PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید سیستم برای شبیه سازی مهندسی برق hfss

hosseinskandari
26-02-2016, 19:15
با سلام
دوستان من سیستم زیر رو برای شبیه سازی در نظر گرفتم . میخواستم ببینم اگر نظری دارید برا بهبودش لطف کنید راهنمایی ام کنید. فقط قطعات داخل کیس مدنظرم هست تو بحث

cpu:core i7 4790K
main:gigabyte h97
ram=4*8 apacer 1600mhz
ssd:samsung 852 evo 120gb
hdd: western black 1tb
power:650 green gold uk
case:viper x3 green

نکاتی که لازمه عرض کنم خدمت دوستان..
1- باتوجه به کار کردن با hfss داشتن 32 گیگ رم رو لازم دونستم و برا همین گذاشتم.
2- میدونم سری K با h97 نمیخونه ولی همون 400 مگاهرتزی که در base clock با غیر k فرق داره برام ارزشمنده و یه 10 درصدی بهبود عملکرد خواهد داشت.
3- انتخاب سری h هم برای این بود که اهل اورکلاک نیست طرف و از طرفی بیشتر قیمت بالا میرفت یه 100 تومنی با تغییر به سری z همچنین باید براش 200 پول فن بدم و .... .. برا همین اورکلاک رو منتفی کردم.
4- باس رم هم خیلی تو شبیه سازی ها موثر نیست و باعث افزایش قیمت الکی و منجر به واجب شدن خرید سری z و بالارفتن مضاعف قیمت میشه
5- در آینده برا این سیستم گرافیک خریده میشه و برا بازی پاورش رو بالاتر گرفتم و دلیلش اونه.
6- ssd و هاردم نظرم رو این دوتایی بود که نوشتم چون خوبن ... همین :n02:
7- کیس هم با فیدبکی که از دوستان گرفتم دیدم تو این رنج قیمت کیفیت ساخت و خنکیش خوبه.. برا همین...

میخواستم ببینم دوستان با تجربه که دارن ببینن کجای این سیستم رو میشه بهبود داد... قیمت اینجا پارامتر مهمی هست.. اگر دوستان میتونن پیشنهادی بدن که باعث بشه قدرت سیستم بالا بره و یا کلن سوکت جدید بشه (با در نظر گرفتن اینکه در مجموع 200-300 گرونتر از اینی که خودم پیشنهاد دادم نشه) ... راهنمایی ام کنن لطفن :n05:

ممنون

محمد7966
26-02-2016, 21:10
با سلام
دوستان من سیستم زیر رو برای شبیه سازی در نظر گرفتم . میخواستم ببینم اگر نظری دارید برا بهبودش لطف کنید راهنمایی ام کنید. فقط قطعات داخل کیس مدنظرم هست تو بحث

cpu:core i7 4790K
main:gigabyte h97
ram=4*8 apacer 1600mhz
hdd: western black 1tb

نکاتی که لازمه عرض کنم خدمت دوستان..
1- باتوجه به کار کردن با hfss داشتن 32 گیگ رم رو لازم دونستم و برا همین گذاشتم.
2- میدونم سری K با h97 نمیخونه ولی همون 400 مگاهرتزی که در base clock با غیر k فرق داره برام ارزشمنده و یه 10 درصدی بهبود عملکرد خواهد داشت.
3- انتخاب سری h هم برای این بود که اهل اورکلاک نیست طرف و از طرفی بیشتر قیمت بالا میرفت یه 100 تومنی با تغییر به سری z همچنین باید براش 200 پول فن بدم و .... .. برا همین اورکلاک رو منتفی کردم.
4- باس رم هم خیلی تو شبیه سازی ها موثر نیست و باعث افزایش قیمت الکی و منجر به واجب شدن خرید سری z و بالارفتن مضاعف قیمت میشه
5- در آینده برا این سیستم گرافیک خریده میشه و برا بازی پاورش رو بالاتر گرفتم و دلیلش اونه.
6- ssd و هاردم نظرم رو این دوتایی بود که نوشتم چون خوبن ... همین :n02:
7- کیس هم با فیدبکی که از دوستان گرفتم دیدم تو این رنج قیمت کیفیت ساخت و خنکیش خوبه.. برا همین...

