PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا کمک کنید دندان درد شدید

faded
24-02-2016, 21:40
سلام من شهریور ماه یک دندان آسیایی کوچک را با همرنگ دندان پر کردم بعد از پر کردگی درد مبهمی داشت و حالا که اوائل اسفنده به دکتر دیگه ای مراجعه کردم چون دکتر اولی قبول نداشت که مشکل داره دکتر دومی عکس bitewing گرفت و گفت علتش حساسیت هست به ماده همرنگ و بازش کرد و با امالگاه پرش کرد امروز این کار رو کردم حالا که بیحسی تموم شده وحشتناک درد میکنه دکتر تا شنبه نیست و مجبور به استفاده از مسکن هستم اگر کسی راهنمایی داره یا تجربه داره بگه
مگر عکس و بازکردن دندان ریشه رو نشان نمیده؟ چرا بعد از پرکردن وحشتناک درد اومده؟ کمک کمک

srx190d
25-02-2016, 00:38
سلام من شهریور ماه یک دندان آسیایی کوچک را با همرنگ دندان پر کردم بعد از پر کردگی درد مبهمی داشت و حالا که اوائل اسفنده به دکتر دیگه ای مراجعه کردم چون دکتر اولی قبول نداشت که مشکل داره دکتر دومی عکس bitewing گرفت و گفت علتش حساسیت هست به ماده همرنگ و بازش کرد و با امالگاه پرش کرد امروز این کار رو کردم حالا که بیحسی تموم شده وحشتناک درد میکنه دکتر تا شنبه نیست و مجبور به استفاده از مسکن هستم اگر کسی راهنمایی داره یا تجربه داره بگه
مگر عکس و بازکردن دندان ریشه رو نشان نمیده؟ چرا بعد از پرکردن وحشتناک درد اومده؟ کمک کمک
سلام دوست من
منم متاسفانه دندان درد دارم
معمولا قبل پر كردن بايد عصب كشي بشه
دندان شما احتمالا عصب كشي نشده يا خوب نشده
معمولا در عكس مشخص ميشه كه عصب داره يا نه
مسكن هم در آخرين مرحله شياف ديكلوفناك جواب ميده

EhsanCPU
25-02-2016, 00:39
سلام
دندانتون درمان ریشه (عصب کشی) هم شده ؟
اگه درمان ریشه نشده با توجه به اینکه عنوان کردین شدیدا درد داره احتمال داره به عصب یا نزدیکی آن رسیده باشه
برای کاهش درد میتونید از ژلوفن استفاده کنین
اگه بعد از چند روز درد ادامه دار بود و متوقف نشد حتما به دندانپزشکتون مراجعه کنین و این مشکل رو باهاش درمیون بزارین

Pr0m3en
25-02-2016, 07:43
درود
منم دندون عقلم رو کشید بودم یه هفته و نیم عذاب آور درد داشت.
به نظرم یه هفته ای رو با مسکن ها سر کنید.
اگه چیزی جواب نداد و دردت کامل نخوابید وایکودئین بخر این میکشه دردارو فقط هر دکتری نمینویسه.....

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-02-2016, 14:15
سلام
اگر قبل از پر کردن درد نداشته پس موقع تراشیدنِ دندان , دکتر تا نزدیکی عصب دندان رو تراشیده که حالا باعث احساس درد شده
علتش 2 چیز میتونه باشه:
1- شما دیر مراجعه کردین و پوسیدگی تا نزدیک عصب رسیده بوده و دکتر هم مجبور شده تا نزدیک عصب دندون رو خالی کنه
2- دکتر اشتباه کرده و بیش از حد دندون رو تراشیده
به هر حال حالا دیگه راهی جز عصب کُشی و سپس پرکردن نیست

دندان خیلی ارزشمنده . باهاش تخمه و پسته و اینها نشکنید . به محض از بین رفتن لایه ی مینا باید مراجعه کرد به دکتر تا کمی تراشیده و پر بشه . دیر رفتن باعث ضرر صد چندان میشه