامل خراب شدن خود گوشی و اومدن آپدیت بستگی داره .

sia1
13-03-2016, 01:10
برا اولی 2900000 تومن و برا دومی هر گوشی که نسبت به بقیه دیر تر لازم باشه گوشی دیگه بخرم که این خودش به دو عامل خراب شدن خود گوشی و اومدن آپدیت بستگی داره .

انتظارات شما کاملا واضح است. شما هیچ نگاهی به نرم افزار ندارید و اگر هم در آینده داشته باشید نیاز شمارا ios برطرف خواهد کرد. قطعا وسوسه باکلاس بودن اپل شمارا تحریک خواهد کرد.
دیگه معلومه چی بخری. بحثی نداره..

NOR-1
13-03-2016, 01:18
یه ایفون بگیر خیال خودتو راحت کن فقط 64 گیگ به بالا بگیر نسخه پلاس هم بگیری که چه بهتر هم رزولوشن بالاتر داره هم لرزشگیر اپتیکال

game 1
13-03-2016, 14:10
انتظارات شما کاملا واضح است. شما هیچ نگاهی به نرم افزار ندارید و اگر هم در آینده داشته باشید نیاز شمارا ios برطرف خواهد کرد. قطعا وسوسه باکلاس بودن اپل شمارا تحریک خواهد کرد.
دیگه معلومه چی بخری. بحثی نداره.. با کلاس بودن اصلا مهم نیست . درباره نرم افزار هم چون تا حالا گوشی جاوا فقط کار کردم واقعا سر در نمی یارم لطفا خودتون راهنمایی کنین . آخرش کسی نگفت S7 یا G5 بهتره منظورم S7 با پردازنده ساخت خود سامسونگه .

sia1
17-03-2016, 12:29
با کلاس بودن اصلا مهم نیست . درباره نرم افزار هم چون تا حالا گوشی جاوا فقط کار کردم واقعا سر در نمی یارم لطفا خودتون راهنمایی کنین . آخرش کسی نگفت S7 یا G5 بهتره منظورم S7 با پردازنده ساخت خود سامسونگه .

گوشی galaxy s7 و LG G5 هردوش آندرویده. یعنس از فکر ios رفتی بیرون؟
من اگه خودم میخواستم انتخاب کنم s7 رو انتخاب میکردم.
یکیش تعصبی هستش. از LG خوشم نمیاد. سابقه خوبی از خودش نشون نداده، جز در مانیتورهاش.
دوم اینکه پروسه S7 به نسبت کمی سریعنر از G5 هستش.
از نظر تجهیزات نزدیک به هم هستن و LG دوربین بهتری داره که من اینو معیار انتخاب خودم نمیدونم. تکنولوژی هر دوتا دوربین یه جورن.

اینم لینکهای مشخصات دو گوشی. همینا بود دیگه؟!
S7

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

G5

اینم مقایسه دو گوشی.

متاسفانه پی سی وورد نمیزاره لینک بزاریم. اگه جای خط تیره ها، دیجی کالا دات کام بزاری درست میشه. digikala. com (خط فاصله قبل کام رو حذف کن)
مثل این عکس که های لایت کردم تو آدرس بار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد میکنم در مورد مشاوره در خرید گوشی و لپتاپ و کلا تجهیزات الکترونیکی بچه ها فعال تر باشن. چون اغلب سایتهایی مثل دی جی کالا فروشنده قطعات هستن و سعی در فروش جنسشون دارن تا اینکه بخوان واقعیت خوب یا ید بودن یک قطعه الکترونیکی رو به مشتریاشون بگن
در واقع هیچ جایی بهتر از همین انجمنها نیست تا کسی بخواد نظراتشو به همدیگه انتقال بده. همیشه عیبهای گوشی، معیار در انتخاب یک مدل خاص هستن. در مورد مزایا اینطور بایستی گفت که بر اساس پولی که میدی آش میخوری. مثلا اگه 2 تا عیب بزرگ S6 معرفی بشه، این گوشی پر طرفدار تمام مشتری های خودشو از دست میده.