میخواستم ببینم دوستان با تجربه که دارن ببینن کجای این سیستم رو میشه بهبود داد... قیمت اینجا پارامتر مهمی هست.. اگر دوستان میتونن پیشنهادی بدن که باعث بشه قدرت سیستم بالا بره و یا کلن سوکت جدید بشه (با در نظر گرفتن اینکه در مجموع 200-300 گرونتر از اینی که خودم پیشنهاد دادم نشه) ... راهنمایی ام کنن لطفن :n05:

ممنون

سلام

نیازی نیست سیسم بالا داشته باشید برای hfss

من با لبتاب داغونم که رم 2 گیگ و
سی پی یو 2 هسته ای با فرکانس 2 گیگ

و گرافیک انبرد

برنامه رو اجرا کردم

شما سعی کنید حتما براش گرافیک بخرید چون برنامه hfss که برای طراحی آنتن هست نیاز به گرافیک داره تا بهتر پردازش بشه

و البته با همون سی پی یو و رمی که داشتم اجرا شد ولی خب کمی زمانبر بود

حالا شما اگر سی پی یو و رم رو افزایش بدید بهتره

گرافیکم هم که ضعیف بود و اجرا میشد ولی گاهی پرش تصویر تو اجرای برنامه ایجاد میشد

Hessam 2
26-02-2016, 21:47
سلام - توصیه می کنم سیستم از نسل جدید (نسل 6 اینتل) خریداری کنید.

رم 32 گیگ به نظر زیاد می رسه! شما به طور موقت از 16 گیگ استفاده کنید. اگر ناراضی بودید، بعداً رم بهش اضافه می کنید و ارتقا میدید.

پردازنده ضریب باز با توجه به عدم داشتن اورکلاک، واقعاً چند مگاهرتز اضافه تر دردی رو دوا نخواهد کرد و چیزی در عمل موثر نخواهد بود. صرفاً پول اضافی دادین!

اس اس دی و هارد خوبه. ولی توصیه می کنم برای کاهش قیمت، هارد رو بلو وسترن انتخاب کنید و هزینه اش رو بذارید رو خرید نسل جدید یا SSD سری Pro جایگزین کنید.

به عنوان مثال:

Gigabyte GA-H170-D3H
Intel Core i7-6700
Enermax ETS-T40F-BK | Black Twister
GSkill Ripjaws 4 | 4×8GB=32GB DDR4 2133MHz CL15 Red
Western Digital Caviar Blue 1TB
Enermax Triathlor ECO 650W Bronze
Deepcool Dukase | Side Panel Window

hosseinskandari
27-02-2016, 00:43
سلام - توصیه می کنم سیستم از نسل جدید (نسل 6 اینتل) خریداری کنید.

رم 32 گیگ به نظر زیاد می رسه! شما به طور موقت از 16 گیگ استفاده کنید. اگر ناراضی بودید، بعداً رم بهش اضافه می کنید و ارتقا میدید.

پردازنده ضریب باز با توجه به عدم داشتن اورکلاک، واقعاً چند مگاهرتز اضافه تر دردی رو دوا نخواهد کرد و چیزی در عمل موثر نخواهد بود. صرفاً پول اضافی دادین!

اس اس دی و هارد خوبه. ولی توصیه می کنم برای کاهش قیمت، هارد رو بلو وسترن انتخاب کنید و هزینه اش رو بذارید رو خرید نسل جدید یا SSD سری Pro جایگزین کنید.

