PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با دی اکتیو شدن NVivo 10

rouhallah
08-03-2016, 13:20
ه نام خدا

سلام دوستان
قبل از شرح مشکلم توضیحی در مورد NVivo بدم.
NVivo یک نرم افزار تحلیل داده های کیفی هست. در نسخه های جدیدتر قابلیت اجرا شدن تحت سرور هم داره.

مشکل من با دی اکتیو شدن نسخه 10 این نرم افزار هست. یکی از دوستان لطف کردن و برام کی جن این نسخه رو پیدا کردند. مشکل اینه که وقتی با کی جن نرم افزار رو اکتیو می کنم و حتی گزینه مربوط به آپدیت شدن هم غیر فعال می کنم، اگر سیستم به اینترنت وصل باشه و نرم افزار اجرا بشه، بدون این که حتی یک لحظه چشمم به محیط نرم افزار روشن بشه:دی، پنجره اکتیویشن ظاهر شده و هیچ راهی جز نصب دوباره نرم افزار ندارم.

نکته در مورد فایروال
وقتی از فایروال نود 32 استفاده می کردم، اون رو هم دور می زد و باز دی اکتیو می شد. نود رو حذف کردم و از فایروال ویندوز استفاده کردم. اما باز هم نشد جلوش رو بگیرم

تا اینکه از PC Tools Firewall Plus استفاده کردم
بار اول که به صورت معمولی نرم افزار رو توسط این فایروال، بلاک کردم باز هم نرم افزار دی اکتیو شد
اما برای بار دوم حالت پیشرفته رو باز کردم و هر گزینه ای که از نرم افزار نشون داده بود رو بلاک کردم
تصویر زیر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینجا بود که وقتی نرم افزار رو اجرا کردم با خطای "cannot access nvivo configuration settings"
روبرو شدم و اون طور که فهمیدم چون این نرم افزار تحت سرور هم اجرا می شه با بلاک کردن کامل جلوی اجرای نرم افزار رو گرفتم
البته بگم که اگه اینترنت قطع باشه یا حتی شبکه ای وجود نداشته باشه، نرم افزار اجرا می شه. اما با این فایروال که بلاکش کردم دیگه اجرا نمی شه و ارور می ده تا از بلاک درش بیارم و بعد هم خب دوباره دی اکتیو شدن و...

حالا از شما دوستان تقاضا دارم راهی جلوی پام بذارید که جلوی دی اکتیو شدن این نرم افزار رو بگیرم.
مثلاً چیزی مثل پراکسی سرور که برای اتصال به اینترنت تنظیمات و رمز عبور بخواد. البته می دونم پراکسی سرور رو نمی شه روی یک سیستم راه اندازی کرد. اما اگه بشه مثل عملکر اون هر برنامه ای که خواست به اینترنت متصل بشه رمز بخواد، خوب بود.

یا بگید دقیقا کدوم قسمت رو باید بلاک کنم.
اون طور که تو سایت خودشون در مورد ارور بالا نوشته و دیدم از این پورت ها استفاده می شه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و انگار در مورد لایسنس از پورت 80 استفاده می کنه. اما من نتونستم در فایروالی که استفاده می کنم پورت خاصی رو ببندم. یعنی تنظیماتش رو پیدا نکردم. نه در این فایروال و نه در فایروال ویندوز

به هر حال ممنون می شم تا جایی که ممکنه راهنماییم کنید
با تشکر