PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیم کشی ساده برای دو چراغ

lafze-ghalam
16-02-2016, 16:43
سلام به همگی

میخوام 2 تا چراغ رو همزمان با یک کلید روشن و خاموش کنم .
سیم چراغ ها رو چطور باید به هم متصل کنم و بعد ببرم تا کلید؟
مطابق تصویر زیر،همین که کابل رو از چراغ یک به چراغ دو متصل و بعد تا کلید ببرم کافیه؟
چراغ ها 6 7 ساعتی روشن هستن و به نظرتون چه کابلی استفاده کنم؟
اینم بگم که کابل ها رو به عمق 40 سانتی متر در زیر زمین دفن می کنم (با استفاده از لوله برق پی وی سی)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Milad4171
16-02-2016, 18:31
سلام.

از کلید تا لامپ دوم کابل رو بکشید بعد از لامپ اول یک سیم به کابل اصلی پیوند بزنید

یعنی وسط سیم رو اندازه اینکه کابل لخت شده از لامپ اول رو دوش بپیچونید ، لخت کنید بعد سیمی که از لامپ اولی اومده رو بهش پیوند بزنید و با چسب برق خوب عایق بندی کنید.

میتونید هم از ترمینال استفاده کنید که ایمن تر هست . شماره ترمینال بستگی به شماره سیم ها داره که سیم ها داخل ترمینال جا بشود.

دو سیم فاز لامپ ها رو بهم بپیچونید و ببرید داخل ترمینال و دو سیم نل هم همینطور. از اونور هم فاز و نول رو مستقیمش وصل کنید .
مقاوت کابل بستگی به ولتاش لامپ ها داره.
فکر میکنم مدل های نیمه افشان یا افشان ( که حالت رشته ای هستن ) باید تهیه بشه اما باید شما ولتاژ نهایه رو بگید تا فروشنده به شما کابل مخصوص رو بده.

نکته :

البته این برای حالت معمولی بود. برای مدل دفنی به نظر من بهتر هست که داخل یک لوله خرطومی دو تا کابل مجازا استفاده کنید که اگر مشکلی پیش اومد بتونید کابل ها رو خارج کنید تا عوض کنید.

lafze-ghalam
16-02-2016, 21:07
سلام.

از کلید تا لامپ دوم کابل رو بکشید بعد از لامپ اول یک سیم به کابل اصلی پیوند بزنید

یعنی وسط سیم رو اندازه اینکه کابل لخت شده از لامپ اول رو دوش بپیچونید ، لخت کنید بعد سیمی که از لامپ اولی اومده رو بهش پیوند بزنید و با چسب برق خوب عایق بندی کنید.

میتونید هم از ترمینال استفاده کنید که ایمن تر هست . شماره ترمینال بستگی به شماره سیم ها داره که سیم ها داخل ترمینال جا بشود.

دو سیم فاز لامپ ها رو بهم بپیچونید و ببرید داخل ترمینال و دو سیم نل هم همینطور. از اونور هم فاز و نول رو مستقیمش وصل کنید .
مقاوت کابل بستگی به ولتاش لامپ ها داره.
فکر میکنم مدل های نیمه افشان یا افشان ( که حالت رشته ای هستن ) باید تهیه بشه اما باید شما ولتاژ نهایه رو بگید تا فروشنده به شما کابل مخصوص رو بده.

نکته :

البته این برای حالت معمولی بود. برای مدل دفنی به نظر من بهتر هست که داخل یک لوله خرطومی دو تا کابل مجازا استفاده کنید که اگر مشکلی پیش اومد بتونید کابل ها رو خارج کنید تا عوض کنید.

متشکرم از شما . کاملا متوجه شدم .
فکر می کنم حالت دوم "استفاده از دو کابل مجزا" مناسب تر هست . در واقع به این صورت درسته ؟ :

ممنون میشم اگر برای ایمنی بیشتر نکته ای به ذهنتون میرسه بفرمایید که من پیش از کابل کشی در نظر داشته باشم .

Milad4171
16-02-2016, 21:22
موضوع خاصی نیست فقط تمام موارد ایمین رو رعایت کنید. کابل سالم باشه . کیفیت کابل و مقاومتش هم کافی باشه . موقع پر کردن کف دقت کنید که داخل لوله ی خرطومی خاک و سیمان و آشغال نره که بتونید بعدا کابل رو بیرون بیارید یا اضافه کنید .

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-03-2016, 21:24
سلام
یه رفیق داشتم زیر کاشیهای آشپزخونه سیم کشی غیر اصولی کرده بود
وقتی آشپزخونه رو مىشستند کفِ آشپرخونه گرم میشد !!!! انگار که شوفاژ باشه زیر کاشیها
مصرف برقشون هم حدود 40% زیاد شده بود
همه ی چراغها و وسائل رو خاموش میکردیم اما باز هم کنتور برق میچرخید
خلاصه حسابی مهندسی کرده بود
زمین رو کند دید لوله ی پلاستیکی شکسته و آب شستشو میرفته توی لوله و میرسیده به سیم برق که دو سه تا وصله هم داشته
نزدیک یک ملیون خرج کرد تا سیم کشی رو آورد روی دیوار و کف رو درست کرد
مراقب باشین شما از این اشتباهها نکنید
سیم کشی هم خیلی ساده هست
یک سیم منفی مشترک مستقیماً وصل میشه به پیچ بغلی هولدرها
یک سیم مثبت هم وصل میشه به کلید و با زدن کلید , برق مثبت توسط فقط یک سیم میره به پیچ وسط هولدر اول و دوم
اگر لامپها LED و یا کم مصرف هست پس سیم 2MM یا 2.5 کافیه مگر اینکه مسافت سیم کشی بیش از 20 متر باشه