به عنوان مثال:

Gigabyte GA-H170-D3H
Intel Core i7-6700
Enermax ETS-T40F-BK | Black Twister
GSkill Trident Z 2×16GB=32GB DDR4 2800MHz CL14
Samsung 850 Pro 128GB
Western Digital Caviar Blue 1TB
Enermax Triathlor ECO 650W Bronze
Deepcool Dukase | Side Panel Window

با تشکر از شما
سیستمی که در نهایت پیشنهاد دادید 32 گیگ رم داره که.. :n01:
آخه بنده اون 70 تومن مابع التفاوتش نیستم چون میدونم اون تفاوت فرکانس راحت 10-15 درصد بهبود سرعت داره.. در حد یه اورکلاکه خودش که با 70-80 هزینه بیشتر بدون دردسر فن و ... داری انجامش میدی..
سری Pro و Evo هم لااقل تا اونجایی که من یکم بررسی کردم اصلن به اندازه تفاوت فیمت با هم فرق نمیکنن.. شاید تو عمر مفید با هم تفاوت داشته باشن که خیلی مهم نیس در اون حد...
علت کولر رو هم با 6700 متوجه نشدم.. بنظرتون فشار دماشو اونقد بالا میبره که بخواد کولر داشته باشه؟

Hessam 2
27-02-2016, 17:45
بله. شما می تونید 16 گیگ اش کنید بر اساس بودجه ای که دارید.

در مورد 10-15% افزایش کارایی هم به نظر بنده اشتباه می کنید! در این حد هم نیست!
اینجا خودتون مقایسه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اس اس دی هم در عمل تفاوتشون مشخص میشه. روی کاغذ تنها تفاوتشون طول عمری 2 برابری Pro نسبت به EVO هست.

برای کولر هم امروزه چنین سیستم های نیمه حرفه ای و حرفه ای حداقل یک کولر 100-200 تومنی می بندن روش برای مهار دمای بالای پردازنده. اگر باشه، به نفع شماست. ارزشش رو داره.

hosseinskandari
27-02-2016, 20:05
بله. شما می تونید 16 گیگ اش کنید بر اساس بودجه ای که دارید.

در مورد 10-15% افزایش کارایی هم به نظر بنده اشتباه می کنید! در این حد هم نیست!
اینجا خودتون مقایسه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اس اس دی هم در عمل تفاوتشون مشخص میشه. روی کاغذ تنها تفاوتشون طول عمری 2 برابری Pro نسبت به EVO هست.

برای کولر هم امروزه چنین سیستم های نیمه حرفه ای و حرفه ای حداقل یک کولر 100-200 تومنی می بندن روش برای مهار دمای بالای پردازنده. اگر باشه، به نفع شماست. ارزشش رو داره.

ممنون بابت پاسخگویی تون.. ایده شما باعث شد بشینم و سیستمو با یکم دستکاری سوکتشو جدیدتر کم.
البته حرف شما متین ولی گفتم واقعن بودجه رو نمیخوام بره بالای سه تومن... سیستم قبلی رو با این جایگزین کردم..
cpu:core i7 6700K
main:msi h170 or asus h170 for usb3.1 ir usb type-c
ram=4*8 G.skill 2133
hdd: western blue 1tb
رم رو 2133 کردم چون مادربورد بیشتر ساپورت نمیکرد.. یه 80 تومنی سیو شد فک کنم....
هاردو بلک اش رو برداشتم یه 170 هم اینجا سیو میشه.
در عوض مین و سی پی یو در مجموع 170 گرونتر از سیستم اولیم شد..
یه صد تومنی هم رم گرونتر شد..
نتیجه اینکه سیستم جدید با 100 تومن هزینه بیشتر نسبت به سیستم قبل.... جدیدتر و سریع تر شد.
در مورد CPU من Gpuz رو قبول دارم ولی این سایتم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خوبه برا مقایسه... چون آماری بحث میکنه .. 6700K یه 10 درصدی هم گرافیکش قوی تره.. بد نیست کلن سوکت جدید .. :n02:
فن و ssd اینا رو هم حقیقتن هزینه میره بالا ... اگر بعدن لازم بود میشه خرید مجزا در صورت نیاز.. لازمه بگم که یه 120 آماده evo دارم.. برا همین :n01:

hosseinskandari
27-02-2016, 20:06
بنظرتون asus رو بخرم که usb type c داره یا msi رو که usb 3.1 داره؟ :n05: