PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در روشن شدن لپ تاپ dell 5010

masoud.b
25-02-2016, 20:42
سلام، دوستان. لپ تاپم از کار افتاده. وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم فن لپ تاپ 2 ثانیه کار میکنه بعد دیگه کار نمیکنه، البته سیستم خاموش نمیشه ولی نه ویندوز میاد،
نه چیزی رو مانیتور میاد نه هیچ عکس العمل دیگه ای داره، به نظرتون مشکل از کجاس؟ قطعه سوخته؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

محمد7966
25-02-2016, 20:56
سلام، دوستان وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم فن لپ تاپ 2 ثانیه کار میکنه بعد دیگه کار نمیکنه، البته سیستم خاموش نمیشه ولی نه ویندوز میاد،
نه چیزی رو مانیتور میاد نه هیچ عکس العمل دیگه ای داره، به نظرتون مشکل از کجاس؟ قطعه سوخته؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام

اگر مطمئنید سیستم روشنه و خاموش نمیشه احتمالش هست مشکل از مانیتور باشه یا گرافیک

البته گفتم درصورتی که مطمئن هستید سیستم روشنه

masoud.b
25-02-2016, 21:16
والا کلا چراغای رو دستگاه روشن میمونه، ولی اولش که دکمه پاور رو میزنم این فن سی پی یو که کار میکنه بعد انگار سوخته باشه بعد از 2، 3 ثانیه دورش کند میشه انگاز که از کار بیافته.
اینجوری نیست که روشن باشه کار کنه ولی چیزی رو صفحه نیاد.
اگه از مادربورد باشه که کلی خرجش میشه. میتونه از مادربورد باشه؟

محمد7966
25-02-2016, 21:52
والا کلا چراغای رو دستگاه روشن میمونه، ولی اولش که دکمه پاور رو میزنم این فن سی پی یو که کار میکنه بعد انگار سوخته باشه بعد از 2، 3 ثانیه دورش کند میشه انگاز که از کار بیافته.
اینجوری نیست که روشن باشه کار کنه ولی چیزی رو صفحه نیاد.
اگه از مادربورد باشه که کلی خرجش میشه. میتونه از مادربورد باشه؟

اگر سی پی یو داغ کنه که کلا سیستم خاموش میشه

ولی شما میگید ظاهرا روشنه سیستم فقط تصویر نمیاد

برای اینکه مطمئن بشید روشنه یا نه کافیه موقعی که سیستم تصویر نمیده شما سی دی رامو باز و بسته کنید

ببنید باز و بسته میشه

اگر باز و بسته بشه پس احتمالا گرافیک یا مانیتور خراب شده

بعدش یه سوال به تنظیمات مادربرد هم نمیتونید دسترسی داشته باشید؟

بهتر مادربرد رو بذاریم برای مراحل آخر

بقیه رو تست کنیم اگر دیدید مشکل نداشت باید رفت سراغ مادربرد

masoud.b
26-02-2016, 01:43
ممنون از جواب هاتون.
دکمه پاور رو که میزنم روشن که میشه فن سی پی یو کار میکنه و بعد از 2 3 ثانیه فن کاملا از کار میافته ولی سی دی رام رو چک کردم و باز میشه در همین حین. و سیستم گویا روشنه. اما هیچ علائم حیاتی نداره، همچنان رو صفحه هیچی نیست و دسترسی به هیچ چیزی ندارم.

- - - Updated - - -

اگر سی پی یو داغ کنه که کلا سیستم خاموش میشه

ولی شما میگید ظاهرا روشنه سیستم فقط تصویر نمیاد

برای اینکه مطمئن بشید روشنه یا نه کافیه موقعی که سیستم تصویر نمیده شما سی دی رامو باز و بسته کنید

ببنید باز و بسته میشه

اگر باز و بسته بشه پس احتمالا گرافیک یا مانیتور خراب شده

بعدش یه سوال به تنظیمات مادربرد هم نمیتونید دسترسی داشته باشید؟

بهتر مادربرد رو بذاریم برای مراحل آخر

بقیه رو تست کنیم اگر دیدید مشکل نداشت باید رفت سراغ مادربرد

محمد7966
26-02-2016, 02:13
ممنون از جواب هاتون.
دکمه پاور رو که میزنم روشن که میشه فن سی پی یو کار میکنه و بعد از 2 3 ثانیه فن کاملا از کار میافته ولی سی دی رام رو چک کردم و باز میشه در همین حین. و سیستم گویا روشنه. اما هیچ علائم حیاتی نداره، همچنان رو صفحه هیچی نیست و دسترسی به هیچ چیزی ندارم.

- - - Updated - - -

من منظورم اینه که بعد از اینکه فن خاموش شد باز سی دی رام باز و بسته میشه؟

BehradRs
26-02-2016, 04:15
سلام . منم این مشکل داشتم که برای 200ت آب خورد :n02: . مشکل از گرافیکه تونه البته لپ تاپتون 8بوق بایوس رو هم میده؟ اگه 8بوق رو بده مشکل از گرافیکه و بعد از تعمییر نمی تونید با لپتاپ کارای گرافیکی انجام بدید یا بازی کنید چون گرافیک آمریکاییی خودش تو ایران نیست و گرافیکتونو با یه گرافیک چینی تعویض می کنند و اونم یه کرافیکه ضعیف و خیلی زود داغ میشه. امید وار هستم مشکل از گرافیکتون نباشه. موفق باشید

masoud.b
26-02-2016, 10:23
بله،بعد از اینکه فن خاموش شد باز هم سی دی رام باز میشه.

- - - Updated - - -

من منظورم اینه که بعد از اینکه فن خاموش شد باز سی دی رام باز و بسته میشه؟

masoud.b
26-02-2016, 10:24
سلام . منم این مشکل داشتم که برای 200ت آب خورد :n02: . مشکل از گرافیکه تونه البته لپ تاپتون 8بوق بایوس رو هم میده؟ اگه 8بوق رو بده مشکل از گرافیکه و بعد از تعمییر نمی تونید با لپتاپ کارای گرافیکی انجام بدید یا بازی کنید چون گرافیک آمریکاییی خودش تو ایران نیست و گرافیکتونو با یه گرافیک چینی تعویض می کنند و اونم یه کرافیکه ضعیف و خیلی زود داغ میشه. امید وار هستم مشکل از گرافیکتون نباشه. موفق باشید
نه برام 8 تا بوق نمیزنه. خوب خدارو شکر فک کنم از کارت گرافیک نیست.

محمد7966
26-02-2016, 10:30
بله،بعد از اینکه فن خاموش شد باز هم سی دی رام باز میشه.

- - - Updated - - -

احتمال میدم از هارد هم باشه

بعید میدونم از مانیتور باشه

چون مانیتور کارش فقط اینه که تصویر بده

یعنی به نظر من اگر مانیتور خراب باشه میتونید صدای بالا اومدن ویندوزو بشنوید

شما قبل از اینکه خراب بشه، وقتی ویندوز بالا می اومد صدا بالا اومدن ویندوز هم باهاش می اومد؟

masoud.b
29-02-2016, 20:28
احتمال میدم از هارد هم باشه

بعید میدونم از مانیتور باشه

چون مانیتور کارش فقط اینه که تصویر بده

یعنی به نظر من اگر مانیتور خراب باشه میتونید صدای بالا اومدن ویندوزو بشنوید

شما قبل از اینکه خراب بشه، وقتی ویندوز بالا می اومد صدا بالا اومدن ویندوز هم باهاش می اومد؟

نه صدای بالا اومدن ویندوز رو نمیشنوم.
منم بعید میدونم از مانیتور باشه.
یکبار هارد رو دراوردم از جاش و بدون هارد وقتی روشن کردم دقیقا همونجوری بود. یعنی احتمال داره هارد سوخته باشه؟؟؟ اگر هارد یه سیستم بسوزه علائمش همینه؟؟؟؟

محمد7966
01-03-2016, 03:39
نه صدای بالا اومدن ویندوز رو نمیشنوم.
منم بعید میدونم از مانیتور باشه.
یکبار هارد رو دراوردم از جاش و بدون هارد وقتی روشن کردم دقیقا همونجوری بود. یعنی احتمال داره هارد سوخته باشه؟؟؟ اگر هارد یه سیستم بسوزه علائمش همینه؟؟؟؟

نمیدونم علائمش چیه

برید به تایپیک هارد از دوستان بپرسید یا از مدیریت آقا عطا بپرسید

mehrdad8086
01-03-2016, 16:19
سلام.
دوست عزیز.روشن نشدن دستگاه کوچکترین ارتباطی به هارد شما نداره.
دستگاه شما میتونه حتی بدون هارد هم روشن بشه
ایراد این لب تاب در واقع از چیپ گرافیک اون هست.در بسیاری از موارد با هیت دادن دستگاه شروع بکار میکنه.در این شرایط بایستی بیشتر حواستون بهش باشه و همیشه خنک نگهش دارید.
از اونجائی که مادربردهای 5010 ،بردهای ضعیفی دارند ممکنه حتی با هیت درست نشه و نیاز به تعویض مادربرد داشته باشید.احتمال تعویض چیپ رو این برد و عملکرد صحیحش واقعا کمه.

