PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برق دزدی آمپلی فایر

kami2020
15-02-2016, 02:39
سلام خدمت دوستان
یه آمپلی مونو کنوود جدید تو سیستمم اضافه کردم قبلا یه تعمیر داشته ولی نمیدونم دقیقا چه قسمتیشه. الان امپلی بدون مشکل کار میکنه ولی برق دزدی داره و شب تا صبح خوبه ولی تو 24 ساعت باتری ماشین رو کامل خالی میکنه. حالا میخوام راهنمایی بفرمایید چیکارش کنم؟ چون خودمم کمو بیش تعمیرات سر در میارم ب کدوم قسمتاش شک کنم؟ اصلا تعمیرش کنم؟ یا سوییچ بدم موقع خاموشی ماشین برق اونم بشه؟ اتصالاتم چک کردم همچیز درسته، ممکنه اصلا از جای دیگه باشه؟ (خود ماشین مشکلی نداره هرچی هست تو سیستم صوتیه) ممنون دم شما گرم

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2016, 14:12
سلام خدمت دوستان
یه آمپلی مونو کنوود جدید تو سیستمم اضافه کردم قبلا یه تعمیر داشته ولی نمیدونم دقیقا چه قسمتیشه. الان امپلی بدون مشکل کار میکنه ولی برق دزدی داره و شب تا صبح خوبه ولی تو 24 ساعت باتری ماشین رو کامل خالی میکنه. حالا میخوام راهنمایی بفرمایید چیکارش کنم؟ چون خودمم کمو بیش تعمیرات سر در میارم ب کدوم قسمتاش شک کنم؟
اصلا تعمیرش کنم؟ یا سوییچ بدم موقع خاموشی ماشین برق اونم بشه؟ اتصالاتم چک کردم همچیز درسته، ممکنه اصلا از جای دیگه باشه؟ (خود ماشین مشکلی نداره هرچی هست تو سیستم صوتیه) ممنون دم شما گرمسلام

هر خط یک فیوز جدا داره
شب فیوز آمپلی فایر رو بردارین
اگر بعد از 24 ساعت باتری خالی نشد پس همون خط برق دزدی داره

اگر از آمپلی فایر نبود , به همین ترتیب میشه هر شب یک فیوز رو برداشت تا خط برق دزدی مشخص بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2016, 14:15
البته با قرار دادن یک آمپرسنج قوی بین مثبت باتری و سیم مثبت برق ماشین و برداشتن تک تکِ فیوزها هم میشه پیداش کرد

آمپرسنج مولتی متر ضعیف هست . نمیشه ازش برای این کار استفاده کرد

kami2020
15-02-2016, 14:28
سلام

هر خط یک فیوز جدا داره
شب فیوز آمپلی فایر رو بردارین
اگر بعد از 24 ساعت باتری خالی نشد پس همون خط برق دزدی داره

اگر از آمپلی فایر نبود , به همین ترتیب میشه هر شب یک فیوز رو برداشت تا خط برق دزدی مشخص بشه

سلام ممنون
پس فیوزاشو تست میکنم اطلاعشو میدم

kami2020
15-02-2016, 21:15
3تا فیوزارو چک کردم حتی وقتی 3تاشونم برمیداشتم جریان کشی داشت. بارش کردم دیدیم تعمیر قبلیش تو قسمت مدار منفیش بوده و یکی از برد سیم کشی شده و حالام که من ازش بار کشیدم باز یه تیکه دیگه از مدار منفیش تبله کرده و بعد از کلی گشتن یه مقاومت و یه ترازیستور پیدا کردم که ترکیده بودن اونا هم تو مدار منفی بودن و بعد از برداشتن مقاومت جراین کشی شده 1صدم. اینکه به مدار منفیش فشار میاد میتونه از این مقاومت و ترانزیستور باشه یا مشکل جای دیگس میزنه به اینجا؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2016, 23:24
3تا فیوزارو چک کردم حتی وقتی 3تاشونم برمیداشتم جریان کشی داشت. بارش کردم دیدیم تعمیر قبلیش تو قسمت مدار منفیش بوده و یکی از برد سیم کشی شده و حالام که من ازش بار کشیدم باز یه تیکه دیگه از مدار منفیش تبله کرده و بعد از کلی گشتن یه مقاومت و یه ترازیستور پیدا کردم که ترکیده بودن اونا هم تو مدار منفی بودن و بعد از برداشتن مقاومت جراین کشی شده 1صدم. اینکه به مدار منفیش فشار میاد میتونه از این مقاومت و ترانزیستور باشه یا مشکل جای دیگس میزنه به اینجا؟سلام

به نظرم سوء تفاهم شده بین من و شما چون بنده متوجه منظورتون نشدم
آمپلی فایر یک فیوز بیشتر نداره چون فقط یک سیم مثبت بهش وصل شده
همون سیم مثبت یک فوز سر راهش هست
اگر فیوز رو بردارین دیگه نباید باتری خالی بشه البته به شرطی که مشکل برق دزدی از آمپلی فایر باشه

kami2020
16-02-2016, 10:17
من فکر کردم شما فیوزهای روی خود آمپلی رو میگین
اینکه جریان کشی از سمت آمپلیه که مطمعنم
ولی الان خوردم به مدار منفی و اون مقاومت و ترازیستوری که بالا عرض کردم خدمتت:n27:

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2016, 13:52
من فکر کردم شما فیوزهای روی خود آمپلی رو میگیناینکه جریان کشی از سمت آمپلیه که مطمعنمولی الان خوردم به مدار منفی و اون مقاومت و ترازیستوری که بالا عرض کردم خدمتت:n27:سلام

برای برق منفی فیوز نصب نمیشه
حالا که 3 فیوز داره پس با یرداشتن تک تک فیورها و تست کردن میشه فهمید کدوم قسمت آمپلی فایر برق دزدی داره بعد دنبال برق دزدی در مدار همون فیوز گشت
اما شما نوشتین وقتی هر سه فیوز رو هم برمیدارین باز هم برق دزدی قطع نمیشه
پس برق دزدی از آمپلی فایر نیست
بهتره فیوز اصلیش رو توی جعبه فیوز موتور بردارین و اگر اونجا فیوز نداره سیم مثبتش رو از باتری قطع کنین تا مطمئن بشین برق دزدی از آمپلی فایر هست یا نه

پژواک صدا
20-02-2016, 16:50
با سلام خدمت شما دوست عزیزشما ابتدا رادیو پخش خود را خاموش کنید سوییچ ماشین را هم در بیارید . سپس تست کنید ببینید آمپلی فایر روشن است یا نه ؟بعضی مواقع تعمیر کارهای سیستم صوتی قسمت ریموت آمپلی فایر را قطع می کنند و آمپلی فایر یکسره در حال کار کردن است و بعد از گذشتن چند ساعت باتری خالی می شود.به شما پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات در زمینه سیستم صوتی چه خانگی و چه ماشین به وب سایت ساندایران [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه نمایید.کانال تلگرام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]