masoud.b
01-03-2016, 21:54
سلام.
دوست عزیز.روشن نشدن دستگاه کوچکترین ارتباطی به هارد شما نداره.
دستگاه شما میتونه حتی بدون هارد هم روشن بشه
ایراد این لب تاب در واقع از چیپ گرافیک اون هست.در بسیاری از موارد با هیت دادن دستگاه شروع بکار میکنه.در این شرایط بایستی بیشتر حواستون بهش باشه و همیشه خنک نگهش دارید.
از اونجائی که مادربردهای 5010 ،بردهای ضعیفی دارند ممکنه حتی با هیت درست نشه و نیاز به تعویض مادربرد داشته باشید.احتمال تعویض چیپ رو این برد و عملکرد صحیحش واقعا کمه.
ممنون از جوابهاتون.
اینکه فن سی پی یو هم 3 4 ثانیه کار میکنه بعد خاموش میشه فن، ولی همچنان چراغ ها روشن هستند، از چیپ ناشی میشه؟؟؟؟؟

محمد7966
01-03-2016, 22:00
ممنون از جوابهاتون.
اینکه فن سی پی یو هم 3 4 ثانیه کار میکنه بعد خاموش میشه فن، ولی همچنان چراغ ها روشن هستند، از چیپ ناشی میشه؟؟؟؟؟

شما عجالتا برای اینکه کارتون هم زود راه بیفته یه سرچی کنید ببینید علایم خرابی چیپ گرافیک چیه

شاید به جواب برسید.

mehrdad8086
02-03-2016, 13:17
در بعضی از دستگاهها چیپ اصلی شامل چیپ گرافیک هم میتونه باشه.

بله خرابی چیپ دستگاه علائمی همچون کارکرد مداوم یا مقطعی فن،چشمک زدن چراغهای دستگاه،بوق ممتد یا مقطع و .....

در هر صورت مشکل شما نرم افزاری نیست.بهتره با تعمیرکار مجرب مشورتی داشته باشید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masoud.b
08-03-2016, 14:53
در بعضی از دستگاهها چیپ اصلی شامل چیپ گرافیک هم میتونه باشه.

بله خرابی چیپ دستگاه علائمی همچون کارکرد مداوم یا مقطعی فن،چشمک زدن چراغهای دستگاه،بوق ممتد یا مقطع و .....

در هر صورت مشکل شما نرم افزاری نیست.بهتره با تعمیرکار مجرب مشورتی داشته باشید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان ممنون از زحماتتون، دستگاه مشکلش دقیقا چیپ گرافیکی بود که تعمیرکار گفت اگر چیپ رو تعویض کنی نهایت 7 8 ماه برات کار میکنه، گفت بهترین کار اینه که کل مادربرد رو تعویض کنی و دستگاهت مثل وز اولش میشه. خرجشم 660 هزار تومنه، فک نکنم بصرفه برام.

mehrdad8086
12-03-2016, 17:22
دوستان ممنون از زحماتتون، دستگاه مشکلش دقیقا چیپ گرافیکی بود که تعمیرکار گفت اگر چیپ رو تعویض کنی نهایت 7 8 ماه برات کار میکنه، گفت بهترین کار اینه که کل مادربرد رو تعویض کنی و دستگاهت مثل وز اولش میشه. خرجشم 660 هزار تومنه، فک نکنم بصرفه برام.

این 7-8 ماه در شرایط سخت هستش.اگر مدارا کنی،بازی نکنی،کول پد بزاری قطعا بیشتره.ولی منم نظرم رو تعویضه.
هرچند ارزش تعمیر شاید نداشته باشه.
به عنوان یه تعمیر کار از بنده به شما نصیحت.زیاد دنبال دستگاههای دل و اچ پی نباشید.تعمیرات سخت و گاها" غیر ممکن.لنوو و ایسر و ایسوس رو پیشنهاد میکنم.
دستگاه قبلیتون رو هم همینطوری بفروش برسونید بهتره.....

masoud.b
17-03-2016, 20:07
این 7-8 ماه در شرایط سخت هستش.اگر مدارا کنی،بازی نکنی،کول پد بزاری قطعا بیشتره.ولی منم نظرم رو تعویضه.
هرچند ارزش تعمیر شاید نداشته باشه.
به عنوان یه تعمیر کار از بنده به شما نصیحت.زیاد دنبال دستگاههای دل و اچ پی نباشید.تعمیرات سخت و گاها" غیر ممکن.لنوو و ایسر و ایسوس رو پیشنهاد میکنم.
دستگاه قبلیتون رو هم همینطوری بفروش برسونید بهتره.....

اوکی دست شما درد نکنه. خیلی لطف کردین با نظراتتون بندرو روشن کردید.